• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@simour1 některý lidi jsou na ránu....a někdy mám dojem, že záměrně vyvolávají hádky...

holky, já jsem taky velryba....hrůza....ještě musím alespon 4týdny vydržet.....a pokud možno 6....ale vidím to blede....
16. zář 2012 v 18:58  • Odpověz
Holky, já dnes celý den úplná madam tragédie....malá mě od rána tak silně kope do močáku, až mi tečou slzy od bolesti, opět mě pálí žáha, takže cucám rennie (ale moc to nepomáhá....), začala mi odcházet hlenová zátka, takže ode dneška musím chodit s vložkou.....můj jak mě odpoledne viděl, tak myslel, že už večer pojedem do porodky......a to mě čeká ještě tolik týdnů....a už teď neusedím, neuležím o chůzi ani nemluvě.....kdybych náhodou někdy řekla nebo napsala, že chci 3.dítě, tak doufám, že mi někdo připomene tento můj příspěvek....
16. zář 2012 v 19:15  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 Úplně s Tebou soucítím :cry: I já pozoruji v posl. dvou dnech,že chodím čůrat asi každých 15 min.,je to neskutečně bolestivý těch pár kapek ze sebe dostat :unamused: O noci ani nemluvím,jak šíleně bolí vazy při přetáčení ze strany na stranu.No a dnes opět docela citlivý a každou chvíli poslíčci.Ale zátka Ti teda odchází hodně brzy,ty brďo. :astonished:
16. zář 2012 v 19:27  • Odpověz
@majka1976
@simour1

holky, mě bolí teda v kříži a když se v noci otáčím, normálně mě tam křupe..tvrdne mi občas břicho, a dnes mě tam bolelo jako kdyby mě dal někdo tupou ránu...a je mi celkově divně, ale až tak od 17h...občas to jde, ale občas je to dost náročný...a budím se okolo 3h ráno, nemůžu spát tak cca do 6h a pka usnu, ale v zápětí vstane partner do práce a hned po něm dcera....takže pak už nespím....

není to zatím tragedie, ale jsem fakt jako kulička....zadýchávám se a pořád chodím na wc, hlavně když si sednu na zem k dceři, hůř se mi zvedá, ale co mi vadí, že mě tlačí strašně břicho....jsme 33+1 musím vydržet alespon do 37.týdne....rodila jsem malou 36+6 a byla naprosto vpořádku.....krásná váha, míra i vyzrálá....vše OK.....

a ted me taky mrnousek kope, přetáčí se ze strany na stranu......je akčnější než první :slight_smile:
16. zář 2012 ve 20:04  • Odpověz
Holky tak se hlásím do klubu velrybek :slight_smile: A jak koukám u všech je to stejný. Nače mimi dělá taky dneska kotrmelce, už jsem ležela v posteli, ale usnout samo nemůžu. Takže koukám na talentmanii.
@majka1976 tyjo to teda ti zátka odchází fakt brzy? Mně u Kristýnky a druhý den před půlnocí jsem jela.
16. zář 2012 ve 22:08  • Odpověz
ahoj holky, včera jsem toho měla fakt dost, takže jsem pěkně usnula na gauči a večer se tu ještě stavila sousedka :slight_smile: ale nebojte, tahle byla zvaná a je to mladá holka, porodní asistenka, tak si mě přišla zkontrolovat, jestli jsem celá :grinning:

Včera mě taky strašně pálila žáha, beru si na to renie, ale jestli to pomahá si nejsem úplně jistá, je to dost nepříjemný. Zadýchávám se taky dost, ale říkám si, že to zkrátka k tomu patří a už jen pět týdnů, v noci se budím na záchod, nevím jak si lehnout a pak zas nemůžu usnout. Záda mě naštěstí nebolí, tahne mě břišan dolů a tlačí na spodek.

