• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@blandik juuu, pekna predpoved:grinning: me ceka ten den nastup do nemocnice...

jinak ja po porodu planuju nejspis mirenu...a ohledne velikosti, to by doktori merit meli ne? neverim tomu, ze to nejde...aspon odhadem...ema mela minuly tyden 3,5 kg:(
25. zář 2012 ve 21:01  • Odpověz
@imzadi Hojky :slight_smile: Hele, možná budeme nastupovat stejně :wink: Taky Motol? To by bylo super :grinning:
25. zář 2012 ve 21:09  • Odpověz
@bumbum Vítám Tě a moc se těším na Tvé příspěvky co se týká těhu pátýho miminka.Taky mě těší,že nejsem už ta,která v počtu dětí vede :grinning:
Holky,ta ruka bolí jak prase,fest naražená :rolling_eyes:
Jinak s bývalým manžou jsme v poho zvládali přerušovanou soulož, x let to fungovalo.Manžel č. 2 je pravej opak,absolutně v tomto se na něj nemůžu spolehnout,navíc mám pocit,že největší chutě jsou právě v těch nejkritičtějších dnech :grinning: Takže netuším co budu dělat,protože na náhodě to nenechám.Jsem už tentokrát z těhu fakt vyléčená nadosmrti!Dnes se mi sestra i doktorka smály,že jsem úplně zbitá,že ta únava ze mě sálá.Asi to je i tou chřipkou.Ale já fakt se nezvednu už i z postele-štěstí,že už mám vedle sebe chytátko-postýlku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jo a včerejší večerní poslíčky jsem měla tak silný,že jsem normálně poprvé cítila i rozevírání cest...teda měla jsem ten pocit,jestli se otevírám,to netuším. :slight_smile:
25. zář 2012 ve 21:10  • Odpověz
@xuxie no vidis to:grinning: akorat ja budu v horovicich...skoda no...asi se potkame az po...ja uz se nemuzu vubec hejbat ani dejchat nic:frowning2: a to chci umejt okna :grinning:
@simour1 no hlavne se uzdrav...rodit s chripkou nic moc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. zář 2012 ve 21:24  • Odpověz
novou kolegyni vítám, máš termín jako já - 3.11 :slight_smile:
jinak 5holek, no super...budete mít veselo....my ted budeme mít druhou .)

@simour1 neboj, to máš tou chřipkou a voda v těle, ono se to spraví....

