• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@jana21278 to zalezi na doktorovi...ale vsechny kamaradky kolem mne absolvovaly oboje...
14. dub 2012 v 18:50  • Odpověz
@imzadi díky. já se bojím, že to bude zkreslené tím utrogestanem a že se budu jen zbytečně stresovat. no nic, uvidím v úterý jaký budou výsledky.
14. dub 2012 v 18:53  • Odpověz
@sarkav ahojky. tak čekám, čekám co, že teda budete mít. jsem strašně zvědavá.
14. dub 2012 v 18:56  • Odpověz
@jana21278 tak stat se to muze...no uvidis no...ja se stejne nejvic tesim na velky utz kolem toho 21 tt, ktery me pri kubovi hrozne uklidnil...platila jsem si nadstandardni utz srdce, organu, atd. proste super celkova kontrola plodu
14. dub 2012 v 18:58  • Odpověz
@jana21278 ahoj, no bude to zase kluk no, tak žádná změna, to je fakt škoda. a co ty, na jaké výsledky čekáš?
14. dub 2012 ve 20:51  • Odpověz
@ivagal mám stejný problém..žaludek na vodě,,ale nic převratného :wink:
14. dub 2012 ve 21:14  • Odpověz
@sarkav určitě to bude hodnej a šikovnej kluk. a co teda to jméno? v po jdu na nemocnici k tomu svýmu doktorovi na ultrazvuk a na úterý jsem se objednala do brna na screening. jsem to doktorovi řekla a tak mi dal číslo. nebudu čekat na jeho odeslání. takže si v úterý uděláme výlet. a jestli bude vše ok tak si koupím první těhotenský kalhoty. tak jen, aby to dopadlo! sice je ještě nepotřebuju. všechno v pohodě zapnu. těch 7 kg dole je poznat. ale na zadku mi všechno visí jak na plínu.
15. dub 2012 v 19:48  • Odpověz
@jana21278 tak to jsi dobra, ja tehu kalhoty nosim uz tri tydny! :stuck_out_tongue_closed_eyes: hrozne rychle mi to bricho vyskocilo...:cry: vypadam na 5ty mesic, hruza
15. dub 2012 v 19:59  • Odpověz
@imzadi no u mě se to má kde schovat. začínala jsem na 98 kg a mám 91 kg. tak snad to nepůjde tak rapidně nahoru a porodem ještě zhubnu :wink: . to je takové zbožné přání. uvidím jaká bude realita. když jsem začala s manželem chodit tak jsem do roka přibrala 30 kg. horor. a nešlo se toho zbavit. ale i kdybych přibrala 50 kg tak mi to za zdraví dítě stojí.
15. dub 2012 ve 20:03  • Odpověz
@jana21278 jasny...hele prvni tehu jsem zacinala na 73, koncila na 86, po porodu se dostala na 68, ale co jsem prestala kojit sup na 75...ted mam 79, takze taky nic moc :(
15. dub 2012 ve 20:06  • Odpověz
@jana21278 Jani tak co nadělám že? ale hlavně že je zdravý že? jméno ještě nemáme, zatím nevím :wink:
16. dub 2012 v 09:59  • Odpověz
@imzadi @sarkav teď jsem přijela z nemocnice. a všechno ok. jen dr říkal, že přes to mý tlustý břicho jde blbě vidět :grinning:. ale nakonec to zvládl. prcek ležel na zádíčkách a mlel si hlavičkou. takže už mám takovej jako první screening za sebou. zkoumal všechno co budou i zítra v tom brně. takže jedeme kupovat těhu kalhoty! :wink:
16. dub 2012 v 15:12  • Odpověz
@jana21278 no tak to je super zpráva, gratuluji, a jsem ráda že je vše v pořádku :wink:
16. dub 2012 v 15:49  • Odpověz
@jana21278 no skvele! a co pohlavi?
16. dub 2012 v 19:41  • Odpověz
Zdravím všechny maminky stávající i čekatelky. Poté, co jsem si vás přečetla bych se ráda také představila a přidala k vám. Máme doma 19-měsíčního loupežníka a pokud vše dobře dopadne, tak kolem 20.října nám přibude další. Zatím nevíme, co to bude, ale vzhledem k tomu, že mi bylo ukrutně zle celý první trimestr, tak předpokládáme, že holčička. Máme za sebou genetický screening, bez nálezu, ale pravděpodobně nás čeká amnio, protože jsem stará matka :grinning: Dělali mi to i u prvního, tak držte palce, dáme vědět.
