• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@mm_mm jojo merila mi dr pri jeji posledni kontrole...oni te premeri kdyz tak v porodnici...
22. zář 2012 v 15:18  • Odpověz
@imzadi na to právě myslím :slight_smile:
víš co, když už mám jizvu jednou v podbřišku, na co mít další dole....a hlavně, z normálního porodu mám strašný strach, tady už vím, co mě čeká .) a já si nepotřebuji nic dokazovat - jako že to zvládnu apod :slight_smile: chci to mít bezpečně za sebou :D
22. zář 2012 v 16:23  • Odpověz
@tarra27 Ahoj, jen k debate o tloustce jizvy - mam to ted aktualni, prvni dite akutni SC, ted bych rada rodila normalne, ackoli je to jen necelych 17 mesicu, a dokonce i v Podoli jsou k tomu svolni, pokud je tloustka jizvy alespon 2,5 mm. Ja mam 4,5, takze jdu do toho, ale prvni, na co se me ptali bylo, jestli chci zase SC. Kdybych kyvla, nikdo s tim nemel problem. Podle me to tak bude vsude a kdyby ne, presne jak rikala imzadi - kdyz budes tvrdit, ze te jizva boli nebo tahne, nikdo to neriskne... Tak at se vsechno podari jak si prejes...:wink: G.
22. zář 2012 v 16:25  • Odpověz
@xmarg04 holky děkuji moc....já to tam mám po tel domluvený, že se naplánuje SC, jenže první šla taky akutně a tak si říkám, abych do termínu vydržela, chtějí to dělat 39.týden...a první jsem rodila jsem 36+6...ale snad vydržím...a když to bude akutně, tak aby měli volno, ale snad mě někde vmáčknou...musím hend jet do porodnice....je to velká nemocnice, spádově tam patřím....nechci rodit v okresní nějaké jakési, aby pak tam byla nějaká mladá lékařka/lékař a nutili mě to zkoušet....
22. zář 2012 v 16:28  • Odpověz
Ahoj vespolek, letem světem jsem proběhla poslední stránky a mám pár komentářů , musela jsem si udělat seznam .))

@tarra27 taky jsem měla obavy aby nějaký mladý doktor se mnou nechtěl dělat pokusy, taky mi plánovaný SC nalajnovali na 39tt, a klaplo to, tak snad i uz Tebe, zbytečně se nestresuj. Jinak po druhém SC minabídli v rámci porodu sterilizaci, netušila jse, že to jde........
@majka1976 to připojení v nemocnici bylo superpmalé přes cokoliv, ale zase díky za cokoliv, když je psojení se světem a s rodinou
@simout miluju bramboráky, topinky a tatarák, miluju nezdravá jídla a strašně se těším až si budu moc něco z toho dát
a nedoplatek za polyn mi tedy vyrazil dech, okamžitě jsem přešla z RWE na EON, na stránkách uspory.cz to vychází o 6000,- levněji při srovnání v našem odběru a Eon je docela prověřená spoelčnost, tak snad to bude užitečné. Při stejném odběru nám loni 6 vraceli. letos chtějí 4 doplatit
@jana21278 tak to je škoda, že jsem se nepotkaly, to by byla náhodička :slight_smile: ale co vím, už byli všichni propuštění když jsem přišla
@pajdula neděs se císaře, já mám pocit, že jsem byla podstatně méně zdecimovaná po císaři než všechny ostatní po běžném porodu. Je pravda, že teDˇvečer se jizva začíná ozývat, a první den co nás propustili to bylo uplně hrozné, navíc jsem se jaksi emočně složila, ale to si snad jendou za život můžu dovolit, ne? :slight_smile: ( byl to teda děsný hysterák.......... :sunglasses: ) manžel nechápal co se mnou má "udělat" , ale asi jsem potřebovala uvolnit nastřádaný stres

