• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@sven Super zprávičky,jen tak dál :wink:
@bumbum Tak to je jak u nás doma s tím dohadováním,kdo za to může :grinning: Samozřejmě že chlap,že jo. :grinning: Markétčin přítel teď o víkendu prohlásil,že až jednou budou mít dítě...nooo,tak jsem ho zabrzdila,že pořád ještě rodím já :slight_smile:))))
Tak jsem si udělala radost a koupila si kozačky Tamaris po hooodně dlouhé době kvalitní boty.Člověk pořád nakupuje jen děckám a na sebe zapomíná,resp. nezbývají lováče. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. říj 2012 ve 20:02  • Odpověz
@sven mame skoro stejny termin a rozmery jakbysmet. Vidim, ze vetsich deti tady bude vice. Vubec nevim, co to se mnou udela (mam 164cm a puvodni vaha 49, ted 63kg). Kdyz jsem se narodila ja, tak jsem mela 3.15kg, coz jsem si myslela, ze bude i ted nas pripad. Pak me z omylu vyvedl doktror a taky tchyne, kdyz mi oznamila, ze muj manzel mel 4.5kg. Uff, to bude masakr.
1. říj 2012 ve 20:07  • Odpověz
@minni15 - no já jsem naštěstí vysoká a prdelatá :slight_smile: a momentální váha 97kg, což už teda k popukání není :frowning2:. Snad to pak půjde dolů, nechci zůstat "obryně Stáňa", jak praví klasik Cimrman :slight_smile:
1. říj 2012 ve 20:18  • Odpověz
@sven máš o den staršího prcka než já, já jsem 35+1 dneska. a CS mám 5, ale to já vždycky ke konci, moc nepobíhám, válim se a počítám s tím, že to jako vždycky udržím až do konce, i když kdyby to bylo o takových pár dní dřív, vůbec bych se nezlobila... Ty odhady hmotnosti beru po zkušenostech velmi, velmi orientačně a i kdyby, můj nejhorší porod byl s nejlehčí dcerou (3040g) a nejpohodovější, bez šití a nejrychlejší byla rekordmanka poslední (4100g)
1. říj 2012 ve 20:20  • Odpověz
@minni15 .. já si sebou beru jen vlhčené ubrousky, plínky a bepanthen pro mimčo, jinak nic a v nejhorším to manža doveze.

S tou váhou já mám už zase nervy před tou kontrolou v porodce a v Podolí, tak snad to bude v pohodě.
1. říj 2012 ve 20:21  • Odpověz
@bumbum .. a kolik že to máš vlastně těch dětí? a asi všechny holky, že? Jsi dobrá, že to bereš tak s nadhledem.

