• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Holky,tak večer jsem vytuhla okamžitě.Před čtvrtou jsem šla na WC a po opětovným zalehnutí se mi všechny ty zážitky z lesa promítaly před očima. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže jsem asi hoďku se přetáčela,nemohla zabrat,ale nakonec jsem spala do půl 9. :confused: Taky nějak podezřele natvrdo v posl. době spím.
@xuxie U mě taktéž rýma konečně na ústupu,takže noci jsou klidný.Dokonce i manžel kupodivu se s tím popral brzy,jen mírný nachlazení přetrvává.
Já mám dnes navařeno,vidím to jen na nějakou buchtu nebo dortík se zakysanou smetanou-rychlovka a nejvíc chutná.Jinak nevím,co s dneškem.Dcera tu má přítele na celej víkend,manžel se chystá zabíjet králíky :grinning: U nás teda je zamračeno,jakýsi depresivní počásko.Jo a zítra máme úplněk,kterej může údajně přivolat por. bolesti.Pro mě je ještě brzy,ale jsem zvědavá na vás ostatní,jestli přibude nějaký miminko. :wink:
29. zář 2012 v 09:28  • Odpověz
@simour1 já mám taky jednu krásnou vzpomínku z lesa - to jak byly naší Ladě cca 2 roky, tak jsme ji vzali na výlet na kole, já ji vezla na sedačce, můj vezl stan, spacáky a další věci, že pojedeme směr Slovensko, přespíme kousek od hranic a druhý den pojedeme dál. Večer jsme v lesíku zalezli všichni do stanu, že jdeme spát a jak tak hezky padla tma, tak tam začal taky hon, všude se stříleno, šílený zvuky - já říkala mojemu, ať se jde podívat, co se děje a on na to, že nikam nejde, bo jak by vstanul, tak by ho mohli zastřelit.....pak už jsem toho moc nenaspala a ráno jsem vstala s písničkou "Díky za každé nové ráno" :slight_smile:
29. zář 2012 ve 13:32  •  3 děti  • Odpověz
Asi to bude blbej dotaz, ale jak vypadaj poslíčci? Ve čtvrtek jsem byla u doktorky a ta se mě ptala na to jestli a jak často je mám a když jsem jí řekla, že jsem žádný nezaznamenala, tak na mě koukala s vykulenejma očima :grinning: Jinak kontorla byla dobrá až na doktorky a sestřičky komentář, že jsem nějak moc přibrala (dohromady zatim 16 kg) :slight_smile: a teď už musim chodit každej týden.
29. zář 2012 v 15:56  • Odpověz
@anom Já nechápu, proč doktoři považujou 16kg za hodně. To je neuvěřitelný. Kamarádka přibrala během těhotenství 25kg a taky si pěkně vyslechla. Já mám poslíčky asi tejden, poslední dny víc než obvykle. Ztvrdne ti tak na půl až minutku břicho, je v tu chvíli jak kámen a může tě to trochu bolet, taky ti ta bolest může jít do zad. Aspoň tak to mám já. Když jsem v klidu, tak si toho nejde nevšimnout, když někam jdu nebo něco dělám, tak mi možná nějaký tvrdnutí sem tam uteče, ale asi nejde nevšimnout si toho vůbec...
29. zář 2012 v 16:21  • Odpověz
Tak jsme zpět, máma nás pěkně obskakovala, pak jsme se ještě stavovali u naší babči takže den plný návštěv ale takových že jsem nemusela nic dělat. :slight_smile:

@simour1 jojo uvidíme jaká bude síla úplňku a kdypak se to tady rozrodí :slight_smile:
29. zář 2012 v 17:47  • Odpověz
@majka1976 No dnes jsem vykládala naši včerejší story mamce a ségře,chytaly se za hlavu,jestli jsem normální 2 týdny před očekávaným porodem jet do lesa a ještě po tmě :grinning: Ona díky blížícímu se úplňku zas taková tma nebyla a navíc jsme šli po asfaltové cestě,žádný lesní cestičky,to bych neriskla,že někde spadnu.Ale můžu Ti říct,že vlastně až dneska mi docvaklo právě to střílení,že to není vůbec žádná sranda.Můžeme mluvit o štěstí,že si nás někdo nespletl třeba s divočákem :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@anom Myslím,že i na předešlé stránce někdo popisoval jaký máš pocity při poslíčcích.Ale vlastně Ti to
@mm_mm popsala úplně přesně. :wink: Možná patříš mezi ty,které prostě poslíčky nemají za celou dobu vůbec,i to se stává,a není na tom vůbec nic špatného.
29. zář 2012 v 17:50  • Odpověz
Ahoj holky, hezky víkend všem. Mám jeden dotaz na zkušené maminky. Dnes jsem si poprvé všimla, ze mi vytéká kolostrum. Jen par kapek, když jsem si lehce zmackla bradavky. Muže to byt předzvěst toho, ze budu mít mléko po porodu? Mne to přijde jako dobre znamení, ze se ve mě něco děje a připravuje, jen nevím, zda to ma nějakou souvislost s následným kojenim.