co se týká cikánek, moc jim nevěřím....ale kartářku znám báječnou....
25. zář 2012 ve 21:26  • Odpověz
@imzadi ani já se nehnu a to musím ještě vydržet alespon do 27.10...příští týden pujdeme domluvit sekci, tak jsem zvěavá....dětský se prý brání, že to musí být až 39+
25. zář 2012 ve 21:27  • Odpověz
@simour1 - hele, dají se nějak rozeznat poslíčci od kontrakcí, tedy krom toho, co tady už někdo psal, že poslíčci přejdou ve vodě? U prvního jsem je neměla a jak se chystám do porodnice daleko, tak mám pocit, že při prvním náznaku porodu pojedem..tak si říkám, jestli tam nepojedeme vícekrát...
25. zář 2012 ve 21:29  • Odpověz
@imzadi na okna se vykašli, stejně za chvilku začnou plískanice :wink:
25. zář 2012 ve 21:33  • Odpověz
@xuxie se ti to rika kdyz mas umyto :grinning: ja to chci umejt ted pac pred vanocema nebude vubec cas :frowning2: co ti vubec rekli v motole???
25. zář 2012 ve 21:40  • Odpověz
@imzadi tak se umyjí na jaře...taky bych neřešila....)
25. zář 2012 ve 21:47  • Odpověz
@pajdula No, já to pořád řeším, CS je mi proti mysli, ale hlavním cílem je samozřejmě neohrozit mimi. Vyhledávala jsem si na googlu i rizika CS pro mimi, o kterých se moc nemluví (upozornila mě na to jedna holčina tady na MK) a trochu mě to zaskočilo, vždycky jsem si myslela, že CS je nebezpečný spíš pro matku a ono i celkem dost pro mimi. V mém případě udělali bohužel v Motole špatný odhad na 3 kg (dva dny před porodem) a Vojta pak měl 4120 g, ale k tomu se přidalo, jak jsem psala, i to, že nebyl dorotovaný a že mi odezněly ty kontrakce. Nakonec teda taky VEX a celkem hodně porodních poranění, naštěstí Vojta byl OK, což jsem si až zpětně uvědomila, že to byl zázrak. Teď chci poprosit, jestli by mě před porodem nemohl vidět ten doktor, co mě rodil, ten byl velmi schopný a zkušený, chci to s ním konzultovat, co si myslí o přirozeném porodu, jestli by to nebylo riziko. Ale právě stále nevím, asi nejhorší by byl akutní císař. Kdyžtak dej vědět, co Ti doporučí v Podolí, zajímá mě to. Jo a naše mimi č. 2 má také větší hlavičku, už mě dr. dvakrát upozorňoval. Ach jo... :angry:
25. zář 2012 ve 21:54  • Odpověz
@blandik No jako já měla poslíčky u všech holek,u syna vůbec. :grinning: A teď v posl. těhu je to teda docela nepříjemný.Nedá se říct vyloženě bolestivý-proto si myslím,že to od porodních bolestí rozeznáš.Mívám je už v posl. 3 dnech v podstatě celodenně,jen dnes u doktorky na záznamu jsem musela 2x prodýchávat.Takže se i z toho cítím celkem unavená.Břicho máš jako kámen asi půl minuty,tím pádem cítíš velký tlak a pomáhá zhluboka dýchat.Když sedím nebo ležím v klidu,tak to mívám zhruba po 20-ti min.Ale z toho je to úplně v pohodě a nepřijdou vůbec. :wink:
25. zář 2012 ve 22:58  • Odpověz
holky co jste už 37. a 38. týden, těžce závidím... už se nemůžu dočkat, až budu zas plně funkční, si připadám jak hrošice, člověk to zažil 4x a 4x to zas zapomněl, ach jo. Jsem koukala, že jste probíraly antikoncepci po porodu, v tomhle ohledu jsem totál v koncích, pilulky ze mě udělaly pokaždé frigidu, ta slavná Mirena mi vyrobila na zádech a na obličeji akné jak puberťačce, no a prezervativ člověk použije 99x a po 100. pod vlivem(úplňku či alkoholu :sunglasses: )ne a dopadne jak my. :grinning:
a po zkušenostech mých 2 nejstarších, kdy jedna nabrala během půl roku 20kg a po vysazení ak splaskla jak balónek a druhá si totálně rozhodila cyklus, mi už to svinstvo nesmí do baráku, tak se snad nepřemnožíme jak králíci :confused:
jo, a okna teda nemyju, fuj
25. zář 2012 ve 22:58  • Odpověz
@bumbum Mám stejnou zkušenost s HA u nejstarší dcery.Když dostala menzes ve svých 13-ti letech,tak krvácela celej měsíc.Takže na úpravu vyfasovala po nějaké době HA.Chudinka mi přibrala za 2 měsíce 15 kilo,což byla síla,protože byla před tím šíleně hubená.Dnes má prasklinky po celém těle a je z toho na prášky.Po vysazení opět zhubla,ale už to není ono.Přestala tehdy ze dne na den úplně jíst,jak se za sebe styděla,já byla z ní na mrtvici-měla jsem o ni strach,že někde omdlí.Pořád jsem jí cpala jídlo a kontrolovala,jestli vůbec něco snědla za celej den.No prostě už bych to nechtěl nikdy zažít.
25. zář 2012 ve 23:08  • Odpověz
@bumbum A ještě mě zajímá jak máš staré holčičky a kolik je tobě let?Jestli teda můžeš nám to prozradit. :wink:
25. zář 2012 ve 23:18  • Odpověz
@simour1 to je skoro jak ta moje, akorát že ta dostala prášky na úpravu pleti v 15, beďary odolaly, navíc nabrala, spustila se jí alergie na lepek a dr pořád kroutili hlavou, že ak to nezpůsobuje. Sotva vysadila, zhubla bez diety těch 20kg (dle mýho hlavně vody), z prsou 80D má zpátky svoje 80B a už prý nikdy nebude experimentovat s hormonama. člověk se pořád snaží tu přírodu nějak občůrat, ale většinou se mu to moc nevyplatí :unamused:
25. zář 2012 ve 23:21  • Odpověz
@simour1 moje holky jsou 22, 20, 17 a 5. ty první 3 byly cvičný, ty poslední (pětiletka a ta v břiše) jsou prý naostro, řiká muž :slight_smile: a dělá si srandu, že má druhou rodinu s první manželkou :wink:
25. zář 2012 ve 23:23  • Odpověz
@simour1 jo a mně je 43, pro úplnost. a dost mě ten věk po čtyřicítce baví, nabírá to šťávu a člověk už není úplně naivní a umí si na rozdíl od mládí spoustu věcí vychutnat.
25. zář 2012 ve 23:33  • Odpověz
@simour1
@xuxie holky, jeste k te sterilizaci. Ja ji podstoupila pred 2 lety nedobrovolne. Laparoskopicky mi museli odstranit jeden vejcovod (tezky zanet) a druhy mi prerusili, protoze se v nem hromadila voda a delala neplechu. Operace byla provedena ambulantne v plne narkoze, par hodin jsem si polezela v nemocnici a pak asi 2 dny doma v posteli. Nebyla to vubec zadna hruza, spise psychicky jsem to nesla hodne spatne. Takze prirozenou cestou nemohu otehotnet a zachranil me IVF. Co se tyka menstruace, tak jsem nezaznamenala zadnou zmenu. Nikdy jsem ji nemela bolestivou ani nijak silnou a po zakroku to tak zustalo. Takze je to asi hodne individualni a neni vubec receno, ze se neco zmeni.
26. zář 2012 v 00:12  • Odpověz
@bumbum Teda,tak to klobouk dolů,že se do toho pouštíš i po tolika letech.Já to mám ale v podstatě hodně podobné,nejstarší dcera má téměř 19 let a nejmladší taky 5 let,jako Tvoje.U mě je jen rozdíl,že jsem si dětičky rozdělila do dvou manželství-2 z prvního a 2 z druhého. :wink: A těhu zvládáš v pohodě? Já teda teď to čtvrté už nějak nedávám. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@minni15 No vidíš,tak je vidět,že je ta sterilizace individuální,ostatně jako všechno ostatní.Důležitý,že se vám miminko podařilo,sis asi taky zkusila. :frowning2:
Tak děvčátka,jsem opět vyspaná.Před třetí jsem šla na WC a zase jen převalování v posteli.Tak si jdu pustit VIP prostřeno. :grinning:
26. zář 2012 ve 04:07  • Odpověz
Ahoj holky

