• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@tarra27 Já fakt nevím proč odjakživa se všichni kupili k nám,včetně maminek s dětma.Jsem člověk,kterej snese všechno a nehledám chyby-nikdy nevíš čeho se dočkáš na vlastních.Ale fakt už mě štvalo po x letech,že jen moje děti mají rozbitý hračky.Návštěva odjede a my máme domek naprosto zlikvidovanej-tam rozbitá sklenka,tam vylitý pití málem v PC,tam stoupneš do hromady drobinek...prostě teď obzvlášť všechny odpálkovávám,že nemám čas a nebo pokud je hezky,ať jdou raději ven nebo na zahradu-proto jsem nechala udělat skluzavku s houpačkama.A stejně každej den tu někdo zvoní,jestli může jít k nám.Já už se ani neohnu,takže se s tím nemažu a natvrdo říkám ne.Doma mají od maminek totiž nakázáno nikoho nepouštět,jen já jsem takovej debil,a to mám jednou tolik dětí.Nehledě na to,že naše trdýlko Adrianka jim pak zcela zdarma rozdává svoje docela drahý hračky...no počkej až Ti holky odrostou,to uvidíš ty "radosti." :grinning:
26. zář 2012 v 10:38  • Odpověz
@bumbum souhlas a taky si vybírám....a ted holkám pořídíme sourozence, takže budou mít zase veseleji :slight_smile: a víš jestli budete mít holčičku nebo chlapečka? my holčičku.... nemusíš odpovídat, je to soukromá věc, jen mě to napadlo...a o kolik budou děti od sebe?
26. zář 2012 v 10:42  • Odpověz
@simour1 holka, to chápu...ale narovinu, kousek od nás vedle ve vesnici bydlí paní, u nás byla asi 3x se svýma dětma během dvou let, jinak jsme se potkaly vždy venku, ale řeknu Ti, ta má vychovaný děti, to jsme neviděla...vždy když s ní mluvím, tak jí je pochválím...jednak má holčičku a chlapečka - když u náš byli prvne, holčičce bylo asi 3roky a klukovi 6let, ale ti byli tak hodní, hráli si, ale byli hodní...poprosili, poděkovali, žádný jako když projede fůra dětí po domě i zahradě...slušní, no opravdu do dnes když je někdo u nás, tak na ně vzpomínáme, jaký to jsou hodný děti a už jsme se ptala té maminky, jak to dělá - je fakt, že se jim hodně věnuje, ale ona tvrdí, že to mají v povaze a že doma taky zlobí....ale holky, tohle jsem nezažila, fakt hodný a slušný děti.

Prý to jen já jsem takový debil :grinning: holkka...a to je další věc, hračky...to vidím už ted,...my malé koupíme docela hezký i dražší dárky, někdy i z bazaru,a le krásný jako nový...a já bych chtěla, aby byly i pro další prdolku....a sama vnitřně cítím, vím, že to je ode mě hnusný, že mě se moc ty hračky pujčovat nechtějí....jsem v tom prdlá, mám z toho výčitky svědomí, že ty děti to nemají, ale když třeba u malého noteboočku mačkají jedno písmeno za minutu 30x dokola....a třeba 5min, nemám na to nervy,...a nebo když začnou lítat na houpacím koníkovi, nebo lezou do chodítka - autka....je mi jich ,líto, že to nemají doma, ale nechci aby ho zničili....

já teda jsem strašně divná, mám to asi proto, že mamka se nás nikdy nezastala, ani táta, že jsme třeba dostala v 7.tříde na lyžák lyže z bazaru a lyžáky od babičky, kombinézu, já si je šetřila, pak se mě nikdo neptal a musela jsme je pujčit sestřenkám, segře, samozřejmě okopaný, omlácený,,,,a nikdo se mě neptal, zda jim je půjčím...

a tak to bylo se vším....musela jsem pujčovat hračky a ostatní pak měli hezké, nové a my jsme měli starší ani ne nové, nebo jsme se dostali"něco" aby se neřeklo a ostatní měli krásné...

