• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@simour1 chjo, tak ať je brzy líp. A blahopřeji ke kupu, fakt dobrý :slight_smile:
2. zář 2012 ve 13:59  • Odpověz
@simour1 ... tak si dopřej trochu rumu :grinning: a kup super, i vánoční dárky... to už asi schováváme každá :slight_smile: jistota, je jistota.
@xuxie ... stěhování ti nezávidím, to budeš mít tak akorát, ale zase určitě to bude super :slight_smile:
2. zář 2012 ve 14:23  • Odpověz
@pajdula Akorát to tedy bude :wink:
2. zář 2012 v 15:06  • Odpověz
Vánoční dárky neřeším, kluk bude chtít něco na kolo, manžel dostane druhé dítě a já dostanu něco malého, třeba diamant ( jak říkal klasik) . Nejspíš si koupím něco na sebe a sama .) .Loni se chlapi chtěli předvst a koupili mi bižuterii a parfém, parfém byl super, zbytek byl spíš hrozný než nositelný , byla jsem skoro zklamaná. To jsem ještě netušíla že co nám nadělil ježíšek dostaneme až v září :D
2. zář 2012 v 17:26  •  1 dítě  • Odpověz
@simour1 Taky se cítím den ode dne hůř. Dnes jsme byli na chvíli na procházce, ale byla jsem jak parní válec, v autě než se usadím je taky hrůza a noci nekomentuju raděj. Břicho mám pořád nahoře, tuhle sjem se zahlédla nahá v zrcadle a lekla jsem se, všechna kůže, kterou mám po prvním synovi popraskanou visí někde pod pupkem jako záclona v průvanu a všechno nad tím mám nafouklé k prasknutí. Vypadá to strašně a netuším jak strašně to bude vypadat až pak malý vypadne......
2. zář 2012 v 17:30  •  1 dítě  • Odpověz
@majajaja holka, jsme na tom podobně....já teda do ted popraskanou kůži nemám, mám trochu strie - bílé na boku, ale jinak nic....na procházku jdu, dá se to po rovině, ale do kopce, to je masakr,...mám velký bříško a jsem celkově oplácaná, ruce jak ragbista a stehna celulitida jak blázen.....i na zadku, kéž by to byl jen pomeranč :D do toho mám kulatý obličej...no co bych vám vyprávěla....ale prostě to budu řešit až po porodu....ted ne....
2. zář 2012 v 18:26  • Odpověz
Holky,vím,že každý těhu je záhul,ale věřte mi,že toto čtvrtý je pekelný!!!Doufám,že porod zvládnu a miminko bude zdravé...ale přísahám Bohu,že už v životě to nechci zažít!!! :grinning: Doufám,že tímto neodrazuju prvorodičky :grinning: Venku krásně a já celej den v posteli :frowning2: Dcerunka na opékačku k závěru prázdnin šla se sousedkou,vůbec bych to na opačný konec vesnice nedala. :confounded:
Já se taky nechci vidět po porodu,to bude děs ta moje postava!Ale budu to řešit až posléze.Hlavně ať je malinká v pořádku!!! V úterý poradna,tak jsem zvědavá,co doktorka mi poví. :slight_smile:
2. zář 2012 v 19:13  • Odpověz
@simour1 Určitě bude v pořádku :slight_smile:
Já mám sice teprve druhé, ale "umírám", fakt tě neskutečně respektuju, že jsi se na to dala po čtvrté a máš můj obdiv, protože si ani neumím představit, jaký to musí být záhul :frowning2:
Pevné nervy a vydržet - ony ty děti za to stojí (si říkám každé ráno, když po probdělé noci lezu celá rozlámaná z postele) :grinning:
Já mám poradnu zítra - snad taky vše v cajku, teď jsem na to ani nemyslela, my už pomalounku balíme a přemýšlíme, jak co a kdy přesouvat tak, abychom nezůstali žádnou noc s postelí v jednom bytě a nábytkem ve druhém :slight_smile:
2. zář 2012 ve 20:10  • Odpověz
@majajaja - vidím podobný obraz v rzcadle, navíc mi začala nově praskat kůže kolem pupíku, v horní části..při prvním mi poptraskala kůže asi dva týdny před porodem a jen dole..ach jo.
2. zář 2012 ve 21:49  • Odpověz
@xuxie Tak držím palce zítra v poradně,ať je vše v pořádku.To stěhování musí být záhul.Ale zase mimísek už bude v novém,všechno čisťounké,to je krása. :dizzy_face:
Můžu Ti říct,že opravdu je znát,že už jsem starší osoba a taky ty šílený kila navrch,moje klouby protestují. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na druhou stranu si ten pocit mít v bříšku miminko opravdu ještě vychutnávám...znáš to,když jdeš po ulici a lidi se na Tebe usmívají...je to moc příjemný.No,sice se usmívají,ale ve frontě Tě nikdo před sebe nepustí...stalo se mi to zatím jen 1x od paní,kterou znám,že mě pustila před sebe,jinak každej odvrátí raději hlavu,jakože nic nevidí. :astonished: Tohle nechápu!!! Asi jsem z jiné planety!Celej život jsem dělala práci,kterou jsem vystudovala-kosmetiku,pedikuru,ale posl. 2 roky jsem chtěla změnu,takže jsem dělala vedoucí v drogerii.A kdykoliv jsem viděla,že ve frontě stojí těhulka,okamžitě jsem ji brala předem.No,nebudu se rozčilovat :grinning: Tak dobrou,maminky. :wink:
2. zář 2012 ve 21:57  • Odpověz
@blandik Já mám taky prasklinu kolem pupku,která se mi udělala těsně před porodem syna...jinak teda břicho sice mega velký,ale bez prasklin...zatím.Mažu jak šílená.Mám spoustu kamarádek,který teda to mají opravdu hnusný i spoustu let po porodu,taky mazaly,ale ´bohužel.Mně se teda víc než těl. mlíčka líbí těl. oleje. :wink:
2. zář 2012 ve 22:03  • Odpověz
@simour1 Tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama. Já chcípám při stání ve frontách a myslím, že je to na mě fakt znát, ale ještě se mi nestalo, že by mě někdo pustil. Jednou jsem to dlouhý stání prostě už nevydržela, nechala tam nákup a odešla.
No a čerstvej zážitek z dneška. Jela jsem se registrovat do porodnice do vedlejšího města a po cestě mi kleklo auto. Hlásilo, že nemá benzín, i když ručička mě dopředu nevarovala, rezerva nesvítila, zkrátka nic, Benzínka ode mě asi půl km, já při kraji frekventovaný hlavní silnice. Štrádovala jsem si to s kanistrem a s nepřehlédnutelným břichem a jestli jsem si myslela, že se mě někomu zželí, zastaví a pomůže mi, tak jsem asi fakt naivní....
3. zář 2012 ve 12:14  • Odpověz
@mm_mm ja se nedivim..lidi jsou magori! Hlavne ze jsi ok..ja takhle pichla na d1, v zime a jeste na leve strane...menila jsrm gumu v kozackach a sukni a kamionaci se bavili nad tim jak tam vlaju :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak holky co koukali na muj seznam z lekarny, bacha na to, ze leky pro mimca jsem tam defakto neresila...jako paralen, bepanthen, apod.
3. zář 2012 ve 12:21  • Odpověz
@mm_mm No to je taky drsný :confounded: Lidi jsou neskutečný sobci.Mám zážitek,když jsem čekala syna-narodil se v prosinci a těsně před termínem byla vážně kosa jak blázen.Šla jsem se dvěma taškama nákupu a viděla jsem,jak před poštou upadla stařenka.NIKDO jí nepomohl,tak jsem se k ní rozběhla a vší silou jsem ji postavila na nohy...myslela jsem,že zdechnu,jak mě okamžitě rozbolelo břicho,ale přece ji tam nenechám ležet!!! :astonished:
Jinak děvčátka,dnes do půl čtvrté jsem byla probraná,jak už dlouho ne...přihlásili se poslíčci...spíš bych je nazvala posly jako kráva!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Křížový bolesti a podbřišek,vcelku v pravidelných intervalech.Nad ránem už jsem fakt únavou vytuhla,pak budíček do školky a cítím se jak tydýt dneska.Ale pozor,víc jak po týdnu jsou střevní potíže pryč,no tak aspoň jedno pozitivum. :slight_smile:
3. zář 2012 ve 12:46  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mi máme za sebou první den ve školce, se slzičkama jak já tak Kity. Když jsem pro ní po obídku přišla tak řekla, že už jí to stačilo a chodit nebde. Přitom je normálně fakt společenská a s dětma nemá problém. No jsem z toho na nerva a přešlá.

