• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@tarra27 ... jo jo přesně tak, každý má něco holky i kluci :slight_smile: a ten můj je samozřejmě zlatíčko taky :slight_smile: a doufám, že ten druhý bude taky :slight_smile:

@simour1 ... já doufám, že taky půjdu 4 den domů, s Ondrou jsem šla těsně před vánoci a jen jsem se hrozila, aby neměl žloutenku a nemusela tam být déle, protože to by vyšlo na vánoce a toho jsem se bála :slight_smile: nakonec jsme šli 21.12. domů, takže to byl vánoční dáreček :slight_smile:
12. zář 2012 ve 13:05  • Odpověz
@pajdula neboj, to bude taková mazlínek :slight_smile: :D
12. zář 2012 ve 13:13  • Odpověz
@pajdula Tak 21.12. jsem odcházela z porodnice u Martínka.Markétka tehdy pětiletá měla ten den besídku ve školce,kam byla vyslaná pouze babička.Ani jsem nějak neměla čas řešit vánoční dárky a nákupy vůbec.Jen něco málo pro děti,malýho jsme šoupli s tehdejším manželem do dětských bobů pod stromeček,že ho sestřičce přinesl Ježíšek-dodnes na to vzpomíná :dizzy_face: Aasaach jo,ten život tak letí. :slight_smile:
12. zář 2012 ve 13:50  • Odpověz
@simour1 ... no vidíš, tak to jsme na tom byli dost podobně... taky jsme prďolku strčili pod stromek a tuhle jsem prohlížela fotky a tak strašně to letí :slight_smile:
12. zář 2012 ve 13:55  • Odpověz
@pajdula Jj,já měla ty fotky v ruce zrovna min. týden.Taky jsme se ségrou na jedno odpoledne "ukradli" veškerý fotky naší mamce k výrobě fotoknihy pro ni,takže jsme se sešly všechny tři ségry a probíraly co použít a co ne.No a tam jsem po dlouhé době narazila na fotky sebe samotné a zůstala jsem v úžasu,jak moc jsme si podobné s nejstarší dcerou.Říká mi to strašně moc lidí,i mě zastavovali známí,jestli nemám dceru teď o prázdninách na brigádě u nás v drogerii,že ta podoba je šílená.Já se tomu smála,protože mi přišla vždycky celej tatínek...no tak teď už vidím,že měli pravdu.Děti se mění,teď je celej táta můj syn...jsem se neměla rozvádět,mám tím pádem bývalýho na očích každej den :grinning: :grinning: :grinning: A co je zajímavý,tak Adrianka jakoby z očí vypadla Markétce,když byla právě zhruba taky pětiletá,přitom každá má jinýho tatínka.A každý říká,že Aduš je kopie svýho táty,krom barvy očí-má modré po mně. :slight_smile: Tak se v tom vyznej teda :grinning:
12. zář 2012 ve 14:02  • Odpověz
holky, tak my dnes spaly - od 13,30 uplně odpadla do 16h...sice se převracela pak asi po hodine, ale uplne jsem se divila, že tak dlouho spinká....asi to tak začnu delat časteji, že ji dám spát jen po obede....zkoušela jsem to před dvema týdny a byla nevrlá....dnes to bylo lepší....i když taky se teda probudila prdelkou nahoru trochu :slight_smile: ale už je to lepší....

