• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Tak já se přidávám do klubu zkrácených krčků, nízko položených dětiček a zvýšených CS - to vše mi bylo sděleno na dnešní kontrole, načež jsem byla velmi urgentně odeslána do Motola, ať se tam na mě podívají. Vyslechla jsem si doporučení o maximálním klidu a rozhodla se, že fakt si tu tašku sbalím (zítra) a o stěhování nikomu říkat nebudu :wink:
Krásnou dobrou maminkám i miminkům :slight_smile:
3. zář 2012 ve 22:06  • Odpověz
@pajdula - dal mi Aktiferrin. No, mě ta váha trošku straší, protože co tak vím, tak když je mimi přerostlé, tak se někdy při porodu přistupuje k akutnímu císařskému císařskému řezu, což v případě placenty vpředu nejde..nebo neívm, nějak vůbec nestojím o umělé vyvolávání porodu, ani jiné zásahy..toužím porodit přirozeně bez epiduralu, no asi už na mě jdou nějaké děsy běsy..

@sven - děkuji, no já tam žádný graf nemám, aha, jsem to našla na netu - minulou kontrolu jsem měla č.3cm Y a dnes to vypadá /proč musí doktoři tak škrábat) - č. 2cmX - což to Y3 - optimální stav- hrdlo zavřené,čípek 3cm...a X2 - je hrdlo se začíná otevírat a čípek 2cm..jen mi to nějak neladí s tím, že říkal, že zavřená jsem hodně a že porod nehrozí..No, tak to dopadá, když laik začne googlit na netu a čte drabopis doktora..
3. zář 2012 ve 22:36  • Odpověz
@xuxie - tak to vypadá, že při stěhování budeš mít tu nejvyšší funkci -a to je dozor z křesla :grinning: Přeji, aby to zítra dobře dopadlo a dokázala jsi se šetřit.
3. zář 2012 ve 22:39  • Odpověz
@pajdula nejkratsi let je Panama - Amsterdam (11 hodin) a pak zalezi na navazujicich letech .. celkove jsme na ceste vzdy minimalne 24 hodin (z domu do domu), ale kolikrat to bylo i 48 nebo vice, kdyz maji letadla zpozdeni, nebo je spatne pocasi .. je to zkratka dalka a od te doby, co jsem otehotnela, jsem v CR nebyla .. nechce se mi nic riskovat .. a tyhle zaoceanske lety daji cloveku zabrat, i kdyz je v super kondici .. jinak litame 2x rocne .. ted s malym to bude asi pekne peklicko :slight_smile:
3. zář 2012 ve 23:05  • Odpověz
@minni15 Evidentně se nenudíte :slight_smile:) , a dnes v době netu a podobně, aspoň tak si manželovi rodiče poradí??

Já mám, kontrolu dnes odpoledne, jsem zvědavá, jeslti poradí datum císaře na 14.9 . ........... v tom případě bychom měli 10 dnů na přestěhování domácnosti. budete si chystat postýlky atd. předem, nebo to necháte na manželech, než se vrátíte?. Musím se pochválit, dnes jsem poprvé ceelý den doma, heč! Peru už druhou pračku :D
4. zář 2012 v 10:30  •  1 dítě  • Odpověz
@majajaja já uvidím...něco nachystám, ale něco nechám asi na něm....on si poradí :slight_smile:

a nebo se nějak asi domluvíme....

14.9 je pěkné datum :slight_smile:
4. zář 2012 v 10:52  • Odpověz
@blandik Děkuju :slight_smile:
4. zář 2012 ve 13:03  • Odpověz
@majajaja manzelovym rodicum jsme koupili iPad, nainstalovali Skype a a docela to zvladaji. Telefonujeme si pravidelne a ja jim predvadim sve bricho pres online video :slight_smile:. Samozrejme neni nad osobni kontakt, ale internet je uzasna vec a jsme vdecni alespon za tuto moznost. Prakticky se ted "vidime" casteji, nez kdyz jsme bydleli v CR. To jsme dojizdeli do Italie 2-3x rocne a tim to skoncilo.

