• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@martina26
@majajaja
@simour1

Hezké ráno holky, tak poslíčky vám nezávidím, já mám zatím jen tupý pocit v břiše...když teda nejak divně ležím nebo si špatně sednu, víc se najím...
co se týká telefonů, to je masakr, moje mamka mi volá už od srpna možná července, ajký jsem chudák, přes ty tepla, zda mi je dobrře, zda chodím k vodě a zda tam jsem na sluníčku, plavu a hlavně - ještě taháš malou?? to jsou kecy.....už jsem se s ní pak i pohádala...a ted tak ennápadne volá....ale řeknu vám, to jsem všem řekla pozdní termín - v listopadu druhý pulce, přitom to bude na konci října nejdýl....a to ještě kolikrát - ty jsi nějaká zadýcháná.....fakt na ránu....mě to přijde uplně mimo, kolirkát si říkám, že si vypnu tel...

já jdu na kontrolu až po 16h, tak dám vědět večer...holky držte se .) máme to za pár....
3. říj 2012 v 09:41  • Odpověz
Tak koukám že ty telefony jsou taky všude stejné :sunglasses: :grinning: .

@tarra27 máš pravdu už to máme všechny za pár :slight_smile: Díky bohu.

Využila jsem sluníčka a vyprala přehozy a ještě pár věcí, teda tak často jak peru teď a vytírám jsem snad nedělala nikdy, no možná je to taky tím, že tu mám dopolko klid když jsou děti ve školských zařízeních :slight_smile:)
3. říj 2012 v 10:00  • Odpověz
jo a zjstila jsem že v pardubické porodnici berou naposledy 10.10 protože pak malujou a otevírají ji až 21. října no a do Hradce se mi popravdě moc nechce tak přemlouvám Matyho abychom to stihli :slight_smile:
3. říj 2012 v 10:02  • Odpověz
@martina26 Neboooj,to půjde. :wink: Za týden nejpozději si myslím,že máš odrozeno. :slight_smile: Taky pořád peru jak trefená. :grinning:
@tarra27 Tak hodně štěstíčka u kontroly. :wink:
Já jsem si teď volala na výsledky streptokoka,tak naštěstí to mám v pořádku. :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a jdu se bavit vařením.Děcka asi přerazím jak hady až přijedou odpolko ze školy,protože takovej binec,co jsem jim teď uklízela v pokoji,to jsem ještě nezažila! :angry: Funím jak lokomotiva.Především náš flegmoš Martínek...kdybyste viděly tu hromadu hader,kterou má na posteli!!! Můžete s ním po dobrým,po zlým nepomůže nic...celej tatínek :pensive:
3. říj 2012 v 10:34  • Odpověz
@simour1 tak jak popisuješ styl Martínkovýho pořádku, tak mi to připomíná Toma. To je to samý, naházené věci na jedné hromadě u postele a když řeknu ať si to uklidí tak celý chumel veme a hodí do skříně :angry: Já se s tím můžu prát, skládat a žehlit. Co vaříš dobrého? Já dělám boloňský těstoviny. No a mám chuť na štrůdl tak ho asi upeču.
@tarra27 taky hodně štěstí na kontrole a všem kdo jdete :slight_smile:
3. říj 2012 v 11:04  • Odpověz
@tarra27 - oh bože, osobně nesnáším tento druh litování ani mateřské kontroly v dospělém věku (tedy neuplatňuji ji ani v dětském věku...). mě stačí, když se mě máma zeptá při odchodu, jestli mám mobil, kabelku, jestli má všechno..tak ji říkám, svoje věci si ohlídám a pokud něco zapomenu, tak budu mít zkušenost...
@martina26 - držím palce, aby jste to do desátého stihli :dizzy_face:

@simour1 - to máš supr, že nemáš streptokoka, já ho mám, takže jedna až dvě dávky atb budou...jsem dumala, jak to asi s miminkem zamává, když se mu takto proženou žilou - prý se člověk zbavuje jedněch atb pět let...no u prvního porodu jsem je měla taky.

