• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Tak holky já frčím k té mamce.Mějte se tu báječně,papa. :wink:
28. zář 2012 ve 12:40  • Odpověz
@simour1 opatrně na cestě, hezký den a dej si nějakou mňamku .)
28. zář 2012 ve 12:53  • Odpověz
Tak už třetí den mám poslíčky a pěkně častý...Dneska od rána a to nic nedělám. Takže jsem si dala teplou sprchu přesně podle návodu porodní asistentky na předporodním kurzu a doufám, že už mi dají pokoj... :slight_smile: Ještě aspoň 2 týdny by bylo fajn vydržet...
28. zář 2012 ve 14:03  • Odpověz
@majka1976 máš moc hezky fotky. mě se tyhle civilní asi víc líbí něž ty aranžovaný pozadí. taky máme pár svatebních fotek na bílým pozadí a jsou super. teď jsi mě šokovala tím, že existuje i prostěradlo do kočárku. to jsem vůbec nevěděla. ale už jsem si našla na netu. ale objednám až podle toho co se nám narodí.

u nás zatím žádný poslíčci a ani nic jinýho se neděje. mám pořád vysokou dávku magnesia takže snad ani neporodím. už mi to ze šesti snížili na čtyři, ale někde jsem slyšela, že od 36tt se nemá brát vůbec. uvažovala jsem o čaji z maliníku. ale nevím jestli to s těma svýma práškama můžu kombinovat. a už ani nemám odvahu se na to ptát doktora. pijete ho některá a nebo s čím máte zkušenosti na lepší porod?
28. zář 2012 v 17:01  • Odpověz
@tarra27 Tak Ti můžu říct,že já nejsem nijak na sladký,ale maminka mi udělala tác chlebíčků-moje smrt,to prostě neodolám,i kdyby mě měly rozervat :stuck_out_tongue_closed_eyes: Taky jsem ještě rozmrazila kus dortu z oslavy narozenin dětí.
@mm_mm Mně teda teplá voda zabrala vždy na chvíli při poslíčcích. A jsou čím dál lepší,i když teď v posl. dvou dnech jsem nějak v pohodě a nejsou bolestivý ani nijak častý.Kéž by to tak vydrželo! :grinning:
28. zář 2012 v 17:50  • Odpověz
@simour1 Mně to dneska docela zabralo. Od tý sprchy mi břicho ztvrdlo jen párkrát. Taky je nemám moc bolestivý, jen mě to trošku znepokojuje, ještě nechci rodit...:frowning2:
28. zář 2012 v 18:04  • Odpověz
@martina26 - no a nejlepší je, když tchýně vede řeči tom, jak nebude mít máma čas až bude miminko, před těmi staršími dětmi...prostě každý si to má dělat, tak jak uzná za vhodné a nepotřebuje nevyžádané rady...my třeba naopak našeho do školky nedali, on tam nechtěl na jaře, když byl zápis, tak byl ještě hodně nevyzrálý na děti..teď by už snad i byl, ale nakonec zůstane se mnou doma, jednu školku si držíme, sice v jiném městě, ale jednou týdně by to šlo, pokud by sám začal chtít....ale osobně se snažím žít tak, abych nesoudila, co dělá druhý...jinak zítra slavíme jmeniny a za týdne narozky od mišky, tak budem mít tcháhovce doma, oni už k nám chodí jen na tyto příležitosti...
28. zář 2012 v 18:23  • Odpověz
@mm_mm - prosím, jak poznáš, že to jsou jen poslíčci, že to není porod - já se tady pořád dokola ptám, protože u prvního porodu mi odtekla voda, tak jsme jeli...teď se bojím, že to nepoznám a hned s prvním poslem pojedu těch 80km do porodnice...a kde nic tu nic...poznáš to jen podle té teplé vody, že to přejde?
28. zář 2012 v 18:25  • Odpověz
Hlasim prichod z kontroly, vse vypada dobre, broucek ma 2850gr a jeste si plus minus 4 tydny pockame. Opet nechtel ukazat oblicej, mel ho jako vzdy schovany pod rukou, vypada, ze porad premysli :slight_smile:.
Poprve jsme absolvovali monitor, kde jsem zjistila, ze citim asi tak 10% pohybu. Sestricka po me chtela, abych vzdycky, kdyz ucitim pohyb, zmackla nejaky knoflik, "treba ted", rika a ja na to, ze nic necitim. A ona "Jak je to mozne? Vzdyt vidim, jak se ti hybe bricho". Pak odesla a aby to nevypadalo blbe, tak mi manzel napovidal, kdy mam mackat, sledoval srdecni cinnost a kdyz se zrychlila, tak mi dal znameni. Bylo to, jako bych se vratila do skoly a nekdo mi napovidal pri zkouseni. Vysledek byl, ze jsem se porad smala, protoze muz si ze me delal srandu, ze jsem hrozna matka, kdyz ani necitim sve dite. Pak prisel doktor a vyptaval se, jak casto mivam ty kontrakce a ja na nej, ze jsem nikdy zadnou nemela. Ukazal mi graf a krivku s silenymi vykyvy, tak jsem mu vysvetlila, ze to bude asi tim smichem. Takze tak trosku komedie, ale hlavne, ze je vse v poradku.

