• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Holky, já se taky porodu bojím a to už mám jeden nádherný za sebou. Teď je to jiné, když mám ten KP, bojím se, aby to na mě nepřišlo třeba doma a to bychom teda řešit nedovedli.....
Co se týče váhy, tak já pevně věřím, že to půjde dolů raz dva....já už mám naplánováno, že na Silvestra dělám 2 hodinový benefiční Zumba maraton (to bude moje první cvičení od března....) a od ledna otevírám 4 hodinky týdně. Doufám, že to půjde, že se mi bude chtít zas nastartovat a že bude fungovat hlídání (jinak budu muset brát malou do tělocvičen) :slight_smile:
Moje ideální váha je tak 60 kg, před tímto těhotenstvím jsem měla 64 a teď 71. Mohlo by to celé zůstat v porodnici :slight_smile:
24. zář 2012 v 09:52  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 já měla první koncem pánevním, a taky přišla na svět dřív - ráno jsme vstala v 5h na wc a odešla mi plodová vody, neměla jsme zabaleno, 36+6 jsem měla času dost, tak jsem zabalila, ještě se osprchovala, vše v klidu, pomalu a na zavolala to teda hned partnerovi do práce v 5h, zda mě může odejít už plodová voda - jeho slova - ty mě děsíš, jsem se zasmála a řekla že děsí on mě...a tak jsem řekla, tak to nebyla plodová voda, jsem se asi počůrala :D a šla jsem na wc a říkám mu při tom do tel - ne, já jsem se fakt nepočůrala, přijed....a pak sjem si zabalila a dala sprchu, bylo 6h, od přijel, začal si dělat kávu - no to bylo něco na mě :D ale o půl sedmé jsme vyjeli, v sedm tam byli - tam cedule jak nevím co, že nepřijímají...sestra že mě teda lékařka vyšetří a pošle dál - říkám, ne ne, já na nic čekat nebudu, když mě nevezmete, to já jedu pryč, nebudu rodit někde v autě.....a ještě KP....nakonec ne že mě vyšetří a už chtěla někam volat, nakonec tam byl partner a domluvil jim....byla tam ještě docentka, ta se asi nade mnou slitovala, velice milá.... a o půl desáté mě vzali na sál, před desátou byla malá na světě....

podívej, podle mě, i kdyby to přišlo dřív, vezmi si věci a jed do porodnice hned, na nic nečekej a řekni jim, že máš domluvenýho císaře a proč...a podle mě to stihneš v pohodě....
24. zář 2012 v 10:10  • Odpověz
Ahojte,tak já teda rodím po čtvrté a můžu zodpovědně říct,že ke každýmu porodu přistupuju s veeelkou pokorou a veeelkým strachem.Obzvlášť teď u posledního mě to nějak přepadá-asi je to dané i věkěm a tím,že jsem už maminka,tak si říkám,že mě ještě děti budou potřebovat,takže se s tím musím nějak poprat.zítra mám kontrolu,tak jsem zvědavá.
Dneska teda ještě pořád chřipajzna je silnější,tak budu polehávat.Ráno jsem zajela do místního obchůdku pro čerstvý pečivo a pidi nutnosti.velkej nákup udělám zítra.Jiank jsem pěkně naštvaná,že mi tento měsíc ještě nepřišla neschopenka za srpen,mateřská za září-tak to mi bylo jasný,že to tenhle měsíc nebude.Ale že budu muset jít telefonovat i do Allianz do Prahy,proč mi jen došel dopis,že mi ještě doplatí poslední neschopenku za srpen a ono se nic neděje,to už mi hlava nebere!!!Kdybych neměla nějakých pár peněz ušitých,tak jsem v p*deli!!! :angry:
Holky,ne že bych vám to přála,ale jsem ráda,že s tou váhou nejsem jediná.Doufám,že i po porodu nás všech se tady i nadále budeme scházet a třeba se i podporovat na dálku v hubnutí.je mi jasný,že teď mám optimismu jak budu hubnout,ale ve výsledku budu ráda,když mimčo usne a já padnu za vlast zároveň s ním. :sweat_smile: Ale třeba časem si ušetřím tu půlhodinku denně a něco s tou postavou provedu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. zář 2012 v 11:54  • Odpověz
@simour1 jo, to jsme na tom stejně...taky mě těší, že tady někdo váží víc než 70kg, když jsme četla sem tam jiné diskuze, jak jsou holky na nervy a přitom maí nahoře třeba jen 10kg, bylo mi do pláče .) se budeme i nadále podporovat...doufám v to :slight_smile: a ono to snad nějak půjde, i když mám podobný názor jako ty...ale určitě to pujde...
problém u mě je, že mám stále strašné chutě a i hlad, takže se cpu....ale měla jsem to i u první....akorát ted jsme začínala na jiné váze no....