a tak já mám podvědomě asi zafixováno, že pro svoje děti to nejlepší,....
26. zář 2012 v 10:57  • Odpověz
@tarra27 my děláme jen holky, už jsem psala: 22,20,17 a 5
26. zář 2012 v 11:04  • Odpověz
@bumbum :slight_smile: jo, vlastně máš pravdu...promin :slight_smile:
26. zář 2012 v 11:21  • Odpověz
@tarra27 Tak já právě taky nebyla nikdy z mých dětí na prášky u jinejch.Hráli si na zemi,v klidu.Když chtěli napít,tak jen u mě,abych to měla pod kontrolou.Hračky po sobě uklidili,a pak se jelo domů.V životě mi neudělali žádnou ostudu,nikomu nic nerozbili.V tomto je mám vycepovaný.Ale asi je to i povahou daný.
Tak jsem si objednala krásnou podprdu,jako klasiku,ne kojící.Právě mi přišla...noo,tak tu ještě hodně dlouho neobleču na sebe,je mi malinkatá,a to jsem myslela,že 85B bude úplně v pohodě.Dcera má zas opačnej problém,takže tam asi taky nepochodím :grinning: Sakra práce.
26. zář 2012 v 11:25  • Odpověz
@tarra27 jinak já celý dětství dědila po o 8 let starší ségře a o 10 let starším bráchovi, takže vím, co je to mít příšerný oblečení atd... :unamused: a tak jsem se zařekla, že to svým dětem nikdy neudělám, akorát mi přijde, že jsou dcerunky občas až moc náročný, tak to zase nechci přehánět ani opačně
26. zář 2012 v 11:27  • Odpověz
@bumbum jasně...já teda spíš řeším, mám výčitky, že nemám cit k cizím dětem...
26. zář 2012 v 11:28  • Odpověz
ahoj holky, hlásím se z první poradny v porodnici :slight_smile:
Ale nic se endělo, jen mi vzali krev na nějaké další vyšetření kvůli prckovi a té jeho velikosti, primář se rozčílil nad zprávou z Podolí, že prý tam nic nepíšou co chtěl a tak za týden musím chtít podrobnější :slight_smile: zvážili mě, ale žádné vyšetření ani monitor mi nedělali... a příští týden už na monitor, to bude 36+2 tak už mi ho udělají a i mě vyšetření.
Pak jsem zašla na trh pro nějakou zeleninu - máme tu každou středu a sobotu trhy, tak jsem si to tam prohlídla a mazala domů, hodila jednu pračku, vytřela a teď se asi chvilku natáhnu. Odpo musím pro Ondráška do školky a dneska chce jít k jedné kámošce na kroužek přírodovědy, tak jestli si to nerozmyslí, tak ho tam odvedu a někde na něj počkám ve městě.

K těm návštěvám chci jen říct, že já už teď na ně taky nemám moc náladu... jsem ráda, když se můžu natáhnout nebo si jen tak sednout a nemusím okolo někoho skákat... k nám ale teď tak moc návštěv nechodilo, protože když jsem byla v práci, tak jedině o víkendu někdo dorazil. Mám pár dobrých kámošek s dětma, se kterýma se stýkáme a sousedka jedna je na mateřské, tak s tou a jinak jen rodina a u té mi to nevadí, ty ať si přijedou, hlavně ať mi to dají dopředu vědět. Více jsme měli návštěvy v létě, když jsem byli na chalupě, ale teď už se to zklidnilo.

Teď už mi zase všichni volají, jak mi je a kdy to už bude a co mám za sebou za kontrolu a pořád dokola :slight_smile:

@simour1 ... s hračkama to mám dost podobné, taky se snažím, aby si Ondrášek věcí vážil a nerozbíjel je, já byla vždycky strašně opatrná na všechny :slight_smile: ale výměnu hraček už jsem taky řešila, naštěstí pak chtěl každý tu svojí zpátky, takže jsme to vyměnili a byl klid :slight_smile: a od té doby se to už nestalo.
26. zář 2012 v 11:55  • Odpověz
A dneska už mám všechny dárky k narozeninám i vánocům pro Ondru... ještě mi chybí knížka o dinosaurech, ale tu si myslím seženu vždycky :slight_smile: já se tak bála, že nic neseženu, že jsem to vzala s předstihem :slight_smile:

Tak teď už můžu i porodit :grinning: ... ale radši ještě tak dva tři týdny počkám :slight_smile:
26. zář 2012 ve 12:12  • Odpověz
@pajdula No tak to jsi šikulka s nákupama.Já teda brzy začala,ale tím taky skončila,protože každej měsíc se něco doma budovalo nebo slavilo.Do toho mamča slaví ty 70-tý narozky za chvíli.Tak jsem teď řešila s paní přání do novin,musím to jít ještě dnes zaplatit složenkou,převodem to nejde.Pak ještě zjistit u soukromnice kolik by stála krabice svatebních koláčků-má je vynikající a je to u nás v místě.
Venku krásně a já budu muset jet v dlouhým rukávu,abych zakryla tu ruku domlácenou...takový jelito jsem ještě neměla,ještě by si někdo myslel,že jsem to schytala od někoho :grinning:
26. zář 2012 ve 12:20  • Odpověz
@minni15 Souhlas jak píšeš, bude to fakt individuální - jako vesměs vše - holt, každá jsme jiná :slight_smile:
26. zář 2012 ve 12:55  • Odpověz
@blandik Praktikujeme stejnou metodu :slight_smile: Taky mi prášky přijdou jako svinstvo, dva roky jsem je brala - přibrala jsem, byla jsem náladová, vyskočila mi křečová žíla... nestojí to za to :slight_smile: I když tohle miminko to nějak zvládlo obejít, tu naši "antikoncepci" - ale jsem nakonec ráda, že to tak je. Kdoví, kdy bych se rozhodla mít děti, mohlo by už být taky pozdě. Prostě si myslím, že děti dobře ví, kdy mají přijít :slight_smile:
26. zář 2012 ve 13:37  • Odpověz
@tarra27 - u nás po porodu prvního to samé, pořád jsem cítila tlak, že ten a ten chce příjít a ta ta tetka, kterou jsem sotva znala taky - hlavně z tchýniny strany, ta mi tady běhala každý den, bez pozvání, já z toho byla celá hotová, unavená..fakt jsem ji tady nechtěla..bylo to její první vnouče a ona jak nadržená, pořád nabídky, jenže já nechtěla a když jsem ji k tomu pustila, tak většinou provedla něco, co jsem nechtěla...ve třech týdnech chtěla hlídat - že kdy mi ho konečně dáte na odpoledne...prostě tlak, a tak to dopadlo tak, že se to pokazilo mezi náma, ona provedla pár věcí, které totálně podlomily moji důvěru a pocit bezpečí a od té doby se náš vztah velmi zhoršil, vychladl..navíc nesouhlasí s tím, jak vychováváme dítě...srovnává nás se svou druhou dcerou, která teď má holčičku..my jsme s manželem velmi spokojeni, jak přistupujeme k našemu dítěti..no prostě, moc si přeji, aby nebylo potřeba dát našeho syna k nim, když pojedu rodit, jsem si jistá, že by odstartovali žárlivost jak hrom svou dobrou snahou a kecama typu - až budeš mít sestřičku, to budeš k nám chodit pořád, máma na tebe nebude mít čas, budeš chodit i na noc /on tam sám na noc nechce a tchýně ho nutí při každé návštěvě, jak mlýnek se ptá pořád dokola a tlačí...)..takže to fakt nemůžu potřebovat...Jinak v šestinedělí mám taky ráda klid, chci, abychom se jako nejbližší rodina co nejvíce zžili a návštěvy nechci.
26. zář 2012 v 17:03  • Odpověz
@bluecurrant - mám stejné pocity, jsem celkově antiprášková, včetně paralenu, prášky až když je to nezbytné....Jsem ráda, že to u nás funguje už tolik let na bází přerušovaná soulož, i když v horoskopu mám prý dvě až tři děti, tak abych se jednou nedivia...
26. zář 2012 v 17:07  • Odpověz
Tak jsem si dnes udělala výšlap směr město.Jela jsem sama samotinká bez dětiček,plížila se svým typickým šnečím tempem s mega břichem,tudíž byla zřejmě velmi nápadná,protože mě zastavovali kolemjdoucí na každém kroku.A svými typickými otázkami typu: "Panebože,já jsem myslela,že už dávno jezdíš s kočárem.Už v květnu jsi byla na rozpadnutí! " se mi snažili znepříjemnit celý den zřejmě.Uvědomila jsem si,že jsem sama proti davu,takže nezbylo než nasadit úsměv číslo jedna a rozplývat se nad tím,jak je fajn vážit přes sto kilo! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. zář 2012 v 18:46  • Odpověz
@simour1 to jsou dementi ti lidi fakt....to snad není možný....nic si z nich nedelej....

