• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@imzadi malej bude mít v červnu 3 roky tak to jde a často si ho bravaj i babičky špatně mi byvá ale málo
5. dub 2012 ve 12:00  •  2 děti  • Odpověz
@jana21278 ahoj, tak jak se máš? jak se ti daří a miminku?
10. dub 2012 v 15:02  • Odpověz
@sarkav ahojky. o víkendu jsme byli u našich je to 120 km a já mám neschopenku :zipper_mouth: . tak to celkem šlo. v autě mám pytlíky na blití, mrzneme tam a mrzneme tam, protože z tepla za jízdy je mi špatně. mamka měla narozeniny, takže jsem jí dali fotečku z ultrazvuku. takže už i u nás všichni ví, že bude mít šestý vnouče. řekla bych, že mi nevolnosti i únava už hodně ustoupily. je mi výrazně líp. zítra budu volat doktorovi kvůli výsledkům těch jaterních testů a jsem rozhodnutá mu říct, že chci ty genetický testy. tak uvidíme. mimi se snad má dobře. hodně v to doufám a snažím si namluvit, že teď už to prostě musí dopadnout! a jak se máš ty?
10. dub 2012 v 16:52  • Odpověz
Zdravim vsechny, nebude vam vadit kdyz se k vam tady pripojim?
11. dub 2012 ve 14:28  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz
@ivagal ahojky, vítej mezi námi. snad už se to konečně tady rozproudí. budu ráda, když napíšeš jak se máš a jak se ti těhulkuje.
11. dub 2012 ve 14:48  • Odpověz
@jana21278 ahoj Jani, genetické testy myslíš jako prvotrimestrialni screening? já už na něm byla a mimi je v pořádku,tak jsem ráda. Já nevolnosti naštěstí neznám, i když ze začátku mi bylo trochu špatně,ale nezvracela jsem. v pátek jdu k dr. tak jsem zvědavá jestli uvidí co čekáme. tak pak sem pisnu :wink:
11. dub 2012 v 15:09  • Odpověz
@sarkav jojo. můj doktor tomu říká genetické testy. teď mě ještě napadlo, že bych si mohla zavolat na vzp jestli se to fakt neproplácí. jsem překvapená, že to někomu platí někomu ne. tak ti moc přeju holčičku. ale i 3 kluci nejsou špatný. už vybíráte jména?
11. dub 2012 v 15:15  • Odpověz
tak jsem si volala na pojišťovnu a tam nikdo nevěděl až asi 3. doktor mi řekl, že si to platím sama. u jaké pojišťovny jsi ty, že jsi to neplatila?
11. dub 2012 v 15:21  • Odpověz
@jana21278 Jani VZP to neproplácí, jsem taky u VZP tak to vím. ale mě moje gynekoložka napsala žádanku a já tu genetiku měla zadarmo, teda za 30 kč regul. poplatek :grinning: zkus se dr. zeptat jestli ti ji taky napíše. Kéž by mi ta dcerka vyšla, u prvního syna jsem to rychle překousla, protože přeci jen byl první tak to tak nevadí, u druhého syna jsem to hodně obrečela, ale je zdravý a je to rošták první třídy, pokud bude 3 zase kluk, nezbyde mi než se s tím zase smířit,ale taky skončí veškeré moje naděje na holčičku, protože 3 děti jsou maximum a víc už nechci, tak uvidíme :slight_smile: jména ještě nevybíráme, až budeme vědět určitě co čekáme,ale nějaké předběžné (pracovní) jména už máme :wink:
11. dub 2012 v 15:28  • Odpověz
@sarkav dneska si budu volat doktorovi na výsledky těch jaterních testů a tak se ho na to zeptám. ale než mi řekl cenu tak se mě ptal kolik mi je. a já jsem už nějaký jiný diskuzi viděla, že se to proplácí v určitým věkovým rozmezí. a mám dojem, že 33 už tam nebylo. ale nechápu to, když s věkem riziko roste. no nic no. a taky se mi docela rozjela mykoza. ach jo. netrpělas na to v těhotenství? všude čtu jak je to normální. a že se v prvním trimestru na to nic nedává. no tak to my máme jistýho petra po tatínkovi a pro holku zatím váháme mezi šárkou :wink: a markétou. ale ještě je čas může to být i jinak. doufám, že vydržím a pohlaví zjistíme až u porodu :grinning:
11. dub 2012 v 15:37  • Odpověz
@jana21278 já myslím že genetika je zdarma od 35 let, Jani mě ted bude 30 let,takže do tehle kategorie určitě nespadám :wink: a taky je fakt že jsem šla na genetiku do fakultní nemocnice a u soukromníka bych musela platit i kdybych měla žádanku,tak se na to ještě zeptej. na mykozy naštěstí netrpím,ale moje sestra hodně trpěla a bohužel ji nic moc nepomohlo :unamused: tak jména máte jisté, to je fajn, já zatím nechci říkat,nechci to zakřiknout,ale v pátek se sem napojím a napíšu jo? :grinning:
11. dub 2012 v 15:43  • Odpověz
@sarkav no tak to budu čekat.