Holky, uvazovaly jste nektera o dule? Nevim, nakolik je to rozsirene v CR, ale tady je to docela v mode. Mate nektera zkusenost? Na me nejak zacina dolehat depka z porodu, a tak si hledam cesty, jak na to nebyt uplne sama :slight_smile:.
4. zář 2012 v 16:18  • Odpověz
Holky, tak já si dneska od doktora donesla plnou malou igelitku jakýchsi léků - prý mám v moči bílkovinu, cukr a stopy krve. Takže mi nasadil antibiotika, k tomu zrovna čípky proti mykóze, taky jsem prý chudokrevná, tak 2 balení Aktiferinu. K tomu máme jakousi vzpříčenou polohu, hlavičku vedle pupku, nohu jednu pod sebou, ruku má taky jaksi zašprajcovanou, tak mi řekl, že takovou polohu mi nikdo neodrodí, takže pokud malá neudělá brzy nějaký akrobatický prvek a nepřetočí se, tak jdu jisto jistě na císaře.....super kontrola dneska :frowning2:
4. zář 2012 v 16:22  •  3 děti  • Odpověz
ahoj holky,
mě je dneska taky nějak divně... všechno mě bolí a jsem jakási unavená, no už se nechystám nic dělat, včera jsem večer žehlila, ale dneska už jen lehnu a ani se nehnu :slight_smile:

@majka1976 ... ty kontroly tu nejsou nic moc u nikoho, tak držím palce, ať je všechno v pohodě

@minni15 ... tak to je dobře, že je inetrnet a rodiče od manžela jsou šikovní se skypem a tak... to je super, alespoň nejsou o nic ochuzeni... a jaké jméno budete volit pro chlapečka? mezinárodní, aby bylo použitelné ve všech státech? Jinak ten let to je síla, doba je to dlouhá a nedivím se, že jsi nechtěla nic riskovat a nikam jsi neletěla.

@majajaja ... 14.9. je pěkný datum a je to tedy už za pár :slight_smile:

@blandik ... já bych taky chtěla porod bez zásahů, přirozený a doufám, že rychlý a zítra jsem zvědavá na tu kontrolu, protože v průkazce zatím nic nemám, tak se zítra poptám a dneska jsem opět zapomněla zavolat do Neratovic, abych se přihlásila na tu poradnu v 36 týdnu. Mají tam napsáno 3 týdny dopředu, tak budu muset zítra, už jsem si to dala jako upomínku do mobilu.

@xuxie ... tak už jsi sbalila tašku?
4. zář 2012 v 19:14  • Odpověz
@pajdula jo, před chvilkou, jenom musím zítra doplnit jednorázové kalhotky a vložky (nemám koupeno) a jsem ready :slight_smile: Doufám, že dlouho zůstane taška v klidu :wink:

A ty nožky nahoru a odpočívat :wink:
4. zář 2012 v 19:47  • Odpověz
@majka1976 ajaj, to se ti toho sesbíralo takhle ke konci :frowning2: A maličká se možná ještě překobrcne, polohu má fakt, jak píšeš nestandardní...držím palce.
4. zář 2012 v 19:50  • Odpověz
@xuxie Snad to nějak dopadne....děkuji
Teď jdu ještě hledat, co pomáhá na šílené pálení žáhy.....do dnešního dne jsem nevěděla, co to je....
4. zář 2012 ve 21:33  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holky,
teda je fakt vidět že finišujeme. Mně dneska opět tak šíleně tlačí spodek až jsem z toho dneska už brečela :unamused:
@majka1976 teda taky se ti to nakupilo, držím palečky ať ti to zabere. A malá je teda akrobatka,držím pěstičky.
4. zář 2012 ve 21:43  • Odpověz
Ten Aktiferin je nějak oblíbenej, taky jsme ho před týdnem vyfásli kvůli chudokrevnosti... Nedělá vám špatně od žaludku? Beru ho večer a od té doby nemůžu usnout, až po dvou hodinách převalování. Do toho se musím domlouvat s miminkem, jak teda budeme ležet, jestli mnou navržená poloha se mu líbí... A to sjem se těšila, jak se vyspím, až se ochladí :slight_smile:
4. zář 2012 ve 22:37  • Odpověz
@majka1976 Hlásím se do klubu příčně položených miminek-hlavička vlevo,páteř směřuje pod pupek dolů spolu s ručičkama a do pravé strany jsou nějak nešikovně nožičky :frowning2: Doktorka mě uklidňuje,že je ještě dostatek času na otočení,prý jsme ji přistihli zřejmě zrovna při přetáčení,jelikož posledně byla hlavička nahoře.Jinak čípek celej,plod vysoko,nic nenasvědčuje blížícímu se porodu-zřejmě rodím ještě hooodně zadlouho a beztak zase bude vyvolávačka :grinning: Kontrola za 3 týdny.Hmotnost vám ani nemůžu říct. :astonished:
5. zář 2012 v 00:11  • Odpověz
@simour1 uvidíš, mě doktor taky říkal, že je ještě čas na přetočení.....a podle mě to není žádná velká tragedie.....hlavně at je mimi vpořádku a to že by bylo v jiné poloze...tak by proběhl císař...ale hlavně aby bylo mimi zdravé a byli jste brzy doma .)
5. zář 2012 v 07:17  • Odpověz
@bluecurrant Taky mi po těch práškách není dobře, nevím, jestli mi ten Aktiferin nenastartoval to pálení žáhy...to ale bylo drastické, fakt jsem to nikdy neměla a včera večer mi bylo tak hnusně, až mi chvilkama tekly slzy....nakonec jsem vyčetla tady někde v nějaké diskusi, že pomáhá spát v polosedě, tak jsem něco po půlnoci usnula - ale nic moc, nesnáším pod hlavou ani polštář když spím, natož spánek v polosedě, ale lepší než nic...
5. zář 2012 v 07:18  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 Mně řekli míň jíst a spát s hodně polštářema pod hlavou...
5. zář 2012 v 07:40  • Odpověz
@majka1976 zkuste na pálení žáhy cucat rennie, můžou ho těhotné a mně teda pomáhá...
5. zář 2012 v 08:09  • Odpověz
@simour1 Naše mimi bylo přesně v té poloze co popisuješ :slight_smile: Vpravo mi strkalo nohy snad až na záda... Ale teď v úterý už klesá hlavička níž. Však ona se Ti dotočí, to už zařídí gravitace, když je hlavička nejtěžší... :slight_smile:

Jinak mám čípek zkrácenej na 2,8 cm a cs 3 - 4. Doktorka mi řekla, že porod bude pravděpodobně dřív a že žádný gruntování, jen odpočívat. Tak nevím - je to fakt tak akutní? Nemáte někdo zkušenosti z předchozích těhotenství?

@majka1976 Ještě v příbalovém letáku píšou, že se to může brát během jídla - nevstřebá se toho železa tolik, ale zase nejsou takový nevolnost... Jetstli mi zítra řeknou, že krev je lepší, tak to tak budu dělat...
5. zář 2012 v 10:52  • Odpověz
@bluecurrant Já si taky myslím,že času na otočení je zatím ještě dost.
Holky,teď se zeptám jak úplnej začátečník :grinning: ...tady na MK mi to hlásí,že jsem ve 35. TT,ale doktorka mi včera napsala 33,5 TT a podle mě bych měla být 34+4 TT.Tak já teda fakt nevím,co je správně.Od minulé soboty za 6 týdnů mám vlastně TP.
5. zář 2012 v 15:44  • Odpověz
@simour1 Mně to doktor počítá podle velikosti dítěte, kterou změřil někdy na začátku na ultrazvuku a tady to mám snad podle poslední menstruace nebo tak něco...
5. zář 2012 v 15:58  • Odpověz
mě to doktor u první i ted počítá podle poslední menstruace - první den poslední menstruace - 40. týdnů....
5. zář 2012 v 16:00  • Odpověz
No právě podle menstruace to počítám taky.Podle sona to určo není,protože to doktorka vypisuje hned před prohlídkou a včera jsem viděla,že držela to kolečko v ruce.Když si to hodím do kalkulačky tady na netu,tak mi to taky vychází dle mých výpočtů.Jako o nic nejde,jen nad tím uvažuju,co je teda správně. :slight_smile:
5. zář 2012 v 16:17  • Odpověz
@simour1 me to ani doktro nepočítal jinak, jen dle UZ řekl že to sedí a nijak jsme to neřešili...

