• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@majajaja Já teda tentokrát vážím pekelně hodně,ale moje doktorka je naprosto v klidu a naopak mě chválí,že miminko krásně prospívá.U nejstarší dcery jsem měla nejmenší výchozí váhu logicky a tehdejší doktor byl na mě opravdu nepříjemnej kvůli kilům.Jsem ráda,že jsem ho vyměnila. :wink:
1. zář 2012 ve 13:24  • Odpověz
včera jsem finišovala s úpravami fotek a odesláním (do čtyř do rána :angry: ), se dneska sotva vleču...a poslouchala jsem při tom o porodu na nějaké klinice v Belgii - i pro nás kryto z pojištění, takže se platí je ubytování...a byla to krása, prostě to, co bych si přála..miminku se nechá čas, aby po vytlačení hlavičky, se pootočilo, samo začalo "dělat pohyby" než se vytlačí ramínka, a pak je celou, celičkou dobu s mámou, tělo na tělo, nikdo jiný ho nevezme do ruky, vše se řídí matkou a dítětem..máma si ho umyje, a pediatr dojde později na pokoj...a já jsem zjistila, že vnitřně řeším, jestli ty dvě hodinky po porodu (které u nás byly asi tak 15 minut, a už se přihrnula sestra) si můžu miminko vůbec vyndat ze zavinovačky a dát si ho na tělo, jestli smím :confounded: ....Taky tam rozebírali porody doma, s tím, že se mi moc líbilo, co řekla jedna porodní asistenka, že asi většina matek by raději rodila v nemocnici (těch co rodily doma), jen kdyby měly jistotu, že jim miminko nikdo po porodu neodnese a ony si budou moci prožít tu chvilku, kdy je máma a miminko nejvíce připravené na lásku, tedy hned po porodu...protože to je miminko tiše bdělé...ale u nás ho odnesou, dělají věci, které můžou počkat, miminko pláče a k máme se často dostane až spící...
1. zář 2012 v 15:49  • Odpověz
@blandik Tak pěkná představa to je,i když zase na druhou stranu si vzpomínám na sebe,jak jsem hleděla po doktorech a jejich výrazu,zda je miminko zdravé,a pak si užila v klidu ten krásnej pocit.Nejstarší dcera špatně dýchala,takže mi ji jen naklonili,ať se mrknu a hned s ní odešli...to jsou situace,kdy jsem za okamžitou pomoc u porodu vděčná.Ani za živýho boha bych nerodila doma!!!Teda nepočítám překotné porody,že. :grinning: V něčem mi ale přijde,že se v posl. letech všechno zase řeší až moc!To je můj názor. :wink:
1. zář 2012 v 16:28  • Odpověz
@blandik Já mám pocit, že na lásku je miminko připravené prvních deset let, ale je to asi tím že po porodu jsem byla v nemocnicy víc než rok. Bez rychlé pomoci bychnepřežila a taikových znám spoustu. Doma bych nechtla rodit ani za zlaté prase , a ani po přirozeném porodu netoužím, protože mám takovou obavu z komplikací, kterými mně děsili, že si takový pokus ani nedokážu připustit. Ale děsně se mi líbilo video takového koupání miminek na nějaké klinice, kde bylo vidět jak si miminko užívá podobnosti prostředí v bříšku a v teplé lázni :slight_smile: , jesti to ještě najdu, dám sem odkaz