@pro všechny musím říct, že teDˇ, týden po porodu je nám doma krásně, malý pořád psí, nebo teda jí, jen nekojíme neb děti při žloutence jsou děsně spavé a unavené a on to prostě nezvládá. Odstříkávám jak magor a v noci to došlo tak daleko že jsem rozbalila nutrilon, neb dostal hlad mimo předem stanovený harmonogram.
Máte někdo zkušenost s tím, jak prostřídávat odstříkané mléko s umělým příkrmem? A jak dlouho to takhel může fungovat, vydrží mi to mléko aspoň měsíc? Jo a máte nějakou metodu jak vážit mimča doma ( koli si vypily)??
Jinak mám uplně na h..... prsa, nedá se s tím nic, natož kojit, naštěstí jediné kloboučky od Aventu trochu pomáhají když mu chci dat potahat, protože ostatní jsou tak měkké, že si je v pusince zmuchlá a nic jima neprojde.
Ale v celku jak jsem četla, tak všechny Vámi zmiňované potíže týden po porodu pominuly, shodila jsem 12 kg. takže kéž by to chvilku vydrželo a nebýt toho pitoméh kojení a bolesti zad, protože tenhle režim zohýbání se k mimču je cítit v zádech už druhý den :slight_smile:)) tak se holky vážně MÁTE NA CO TĚŠIT a držet toho miláčka a čichat k jeho vláskům je prostě nádherné a dá okamžitě zapomenout většínu z toho co píšete, že Vás teď trápí
tak krásný víkend maminky............
22. zář 2012 v 18:32  •  1 dítě  • Odpověz
@majajaja super ze uz jste doma!! Ohledne kombinace kojeni a um neporadim, ja jen kojila...beres nejake homeo na to kojeni?? Mozna az malej nabere silu bude schopnej pit sam rovnou z prsa...a vis co, kdyz to nepujde, tak to nepujde, hlavne at jsi vklidu!!!
22. zář 2012 v 18:40  • Odpověz
@majajaja neboj. ono se to určitě upraví....podle mě je super, že jste doma a uvidíš, budete víc v klidu a vše se srovná....sterilizaci bych si udělat dobrovolně nenechala, nevím, jestli po třetím bych o tom možná zauvažovala, ale spíše ne...to se raději budu chránit :slight_smile: i když na tom není nic špatného, některé ženy si ji udělat nechají a pokud jim to vyhovuje - nevadí, tak co...každého věc...já bych si ji ale udělat asi nenechala...asi ani po třetím, jak o tom přemýšlím....užívejte si pohodičky doma a klidně přikrmuj nutrilonem, nemám sice zkušenosti, ale podle mě se to fakt upraví...

jinak všem děkuji za podporu, já taky doufám, že císař vyjde a pokud budou dělat nějaký štráchy, budu vyvádět, že mě bolí jizva :D
22. zář 2012 ve 20:13  • Odpověz
@majajaja Jé,maminka se nám krásně rozepsala. :dizzy_face: Tak Tě vítáme doma v první řadě. :wink: Já s kojením přes kloboučky nemám vůbec žádnou zkušenost a celkově asi nejsem ta pravá,která by Ti s kojením mohla radit,protože jsem vždy měla hrozně málo mlíka a začala kolem 4 týdnů věku již plně krmit UM,bohužel.tentokrát si říkám,že to zvládnout prostě musím,i kdybych měla sebevětší bolestivej zánět,tak se budu snažit ho překonat.Asi by to chtělo opravdu pořádný rady,jak na to s nějakou laktační poradkyní,protože mi v podstatě nikdo nikdy neporadil,krom prvního narvání bradavky do pusinky na porodním, sále.Ale já mám na Tebe otázku ohledně té sterilizace,zda Ti k tomu bylo řečeno něco konkrétního?kolik to stojí atd.Na netu jsem našla pouze info,že se dá udělat při CS nebo jako samostatný výkon,po kterém musíš být 2 dny v nemocnici,resp. přes noc.A že cena je přes 9 tis.Já teda po čtvrtém už bych do toho i šla-jen na to mít :cry: jelikož díky operaci nádoru v prsu před x lety nemůžu HA.Občas teda půl roku vydržím s pilulkama,ale dělají mi zle snad všechny druhy,tělísko rovněž nesnesu-neustále krvácím. :frowning2:
22. zář 2012 ve 20:25  • Odpověz
@simour1 ohledne te sterilizace vim to, ze se nabizi zenam absolvujici druhy ci vice cisarskych rezu...v ramci zakroku a pro rodicku zdarma..aspon u nas...je to proto ze se po 2 cisari nedoporucuje tehotnet...:wink: aspon co me rekli...
22. zář 2012 ve 21:15  • Odpověz
@simour1
@imzadi takly si myslím, že to dělají zdarma a pokud bych měla 4.mimi, tak bych o tom asi uvažovala...
onui nedoporučují, ale tři si myslím se dají.....někdo jich má io víc, ale to mi přijde jako velký risk....ale tři císaře v dnešní době - podle mě to není taková hrůza.
22. zář 2012 ve 21:57  • Odpověz
No budu se na to muset pozeptat teď v úterý v poradně.u císaře to chápu,ale jako samostatnej výkon si myslím,že si to dotyčná hradí sama,nevím.
Jinak mně se teda ta chřipka pěkně rozjela.Jsem dnes slabá jak mucha,dost polehávám.Na Adrianku už to taky vlezlo fest,chudinka má pusinku plnou oparů. :frowning2:
23. zář 2012 ve 14:00  • Odpověz
@simour1 jejda to je mazlínek malá...tak hlavně at jste brzy zdravé....
včera jsem řešila s partnerem tu sterilizaci a po třetím dítěti bych asi do toho šla....já si myslela, že vám vaječníky odeberou, ale prý ne, jen přeruší vejcovody, což znamená, že vajíčka dozrávají jen se nedostanou do dělohy a normálně menstruujete....dokonce když by jste se rozhodli pak v budoucnu ještě pro mimi, klidně by jste mohly otěhotnět, ovšem tak, že by vám odebrali vajíčko a oplozené dali do dělohy - už by to nešlo samo, právě kvůli přerušeným vejcovodům...takže pro mě to mění pohled na věc...