Jinak mě bývá poslední dva dny po snídani divně, nevolno, slabo, jakoby šly na mě mrákoty...pak se cítím dobře. Miminko cítím čím dál více, jak se tam boulí a protahuje...už se na něj neskutečně těším, jak jsem psala, začátkem příštího týdne chci rodit, klidně hned po oslavě Miškových narozenin...dneska chceme jít na úkázkovou hodinu jogy pro děti, že by tam pak Miška s manželem jezdili sami, pak do banky.. a pak netrpělivě čekám, jestli nám stihnou dodat náš narozeninový dárek pro Mišku...
3. říj 2012 v 11:12  • Odpověz
@blandik já bych to ráda zmákla o víkendu :sunglasses: no ale chtít můžu :slight_smile:
3. říj 2012 v 11:34  • Odpověz
holky, mě stěr bude dělat až v pondělí....
@martina26 ty budeš rodit v pardubicích? já v HK...byla jsem tam i loni, sice dříve než jsme měli v plánu...no jsme zvědavá...ty dětské sestry jsou strašné, i když ne většina - četla jsem teda na netu - šikana s kojením a to bohužel dost sedí....jinak na porodnici frmol, ale byli hodní a na šestinedělí sestřičky taky...a dětské byly hodné dvě, ty byly super....

jen si pamatuji dvě strašné krá....jednak mi mačkaly prso jak blázni a pak nezapomenu větu, když malá byla najedená a brečela,já prvorodička přemýšlela, jak ji pomoct....tak na ně zvoním a ptám se a pak přišla sestra a říká jak dementovi - MAMINKO, TO JE MIMINKO, NE PANENKA, TO VAM BUDE PLAKAT....a já na to - no tak to vám děkuju....a už sjem se neptala...ale dve tam byly fakt hodný.....z tech detských...a dětská doktorka to byla taky čůza, a štvaly mě, jak mi pořád budliy malou i po jídle...žádný individuální režim...a ještě doktorka na vizite nemluvila na mě....a malá usnula po příkrmu a musela jsmeji svlékat a budit a pak brečela, a ona - sestro prosím vás uklidnete ji....bych tý doktorce flákla....
3. říj 2012 v 11:38  • Odpověz
@tarra27 no já obě děti rodila v Pardubicích a ráda bych to stihla i teď. I když názory na porodku jsou různé, já si nemůžu vůbec stěžovat. Sestřičky u miminek úžasné, madé holky i zkušené, je tam kojící koutek kam můžeme děti chodit krmit, ochotně pomáhaly, když to nešlo nebo miminko plakalo, nebyl problém dát příkrm. Doktorka na porodním a asistentky taky super. I když na debila člověk může natrefit všude. Já jsem teda obě děti rodila v noci tak bych ráda do třetice jela vyspalá, přes den :slight_smile:) No a HK jsem četla a moc se mi tam nechce ale když nebude zbití :slight_smile:
3. říj 2012 v 11:43  • Odpověz
@tarra27 tupý bolesti v břiše mě vzbudily dneska v 1 ráno, naštěstí nemám aspoň poslíčky, tohle mi momentálně docela stačí. s pálením žáhy jsem smířená, naštěstí mi ihned zabírá Rennie a vím, že to po porodu skončí, ale už se to asi blíží, protože jsem ráno musela vzbudit chlapa, aby mi šel rozpustit šumák magnézium, křeč zvenku mezi lýtkem a holení měla docela grády :stuck_out_tongue_closed_eyes:
to, co poposuješ v porodnici, je jeden z důvodů, proč chci rodit ambulantně a co nejdřív vypadnout.