Dneska jdu na kontrolní ultrazvuk, protože se doktorovi nelíbil ten poslední co se měření mimča týká, tak doufám, že to bude v pohodě... jak je malej narvaný dole,tak to měření není přesné, ale pochybuju, že se to nějak pohnulo směrem nahoru, aby se mu to lépe měřilo. Zítra na krev kvůli štítce a ve středu na kontrolu k mému dr. to je pořád lítání po doktorech, mě to nebaví.
17. zář 2012 v 07:24  • Odpověz
@martina26 Taky jsem z toho jakási paf, mě minule zátka odešla až při 2.době porodní. Teď jsem o tom hledala nějaké články na netu a některé holky píšou, že jim to odcházelo třeba 3 nebo 4 týdny před porodem a jiné píšou, že v pondělí odešla zátka a ve středu šly rodit......tak doufám, že i když už je to fakt těžké, tak že ještě nějaký ten týden vydržím.
Dneska jdu na poslední kontrolu k zubaři, zítra na kontrolu s bříškem, tak uvidím, co mi doktor řekne. Ale je fakt, že už je mi tak děsně, že přemýšlím, jestli mám ještě vůbec jezdit autem - ale autobusem se mi taky nechce (autobus šíleně kodrcá a jede děsně dlouho těch našich 11 km do města).
Zítra jsem chtěla vzít doktorovi lahvinku za to, že mě napsal na MD až teď od soboty 15.9. - měla jsem nachystaného Jim Beama - po těch zprávách o prohibici jsem ho zase zastrčila do šuplete a půjdu jen s vínem a s bomboškou :frowning2:
Holky, držte se všechny, musíme to nějak doklepat :slight_smile:
17. zář 2012 v 07:24  •  3 děti  • Odpověz
Holky, už se nám to za chvilku začne sypat, jak tak koukám na ty týdny :slight_smile:
Né, že bych ti někomu přála, ale přijde mi, že nám je všem těžko tak nějak stejně - člověk si alespoň nepřijde jak blázen, když kouká v noci do stropu a přemýšlí, jestli jít po Xté na záchod nebo se snažit nějak vypolstrovat a pokusit se usnout (většinou po dvou hodinách převalování se tak hoďka povede) anebo radši vstát a jít si číst a doufat, že další den to nějak přežije i po čtyřech hodinách spánku...
Odvezla jsem malého do jesliček (čekám, že příští dva týdny prostoná, protože tam smrkalo a kašlalo snad celé oddělení), jedu do Motola na kontrolu a pak dorazí stěhováci, aby spočetli, co všechno budou v pátek stěhovat. Doufám, že se jim ve školce povede Martínka uspat, protože až bude zas nevyspalý a vzteklý, tak to odpoledne do večera asi nepřežiju, spala jsem fakt max 4 hodiny :frowning2:

@majka1976 JB nech tatínkovi na zapití, až bude miminko :wink:
17. zář 2012 v 09:40  • Odpověz
Ahoj děvčátka,tak malá ve školce,já šouravým tempem nakoupila jak jídlo,tak v lékárně zbytek na miminko věcí + jsem vzala 2 balíky poporodních vložek-nemám odvahu je rozdělat a podívat se,co to bude za zrůdičky,mám 2 druhy. :grinning: Teď jsem na zahradě posbírala rajčata,vyžehlila koš prádla a půjdu vařit.Pak asi sbalím tašku do porodky,protože v posl. dvou dnech mě tak šíleně tlačí na spodek,že mám fakt strach,že mi při chůzi něco vyklouzne. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak mě těší,že nejsem sama,která má tyto problémy.Vidím,že jsme na tom všechny stejně.Dýchání katastrofa,chůze maxim. pomaloučká,kyčle a třísla bolí pekelně,záda ani nemluvím,věční poslíčci ...ach jo,už ať je to radši za náma.Mám radost,že finišujeme,na druhou stranu to začíná být den ode dne teprve zajímavý. :confused:
17. zář 2012 v 09:56  • Odpověz
ahojky holky....tak jsem zpet, u lekaře vysledky ok, ještě se neotvírám....tak dobrý...akorát se malá otočila hlavičkou dolů...a už není koncem pánevním...

dnes mi přijde z lékarny velký balík....vložky jsme si objednala 5x, protože loni jsme měla 4x a pak jsem dokupovala....a tento týden si zabalím....

