• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@martina26 máš pravdu, je to na nic :frowning2: Zázvor jsem dala včera, bylo to dobré, ale nějak to na mě nezafungovalo :frowning2: Já bych potřebovala dva dny klidu - ale jak byl i muž nachcípanej, tak ten lehnul a já fungovala. On se 3 dny proléval Coldrexem, vykapal Nasivinem a hezky prospal a je v pohodě...a já se tu trápím s čajíčkami už týden, celé noci nespím, přes den se plazím po hřišti a nebere to konce - holt, sladký úděl matek :frowning2:
30. zář 2012 v 17:49  • Odpověz
@sven to mi povidej,je to desive a porad nc. tyden mam poslicky jak blazen,umyla jsem trosku okna,uklidila poradne kuchyn,delala na zahradce,dala si teplou koupel a nic :slight_smile: samozrejme ne vsechno v jeden den,ale pres vikend. Ted jsme jeste s malym umyli okna na aute.
Co se tyka kojeni,ja kojila jen 6 tydnu,nejak jsem to vzdala,moc jsem o tom nevedela,ale ted chci vydrzet. KOukala jsem i na nejaky homeopatika ze pomahaji,tak je kdyz tak zkusim. Jaky mate nazor na homeopatika?. Ja brala jedny ze zacatku kvuli zvraceni a docela pomohli,ted ma jedny pred porodem,ze pomahaji pripravit porodni cesty,aby to slo lepe,tak uvidim.
30. zář 2012 v 18:06  • Odpověz
holky mě začalo před cca 3ma dny bolet v krku, fest, ani jsem si nemohla sáhnout na krkk - nasypala jsem se vitamíny, citronem a medem a samozřejmě horkým čajem, a včera už mi bylo ok.....tak se držte....

co se spaní týká, tak u nás je to kolirkát podobné - zabírám a probudí mě, zabírám a probudí mě, zabírám a vstanu,protože to nemá smysl...

u toho kojení, pokud přibírá dítě na váze a prostě prospívá, tak bych to nechala plus mínus na dítěti...no jsemsama zvedavá, ajk to budu delat s mimiskem a vedle toho s 14mes dcerou - tu teda nekojím, ale věnuji se jí a nevím, jak dlouho vydrží sama, aby si hrálaa já třeba sedela nebo ležela a kojila a jen se na ní dívala....ale nejak to pujde, musí .)
30. zář 2012 v 19:23  • Odpověz
ahoj holky,
tak dnešní noc kupodivu dobrá, Ondra sice párkrát zakašlal, ale dalo se to :slight_smile: jen od jedné spal u nás, ale i tak jsme se nějak poskládali a spali jsme až do půl sedmé :slight_smile:

@mum123 ... homeo dávám Ondrovi, když spadne, aby neměl modřiny a nebo se třeba odře a tak, sama jsem měla homeo právě po porodu na hojení a pak na kojení, takže to zkusím i tentokrát. Jestli to pomohlo nevím, ale kojení mi šlo výborně :slight_smile:

Dneska je tu pod mrakem, asi 9 stupňů, ale my dneska nikam nejdeme... budeme doma se válečkovat :slight_smile: uděláme si kuřecí vývar a třeba nám to pomůže od toho kašle s rýmou :slight_smile:
1. říj 2012 v 08:28  • Odpověz
Hezké ráno,

já se teda na dnešek moc nevyspala, nemyslím si, že bych měla poslíčky, spíš jak ležím na boku, tlačí mě břicho a musím se otočit a to samé pakna druhém, navíc malá trochu knourala, byla na mě namáčknutá...no spánkujsme moc nemela, ale pokud to pujde, pujdu si s ní lehnout....

tento týden mám jít do nemocnice a domluvit se na císaře, jsme zvědavá, kdy mi to naplánují, dětský prý chtjí 39+0 aledá se to někdy usmlouvat na 38+..no nevím, mám někdy dojem, že to bude za chvíli :slight_smile: ale doufám, že malá vydrží do termínu...a taky mě napadá, zda ta moje 14m princezna na mě nezapomene, až buud v porodnici...