Krásné pupinování všem a těším se na vaše novinky.
17. dub 2012 ve 13:20  • Odpověz
@xuxie ahoj...super ze dalsi tehule, uz mamka...ja doma bojuju s 14m loupeznikem a dost se bojim, jak to ,udem zvladat....drzim palce, at je vse ok!
17. dub 2012 v 19:41  • Odpověz
@imzadi
Ahoj mamino :slight_smile: Já jsem si zrovna četla, že máš taky už jednoho loupežníka doma a myslím, že i termín příchodu druháčka máme docela podobně, viď?
O strachu mi povídej, nemyslím pomalu na nic jiného, jenom, jak to půjde, až budou dva. My jsme to neplánovali takhle, chtěla jsem počkat, aby měli tři roky rozdíl. Ten náš je navíc poměrně náročný chlapeček. Paradoxně ale myslím, že mu sourozenec jenom pomůže - bojím se, že by byl fakt moc mazánek, už mě má docela ochočenou :slight_smile:
Mám stejná trápení, jak jsi psala. S prvním jsem o břichu nevěděla do pátého měsíce a teď mám pocit, že se to vyboulilo snad druhý den po početí :grinning: Tak cca do minulého týdne jsem víceméně přežívala dny, pocit tříměsíční kontinuální kocoviny, děsné únavy a beznaděj z toho, že jedno batole se neustále dožaduje nějaké akce a já fakt sotva lezla - ufff. No, uvidíme, snad bude líp.
Dej pusinku svému loupežníčkovi, opatruj bříško a drž se, moc na vás myslím.
PS: Možná už jsi to psala, ale nějak mi to uniklo, už víte, jestli sestřička nebo bráška? Teda, pokud to není tajemství :wink:
17. dub 2012 ve 20:20  • Odpověz
@xuxie ja.se taky tesim na prinosy, jakoze se nauci kluk delit, sdilet veci, nebyt vzdy prvni, apod...ale jak preziju ten prvni rok netusim :grinning: s kubou to bylo a je trosku peklo, prdiky, zuby, rymy, ted vztekani, atd...my chteli mit deti blizko sebe, ale predstavu mame zadnou...vy jste aspon starsi a neco uz umite, ja se vylozene tesim na leto, jak budem trenovat nocnik s mym mega brichem :stuck_out_tongue_closed_eyes: a jinak pohlavi jeste nevime, ale ja nutne potrebuji hodnou a klidnou holcicku :grinning:
17. dub 2012 ve 21:51  • Odpověz
@imzadi
já taky potřebuji hodnou a klidnou holčičku :slight_smile:))))) Tak si budeme držet palce :wink:
Jinak, doufám, že Kubík bude učenlivější, ale naše dítko na nočník zatím zvysoka...taky plánuji to léto.
Jdeme 4. května na odběr plodové vody, tak pokud vše dobře dopadne, tak koncem května nám snad genetika tu hodnou holčičku potvrdí...ještě jedno takové mimino jako byl Martínek, to bychom asi nepřežili ve zdraví :unamused:
papa :dizzy_face:
18. dub 2012 ve 13:09  • Odpověz
ahojky. tak už máme výsledky ze screeningu. a je to výborný. i vzhledem k věku mám riziko nízký. jsme o dva dny mladší takže změna termínu porodu je na 26.10., ale to neva. už se na něj moc těším. jo, a žlučník už je asi ok - včera jsem snědla na benzínce drškovku a přežila jsem to!