Já mám jednu kámošku a ta má 7 dětí a je to naprostá pohodářka, u které všichni předpokládali, že bude dělat kariéru a ono ejhle je z ní "matka roku" :slight_smile: ale je strašně spokojená a moc to neřeší :slight_smile: ono to při tolika dětech ani nejde.
1. říj 2012 ve 20:24  • Odpověz
@simour1 jé, o botách mi nemluv, to je moje blbá úchylka :sunglasses: miluju podpatky a dost trpím, že si je teď moc neužiju, moje nejoblíbenější kozačky nezapnu přes lýtka a z podpatků zvládám max. ty klínový :unamused: ale i kočárek jsem vybírala tak, aby mi byl dost vysokej i s nejvyššíma podpatkama (mám bez nich 174cm) a hned po porodu se vrhnu na sport, aby ta nadbytečná hmota zmizela.
1. říj 2012 ve 20:25  • Odpověz
@pajdula 5 holek rozmanitého věku. ta první byla plánovaná, pak to šlo samo. a musím říct, že ta kariéra mi nějak zvlášť nechybí, jsem od přírody spíš pozorovatel než akčňák, a až se budu v důchodu nudit, na politiku se můžu dát vždycky. jen by mě pak asi vyhnali z domova :grinning:
1. říj 2012 ve 20:31  • Odpověz
tak hlásím dnešní kontrola - doktorovi se podařilo změřit dítě - odhad 3,6 kila, tak poznamenal, že to asi nebude zas tak veliké dítě, ač moje bříško vypadá giganticky..tak jsem se snažila to převést na plodovou vodu, že u prvního dítěte se mi zdálo, že jim mám fakt hodně (na to, že ji má být cca 800ml tuším, tak ze mě snad vyteklo několik litrů...)..tak mi dr řekl, že plodovky mám tak akorát...opět nekontroloval čípek (si snad příště řeknu, či co)...protože už dva týdny nevím, jestli se tedy něco chystá nebo ne..nebo co..no, co si budu namlouvat - můj gigantický pupek skrývá hodně špeku, který je teď natažený a prostě dodává hmotu...mám pocit, že lidi na mě tak obecně koukají jakože jim porodím před očima.. :confused:
1. říj 2012 ve 20:57  • Odpověz
@blandik mne taky vubec nekontroluji cipek, muj doktror rika, ze to stejne nema velkou vypovidaci schopnost, takze se tim ani nijak neobtezuje. No, nevim, zda to nebere prilis laxne, ale ja se znam, cim mene informaci, tim lepe, jinak pak vse hned studuji na internetu a resim sebemensi odchylku. Takhle mam aspon klid.
1. říj 2012 ve 21:43  • Odpověz
@minni15 - hm, to je fakt, ono když to příjde, tak to přijde (vnitřně to plánuji na začátek příštího týdny, optimálně na neděli... :grinning: , budeme mít po oslavě narozenin Mišky. A jak se cítíš ty?
2. říj 2012 v 07:37  • Odpověz
Ahoj holky
teda koukám že te´d aždý doktor říká že budou dítka velká, uvidíme jaká bude realita, až tu začneme psát míry těch našich pokladů :slight_smile:
Podle břicha se to soudit nedá. Já měla u Kristýnky taky velké břicho a Kity měla 3,33kg no tohle bude ale větší už v tom 30 tt jsme byly větší o 2 týdný.
Dneska jdu ještě na pedikúru, s mýma nateklýma nohama. Včera v noci jsem je měla jak báně :stuck_out_tongue_closed_eyes: . V půlnoci jsem musela vstát a osprchovat je studenou vodou, jak mně mravenčily. :unamused:
Jinak jsem objednala konečně první dárky na vánoce. :slight_smile:
2. říj 2012 v 07:52  • Odpověz
@sven Až mi zase doktor bude říkat, že je prcek o něco málo větší, než by měl být, tak mu popovídám o tobě...Já jdu v pátek na kontrolu, budu 36+4 a podle všech předchozích kontrol to vypadá, že by to u nás mělo bejt taky 3kg v tu dobu, což znamená, že budem asi o tejden napřed. Podle tabulek má mím mimčo 3kg v 38.tt. Čert vem ale všechny tabulky...
2. říj 2012 v 08:49  • Odpověz
Holky hezké ráno....u nás dnes prší, je zataženo...pojedeme asi nakoupit...balit do porodnice budu až dnes, partner mi snesl kufr až včera večer...jinak už aby byl zítřek a domluvili jsme se na termínu sekce....partner jede ve čtvrtek 200km daleko, doufám, že to tady vydržím stále 2v1...navíc nemel by me kdo hlídat, kámoška je taky 250km daleko až do čtvrtka do večera....ale potešilo me, že v nemocnci preferují sekci, pokud si rodička vyslovene neořeje rodit normálně - samozřejme když mela žena sekci poprvé....tak me to trochu uklidnilo....

jinak velikost o cca dva týdny bych neřešila, stejne jsou ty UZ orientační....takže holky klid .)

at máte hezký den .)
2. říj 2012 v 09:05  • Odpověz
ahoj holky,
koukám, že jsme tu samý obřík :grinning: to jsem zvědavá na tu realitu :slight_smile:
Doktoři vždycky straší a pak je to úplně jinak, navíc ultrazvuk může být až o půl kilča jinde, tak uvidíme :slight_smile:
My jsme pořád marod, nemůžeme se z toho nějak dostat, čaj už nechci ani vidět, tak do sebe rveme vitamíny v přírodní formě, tedy citron, zázvor a kiwi, snad to pomůže.
Dneska mi dojede mamča, kterou jsem povolala, neboť musím na ty kontroly do porodnice a tak se užijeme do pátku... to je tak optimální než si začneme lézt na nervy :grinning: a doufám, že pak už budu vědět nějaký termín porodu a jak budu rodit a budu moc to trošku naplánovat. Mamča totiž odjíždí do lázní a děsně to řeší, že si to špatně naplánovala :slight_smile: s porodem mi nepomůže, ale chtěla hlídat Ondru a manžu :grinning:

Mě se dneska zdálo, že jste už všechny porodily a já tady pořád strašila a psala, jak nerodím.... jsem se vzbudila celá zpocená a doufám, že to tak nebude :slight_smile:
2. říj 2012 v 09:08  • Odpověz
Ahoj děvčátka,tak jakpak se cítíme při úterku? :grinning: Žádná změna?Nikdo neporodil? :wink: Já už si snad na ty stavy začínám zvykat...ono mi to bude snad i potom chybět :grinning: :grinning: :grinning:
Chtěla jsem se vás zeptat,jestli i vám brní hrozně ruce?Nemám vůbec cit už aspoň měsíc v pravém ukazováku a prostředníku.Jinak jsem samo nateklá,tak jak píše Martinka.Dneska mě totiž trochu vyhukala jedna maminka ve školce,aby nešlo o preeklampsyi. :confused:
2. říj 2012 v 09:21  • Odpověz
@simour1 ahojky,mě brní ruce - hlavně ukazováček taky celkem často..navíc občas mám křeče do nohou a pěkně mě křupe když se otáčím, tak klouby okolo pánve...je to mazec....

.jestli máš doma pH papírky na moč, tak si udělej, zda nemáš bílkovinu...a kdyby jsi měla vysoký tlak....podle mě ale preeklampsie nebude.....