1. zář 2012 v 17:09  •  1 dítě  • Odpověz
@simour1 - já mám taky strach rodit doma, hodně je to i tím, že bych měla o sebe a mimi strach, s tím vědomím, že mám ještě Mišku...Ale hodně věcí by v porodnici mohlo být jinak a není - já chci rodit v porodnici, ale chci, aby mi miminko nechali na břichu, nechali dotepat pupečník a pak ho nechali pořád u mě a nevážili ho hned, nebalili ho do plenek..to není přirozené..nikam ho neodváželi...Určitě ten pocit jistoty, kdyby něco, to taky potřebuji...
1. zář 2012 v 17:13  • Odpověz
@majajaja -páni, rok jsi byla v nemocnici kvůli komplikacím při porodu? A teď tedy jdeš na císaře? To video je krásné, páni, úplně mě to natěšilo na to, až uvidím naše miminko :o) Já u prvního porodu neměla tušení o nějaké bondingu, vazbě, jak probíhá kojení..rodit půjdu určitě do porodnice, jestli půjde vše hladce, tak se pokusím si urvat co nejvíce kontaktu s miminkem...
1. zář 2012 v 17:30  • Odpověz
@blandik jojo, bylo to dlouho. Fakt je, že takové věci jako bonding - slyšela jsem, ale nestuduju. Císař mám plánovaný, pokud se mnou někdo nebude chtít dělat pokusy. Na co jsem ale háklivá je soukromí, spíš pak přemýšlím že si zaplatím nadstandrd abych mohla být na pokoji s mimčem sama a mazlila se a užívala si jej podle libosti, před druhými bych to totiž asi nesvedla, to je zřejmě pozůstatek z té nemocnice :frowning2:
1. zář 2012 v 17:36  •  1 dítě  • Odpověz
@majajaja Tak tohle video jsem si nedávno pouštěla a musím říct,že tentokrát mě dojalo ještě víc.Nádhera,ale já sama bych neměla na to dát hlavičku pod tekoucí vodu. :slight_smile: A ta masáž,úúúžasná.Prosím Tě,co s Tebou udělali,že jsi musela být tak dlouho v nemocnici? :astonished: Tak se drž!!!
1. zář 2012 v 18:30  • Odpověz
@majajaja Nádherné video
1. zář 2012 v 19:38  •  3 děti  • Odpověz
@majajaja - já u prvního nevěděla ani jak probíhá porod - nějaké doby porodní nebo dýchání, fakt nic..o kojení taky ne..nějak jsem to brala - kdysi to zvládli, zvládnu to taky, však mi řeknou...bylo to i tím, že jsem měla pořád pocit, že mám ještě čas si to přečíst..a pak malý přišel o chvilku dříve...a já byla bez zbalené tašky, informací..No, hlavně aby to dobře dopadlo, všichni jsme byli zdraví a v pořádku.
1. zář 2012 ve 21:00  • Odpověz
zdravím holky, taky mám termín přelom říjen listopad....tak se přidávám, jetsli mě vezmete :slight_smile: doma máme už jednu holčičku, v srpnu ji byl ted rok....tak to budeme mít veselo....jinak jsme rodila císařem a jsem spokojená, malá byla koncem pánevním.....

