• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
ještě mě napadlo na ten kašel - cibule nadrobno nakrájet, potřít medem a dát do lednice, pustí štávu...a prý to strašně pomáhá...
19. zář 2012 v 09:40  • Odpověz
@tarra27 jojo to je taky osvědčený recept, také dělám dětem :slight_smile:
19. zář 2012 v 09:43  • Odpověz
Ahoj všem.Tak dnes bych se i vyspala,co se těhu týče,kdybych já blbec nesnědla s chutí navečer jednu topinku,která mi teda udělala paseku na žaludku...chtělo se mi zvracet celou noc,ale když jsem došla na WC,tak nic :frowning2: Ještě teď mám žaludek jak na vodě,fuj,už to nikdy jíst nebudu.Žádný jiný jídlo mi nedělá zle.Teď se nám rozbil notebook,tak jsem fakt nadšená. :unamused: To je zas den!
Všem co mají dnes kontrolku,ať dobře dopadne. :wink: A hlavně se vyležte vy nemocinkaný. :wink:
Tady ještě teda neprší,ale je chladno-líp se mi dýchá a zataženo,takže déšť je na spadnutí.
19. zář 2012 v 10:14  • Odpověz
@simour1 jj, topinka na večer, to pak věřím, že noc byla krutá :slight_smile: Já už tak od 5.odpolední do sebe nemůžu dostat nic, max suchý rohlík anebo mi sedí takové ty chlebíčky co vypadají jak polystyren. A kolem 8.večer už do sebe stejně tlačím Rennie....
19. zář 2012 v 11:07  •  3 děti  • Odpověz
@majajaja Moc blahopřejeme, přeji jen to nejlepší, zdraví a samou radost :slight_smile:
Těším se na fotky!
19. zář 2012 ve 14:16  • Odpověz
@pajdula taky mi pomáhá ta cibule s medem - je to sice humus, ale fakt zabrala, již několikrát. Držím palce, ať je brzy líp. Já nekašlu a mám jenom ucpaný nos a stejně mě to drtí a ten spánek fakt chybí :frowning2:
19. zář 2012 ve 14:25  • Odpověz
Já můžu sníst třeba i mastnej bramborák v 10 večer,ale jediná topinka mě tak rozhodí.už se mi to stalo opakovaně,ale tentokrát teda fest,takže už to do pusy fakt nedám.Dokonce mě dnes po té noci neskutečně pálí i žáha,nemůžu se ničeho ani najíst.
Tak Martínkovy výsledky dopadly naštěstí dobře.Něco budu vědět ještě až v pátek,ale snad to bude dobrý.Zvýšený hodnoty ukazují jen na silnou chřipku .Akorát vyfasoval prášky na tu vyrážku,tak snad se mu to už víc nerozjede.Adrianka očkování taky přežila,i když nějaká ta slzička ukápla.No,tak jsem vyplázla hned skoro 400,- za vitamíny v lékárně jako bolestný :grinning:
A jdu zase na chvíli do postele s knížkou.
19. zář 2012 ve 14:31  • Odpověz
@simour1 tak to jste zvládli dobře...

já topinky miluju, měla jsme je v neděli a mohla bych je často...
19. zář 2012 ve 14:44  • Odpověz
@simour1 uff, no paráda, dobré zprávy :slight_smile:
19. zář 2012 ve 14:59  • Odpověz
@simour1 ja kdyz jim tezsi jidla, tak si dam vzdycky nealko pivo a to mi zabira spolehlive .. tak treba pro priste :wink:
19. zář 2012 v 16:26  • Odpověz
@simour1 tak snad bude Martínek brzy v pořádku :slight_smile: Ještě že to není nic horšího.

Jinak topinky taky na noc nemusím ale s tím bramborákem jsi mně navnadila. Já teda ulítávám hlavně na jogurtech.