a s těma penezma, to je mazec.....fakt by měli být trochu zodpovednejší na úřadech....
24. zář 2012 ve 12:23  • Odpověz
@tarra27 Ono ani tak nejde o bordel na úřadech,jako spíš o bordel u mě v práci.Každý měsíc si jak ten kretén musím na socce telefonicky ověřovat,zda vůbec můj zaměstnavatel zaslal jim lístek na peníze a většinou mi řeknou,že ne.Kdybych neměla už nástup na MD,tak jsem si to začala posílat sama.teď mi ženská řekla,že jim to poslané sice bylo,ale bez jakéhokoliv razítka,tudíž to museli vracet zpět a zaměstnavatel na to už nereagoval a znovu to neposlal!!! :angry: Tak jsem mé nadřízené poslala teď takovou SMS,že jsem asi za 3 roky bez práce. :grinning: No a mateřskou budou vyplácet od příštího pondělka,ale peníze putují týden!!! :astonished: :confused: Ale to bych až tak neřešila.Z Allianz mi ženská psala teď mail,.že peníze byly poslány a musí mi přijít každým dnem,no tak aspoň něco teda.Ale jsem vytočená na nejvyšší stupeň!!!Jsem si chtěla ulít peníze právě na ten nadstandard,což je právě silně ohroženo. :frowning2:
24. zář 2012 ve 12:52  • Odpověz
@simour1 neboj, tak ti přijdou ted...a navíc ty můžeš v nemocnici dostat složenku a zaplatit to tuším do 14ti dnů....nebo 30ti?? no to bych kecala...tuším, že 14dní....

ale teda to je pěknej bordel u tebe v práci....to jsou fakt kreteni.....bez razítka, tak jsou asi uplně mimo...
24. zář 2012 ve 12:57  • Odpověz
@tarra27 Jako s vedením a účetní v naší práci má problém každej zaměstnanec,už toho mám vážně plný zuby.Ani výplata v životě neseděla,to je jako fakt mazec!Na nějakej zápočtovej list se u nás nehraje,evidenční list pošlou klidně o půl roku později nebo popletou iniciály a nepošlou ho pak opravený vůbec...já se s tímhle ještě nesetkala! :confused:
24. zář 2012 ve 13:02  • Odpověz
@simour1 to se divím, že tam účetní stále pracuje...to má sex s vedením - si ji tam někdo vydržuje nebo co??? to snad není možný, aby v dnešní době někdo dělal takové chyby a měl nedostatky v práci a nikdo s tím nic nedělal....
24. zář 2012 ve 13:03  • Odpověz
@tarra27 No jako já to taky nechápu,nás prodavačky buzerovali neuvěřitelným způsobem,ale takovou krávu si tam vydržují,přitom jsou z ní sami nešťastní. Nechápu,že ji ještě nevyrazili,asi k tomu musí mít nějakej "pádnej" důvod.Jsem vedoucí napsala,že mám sto chutí přijet té účetní zakroutit krkem,že je to každej měsíc a už mi dochází trpělivost! No tak ani jsem žádnou odpověď neobdržela,protože i vedouzcí stojí za houby,je to mladá svobodná holka,která má pod sebou asi 7 prodejen na Moravě a tím pádem vůbec nestíhá.Takovej bordel,co panuje v dnešní době,to je vážně síla a obserou to vždycky obyčejní smrtelníci! :angry:
24. zář 2012 ve 13:09  • Odpověz
@simour1 přesně - kde koho sekýrujou, sahají mu na peníze, buzerace za všechno....za ní tam musí někdo stát - bud je to talčenka přes známé nebo příbuzné a nebo tam s někým spí, protože jinak to není možné....
24. zář 2012 ve 13:11  • Odpověz
za chvilku pujdeme ven, jsme se najedly, malá spala...a já chvíli s ní....a musím uklidit, mám tu binec....a ní to moc nejde, ted se bojí vysavače....
24. zář 2012 ve 13:24  • Odpověz
@tarra27 Venku je krásně a my jsme zase opět zalezlí doma :cry: Doufám,že už zítra to zvládnu v pohodě dopravit se do druhýho města na tu kontrolu.Mamka jede raději se mnou,kdyby náhodou se mi udělalo mdlo. :grinning: Moje nejstarší dcera mívala panickej strach z vysavače,taky nesnášela chlapy s knírkem. :grinning: Martínek ten se zase bál strašně brýlatých lidí,jediná Adrianka je oraz jak blázen. :slight_smile:
24. zář 2012 ve 13:47  • Odpověz
@tarra27 S tou váhou to má každý jinak - já u prvního začínala někde na 52 kg, zhubla jsem na 48, jak jsem šla rodit, tak 60,5kg. Pak jsem trochu zhubla, ale časem se mi váha držela vždy už kolem 60 - 62 kg. Moje kolegyně přibrala u obou těhotenství 25 kg a hned do roka všechno zhodila a nikdy se jí ta hrozná kila nevrátila. Takže ono to není výhra - přibrat v těhu málo - to už mám na sobě vyzkoušeno :slight_smile:
24. zář 2012 ve 14:07  •  3 děti  • Odpověz
@tarra27 JJ, tak doufám, že to stihu...když odteče plodovka, tak to poznám, to jsem měla i minule tak, ale horší, kdyby na mě přišly kontrakce - já mám takový posunutý práh bolestivosti - to i když jsem rodila, tak mi říkali jenom na přístroji, že teď mám jako kontrakci - já vůbec nevěděla, že to je ono....tak se spíš bojím tohoto případu, že přijdou kontrakce a já to nepoznám a zůstanu v našem zapadákově s rozrozeným KP....no nic, budu se modlit, ať to dopadne dobře.
Zítra na kontrolu, tak se uvidí, co řekne MUDr.
24. zář 2012 ve 14:10  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 děkuju nza povzbuzení :slight_smile:

jinak tam jed i be kontrakcí, prostě začne odtékat plodovka, hned vraž.....sestřičce řekni,že máš vážné obavy, že je to konec pánevní, že tě pobolívá podbřišek a že jedeš hned - hotovo....že nechceš rodit v autě....fakt, nečekej, až budeš mít kontrakce...a pokud přijdou, tak budeš na cestě.....nebo už v porodnici.....neboj .) a kdyby náhodou přišli doma, stejně hned pojedeš....hlavně nečekej na velké bolesti....

já velké bolesti neměla....a taky jsem jela hned...hlavně jim nesmíš říct, že ti nic není jen odtekla voda .)
24. zář 2012 ve 14:55  • Odpověz
Holky, mám strašnou radost - můj mi konečně podepsal moje vytoužené jméno pro holčičku (přesvědčovala jsem ho několik měsíců) a byla jsem i na matrice, kde mi řekli, že takové jméno může být, že mi ho uznají. Takže už se těším na malou Soniu :slight_smile:
A tuto radost mi potuplovala sousedka - já bydlím fakt skoro na konci světa - máme jen 5 baráků kolem sebe....a dnes mi sousedka řekla, že další 2 sousedky čekají miminko v prosinci a v lednu - takže ta naše malá bude mít dokonce i kamarády :slight_smile:
24. zář 2012 v 15:05  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 jé, tak to je báječný :slight_smile:
24. zář 2012 v 15:10  • Odpověz
@majka1976 Tak gratulace :slight_smile: Já taky doufám,že zítra už mi dá doktorka lístek na jména a půjdu hned ve středu na matriku se pozeptat,jak to je se jménama,který nejsou v českým kalendáři. Tak snad dopadnu stejně dobře jako Ty.Jinak moc hezký fotečky máš. :wink:
24. zář 2012 v 16:27  • Odpověz
Ahojky, já byla dnes u zubáka - měla jsem jít asi na spravení 3 kazů a jednoho ulomeného zubu, nakonec z toho je jeden spravený zub vzadu (o tom jsem ani nevěděla, jen asi 2x jsem trošku cítila, jak zajel vrtačkou, ale v poho. Ten zub ulomený, tak ten mi umrtvil a ještě že tak! (i když jsem se teda bála, aby to prckovi nic neudělalo, ale snad ne - doufám!). Ta injekce bolí hnusně teda, ale pak jsem měla hubu dřevěnou ještě do čtyř hodin . No každopádně odvrtal co musel a zjistil, že je až na nervu a že je zub v háji, takže tahal nerv (o tom jsem naštěstí nevěděla, díky té injekci). No zacementoval ho, vyvrtal i protilehlou trojku a ta že je teda na hraně, ale že tu ještě mrtvit nebude, taky ji myslím zacementoval či co (prd tomu rozumím) - každopádně za týden mě čeká další návštěva, kde to tedy dodělá. (jestli zas s injedkcí nebo bez netuším... Ale teda odvázaná z toho nejsem, za prvé první zub v háji, dote´d jen 2 plomby a teď toto . O penězích ani nemluvím, jsem zvědavá, kolik na mě příště vybafne (říkal, že necháme placení na příště).
Kamarádka byla na něčem podoném a její doktor jí injekci odmítl dát, že je moc těhu, tak jsem doufám, že ten můj ví co dělal a že je prcek v pořádku. Prcek se pak cestou domů mlel a boulel o 106, tak jsem měla strach, estli mu něco není, pak úplně přestal, takže jsem trošku plašila, ale asi spinkal, teď už mě nakopává tak nějak normálně, tak doufám, že jsem ho tou injekcí nezfetovala!
Hlaně mě překvapilo, že zub v háji a přitom mě nic do té doby nebolelo, o to větší to pro mě byl šok!