@simour1 jsem od půl páté také vyspalá. Nevím jak v té posteli si už lehnout. V poslední době mně poslíčci moc netrápí ale teda spaní nic moc. No nic, doženu to siestou po obědě.
Dneska mám naplánovaný sedánek s holkama a zítra kontrolu tak jsem zvědavá jek jsme pokročili, já bych chtěla do konce týdne rodit, no ale chtít můžu že? :sunglasses:
26. zář 2012 v 05:27  • Odpověz
@martina26 A já pořád nespím :grinning: Jsem dělala dcerunce společnost v kuchyni při chystání do školy,posnídala jsem v 5 ráno,mrkla na oba díly VIP prostřena...nooo,tak teď to vidím na časák.Vsadím se,že na mě dojde spaní ve chvíli,kdy vstane ta moje prdelka pětiletá. Tak ty už chceš rodit tenhle týden?To mi nedělej,já se zblázním,jak budete jedna po druhé odpadat a já pořád nic :grinning:
26. zář 2012 v 06:19  • Odpověz
@tarra27 S tím tělískem - jak jsem byla loni v listopadu v nemocnici, tak se mnou na pokoji ležela paní, která si nechala zavést tělísko, nějak jí nesedlo a do týdne problémy jak hrom, museli jí to operačně vytahovat a čistit dělohu - ležela tam se mnou 2 dny. Pak jsem ji potkala u doktora a říkala mi, že za to tělísko dala 5tis. Kč a nikdo jí ho nevyreklamuje - doktor jí řekl, že je to špatným tělískem a on to jen zavedl a v lékárně jí řekli, že tělísko je dobré, ale bylo špatně zavedeno.
Tak nevím, do tělíska bych asi taky nešla.
26. zář 2012 v 07:40  •  3 děti  • Odpověz
@simour1 no chtěla bych ale víš jak, nakonec budu ještě přenášet :grinning:D

My máme v sobotu ještě obecní akci, jede se do Chotče u Jičína na setkání obcí a já ač bych ráda, tak mám být radši doma. Manža s pozice své funkce to má povinné. Jedou kolem 10:00 ráno a vrací se až kolem půlnoci.