jinak nadstandart bych si stašně moc přála taky....
1. zář 2012 ve 21:58  • Odpověz
@tarra27 Ahojky mamčo nová! :wink: A jak prožíváš druhé těhu?Obdivuju vás maminky,který rodíte takhle brzy po sobě,to musí být docela záhul.Já doufám,že i na mě zbyde nadstandartní pokoj,naposled jsem ho měla a bylo to super,i personál se choval líp. :slight_smile:
2. zář 2012 v 08:12  • Odpověz
@simour1 hezké ráno :slight_smile:

na začátku mi bylo okolo 3měsíce trochu špatně a hlavně jsem byla unavená, ale jen asi 4 týdny....od te doby pohoda....jen mi to přijde, že to druhé nemám čas tak hodně prožívat..

my se rozhodli hlavně prioto, aby měli děti k sobě blízko, aby si spolu vyhráli....partner má sestru o 7 a půl let mladší a já o 4 a půl a přišlo nám to už dost.....a když doma pomáhá a vlastně od malinka se jí věnujem koupe, krmí, vaří, hraje si s ní.....navíc neřeší, když nestíhám uklidit apod - tak proč ne.....jak jsme někde psala, rodila jsem CS a jsem spokojená, doufám, že to zase vyjde :slight_smile: je to brzy po sobě....tak by mohlo :slight_smile:

záhul to podle mě bude hlavně na začátku, než si zvykneš...a možná první rok, ale to uteče a pka si holky vyhrajou .)
2. zář 2012 v 08:39  • Odpověz
Tak to je super,když máš vedle sebe partnera,který Ti pomůže rád s čímkoliv :wink: Nlj muž s domácími pracemi taky bez problémů pomůže...horší asi kdbych po něm chtěla okoupat miminko :grinning: To by asi nedopadlo nejlíp. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A děti určitě budou mít k sobě blízko.Ono každý období -každej věk. rozdíl má svoje plus a mínus,to je jasný. :slight_smile:
2. zář 2012 v 08:43  • Odpověz
@simour1 kdybych na ně měla být sama, mám rozmezí min 5 let :D a kdo ví, zda bych neměla jen jedno :slight_smile:

je to hodně o tom, jak moc jsi na to sama....já vůbec neodsuzuji holky, když mají velký nebo větší věkový rozdíl....já je plně chápu.....navíc malá dobře spinká od malinka, to byl další důvod a další - kdybych se měla vrátit do práce, už by se mi nechtělo a další je to, že jsme přibrala 23kg, za půl roku jsme měla asi cca 4-5kg od původní váhy a ted zase už mám asi 17kg nahoře.....a já už pak chci být jen hezká maminka :D :D ten poslední důvod je malý, ale taky mě napadl....já mám pořád hlad, chutě.....nejím teda v noci, ale jinak jo....

my teda uvažujeme i o třetím, ale podle situace....to se ještě uvidí :slight_smile: jak budeme zvládat dvě :slight_smile:

hlavně že ti manžel pomůže, je jedno jak, ale hlavně že pomáhá a nejsi na to sama.....když vidím kolikrát jiné ženy....je mi jich líto
2. zář 2012 v 08:49  • Odpověz
Dobré ranko,
taky vítám novou maminku. :slight_smile:

@tarra27 jj každé věkvé rzhraní má něc do sebe a máš pravdu, ze začátku to bude asi záhula ale ono si to sedne. :slight_smile:

My byli včera na oslavěkámščiných 35. Grilovali kýtu tak jsem si pěkně nacpala pupík. To zase budu zítra na váze jen žasnout.
Finišujeme s přípravam do školky. Kity má premiéru a Tomikovi dolaďujeme věci do školy.

No zase mám asi nízký tlak páč mám motanice a břicho mně pořád táhne stejně tak jsem zvědavá na zítřejší kontrolu.
2. zář 2012 v 09:06  • Odpověz
@martina26 děkuji za přivítání :slight_smile:

já váhu vůbec neřeším....a taky trnu vždy u lékaře....a až budu v porodnici, to bude....ale co....malou jsme rodila loni 36+6 a měla parádní míry i váhu....a byla skvělá....podle mě tím, že dostávala dobrůtky...neustále :slight_smile:

a tak to praktikuji i v druhém těhu :slight_smile: pak to shodím....
2. zář 2012 v 09:19  • Odpověz
@martina26 Taky se mi dnes motá hlava,i špatně dýchá. :frowning2: Mám navařeno od včera,jsme s malou a manžou sami,tak na to dneska kašlu.Trošku jsem poklidila,ostříhala manžela a odpol. nás čeká příprava věcí do školky a návštěva u bývalýho švagra-stýkáme se stále. :slight_smile:
2. zář 2012 v 10:45  • Odpověz
holky já dnes mám maso naložené a dám na něj smetanu, rýži, k tomu řepu a mám hotovo.....

a chci dnes uklidit ložnici.....a dát prát prádlo.....včera jsme to nestihli.....

holky a kde nakupujete oblečení pro mimisky??
2. zář 2012 v 11:33  • Odpověz
ahoj holky,
tak dneska mi je nějak "těžko", bříško mi táhne dolů, prcek se tam pořád mele a v noci jsem špatně spala, no jo už finišujeme, lepší už to nebude.
Vítám novou maminku :slight_smile:
My byli včera pro kočárek, autosedačku, tak už máme prcka v čem vozit a nebudu ho muset nosit na zádech :slight_smile: odpoledne jsme si užili u kamarádů, děti se vyllítaly, my pokecaly, vypila jsem asi litr jablečného moštu a snědla snad půlku bábovky :slight_smile: prostě pohodička.