@blandik já ty tchyne fakt nechápu....co na to napsat....k tomu není co dodat...vykašlat se na ně...
26. zář 2012 v 19:00  • Odpověz
@blandik tak to mi připomíná moji tchýní v sobotu. Prý že si veme děti k sobě až budud mít Matyho že aspoň budu mít klid a že na ně taky nebudu mít čas no a nakonec nezapomněla dodat, že jsem si Kity měla nechat ještě rok doma a ne ji cpát do školky. Zdá se jí že dítě ve 3,5 letech na školku není zralé. Mně to bude vykládat, když studuju předškolní pedagogiku. No fakt mně vytočila tak jsem jí na to jen řekla, že rozhodně děti nebudu separovat.

@simour1 lidi jsou blbci neboj, za chvíli se nám naše lásky narodí a máme to dole :slight_smile:
26. zář 2012 v 19:08  • Odpověz
Holky,já mám z toho taky blbej pocit,že bude tchýně u nás po celou dobu,co budu v porodce :frowning2: Co mě štve nejvíc je,že za celou dobu nic malinké nekoupila,teď mi řekla min. víkend,že jí to finančně nevychází-je zaměstnaná a ještě si vydělává bokem u kámošky v ordinaci jako uklízečka.Člověk po ní nechce bůhvíco,ale i maličkost by potěšila.Umím si představit,jak vykládá před známýma,že ji tady strašně potřebujeme :angry: Hlavně mě ale upozornila,že víkend před mým termínem jde na chlastačku,tam nesmí chybět.No a v den termínu má taky akci a že beztak budu zase přenášet.Ale kdyby náhodou,tak to teda oželí. :unamused:
26. zář 2012 v 19:19  • Odpověz
Chjo, mi povídejte o tchyních, ta naše take jede furt tou pusou jak kafemlejnek a taková moudra, že by se jeden po...l. Jak jsme stěhovali, tak tam Martínek byl dva dny a dvě noci - vrátil se jak z divých vajec, nimrá se v jídle (předtím snědl vše a bez odmlouvání), neustále se dožaduje televize (normálně my na TV nekoukáme, ale babička ho posadí do židličky, dá mu plný talíř sušenek a pustí mu nekonečnou smyčku animáků) a co se vrátil, tak mi přestal spát odpoledne, už je to pět dní (tiše doufám, že se spraví, protože je to peklo)...Nechci ani myslet na to, co bude až tam bude týden, co já budu ve špitále a muž bude muset do práce :cry:
26. zář 2012 ve 20:12  • Odpověz
holky, co já bych dala za průměrně prdlou tchýni! Ta moje je bohužel psychicky nemocná, sice je hodná a neublížila by ani kuřeti, ale je to síla: mnohaletá schizofrenie, špatně reagující na léky, takže bábi chodí na procházky vystrojená jak hastrman v noci, nosí nám před vrata dárečky a k sobě domů občas pustí jen svý 2 syny. je to děsná škoda, ale bohužel s tím nejde už nic dělat... Tak mám jen nevlastní tchýni- přítelkyni tchána, je fajn, ale má svý vnoučata, což naprosto chápu. já sama rodiče už nemám, takže zaplaťpánbů za tchána- jedinej děda a naštěstí ho na starý kolena baví hlídat vnučku víc než honit baby, což dělal celej život. :grinning:
Po porodu pomažu domů po 24 hodinách,3 holky jsou sice velký, ale asi bych se stejně nervovala, co doma, tak budu radši tak trochu alternativní a dám si částečný ambulantní porod. původně jsem chtěla jít po 2 hodinác h, ale to mě moje kámoška, co mě porodí, prosila, ať neblbnu. Tak udělám kompromis, počkám ten den a pošupajdime i s prckem dom.
26. zář 2012 ve 20:47  • Odpověz
@bumbum to chápu, že pošupajdíš domů a držím palce, aby vše šlapalo hladce :slight_smile:
Já nemůžu, já musím na sekci.
Jinak, jak je to v hlavě smíchané, tak to je neštěstí. Nejlepší kamarád má tatínka s Alzheimerem a to je kolikrát i k pláči i k smíchu zároveň...
26. zář 2012 ve 21:25  • Odpověz
holky tak dnes mohu z fleku kandidovat na nejvetsi trapasnici roku. Vyrazila jsem do mesta vyridit par veci, porad jsem mela pocit, ze na me vsichni hledi a snazila jsem se delat jako ze nic a ze jsem hrda na to sve pandero. Musela jsem projit hodne rusnou krizovatkou, kde mi vsechna auta zastavila a ja si libovala, ze to tehotenstvi ma preci jen i sva pozitiva. Pak jsem vlezla do obchodu, prosla az na druhy konec a slysim, jak nejaka pani hulaka na cely kram. Kdyz jsem se otocila, tak jsem zjistila, ze to bylo na me, akorat ze mela hrozne divny prizvuk, tak mi musela asi 3x zopakovat vetu, ze mam vzadu zastrceny kraj satu v kalhotkach! V te chvili bych studem nejradeji vyskocila z okna, ale zadne tam nebylo...
Takze jsem prosla polovinou mesta s holym zadkem a navic jsem si zrovna dnes vzala takove priserne pruhovane kalhotky, ktere by se daly uz v klidu zaradit mezi muzejni kousky. Byla jsem pani vdecna, alespon nekdo nasel odvahu, ostatni jen cumeli, ale nepamatuji, kdy jsem se naposledy takhle stydela :grinning:.
26. zář 2012 ve 23:17  • Odpověz
Jinak jsme konecne dokoncili pripravy a smontovali nabytek pro naseho drobecka. Porad se na nej chodim divat a nemuzu se nabazit. Poskakuji kolem postylky jako mala holka a uz se opravdu nemuzu dockat. Ted to vse vypada tak nejak realne! Uz at je tady s nami .... Pridala jsem par fotek.
26. zář 2012 ve 23:34  • Odpověz
@simour1 Tchýně - zlatéčko :slight_smile:
27. zář 2012 v 07:29  •  3 děti  • Odpověz
@simour1 ani se nedivím, žr tam tchýni nechceš...já ji tady taky nechci a ani v porodnici...a ani až se vrátíme, chci mít klid....ty její řeči na to prostě nemám...a ještě aby mě tady lezla a šmejdila...a pak všude hodnotila....a přepovídávala...nechci tu nikoho....

