• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Hezký poledne všem maminkám.Dnes jsem měla dopoledne docela akční-malou do školky zavést,vyzvednout syna u jeho tatínka-byl u něj na víkend a dostal tam šílený horečky.Takže mi exmanžel v neděli volal,že ho nebude převážet v takovém stavu.Včera mu horečky pominuly,jenže pro změnu se komplet celej osypal.Tak hned brzy ráno jsem pro něj jela a rovnou k dětské doktorce.Našla mu něco v moči,i v krvi měl zvýšený cosi,takže odběry na všechno možný.Hned naproti polikliniky pracuje exmanžel,tak jsme šli za ním do práce mu povědět,že zítra budou výsledky a po cestě mi Martínek málem omdlel.Musela jsem ho rychle posadit na patník chodníku,přinést pití.Chudák byl zelenej.No takže týden doma,přísná dieta.Zítra po obědě mám k doktorce jít pro výsledky-snad budou v pořádku,něco naznačovala s ledvinama a navíc udělá Adriance pětiletou prohlídku + očkování. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Přijeli jsme domů,já hned začala vařit,uklízet a teď už jsem měla takový bolesti v tříslech,že jsem musela do postele na chvíli natáhnout nohy,aniž bych se najedla.

@sven Ano,na prádle se již pracuje :grinning: Právě mi jede druhá pračka.Mám do kočárku,popř. do sedačky úplně fungl novou krásnou deku,tak jsem si původně myslela,že ji ani nebudu prát-má totiž takový zvláštní jemný chloupky a nerada bych ten efekt praním pokazila.Jenže mi to nedá-je z ní cítit "novota" Takže mě čeká ještě přeprat jako č. 3 právě tu deku. :slight_smile:
@martina26 Taky jsem včera fest bojovala s poslíčkama až do nočních hodin.Je to fakt nepříjemný jak blázen a závidím všem,které neví o čem mluvím :grinning:
18. zář 2012 ve 12:20  • Odpověz
tak mám povlečeno a jdu pověsit vyprané prádlo a dát další...

a holky, dnes vařím špenát, kuřecí maso a mám brambory, ale nevím, zda neudělám z brambor noky....mám na to fakt chut velkou....
18. zář 2012 ve 12:21  • Odpověz
@blandik S tou polohou na zádech a tlačením na tu žílu mám to samý. A mám to i u sezení, takže "paráda". Pocit, že omdlím nebo se minimálně udusím...
18. zář 2012 ve 12:37  • Odpověz
@tarra27 toho se taky bojím, že mě pustí, ale malou si budou chtít nechat, to bych to musela nějak vydržet, samotnou jí tam nenechám :frowning2:
S Martinem bylo vše ok, čekalo se na moje stehy...a to mi fakt přišlo zbytečné, dyť sama víš, na ambulanci za 5 minut hotovo. Ale snad už víc šetří, tak nás tam nebudou trápit - kor v Motole :slight_smile:
18. zář 2012 ve 12:59  • Odpověz
@simour1 Chjo, to musí být nějaká dobrá potvora virová nebo bakteriální, že ti kluka tak zmohla. Kdy budou výsledky? Moc držím palce, ať je brzy dobrej.
Ty se šetři, ať tam někde neporodíš, mámo. Ještě pár týdnů to chce :wink:

U nás pračka vypraná, ale pověsit půjdu až za chvilku, taky se musím natáhnout - mě sundalo hřiště, jsem hodinu jistila dítě na prolézačkách, tak se musím srovnat.
O poslíčcích ani psát už nechci - já to mám v křížích - fakt umírám :frowning2:
18. zář 2012 ve 13:03  • Odpověz
@xuxie Výsledky zítra odpoledne budou.No bývalej manžel celý dětství proležel v nemocnici s ledvinama,nejstarší dcera s tím byla 2x v nemocnici-to mi tehdy doktorka řekla,že takovou moč ještě neviděla-byla úplně tm. hnědá a v ní plavaly kusy krve,strašný.A jestli ještě i Martínek na to bude trpět,tak už mi fakt hrábne.Zřejmě to musí mít nějakou spojitost s genetikou,to není jinak možný. :frowning2:
Já mám 2 pračky pověšený na zahradě,ještě čekám až se dopere ta deka,přihodím to tam a zalehnu s knížkou v ruce na chvíli než pojedu zase do školky.Ta naše prdelka je takovej závisláček,že jsem ji ráno viděla,jak si otírá slzičky,když na mě mávala při odchodu. :cry: Včera jí prý bylo hrozně moc smutno po mamince.Já se bez ní v té porodnici zblázním.Tak jsem dnes ráno manželovi říkala,aby se jí co nejvíc věnoval po dobu,co budu v porodnici.Taky mám obavy,že bude žárlit...už jeden den ve vaně mi říkala,že si myslí,že až se ségra narodí,tak ji přestanu mít ráda a očenka zalitý slzičkama měla.No tak jsem jí začala samozřejmě utěšovat,že to přece není pravda a že je moc a moc miluju všechny tři a miminko budu taky milovat úplně stejně.No,to bude ještě sranda. :sunglasses:
18. zář 2012 ve 13:17  • Odpověz
@xuxie Jo a poslíčci...mám to úplně stejně,snad ani mi tak nevadí bolest podbřišku a břicho jako kámen,jako křížový bolesti,ty jsou teda hodně jedlý. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak deka dopraná,jdu na to. :slight_smile:
18. zář 2012 ve 13:19  • Odpověz
Tak holky já jsem dneska fakt jak přejetá parníkem. Furt bych jen ležela a břicho mně bolí od rána. Přitom venku tak krásně. Já jsem zvědavá na kontrolu ve čtvrtek. No a dle MUDr. se 37 tt považuje už za donošený, ani teď by miminku už nic nehrozilo, ale samo čím dýl v bříšku tím líp i když je to víc a víc náročnější.
@simour1 teda chudák snad to nebude nic vážného. A s Kitinkou budu mít to samé co ty s Adriankou :slight_smile: No jsou to šmudlíci.
18. zář 2012 v 15:01  • Odpověz
jinak souhlasím, bolest v podbřišku se celkem v rámci možností dá ale ty křížový, lahoda. :unamused:
18. zář 2012 v 15:02  • Odpověz
@simour1 To je radost s těmi ledvinami, ale když se bude hlídat, tak bude dobře, neboj...pak určitě napiš, co zjistili z odběrů. On to může být i "jenom" pořádně hnusný zánět, i s tou krví - uvidíte. Myslím na vás moc.

Já už taky pověsila. Z mého spaní nakonec nic nebylo, jakmile jsem začala zabírat, tak nám tu zas nějaký mistr začal vrtat do zdi (už abychom byli přestěhovaní a modlím se, ať tam proboha taky nevyvádí každý den nějaké úpravy, už mám fakt nakročíno do Bohnic z toho :frowning2: ). Naštěstí, malý už spinkal a prolézačky zafungovaly, tak se mi zatím nevzbudil ani na to vrtání :slight_smile:

Adrianka musí být vyloženě takové to roztomilé děvčátko, jenom jak píšeš, tak jí má člověk chuť pomazlit a to jí ani neznám :slight_smile: To víš, že bude trošku smutno, dyť pamatuješ u starších. Ale ty holčičky jsou prý pečovací, prý si to miminko strašně oblíbí a snaží se pomáhat. Nejhorší asi bude ta porodnice, to se bude muset nějak přežít. Já Martina ani neuvidím, do Motola děti do 10 let nesmí :-/
18. zář 2012 v 15:05  • Odpověz
jinak, já asi budu muset začít nosit malého plenky - normálně, když se najím a blbě si sednu, že zatlačím na břicho, tak učůrávám :confounded: No, čekám, co ještě teda.... :rolling_eyes:
18. zář 2012 v 15:06  • Odpověz
@xuxie neboj, to brzy přejde...

jak jsme psala již několikrát, rodila jsem 36+6 a dcera byla uplně jak kdyby byla ve 40. týdnu...ale dětský někdy vyhoudají....

právě jsem nepodepsala revers, protože by mi malou domu nedali, ale dělali zybtečné štráchy....ona tam byla doktorka cca40let, neměla svoje děti a na vizitě na mě vůbec nemluvila....lezla mě na nervy a spoustu věcí už pak dělala naschvál...bylo to trapný....ted to snad bude lepší :slight_smile:

holky, já se přecpala noků se špenátem a masem a partner taky, fakt se mi to povedlo....a ted hodne vysaju a sestřu linku, proletím sprchou a hurá ke kadeřnici :slight_smile: malá s tatínek venku seká trávu, štatsná, že jede na traktorku :D tak mám chvíli čas pro sebe....
18. zář 2012 v 15:50  • Odpověz
@mm_mm - jo to je přesně ono, teď už mě to v sedu přešlo, ale měla jsem období, kdy i v sedu, hlavně ráno a dopol dělalo nedobře - ten pocit mírně na omdlení nebo že nemůžu dýchat jak potřebuji...
@simour1 - hele - syn je nemocný, něco co neví doktorka zatím pořádně co to je a chce očkovat Adrianku? To se mi zdá tedy dost rizikové...nechcete to zvážit, co když něco Adrianka taky chytne - nebo minimálně její imunitní systém bojuje s bacilem...a k tomu zátěž z očkování...blbá kombinace..
18. zář 2012 v 15:56  • Odpověz
Holky, tak já dnes po kontrole - malá je otočená hlavičkou nahoře a sedí si hezky na bobku jako by se nic nedělo - asi medituje....no alespoň už není tak bokem zašprajcovaná jako minule, už si i srovnala tu nožičku co měla jaksi vzpříčenou. Na odtok té hlenové zátky mi doktor říkal, že to nic není, že do porodu mám ještě daleko, jen mi vzal stěr, aby to nebylo něco jiného, za týden mi na kontrole řekne. No a vážíme cca 2800g - prý macek....tak jsem teda vážně zvědavá, kdy a hlavně jak budu rodit.
Jinak dnešní noc byla tedy fakt krušná, spala jsem asi 1,5 hod....a přes den se mi nedaří zabrat. Snad to doženu dnes.
18. zář 2012 v 17:03  •  3 děti  • Odpověz
Dneska paní doktorka vrtěla hlavou nad polohou prcka. Má sice hlavu dole, ale vzpřímenou, takže se tam nemůže moc vejít a proto má nohy až skoro na mých zádech. Kdyby trošku sklonil hlavičku dopředu, tak má spoustu místa, ale to ne... Mimčo bude asi pěkně tvrdohlavý :slight_smile: Jinak váha bez pár gramů 3 kg, slabší krevní obraz a vyšší tep miminka - prý by bylo i lepší, kdyby se rodilo dřív než za tři týdny. Docela bych nebyla proti, protože s tím spaním, otokama, křížovýma bolestma atd. to mám stejně jak píšete většina...
18. zář 2012 v 18:15  • Odpověz
Holky,děkuju za podporu. :pensive: Snad budou ty výsledky v pořádku.Malá je zatím zdravá,možná ji chce naočkovat,protože jsem jí řekla,že Martínek byl po celou dobu nemoci u svého tatínka . :confused:

@majka1976 A řekl Ti doktor,že je ještě šance,aby se malnká otočila?Pokud ne,tak jdeš císařem? Aha,už to čtu,že ještě nevíš jak budeš rodit-mluví na mě zároveň všechny děti a mám už z nich hlavu jak meloun :grinning:
@bluecurrant Mám obavy,že tu polohu budeme mít nějak podobnou.posledně mi doktorka řekla,že má hlavičku vlevo,páteř je ohnutá směrem dolů a nožičky zvláštně do boku na pravou stranu.Dle pohybů usuzuji,že se nic moc teda od té doby nezměnilo,ale uvidím na kontrole příští týden.
Jinak gratulace ke krásným váhám miminek,je vidět,že ať jsou v poloze jakékoliv,u maminek se jim moc líbí a krásně rostou. :dizzy_face:
18. zář 2012 v 18:35  • Odpověz
@simour1 Dr říkal, že některé dětičky jsou akrobati a stihnou se otočit pár dní před porodem, že se nemám stresovat, že to budeme řešit, až když budeme vidět, že v této poloze vážně pořád zůstane. Tak jsem vážně zvědavá....
Holky, chodíte už na kontroly taky každý týden ?
18. zář 2012 v 18:50  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj vespolek, hlásím se zkratkovitě, přístup z nemocnice přes mobil je děsně zdlouhavý. Nestíhám proto číst ani posledních pár stran, jen co jsem zahlédla musím napsat, že jsem taky ráda že jste tu normální a neřešíte podobné ptákoviny jako na některých jiných servrech a dokonce se mi zdá, že tu nikdo ani nešišlá a nepoužívá přehršle zdrobnělin.
Co se týče převrácení polohy na poslendí chvíli, tak v pondělí před podordem byl kluk hlavičkou dolů a v den porodu KP,takže tak jako tak by to byl císař. Přes to všechno brouček je moc hodný, spavý, krásný a prostě - můj.
Jsem maximálně psokojená s péčí v porodnici v Kyjově, myslím majku to zajímalo, až si jednou zaplatím lázně, budu doufat aspoň v podobnou péči.Neměla jsem jednou potíž , chovají se tu k maminkám krásně, k mimčům taky, pokoje hezké, péče 100 %. Jediné co mne vyhovuje je postel, ale ta je jaksi nemocničně předepsaná :slight_smile:)
Fotku dám až budeme doma, a všem vám přeju klidný konec těhotenství a podobně pozitivní pobyt v porodnicích, jako tu mám já. Snad ve čtvrtek jdeme domů, jupí!
18. zář 2012 v 19:57  •  1 dítě  • Odpověz
Tak máme doma asi maroda - Mat má od rána nudli u nosu a zvýšenou teplotu - poo 37,6, teď před spaním měl 38 :frowning2:. Snad se z toho vyspí a bude dobře...
Tak mě napadá - mám tu Tymiánový krém od Justu - nemáte s ním některá zkušenost? Prý je to dobrý, akorát nevím, kam mu ho mám potírat? Třeba by mu to ulevilo. (nekašle teda a nudle teče sama, tak nevím, zda by to pomohlo něčemu. Zatím jsem mu nedávala nic, ani na sražení teploty). Teď prďolka už spí a já půjdu asi taky raději zalehnout, bůhví, jaká bude noc. JSem jak přejetá parním válcem, tak teda nemoc by se nám zrovna teď moc nehodila (ani jeho, ani moje)
18. zář 2012 ve 20:44  • Odpověz
@majajaja Moc pozdravů do nedalekého Kyjova-taky jsem nad ním kdysi přemýšlela-kamarádka tam dělala dětskou sestru.Ale Vyškov je pro mě dostupnější,i pro návštěvy mé rodiny.Hodně zdravíčka,užívej si miminečka a jakmile budeš mít čas,písni nebo foť :wink:

@sven Jaj,tak teď to teda pěkně řádí ty nemoci,jak to tak sleduji. :frowning2: Držte se,hlavně ať to nedostaneš i Ty.
@majka1976 Já se s tou polohou taky nijak nestresuju,času ještě dost,i když místa už asi málo.Uvidíme,nějak to mimčo ven jít musí :grinning:
18. zář 2012 ve 21:57  • Odpověz
@sven ... tymiánový krém jsem natírala Ondrovi na prsíčka, líp se mu kap dýchalo, ale měl to hlavně při kašli... mohlo by to podle mě pomoc i při té rýmě, pač mu to půjde do nosíku... tak snad budete mít klidnou noc.

holky, dneska nedočítám... je mi pěkně zle, bolí mě hlava, mám pořád pěkný kašel, jinak nic, tak snad se z toho nic nevyklube... dočtu zítra :slight_smile:

@majajaja ... jsem ráda, že jsi spokojená a vše probíhá dobře, tak snad vás brzy pustí a bude se zžívat doma :slight_smile:

holky dobrou noc, pohlaďtě břišánky :slight_smile: a držte se
18. zář 2012 ve 22:00  • Odpověz
@majajaja - GRATULACE, OBROVSKÁ:O))) ZDRAVÍME TĚ :dizzy_face: a přejeme vše nej k narození syna.

@sven - krém z justu, zkusila bych poprvé namazat jen malinké množství a pokud možno smíchané s jiným podkladovým krémem, protože ony jsou hodně silné a náš se z toho prostě osypával, tak kde jsem namazala. Takže nám to díky tomu moc nepomohlo. Náš měl v pondělí taky z ničeho nic 38, dneska už nic..vyčetli jsme, že přírodní aspirin jsou maliny, takže dostával maliny přelité horkou vodou, takový výluh, maliny z toho vyjedl i s tím výluhem..a dneska byl bez teplot, ale zase měl trošku průjem a byly tam pecičky...jo a prý je dobér dávat dětem k postýlce nakrájený česnek, že je to přírodní antibiotikum..tak jsme to včera zkusili, Miška si počichal a pak jsme s tím ještě spali a je fatk ,že se mu zatím nerozjelo nic dalšího..tak snad to tak zůstane, protože na víkend chceme jet pryč...

Ženy, já byla dneska na přednášce o porodu - s psycholožkou Michaelou Mrowetz a třema pracovnicema z porodnice...o porodu, jak by měl probíhat...jsem plná dojmů, raději ani nebudu psát, jak by to mělo být, jelikož tohle pořádně nenabízí většina porodnic... :confounded:
18. zář 2012 ve 23:03  • Odpověz
Ahoj holky, vsechny vas zase po delsi dobe zdravim. Ja se vam to uplne stydim napsat po te, co tady ctu, jak se trapite, ale ja se zatim docela drzim. Dneska jsem prospala celou noc, bez jedine pauzy, celych 11 hodin!. Rano jsem se citila, jako v raji. Jsem obrovska, pomalejsi, to ano, ale jinak se snazim zustavat hodne aktivni. Chodim na na prenatalni jogu, ktera mi dela neskutecne dobre. Krasne se protahnu a hlavne vyrelaxuji. Je to balzam na dusi.