18. dub 2012 v 18:20  • Odpověz
@ennie22 ahoj tak ja si na tom s zaludkem u me to nejinak neustupuje :frowning2: , vsechny jinak zdravim, byla jsem na kontrole vsechno je v poradku v utery jdu na screening tak uvidime jak to bue ypadat tam, chtela jsem se zeptat nevite jestli ten ultrazvuk si muzu nechat natocit? vite pritel tam se mnou nemuze a je to ten nejkrsnejsi ultrazkuk co je. trochu si vas proctu :wink:
19. dub 2012 ve 12:26  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz
@jana21278 Ahoj, máme úplně stejný termín :slight_smile: Já si od začátku těhu procházela samýma lepšíma věcma - 2x v nemocnici pro silné krvácení když zrovna nekrvácím, tak pořád špiním, ještě teď stále...ale ultrazvuky v poho, asi to taky bude holčička, jak tady psala paní xuxie, když to tak zlobí :slight_smile: Je fakt, že u první holky před 11 lety jsem to měla podobné. Už máme za sebou 1/2 screeningu, nepodařil se udělat celý, protože nám mimišek nechtěl ukázat nosánek a nemohli jsme ho změřit, tak příští čtvrtek znovu. Alespoň nám vyloučili vadu, pro kterou jsme museli uknčovat těhu loni v listopadu (velká omfalokéla). Tak ještě do čtvrtku budeme nervozní, snad nám to už tentokrát dopadne dobře.
19. dub 2012 ve 12:35  •  3 děti  • Odpověz
@ivagal
Budu držet palce na UZ, určitě bude dobrý, neboj. Jinak, co já vím, tak možnost získání záznamu z UZ, buďto fotky nebo přímo video strašně závisí na pracovišti, kam jdeš. Já třeba prvotrimestriální screeningy absolvovala v Motole a tam to prostě nešlo. Naopak, odběr plodovky s dalším velkým UZ (první dělali v 16.týdnu a u druhého nás to čeká v 17.), tak to se dělalo na soukromé genetické klinice v Praze a tam nám nabízeli i video i fotečky (moc krásné, mimochodem). Bohužel, né zdarma ;)
Zkus se zeptat, předem - myslím, že pokud budou příjemní, tak ti to klidně nahrají na USB, je to otázka pár vteřin - jenom musí chtít.
Hodně štěstí!
19. dub 2012 ve 12:50  • Odpověz
@majka1976 tak to gratuluju. já jsme taky ultrazvuk musela přerušit a jít chodit n a chodbu, aby se prcek pořádně otočil. trochu mě teda ve výsledku překvapilo, že ve 12+4 má jen 58 mm, když se všude píše, že má mít kolem 7 cm. ale když řekli, že je jen o 2 dny mladší a žádná vada tam není tak to snad je dobře.
19. dub 2012 ve 12:52  • Odpověz
@imzadi na pohlaví jsme se neptali. je to první a tak nám je to celkem jedno. manžel říkal, že koupí kopačky i holce :grinning:. já bych docela zvědavá byla, ale petr to vědět nechce tak to nechám do konce jako překvapení.
19. dub 2012 ve 12:54  • Odpověz
Aha tak ja se zkusim zeptat jestli to pujde nahrat. Vsem vam gratuluji co uz to maji za sebou ze to dopadlo dobre :slight_smile: , my jeste nevime co to bude a pritel to nechce vedet, pry jsou na to figle kdy to jde zjistit.
19. dub 2012 ve 13:06  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz
@ivagal já když jsem tam byla tak ve 20tt to nahrávali všem, ale mě se ani nezeptali a dali mi jen jednu fotku. jsem byla ze všeho stejně tak nervní, že mi to bylo úplně jedno. kdyžtak potom písni nějakej ten fígl tvého přítele. taky bych si něco tajně vyzkoumala.
19. dub 2012 ve 13:13  • Odpověz
Jo dekuji , a to neni jeho figl on je laik :grinning: porad se me na vsehno vyptava je uplne hotovej, ale ja jsem cetla spoustu veci ted, treba ze kdyz se ti na testu ukazou carky brzo tak je to kluk a kdyz pozdeji tak holcicka a
19. dub 2012 ve 13:23  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz
a uz jste se zacali koukat po miminkovskych vecech? ja se boji ze je to brzo?
19. dub 2012 ve 13:37  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz
@ivagal zdravím,,tak nevolnost neustupuje,,dnes i včera jsem měla problém dovařit oběd,,citím se jako bych proflámovala celou noc :unamused: první ultrazvuk mám za sebou,,vše je ok...:slight_smile:
19. dub 2012 ve 14:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.