• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@simour1 žádný labužnický prožitek to není, ale je to jen malý kousek a ta úleva je skvělá :slight_smile:

Čára zatím není, u Martínka byla, takže u nás taky obráceně :wink:
6. zář 2012 v 19:32  • Odpověz
Sakra,nebo že bych měla blbýho pamatováka a měla to u Martínka?Tak teď jste mě dostaly :grinning: No ale proč by se mi ukazovalo i teď u holky?Teeeeeda doufám,že je to opravdu holka :grinning: :grinning: :grinning:
6. zář 2012 v 19:45  • Odpověz
@simour1 Já tu čárku mám, ale mám ji slabou a od žeber po pupík a dole nic....minule jsem měla holčičku a měla jsem čárku od vrchu až po spodek a hodně výraznou
7. zář 2012 v 09:11  •  3 děti  • Odpověz
Dobré ráno. Tak vás zdravím skoro po třech týdnech v nemocnici. Při kontrole u doktora mi naměřili vysoký tlak, našli bílkovinu v moči a tvrdili, že mám oteklej obličej. Takže jsem dostala okamžitě papíry do nemocnice, doma si sbalila a v 19:15 nastoupila. Bílkovina se nepotvrdila, otoky jsem měla a mám a tlak se mi dlouho nechtěl snížit. Takže jsem skončila s patnácti práškama denně / z toho 6 přímo na tlak a jeden na spaní - ten jsem dostávala ráno i večer/. Bohužel mi tlak zvyšuje i dívání se na televizi /takže ji vnímám jako rádio/ a i počítač /zvládnu max. 30 min. denně/. Už se mi to výrazně zlepšilo, ale hodně mi to kolísá, takže mám přísnej klidovej režim. S největší pravděpodobností se tam stejně brzo budu muset vrátit, protože jak mimčo poroste tak se to bude zhoršovat. Navíc hrozí předčasný porod nebo vážný komplikace z předčasně odloučené placenty. Včera jsem to riskla a jeli jsme s Petrem dokoupit poslední věci co mi chyběli. Dneska sbalím tašku a už budu jen odpočívat. Pokud budu doma a vyjde mi počítačová půlhodinka tak za váma nakouknu. Mějte se hezky a hlavně ať se nám všem daří vydržet co nejdýl 2v1 ve zdraví.
7. zář 2012 v 09:37  • Odpověz
@simour1 -já měla tu čáru u syna, teď ji nemám vůbec :grinning:
7. zář 2012 v 10:11  • Odpověz
@jana21278 - pání, držím palce, aby se tlak upravil a nepřišel žádný předčasný porod ani komplikace. Takže máš takovou tu preeklempsii nebo jak se to jmenuje? Já nevím, jestli to má vliv nebo jestli by ti to pomohlo - já měla pravidelně tlak tak od půlky těhu přes 130..a pamatuji si, že u prvního těhu to doktor začal komentovat od těch 140, což jsem měla taky pár krát ke konci..ale teď piju asi měsíc každé ráno čerstvě odšťavněnou šťávu z jablek, mrkve, okurky, zelí..různé kombinace, i brokolici jsem tam dala, hrozno (myslím, že hlavně ta okurka odvodňuje) a byla jsem velmi překvapená, že poslední měření jsem měla 115 na 65 a 120 na 80 - i přes to, že se mě opět sestra na gyndě ptala při tom na váhu...Piju tak půl litru, myslím, že to má vliv, protože takový tlak nemívám ani bez těhu. A nemám vůbec nateklé nohy, to jsem měla u prvního..myslím, že ty šťávy nějak působí..třeba ti to pomůže taky. Držím moc palce. JO a ty šťávy se pijí na lačno úplně a každé sousto se podrží v puse pár vteřin, aby se natrávila a v žaludku to pak tráví asi jen půl hoďky.