@jana21278 Jani, ja piju malinik 2x denne, jednak protoze mi chutna a jednak protoze chci verit, ze mi ve finale pomuze. Ale zaruku ti samozrejme nikdo neda.
28. zář 2012 v 18:32  • Odpověz
@simour1 - já od středy taky bojuji s nachlazením...nic moc, naštěstí jen trošku zvýšená teplota...Si dělám srandu, že tohle těhotesntví jsem zjistila, když jsem byla nachlazená, doma s MIškou na paragrafu, měla jsem opar a silný kašel, že mě dost bolelo z toho břicho...a teď si říkám, že stejně tak i tohle těhotenství končím - taky mám opar, a kašel se blíží...no, jsem připravená rodit co nejdříve po 6.10. - to máme oslavu Miškových narozenin, a pak prostě už chci rodit...

Co se týče váhy - mám nahoře asi tak 14 kilo, ale potřebovala bych dolů po porodu (to počítám, že opět dojdu už z porodky o 13 kilo lehčí) těch 30, a ani tak nebudu žádný střízlík...Uvidíme, co půjde..
28. zář 2012 v 18:35  • Odpověz
@minni15 - to jsme na tom podobně, já taky cítím velmi málo pohybů, citím je hodně, když ležím na bohu, ale když sedím nebo stojím, tak ne..a taky jsem si všimla, že se mi hýbe břicho a až přitom si uvědomím, jé - já vlastně tohle trošku cítím..až teď před finišem, kdy už má mimi fakt sílu, tak cítím, jak se mi boulí břicho při stolu...
28. zář 2012 v 18:39  • Odpověz
@simour1 chlebíčky miluju a poslední dobou i sladký...tak ses měla,to je dobře...však za chvíli budeme mít po porodu...a budeme cvičit .)