Holky já jsem knečně nastěhovala do komody věci pro Matyho a tak nějak si vše urovnala na mimčo. Truhlář mimo jiné, že nám udělal skříně do ložnice tak i přebalovák takže snad už mám vše. Nějak jsem ze všeho víc a víc vyhoukaná jako začátečnice.
19. zář 2012 v 17:53  • Odpověz
@martina26 ještě mi řekni,že miluješ bramboráky a nazvu tě svou vlastní sestrou :grinning: :grinning: :grinning: Já je totiž MILUJU :hearts: :sweat_smile: Jsem tím vyhlášená široko daleko :grinning:
@tarra27 Topinku jsem měla asi po 3 měsících a opět se mi potvrdilo,že nejsou pro mě stvořený...i když v tu danou chvíli chutnala moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak všem moc děkuji,je to od vás moc milé,že jste mě tak podpořily ohledně Martínka,vážím si toho. :slight_smile: Dětičky jsou už po jednom dni škaredého počasí těžce doma znudění,pořád se dohadují,to je zralý na vraždu! :sunglasses:
Já jsem dnes zalehla na chvíli do postele asi po třetí hodině...nooo a vzbudila jsem se v 17.45 hod. :sweat_smile: Tak to nechci teda vidět,co budu dělat v noci.Dneska padla zřejmě nějaká únava i na miminko,mám jen sem tam pohyby,takže můžu celkem fungovat.
19. zář 2012 v 18:08  • Odpověz
@simour1 já jsem taky spala...a malá se mi teda hýbe...navíc mě zale tak nějak tlačí břicho....tak jako tupě....asi mi tam tlačí na játra a všude... :slight_smile:

holky, na večeři dělám špagety....dnes se teda extra láduju :D
19. zář 2012 v 19:23  • Odpověz
@tarra27 Taky jsem si dala těstoviny.
Teď jsem vylezla z vany.Když je tak chladno,tak se radši naložím.Ovšem můj způsob vylézání je víc než krutý.Nejdřív se mermomocí snažím posadit ve vaně,pak se zapřít vší silou o okraj,ruce se mi třepou a čupnout si,znovu nabrat dech a postavit se za pomoci notného funění.To už není sranda,to je něco šílenýho!!! :frowning2: Neskutečně se těším až to budu mít za sebou,protože tohle už je o život :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dcera mi teď aspoň nalakuje nehty na nohách,jelikož já nejsem schopná se k nohám ohnout ani kdybyste mě zabily. :grinning:
Taky vás už otravuje vyptávání kolemjdoucích kdy už to konečně bude?Já jsem teda u žádnýho dítěte to neprožívala tak krutě jako teď,takže mě tyhle otázky v posl. dnech vyloženě deptají.Asi si napíšu ceduli a budu to nosit na každým, kroku sebou,abych nemusela pořád dokola vysvětlovat,že termín mám víc jak za tři týdny,ano,je tam jen jedno,ano přibrala jsem jak prase!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. zář 2012 v 19:42  • Odpověz
@minni15 - ona ta přednáška nebyla o porodu jako takovém, jaký se běžně tady v ČR vede - tedy takový ten předporodní kurz.. na tom jsem nebyla ani při prvním ani teďkom - nechci to vědět. Bylo to o bondingu, přednášela psycholožka - Michaela Mrowetz, která se tady v ČR snaží, aby porody v porodnicích probíhaly více v souladu s tím, co mimi a maminky potřebují - ve smyslu - položení na bříško, přirozené přisátí miminka k prsu /ne příkládání sestřičkou/, nevážení, neotíraní atd...Současně tam byly tři sestřičky z jedné porodnice (která, pokud nebude překotný porod, tak bych tam mohla i dojet - no po cestě jsou další čtyři porodnice), které se velmi aktivně snaží toto maminkám umožnit..a je to jedna ze dvou porodnic, která skutečně vychází vstříc v tomto ohledu...Já u prvního porodu vůbec nevěděla, že by věci mohly být jinak, klasika - mimiko se narodilo, položili ho asi na minutu na bříško, pak vzali - zvážili, poslechli, a přinesli už zabalené a položili ho do postýlky vedle mě, tak abych na něj viděla, ale nedosáhla jsem...po placentě, šítí ..nás nechali s miminkem na předporodním pokoji asi 15 minut, s tím, že sestra se pokusila miminko přiložit k prsu..marné pokusy..a pak že by už miminko odnesla, ne? Si už odpočinete...atd...prostě tentokrát to chci jinak, snad porod bude bezproblémový, aby to vyšlo.
19. zář 2012 ve 20:40  • Odpověz
@simour1 tak to tě teda chápu, já ty řeči uplně nesnáším a když je slyším, popadá mě amok!!! kdy už to bude a už aby jsi to měla za sebou....a do toho ještě - ještě taháš malou? to by jsi neměla.....je to na ránu....nechápu ty lidi...a včera zastavila sousedka a ptala se partnera, a že prý máme termín v listopadu taky jako její dcera....to je vrchol, nevím, kde se k tomu dopátrala....ale už mě s....