Zítra jde Ondra taky do školky, ale chodil už minulý týden, protože u nás už školky byly otevřené, ale půjde do jiné třídy - rozdělili děti až k prvnímu září, tak jsem zvědavá, jestli tam bude mít ty svoje kamarády :slight_smile: snad jo, alespoň nějakého. To moje dítě se přes léto tak vytáhlo, že mu jsou skoro všechny tepláky krátký a kalhoty má na Havla :slight_smile: roste mi prďola :slight_smile:

My jsme doma řešili, jak to je s volnem pro manžela při odvozu k porodu a při porodu a pak při návratu z porodnice. Jinak to chlapci nějak zvládnou, doufám :slight_smile:

Já budu mít kluky od sebe skoro 5 let, ale dřív to prostě nešlo a jsem překvapená, že to vůbec šlo :slight_smile: Ondra už je rozumbrada a tak snad to pobere, i když se žárlením počítám... další výhodou pro mě je, že až půjde do školy, takjá budu ještě rok doma. To si myslím, že bude taky fajn.
2. zář 2012 v 11:53  • Odpověz
@tarra27 Já z 90%na aukru nebo mimibazaru, protože mně obchody vůůůbec nebaví :slight_smile:
2. zář 2012 v 11:55  •  1 dítě  • Odpověz
@majajaja

mě právě taky ne....aukro nepoužívám, ale na mimibazar se mrknu, díky za tip :slight_smile:
2. zář 2012 v 11:56  • Odpověz
@pajdula 5let má i svoje výhody, podle mě ti pomůže a nebo si vyhraje, sám se oblékne.....:slight_smile:

taky jsme špatně spala, ale v pátek to bylo horší, prý byl uplněk..no nevím......a hlavně malá se mi tam hýbe :D při každém otočení se budím :D ale ještě to šlo....

taky řešíme, jak to uděláme.....malou asi vezmeme s sebou, jinak nevím, kdo by hlídal....tatínek chce být na sále, no to vůbec nevm, jak chce udělat.....no uvidíme...

a volno by mít měl - v porodnici dostane papír....a neboj, to zvládnou .)
2. zář 2012 v 11:59  • Odpověz
@tarra27 ... ono jim stejně nic jiného nezbyde než zvládnout to :slight_smile:
Já doufám, že Ondra bude u kámošky, ale nevím taky jestli neskončí s námi v porodnici :slight_smile: záleží, jak to všechno bude... nejhorší je, že mám takovou představu, že to bude jak minule ... od půl deváté bolesti (ale celkem v pohodě), v poledne do porodnice, převléct, 2x monitor, prasknout vodu a ve dvě už byl Ondra na světě... největší strach mám z toho,abych v porodnici moc dlouho netrpěla :slight_smile: tak uvidíme.

já měla spousta oblečení po Ondrovi, takže jsem koupila jen pár overalků a pár látkových plínek... jo kdyby to byla holčička, tak bych se musela rozjet víc :slight_smile: jinak taky kupuju na mimibazaru, někdy v tescu při slevách a taky v HM nebo CA :slight_smile:

U nás je dneska guláš a bude i zítra :slight_smile:
2. zář 2012 ve 12:06  • Odpověz
@pajdula přesně - musí to zvládnout :slight_smile:

já rodila CS a ráno před 5h mi odtekla voda a mazala jsem do porodnice co nejříve, malá byla konec pánevní....jsme tam přijeli - a nebrali, chtěli mě poslat pryč - bylo po mě...nakonec si mě tam nechali....a super, v 9,56 jsem v celkové narkoze porodila....jestli se dá říci porodila, prostě malá byla na světe....pak mě vezli na JIP a hned dali něco od bolesti a druhý den ráno jsem vstala a pak mě převezli na pokoj....