Jinak mám za sebou KO a teda nic moc. Čípek zkrácen 1,5 cm a CS 4. Mám ležet, nic nezvedat ani nákup. je fakt, že cítím hrozné tlaky, prý hlavička hodně naléhá. Další KO mám na 2 týdny a doktorka mi řekla že snad ještě přijdu, tak mně z toho nějak mrazí a jsem z toho taky nějaká přešlá. Prý když bych měla sebemenší pochybnosti mám mazat do nemocnice. Nejradši by mně tam viděla ležet.
3. zář 2012 v 17:13  • Odpověz
@martina26 Ty začátky ve školce jsou krutý...já to obrečela u všech tří dětí.Holky časem v pohodě,ale syn si nezvykl nikdy.Celé 2 roky chodil s brekem-je hodně citlivej a na mě byl šíleně fixovanej.Jinak dávej na sebe opravdu pozor.Sice mimčo už by to určo zvládlo,kdyby došlo na věc a porodila by jsi.Ale pro mě je největší strašák právě to ležení v nemocnici na udržení. :unamused: Takže mamčo,žádný nákupy,všechno nechat na taťkovi.A ne že na svatbě budeš trsat Makarenu :grinning:
3. zář 2012 v 18:01  • Odpověz
@simour1 tak makarenu bych už nezvládla se svojí kachní chůzí :slight_smile: Když by Kity nešla za družičku a Tom za mládence tak bych zvažovala účast.
No dneska byl fakt den pekelný na nervy.
3. zář 2012 v 18:28  • Odpověz
@martina26 To Ti věřím.Taky jsem zvědavá,co mi řekne doktorka zítra na kontrole. :pensive:
3. zář 2012 v 19:54  • Odpověz
ahoj holky,