s tou hlen. zátkou si nevzpomínám, jak jsme to měla já....ale podle mě když budeš ležet, tak to oddálíš, ovšem nevím, jak moc to je reálný....
17. zář 2012 v 11:12  • Odpověz
Tak jsme zpátky z města, musela jsem na poštu pro doporučený dopis z práce a cestou jsme se stavili v lékárně a nakoupila jsem věci pro mimčo, ale asamozřejmě jsem zapomněla ty jednorázové kalhotky, takže ještě časem se tam stavím. Už jsem i uvařila, dneska jsou halušky s bryndzou a se slaninou a odpo jedeme s Ondrou k doktorovi, manža to nestíhá domů, tak ho vyzvedne před ordinací :slight_smile: doufám, protože jinak to zas bude boj :slight_smile:
17. zář 2012 ve 12:17  • Odpověz
@tarra27 Tak to je super,že máš fajn nález a mimčo otočené.Já to pořád nemůžu jaksi poznat,jestli se už stočila správně...někdy mám pocit,že mě kope víc nahoře,takže super a z toho se to zase vrací do stejných míst,jako když naposledy u kontroly ležela příčně. :confounded: Už by byl teda nejvyšší čas,aby se otočila.
Já si myslím,že hlen. zátka Ti může odejít i celkem dlouho před porodem.Ale nejsem doktor,nevím. :confused:
17. zář 2012 ve 12:19  • Odpověz
@simour1 já chci hlavně rodit císařem jako u první....ale snad to dopadne i tak.....

já to taky nepoznám, hlavně ona se pořád strašně hýbe a je o dost akčnější než první holčinka....

a s tou zátkou - holky, narovinu, vůbec nevím, jak jsme to měla já....já to u první ani neřešila....
17. zář 2012 ve 12:21  • Odpověz
@tarra27 No mně určitě nikdy žádná zátka neodešla :grinning: Mám všechny porody vyvolávaný a i tak s velkýma problémama porozený-držely se mě děťátka moje jako klíšťátka. :slight_smile: Tak jen vím,že jsem to někde četla,že odchod hlenové zátky nemusí znamenat blížící se porod.Ale určitě záleží jak u koho. :wink:
Já mám teda taky mega pohyby,hlavně v noci to stojí za to...člověk by spal,ale ten malinkej vetřeleček je jinýho názoru. :grinning: Jestli bude takhle akční i po porodu,tak mě trefí teda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. zář 2012 ve 12:31  • Odpověz
@simour1 neboj, bude to dobré..... :slight_smile: rytmus se miminku srovná, uvidíš :slight_smile:

mě se taky pořád přetáčí a hýbe....a jak jsme psala, první jsem rodila 36+6.....ideální by bylo ted vydržet do 39.týdne, ale nevím nevím....

jsem štastná, že mi dopadla dobře ta glykemie....měla jsem teda obavy, s tím mým stravováním......

to máš odbrý, že se ti dětičky držely.... :slight_smile: ony vědí, kde je jim dobře .)
17. zář 2012 ve 12:34  • Odpověz
Tak holky,právě jsem dobalila věci do porodnice.Ještě dudlíky převařím a odsávačku vydrhnu a jsem komplet. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Raději jsem nachystala rovnou i oblečení na miminko až budeme odjíždět z porodnice...kéž by to už bylo!!! :dizzy_face:
17. zář 2012 ve 14:19  • Odpověz
@simour1 my se ted vrátily z pošty....přišly tři balíky....tak jsme je vezla na kočárku :slight_smile:)

a máš oodněkud seznam, co s sebou do proodnice?? Já se loni zbalila včetně pyžama, měla jsme kufr....a tam jsme pak skoro nic nepotřebovala....:slight_smile:))
17. zář 2012 v 15:03  • Odpověz
@tarra27 Seznam jsem zatím nedostala od doktorky-jdu k ní příští úterý,ale dívala jsem se na netu co sebou + co si ještě vybavuju.Pro sebe hyg. potřeby,vložky,ručníky,přezůvky,toal. papír,spodní prádlo,kojící podprdy 2x a tampony do podprdy.Pro mimčo balík plenek,vlhčené ubrousky,Bepanthen,dudlíky,spray do nosánka a odsávačku nakonec přibalím taky +teda oddací list a a snad ještě vydržím k doktorce na lístek na jména.Snad jsem na nic nezapomněla,uvidíme. :slight_smile:
17. zář 2012 v 16:20  • Odpověz
Jo a pyžamo + župan si neberu nikdy svůj vlastní,protože od toho je to nemocnice,aby aspoň něco si nemusel člověk ničit vlastního. :wink: No a taky doufám,že bude volnej nadstandard. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. zář 2012 v 16:24  • Odpověz
@simour1 tak na ten nadstandart doufám taky :slight_smile: díky za info, já na to mrknu a zabalím si taky...pro jistotu at jsme nachystaná
17. zář 2012 v 17:18  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem zpátky z ultrazvuku, měla jsem sebou Ondru, ale celkem to šlo... manža nestíhal a dorazil zrovna, když jsme vylezli od doktora :slight_smile:
zprávy jsou asi tyhle, mimčo je hodně dole za stydkou sponou a nejde mu hlavička změřit, takže smůla, ale jinak vypadá v pořádku, mírově odpovídá... tak jsme tam kde jsme byli a ve středu jdu na kontrolu ke svému dr., který mi snad řekne víc.
Já jsem sbalená zčásti, mám v kufru něco naházené, ale ještě mi chybí taky vyvařit dudlan (mám jen dva, tak to snad zvládnu) a lístek na jména jsem si vytiskla na stránkách porodnice, kde mám i seznam co sebou do porodky, tak to ještě projedu a doplním, snad už mám všechno doma ve skříni.
A nadstandart neřeším, tři dny to vydržím a minule to bylo fajn, jsme si padly, tak to bylo dobrý :slight_smile: tak to hlavně nezakřiknout :slight_smile:
17. zář 2012 v 18:21  • Odpověz
@pajdula to máš super, já tym byla do soboty do čtvrtka a to nás pustili jen na anše nálehání od pondělka....a upřímně, raději bych byla sama - když jsme slyšela plakající děti na pokoji, jak se navzájem budily....a já tam byla s paní, která pořád strkala prst do pusy malé, aby spala - ona nejprve spala i tak,, jenže ji se to líbilo a tak to dělala a večer už ji to nebavilo, ale to ho malá zase už chtěla, protože byla zvyklá....dudlíky jsme nemohli dát....ale naše ho nemá do ted, prostě ho enchtěla....a ta paní v noci o půl druhé už nemohla, tak dala mimi sestřičkám...