strašně moc bych si přála nadstandart....abych byla s malou sama, ale hlavně že mě vezmou a doufám, že i ted bude císař :slight_smile:

taky kupujeme v tescu....zkusím i ostatní obchody....mrknu na ten mimi bazar...my právě dostali od sestřenky a taky jsme nakoupili v poslku v obchodě někde asi 50km za hranicema, měli akce....ale ted už tam moc jezdit nebudu, protože už to mám za pár :slight_smile: a pak s dvema malýma....no neumím si to představit .) a hlavně v zimě....
2. zář 2012 ve 12:11  • Odpověz
holky, já už mám i nějaké vánoční dárky, protože pak nevím, kde bych lítala a jak to bude vypadat :slight_smile: navíc Ondra má svátek, narozeniny a pak hned vánoce :slight_smile: to se nám jednou poděkuje :grinning:
2. zář 2012 ve 12:55  • Odpověz
Holky, vím, že jste tu řešili nástup na mateřskou a s hrůzou jsem zjistila, že i mě se to vlastně brzo týká :slight_smile:.
A teď mám dilema co zvolit, aby to bylo co se týče peněz nejvýhodnější - poradíte?
U zaměstnavatele mám nahlášenou rodičovskou dovolenou na 3 roky. Na ÚP jsem měla pobírání rodičovského příspěvku na 2 roky, což bylo teď do června, kdy bylo staršímu synovi 2 roky. Teď jsem vlastně do mateřské doma "zadarmo". A jde mi o to, od kdy si napsat mateřskou - (je to těch 6-8 týdnů před TP, že?) TP mám 1.11. Tak nevím kdy zvolit nástup. Rodičák je teď nějak fixní částka a ta se rozpočítá prostě do 2, 3 či 4 let dítěte, že? (za prvního dítka to bylo jinak). A mateřská je těch 28 týdnů? Tím, že mám nahlášené volno v práci do třech let dítěte, tak teď tou novou mateřskou se to vlastně jakoby zruší, ne? A jak to pak bude s nárokem na dovolenou, budu mít na něco nárok pak za letošek? Díky za info.
2. zář 2012 ve 13:14  • Odpověz
Tak se to hezky čte, jak nakupujete, zařizujete :slight_smile: tesco je fajn, máme odtamtud spoustu věcí i na malého a také z bazárků a různých aukcí. Tady na MK jsme taky něco pořídili.
Na maličkou máme pár nezbytných kousků a zatím nic dalšího, za dva týdny se stěhujeme, takže pak na to budu mít pár dní a co se stihne, to se stihne - hlavní zdraví a kdyby trošku šlo to spaní, tak bych už byla úplně spokojená. Těším se, až malá trošku sestoupí, protože se mi strašně těžce dýchá, tlačí mě žaludek a žáha a je to zlý...sice pak člověk čůrá furt, ale mě to vadilo méně, než to, co je teď.

Hezkou neděli :slight_smile:
2. zář 2012 ve 13:41  • Odpověz
Tak na návštěvu se jelo nakonec beze mě,protože je mi den ode dne snad hůř a hůř.Chce se mi zvracet po každým jídle,mám neustále střevní potíže...už mě to fakt nebaví být pořád v posteli :frowning2: Včera byli exšvagr s manželkou právě u nás,myslela jsem,že se nevymotám vůbec z betle,jak mi bylo ouvej.Dala jsem si trošičku rumu do čaje na jejich pokyn a okamžitě se mi udělalo dobře...já snad budu muset chlastat :grinning:
Jinak já nakupuji nejvíc ¨v HM nebo CA,ale hlavně na Aukru.Teď se mi podařil vydražit fungl novej mantinel do postýlky za 23,- + poštovný,takže necelých 100,- :slight_smile:
Vánoční dárky už taky řeším-něco už mám schované.
2. zář 2012 ve 13:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.