holky, včera u nás bylo tak krásné....byli jsme odpolko venku asi od 14-18, ale na procházku mě už neumluvili, byli jsme kousek od nás cca 1km ani ne v kempu a leželi na dece na sluníčku, byla to nádhera...akorát můj partner zase našel nějakou bundu a musel si ji vzít domu...prý až bude dělat něco v dílně, že je superní...holky, já myslela, že mě trefí...minule šel z práce a videl u popelnic knížky o fotbalu, no nevzal je senilnímu sousedovi, protože fotbal ho baví???

ale měli jsme super víkend, v sobotu večer jsme měli takovou dost osobní rozpravu, bylo to fajn...fakt hezký....tak jsem byla ráda...

jinak dnes je u nás 9st a ošklivo...budeme taky doma....
1. říj 2012 v 08:41  • Odpověz
@mum123 K těm homeopatikům - tady je kousek z článku o homeopatikách. Znám 2 rodiny, které dětem dávali homeo při všech nemocech, vždy to dětem pomohlo rychle a účinně, takže super - akorát teď s nimi chodí dlouhodobě po psychiatrech, protože dětí mají noční můry, nespí a jsou divné. Nejsem žádný fanatik, ale když to slyším z více stran od lidí, kteří se tím zabývají, tak bych do toho nešla. Umím si pomoct i jinak - autosugesce, pozitivní myšlení, bylinky....

Celý článek zde: http://www.apologet.cz/?q=articles/category/21-homeopatie/id/70-okultni-pozadi-homeopatie

"Je třeba ještě se krátce zastavit u homeopaty velmi často uváděného argumentu, že homeopatie je bezrizikovou terapií, kterou nelze pacienta poškodit. Samotná homeopatická literatura však uvádí opak. Homeopatie se může neblaze projevit jak na psychickém, tak fyzickém zdraví. Současná předsedkyně homeopatické společnosti k tomu říká: „Správně vybraný lék, ale potažmo i náhodně trefený, může mít dalekosáhlé účinky v životě pacienta, dokáže vyplavit zasuté emoce…, proto je nezodpovědné tuto skutečnost neuznat a neupozornit na ni pacienta… Obecně varujeme pacienty před nekoordinovaným pojídáním homeopatik… předčasná je pak radost z odstranění lupů, když jejich potlačení vyvolá pneumonii“ (38, str. 17– 18).

Homeopatický časopis dokonce uvádí i možnost „zhoršení až k exitu (smrti)“ (9, str. 9) po užití „nesprávného“ homeopatika. Jako další z možných důsledků „špatné volby“ homeopatické léčby je např. uvedeno:
1.změny menstruačního cyklu (k horšímu)
2.poruchy spánku trvající déle než týden
3.zhoršení duševních a povahových symptomů… "(9, str. 11)