a co se vany týká, závidím, já se ted ve vane nekoupu.....asi bych nevylezla....a navíc, já miluju horkou vodu a to ted nesmím....takže si radeji dávám sprchu - protože ve vaně by mi byla tutově zima a neudržela bych se.....a napustila si fakt horkou....
19. zář 2012 ve 21:17  • Odpověz
@blandik - a které ty porodky se snaží být co nejvíce přirozené?
19. zář 2012 ve 23:02  • Odpověz
dobré ráno holky. tlaky se drží docela dobře tak mám zase odvahu na chvilku na pc. radši nečtu moc po zpátku, abych si to moc nerozhodila. v pondělí jsem byla na kontrole u dr. a sestra mi naměřila 130/95. což už je hranice. ale myslím, si že spíš byla hluchá. byla tam poprvý a mezi vším poletovala jak zmatená včela. a tak jsem dostala papír na středu na kontrolu do nemocnice. tam jsem včera musela vylézt 2 patra po schodech, protože nešel výtah. naštěstí mi tlak měřili až skoro na konci ozev. a to jsem měla 120/85. otoky v normě, močovina v krvi pomalu a jistě ubývá a dokonce jsme se i už dostali na skoro super polohu hlavičkou dolů. otočený jsme, ale hlavička je zatím navolno takže ještě můžeme plavat. mimi váží 2200 g, takže čekáme prcka. vzhledem k tomu, že výstraha z pondělní poradny byla - tašku s sebou, budete ležet a porodíte císařem ve 36+0, tak ze středy jsem maximálně nadšená. tam je totiž výsledek, že posledních 14 dnů budete v nemocnici a nenecháme vás přenášet. snad to tak vydrží. protože co kontrola to se dovídám jiné pokračování.
20. zář 2012 v 08:49  • Odpověz
@majajaja ahojky. i já gratuluju k chlapečkovi. přeju hodně zdraví a štěstí. to spolu jsme si psali o nemocnici v kyjově. já to mám kousínek. a za poslední měsíc jsem tam už ležela víc jak polovinu dní. takže gynekologii znám celou a na porodním jsem byla nesčetněkrát natáčet ozvy. taky můžu potvrdit, že jsou tam všichni super. z druhý hospitalizace mě pouštěli minulý čtvrtek. a to jsem pochopila, že se zrovna malý narodil. takže jsme se možná viděly a ani o tom nevíme. mějte se moc hezky.
20. zář 2012 v 08:52  • Odpověz
@jana21278 to jsou dobré zprávy, gratuluji....

holky, u nás je dnes nádherně, sluníčko....vyprala jsem a zase dám prát...a pujdeme na chvilku ven, projdeme se ulici, odvezeme plasty....

dnes budeme do večera do osmi samy...tatínek se vrátí pozdě....ale ani mi to nevadí .)