@martina26... odpočívej, ať jsi v pohodě a neskončíš v porodnici a určitě to vydržíš a dotáhneš až do konce

Mě doktor na ultrazvuku taky řekl, že je mimčo hodně dole a že uvidím, co mi řekne můj doktor... jdu ve středu, tak snad to bude v pohodě.
Dneska šel Ondra do školky, ale chodil už minulý týden. Dneska ale šel do jiné třídy s jinými dětmi, protože to museli proházet... mají spousta předškoláků, tak naštěstí chodí s těmi svými kámoši a se sousedkama :slight_smile: dneska když jsem pro něj šla, tak byl spokojený, ale večer při uspávání už taky povídal, že by zítra nešel a nebo chce jít po obědě. To bude moc ale až budu doma s prckem, ale on to určitě dá a jen to na mě zkouší :slight_smile:
Mě je dneska celkem dobře, počasí dobrý, břišánko mě bolelo jen po ránu, ale pak už pohodička... jediný problém je to moje spaní, snad 10x jsem byla vzhůru a nevím jak si lehnout, to je nejhorší.
pěkný a klidný večer a opatrujte se všechny, ať vydržíme co nejdéle :slight_smile:
3. zář 2012 ve 20:14  • Odpověz
ahoj holky, koukám, že začínáme jít nějak všechny do finále... Já byla dnes též na kontrole. Byla jsem už v nemocnici, protože můj doktor je dlouhobě nemocný (a prý bůhví, jestli se ještě vůbec vrátí :frowning2: a tak už budu chodit tam, kde bych chtěla rodit. Říkala jsem mu o břichu, že mám pocit, že ho mám jak beton, tak říkal nenamáhat a pokud by to byly kontrakce bolestivé (což nemám, mám to břicho spíš tvrdý furt, jako kdyby prostě bylo o číslo menší , a opakovalo se to v intervalech, tak mám raději dojet na kontrolu. No ovšem jak se šetřit s 2 letým prckem na krku, fakt neporadil :slight_smile: Jinak CS mám 2 - to jsem měla snad před porodem s Matesem, jinkdy vždy CS 0, tak snad to nic není, doufám, že to nic neznamená - nějak se v těch CS nevyznám :frowning2:. Byla jsem na odběrech a v pátek jdu na utz ten co se dělá v 30.tt. Tak prďoku uvidím a snad bude vše OK. Poloha podélná hlavičkou, tak to jsem ráda, snad už se nepřetočí. A za kontrolu za měsíc, 1.10. - mazec, to budu mít přesně měsíc do porodu. A teď v pátek se mám domluvit se sestřičkou na papíru o mateřské, kdy chci nastoupit.
No říkala jsem si, že je nejvyšší čas najít nějaký seznam co s sebou do porodky a sbalit tašku, kdyby náhodou, tak ať pak neplaším. Když jsem viděla na těch těhu poradnách a monitorech tam ty obrovské pupíky, tak jsem si uvědomila, že ten můj ještě taky poroste a to už se teda nehnu asi vůbec!
A co se týče strií - v 1. těhu mi to fest popraskalo - jako fakt obludně, i když jsem mazala, tak teď na to prdím, nemazala jsem ani jednou, protože teď už to nezachráním :slight_smile:. Zatím nic nového tam nemám a když něco přibude, tak se svět nezboří. Na mazání moc nevěřím, prostě když to má prasknout, tak to praskne...
3. zář 2012 ve 20:57  • Odpověz
@martina26 - hm, a nejde ji tam nechat na začátku jen chvilku, třeba deset minut a pak to prodlužovat? Nám to takto doporučili v naší školce, aby ty děti měly ten první prožitek radostný a z toho vycházely, čas je pro ně ještě relativní..Náš tedy do školky sice nechodil se slzičkama, ani loučení nebylo dramatické, ale pak se mu tam nelíbilo, ještě nechtěl děti, držel se učitelek a býval tam smutný..do měsíce chodil od půl osmé do půl třetí, po týdnu onemocněl na pět týdnů, pak zase chodil, a pak byl únor a já už byla doma a on se mnou, dneska do školky nechce, i když děti ho už berou...takže do školky nepůjde tento rok, příští uvidíme.