jinak jsme se přecpala a doslova přež.ala rýže s masem na smetaně.....masakr.....
12. zář 2012 v 17:47  • Odpověz
@anom Ahoj, nevím, jestli ta bolest, co máš, je podobný tý mý, ale já to měla párkrát takhle - nemohla jsem se nadechnout, měla jsem pocit, že se udusím, že mi někdo sedí na hrudníku. Trvalo to většinou kolem hodiny a často tomu předcházelo delší sezení. Taky mi u toho vždycky rychle bušilo srdce. Řekla jsem to gynekologiovi a on mě poslal na kardiologii. Tam se ukázalo, že je vše OK. Kardiolog říkal, že těhotenství v posledních měsících a týdnech je pro organismus hodně zatěžující a že srdce musí mnohem víc pracovat a nemá už takový rezervy, jako když ženská není těhotná. Nevím, jestli ti tahle moje zkušenost k něčemu je...
12. zář 2012 v 18:53  • Odpověz
@mm_mm Ahoj, tak to je přesně ono. Moc děkuju :slight_smile: Koncem měsíce jdu k doktorce, tak jí to povim a uvidim co mi na to řekne, ale asi to bude to stejný co u tebe.
12. zář 2012 ve 21:02  • Odpověz
holky, tak já vyžehlila, uf toho bylo a jdu chrupat, dobrou a klidnou noc všem :slight_smile:
12. zář 2012 ve 21:59  • Odpověz
Taky přeji dobrou noc.Jelikož jsem dnes po obědě opět vytuhla,tak si jdu ještě pustit znovu tv. :slight_smile:
12. zář 2012 ve 22:22  • Odpověz
Dobrou noc všem :slight_smile:
12. zář 2012 ve 22:23  • Odpověz
hezké ráno holky, tak jakou jste měly noc? ještě mě napadla jedna otázka a to pro ty, které mají děti brzy po sobě - jak jste zvládaly spaní? v noci i během dne....protože mimi se bude budit v noci, malá bude bude vzhůru během dne.....tak přemýšlím, aby se nebudily navzájem....
13. zář 2012 v 07:30  • Odpověz
Taky zdravím všechny.Tak vidím,že předpověď nelhala,to je ale depresivní počasí :frowning2: Dneska jsem si malou nechala doma ze školky,ale jsme holky šikovný,dávno jsme už doma z nákupu,máme uklizeno a k jídlu to vidím na rychlovku špagety s nějakou mňandou. :grinning: Synovec chtěl zavézt do Brna,ale peníze mi na účet ještě neskočily-nechápu systém,vlastně není asi vůbec žádný,když jeden měsíc už 4. jsou na účtu a dnes je 13. a ještě stále nic. :astonished: Takže nejedu nikam. :unamused:
Jinak začínáme stříhat dneškem metr-přesně za měsíc máme termínek :wink:
13. zář 2012 v 09:40  • Odpověz
@simour1 u nás už přestalo pršet....to jsi šikula, že jsi zvládla uklidit, nakoupit, uvařit...jí si od rána s malou hraju a pořád mi nosí tvrdé knížky, až čtu....ted jdu pouklízet kuchyn....je to tady i v obýváku jako po bitvě :D
13. zář 2012 v 09:45  • Odpověz
Tak synovec mi poslal foto na porovnání břicha před 5-ti lety,když jsem čekala Adrianku a jaký břicho mám teď.Je to docela mazec a odteď se začínám krutě bát porodu.Za chvilku se mrkněte,jdu to přidat do alba. :astonished:
13. zář 2012 v 10:09  • Odpověz
@simour1 prosím tě je to relativní nejaká fotka...se zakliduj.... .)
13. zář 2012 v 10:13  • Odpověz
@tarra27 No,někde jsem četla,že by se ke konci těhu neměla už užívat kys. listová,protože se po ní rodí velké děti...já vzhledem k nedostatku železa jsem si měla hned koupit Feroglobin,kterej v lékárně neměli,takže mi dali vit. obsahující jak železo,tak kys. listovou.Už to jím nějakou dobu.Myslíš,že to teda nebude obřice? :slight_smile:
13. zář 2012 v 10:16  • Odpověz
@simour1 jo a navíc, co těhotenství, to větší bříško, to je normální....neboj, bude to dobré, uvidíš :slight_smile:
já musím vydržet ještě min 4 týdny....pak už to půjde....ideálně 6, ale vzhledem ke své pohyblivosti si nejsem jistá, zda vydržím...
13. zář 2012 v 10:16  • Odpověz
@simour1 neboj, nebude....a podle mě kys listová na to nemá takový vliv....
větší děti jsou u maminek, co mají cukrovku, pokud nedrží dietu apod....a kolik mělo první mimi??? váhu a míru??

a oni to říkají i o vitamínech, že by jsi neměla jíst vitamíny.....že po nich jsou velké děti....já si myslím, že to je blbost....

je to daný geneticky....a hlavně kdyby jsi nebyla schopna rodit, to by přece příroda nedovolila, aby jsi měla velké dítě, které by jsi neporodila....

a máš odhady z UZ....a za další, vše je tak jak má být - nejlepší pro tebe i mimi, tomu věř.....porodíš v pravý čas a uvidíš že to bude správné...

ted se do mě pustily holky z jiné diskuze - jak se vyrovnat s císařem - takže o sekci ti radeji psát nebudu :D byt by to byla taky možnost, kdyby bylo mimi jo velké.....ale fakt bych se nebála....

to by ti podle mě říkali už při UZ že je velké mimi a upozornovali by tě a víc by tě hlídali, neboj....
13. zář 2012 v 10:21  • Odpověz
@simour1 a navíc ti měří velikost bříška od mečíku po sponu stydkou a tam by to taky bylo vidět, že je to nepřiměřené....