Také ve vědecké literatuře jsou popisovány případy poškození zdraví po aplikaci homeopatik a i mezinárodní WHO centrum pro sledování nežádoucích účinků ve švédské Uppsalle má zaznamenány případy poškození zdraví, někdy i velice vážných, po homeopatikách nízkých ředění. Přitom je nutno říci, že nežádoucí účinky se u homeopatik, na rozdíl od léčiv klasických, běžně nesledují a velkou pozornost jim nevěnuje ani zmíněné WHO centrum. Proto lze předpokládat, že tyto zprávy jsou jen zlomkem skutečných škod."
1. říj 2012 v 10:21  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj všem maminkám.Co se spánku týká,tak jsme na tom všechny stejně-stojí to už fakt za houby a lepší to nebude.
Adrianka dnes po 14-ti dnech ve školce.Ráno mi učitelka řekla,že Áda začne 1x týdně chodit na hodinku za logopedkou v rámci školky-vysloví perfektně " ř " pokud je na začátku " t ",např. tři,třeba.Ale jakmile přímo začíná souhláskou ř slovo,tak to nedá.No tak jsem zvědavá,kdo tam s ní půjde až budu v porodnici,protože manžel je celý dny v práci,tchýně to tady nezná,ani neví,kde máme školku a Adrianku si chtěla nechat doma po celou dobu.Ale ať se postarají.Já se fakt docela těším,že si na pár dnů odpočinu v nemocnici.Např. včera jsem poprosila manžela,jestli by malé umyl vlásky,že se k ní už prostě neohnu.Ona má panickej strach z vody,takže mytí hlavy je opravdu veeelká zábava.Vztekal se u toho tak,že jsem stejně musela zakročit a jít do koupelny,protože to se nedalo poslouchatr,ta ječela,ten zuřil,KATASTROFA!!! :angry: Ti chlapi jsou někdy na zabití!!! :unamused:
Jinak mi opravdu zřejmě malá sjela níž,protože už vážně nemůžu chodit,jak mi neskutečně tlačí dole.Vím,že to ke konci má snad každá,ale tentokrát si to vychutnávám obzvlášť.Hlavně mě štve,že jsem prostě úplně neschopná udělat cokoliv.Jsem docela akční člověk a najednou prostě jsem ráda,když zvládnu na etapy za celej den jen navařit.
1. říj 2012 v 11:30  • Odpověz
@simour1 to mytí vlasů: určitě myjete ve vaně se zakloněnou hlavou dozadu, viď? Já se u svých 3 něco navztekala, až tu čtvrtou měla jednou hlídat ta třetí a v rámci hlídání jí myla vlasy. šla na to úplně jinak: Tylda stála před vanou, předklonila hlavu nad vanu, do ruky dostala malej ručník, kdyby jí něco teklo do očí a ani nebrekla!!! Tímhle způsobem myjem vlasy od tý doby vždycky, bez slz, prostě zázrak... možná bys to mohla vyzkoušet ? :slight_smile:
1. říj 2012 v 11:43  • Odpověz
@simour1 neboj, oni si poradí, budou muset a hlavně počkej, jak moc jim budeš chybet....ty se nebudou moct dočkat, až se vrátíš...

a ani se nedivím, s těma vláskama....u nás už koupe dlouho partner, já jen přisluhuji a jinak sedím, zmodralo by mi asi břicho..., fakt bych to nedala, malé bude 14m a pořád ji hodně hlídáme, aby se nesklouzla apod....a vlásky ji umyjeme tak, že partner je namydlí, to si enchá, nastavíme sprchu a on ji drží a já ji rychle sprchou osprchuji...ale s tím ručníkem a v předklonu si myslím, že je to super nápad...
1. říj 2012 ve 12:16  • Odpověz
@majka1976 Ahoj,jasne ze nic se nema prehanet. Ja je nikdy nebrala,jen asi tyden pri rannich nevolnostech,jak se to zlepsilo,prestala jsem a ted 2 tydny pred terminem na lepsi otevirani. Malej je nikdy nemel. Nejsem zastance zadnych leku :slight_smile: ani antibiotik :slight_smile: ale kdyz jsou potreba,tak se nebranim. Nic nebereme dlouhodobe. A ty homeopatika konzultuji s pani v lekarne. jdu si precist ten clanek.
1. říj 2012 ve 12:53  • Odpověz
Ahoj holky,
u nás také klidná a spavá noc, zato dneska mám břicho jak nafouknutý balón tvrdý a to skoro nonstop :unamused: .

Dopolko jsem byla u kámošky ve vedlejší vesnici, má termín 14 dní po mně a s pocitama je na tom úplně stejně jako já. Tak jsme si navzájem postěžovali na těhu radosti a starosti
1. říj 2012 ve 14:17  • Odpověz
@pajdula Ahoj, jen pro info: Dnes jsem byla v Motole u toho doktora, co rodil Vojtíška, říkal, že druhé mimi je opět o něco větší, ale že prý není obří, že zkusí příští týden nechat udělat odhad (minule se sekli totiž o kilo, předpokládali 3 kg a malej měl 4120 g) a podle toho se budeme ještě rozhodovat. Ale že si myslí, že když jsem už jednou porodila čtyřkilové dítě, tak ho porodím i podruhé. Jinak CS = 2, ale prý to je u druhorodiček normální nález a zatím to k porodu nevypadá. Co Ty?