Jinak dnes jsem vyhlásila lenosici den, jen uvařim nejake dobrotky (jeste nevim zda těstoviny s lososem nebo lasagne s ricottou a spenatem) a pak filmový večer. Jsem čím dal tím větší lenoch...
29. zář 2012 v 17:58  • Odpověz
@minni15 Tak to mně se nestalo v žádném těhu a myslím si,že by to mohlo ukazovat na to,že budeš mít hodně mlíčka. :wink: Já to štěstí bohužel nikdy neměla a při kojení nikdy ani tampony do podprsenky nepotřebovala,prostě mi samovolně žádné mléko nevytíkalo.Přiznávám...sedím u PC a právě jsem si zkusila zmáčknout prsa-ani náznak nějaké kapky. :frowning2: Tak buď ráda,podle mě je to dobré znamení. :wink:
29. zář 2012 ve 20:15  • Odpověz
@minni15 také jsem na tom podobně jako @simour1. Jsem zvědavá jak tomu bude teď.
29. zář 2012 ve 20:21  • Odpověz
@simour1
@martina26 tak to jsem tedy taky zvědavá, ale vnitrne jsem se rozhodla, ze je to příznivý jev, tak snad tomu tak bude. :wink: Zjistila jsem, ze si umím vsugerovat skoro cokoli. Když mi někdo rekne, ze bych měla mít ty a ta příznaky a já je dosud nemela, tak si muzu byt jista, ze to za chvíli přijde. Autosugesce je opravdu neuvěřitelná věc, můj muz někdy říkám, ze jsem fakt psycho :slight_smile: . Tak jsem si řekla, ze toho musím využit pozitivně. Takže vse půjde hladce a já se nemusím ničeho obávat, jupiii :grinning: .
29. zář 2012 ve 21:06  • Odpověz
@simour1 Prosím tě, můžeš mi jen napsat, jak dlouho ti ty poslíčky trvají v kuse? Já už jsem včera myslela, že mi přeskočí. Začalo to v podvečer a skončilo v 1 v noci. A dneska ráno už to začíná zase...Včera se to rozjelo po procházce. To mám jako furt ležet, abych je nedráždila? Dík za info.
30. zář 2012 v 08:27  • Odpověz
hezkou nedeli holky...mě teda jen tvrdne občas břicho a bolí to, když si špatně lehnu apod....ale já enměla poslíčky ani u prvnídcery, takže nevím...

jinak včera jsme byli venku cca 3 a půl hodiny, procházka plus zastávka na svačinu, nejprve že pujde partner s dcerou, nakonec mě umluvili...ona měla radost, to je malá výletkářka :slight_smile:

at máte hezký den, u nás je nádherně....
30. zář 2012 v 09:55  • Odpověz
@minni15 Pozitivní myšlení - schvaluju, určitě budeš mít dost mlíčka i kdyby se Ti teď neobjevovalo kolostrum. Mě u první holky z prsou nikdy nic nevytékalo, ani když jsem kojila, dokonce se mi ani kousek nezvětšily prsa, nikdy jsem neměla co odstříkávat a ani jsem nenosila vložky do podprsenky....no a malou jsem kojila do 3 let, holka do 8 měsíců nechtěla jíst nic jiného a přesto přibývala na váze tak, že byla větší než vrstevníci - a co hlavně, teď jí je skoro 12 a neví, co je to chodit po doktorech...... Chce to jak píšeš hlavně pozitivně myslet a nedat se odradit tím, že se většinou v noci nevyspíš. Četla jsem, že právě při nočním kojení se spouští nějaký reflex, který vyvolává další a další tvorbu mléka. Co jsem měla kámošky se stejně starýma dětma, tak říkaly, že přestaly kojit, protože neměly mléko a když jsem se jich zeptala, jak to poznaly (protože na mojich prsou nebylo poznat vůbec, jestli tam nějaké mléko je), tak mi řekly, že to poznaly tak, že jim dítě v noci pořád plakalo a chtělo pít :slight_smile:
30. zář 2012 v 10:31  •  3 děti  • Odpověz
@mm_mm No myslím,že to není nic vyjímečnýho.Taky to tak mívám.Opakuje se mi to třeba i po zhruba 10-ti min. a trvá několik hodin.Už jsem psala,že to člověka opravdu unaví,přestože to nejsou žádné bolesti,nebo spíš oproti porodu minimální. :grinning: Teď teda v posl. dnech to nemám tak často,dost se to uklidnilo,i když děloha mi ztuhne xkrát za den,ale něak líp to snáším.Tak držím palce,ať po pár dnech se Ti to zase uklidní jako mně. :wink:
@tarra27 Ahojky,tak to Tě obdivuju,že jsi vydržela takovou dobu venku,to bych nedala ani omylem.Adrianka mi včera usnula na sedačce,čekala jsem,že ji přenese manžel až se vrátí z kulečníku,jenže v jednu chvíli se překulila na bok a já ji zachytla na posl. chvíli.Tak jsem měla snahu ji vzít do náruče,že ji přenesu do pokojíku.Jááááj,to jsem si dala. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bolest břicha a spodek katastrofa,zkroutila jsem se jak žížala,děcka mi samozřejmě vynadaly,proč jsem nezavolala na ně.No tak pak ji synáček chudák musel donést do pokoje sám a mně vlítly i slzy do očí od bolesti.Ale už jsem zase dobrá,zaspala jsem to.Ráno malá začala s výletem,jestli někam nepojedem,ale mou šouravou chůzí to nedám ani náhodou. :cry:
30. zář 2012 v 10:32  • Odpověz
@majka1976 Tak to jsi borka,tak dlouho kojit.Holky,já se zeptám jak úplnej debil...jak dlouho kojit novorozeně?V porodnici Tě vystresujou,že nesmíš déle jak 3 min. z každého,hned s miminem letí na váhu a běda,jestli vypije víc.Tak já byla vždycky úplně zmatená a věřím,že mi děcka řvaly hlady doma.Tentokrát se snažím taky si nepřipouštět neúspěch předem a snažit se vydržet co nejdýl. :wink:
30. zář 2012 v 10:37  • Odpověz
@mm_mm Tak tvrdnutí břicha mívám, ale naprosto bez bolestí. Jsem si myslela, že to je takový to tvrdnutí po námaze, protože ještě sem tam pracuju. Tak uvidíme jak to bude dál :slight_smile:
@minni15 Mě z prsou teče už asi dva měsíce, tak jsem taky zvědavá jak moc budu potom kojit :slight_smile: už teď bych na večer sem tam mohla nosit vložky do podprsenky :grinning:
30. zář 2012 v 10:52  • Odpověz
@simour1 ahojky :slight_smile: já neměla na výběr a věř, že ke konci jsme byla na dně svých sil...co se kojení týká, na začátku jsem kojila i 40min...a časem až se malá naučila pít, tak jsem to zkrátila...

kašli na to, co říkají v porodnici...hlavně at se v klidu nají...a čase prostě uvidíš, pukud se bude u prsa jen uklidnovat, tak to omezíš a nebo zkrátíš...každopádně uvidíš, jak to bude podle situace a vykašli se na příručky....