.mě otekly obě ruce v sobotu, když jsme přišli z procházky, uplně jsme se lekla, ale dobrý....
2. říj 2012 v 09:29  • Odpověz
Ahoj,me taky brni ruce, Celou dobu nic a posledni 2 tydny se v noci tak 3x probudim a brni me. Tak procvicm a pak zas usnu. V tehu je to pry normalni a prejde to.Ja vysoky tlak nemam.
2. říj 2012 v 09:39  • Odpověz
@simour1 ... já vysoký tlak taky nemá, nateklá moc nejsem, jen jsem už na začátku těhu sundala prstýnky, ty se mi zařezávaly :slight_smile: Brní mě tedy nohy, to mě berou křeče, ale jinak nic a občas mě chytne ta křeč do kyčle, až se mi jako podlomí noha, ale to je vteřinová záležitost.
Mě zase přijde divný, že nepřibírám... žeru jak zjednaná, fakt sladký to je moje a mám víceméně pořád stejně, nepřibírám... tak se bojím, aby bylo vše ok. No zítra jdu na ten monitor a poradnu do porodky, tak snad mě trochu uklidní.
Já už chci porodit a vědět a vidět svoje miminko :slight_smile: proč mi to tentokrát přijde tak dlouuuuhý?
2. říj 2012 v 10:27  • Odpověz
@pajdula Víš co,včera jsem tady narazila na téma Kolik jste přibraly a byla jsem úplně zaskočená po přečtení poslední stránky,že dost ženských jde nejprve s váhou hodně dolů,pak někdy se jim to začne navyšovat,takže doženou svou pův. váhu a k té přidají třeba jen 4 kg.Z porodnice odjíždějí s menší váhou než měly výchozí.Tak to u mě nehrozí absolutně.Já ještě neměla TP stanovenej a už jsem byla + 3 kg!!! Takže si z toho hlavu nedělej.Naopak buď ráda,že nebudeš mít co shazovat.Miminku se evidentně daří a to je podstatný. :wink:
Jinak tlak mám údajně úplně v pohodě,akorát se musí hlídat u mě to zavodnění,protože to teda mám brutální.Nárty jak papuče hned ráno a čím blíž k večeru,tím hůř.Ale tak už to musíme dotáhnout do konce. :slight_smile:
2. říj 2012 v 10:45  • Odpověz
@simour1 Já jsem nabrala 27kg :grinning: :grinning: :grinning: z 63kg na 90kg :grinning: :grinning: :grinning: jsem týden po porodu a mám +nahoře 18kg ale je to takový frmol s malou že se nebojím že to zustane nahoře :grinning: co jsem doma 3dny mám 3kg dole ani nevím jak :grinning:
2. říj 2012 v 10:49  • Odpověz
@simour1 ... díky za uklidnění, jsem se toho trochu bála, aby nebylo něco špatně, ale tak snad ne.
Já jsem ani minule neměla problém s tím shazováním kil, jak jsem kojila, tak to šlo samo :slight_smile: a u tebe to bude spíš samá voda, takže to půjde taky rychle a zůstane to v porodnici. :slight_smile:
2. říj 2012 v 11:00  • Odpověz
@lili1986 Tak to gratuluji k miminečku.A jak se to dělá,že se rodí dřív než je TP? :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bych taky pro to něco třeba udělala :grinning:
@pajdula No určitě to úplně samá voda nebude,protože i před otěhotněním jsem chtěla hubnout,takže teď budu mít opravdu co dělat.Ale doufám,že se mi to podaří.Pro mě je nejhorší odolat večernímu jídlu,kdy už nastane doma klid,starší děti jsou u sebe v pokoji,malá spí ve svém,manžel třeba v práci-dělá na směny a já si užívám toho ticha u tv...pak začne člověka honit mlsná.Nepřejídám se,ale prostě to večerní jídlo odbourat bude u mě asi největší problém. :unamused:
2. říj 2012 ve 12:34  • Odpověz
@simour1 Jsem měla rodit podle ms 10.10 a podle uz 6.10 No hold malá chtěla za maminkou :grinning: jsem v neděli honila psa po městě který mi utekl pak jsem šla od 9.9 do nemocnice nebo jsem měla kratky čípek do 15.9 aby mala ještě vydržela a pak 24.9 jsem šla k doktorovi a měla jsem šíleny tlak 160/100 tak uznal že je to už pro tělo zátěž že musím porodit :grinning: tak mi udělal hamiltna druhy den v porodnici mi jich udělala 4 a pomohlo to :grinning: sice jsem u toho lezla po zdi ale během pár hodin mě otevřeli z 1cm na 8cm a porod byl jen 5h ale sakra kontrakce do zad to byl maras jsem nechapala že rodím přes záda :grinning: to bylo jak kdyby mi po zádech co 1m přejel bagr :grinning: Jen si hezky počkéj ale už jsem ráda že to mám za sebou už to byla pro tělo fakt zátěž :grinning: :grinning: Večerni nálety no po ních se nabíra nejvíc já jsem měla zase raní koblihové :grinning: jinak u mě fungovalo že čekám holku a cpu se sladkým :grinning: neboj pak to zhodíš i když je to maras musím nakoupit oblečení nebo je to fakt rozdíl :grinning:
2. říj 2012 ve 13:50  • Odpověz
Dámy, na mě to už asi taky přichází - dnes prvně po několika měsících necítím jenom hroznou únavu, ale chytá mě mánie opačná - od rána přerovnávám oblečky, peru a vůbec tak nějak hnízdím...jasné poslední záchvaty energie :slight_smile:
2. říj 2012 v 15:57  • Odpověz
I ja se hlasim vcelku, ale po dnesni prochazce plne nahaneni ditete po poli a zkoumani sneku nevim nevim...ale tez jsem dnes vytrela a prala...ale ty okna asi nedam :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. říj 2012 v 16:18  • Odpověz
@blandik ja zatim zadne priznaky porodu nepozoruji. Ruce mam drevene uz asi 2 mesice, nejhorsi je to rano, to nejsem schopna otevrit ani PET lahev. Nohy opticky natekle nevypadaji, ale vzhledem k tomu, ze se vejdu uz jen do jednech cukli, tak tam evidentne taky neco probehlo. Maly se v brisku dost casto rochni, ale nikdy jsem nezaznamenala bolestive pohyby. A tlak dole taky necitim, i kdyz je hlavickou dolu uz vic jak mesic. Na brzy porod to nevypada, asi me fakt ceka ten dospelak v kvadru :slight_smile:.
2. říj 2012 v 16:22  • Odpověz
@lili1986 Tyyyy jo,tak já asi záměrně vypustím našeho retrívra...na to že má už téměř 6 let,tak je nenapravitelnej utíkač a klidnej pes z něho v životě nebude...toho nahánět,tak asi jedu jako Ty :grinning: Zajímavý,že tentokrát na mě chuť na sladký neplatí,přestože taky čekám holčičku,u předešlých to fungovalo teda hodně. :grinning:
@xuxie
@imzadi Holky,vy fakt už hnízdíte,tak to máte za pár :grinning: Já mám bordel jako v tanku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Neee,kecám,ale žádnej extrémní úklid se už dlouho nekonal. :confused:
2. říj 2012 v 16:38  • Odpověz
@lili1986 a hamilton se ještě dělá?? ty brdo...to bych si asi nenechala udelat, to jsi odvážná .)
2. říj 2012 v 18:03  • Odpověz
jinak holky, já taky extra neuklízím.....zatím mě to nechytá, dnes jsem byla s malou nakoupit, partner už má monečně opravené auto a řeknu vám, že jsme měla dost tupý tlak v břichu, asi jak nosím malou...nevím...šly jsme spát jak jsme přijely...koupila jsem domu čínu - partenrovi kuřecí po sečuánsku a sobě zeleneninu a rýži a mám i navařeno .)
2. říj 2012 v 18:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.