a narovinu, taky si myslím, že to dělají zdarma po císaři....
23. zář 2012 v 15:44  • Odpověz
@tarra27 aha vidis a ja myslela ze je vemou komplet vajecniky...chvili jsrm nad tim i uvazovala...preci jen treti ditko dobrovolne neplanujem i menopauza by byla snazsi...ale ja pujdu cestou teliska...co kdyby :sweat_smile:
23. zář 2012 v 16:10  • Odpověz
@tarra27 Jj,to já vím,že jde pouze o přerušení vejcovodů,takže moje "milovaná " MS by pokračovala. :grinning: Já osobně bych po druhým dítěti do toho nešla,přestože se to dá znovu upravit,aby žena mohla otěhotnět v případě zájmu.Ale v mém případě už je to naprosto jasné,že žádné další už nikdy nebude,tam není co řešit.Vím,že ženská musí ale splňovat věk nad 35 let a 3 a více dětí...aspoň jsem to na více stránkách vyčetla.Proto mě i překvapilo,že vám to bylo nabídnuté vykonat na konci druhého těhu. :fearful:
Teď jsem se brutálně vyspala...jsem zvědavá,co budu dělat v noci.Snad už nám zítra bude líp.Holky,já si někdy říkám,že další den v tomto stavu už nemůžu ani vydržet.Kdybyste viděly můj styl chůze...za posl. 2 dny jen šoupu nohama a sunu se hlemýždím tempem.Doufám,že mě doktorka v úterý potěší,že už se to chystá...jinak se asi zblázním. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak o přechodu z RWE k E-ONu jsme už s manžou definitivně přesvědčení.Po výpočtu je roční rozdíl přes 8 tisíc!!! :confused:
23. zář 2012 v 16:50  • Odpověz
@imzadi
já si to právě myslela taky.....a po druhým jsem taky říkala, že ne, ale po třetím bych o toma si uvažovala....
@simour1 jinak mě to zatím nikdo neřekl, jako že by mi to nabídl apod....já se ted nejak ještě zkompenzovala, sice jsem pořád neohebná, cpu se jako zjednaná, mám pořád hlad, já nevím, co budu dělat po porodu, ted mám 95kg.....a nevím, jak schodím....proste budu muset cvičit a budu doufat, že se moje telo dá nějak do původního stavvu...chci mít 65kg moje ideal váha je 63-65kg...a po prvním jsem měla 72 po půl roce....a na sál jsem šla s 92kg....tak snad to nejak pujde....

musím se snažit vydržet do termínu,..

jinak náš pes má rohovkový vřed....a zánět v oku, takže mu kapu kapky, moc se mu to nelíbí, ale musí.....dnes jsem prala...opět :D
23. zář 2012 v 17:28  • Odpověz
Ahoj holky,
hlásím se :frowning2: do stavu nemocných :frowning2:
Včera jsem v poho zvládla návštěvu a od noce zvracím a zvracím a bolí mně celý tělo, nemůžu nic.....ležím jak lazar. Malý se v břiše vrtí o sto šest, mám horečku.....doufám, že se jak na schvál nerozrodím neb bych to fakt nedala. Břicho mně bolí úplně celé. Snad bude zítra líp.