bude to dobré, uvidíš, neboj se...
13. zář 2012 v 10:21  • Odpověz
@tarra27 No mně právě za celý těhu nikdo neřekl jaký je váhový odhad,takže nemám tušení. Nejvíc vážil druhorozený Martínek 3850 gr,u Adrianky jsem přibrala nejvíc,ale vážila nejmíň 3195 gr.
Jo,na tu diskuzi jsem včera taky nakoukla.Dost dobře ty ženský nechápu. :astonished:
13. zář 2012 v 10:25  • Odpověz
@simour1 mají asi ještě nějakou poporodní psychozu nebo co....já si nemyslím, že bych jim tam napsala něco tak strašnýho, že by mi měly psát takové reakce...prý tam šířím negace :slight_smile: už tam chodit nebudu....

podle mě ano, je to pro ně těžké, myslely si, že budou mít porod jinak, ale mají zdravé dítě....a dokola se litovat jim nepomůže....no ale třeba jim pomůže, když se budou litovat navzájem a dokola mluvit, jaká to je tragedie...

já si myslím, že by ti to řekli, kdyby byl jen náznak toho, že by bylo mimi hodně velké....neboj...a řekli by ti i že by jsi mohla rodit dříve a kdesi cosi....

a já čekám teda druhé a při prvním jsem měla krásné malé bříško a do 7. měsíce to enbylo skoro videt a pak měla 47cm a 3270g a narodila se 36+6...fakt vyrostla ke konci....a ted - mám bříško už snad od začátku....je to na videt daleko daleko dříve.....a hlavně už ted mám bříško jako bych měla rodit....

ono stačí, že je trochu jinak položené a máš ho prostě jiné.....

neboj, bude to dobré, uvidíš....
13. zář 2012 v 10:31  • Odpověz
@simour1 - parádní pupkison :slight_smile:. Já si dnes měřila břicho a kolem pupíku mám 114cm.
Kolik máte holky vy?
Včera jsem vyžehlila 2koše pro prcka (ložní, zavinky) a záda teda bolely jak pes.
U nás je taktéž hnusně a prší.
13. zář 2012 v 10:44  • Odpověz
ahoj holky, zdravím všechny :slight_smile:
u nás noc dneska klidná, Ondra v noci přišel ke mě, manža na služebce, tak jsme se ani nemačkali :slight_smile:

Já bych břicho taky neřešila, je to strašně individuální... já měla břicho malé a Ondra se narodil přesně na termín, který mi první napsali do průkazky a měl 3600 a 51 cm. A nabrala jsem 13 kg, ale pořád mi v nemocnici říkali, jak mám malé břicho a že mimčo bude prcek a pak když ho zvážili, tak mi říkali, že byl snad namotaný kolem páteře :grinning: že není možné, aby se tam vešel :slight_smile: a teď jsem zatím nabrala 8 kg a břicho mám taky malý a myslím, že to bude dost podobný... a minule jsem vitamíny jedla a teď ne, jím jen to železo a magnezko, takže na to zas takový vliv mít vitamíny nebudou.

čeká mě ještě 6 týdnů, takže stejně něco naberu, ale neřeším to - nemá to cenu... ovlivnit to nejde a břicho si žije svůj vlastní život :slight_smile: zatím se jen mažu, aby mi nepopraskalo a tak snad to bude v pohodě, i když to taky člověk neovlivní :slight_smile:

dneska jsem zatím nikde nebyla, venku lilo, ale teď to ustalo a máme tu 14 stupňů, ale takhle mi to vyhovuje, hlavně ať neprší :slight_smile:
13. zář 2012 v 10:57  • Odpověz
@simour1 Bříško máš hezké, podle mě uplně v pohodě....neřešila bych, že je větší než u prvního...podle mě to je normální....
13. zář 2012 v 11:21  • Odpověz
@tarra27 Tak jsem si právě přečetla všechny Tvoje příspěvky v tom daném tématu...mám naprosto stejný názor jako Ty,absolutně nechápu důvod,proč se do Tebe takhle navážely...především ta jedna.Nic si uz toho nedělej,rozhodně jsi nenapsala nic tragického,co by se někoho mělo dotknout. :wink:
13. zář 2012 v 11:38  • Odpověz
@simour1 To Ti děkuji...mě to taky nepřišlo tak dramatické....podle mě jsou asi psychicky rozložené....nemyslím si,že bych byla tak necitlivá, ale asi potřebují někoho, do koho se navezou, aby se jim ulevilo....těžko říci, proč jsou až tak agresivní...