a cose týká nějakého reflexu ohledně tvorby mléka, podle ěm to není v noci, ale pořád...a vůbec s eholky nestresujte, pokud mléko mít nebudete a nebo to nepujde, vykašlete se na laktační báby a kdesi cosi....a hlavně na to, aby vám kdokoliv říkal, jak to má být....jedná správná cesta jak to má být je to, jak to máte se svým miminkem....samo něco se upraví, ale ne žádný příručky :slight_smile:
30. zář 2012 ve 12:09  • Odpověz
@anom Mě to taky nebolí, jen je to takový nepříjemný...a hlavně jsem furt v pohotovosti, protože člověk nemá jistotu, že to jsou jen poslíčky...
30. zář 2012 ve 12:48  • Odpověz
@mm_mm Kdyby to byly porodní bolesti,tak ty máš stopro hodně bolestivý.A poznáš to podle času-jsou pravidelný nebo právě podle teplé vody-poslíčci se relativně zklidní a porodní bolesti po teplé vodě rozjedou. :wink: Já mám teda všechny porody vyvolávaný,ale vím,že to tady tak psaly holky. :grinning:
Tak děvčátka,právě mám za sebou trošku hysterickej záchvat pláče.Byli jsme s manželem u sousedů na zahrádce povykládat dopoledne,jsou to moc fajn lidi,i když trošku věkově starší než my.A zřejmě jsem se přeseděla na plastové židli.Holky,já myslela,že nedolezu domů,že mi malá vypadne.Před nima jsem byla hrdinka,ale doma už mi hrnuly slzy,a to ještě naporcovat a obalit maso na smažení...jsem myslela,že porodím u té linky.Takže to dnes vidím na postel po celý odpoledne.A nebo sakriš ať už se to rozjede naplno nebo to nezvládnu už tyhle stavy. :pensive:
30. zář 2012 ve 13:05  • Odpověz
@simour1 Jé, tak to jsem nikdy neřešila, jak dlouho kojit, já měla pocit, že kojím pořád....a hlavně v noci, to jsme u toho obě usínaly :slight_smile:
30. zář 2012 ve 13:06  •  3 děti  • Odpověz
@tarra27 Taky nejsem pro žádné příručky, taky jsem si to vždycky řídila sama podle sebe a podle miminka...o té větší laktací při kojení v noci jsem se dověděla až pozdějc, podle toho jsem se taky neřídila, spíš jsem si říkala - aha, tak proto to tak vydrželo, bo malá propila celé noci....my u toho usínali, ani odříhnout jsme nezvládli dát....my máme naštěstí super dětskou doktorku, které je taková normální a takové věci vůbec neřešila, dítě prospívalo, tak se nestarala, co a jak.....jedna kamarádka mi teď říkala, že jí dětská doktorka zakázala kojit a přikázala jim nutrilon, protože kojívala moc dlouho a dítě jí usínalo u prsu - to mi přijde jako totální lékařský úlet....
30. zář 2012 ve 13:10  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj,tak jsem porad vcelku :slight_smile: jdu vas docist. Dneska jsem se koukala na sterilizatori lahvi,no ale asi do toho nepujdu.Ja jsem si totiz naivne myslela,ze mi to i tu lahvicku umeje :slight_smile:
30. zář 2012 ve 13:15  • Odpověz
@majka1976 tak to je doktorka uplně blbá...já taky kojila i hodinu a až časem se nám to upravilop na 15min....neříkám

@mum123 to bych asi čekala taky :D
@simour1 holka drž se, už to máš za pár, odpočívej, nohy nahoru a nic nedělej....
30. zář 2012 ve 13:27  • Odpověz
tarra27:no ja prave myslela ze to umyje,tak rikam to je super ale pak ctu ze se tam davaji umyte a ono je to "jen" vydesinfikuje. Tak je to pro me zbytecny. kdyby mi to behem 10 minut umylo,bylo byto super. Tak jsem si objednala ohrivac lahvi,od jedne pani za par korun.
30. zář 2012 ve 13:31  • Odpověz
Ahoj, taky už mi z prsou vytéká - když si třeba kozenu přilehnu atd. :slight_smile:. Jinak syna jsem kojila do 23 měsíců - kozofil jak vyšitý. Prokojili jsme i celé noci - rekord byl vstávačky asi tak 10x za noc, to bylo psycho :slight_smile:.
Jinak kojení - přikládání a délka - dle potřeb miminka. Každé je jiné, náš kozofil dal svých 7 minut a byl najedený, některé děti se kojí i půl hodiny.
Jen zpočátku je dobré prsy po určité době vyměnit (v rámci jednoho kojení) - aby se stimulovali obě prsa a spustilo se mlíko. Pak už stačí kojit každé kojení jen z jednoho prsu.

@mum123 - ty brďo, ty už máš na počítadle 40.tt! To vypadá děsivě :slight_smile:
30. zář 2012 ve 13:41  • Odpověz
Tak jsem si včera patrně vybrala dobré spaní na pár let dopředu - dnes zase hrůza. Rýma se vrátila, žaludek mě bolel jak blázen (tchýnin štrůdl - patrně moc cukru) a nic nepomáhalo. Do půl třetí jsem se tři krát převlíkala, jak jsem se propotila a pak už to spaní ani nebylo - mám pocit, že jsem jen poklimbávala. Ráno muž vstal, že mě nechají chvilku ještě spát. No, nejdřív řev, protože chtěl dát Martinovi jiné triko, než mladý pan chtěl. Uklidnila jsem, zabírám a třískot jako blázen - vyklízejí myčku. Poprosím, ať jsou chvilku zticha, lehnu znovu, zabírám - řev, muž se šel sprchovat, zavřel dveře a Martin se nemohl na něj dostat. Takže potřetí vylezu, zklidním. Zalehnu a a za deset minut vstanu definitivně, protože ti dva vysypali prací prášek a začali luxovat...
Vyplazila jsem se radši s malým ven, abych se neudělala vdovou...
Teď jsem na půl hodiny vytuhla, ale je mi jak v kocovině, oči slzí a nemohu nic jíst, stále mi je špatně :frowning2: Se normálně začínám těšit do nemocnice - zlaté ukrajinské uklízečky, ty vpadnou, udělají randál a za tři minuty vypadnou a hodinu je klid...
30. zář 2012 ve 14:52  • Odpověz
tak jsem vás holky dočetla, teda to jsou věci! Ta doktorka, co zakazuje kojit, by zasloužila :unamused: , nějaká trhlá stará škola asi, ne? A kdyby mi v nemocnici někdo nakazoval, jak dlouho mám mít dítě u prsa, asi bych mu odpověděla dost sprostě :grinning: . Vůbec s nima nikdy nehraju ty hry na vážení, měření, myslím, že na miminu normální máma pozná, jestli strádá hlady nebo má nějakej jinej zásadní problém. není nad zdravej selskej rozum, i doktoři jsou jenom chybující lidi.