tak hezký den holky
20. zář 2012 v 10:14  • Odpověz
Ahojte,tak mám doma dalšího maroda,Adrianka má od rána horečky...možná je to reakce na včerejší očkování.Teď usnula,tak jsem zvědavá,s jakou se vzbudí.Rychle jsem navařila a jdu taky s knížkou do postele.Teď sem tak často chodit nebudu,noťas jsem ráno vezla na opravu a bude až někdy příští týden.U nás je taky hezky.V noci jsem spala jak zabitá po dlouhé době.Zato ráno bolesti jak blázen,ale už to přešlo naštěstí.Tak se mějte,papa.
20. zář 2012 v 11:09  • Odpověz
@simour1 tak hlavně at je brzy v pohodě....asi to má z toho očkování....my teda dávali paralen, nekdo to odsuzuje, ale co...každého věc...

jinak je super, že ses vyspala...

tak odpočívejte .) hezký den
20. zář 2012 ve 12:11  • Odpověz
@jana21278 Neboj, to nakonec dopadne všechno dobře :slight_smile:
20. zář 2012 ve 13:47  •  3 děti  • Odpověz
@jana21278 už bude dobře, už je to "za pár" :slight_smile: Jsi moc statečná, drž se!
20. zář 2012 ve 14:09  • Odpověz
Ahoj holky,
tak dnešní kontrola. Matyášek nebude žídný drobeček a prý mu nic nechybí. Dle doktrorky můžu už s klidem rodit, když by to přišlo :slight_smile: No kéž by. Váha se od minula nehnula to jsem se divila vzhledem k tomu, jak mám teď rozežráno :sunglasses: No CS 5 otevřená jsem na 3cm příští kontrola za týden tak uvidíme. Jo a jinak mm otoky na rukou, nohou.....
@simour1 no mám je ráda, my je děláme ale vyjímečně zato se jich pak nabažím :slight_smile:)) Hezky odpočívej. A ať jsou marodi brzy fit.

@jana21278 tak fajn zprávy :slight_smile:
20. zář 2012 ve 14:11  • Odpověz
@martina26 Tak to je super,že se miminku daří.Jsi na 3 cm?Ty brďo,tak to máš už vážně za pár.Já jdu na kontrolu po 3 týdnech příští úterý a jsem teda zvědavá,co mi řekne a jestli mě už taky objedná za týden nebo skočí ob 1 týden.
@jana21278 Je vidět,že jsi na sebe opatrná,myslím,že tlak se Ti hodně upravil.Jen tak dál,ať je vše jen v nejlepším pořádku,což určitě bude. :wink:
Venku je nádherně a my jsme doma.Nejstarší dcera si jela koupit maturitní otázky k o rok starší spolužačce.Vždycky když jede mým autem,tak se děsím,aby se mi vrátila celá.Jsou to nervy,přestože chápu,že praxi potřebuje za volantem mít.Ty další dvě dětičky asi brzo zamorduju,jak se pořád otravujou ...asi mi z nich slezou vlasy.Oba jsou momentálně bez teplot,tím pádem vymýšlejí kraviny na zabití času.
20. zář 2012 v 15:24  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem vás dočetla a všem gratuluju ke kontrolám :slight_smile:

Já bohužel tak dobrý zprávy nemám, ve středu jsem byla u svého doktora, kterému se pořád nelíbili výsledky z utz, tak mě tam posílal znova a doktor mě měřil v pondělí a napsal mu, že líp už to nezměří a za výsledkama si víceméně stojí a rozhodnutí je na něm :frowning2: a tak rozhodl... včera jsem byla 34+2 a tak mě předal do porodnice. Tak jsem dneska po kontrole s Ondráškem, který už je zdravý a taky se doma nudí a zlobí, jela do porodnice. Tam mě primář vyšetřil, udělal další kontrolní utz a opět se mu to nezdá... údajně má mimčo větší hlavičku než tělíčko, tedy neodpovídá na ty týdny, který mám v průkazce a tak mě pro změnu zase poslal do Podolí na nějaký super konziliární vyšetření utz. Tam jsem volala, protože to mám udělat co nejdřív a jdu tam hned zítra v jednu, tak mi držte palce. Jinak to tedy vypadá, že rodit se bude asi císařem, ale záleží co přesně řeknou v tom podolí. Jsem se divila, že mě vzali tak rychle, tak ještě aby měli příznivé zprávy po tom vyšetření. Mimčo má asi 2350 g, ale to je úplně jedno, hlavně, aby třa hlavička byla v pohodě a nic tam nenašli.
Jsme z toho včera byli dost špatní, jsem ale pak našla na netu nějakou diskuzi, kde se to řešilo a asi je to častější, že to neodpovídá. Tak dofuám, že to opravdu jen neodpovídá a jde to špatně změřit.

Pro jistotu jsem si dobalila tašku, připravila věci pro mimčo do porodnice a vše už naskládala do skříně, kdyby si mě tam nedej bože nechali :frowning2:
20. zář 2012 v 15:42  • Odpověz
@blandik budu drzet palecky, aby vse probehlo podle tvych predstav. Dulezite je, ze vis, co chces a jak to chces, tyhle informace jsou urcite moc uzitecne. A realita ukaze. Taky mam sve predstavy, ale radeji moc neplanuji, abych pak nebyla zklamana. Pristi tyden budu chodit po pediatrech (mam vytipovane 3) a pak vyberu toho, ktery mi bude sedet nejvice. U nas si vybirame cely tym - gynekologa, anesteziologa i pediatra, kteri budou u porodu, takze budu vedet dopredu, do ceho jdu. Nemocnice zde funguji jako vybavene hotely a "obsluha" dojizdi na zavolani. Je to super v tom ohledu, ze kolem tebe nechodi uplne cizi lide a hlavne s nimi muzu probrat, co a jak jeste pred porodem, takze vsichni by meli mit jasno. Samozrejme, ze se muze stat, ze dany doktor nebude zrovna k dispozici, to pak za sebe posila nahradu, kterou vsak dopredu informuje o konkretnim pripadu (vcetne porodniho planu). Jsem sama zvedava, jak to cele dopadne, uf, uz aby to bylo.
20. zář 2012 v 16:01  • Odpověz
@pajdula neboj, urcite bude vse v poradku. Mam pocit, ze v dnesni dobe se to s temi kontrolami prehani a kdyz se nahodou nevejdes se svymi hodnotami do predepsanych tabulek, tak se hned stresuje. Nezapominej, ze kazda dusicka je unikat a ze tabulky jsou jen orientacni. Je fajn, ze medicina jde dopredu a mame vsechny tyhle vymozenosti, ale i za to se plati jista dan. A tou je prave ten stres, kdyz je neco jinak, nez rika statistika. Takze drzim palecky a verim, ze vse dopadne dobre.
20. zář 2012 v 16:06  • Odpověz
@minni15 - myslím, že porody v zahraničí - myslím směr západ více korespondují s tím, po čem tady u nás toužím..už jen to, že budeš znát svůj tým, že si můžeš říct - zrovna dneska mi třeba říkala máma, že jedna paní - čeká čtvrtého kluka a jde rodit do té porodnice, co jsem měla původně vybranou (a kde jsem rodila i Mišku) prostě nechce nechat miminko na bříšku po narození..a že ta paní tam ale prostě udělá "kravál" a bude to tak chtít..nějaký porodní plán..nehrozí..právě proto tam nechci, protože nechci při takové události ještě řešit boj se setrama....jsem pak zvědavá na tvou zkušenost...
@sven - jo, byl to Krnov a pak nevím - tuším, že Mělník..ale tím si nejsem vůbec jistá..omlouvám se.
20. zář 2012 v 16:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.