Holky - pro všechny - nechcete si dát do pasu děti + těhotenství? Já se v tom občas dost ztrácím, jak nechodím tak často :wink: . Nevím, kdy kdo čeká, kolik má kdo dětí a tak. :wink:
1. říj 2012 ve 14:20  • Odpověz
@papuchalk ... ahoj, tak to jsuo dobré zprávy :slight_smile: já jdu ve středu na první monitor do porodnice a na kontrolu a v pátek zase mažu směr Podolí a podle toho se uvidí. Jsem na to zvědavá sama a čekám co mi poradí a tím se budu řídit. Nebudu to nijak hrotit, buď to bude normálně nebo císařem, dám na radu doktorů :slight_smile: už jsem se vším smířená a hlavně chci mít zdravé mimčo a pak fungovat.

V těch dětech se u některých taky ztrácím :slight_smile:

Tak s mytím Ondry jsem naštěstí v pohodě, protože ten nejvíc miluje, když se může koupat s mužem, to se pak nese z koupelny nepředstavitelný smích a co tam ti dva dělají nevím a vědět snad ani radši nechci :grinning: Hlavu spolu myjeme tak, že já mu jí namydlím a pak mu jí spláchnu když jí zakloní sprchou. Když byl menší dával si na očka žínku, aby mu tam náhodou nekápla kapička šamponu nebo vody :grinning: ale ted už je v pohodě, čím starší tím je to lepší :slight_smile:

Holky, my jsme si šli s Ondrou po obědě lehnout, protože přece jen to pořád není ono a a nakonec jsem zjistila, že spím jen já a Ondra si hraje s mašinama a autama na koberci :slight_smile: no tak hlavně že se zabavil :slight_smile: "příšerná matka" si hoďku zdřímla.
1. říj 2012 ve 14:33  • Odpověz
@pajdula Tak dej pak vědět, jsem zvědavá, co Ti doporučí. Já právě taktéž - budu se řídit tím, co řeknou, hlavně aby nebyl ohrožený prcek. Jinak jsem se pobavila s tím odpoledním spaním, to se mi již nejednou také stalo, matka chrápe a dítě křepčí okolo :grinning: .
1. říj 2012 ve 14:39  • Odpověz
@bumbum Máš pravdu,na stojáka jsme ještě nezkoušely mytí vlásků.Adrianka totiž ani sprchou nesnese oplachování,šílí když se jí voda dostane do uší-má je moc citlivé díky tomu úrazu,příští rok nás čeká zřejmě operace :( A navíc manžel údajně v jejím věku taky takhle vyšiloval-ta holka krom jediné věci po něm zdědila absolutně všechno! :grinning: Takže člověk se musí obrnit nervama a já už přece jen vím,co na ni platí,což manžel nemá ani tucha,protože u koupání neasistuje.
@tarra27 No to jsem zvědavá,jak moc jim budu chybět :grinning: Snad máš pravdu. :wink:
Tak jsem dnes ve městě ještě dokoupila dětem,co bylo potřeba do školy,na Obecním úřadě si vyzvedla příspěvek na dopravu do školky,zaplatila kabelovku,se synáčkem byla na kontrole s rovnátkama,zítra mu koupím měsíční na bus,a pak už budu jen čekat a čekat,kdy to přijde.Lidi se na mě dívají,jako bych spadla z Marsu...no tak bože,nemůžu chodit,co mám dělat :grinning: :grinning: :grinning:
1. říj 2012 v 15:05  • Odpověz
@martina26 Tak vidím,že úplněk asi nezabral :grinning: To je super,že máš kámošku taky v očekávání.Nikdo jinej Ti totiž všechny ty pocity neuvěří jako ten,který je sám prožívá. :wink: Proto tak ráda chodím sem za váma se "vykecat." :slight_smile:
1. říj 2012 v 15:07  • Odpověz
@simour1 jojo nezabral :grinning: jsem do něj vkládala naděje :slight_smile:
1. říj 2012 v 15:34  • Odpověz
holky, já se jdu domluvit ve středu odpoledne, kdy teda spácháme sekci, ale jak jsem psala, snad vydržím do termínu....