@simour1 tak přeji brzké uzdravení.

Jnak nemám moc dočteno, snad zítra.
23. zář 2012 v 17:32  • Odpověz
@martina26 No tak kam se hrabe klasická moje chřipka před tou střevní!To Ti nezávidím.Drž se,maminko!A hlavně jak píšeš,a´t Ti nezačnou bolesti porodní,to by byl mazec.Já rodila Martínka s neskutečnou chřipkou,nemohla jsem to udýchat.Sestřička mi v noci musela letět do druhé budovy na dětské pro dětské kapky do nosa.A den po porodu,jako bych v životě nemocná nebyla.Najednou se tělo s tím vypořádalo,ale nebylo o co stát.Tak držím palce,ať Ti je co nejdřív lépe.Ona zas ta střevní hodně brzy odeznívá.
@tarra27 Já jsem zvědavá na mou úterní prohlídku a především,zda mě vůbec váha udrží,abych ji nestrhla. :confounded:
Máme doma málo pečiva,zajet někam do obchodu by bylo dnes nad moje síly.Takže jsem byla nucená nasmažit aspoň horu palačinek a teď už vážně valím zase na chvíli do postele.
23. zář 2012 v 19:02  • Odpověz
@martina26
@simour1 holky, hlavně se brzy uzdravte....

a jak vám šlo shazovat po porodu??
23. zář 2012 v 19:28  • Odpověz
ahoj holky, tak se hlásím z víkendu... jsem vás dočetla a všem díky za podporu :slight_smile:
Zítra mě čeká kontrola se štítkou, tak zase celý den v tahu, ale Ondrášek už jde do školky, tak to bude přece jen jednodušší.
Mě doktorka v Podolí řekla, že za 14 dní mi řekne, zda doporučuje císaře nebo ne a já jsem nad tím celý víkend přemýšlela a možná bych radši císaře, protože nechci žádné kleště a nic a minule jsem Ondru nemohla vytlačit, byť porod byl rychlý a museli mi ho vzít tím "vexem", takže je asi taky zkusím přesvědčit o císaři.

@martina26
@simour1 ... vy se holky, hlavně brzo uzdravte... já sice ještě kašlu, ale je to 100x lepší. Tak pořádně kurýrovat a čaj a odpočívat.