@blandik tak tu prednasku o porodu hodne zvazuji. Na jedne strane chci udelat maximum pro pripravu, ale na druhou stranu se nechci nechat vystresovat. Nekdy, kdyz clovek vi prilis, tak mu z toho jde hlava kolem. Absolvovala jsem dvouhodinovy kurz kojeni a ten se mi zdal velmi uzitecny. Teorii mam zmaklou, praxe ukaze.

Jinak teprve tento tyden vyrazim na nakupy! Dala jsem si na to 2 dny, to by snad na vsechny ty mikrovecicky mohlo stacit.

Preji vsem krasnou a klidnou noc, zaslouzime si ji vsechny. Pa
19. zář 2012 v 00:08  • Odpověz
@majajaja gratuluji ještě jednou....já už mám taky hlavičkou dolů, ale mám dojem, že se tam, pořád točí, i v noci jsme se dnes už 2x lekla....fakt mě to vzbudilo....tak uviídme...

jinak co se přednášky týká, nebyla jsme dřív a raději nejdu ani ted...pořád doufám v císaře...

Jinak včera jsme byla u kadeřnice, moje tam dlouhodobě není, tak u její kolegyně a obarvila mě a střihla uplně super, samozřejmě jsem jak kulička pořád, ale už ty vlasy mají šmrnc, fakt se mi to líbilo, nemám je upláclé....tak jsem ráda...

ráno jsem šla na wc a slyšela,že začalo pršet, tak jsem si uvědomila,že mám venku prádlo, utíkala jsme ho posbírat....dnes bych potřebovala, aby bylo o 8-9h bez deště, potřebuji poslat balík a musím jet s kočárkem...

Tak hezké ráno holky :slight_smile:
19. zář 2012 v 06:07  • Odpověz
ahoj holky, tak noc u nás celkem klidná, jen ten kašel mě budil... jenže co si vzít? prostě mě to chytne a nemůžu přestat, piju čaj a snad to brzy přejde. Ondrášek přišel až ráno, takže taky pohodička, krásně jsme se vyspali :slight_smile:

U nás dneska leje už od noci, dokonce byla jednu chvíli i bouřka, ale naštěstí to Ondru nevzbudilo. A venku je 10 stupňů, vůbec to ale nevypadá, že by se mělo nějak vyčasit, ještě že jsem včera schovala ořechy co jsem venku sušila na sluníčku, ty by plavaly :slight_smile:

Odpoledne mě čeká kontrola u dr, tak jsem na to zvědavá a jedna novinka je, zvažuju změnu porodnice, tak uvidím... ještě to musím pořádně probrat sama se sebou a konečně se rozhodnout :slight_smile:
@simour1 ... snad budou výsledky dobré a nebude to nic vážného, držím palce :slight_smile:
19. zář 2012 v 08:11  • Odpověz
@pajdula kašel je na houby, ale snad brzy přejde...asi bych se snažila ještě zvlhčit vzduch...ale jinka jak píšeš, čaj....atd...porodnici promysli a pokud můžeš, jed se tam podívat, pokud jsi tam nebyla .)

a holky, u nás taky teda prší......
19. zář 2012 v 08:16  • Odpověz
Ahoj holky,
já se dneska po dlouhé době dobře vyspala, až jsem byla překvapená :slight_smile: Za chvíli nám přijdou montovat skříň do ložnice, takže dneska mám o zábavu postaránu.

Jinak u nás je taky mega hnusně leje jak z konve a je 11 stupňů.
19. zář 2012 v 08:43  • Odpověz
@pajdula mně pomáhá čaj z kořenu zázvoru, hodně oslazený medem a s citrónem. Někdo říká, že se v těhu moc nemá ale já ho pila, měla jsem taky takový ten dráždivý kašel, ležet jsem nemohla......tak jsem ho na doporučení vyzkoušela a za 2 dny byl klid. Přeji brzké uzdravení.

Já mám kontrolu zítra tak jsem zvědavá.
19. zář 2012 v 08:45  • Odpověz
@majajaja Ahoj do porodky :slight_smile: To je super, že jsi spokojená Ty i malý, moc vám to přeju. Jak to máte s kojením, daří se? Já půjdu do porodky taky s notebookem (bo budu muset asi řešit ještě nějaké pracovní věci) - já mám připojení na net přes flashku, ale myslím, že to bude asi stejná rychlost jako přes ten mobil :frowning2:
Těším se na fotečky a přeji, ať jste už brzy doma :slight_smile:
19. zář 2012 v 08:55  •  3 děti  • Odpověz
@martina26
@tarra27 ... holky díky, já to vyzkouším... a budu věřit :slight_smile:
19. zář 2012 v 08:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.