@simour1 až budou ve svým, ještě se ti bude po tom bordelu stejskat, uvidíš! já se musim vždycky smát, když naše vyhlášená bordelářka poté, co se odstěhovala k příteli, si mi pravidelně stěžuje, že on dělá chlív a ona to nestíhá uklízet. tomu říkám paradox :grinning:
3. říj 2012 v 11:51  • Odpověz
@martina26 Co vařím?Špagety a bolońskou omáčku :grinning: :grinning: :grinning: Rychlovečky teď vyhledávám,jelikož nevydržím dlouho stát u plotny. To kluci jsou asi všichni stejní,co se pořádku týká.Já se vždycky dlouho držím,ale když vybuchnu jednou za čas,tak to pak chlupy lítají. :sunglasses:
@blandik Nevěš hlavu se sptreptokokem,doktoři vědí nejlíp,co miminku může a nemůže ublížit.určitě ty ATB nebudou nijak závratně silný. :wink: A jakýpak bude narozeninový dárek? :slight_smile:
@tarra27 Brouku,tak s těma sestrama je to taky všude stejný.Ve Vyškově dělala vrchní na novorozeneckým ženská,která teda měla hubu prořízlou fest.Čapla prso,narvala ho mimču do puseny,pořád jen uhučená,já se jí u Markét šíleně bála.U Martínka už jsem věděla do čeho jdu s ní,že si to nesmím brát moc osobně.A u Adrianky už byla jen obyč sestra,protože si na ni maminy stěžovaly-samozřejmě mi přišla k porodu při mé smůle,takže opět prso necitlivě zmáčkla tak,že mi i slzy vyhrkly a nacpala malé do pusiny. :unamused:
3. říj 2012 v 11:54  • Odpověz
holky, jak dlouho už se dělá ten streptokok? nějak si neuvědomuju, že by mi ho před 5 lety nabírali, navíc jsem slyšela, že ty ATB jsou jen preventivní, asi bych nebyla zrovna odvázaná, kdyby mi je nacpali do novorozeněte rovnou po porodu :unamused: no, snad to bude negativní, musím doufat...
3. říj 2012 v 11:55  • Odpověz
@bumbum No to víš,že se mi bude stýskat.Markét jednu dobu drželo,že odletí jednou do Ameriky.Jenom když o tom mluvila,tak mi začaly hrnout slzy a děcka se mi smály...však oni jednou pochopí až budou sami rodičové,jak to ty maminky s nima prožívají.Občas mám pocit,že mi tu pupeční šňůru k nim zapomněly v porodce odstřihnout :wink: :grinning:
3. říj 2012 v 11:57  • Odpověz
@simour1
@tarra27
holky, to zní, jak kdybyste rodily na veterinární klinice, to jsou fakt super způsoby!!!
3. říj 2012 v 11:59  • Odpověz
@martina26 určitě záleží na koho narazíš...oni tam jinak byli všichni super, až na ty dětský....alei tam byly hodný sestry asi dvě...jenže pro mě je jistota, když se bude nedej Bože něco dělo, tak v HK se postarají jak o mě tak o mimi....sestřenka rodila v Náchodě a hrůza, musela nejen na revize, ale málem jim vykrvácela....ale to bylo před x lety, ted si to tam kámošky chválily...ale nevím....já radeji budu ve velké nemocnici....ale pardubice jsou určitě taky dobré - si myslím teda....a pokud budeš v HK, prosím te, dej vedet .)

@bumbum já si myslím, že 4 roky určitě, když rodila segra, tak ho měla pozitivního...

@bumbum oni tam byli jinak hodný, až na nějaké vyjímky...ale když tady četš kolirkát ty diskuze, tak sestry i doktorky jsou taky ženy a jestli t berou jako tyhle....tak se pak nemůžeme divit...

jinak já se nedala....ale je to náročný, navíc na vás v šestinedělí všichni koukají jak navyšinutý, kdyžse ozvete a hádáte s nima, říkají, že máte po porodu hormony...a ještě vám to napíšou do dokumentace....
3. říj 2012 ve 12:52  • Odpověz
Tak po smysluplném dni stráveném v Motole musím zrychlit přípravy - nástup do nemocnice v neděli a v pondělí ráno nám Lindušku narodí - držte palce :wink:
3. říj 2012 v 15:45  • Odpověz
@xuxie juuuu, tezka zavist :grinning: budu na vas myslet :wink:
3. říj 2012 v 16:06  • Odpověz
@imzadi Dekuju moc :slight_smile:
Ja pak na vas 10. taky :wink:
3. říj 2012 v 16:12  • Odpověz
@xuxie Závidím, já chci už jít taky :slight_smile:
3. říj 2012 v 16:16  •  3 děti  • Odpověz
@xuxie budeme na tebe moc moc myslet! Stejne ten cisar ma velkou vyhodu v tom, ze se da naplanovat a nemusi se stresovat s prijezdem, hlidanim deti a tak. Palce budeme drzet vsechny ctyri! :wink:
3. říj 2012 v 16:24  • Odpověz
Holky, ten streptokok se testuje ve kterem tydnu? Muj doktor se o nem zatim nezminil.
3. říj 2012 v 16:25  • Odpověz
@xuxie jéé gratulka a závidím a samozřejmně moc budu držet palečky :slight_smile:
@minni15 mně ten stěr dělali v 37 tt a naštěstí v pořádku :slight_smile:
3. říj 2012 v 17:05  • Odpověz
@xuxie Tak to na Tebe budu moc myslet,paráda holky,že jste se už rozrodily...takhle mám aspoň větší pocit,že i mě se to bude už brzy týkat. :slight_smile:
@minni15 Mně brala stěr min. týden,což jsem byla 37.týden. :wink:
Tak mám vyžehlenej koš prádla,slepice nám snesla první vejce,tak jsem byla sbírat :grinning: :grinning: :grinning: No a koupila jsem si z nudy vlnu na pletení šály pro Ádu a pletací jehlice,tak jsem zvědavá,jak se s tím poperu po x letech.Navíc je to zvláštní vlna jakoby i s krajkou...výsledek je nádhernej,jen se k němu dopracovat :grinning: :sunglasses:
3. říj 2012 v 17:24  • Odpověz
ahoj holky, tak hlásím se z kontroly v porodce. Monitor mi natočili a pohoda, mimčo spolupracovalo :slight_smile: všechno ok. Kontrola u dr. otevřená na 1 cm, takže k porodu to ještě není, ale prý to bude určitě dříve než toho 28. Záleží jestli nám doporučí toho císaře v Podolí, to bych pak musela v porodce naplánovat termín porodu. Na další kontrolu do porodnice jdu 11.10. Jinak prcek má cca 2900 g a hlavička je prý stále větší, ale v mezích tabulek... tak to jsem zvědavá.
Jo a odebírali mi stěry na toho streptokoka, tak snad to bude OK, minule před těmi 5 lety mi ho brali taky a bylo to dobrý.