@tarra27 ... já minule nabrala 13 kg s Ondrou a v porodnici jsem nechala 8 kg, těch 5 pak šlo samo kojením. Kojila jsem ale dlouho 20 měsíců a kdyby to šlo, mohla jsem dělat kojnou, mlíka jsem měla fakt dost :slight_smile: tak doufám, že tentokrát to bude stejné :slight_smile: a po těch 20 měsících jsem byla ještě - 2 kg své váhy, takže já si nemůžu stěžovat.
zato teď fakt už nemůžu dýchat a funím jak velryba, má chůze je rychlost šnek, ale snad se to trošku zlepší :slight_smile:
23. zář 2012 ve 20:32  • Odpověz
@pajdula díky za odpoved....jinak o císaře bych taky bojovala...klidně bych řekla, že mám velké obavy po minulém porodu....
23. zář 2012 ve 21:00  • Odpověz
Díky,holky.Snad už vážně zítra mi bude líp.Ale zase jsem ráda,že si to odbydeme celá rodina teď,dokud jsem těhu.
@tarra27 Tak já Ti to můžu vypsat :grinning: U první dcery jsem měla výchozí váhu 48 kg,přibrala jsem rovných 20 kg a do roka byla na původní váze.U syna výchozí 52 kg,přibraných 20 kg a opět do roka původní,aniž bych pro to cokoliv dělala-žádný diety, cvičení.U třetí dcery už to bylo horší,po třicítce jsem samovolně dost nabrala,takže výchozí 63 kg,přibrala jsem 30 kg a skončila na 74 kg.Po Adriance jsem už cvičila,ale dolů to šlo max. na 69 kg,pak jsem zase nabrala.Tentokrát jsem tvrdě přesvědčená o tom,že budu muset hodně zabrat,abych se vrátila do kondice.Můj problém ovšem je,že nemám dlouhou výdrž co se týká cvička. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. zář 2012 ve 21:51  • Odpověz
@simour1 Hezké ráno, já si jen říkám, jak to dám dolu...ale snad to pujde...mám navíc kulatý obličej, ted mám zapadlé oči, vážím nejvíc jak jsem v životě vážila...problém je, že mám pořád hlad, mám dojem, že jsme bezedná...a když malé bude 14mes a miminko narozené, jak budu cvičit?? mám doma eliptical, potřebovala bych hodku denně tak 5x v týdnu...ale snad to nějak pujde....mě stačí mít 64kg, ale nevím, zda to do roka dám....mám dost obavy....ideální váha je 64 cca - to mám trochu prsa a hubený nohy a sluší mě to, když mám mín, vypadám pak klukovsky....jenže jestli se z porodnice vrátím a budu mít 94kg, tak to mám 30kg a nevím nevím, zda to dám vůbec dolů, natož do roka....a zase nechci být hotová, vyflusoaná, když budu kojit, musím jíst....a starost o děti, domácnost a hodinu denně cvičit....jestli to nění naivní.... :confounded: :frowning2: :wink:
24. zář 2012 v 06:36  • Odpověz
@simour1 i když jde o zvyk, nejhorší je fakt první měsíc dva akdyž si zvykneš že cvičíš, pak už fakt po max dvou měsících bez toho nemůžeš být.....partner je stejně vysoký jako já, takže vedle něj jsem ted jako koule....ani sex nechci mít, mám celulitidu....jemu to nevadí - prý, ale víš jak :wink:
24. zář 2012 v 06:37  • Odpověz
@tarra27 koukam ze jsme na tom dost podobne...muj ideal je 65 kg, normalni stav 70...ale uz ted mam 94 :( tak jsrm zvedava co s tim budu delat...ale presne jak pises, kojeni se neda zvladat bez prisunu jidla a cas na cviceni???haha...a hlavne jsem lenosna...hrozne:frowning2:
24. zář 2012 v 07:09  • Odpověz
Mý okolí se rozhodlo, že mě bude naprosto netaktně strašit porodem. Nejhorší je, že si to ani neuvědomujou. Včera jsem měla sraz s pár spolužačkama a jejich poznámky mě částečně rozhodily, částečně naštvaly. Doteď jsem neměla potřebu to řešit, zkrátka porodit musím, ale po včerejšku jsem nějaká rozbouraná. :frowning2: Jak to máte vy, co jste ještě nerodily? Anebo i ostatní... Strach? Smíření se s tím?
Po měsících nicneděání jsem se rozhodla, že se musím začít hejbat - takže chodit. Ušla jsem včera 5 km, tak jsem zvědavá, jestli to ještě někdy zopakuju... :slight_smile:
Vše nej do posledních týdnů a dnů...
24. zář 2012 v 07:51  • Odpověz
ahoj holky, dneska jsem se krásně vyspala :slight_smile: a Ondrášek je ve školce, tak se tam těšil a od včera o tom mluvil, co tam bude za kamarády a co tam budou dělat :slight_smile:

K tomu císaři, já už jsem tak nějak rozhodnutá, ale chci se vás zeptat... máte celkovou anestezii nebo jste při tom vzhůru, to ještě pořád řeším a vlastně ani nevím, zda je možnost nějakého výběru nebo to prostě za mě doktoři rozhodnou?

@mm_mm ... já když jsem šla rodit poprvé, tak jsem se toho taky bála, pořád jsem řešila jestli to vůbec poznám a zda to opravdu tak bolí... a říkala jsem si, zvládly to všechny, zvládnu to taky. Ale bála jsem se, bylo to ale takové to zdravé, žádné přehnané, že bych se toho moc bála. Neboj, mají to určitě všichni, ale spolužačky moc taktní nejsou tedy.