Jinak se omlouvám, že nereaguju, nějak nestíhám. Pořád mi není 100% dobře, chrchlám jak tuberoš, ale naštěstí už to jde odkašlávat, včera jsem spala odpo asi 2,5 hodiny jak mrtvola, manžel vzal Matěje ven, tak to bodlo. Dnes opět Mates nespal poo, tak doufám, že usne brzo večer.
24. zář 2012 v 17:36  • Odpověz
@sven injekce nevadí, mě je tak dávala zubařka a sama říkala, že když byla loni těhtotná, tahali ji zub a opravovali a vše taky s injekcí....že to envadí...ale ona že vše nchává po porodu, ale i kdyby byl jo problém, že injekci dá....takže v klidu, neboj .)
24. zář 2012 v 19:19  • Odpověz
@tarra27 - dík za uklidnění! Já právě raději volila těhu (to jsem myslela, že bude jen vrtak kazy a že t o vydržím bez injekce), ale holt se to nějak zkomplikovalo. Po porodu bych se bála zas že to vleze do mlíka a tím, že musím k zubaři dojíždět, tak s prckem v zimě v kočáru by to bylo složité (a k tomu ještě doma dvouleťák), tak jsem to chtěla mít raději za sebou...
24. zář 2012 ve 20:05  • Odpověz
@sven jasný...ale když si to nechala umrtvit i moje zubařka....pochybuji o tom, že by riskovala....navíc bylo to její první těhu a je jí 38let.....to by podle mě neriskovala ani náhodou....tak se neboj .)
24. zář 2012 ve 20:39  • Odpověz
ahoj spisovatelky, ja vam vubec nestiham, ale hlasim se do klubu chorobnych. Rozjely se mi hemeroidy a je to docela dost velke trapeni. Hlavne jsem se docetla, ze tyto potize obvykle ustanou az po porodu, takze mam jeste na mesic zabavu. Fuj, hnus...

@majka1976 moc gratuluji ke jmenu! U nas taky jeste bojujeme a vypada to, ze to rozlouskneme az na porodnim sale. Nejak se neumime domluvit. Manzel je Ital, takze prijmeni je italske a ja svolila, ze tedy i jmeno bude italske. Je pravda, ze nektera ceska jmena jsou v zahranici nepouzitelna (prakticky vsechna s diakritikou). Muj favorit je Antonio, muj muz chce Paolo, pak je ve hre jeste Filippo a Giacomo. Ale stale ne a ne to rozseknout :(. Mas nejaky tip na presvedcovaci metody? :wink:
24. zář 2012 ve 22:50  • Odpověz
Ahoj holky!
Trochu jsem dočítala, ale moc jsem toho nezvládla.
@pajdula Zaujal mě Tvůj příspěvek o porodu. Asi jsem stejný případ, pořád promýšlím pro a proti CS, Vojtíška jsem rodila taky vexem a byla jsem děsně dorvaná (on byl velký, nedorotovaný, odešly mi kontrakce, jeden problém k druhému). Můj dr. spíš radí, abych rodila CS, ale mně je to celkem proti mysli, říkám si, že to třeba tentokrát půjde lépe, čekám, až mě přehodí do Motola a budu to konzultovat ještě s tamními doktory. Ale chci se zeptat, co Tě vede k tomu CS? Strach, že se to bude opakovat nebo ještě něco jiného?
24. zář 2012 ve 23:55  • Odpověz
Holky, tak já dnes po kontrole jsem zase tak trochu vystrašená víc než jindy - sotva jsem se smířila s císařem, tak mi dnes doktor řekl, že se malá srovnala do čistého konce pánevního a že to prý normálně odrodíme s operační pohotovostí. Už toto zní děsně - bojím se, že si projdu šílené hrůzy a nakonec stejně skončím dorvaná na císaři......Proč někdy něco nemůžu mít normálně.....kdybych mohla, dám si panáka na uklidněnou nebo radši hned dva....
25. zář 2012 v 10:13  •  3 děti  • Odpověz
@minni15 Jéjda, tak přesvědčovací metody - nevím - na mojeho neplatilo dlouho nic, až když se u nás minulý víkend sešla jeho rodina na gratulace k narozeniním a všichni včetně budoucí tchýně a švagrové řekli, že se jim víc líbí Sonia než Soňa, tak teprve pak mi to teda odkýval a podepsal :slight_smile:
25. zář 2012 v 10:16  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj holky,
tak mně je dneska konečně celkem dobře, zdá se, že střevajzna odezněla.
@majka1976 ¨mám kamarádku, která rodila koncem pánevním a prý v poho, ale měla už třetí porod. Třeba to doktor ještě přehodnotí, nebo se ti může miminko ještě otočit.
25. zář 2012 v 10:22  • Odpověz
Ahoj holky, tak z vysokých tlaků jsem se propadla do nízkých a žiju s 90/60. což je taky děsný. zítra jdu na kontrolu tak mu to řeknu a doufám, že mi nějakej prášek ubere. teď snad už budeme chodit 3x týdně. je to na bednu. máme velký průtoky. asi způsobený vysokou dávkou magnesia. a málo přibíráme. minulou středu jsme měli 2200g a včera jen 2250. ale hlavně, že už je to nad ty dvě kila. takže jsem radši dokoupila soupravičku do porodnice vel. 50. a ukázala manželovi i menší. jsem byla v šoku, že v kiku mají mimi oblečení už od vel. 40. ale to je fak už na panenky.