@simour1 neblázni, dávej na sebe pozor, však oni ti všichni rádi pomůžou, tak nic a nikoho netahej!!! Já už se taky naučila si říct o pomoc.
30. zář 2012 v 16:16  • Odpověz
ahojj holky, tak jsem vás dočetla a tedy jen koukám.

Kojení to je otázka, buď to jde nebo to nejde. Já byla minule jak kojná, mohla jsem kojit hned druhý den půlku porodnice, kdyby chtěli a Ondru jsem kojila do 20 měsíců a pak jsem to ukončila a naštěstí uplně v pohodě, nebyl to žádný probolém. A v nemocnici mi tedy taky nikdo nenakazoval, jak dlouho mám kojit. Přišla sestra, řekla mi, takhle si ho podržte, koukejte jak krásně saje a až se vám bude zdát, že má dost, tak to skončete, ale to poznáte :slight_smile: ta byla dobrá... já vykulená matka prvorodička a prý to poznáte, ale naštěstí Ondra pil a pak měl dost a přestal :slight_smile: prostě krása a pohoda. Tak pevně věřím a doufám, že tentokrát to bude stejné :slight_smile: jak se říká, věř a víra tvá tě uzdraví :grinning:
Chci se jen zeptat, zkušených maminek po císaři, jak to jde po tom císaři? Mě prsa naběhla v porodnici přes noc a to jsem se nestačila divit :slight_smile: Je fakt, že jsem užívala i nějaká homeo, pila jsem kojící čaj, který mi i chutnal a meltu místu kafe :slight_smile: ale jestli tomu něco pomohlo opravdu nevím.

Já sice ještě trošku kašlu, ale zato Ondra - dnešní noc bych fakt vymazala. Nemohl spát, vstávala jsem k němu co půl hodinu, dusil se mi kašlem... se z toho asi picnu. Teď to není o moc lepší, sice po obědě spal, ale pořád buchcuje. Naštěstí nemá horečku, ale má rýmičku a kašel a to stačí :slight_smile: ale ten kašel má fakt ošklivej. Takže ani dnešní noc nebude nic moc. Myslím, že manžel dneska bude spát v pokojíku a já s Ondrou v ložnici :slight_smile: protože to bude noc plná "vášní" :slight_smile:

@simour1 ... ty radši zalehni, jinak si to brzo namíříš přímo do porodky. Odpočívej a odpočívej.
30. zář 2012 v 16:32  • Odpověz
AHojda

@simour1 odpočívej holka, vidím to že další maminkou budeš ty :slight_smile:
Mně teda dneska taky chytla uklízecí mánie, vyluxovala otřela prach, řevlíkla cejchy, no kupodivu mám nějak moc energie když nepočítám bolavá záda.

@xuxie tyjo tobě se to chudáku taky táhne, přeji ti ať tě to brzy pustí. Co zázvor nezkoušela jsi z něho odvar a hodně ho osladit medem?
30. zář 2012 v 16:36  • Odpověz
@martina26 ... tedy, ty jsi taky pracovitá. já měla dneska taky nějakou uklízecí a zapojila jsem i manžu :grinning: převlečeno, vypráno, vyluxováno, prach otřený a srovnaná komora ... bylo toho dost, ale dali jsme to :slight_smile:

na středu jsem musela povolat mamku, protože jdu na poradnu a monitor, manža nemůže z práce a Ondra zůstává doma - tak se na nás přijede podívat, protože ten další týden jede do lázní a bojí se , abych neporodila zrovna když tady nebude :slight_smile: ale to uvidíme, co mi řeknou v tom podolí v pátek .
30. zář 2012 v 16:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.