já už se s tím opravdu nemažu, nepojedu tam nai na vánoce, je to 250km daleko...a vůbec se s nima nechci videt, protože zase budou hodnotit jak vypadám....jak tady byla v srpnu, její řeči mě stačili a to jsme měla o 10kg mene než ted

@minni15 to není taková trága...neboj :slight_smile: už na to stejně všichni zapoměli....
27. zář 2012 v 08:54  • Odpověz
Ahoj holky,muzu se k vam pridat? Termin mam 5.10,
27. zář 2012 v 09:27  • Odpověz
@mum123 jasně - i holky budou určitě rády :slight_smile:
27. zář 2012 v 09:44  • Odpověz
Dekuji. Tak ja se predstavim. Jmenuji se Marta,je mi 30 let,jsem vdana,mam jednoho syna,5ti leteho. Ted cekame druheho Lukaska. Vcera jsem byla na kontrole,ale pry to zatim na porod nevypada. A ja si myslela ze uz jo,protoze mam docela poslicky. Tak si budu muset jeste pockat. Nejlepsi by byl tento vikend,kvuli hlidani :slight_smile: no ale vybirat si nemuzu,hlavne aby to bylo rychly,protoze prvniho kluka jsem rodila dlouho. Odtekla mi voda a on se narodil 33h po tom.
27. zář 2012 v 09:52  • Odpověz
@mum123 neboj, přijde v pravý čas... :wink: 33hodin to je teda mazec....ale to neznamená, že to tak bude i ted, neboj....a kde budeš rodit? stačí kraj .)
27. zář 2012 v 10:32  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.