11. dub 2012 v 15:44  • Odpověz
Zdravim maminy a budoucí maminy, jsem poprvé těhu a ráda bych se připojila :slight_smile: termín mám v půlce listopadu. :sweat_smile:
11. dub 2012 v 17:04  • Odpověz
@ennie22 ahojky, vítej mezi nás. taky čekám první. jak se cítíš?
12. dub 2012 v 06:58  • Odpověz
@jana21278 ahoj, děkuji za přijetí. Krom toho, že občas píchne v podbříšku a někdy se mi udělá blivno tak je dobře..Jdu příští týden ve středu na sono bříška tak jsem zvědavá na tu fazolku :slight_smile: co u tebe, pociťuješ změny nebo ne :wink:
12. dub 2012 v 11:13  • Odpověz
ja jdu zitra na kontrolu, tak doufam, ze uvidime, koho to cekame...snad se to splni a bude to holcicka :dizzy_face:
12. dub 2012 ve 12:31  • Odpověz
@ennie22 teď už je mi celkem hej. bylo mi hodně špatně a trpěla jsem velkýma únavama. takže tak od 6.-11. týdne mám všechno hodně slitý. naštěstí jsem nezvracela, ale kolikrát jsem si říkala, že lepší by bylo se jednou denně vyzvracet a jinak mít klid. ještě do neděle beru utrogestan a pak už ho nechci ani vidět. myslím si, že z něho pramenilo hodně mých problémů. dělalo mi špatně zavádění i polykání. dopracovala jsem se i k několika žlučníkovým záchvatům. ale zase na druhou stranu bez něj bych to určitě nezvládla. před rokem a čtvrt mi jedno těhotenství skončilo revizí v 8tt. a já si myslím, že můj problém je, že se mi málo tvoří HCG. měla jsem ho i velmi nízké na začátku tohohle těhotenství. takže mě ničí, ale prckovi pomáhá, takže zaplať pánbůh za něj!
12. dub 2012 ve 13:59  • Odpověz
@imzadi tak potom písni. jsem zvědavá. já bych to taky docela chtěla vědět, ale manžel nechce a kdybych to věděla tak bych mu to na 100% vykecala. snažím se si vnutit, že je to největší překvapení života tak to snad vydržím!
12. dub 2012 ve 14:00  • Odpověz
@jana21278 juuuu, tak ja bych to nevydrzela, nemam rada prekvapeni :grinning: a me je porad dost zle, hlavne vecer...a s tim mym prdolou je to docela narocny...kdy se chystas na kontrolu?