jinak vám rozumím, i na mě se dívají, jako bych byla z jiné planety nebo co....už ani nikam nechci chodit....ty pohledy jen někam vejdu nebo když jdou lidi kolem...a to ještě když vidí se mnou malou, to se vůbec debatuje a šušká...
1. říj 2012 v 16:10  • Odpověz
krasny novy tyden vsem! jak vidim u vas ty tydny 39,40, tak se mi lehce svira zaludek .. nejak se mi to ted tahne .. zakazala jsem si v hlave resit porod, ale sny neoblafnu .. dnes se mi zdalo, ze mi pri porodu rikali "tyjo, ten bude velky, to je macek" a vylezl ze me normalni dospelak, jeste ke vsemu v kvadru! Jednoznacny dukaz toho, ze mi zacina hrabat :slight_smile:.

Vzhledem k tomu, ze mimi ma uz ted 3kg a ja jsem prcek, tak to asi jeste fakt bude zajimave. Manzel to popsal sousedovi nasledne "no co no, bude to jako kdyz slepice klade misto normalniho vajicka vejce pstrosi"! :grinning: .. opravdu nadherna predstava.
1. říj 2012 v 16:13  • Odpověz
@minni15 Ty nikdy nezklameš a vždy rozesměješ člověka. :grinning: :grinning: :grinning:
@tarra27 No hlavně ať ti to dobře ve středu dopadne. :wink: Já si taky připadala jak Dežo,když jsem sestře na rovnátkách dnes vysvětlovala,že čekám čtvrté. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2012 v 16:37  • Odpověz
@simour1 mám stejné pocity, když říkám, že čekám třetí :slight_smile:

@minni15 jsem se taky nasmála :slight_smile: já prý taky nebudu mít žádnýho drobečka.

Holky já to břicho mám dneska fakt nějaký dívný, jak nafouklou tvrdou merunu :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Vyžehlila jsem a pro jistotu připravila do tašky věci dětem, až pojedou na hlídačku tak ať tady nelítám po baráku a neplaším.
1. říj 2012 v 18:18  • Odpověz
@minni15 ... promiň, ale tak jsem se tu smála, že jsem to musela přečíst manžovi a ten mi řekl, že jsme všechny stejné :slight_smile: prý co si můžeme tak pořád psát o těch dětech... chlap no :slight_smile:

Já jsem byla dneska nakoupit a taky mi přišlo, že na mě všichni koukají, ale co je horší... když jdu delší dobu, tak mi najednou chytne jako křeč do pravé nohy a ta mi jakoby vypoví službu... předpokládám, že se tam mimi nějak šprajcuje a pak to přestane, protože mám takový pocit, že jsem to měla i u Ondráška.

Zítra mi dorazí mamča, protože nemá kdo Ondru hlídat ve středu až jdu na monitor a v pátek na ten utz... a manža mi do toho oznámil, že příští středu odjíždí na služebku na slovensko na 3 dny, tak jestli prý to tu vydržím :slight_smile: vím já? ale prý jestli to bude po kontrole nějaké špatné, tak to zruší a už nikam nepojede... stejně by mě dal někomu "hlídat" , asi sousedkám, ale uvidíme.
1. říj 2012 v 18:35  • Odpověz
@simour1 @martina26 @pajdula tak jsem rada, ze jste se pobavily.
Ja to tady nepisi ani nijak cilene, proste se nam to vsechno ted deje, tak si vzdycky reknu, ze se o to s vami musim podelit. Doufam, ze i dalsi prispevky budou z veseleho soudku.

Jedna prakticka otazka, berete si do porodnicei i veskerou miminkovskou kosmetiku (na koupani, kremy .. co ja vim, co jeste), nebo tam se pouziva erarni? Zacinam si pomalu pripravovat tasku a tady jsem narazila. Dik
1. říj 2012 v 18:58  • Odpověz
@simour1
@martina26 holky, kam vy na mě!!! :grinning: to já, když řeknu, kolikátý čekám (a navíc ve svých letech-43), to jsem teprv za exota...