když si vezmeš, tak UZ je taky orientačně....

podle mě je i nejpřesnější podle MS i když třeba se opletu .)
5. zář 2012 v 16:46  • Odpověz
@majka1976 na přetočení miminka jsou nějaké cviky, zkus mrknout na netu - mě se zdá, že to byl kočičí hřeb, ale už si nejsem jistá. Držím palce..
@bluecurrant - mě v lékarně říkali, že aktiferin večer, ale gynekolog mi říkal ráno půl hodiny před jídlem, pokud to můj žaludek snese, jinak s jídlem..takže beru ráno..taky jsem si odešla s chudokrevností
@minni15 - depka z porodu na mě taky dolehla, dokonce si pořád přemítám první porod, který byl naštěstí v pohodě..ale pořád mi jede hlavou - jak ještě dloho, jestli se mi podaří porodit do termínu, že nechci přenášet, že miminko se zdá být hodně velké..no prostě mi to jede v hlavě, možné komplikace, o kterých naštěstí nevím nic, tak nemám až tak živé představy..Duly u nás bývají někdy, ale třeba porodnice, kam asi pojedu, je neumožňuje..
@simour1 a říkala ti doktorka odhad váhy miminka?
@majka1976 - mě pálila žáha před pár týdny pár dní a zjistila jsem, že mě pálí z pečiva, pokud jsem si ho dala odpol nebo na večeři, ozval se žaludek a žáha..do té doby jsem to taky nikdy neměla..přešlo to, asi jak kleslo trošku bříško..v té době jsem měla pocit, že se mi nevleze děloha do břicha ..a jak jsem psala, mě dr řekl, že aktiferin před jídlem ráno, zatím jsem vzala jednou bez potíží..
@simour1 - jo tak to mě taky maty ty týdny, protože já to beru, že když jsem třeba 33+2, tak to beru, že jsem ve 34. týdnu...a tak to píše i koník, ale doktor se pak baví o tom, že jsem ve 33. týdnu..a jinak můj doktor bere datum porodu podle ultrazvuku v tom 11-13 týdnu, protože podle MS bych měla termín porodu o dva týdny dříve, takže už bych byla v 36. týdnu..takže vím, že bezpečně to upravoval podle velikosti plodu na UTZ.
5. zář 2012 v 17:01  • Odpověz
@blandik Právěže mi vůbec neřekla velikost mimča,ani kterému týdnu odpovídá.V těch prvních sono vyšetřeních malá byla vždy o týden větší než by měla být,dokonce to mám reflexní fixou v průkazce označené.Jenže to by musela doktorka mi v tom případě počítat týdny jinak.Včera mi dělala rychlosono jen aby zjistila polohu mimča na můj popud. Ale jak píšu,jde jen o mou zvědavost.Třeba budu moudřejší za 3 týdny po další kontrole.Ani jsem od ní nevyfasovala včera lístek na jména nebo lístek s věcma do porodnice,takže zřejmě mám opravdu ještě dost času. :slight_smile:
5. zář 2012 v 17:39  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska jsem byla na zápise v Litomyšli do druháku a v 14:00 to musela zabalit, protože už jsen nevěděla jak si sednout. Tlaky se nijak nezlepšily, už počítám s tím, že to tak bude až do porodu.

@simour1 mně pro změnu doktorka říkala že už hlavou dolů zůstaneme a že už se nepřetočíme. Papír s jménama mám vyplněný.

Zítra mám pedikůru a kadeřnici už se těším -) Taky asi nachystám postýlku :slight_smile:

No a Kristýnka od včera ve školce spinká. Sice ráno má trochu na krajíčku ale drží se a už alespoň nepláče. Tak jsem ráda.
5. zář 2012 v 17:58  • Odpověz
@martina26 No vidíš,mamčo,malá si zvyká ve školce dost rychle,to je fajn. Tak myslím,že ty už jsi jasná a máš to za pár do porodu.Já mám teda hrozný tlak na třísla,když sedím dýl než 5 min.Hrůza než to rozchodím vždycky.Dneska mě lehce bere zase žáha,ale dá se to. :slight_smile:
5. zář 2012 v 18:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.