já tam nejsem proti nikomu, ale myslím si, že hodnotit, že dítě mě nebrečí, když odejdu (je malé) je způsobeno sekcí....no narovinu, já bych ty holky vzala k někomu, kdo má postižené dítě právě proto, že sekci nechtěl a nebo někomu, kdo o mimi přišel....ty ženy by opravdu daly nevím co, aby měly doma mimi....navíc snad se těší na dítě a ne jenom na porod jako takový....ale přesto všechno je chápu, chvíli si pobrečet, když jim to přijde líto nebo špatně, popřípadě vyhledat psychologa...ale vracet se pořád zpět nepomůže nikomu......mě přijde nefér i vůči tomu dítěti - vždyt s ním mluvily celé těhotenství, těšili se na něj....a ted je to dítě potřebuje....a kvůli tomu, že přišlo na svět jinak než chtěly přece neznamená, že selhaly ony jako matky, že své dítě nemilují, že je to najednou jako cizí dítě......nějaké dítě....vždty je jejich a ani ono za to nemůže, že přišlo na svět sekcí....mě jich líto opravdu je, ale nevidím to jako až takovou tragedii....navíc - z psychologického hlediska - jak asi je dítěti, když ho matka svým způsobem nepřijme protože se narodilo jinak??? škoda slov....ony jsou zacyklený ve svým trápení, ale kdyby poznaly horší straosti, neřešily by toto...

už tam psát nebudu....at si foukají bolístky a rány a já doufám, už kvůli dětem, že se z toho brzy dostanou a přestanou se litovat a přestanou to vidět tak černě....
13. zář 2012 v 11:47  • Odpověz
@tarra27 Já sekcí nerodila nikdy,přestože u posl. dcery už mě chtěli odvážet na sál a s manželem jsme podepsali souhlas se sekcí,vůbec jsme nad tím neuvažovali.Prostě se miminku přitížilo v bříšku a v tu chvíli mi bylo úplně jedno,jakým způsobem ji dostanou ven,jen ať to proboha je co nejdřív-byla hodně zamotaná v pup. šňůře a přestávala dýchat. Díkybohu do mě doktor vrazil celou ruku,násilím rozevřel porodní cesty a během 2 min. byla malá na světě.
Taky pochopím,že někdo chodí na předporodní kurzy,má krásnou představu o průběhu porodu a rozladí ho,že skutečnost je nakonec jiná.Ale takhle se v tom smutku utápět řadu měsíců na úkor péče o dítě,který maminku potřebuje od prvního okamžiku...to mi hlava nebere.Jak může ženská si myslet,že když dítě nebrečí při jejím odchodu do obchodu nebo kam to ta hrklina šla,tak za to může sekce?!!! :grinning: Do nebe volající blbost! :angry:
13. zář 2012 ve 12:27  • Odpověz
@sven Já se radši měřit nebudu...vidím to asi na metr a půl :grinning: :grinning: :grinning: Ani nemám metr,leda kovovej manželův :grinning:
@pajdula Tak to Ti závidím,že jsi měla malý bříško a i teď jsi na tom stejně.To jsem nezažila ani u jednoho prcka :sunglasses:
Holky,já se přejedla.Zjišťuju,že to nebyl zas tak dobrej nápad nechávat malou doma ze školky,puzzle poskládaný,teď provokuje,abych ji zlechtala asi půl hodiny...jooo,včera touto dobou jsem spala jak dřevo :grinning:
13. zář 2012 ve 12:32  • Odpověz
@simour1 upřímně, jsem ráda za to co jsi napsala....já to fakt nemyslela proti nim zle...a měla jsme dojem, že mě ukamenujou :D

To jsi měla veselé, no hlavně že je dítě vpořádku....my měli sekci naplánovanou, ale malá přišla dřív, tak byla pak akutní....přivezli mi ji za 10hod cca a když jsme ji viděla, byl to můj mazlínek....je fakt, že s vaginálním porodem nemohu srovnávat, ale já jsem štastná, že ji máme a těšila jsem se s ní domů.....a přijde mi, že holky an to pak svádí všechno...za všechno může sekce...přitom poporodní depresí trpí i po vaginálním porodu některé ženy..a tak at se poradí s psychologem....no....škoda slov...

u nás se vyjsnuje, malá spí, ale bude se budit, tak dnes snad pujdeme ven...a objednala jsem ji odrážedlo, nádhernou berušku - tady z konika, strašně milá paní, tak se těším, až mi přijde poštou :slight_smile:
13. zář 2012 ve 12:34  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.