7. zář 2012 v 10:18  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se právě vrátila z poradny a teeeda :grinning: Náš prcek se konečně přetočil a už je hlavičkou dolů tak, jak má být, takže jsem konečně klidná, protože naposledy si ještě seděl, jako babka na hodech pěkně hlavičkou nahoru... Ale ta druhá věc...nebude to teda žádný prcek, už teď má prý docela velkou hlavičku a mám mu zkusit domluvit, abych ho hlavně nepřenášela, páč to by měl přes 4 kila :sunglasses: Takže by bylo fajn, aby se narodil maximálně v termínu, aby měl ty 4.. Ježiš, na to, že jsem prvorodička a už tak mám z porodu docela strach, tak tohle mě moc neuklidnilo :slight_smile: :slight_smile: Mě by zajímalo, jak to s tím TP vlastně je... Ono totiž, když jsem měla říct svou PM, tak jsem si to nějak nehlídala a spíše si tipla...potom TP dle ultrazvuku mi vyšel skoro stejně, jen o den jinak...Takže 15.9. a 16.9. ..Jenže já tak uvažuju nad tím, jestli třeba nemůžu mít ve skutečnosti TP dříve, když je i mimi větší a PM vlastně vůbec nevím... Ono se to často liší i o 14 dní dle toho UTZ a PM, no a mě se to neliší, mimčo má co do velikosti klidně i dva týdny náskok a PM jsem řekla jen tak, abych něco řekla... Tak myslíte, že můžu být třeba teď v 37. tt místo 35., jen o tom nevím ? :slight_smile: Asi bych s tím měla raději počítat no, na druhou stranu by se možná mohl o ty dva týdny dříve narodit, ať není tak velikánský, to bude porod :grinning:
7. zář 2012 ve 12:26  • Odpověz
@barus88 prosím tě a kdy se ti malý přetočil? v kolikátem týdnu?
7. zář 2012 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj holky, tak mám dnes po dlouhé době zase den volna, a po kontrolách u doktora. Na termínu 14.9. nic nezměnil a prý všechno " v pořádku" , což obnáší stále ředit krev kvůli trombofilii, cukrovku, a ta mi často vystřelí nad 8 a kdysi i nad 11, takže se nenervvujte, ale prý je 50:50 jeslti se pak někdy projeví nebo už nikdy, a taky mám streptokoka. Ale jsem klidná, vyrovnaná a už se fakt těšínm na příští pátek, třeba touhle dobou už mně budou křísit a říkat co se nám narodilo.
Mám pigmentovou čáru a podle UTZ je to klluk.
Co bylo moc fajn, že při posledních ozvech se mnou seděla sestra a celou dobu vyprávěla jak kojit, jak držet mimčo, jak koupat. Že na bradavky si mám koupit propolisovou mast, že kdyby se prsa zanítily tak mám mít doma nachystané hlávkové bílé zelí syrové, sloupnout list, požmoulat v ruce a dát do podprsenky, protože to tu horkost umí zázračně stáhnout.
Že rozhodně si mám do porodnice s sebou vzít odsavačku a že nejlepší je mít elektrickou ( což nemám) , a ukazovala mi videa jak správně kojit. Bylo to fakt dobré, snad to všechno do dalšího týdne nezapomenu.