@xuxie ... tak držím palce, to už je za pár, ať to dobře dopadne a máš maličkou u sebe :slight_smile:

Jinak k té diskuzi k doktorům a sestřičkám, tak záleží asi opravdu na koho člověk narazí, protože mě jedna sestra taky málem vyhotdila při příjezdu do porodnice, že jsem tam jako prvorodička moc brzo... ale nenechali jsme se s manžou vyhodit a pak když mě prohlídla, tak říká... tady toho už moc nestihneme, rovnou na monitor a propíchnout vodu a jdeme na to :slight_smile: a za hoďku a půl byl Ondra na světě. Ale jinak mám zážitky z porodnice vesměs pozitivní a rodila jsem v Litoměřicích. Ale taky na netu vyčtete názor kladný i negativní, záleží na koho tam narazíte u porodu :slight_smile:
3. říj 2012 v 17:36  • Odpověz
tak se gtaky hlásím z kontroly, zatím se neotevírám, tak super a doktor napsal, že souhlasím s císařem a taky říkal, že mě nutit noirmálně nikdo rodit nebude...jinak streptokok se nabírá mezi 36-38.týdnem prý....v pondělí jdu ke svýmu doktroovi, kde mi udelá ster a pak už budu chodit do poradny do nemocnice....jinak byli velice milí a hodní dnes, fakt super....i sestřičky co tam byly......

a taky mi říkal doktor, že bych neměla přibrat víc než 21kg - tak to už mám od minula....

každopádně zatím to na porod nevypadá, tak dobrý.....ale bříško mám velký, ale když mi ho měřil, měla jsme ho v normě....

a příště udělají ozvy a odhad a natočí mi srdíčko....
3. říj 2012 ve 20:22  • Odpověz
Děkuji moc za držení palců a za podporu :slight_smile:

ten dnešní den v nemocnici mě totálně odrovnal, jdu spát.

načtenou zítra a krásnou noc všem pupíkům :sunglasses:
3. říj 2012 ve 20:23  • Odpověz
@xuxie das pak vedet??? Nevim jestli mas me cislo?? :grinning: ja uz zase zehlim...silim ted s uklidem jak magor...dnes jsrm prala koberecky do koupelny a tak...
3. říj 2012 ve 20:49  • Odpověz
Holky,já se nějak vrhla na to pletení,tak vám jdu jen popřát klidnou dobrou noc všem. Zítra písnu jak jsem dopadla na kontrole.Papa. :slight_smile:
3. říj 2012 ve 22:58  • Odpověz
@simour1 - dárek bude traktor s vlečkou od Brudra a pak aktivity dětské a encyklopedie Zvíře..tedy píšu dárky za obě babi, nás i švagrovou - všechny jsme vybírali my...
3. říj 2012 ve 22:58  • Odpověz
@xuxie - držím palečky, pání - vaše Linda se narodí osmého, to je datum narození našeho prvního syna :wink:
3. říj 2012 ve 23:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.