Já už mám dítko ve školce. Kity do tý školky chodí dřív a dřív jak se nemůže dočkat, jsem ráda. Tomik je taky ve škole a za chvíli razím ob ulici na drby a káfo :slight_smile:

Zítra mám kontrolu a zjistila jsem, že nemám pro mimi žádné teplejší bačkůrky na nožky, takové ty chlupatky tak bych chtěla po kontrole po něčem kouknout.
26. zář 2012 v 07:56  • Odpověz
@majka1976 To je právě ta nejistota,že můžeš za tělísko dát 6 tis.-mluvím o té Mireně,kterou mi včera nabízela,omlouvám se za zkomolení názvu včerejšího.A co když ho tělo nepřijme?Peníze Ti nikdo nevrátí. :unamused:
@martina26 To je paráda,že malá tu školku bere tak perfektně a okamžitě si zvykla,viď. :wink: Tak si užij kafíčkování.Mě pořád taky někdo volá a zve,ale nějak už na to nemám náladu,jsem raději doma s dětma.V posl. době se lidí jaksi straním. :confused:
Dnes se chystám na matriku pozeptat se na ty jména.Včera jsem si řekla sestřičce konečně o papír na jména,tak jsme to s manžou rovnou vyplnili,ať to máme taky nachystané.Nejdřív se mi podepsal a vyplnil svoje iniciály,tak jsem mu řekla,že je to super,že jsem se rozhodla změnit jméno na Ferdinanda,tak už si to doplním zbytek sama. :grinning: Táta se zarazil,dokud mu to nedocvaklo. :grinning: Ale je fakt,že on je v tomto víceméně splachovací a výběr nechal spíš na mě-teda nakonec jméno vybraly děti,jako u Adrianky.
26. zář 2012 v 08:42  • Odpověz
@majka1976 souhlas....

my asi budeme řešit plodné dny a budeme si dávat pozor...konec konců, takhle nám to vycházelo dva roky, tak snad se bude dařit i nadále..

jinak hezké ráno všem, večer jsem vypila půl litru čaje a celou noc chodila na wc :D malá se mi tam neustále přetáčí, to nechápu - včera se otočila min 2x....jednou byla hlavičkou nahoru, pak dolů....točí se a hýbe hodně....to první princezna ta byla klidnější....alespon vím, že je vpořádku, ale stejně si říkám, že by se už mohla usadit .)
26. zář 2012 v 08:49  • Odpověz
@simour1 přesně - nevrátí...

jinak já se taky straním, ale už od prvního těhotenství....hodně lidí k nám chtělo přijet a pořád pořád se ozývalo, ale jak měli malé děti a třeba ve školce, nechtěla jsem aby byla malá nemocná, navíc partner má náročnou práci....jsme rádi, když jsme všichni spolu doma v klidu....takže spousta lidí se urazilo, naštvalo....

já nevím, ale když mají třeba nemocné děti.....sestřenky segry - jedna má děti ve škole a ve školce a druhá měla stejně jako já asi o měsíc mladší mimi...samozřejmě to byly návštěvy a kdesi cosi a co myslíte?? na konci září se narodil a do ledna měl 4. antibiotika....odsávání....a na mě jsou pak nafouklý, normálně se urazili, přestali psát na narozky, svátky....ale kašlu na ně....oni si u nás všichni totiž odpočívají, my se snažíme aby se tu cítili dobře a ono se všem u nás líbí - vymyslíme grilování a nebo když je zima, nachystáme velký stůl dobrot, byt se nic neslaví, ale uděláme vždycky nákup za 2-3tis, aby měli všechno - většinou se stalo, že tu totiž zůstali do druhého dne....

navíc ale mají nevychované děti - jsou drzé, minule lezli na půdu, bylo zamčeno jen klíč v zámku a říkám, nelezte tam, máme tam sklo, kov, at se něco nerozbije, at se vám něco nestane - stejně slyším, jak odemykají otvírají a lezou tam...a pak jsou drzý, měla jsme dva týdny do porodu a sestřenky 6ti letý syn mi řekl, že jsme tlustá a všichni se tomu smáli.....

hlavně pak jsme jim dali majolku místo tatarky - tak to byl neskutečný problém.....

a já jsme je měla tak ráda, než jsme prohlédla jací jsou, že hodně pomlouvají, že jakmile něco není podle nich, resp já se nechovám jak oni ode mě očekávají nebo chtějí, tak je zle....a to jsem řekla, že teda na tomhle dobré vztahy nestojí....že jsme jim řekli asi 3x že se nám nehodí, aby přijeli, tak oni uiž se urazí a neozvou....

fajn, oni si udělají hezké odpoledne a já z toho budu lítat týden s odsávačkou a na antibiotikách....a já vím, že sestřenka nikdy nikomu neřekla, aby s dětma nejezdil, nikdy neřekla co si myslí, vždy se přizpůsobila a pak pomlouvala....že ji tam segra dává děti a jaký jsou a kdesi cosi....a tohle nemám zapotřebí....