Asi Vás nepotěším, když napíšu že se mi zdá 39 tt fakt děsný, pohyblivost, vstávání, otáčení, spodek, kotníky ŽÁHA, spaní ..... fakt ať je to fuč, nebo ať se vrátíme o dva měsíce zpět :(

Dnes asi dovezem postýlku, protože ve čtvrtek už prý nastoupím do porodnice, ale v pondělí mám ještě poslední kontrolu.
A jdu hledat správný odkaz na to kojení, bylo tam fakt dobře vidět jak je to dobře, aby vše fungovalo.
7. zář 2012 ve 13:37  •  1 dítě  • Odpověz
@jana21278 Tak se drž, snad to odpočívání pomůže........
7. zář 2012 ve 13:41  •  1 dítě  • Odpověz
@jana21278 Achjo, to jsou slasti, viď? :-/
Ono, 34tt docela ujde, ale optimální na rození to ještě nebude. Nicméně, hlavně klídek, dobojovala jsi do teď, tak to s mimi potáhnete, jak to půjde a všechno bude, jak má být. Děláš vše pro to, aby to dopadlo dobře, tak to i tak dopadne :slight_smile: Moc na vás myslím, odpočívej, co to jde a až budeš moct, dej zas vědět, jak se vám daří.
7. zář 2012 ve 13:53  • Odpověz
@jana21278 Jani,já si říkala,že jsi tady dlouho nebyla.Drž se,holka,všechno bude fajn,odpočívej. :wink:
@majajaja Tak ty už to máš vážně "za pár," to je super.Fakt závidím.
Dneska mě bolí podbřišek jak blázen.Ráno jsem byla konečně pro razítko do těhu průkazky u zubařky.Mám 2 zuby spravené,tak sláva.Na plicním jsem nikdy nebyla...vy to máte potvrzené i z plicního?
7. zář 2012 ve 14:49  • Odpověz
@majajaja chápu, já jsem měsíc za tebou a už mi je k nepřežití :frowning2:
na kojení nejsem odbornice, ale prý nejvíc pomáhá "nepochybovat o tom, že to půjde hladce" a pak to prý jde hladce :slight_smile:
Držte se :wink:
7. zář 2012 ve 14:58  • Odpověz
@tarra27 Malý se přetočil někdy mezi 31.tt a teď 35.tt. On totiž měl doktor volno a já ještě byla doteď na zkouškách a vzhledem k tomu, že se mi posunul termín zkoušky, šla jsem do poradny až téměř po měsíci, místo po 2 týdnech...Takže kdy se přetočil, nevím přesně, ale myslím, že jsem to poznala někdy kolem 33.tt, když mě začal kopat hodně nahoře pod prsy..To jsem si řekla, že to budou nožičky, hlavička už ne :slight_smile:
7. zář 2012 v 15:57  • Odpověz
@simour1 Taky jsem si konečně vyřídila razítko od zubařky, ale to plicní nevím, to nějak ani neplánuju jít, taky jsem tam nikdy nebyla...Teď jsi mi právě připomněla, že jsem se chtěla dnes doktora zeptat, co je teda ještě kromě zubaře potřeba a zapomněla jsem na to...
7. zář 2012 v 16:02  • Odpověz
@majajaja Umím si představit, že to musí být už k nepřežití, hlavně ten spánek, já mám dost už teď... Naštěstí mě přešla nespavost, která nastoupila a asi 4 dny po sobě jsem vůbec nespala...teď zase čím dál, tím více není jak si lehnot...ty už to budeš mít za chvilku za sebou, tak docela i závidím, už bych to urychlila, nechce se mi čekat ještě přes měsíc a že to bude horší a horší viď :grinning:
7. zář 2012 v 16:07  • Odpověz
Ahoj holky, tak mam taky cerstve po kontrole a nastesti vse ok. Hlavickou je dolu, 1920 gramu, vse podle tabulek. Je to vzdycky neskutecna uleva a kdyz se vratim od doktora domu, tak bych si nejradeji dala panaka :slight_smile:.

@simour1 jinak pigmentovou caru mam jak Brno a cekame chlapecka. Tak mozna ty povery funguji!