Jinak všem děkuju za podporu.
25. zář 2012 v 11:17  • Odpověz
@papuchalk ... já zatím rozhodnutá taky nejsem, ale doktoři mě teď vystrašili tím, že mimčo má dost velkou hlavičku a vzhledem k tomu, že jsem předtím rodila vexem, tak to začínají zvažovat. za 14 dní jdu ještě na jednu kontrolu a tam se zřejmě rozhodne. Já jsem plánovala rodit normálně, ale teď už zvažuju císaře, protože mám strach právě kvůli té velikosti, minule to bylo tak rychlé rozhodnutí o tom vexu, že jsem na to nestihla moc reagovat a teď mám strach, aby to nebylo to samé nebo třeba kleště. Do porodnice na poradnu jdu zítra, tak uvidím co na to přímo v porodnici.
25. zář 2012 v 11:18  • Odpověz
ahoj holky, tak včera u doktora v pohodě, štítka je lepší než se zdá a těhotenství jí jen svědčí :slight_smile: klasicky mám málo železa, ale to mám pořád, takže Aktiferin a prášky i nadále pojídat ve stejné míře. Po šestinedělí na kontrolu, jestli se to vše drží :slight_smile: ale tedy celý den na nohách, měla jsem toho fakt dost :slight_smile:

Na zítra mám domluvenou kontrolu v porodnici, budou mi dělat nějaké odběry, které doporučili v Podolí, ale monitor ještě ne, protože jsem teprve 35+2.

Mimčo má cca 2458 g, tedy mělo v pátek, ale tem odhadům tolik nevěřím, protože u Ondry mi pořád říkali bude malý a drobný, tak do 3 kg a měl 3,6 kg a byl přesně v termínu... k porodu se prý zatím nechystám, ale čípek měkne. Tak snad to jsou dobré zprávy.

Přesvědčovací metody to známe, já to dělala u Ondráška, tam jsme se taky nemohli shodnout :slight_smile: ale nakonec na dovče manža vyměkl a svolil :grinning: A teď zase mě přesvědčoval manža na Aničku nebo Anežku a to jsem nebyla rozhodnutá já :slight_smile: ale nakonec jsem zvolila Aničku, teď je to ale neaktuální :slight_smile: doufám :grinning:

U nás je dneska krásně, sluníčko svítí, je tu asi 20 st. a pofukuje slabý větřík, takže pro Ondráška půjdu pěkně pěšky procházkou, to se musí využít :slight_smile:

@majka1976 ... moje kamarádka taky rodila koncem pánevním, prý to nic nebylo, ale je to asi dost individuální, jak se kdo na to cítí :slight_smile: neboj, určitě rozhodnete s doktory dobře a všechno půjde jako po másle :slight_smile:
@martina26 ... super že už je ti lépe :slight_smile:
25. zář 2012 v 11:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.