Pání, takže přeji, aby miminko se ještě udrželo a čípek vydržel, přeji hodně příležitostí k odpočinku. Já byla taky u dr - jsem hodně zavřená, čípek dlouhý, nicméně naše drahé mimi váží v necelém 34. týdnu kolem 3 kil :fearful: :fearful: :fearful: Nevím, co si o tom myslet, snad se plete, nicméně před třemi týdny měla 2,2 kila..prý to dr bude sledovat, císař u mě nehrozí kvůli placentě v předu..si říkám, jestli nebudu rodit pětikilové miminko..

JO, a dneska v MHD mě taky nikdo nepustil sednout...všichni čučeli zcela nepřítomně jiným směrem...
3. zář 2012 ve 20:57  • Odpověz
@sven - já na to mazání taky moc nevěřím, při prvním těhu mi popraskalo asi tři týdny před porodem, ted to praská jinde, kolem pupku. Hele - co je to "CS"?
3. zář 2012 ve 21:00  • Odpověz
Ahoj holky,
drzim vam moc palce, at vsechny dorazite az do finale v co nejvetsi pohode. Musim rict, ze me taky docela strasite. Mam termin az na konci rijna, takze za vami lehce zaostavam, ale vsechny ty problemy, co popisujete, me zatim mijeji. A to rozhodne nejsem zadna mladice. Citim se obrovska, to jo, telo je ztuhle, ale o bolestech nemuze byt rec. Ne, ze by mi to bylo lito :slight_smile:, ale spis si rikam, zda je vse ok, kdyz netrpim, tak jako vy. Ve ctvrtek mam kontrolu, tak snad to dopadne dobre.
Drzte se, posilam pozitivni vlny z Panamy. Pa
3. zář 2012 ve 21:00  • Odpověz
@minni15 Určitě je vše v nejlepším pořádku u Tebe...každá to prožíváme úplně jinak.Dnes jsem kámoškám na písku popisovala moje noční poslíčky a ani jedna z nich je vůbec neměla za celé těhu-jedna z nich rodila 2x,druhá má dvouletá dvojčátka.To si musím vyžrat zase jen já :D :D :D Ne,sranda.Mám taky pocit,že je taková pověra,že poslíčci bývají především když čekáš holčičku-u mě to teda absolutně platí-jen u syna jsem je měla minimální,téměř žádné.Jinak vždycky pekelný. :slight_smile: Takže buď v pohodě,všehno je v nejlepším pořádku určo :wink:
3. zář 2012 ve 21:32  • Odpověz
@blandik ... mě minulý týden při cestě do práce metrem taky nikdo sednout nepustil, to tam všichni dělají, že nevidí a nebo že čtou :slight_smile: ale co , kdybych "omdlévala" , tak si klidně řeknu... to už jsem jednou udělala :slight_smile:
@martina26 ... je pravda, že Ondra taky chodil nejdřív do školky na zkoušku na dvě hodinky, pak do oběda a pak teprve spal a pak byl nemocný :slight_smile:, ale žádný velký plakání u nás tedy nebylo, naštěstí.