@minni15 dospělák v kvádru, hmmm, dobrej hororovej sen :grinning:
1. říj 2012 v 18:59  • Odpověz
@minni15 a do porodnice si beru jen vlhčený ubrousky na zadeček, ty byly minule v ČB úzkoprofilový zboží. já teda hodlám brzo i s Bertičkou pláchnout, takže koupání v nem. neplánuju, ale co si pamatuju, žádnou vlastní mimikosmetiku jsem tam nikdy nepotřebovala, až na ty ubrousky
1. říj 2012 v 19:03  • Odpověz
@minni15 No jsem ráda,že tady pořád jen nepláčem nad sebou a umíme se i od srdce zasmát :grinning:
@bumbum To věřím,že na Tebe hledí přes prsty.Máš můj obrovskej obdiv,protože já opravdu tohle čtvrté těhu snáším bídně,i když se samozřejmě na maličkou těším naprosto stejně jako na předešlé děti.
Před chvílí mě zabodala taková bolest po koupání,že ve mně hrklo,že už je to tady,ale už se ta bolest neopakovala,takže planej poplach. :grinning:
1. říj 2012 v 19:12  • Odpověz
@martina26 Já Ti říkám,že Ty za chvíli jedeš. :wink:
Budete mít holky přístup k netu v porodce? Nevím,jestli sebou brát netbook nebo se na to vyfláknout...co když mi ten :confused: nadstandard nevyjde.
1. říj 2012 v 19:16  • Odpověz
@minni15 A s tou kosmetikou to mám stejně jako
@bumbum -jen vlhčené ubrousky + já ještě mám nachystaný Bepanthen mast,ale to spíš v porodnici hlavně kvůli prsům,protože na zadeček určo něco bude...teda aspoň bývalo. :wink: Jo a raději mám i spray do nosánku.
1. říj 2012 v 19:19  • Odpověz
@simour1 a největší sranda je, když se hádáme s chlapem, čí je to vina :grinning: :grinning: ale nejvíc mě dostala reakce mý druhý nejstarší, když mi v cca 3.měsíci s vážnou tváří vysvětlovala, že teď je řada na nich, že nebudu mít čas jim jednou pomáhat s jejich dětma, že bysme měli mít už rozum. řehtala jsem se asi hodinu v kuse a ona se urazila, chudinka :grinning: jinak můj razí teorii, že dokud máme děti my, holky si netroufaj, tak to pojímám i jako druh antikoncepce pro ty telata...
1. říj 2012 v 19:24  • Odpověz
ahoj holky, podávám hlášení z kontroly :slight_smile: Takže u mě - měsíc do termínu, jsem nějakých 35+2, dělali prvně monitor - vše OK. V poradně byl zástupce primáře a byl v poho. Vzal kultivaci na strepťoucha (doufám, že tam nebude) a pak jsem mu říkala, že nemám v průkazce napsané testy cukrovky, tak jsem mu dala cedulku s výsledky, co jsem si vytelefonovala u naší sestřičky a koukal - ta druhá hodnota nižší než ta první a že prý to už je skoro hypoglykemie a jestli mi nebývá blbě. Říkala jsem mu to právě, že ten minulý doktor, co mi dělal utz mě vyděsil s velkým mimi a že se mě ptal na cukrovku, jestli nemám.
No a pak mě mile překvapil, že se teda na prcka mrknem a bez mrknutí oka mi udělal utz, tak jsem byla moc ráda. Potvrdilo se, že prcek je trošku "větší prcek" - má odhadem 3kg, takže za nějaké necelé 4 týdny přibral KILO! Takže to asi vypadá, že budu rodit čtyřkiláka :astonished: (první dítko mělo 3360g). Ale prý je to vše v normě, jen prostě je o něco napřed, ale nic patologického. A CS mi zhodnotil na CS 1 (minule jsem měla CS2 u jiného doktora). Tak buď jsem zrovna měla unavené břicho (měla jsem předtím dost náročný fyz. zápřah) a nebo je to spíš fakt hodně subjektivní hodnocení.
Jo a ještě si pamatuju, že FL (stehenní kost) má prcek dlouhou 72 mm, takže mu za ten necelý měsíc vyrostla přesně o centimetr. :slight_smile:
A u mě váha za měsíc se hnula o 2 kg - hurá, jen o dvě! Ovšem celkově mám navrch 17kg, což tak pozitivní teda už není... :confounded:
1. říj 2012 v 19:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.