takže abych se vrátila kl tomu, co jsem chtěla napsat - taky se straním, ale nevidím na tom vůbec nic špatného - a vůbec, když jsem ted těhotná....každý má přece právo na soukromí a klid a vůbec když máite před termínem a máte děti....
:slight_smile:
26. zář 2012 v 09:05  • Odpověz
@tarra27 Holka,tak to máme naprosto stejný...u nás doma by se mohla konat nějaká akce každý víkend,což v podstatě se odehrávalo celé léto.Ono na jednu stranu je člověku příjemný,že jsi oblíbená,že sem chodí všichni rádi.Na druhou stranu je to starost-nic z návštěvy nemáš,jen lítáš kolem nich a navíc to taky něco stojí,co si budem vykládat.Musela jsem začít manžela brzdit,aby už nikoho nezval,že jsem už opravdu unavená a za to jídlo nakoupím raději plenky nebo něco potřebnýho.Chvilku mu to trvalo než pochopil,ale v podstatě už mám teď klid.Taky doufám,že sem nemíní nikdo chodit na návštěvy ihned po návratu z porodnice...ne nadarmo se tomu říká šestinedělí,kdy má maminka i mimčo mít svůj klid a nabírat sílu.Do toho teda nepočítám rodinný příslušníky,to je jasný.
26. zář 2012 v 09:30  • Odpověz
@simour1 holka já to anstavila i do rodinných příslušníků....už se s tím nemažu...ale mám rpoto své důvody...

na začátku vztahu to taky partner nechápal, pak to pochopil....chodila jsme dálkově na VS a oba jsme byli hodně v práci, proste se to nedalo....časem to pochopil...

ono je to fakt náročný....nehlede na to, když sji tehotná....a máš děti...

a upřímne, bude to znít dost blbě, ale já jsme zvyklá na své pohodlí, svůj klid....když se mi nechce, jdu si lehnout, vysaju druhý den....a ono pořád se nekomu venovat, mít pro ně program, vařit - normálně vařím plus minus 11-14h oběd....jak to vyjde, malá někdy chodí spát od 10-11,30 někdy od 11-13h....

v léte ještě, ale v zimě....máme sice domek, ale ne velké pokoje ani obývák....

mimichodem, ted jsme pozvali v srpnu mého bratrance, že pak vyrazíme k vode a na malou lod, ríkali jsme at neberou psa vlčáka - no vzali ho, měl průjem....nakonec na lod jsme nejeli, ale na trávě na zahrade sr...tak si vzali hadici, že to osprchují....uzavřeli konec hadice a ne u kohoutku...odjeli jsme k vode, že se budeme koupata co myslíte, vrátíme se, hadice oddelena od kohoutku, ale voda netekla...druhý den přišel soused, že nám zastavil vodu, že tekla, ale že byli pryč a že to bylo až v 6h večer, my přijeli v 7h.....a tak se šel podívat partner na vodomer a hádejhte 206kubíku vody....jsem myslela, že nás odvezou....nehlede na to, že mel bratranec svého 13ti leteho envychovaneho syna, který nejen mel blbé řeči, choval se strašně, vše si bral bez dovolení, ničil, ale nepomohl ani s lehátkama, proste s ničím...a když já táhla tři tašky, ostatní brali taky, on si vzal batůžek svůj a boty do ruky a šel a bratranec mu říká, vezmi kruh (pro roční dítě) a on a ten je náš jo?? ale že si pujčoval člun, pádla, velký kruh do vody, lehátko.....to bylo v pořádku...spratek jeden....to bylo neco na mě.....

zlatě když si jsme sami :slight_smile:
26. zář 2012 v 09:45  • Odpověz
jo, návštěvy, vděčné a věčné téma... :grinning: ale občas je sranda i návštěvu podniknout, ne jen hostit: jsem měla kámošku, ke který když jsme přijeli na chatu a předali víno, uzeniny na grilování a sladkosti pro děti, všechno to schovala a vytáhla svý zásoby-sójový buřty za 30,-Kč kilo, krabicový patoky a všem dětem nalila jejich chemickou limču z lídlu za 3Kč.
Prvně jsme byli v šoku, podruhý jsme se nahlas smáli asi tejden poté a potřetí jsme už radši pozvání odmítli...
Dospěla jsem do stádia, kdy si sakra vybírám, s kým budu trávit čas, volný vstup mají u nás jen kamarádi naší nejmenší Matyldy, aby netrpěla svým skorojedináčkovstvím.
V noci jsem měla živý sen, že mi praskla voda, fuj, já byla tak šťastná, když jsem se ráno probudila, musím ještě aspoň ty 2 týdny vydržet
26. zář 2012 v 10:38  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.