Břicho mi zatím nepopraskalo a doufám, že mu to vydrží :slight_smile:

@minni15 buď ráda, že jsi v pohodě, být tak daleko a ještě si to neužít, to by nebylo ono... můžu se zeptat, co na to říkají budoucí babičky, že vnoučkahnedka neuvidí? Nebo je tam máte taky nebo přijedou?

Všem, které čekají kontroly držím palce, tedy i sobě :slight_smile:
@blandik ... mě na utz řekl doktor, že prcek má cca 1800 g, tak doufám že se moc nesekl. U Ondry pořád říkali, jak je prťavý a ono to nakonec tak nebylo a měl 3600 g a to fakt stačilo :slight_smile:
3. zář 2012 ve 21:33  • Odpověz
@pajdula - to máš váhu tak akorát, u Mišky si nepamatuji, že bych jedinkrát slyšela odhad jeho váhy...nakonec měl tři a půl kila cca v 37tt, což by Linda měla 3 kila už ve 34t...ale našla jsem si odpověD% nějaké dr na dotaz - váha 2800 ve 34tt a psal tam, že miminka rostou neproporcionálně..snad to bude dobrý. JInak mi ještě zjistili lehkou anémii, tak dumám, jestli ty léky mám brát, já nesnáším jakékoliv pilulky..
@simour1 - já jsem poslíčky zatím nikdy neměla, ani u Mišky ani teĎ. Nejvcíe mě zlobí kyčle, v noci, dkyž se mám otočit a pak když se mám postavit ze sedu..u mišky mě zlobily spíše záda, kyčle byly celkem ok..
3. zář 2012 ve 21:42  • Odpověz
@pajdula Tak to vis, ze mi rodice jsou nateseni a nejradeji by se k nam i nastehovali. Hlavne taky proto, ze jsem jedinacek a dala jsem si s prvnim prirustkem docela na cas. Ale ziji v CR, jeste oba pracuji, takze stehovani nehrozi. Prijedou za nami pristi tyden, ale jen nakratko, spis aby me zkontrolovali a aby si trosku uzili to moje pandero :slight_smile:. Taky privezou spousty darku od rodiny a mych kamaradek, tedy to, co pujde. Preci jen vahove limity na kazdy kufr jsou dosti omezujici. No a pak prijedou na vanoce a to se zdrzi cely mesic. Mam stesti, ze jsou jeste reativne mladi a ze ty dalkove lety zvladaji.
Manzelovi rodice maji uz pres 80 let a tam zadne cestovani nehrozi. Takze hned, jakmile se zotavime, tak pojedeme zkraje pristiho roku za jeho rodicema do Italie a tam zaroven zorganizujeme i krtiny. Ty cesty jsou narocne, ale zase stoji to za to. Prakticky nejezdime na zadne dovolene, pokud si muzeme udelat volno, tak jedeme vzdy za rodinou do Italie nebo CR. Vzdycky ze srandy rikam, ze jezdim na dovolenou do Ostravy :slight_smile:.
3. zář 2012 ve 21:51  • Odpověz
@simour1 jsi zlata, dik, vzdycky me tak hezky uklidnis. Ono neni nad zkusene mamky! :wink:
3. zář 2012 ve 21:53  • Odpověz
@minni15 ... tak to je hezký, že to takhle jde s tvými rodiči :slight_smile: určitě si to užijete zatím ještě bez prcka a pak na křtinách všichni i s prckem :slight_smile: a jak dlouho se letí do Panamy?

@blandik ... váhu řešit nebudu, stejně to neovlivním a mimčo porodit musím :grinning: a co ti dal dr. na tu anémii? nějaké železo, to jsem brala já u Ondráše taky a bylo to celkem v pohodě, teď mi zatím nic nedal a jedny výsledky z krve mi řekne ve středu, tak snad to bude OK
3. zář 2012 ve 21:59  • Odpověz
@blandik - CS - cervix skore. Sleduje se tím stav čípku (ale je to dosti individuální, jak to který doktor posoudí). Tu hodnotu máš v prkazce dole pod tím grafem. Ale někteří doktoři to tam ani nezapisují myslím.
3. zář 2012 ve 22:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.