@tarra27 ... váhu neřeš, to dáš, vůli máš evidentně silnou. Moje optimální váha je tak 60 kg a teď mám skoro 70 kg, proto tak funím a věřím, že to půjde dolů samo."Venčení" s kočárkem taky něco dá a tak bych se toho holky nebála :slight_smile:

pěkný den a já vyrážím směr Praha - mě se tam tak nechce, zase doktoři :slight_smile: prý užívejte si poslední měsíc těhotenství... to si fakt užívám, zatím jen lítám po doktorech a sedím v čekárnách :grinning:
24. zář 2012 v 09:06  • Odpověz
Ahoj holky,
u mně noc krušná, nejsem schopna se podívat vůbec na jídlo. ještě že jsou děti ve školce a škole. No ale řekla bych že se to pomalu začíná lepšit. Hodila jsem na sporák kuřecí skelet na vývar tak snad do sebe alespoň něco dostanu.

Schazování po porodu. U Tomáška jsem přibrala 18kg a do půl roka měla vše dole, u Kristýnky jsem byla na 20kg a do roka jsem byla -8 kg původní váhy - to jsem nekojila, takže jsem cvičila a držela dietu a celkově jsem při Kity byla hodně aktivní tak to šlo dolů samo a já měla moc dobrý pocit, no a te´d jsem přibrala 16 kg, jsem na 86 kg a doufám, že to půjde dolů taky dobře. Připadám si taky jak velryba, funím kudy chodím :sunglasses: No holky už finšujeme tak jen vydržet.
24. zář 2012 v 09:17  • Odpověz
@imzadi musíme se pak nějak podporovat .) jinak to vidím bledě :unamused: :frowning2:

holky, ted jsem byla v obchodě (místním vesnickém) pro pečivo a sousedka hned mazala ven jak jsem šla zpět, volala, utíkala za mnou - malá byla v trojkolce, prý jak to že nejdeš sama??? a pak ještě říká, kdy mám ternmín a vyzvídala, zda holka nebi kluk a nezapoměla dodat - no s první jsi byla teda dost hubenější no.....ted jsi taková jiná.....

č.za jedna.....
@mm_mm prosím tě se zakliduj, já si enmyslím, že by to byla taková hrůza - mít stach je normální, ale dnes ti jsou schopný dát epidurál nebo spinální blok....ne asi hned, ale až se to trochu rozjede....a hlavně mě uklidnovalo při prvním těhu, kdy jsem ještě nevěděla, že bude císař, že to je prostě chíle - pár hodin....že to prostě přežiju, vydržím....

@pajdula mě řekli, že když je to akutně a ne plánovaně, tak mě uspí....a když je to plánovaně, tak zkusí jen tu částečnou...ale podle mě je to o zvyklostech oddělení....respektivě nemocnice
24. zář 2012 v 09:21  • Odpověz
@pajdula ja mela u akutniho spinal a i ted jsme se domluvili na spinalu...je to mensi zatez pro telo...a to pichani do patere si ani nepamatuju:grinning:

@tarra27 jezis ty zensky nepremejsles??? Ja po tom co jsrm si prosla bych tehuli nikdy neprudila, naopak se snazila podporit...des
24. zář 2012 v 09:37  • Odpověz
@imzadi ono se jim možná nechtělo jít do spinálu, měli toho hodně, byla jsme ráda, že mě vůbec přijali.....chtěli mě původně poslat jinam....
já hlavně nechápu, že to řeší....sama má přes 90kg, je jí 70let a má tři děti....mě přijde řešit u těhotných, kolik váží fakt trapný....no i důvod, proč se nevidím od května s mamkou - taky to u všech řeší, včetně u nás -svých dětí....o jedné příbuzné řekla, potkali jsem (zména jména) Johanku, no ta má buben...jako jinak je hubená, ale má obrovský břicho....říkám mamko, co to řešíš, jednak má 4.dítě a jednak má těsně před termínem,..a nevím, proč používáš slovo buben...

ne, já nechci ani nikoho v porodnici.....at se jim to líbí nebo nelíbí....prostě smůla...
24. zář 2012 v 09:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.