• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Dneska mi dovezl děděček komodu s přebalovacím pultem - je stolař, komody zrovna dělali, tak vytvořil ten pult stejně velkej - 135 cm x 70 cm. V pokoji je to teď jako v čekárně u doktora, je to obří :slight_smile: Příště budou muset být dvojčata :slight_smile: Ale jinak krásnej a spousta místa. Ještě vytisknout porodní plán a můžu odjet v klidu rodit... Uklízecí mánii už mám za sebou, srovnala a přebrala jsem každou skříň a každej šuplík, plno věcí vyházela... Měli bysme se v listopadu stěhovat do vlastního, tak to bude jednodušší.
@lili1986 díky za tip, když to nepůjde přirozeně, vypustím našeho vlčáka :slight_smile: A jinak moc gratuluju k miminku!
2. říj 2012 v 18:22  • Odpověz
Ahojte holky, já dnes po kontrole - doktor mi řekl, že se s tím mojím koncem pánevním můžu rozhodnout, jestli chci rodit normálně nebo císařem. Tak jsem se uklidnila a řekla jsem, že rodit teda určitě nebudu, takže za týden poslední kontrola a domlouváme termín :slight_smile: To jsem fakt ráda, protože minule to na kontrole vypadalo, že jinou možnost než přirozený porod ani nezvažoval. Váhu máme odhadem 3300g. Tak jsem zvědavá, kdy to bude. Mě by se líbilo 15.10. :slight_smile:
2. říj 2012 v 18:26  •  3 děti  • Odpověz
@majka1976 tak vidis, to je dobre...a kde budes rodit?? Ja cs domlouvala uz skoro pred 14 dny na toho 10.10 a uz ten den meli plno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. říj 2012 v 18:28  • Odpověz
@martina26 - kamarádka měla odhad váhy asi tak 3,2 kila před týdnem, dnes porodila 4 kilovou holčičku...tak asi tak to funguje :grinning:
2. říj 2012 v 18:29  • Odpověz
@tarra27 :grinning: Oni mi to předem neřekly že mi ho budou dělat :grinning: pak jsem lezla po zdi bolesti a to ještě 5xale zabralo to ted moji sestřence od čtvrtka do ponděli vyvolávaly porod a nešlo to až museli dělat císaře :grinning: :grinning:
2. říj 2012 v 18:40  • Odpověz
@simour1 To raději nezkoušej jsem běhala jak kdybych nebyla těhu a pak jsem šla rovnou do nemocnice jsem se bala že jsem male něco udělala a oni mě už nepustili :grinning:
2. říj 2012 v 18:41  • Odpověz
@bluecurrant Děkuji :grinning: ja jsem honila jen čivavu :grinning: ale ted se bojím že budu mít i miminka od ní zdrhla stím nejhnusnějším psem z vesnice musíme na ultrazvuk :grinning:
2. říj 2012 v 18:42  • Odpověz
@minni15 - vidíš, já to mám opačně, bolí mě kyčle, cítím třísla..ale nateklá nejsem, ani ruce ani nohy :grinning:
2. říj 2012 v 19:12  • Odpověz
@lili1986 Tak budete třeba maminky doma dvě :slight_smile: To nevadí, že je hnusnej, štěňátka můžou být klidně krásný...
2. říj 2012 v 19:18  • Odpověz
@lili1986 věděli proč ti to neřekli....na mě by jen sáhli a to by viděli....já to nesnáším, jednak mám z toho obavy a bylo by mě špatně...
2. říj 2012 v 19:20  • Odpověz
Holky,podle mě ty ultrazv. odhady jsou k ničemu.Už jsem psala,že Adrianku jsem vlastně už rodila,resp. začaly por. bolesti,když mi 2 nezávisle na sobě doktoři u sona řekli,že bude velká,ať se připravím minim. na 4kilový dítě a nakonec ona měla nejmenší váhu ze všech mých dětí 3195 gr! Takže seknout se o 80 dkg mi přijde fakt dost. :astonished:
Ty kyčle mě taky začínají v noci hrozně trápit.No a hlavně se mi vrátilo pálení žáhy,v posl. 3 dnech ať sním cokoliv,pálí mě to jako čert! :cry:
2. říj 2012 v 19:21  • Odpověz
@imzadi Rodit budu u nás na Vsetíně, doufám, že mě vezmou brzy :slight_smile: U nás asi až takové fofry v porodnici nejsou - rodí tady kolem 600 porodů ročně.
2. říj 2012 v 19:59  •  3 děti  • Odpověz
@simour1 O pálení žáhy mi ani nemluv - taky mě to teď trápí, ale takovým způsobem, že přes den do sebe nemůžu dostat žádné jídlo a jen co si večer lehnu do postele, tak to je mazec, nemůžu být v poloze vleže, hned mi to začne všechno lézt krkem ven - bléééé - a nepomáhá ani Rennie :frowning2:
2. říj 2012 ve 20:01  •  3 děti  • Odpověz
@simour1 naprosto souhlasím....UZ je orientační a někdy se fakt seknou o dost, takže bych si s tím hlavu taky nějak nelámala... :wink: :slight_smile:
2. říj 2012 ve 20:12  • Odpověz
Uff, končím s úklidem, protože už cítím celou sebe se a ani dýchat nemohu - s takovou si mě tam zítra rovnou nechají :frowning2:
UZ bude také na programu dne, jsem zvědavá, co tam zas vypočtou - s Martinem jim to ulítlo totálně :slight_smile:

No, hlavně, ať to přežijeme všichni ve zdraví a pak už "jen" to miminko a toho mého draka obstarat a pohoda :grinning:
2. říj 2012 ve 20:23  • Odpověz
Ahoj všechny, absoltně nestíhám pročítat všechny stránky, tak jen postřehy čerstvé maminky -
jak jste probíraly tu sterilizaci, bylo mi to nabízeno opravdu v souvislosti s druhým císařem, vhledem k věku , kdy mi bude za chvilku 40 jsem souhlasila, takže když si chvilku počkáte, můžu napsat i jak se mi zdá být síla ms ve srovnání se stavem předtím. Neplatila jsem nic.
Co mi taky vyrazilo dech, nabídli mi zákrok s tím, že mi udělají jen epidurál a manžel může být přítomen. Vůbec jsem to nečekala, nejdřív sjem se rozhodla že o to stojím, ale pak jsem byla tak rozklepaná že si to anesteziolog rozmyslel a celkové mně uspali. Manžel čekal ve vedlejší místnosti, po narození mu ukázali a dali chovat malého a po probuzení na mně mluvil ( což si pamatuju jako ve snu) . Super ale že mohl kluka pochovat a věděl hned jak vše proběhlo a dopadlo. Taky nám personál operačního sálu vyfotil vytahování mimča z bříška atd. - vkusně udělané fotky, žádná krev, jen starší brácha konstatoval, že tam mimčo vypadá jako vetřelec :slight_smile:)
Z nových poznatků, kojící polštář je nejužitečnější pomůcka, malý v něm leží moc rád a i když ho obklopuje je klidnější, asi chce být pořád jako v bříšku. Špatně pije , takže se začínám shánět po elektrické odsávačce, neb za chvíli bych měla svaly jako Arnold. A manžel právě tvrdí že dost smrdí na prrávě okoupané miminko, takže - ať vám to rychle utíká a stihněte co můžete, pak nestihnete nic :D
2. říj 2012 ve 20:26  •  1 dítě  • Odpověz
@majajaja To máš dobrý, mě je 38, druhá sekce přede mnou a když jsem se na sterilizaci ptala,, tak řekli, že ne - že prý jen jako samostatný zákrok - takže tak :frowning2:

Opatrujte se a až si zas ušetříš chviličku, budu se těšit na postřehy čerstvé maminky - teď už se mi to bude jó hodit :slight_smile:
2. říj 2012 ve 20:41  • Odpověz
@xuxie drzim palce na zitra! Me ceka zitra interna a ekg..v patek odbery...se bavim, pri akutnim cisari nikdo nic neresil a ted me posilaji od certa k dablu a vse musi byt mac tyden stare?!?!

A zaha, ta me asi zniciiiii :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. říj 2012 ve 20:42  • Odpověz
@majajaja na odsavani doporucuju medelu...a u nas k cisari muze nepousti, skoda...bych ho tam rada mela...
2. říj 2012 ve 20:44  • Odpověz
@imzadi Moc díky :slight_smile:

Přesně tak, když to jelo na akut, tak bylo všechno šup šup a teď tam zítra budu taky trávit celý den jak pako - docela úpím, co tady bude mladý od devíti do tří předvádět té chudák chůvě - ta mi už asi příště nedorazí - ještěže jí je 22 a má kondici :slight_smile:
2. říj 2012 ve 20:46  • Odpověz
@imzadi a spát už asi taky budu v sedě - ta malá si tam zaklínila nožky a posouvat mi žaludek mezi žebra je nejlepší zábava :frowning2:
2. říj 2012 ve 20:47  • Odpověz
@xuxie chapes to??? Jsou jako padli na hlavu...nic jdu dozehlit dnesni pradlo, zitra ma tqky jeste byt hezky, tak nachystam dalsi pracku at me po navratu z porodky necekaj haldy...no a jak to vidim, tak me asi predbehnes:grinning: dej vedet, jak jste se domluvili!
2. říj 2012 ve 20:48  • Odpověz
@imzadi Urcite, napisu vecer, na kdy to planuji - ale doufam, ze nebudou blbnout, ja vim, ze mame jeste cas - jenomze, povidej jim to :-/
Ja jdu jeste taky poskladat pradlo ze susaku :slight_smile:
Hezky vecer
2. říj 2012 ve 20:57  • Odpověz
teda holky, co to máte za sebou a máte už mimča doma, vy se tááák máte, ten poslední měsíc je vážně nejdelší...
jinak ten hamilton to je pěkná rasovina, já měla ten poslední porod taky vyvolávanej, ale hormonální tabletou a bylo to naprosto luxusní a rychlý, doufám, že to pátý bude minimálně stejná pohoda.
2. říj 2012 ve 21:04  • Odpověz
@bumbum Hamiltona jsem taky zažila,je to nepříjemný a vůbec mi to nepomohlo.Tablety jsem u poslední měla v sobě zavedený 2 naráz,pak ještě po 2 hod. třetí...něco jakoby mělo snahu se rozjet,aby to po pár hodinách zase ustálo,takže takový já mám porody :slight_smile: Nevím,jestli je tohle dědičný,protože mamka taky všechny tři děti přenášela.Každopádně tentokrát mi to dává tak do těla,že bych to nijak neprotahovala a pustila se do toho nejradši v nejbližších dnech-kdyby to záleželo na mně :grinning:
2. říj 2012 ve 21:27  • Odpověz
@simour1 mně tenkrát zavedli jednu v půl devátý ráno, od půl jedenáctý jsem začala věřit, že bych mohla porodit a v 11.45 byla vopice na světě. zkrátka luxus :slight_smile:
2. říj 2012 ve 21:31  • Odpověz
@bumbum No tak to je bomba,to závidím.
Holky,mám teď neuvěřitelný poslíčky :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi vypustím duši :confused:
2. říj 2012 ve 22:04  • Odpověz
Dobré ranko,
tak já měa první porod v 38 týdnu a Kristýnku přesně na termín. Doktorka mně ujišťovala že přenášet nebudu. Hamiltona jsem taky zažila právě u Kity a druhý den jsem jela.

@simour1 máš trénink na porod, u mně poslíčci jsou tak nějak v normě, řekla bych že to bývalo horší.

Jinak bych už taky nejradši rodila. Jako každá. zítra mám zase kontrolu.

No a naše babi mně každý den bombarduje mobilem, zda jsem ještě celá, jestli mám nějaké příznaky, jestli se malý hejbe tak jsem jí dneska musela říct že to až to bude bude přece vědět jako první když mi hlídá děti. Fakt na tyhle řeči nemám. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Žáha mně tay občas potrápí ale nic hroznýho tak si podle babských rad myslím, že to žádný vlasatec nebude. U Kristýnky mně pálila excelentně a měla vlasů :slight_smile:))
3. říj 2012 v 07:53  • Odpověz
@martina26 Tak tohle je teď uplně "nejhorší" . Malý má 3 týdny a denně až 30 telefonů - jak roste, jak spí, jestli kojím, co v noci....... a já potřebuju i něco udělat a ne jen vykecávat!!! V noci jsme poprvé nespali a teď ho musím nachystat, v poledne jedm k fotografovi, tk třebs tam bude mítstejně velké oči jako ve 4 ráno.

Holky, s tou žáhou to bylo fakt děsné, ale ode dne porodu o ní nevím, krátí se vám to.
3. říj 2012 v 08:14  •  1 dítě  • Odpověz
@martina26 Tak můžu Ti říct,že takový poslíčky jsem ještě neměla!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přitom jsem tu teď někdy psala,jak se mi zklidnily a včera teda do 1 hod.,dá se říct,že stabilně po 10-5ti minutách,především křížový bolesti,který trvaly nekonečně dlouho.V 11 hod. večer jsem psala manželovi do práce,ať je na příjmu kdyby náhodou-jezdí domů kolem druhé ranní hodiny z odpolední.
S tím voláním jsme na tom úplně stejně...já už babičku bohužel nemám,za to ta manželova je s vyvoláváním echt. :grinning: Denně mám třeba 15 nepřijatých hovorů.Máme totiž v naší vesnici šíleně slabej signál,takže se mi hned tak nedovolá a SMS ona nenapíše-neslouží jí oči.Opravdu už vím,co to je,když se řekne,že starej člověk je horší jak malý dítě.Svým způsobem je mi příjemný její zájem,ale všeho s mírou,protože tohle bombardování mě úplně už přivádí do neskutečné nervozity.V pátek jsem to už nevydržela a řekla jí,že přece kdyby se něco dělo,tak dáme okamžitě vědět.Nooo,tak teď teda volá JEN manželovi každý den,asi jí to docvaklo nebo jí domlouvala teta,které jsem to taky hlásila. :grinning:
Držím palce všem,co mají dnes a zítra kontroly,ať tady čtu jen samé příjemné zprávičky.Já jedu taky zítra,tak jsem zvědavá. :slight_smile:
3. říj 2012 v 09:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.