12. dub 2012 ve 14:04  • Odpověz
@imzadi v pondělí jdu na ultrazvuk u nás do nemocnice a na úterý jsem objednaná do brna na prvotrimetrialní screening. no snad jsem to napsala dobře. tam poprvý toho našeho prcka uvidí i manžel. tak snad bude všechno ok. já se každý návštěvy u doktora bojím a po ní jsem nadšená. a takhle je to pořád dokola. teď už je mi dost líp. ráno se před sedmou vzbudím a jsem čilá. ještě se válím v pelechu. pak se nasnídám a jde na mě únava. tak se tam zase vrátím :grinning: . když nic nemusím tak vstanu až v poledne - řekla bych, ale že je to už i trochu lenost. a je fakt, že tak pozdě odpoledne mě zase začne bolet žaludek a vydrží do usnutí. ale proti tomu co bylo před tím je to už procházka růžovým sadem. dokud mě něco bolí tak si pořád říkám, že je všechno v pořádku. minule jsem právě ten 8tt neměla už žádný těhu příznaky, přestalo mě všechno bolet a bylo mi strašně dobře. a to se mimi už nevyvíjelo a klesalo mi hcg.
12. dub 2012 ve 14:13  • Odpověz
@jana21278 me ceka screening zitra...a chapu te, cele prvni tehu i ted, jsem byla vzdy klidna tech 5 minut po utz, kde bylo videt vse ok...pak az do dalsi kontroly neustaly stres, zda je vse ok...preslo to az porodem, kdy nastoupil strach i to uz narozene dite :grinning:
12. dub 2012 v 17:07  • Odpověz
od dneška mám průkajdu.... a prý to bude asi kluk.... docela to bylo vidět... doktor koukal i pod lupu... a prý to tam je... ale prý si počkáme radči na potvrzení ve 20tt. :slight_smile:
13. dub 2012 v 10:45  • Odpověz
@jana21278 tedy sranda to není, koukám, že když se má narodit dítě tak opravdu jediný co si ta ženská má přát a přeje je aby bylo zdravé. Já teď vše zjišťuji co je s těhotenstvím spojené a opravdu nejvíc mě zajímá aby při každé kontrole bylo vše ok. Je to trošku náročné ptž jsem nováček uplně ve všem, tkž někdy jen zírám na výrazy, které tu ženský pouštěj a sama se sobě směju jak jsem jalová :grinning:
13. dub 2012 v 11:09  • Odpověz
@fori tak to je super!

dnesni kontrola u nas dobry, zatim to vypada na holcicku a pekneho macka, uz jsme zase o tydn napred, meri 14 cm :dizzy_face: za 3 tydny jdeme na tripl testy..
.
@ennie22 uzivej si to, dalsi tehu, kdyz uz kolem prcek beha uz neni takove...:grinning:
13. dub 2012 ve 12:17  • Odpověz
Ahojte vsechny, ja jsem ted v 11tt v pondeli mame dalsi kontrolu predpokladany termin porodu 5.listopadu 2012
Zatim se citim dobre jen me zlobi zaludek ale nezvracim. Vsechny zdravim :slight_smile:
13. dub 2012 v 16:41  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz
Ahoj holky, taky všechny zdravím, můžu se také přidat ? :slight_smile: Já jsem ve 12 tt a zrovna včera jsem byla na kontrole na ultrazvuku. Miminko má 6 cm :slight_smile: a mávalo ručičkama , bylo to nádherné. Čtu tady, že už docela brzy vám doktor řekl, zda by to mohl být chlapeček nebo holčička. Mně doktor řekl, že na tom jeho ultrazvuku by to bylo špatně vidět a že si mám počkat do 20tt, ale já jsem šíleně zvědavá, ale budu to muset tedy vydržet :slight_smile:
13. dub 2012 v 17:30  • Odpověz
@zuzka111 u nás to byla fakt náhoda, a kluci se jim takto brzo asi určujou lépe než holky.... ale každopádně říkal at to beru nezávazně
14. dub 2012 ve 12:13  • Odpověz
@imzadi co to jsou tripl testy??
14. dub 2012 ve 12:14  • Odpověz
@fori test na rozstepy a dawnuv syndom, delaji se mezi 14 a 16tt
14. dub 2012 v 18:12  • Odpověz
ahojky, nevíte náhodou jestli, když teď půjdu na screening ve 13tt a dopadne dobře tak jestli si musím nechat udělat i triple testy? mám strach z tý jejich nepřesnosti.
14. dub 2012 v 18:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.