jo a mimochodem, i když měla mimi u sebe na noc, dávala si špunty do uší, aby prý spala....ale jinak byla celkem fajn....akorát jsem se divila, já bych si špuntyy do uší u mimi teda nedala, no je fakt, že je nepoužívám ani normálně :slight_smile:
17. zář 2012 ve 20:41  • Odpověz
@simour1 - četla jsem, že dudlík by se v šestinedělí neměl dávat kvůli správnému návyku ke kojení, dudlík to nějak hatí...

Já byla dnes u dr - takže nejprve jsem málem omdlela při měření echografu nebo jak se to jmenuje, takže jsem musela být na boku a pak při vyšetření dr - v poloze na zádech jsem už vážně dr slyšela jen z dálky a v mlze..nechtělo to přejít...ale přešlo nakonec..ten náš drobeček má něco kolem 3300g, takže prostě tlačí na žílu a já nedávám polohu na zádech déle než jednu minutu...k tomu zpráva - porod se zatím vůbec nechystá...

a jak se daří vám všem?
17. zář 2012 ve 21:09  • Odpověz
@blandik no pani, peknej cvalda :grinning: a k dudliku vim ze se to nema, tez jsem to cetla, ale treba kubicek hrozne plakal v porodnici, me se spoustela laktace dyl diky cisari, tak mel asi hlad a dudlik ho utisil...
@tarra27 ty spunty, to je masakr...ja chci tez nadstandard, moje spolubydlici des, jedna rvala na sve druhorozene ditko o pulnoci at prestane hulakat ze se chce vyspat :rolling_eyes:
17. zář 2012 ve 21:36  • Odpověz
Já teda můžu už hodnotit rozdíl mezi klasickým pokojem s jinýma maminkama a soukromím...ty peníze se fakt vyplatí,navíc mně to pojišťovna zpětně proplatí.Každý mimčo vstávalo na kojení v jinou dobu,takže sotva jsem já blikla lampičku a chtěla usnout,jiná mamina vstala a šup rovnou zářivku na celej pokoj si rožnula,děti plakaly ...no prostě odpočinek žádnej.Na svým pokoji si prostě krmíte,přebalujete podle svýho gusta,navíc rodina může za váma kdykoliv až na pokoj,nemusíte na jídlo do jídelny,chování personálu úplně o něčem jiném-v tom je to teda bordel!
Co se dudlíku týká,tak já dávala všem svým dětem.Problém s kojením jsem měla,ale ten,že mlíčko jaksi vůbec nebylo.Takže si nemyslím,že by to mělo souvislost,mimčo se umělo vždycky krásně přisát.A pokud mám pomůcku k utišení,tak ji využiju.Některý miminko cumlík odmítá,tak tam je to výhra. :wink:
Holky,já mám už asi 2,5 hod. předpisový poslíčky,ufff. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. zář 2012 ve 21:47  • Odpověz
holky, já jsem teď taky nějaká přejetá a je mi blbě, ale už jdu na kutě, tak snad to zaspím... ráno na krev, to doufám přežiju ve zdraví a pak se budu snad jen válet, nechystám se zítra nic dělat.
... já se ještě s tím nadstandartem rozhoduju, ale zatím to moc neřeším... a dudlík jsme u Ondry měli asi 3x v puse a vůbec ho nechtěl - naštěstí, tak doufám, že druhý bude podobný :slight_smile:
jenže jak byl Ondrášek pohodář, tak se bojím, aby tohle nebyl pravý opak, jakože jsem si to "hodné" miminko už vybrala a teď to dostanu pěkně zplna hrdla :slight_smile:

tak dobrou všem, hlavně klidnou a dlouhou noc, pohlaďte břišánka :slight_smile:
17. zář 2012 ve 21:52  • Odpověz
Já v nadstandard doufám a věřím, že nějaký bude volný (naivně) - minule to bylo pro mě peklo, po sekci týden, orvaná jak borůvčí. Pokud nebude nadstandard, tak 4. den podepisuji reverz a jdu pryč (pokud malá nebude mít nějaký důvod, abychom musely zůstat).
S tím dudlem (jako se vším) je to individuální. Máme mimina, kterým savý reflex nezkazí ani kdyby dudlali celou dobu a pak jiné, které nebudou pít "pořádně" nikdy a přitom dudlík či flašku ani nezahlédly (viz naše prvorozené :wink: ) Zase, proč trápit mimi, sebe a celé oddělení - ale radši toho mudrování nechám, než mě srovná nějaká laktační poradkyně :wink:

dobrou noc všem
17. zář 2012 ve 22:04  • Odpověz
@xuxie problém je, že já dkyž chtěla podepsat revers, tak by pustili mě, ale ne dítě....prostě dětský se sekli a hotovo...ale taky bych cchtěa nadstandart, protože přesně jak tu píše
@simour1 pak se každý budí jinak, pořádně si neodpořineš...a někdy se fakt člověk diví...holky, já byla na pokoji ve dvou, ale byli tam i ve třech a to je sado...málo místa docela, jedna sprcha na pokoji(což se asi dá) ale některý paní jsou zvláštní....nevím, jetsli je to po porodu nebo že takové jsou, ale byli jsme se dívat na koupání miminka právě na jednom pokoji, kde byli tři maminky - jedna tam byla, viděla jsme ji už na JIP a ta byla teda fakt na ránu - důležitá, vymýšlela si....a když už ležena na standartním oddělení, pořád vyhoudala sestřičkám - slyšela jsem to na chodbě a na koupání ležela v posteli a měla pod sebou kruh a nechala si i posunout nohu, přitom normálně chodila....a to by bylo ěnco na mě :slight_smile:)) ted tam postele blízko u sebe, miminka vedle v tech vozítkách...

holky, já se modlím za nadstandart....

@pajdula taky se bojím, že malá je pohoda....a druhá už vbbříšku je dost akční, ale snad to bude OK... :slight_smile:
a at Ti dopadnou dobře odběry a odpočívěj, máš na to nárok :slight_smile:

mě včera přišel balík z lékarny, dnes k večeru mám kadeřnici a ještě se stavím pro pastu, ustní vodu (i do zásoby) protože kupujeme elmex...ted mají nějakou novou řadu, ale drahá jako nevím co, takže asi zůstanu u té klasické....a povleču peřiny, dám prát prádlo, a snad dnes nejdýl zítra zabalím - včera jsem to nedala....no uklidnuji se, že mám čas .)
18. zář 2012 v 07:01  • Odpověz
Ahoj holky,
též doufám naivně v nadstandart.

Jinak v noci opět poslíčci a celkem síla, některé noci jsou parádní a některé pořád sleduju hodiny. :unamused: Takže děkuju že jedno dítko ve školce, druhé ve škole a já se můžu natáhnout, dneska fakt se na nic necítítm.

Už bych to měla nejradši za sebou, já jela do porodky s oběma dětma po prasknutí vody tak si říkám jestli tentokrát pojedu s bolestma, jestli vůbec poznám, že už je to ono či nikoliv. Při představě že vzbudím celý barák že jedeme a oni nás pak vrátí dom......no asi přemýšlím už o blbostech.
18. zář 2012 v 08:38  • Odpověz
Dobré ráno holky, dnes má být poslední hezký den zas, tak šup šup, prádlo do pračky :slight_smile:
18. zář 2012 v 09:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.