holky já pohyby cítím hodně a často...s první jsme je cítila tak o 70% určitě mín.....
28. zář 2012 v 18:44  • Odpověz
@blandik u me to bude asi tim, ze mam placentu ve predu, ktera to tlumi, ale i tak jsem byla prekvapena, jak se ma mimi k svetu a ja o tom vubec nevim. Kez bych mela stejnou 10% citlivost i pri porodu :slight_smile:.
28. zář 2012 v 18:50  • Odpověz
@blandik Poznám to podle toho, že to moc nebolí a že to vždycky po nějaký době přejde.... :slight_smile: Dneska už jsem trošku pochybovala, tak jsem si dala tu sprchu a přešlo to. Teď na předporodním kurzu nám říkali, že si máš hlídat intervaly mezi kontrakcema a až to bude tak hodinu - vždyy po pěti minutách, tak si máš dát horko sprchu a pokud to jsou poslíčci, tak to přejde a pokud ne, tak se to rozjede. Já mám nemocnici 15-20 minut autem, tak si to takhle můžu dovolit, pokud bych měla jet 80km, tak je dost pravděpodobný, že bych vyrazila i s poslíčkama...:slight_smile: Jo a u těch pravých kontrakcí se prej ta bolest stupňuje, u těch poslíčků to cítím pořád stejně silně. A jak je možný, že rodíš takhle daleko od domova? Držím palce!!!
28. zář 2012 v 19:33  • Odpověz
@minni15 - ha, já mám placentu taky v předu, takže už rozumím, proč tomu tak je.

@mm_mm - no, mám porodnici asi deset minut, a pak ještě další tři po cestě..tuhle porodnici jsem si vybrala, protože nabízí "skutečný bonding", ne jen hru na něj a nějaký roming...fakt mě nadchli svým nadšením pro to, co bych si přála zažít a že to ty sestry a porodní asistentky tak skutečně cítí a jsou o tom přesvědčené - takže nechají miminko na bříšku dvě hodiny, neodnáší jej zvážit ani jej neoblečou, pupečník dotepá. Nechají ti soukromí, klid, žádné velké hovory, miminko se má možnost samo přisát až se vzpamatuje z porodu...pokud maminka nemůže, tak se bonding dělá s tatínkem...dokonce i neonatolog dojde na porodní sál, dětská doktorka pak na pokoj...nenutí tě sprchovat se po porodu, ani to nedoporučují, miminko nemusíš koupat, protože ten mázek co má na sobě mu pomáhá...já měla vybranou jinou porodnici, že tam kde jsem rodila Mišku, ale pak jsem si představovala, jak tam s něma bojuju ve chvíli, kdy si chci prožívat ten zázrak, jak je přesvědčuji, že miminko nechci po vážení oblíknout a chci jej mít na bříšku...a pakj jsem narazila na tohle a dostalo mě to...tak snad to tam stihnem.
28. zář 2012 v 19:45  • Odpověz
@mm_mm - jo a děkuji za to info ohledně poslíčků..snad opět rupne plodovka jako první a budu mít jetšě pár hodin na přesun dítěte k babičce (opačným směrem asi 30km...ha,ha) a na vlastní převoz směr porodnice. :sunglasses:
28. zář 2012 v 19:47  • Odpověz
ahoj holky, hlásím se jako další, co má placentu vepředu :slight_smile: (s 1. dítkem jsem ji měla vzadu). myslela jsem si, že pohyby nebudu cítit atd., ale myslím, že je to hodně podobné jako s 1. dítkem. Nejvíc cítím prcka když uspávám malého a ležím na boku, tak to jsou kopance. A nebo když funím u oběda :slight_smile:. Dnes se mi hýbalo břicho jak kdybych tam měla pytel blech :slight_smile:.
28. zář 2012 v 19:56  • Odpověz
@jana21278 Díky :slight_smile: Já taky o spoustě věcech nevím, co teď pro děti existujou, jen co tak pochytím tam kde....jak jsem měla před 12 lety Ladu, tak bylo všechno jinak - měli jsme jen obyčejné zavinovačky, teď jsou rychlozavinovačky a zavinovačky do auta přechodové, zimní a já nevím co....jak mi paní ukázala plenkové kalhotky, které jdou zapnout na úplně všechny velikosti a v tom 2 prťavé plínky (za 400,-Kč/ks), tak mi šly taky oči z důlků....
28. zář 2012 v 19:58  •  3 děti  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem vás dočetla a mě se tedy břišan vlní ze strany na stranu a cítím snad každý otočení, ale to až poseldní dobou, předtím taky ne a prvně jsem kopance cítila až ve skoro 20 tt. Už jsem se bála, jestli je všechno OK. Včera byl prcek nějak špatně natočený a tak mě tlačilo pod žebry, že jsem nevěděla, jak si sednout a lehnout. A v noci se nám do postele nacpal Ondrášek, takže jsem toho taky moc nenaspala... člověk mu pořád uhýbá, snaží se aby měl dost místa a on se mu "odmění" plácnutím přes obličej nebo kopnutím do zad :grinning:
Denska si manža vyrazil s kámošema, tak půjdu spát, čekat na něj nebudu a Ondra usnul u sebe, tak kdyby přišel místa bude dost :slight_smile:

@blandik... těch 80 km nevím jestli bych dala, já minule jela 8 a měla jsem toho dost. A kdybych líp dýchala, tak by to bylo ještě rychlejší a za hodku něco mohl být Ondra na světě. ALe chápu, že když máš nějakou představu, tak si jí chceš splnit a užít si to. Tak ti přeju, aby ti to vyšlo a bylo to opravdu tak, jak si to přeješ a splnilo to tvé očekávání. Pak nám musíš poreferovat.
@minni15 ... vy tam máte veselo i při kontrole :slight_smile: já mám taky placentu na přední stěně, ale cítím prcka tedy dost.

Dneska jsem byla na návštěvě u kámošky a bavili jsme se o porodu a já jsem se holky začala nějak víc bát. Jsem tedy zvědavá, co mi v ten pátek řeknou v Podolí... to zas budou nervy, to se předtím nevyspím :frowning2:
28. zář 2012 ve 20:31  • Odpověz
@sven - já právě taky, nejvíce na boku, když ležím, to nadskakuje..a pak když se o něco opřu břichem..ale dlouho se mi stávalo, že prostě v sedě jsem pohyby necítila, ani ve stoje...to až teď koncem těhu, kdy cítím, že mimi má sílu..
@pajdula - já si právě první porod zažila tak, že mi odtekla voda, jeli jsme tenkrát asi 30km, mě nic nebylo, ani na příjmu..takže je fakt, že se skutečnýma kontrakcema si to taky až tak nedovedu představit, proto mám i obavy, že pofičíme i s poslíčkama..
28. zář 2012 ve 21:37  • Odpověz
@majka1976 - já budu mít nakonec zavinovačku po sobě - ještě s tou krajkou kolem, protože se dá zavázat na tři stuhy, což rychlozavinovačka neumožňuje a já ji u prvního dítěte obvazovala stuhou, aby v tom dítě drželo..ale zase ne každé dítě se budí vlastními pohyby...Nad látkovkama jsem uvažovala, ale pak si řekla, že pokud vůbec, tak později, až mimi bude více zpěvněné..že na začátku budu ráda za jednorázovky a pokud možno hladký průběh prvních týdnů..
28. zář 2012 ve 21:39  • Odpověz
Tak holky,jesti mě manža neodveze samým vzrušením tuto noc do porodky,tak už asi nikdy! :grinning: Kolega v práci mu povídal,jak je krásný poslouchat touhle dobou jeleny v lese.Manžel zažranej do přírody od dětství mi navrhl,jestli nechci jet s ním.No tak jsem jela.Strávili jsme hodinu a půl po tmě v lese!!!Myslela jsem,že umřu strachy ze všech těch zvuků a právě především ti jeleni v říji ozývající se z několika stran-no bylo to jak z hororu!Do toho nás zastavili myslivci v jeepu,kam jako jdeme,tak asi nám moc nevěřili,že posloucháme jeleny :grinning: Upozornili nás,ať nechodíme dál,že se tam střílí.Manžel v klidu,já na nervy celou dobu.Ani nevíte,jak se mi ulevilo,když jsme se vrátili před chvilkou za dětičkama domů.Nikdy více! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. zář 2012 ve 22:03  • Odpověz
@simour1 pekne dobrodruzstvi, priroda je stejne nejvic. Taky miluji zvuky lesa, tedy u nas spise pralesa. Ale v noci jsem to radeji nezkousela, ono uz pres den to je docela sila (opice, papousci, cikady, zaby) - hotovy koncert. Tak gratuluji k zazitku a snad z toho usnes :slight_smile:.
28. zář 2012 ve 22:15  • Odpověz
@simour1 tak to jste měli teda prima výlet :slight_smile: já se probbudila, tlačí mě břicho z přejezení a tak jsem si pustila film ženy sobe, tak uvidíme....udelala jsem si čaj a tak nějak si řekla, že s tím obžerstvím končím - no nevím jak dlouho mi to vydrží, nicméně včera večer se mě partner ptal, kam to vše dávám...kam, netuším....ale ted je mi fakt těžko...doufám, že vy klidně spíte a odpočíváte...