A jinak, pokud mate problemy s polohou miminka, tak vsichni mi radili, chodit, chodit, chodit. Na gravitaci je spoleh, ted jen aby to prezily nase nohy :slight_smile:.
7. zář 2012 v 16:10  • Odpověz
@jana21278 drzim moc palecky, Jani, hlavne se setri. Kamaradka nedavno porodila dvojcata ve 32. tydnu. Jsou to takovi mali pavoucci (sama ruka, sama noha), ale jsou v poradku a dari se jim dobre, tak hlavne - pozitivni mysleni!
7. zář 2012 v 16:17  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: Tak jsem zpět z dovolenkování. Včera jsem byla na kontrole a Eliška velikostně odpovídá 34tt. Tak buď porodim dříve a nebo bude dlouhá jak tejden před vejplatou :grinning: Jinak monitor se pani doktorce moc nelíbil, protože nám to lítalo od 110 do 180. Pak se to relativně srovnalo od 120 na 150. Ale nic mi neřekla a nedoporučila :unamused:
7. zář 2012 v 16:55  • Odpověz
@barus88 ten rozdíl nemusí být 14dní já mám teď 3dny a při druhém těhotenství mi oba termíny vyšly přesně na stejný den ,jen nechápu jak si nemůžeš pamatovat PM :unamused:
7. zář 2012 v 17:31  • Odpověz
@jana21278 opravdu se šetři ten tlak to není žádná sranda
7. zář 2012 v 17:34  • Odpověz
Tak já mám taky po kontrole, vážíme 1980g a všechno vypadá na jedničku, tak snad to tak půjde až do konce....:slight_smile:
7. zář 2012 v 17:40  • Odpověz
Ahoj holky,
@jana21278 holka drž se a hodně odpočívej, neboj, vše dobře dopadne.

@majajaja tyjo tak ty už to máš fakt za chvilinku, závidím.

všem gratulka ke kontrolám

Mně taky bolí podbřišek, ale mně pernamentně tak už to nijak neprožívám. Zítra jedem na svabu, v neděli manža vítá nové občánky tak pak si jdemem s nima sednout, takže máme opět náročný víkend.

Holky pijete maliník? Já už začala. Sice tomu že ulehčuje porod moc nevěřím, ale chutná mi.
7. zář 2012 v 18:06  • Odpověz
@martina26 malinik je super, ja do nej vkladam veskere sve nadeje :slight_smile: .. taky mi moc chutna, davam si ho sporadicky, ale od 35.tydne si ho budu varit pravidelne .. cetla jsem, ze pomaha i pri rekonvalescenci po porodu, takze si poridim zasoby ..
7. zář 2012 v 18:18  • Odpověz
Pomoooc,mám zase teď navečer šílený poslíčky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maliník jsem nikdy nepila,někdo ho uznává,někdo tvrdí,že nemá vliv.
7. zář 2012 v 19:00  • Odpověz
@simour1 nemám ani potvrzení zubaře, to se má?
7. zář 2012 v 19:10  •  1 dítě  • Odpověz
@martina26 Martino, prosímtě, jak píšeš že manžel vítá občánky, tak nemohla bys mi napsat jeho vítací řeč? Já totiž taky vítám a nikdy nevím čím to obměnit. A příští rok budu vítat sama nás :sunglasses:
7. zář 2012 v 19:14  •  1 dítě  • Odpověz
@majajaja Tak zubaře bych určitě navštívila.Mimčo si bere z Tvého těla hodně vápníku,takže ta kontrola je fakt důležitá.Třeba teď mi řekla ségra,že ona musela i na to plicní u všech tří dětí.Já na plicním fakt nebyla a asi ani nepůjdu.
7. zář 2012 v 19:14  • Odpověz
@aknel72 tak nepamatuji, protože mimčo nebylo plánované a prostě jsem si to nikam nepsala no...a ani mě nenapadlo, že bych byla těhotná :slight_smile: Měla jsem tehdy zkoušky, spoustu starostí a nebrala pilule, takže se mi pak špatně vzpomínalo no :wink: Jinak já vím, že to nemusí být 14 dní, jen říkám, že to je někdy i 14 dní, tak třeba bych to měla 14 dní zrovna já..to je fuk, uvidíme, kdy mě překvapí, radši s tím budu tak nějak počítat, že dříve :slight_smile:
7. zář 2012 ve 21:10  • Odpověz
@barus88 moje prvni tehu a kuba byl od zacatku o 14 dnu vetsi...na vahu i obvod hlavicky...a porod se vyvolaval v 39 plus 4 ... mel pres 4kg a 54 cm...a termin menstruace jsem vedela presne! Proste budes mit velky mimco :grinning: bud rada!
7. zář 2012 ve 21:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.