PS Zoo samozřejmě nedopadlo... :D
29. zář 2012 v 01:59  • Odpověz
Dobré ranko,

@simour1 to musel být fajn zážitek, já bych se ale strachy asi po..... :grinning:

No včera byl u nás táta, přišly v 15:00 odešli v 21:00,celkem dlouhá návštěva, ono je to s nima vždycky na dlouho, teda s tátou by nebylo to macecha je taková kecalka a když se rozsedí, kór u vínka.....

Dneska manžel razí do té Chotče a mamka psala ať dorazíme na oběd tak pojedeme s dětma do Pardubic.

Holky já teď v noci nějak podezřele dobře spím, sice vstávám brzo, ale jsem vyspalá. Takové ticho před bouří asi.

Jinak břicho mám taky jak vlnobití. Nejvíc taktéž na boku nebo třeba teď když sedím na gauči.

Někdo se ptal na maliník tak ten piju 2x denně od 36 týdne. Nevím jestli to má na porod nějaký vliv, mně chutná.
29. zář 2012 v 06:10  • Odpověz
@simour1 Jak se spinkalo? Doufám, že vše ok :slight_smile:
Já první noc bez rýmy (respektive se zbytky), tak se cítím jak Pepek po špenátu :slight_smile:

Hezký den všem
29. zář 2012 v 07:32  • Odpověz
@martina26 hezky si to užij, já taky spala prvně po dlouhé době a taky to připisuji tichu před bouří :slight_smile:
29. zář 2012 v 07:33  • Odpověz
@martina26 tak alespon nebudeš muset vařit a mamka bude ráda, že tě vidí...
a hlavně že si odpočineš...

já se dnes moc nevyspala, včera jsem snedla houbovou omáčku - byla vynikající, ale bolel mě žaludek a malá se tam teda točila, do toho se na mě přikulila druhá dcera, uplně jsme si vzpomela na vás holky .)

jinak dnes u nás svítí sluníčko, jsem ráda, že bude hezky....
29. zář 2012 v 09:13  • Odpověz
@minni15 s ozvama jsem si užila v nemocnici. on ten přístroj dokonce píše i sám, kdy je pohyb. to jsou ty prostřední čárky - přerušovaný. a ty co mačká maminka tak jsou ty noty nad něma. taky mám placentu vpředu a jak mi natáhnou ty gumy tak taky prd cítím. takže se spíš orientuju podle zvůků - pohyb je slyšet na zvuku natáčené srdeční akce a dost často dělám to, že si dám druhou ruku na břicho a tak ty pohyby cítím. vůbec nejhůř je vždycky cítím, když natáčíme na boku. jednou jsem natáčela v sedě a to bylo super. jsem viděla jak mi skáče břicho. to bylo notiček!
29. zář 2012 v 09:18  • Odpověz
Ahoj holky, ja spala taky krasne. Jen ondra je opet nemocny. Dneska tedy travime den doma s kapesnikem a cajem. Pekny den.
29. zář 2012 v 09:22  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.