• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Ahoj holky, tak jsem se prave vratila z navstevy od pediatra. Uz jsem to nekde zminovala, tady v Paname funguje americky system a maminky si vybiraji tym doktoru, kteri budou u porodu, vcetne neonatologa. Takze jsem dnes jednoho navstivila a moc rada bych s vami porovnala zdejsi fungovani s tim evropskym. Vzhledem k tomu, ze se jedna o privatni nemocnici, tak se s peci pretrhnou, je to business jako kazdy jiny a tak bych chtela vedet, co je bezne a co je uz nadstandard. Tak treba kontroly s miminkem. Zde probihaji takto, tyden po narozeni, pak za 14 dni a pak kazdy mesic az do jednoho roku. Neni to nejak moc?
A jeste jeden dotaz. Ptali se me, zda jsem ockovana proti cernemu kasli. Pry se toto ockovani opakuje stejne jako tetanus kazdych 10 let. To je pro me novinka. Vzhledem k tomu, ze jsem byla ockovana jen jako dite, mi bylo durazne doporuceno se nechat hned po porodu ockovat (vcetne manzela), abychom eventualne maleho nenakazili. Hledala jsem na netu nejake informace a zaujal me tento clanek http://sdeleni.idnes.cz/cerny-kasel-stale-aktualni-onemocneni-dxn-/rev-sdeleni.aspx?c=A111101_151448_rev-sdeleni_ahr. Tak by me moc zajimalo, zda jste se setkali s podobnymi informacemi a jak to funguje v CR.
Diky moc a dobrou noc .. nebo spis dobre rano :slight_smile:
3. říj 2012 ve 23:55  • Odpověz
@minni15 Hezké ráno,

tak to máš zajímavé, rodit v Panamě...my chodili na kontrolu taky často...nejvprve do 2 nebo max 3 dnů Tě po propuštění navštíví doktorka a pak jsme tam byli každý dva týdny až někdy skoro půl roku...už mě to lezlo na nervy, protože jsme chodili každý druhý týden tam, plus na 3.,6.,9., a 12. týdnu na kyčle....pořád jsme někde jezdili a vypravit malou...upřímně, nejraději jsme byla doma...a ted se musím s doktorkou nějak domluvit, abychom tam nebyli tak často...bude zima a já nikde jezdit z tepla do zimy, aby tam malou zvážila a změřila, pokd teda bude prospívat, tak nechci jezdit tak často...je pravda, že po cca 3. měsíci začalo očkování - pneumokok a hexa na střídačku, naše doktorka to nedavá najednou...

a co se týká očkovaná černého kašle, já bych se poradila s nějakým odborníkem, zkus napsat nějakýmu lékaři v nemocnici, uričtě Ti poradí co a jak... :slight_smile: třeba do Prahy, Brna nebo nějaké větší nemocnice....někde, kde mají novinky a přehled...a řídila bych se jejich doporučením...
4. říj 2012 v 05:25  • Odpověz
Dobré ranko,
dneska jsem spala tak napůl oka, od včera odpolko jsem měla celkem pravidelné posly a jako někdy fakt mazec, tak jsem si myslela že se to rozjede no ale zase nic.
Ale vzpomněla jsem si na simour, byly fakt mega. Dneska mám kontrolu tak uvidíme. Jinak gratulka ke kontrolám předešlým, samé dobré zprávy.

@minni15 také bych zkusila napsat nějakému doktorovi. :slight_smile:

No jdu si uvařit maliník, nachystat snídani a sváču než vstanou draci.

Všem kdo máte kontrolu jen dobré zprávy :slight_smile:
4. říj 2012 v 05:37  • Odpověz
@martina26 Dobré ráno, tak at Ti kontrola dobře dopadne...mě se vstávat docela chtelo, malá spinká, ale partner dnes jede asi 200km pryč, resp vyjel ráno v 5h a jí šla ještě na wc....a už jsem zůstala vzhůru....mám tu strašný nepořádek, musím uklidit, než vstane malá.....a pakuž vidím, že bude plná elánu a mě se bude chtít spát .)

Marti ty takhle svtáváš stále?? :slight_smile: to jsi jednička :slight_smile:
4. říj 2012 v 05:45  • Odpověz
@tarra27 jojo já teda popravdě nejsem žádný velký spáč ale v každém těhu jsem většinou na nohou od 5:00 a někdy třeba hned začnu vařit, holt prdlouš no :slight_smile:
4. říj 2012 v 07:43  • Odpověz
Ahojky,tak ja byla vcera na kontrole. Udelali mi monitor,ten byl o.k, vysetreni uz ne,jen utz kvuli placente protoze jsem ji mela niz ale uz to bylo dobry,ale pro jistotu a odeslal me do porodky. Tak jsem objednana na sepsani papiru a vysetreni na zitra.
Vcera me strasne chytly zada,lezla jsem tu,strilelo me to do noh a bricha,tak si rikam uz je to tady,manzel mi zada namasiroval a byl klid. Takze nic. Dneska mame ve skolce schuzku,takze tu bych chtela jeste stihnout,no a pak uz muzu :slight_smile:
4. říj 2012 v 08:38  • Odpověz
@martina26 juá jsem těhu podruhé a při prvním jsem se budila i ve tři ráno a nemohla spát....asi jak sjem dříve pracovala na směny :slight_smile: ale pak se mi chtělo jít lehnout třeba v sedm.....což mě ted ta moje malá ještěrka nenechá...

holky to je tak super, ráno mě už celou opusinkuje :D dnes bude hezky, večer jsme ještě vyprala a chci dnes uklidit...a jak je partner pryč, asi zajedu pro oběd - zeleninu s rýží a jemu nějakou kachnu....vůbec mi nenapadá, co vařit a až přijede, bude mít určitě hlad...v uterý jsem vzala kuřecí po sečuánsku, když jsme byla nakoupit, otevřeli nové bistro (čínani) a bylo to tak dobrý, navíc vařili přede mnou....vím, že bych to asi neměla....no možná se podívám na nějaký tip na netu a třeba ještě uvařím, uvidím...

holky, co dnes děláte na oběd ??
4. říj 2012 v 08:39  • Odpověz
@mum123 tak to je dobře, že to máš dobré....já už bych to chtěla mít taky za sebou a to jsme 35+5, jenže i doktor říkal, že mám velké bříško....a asi to dopadne i dřív než na 39+0 jak chtějí za každou cenu pediatři, protože říkal, že uvidíme na kontrole 15.10 a že se domluvíme, uděláme odhad miminka a že mě nenechají, aby bylo hodně velké - ptal se kolik měla malá, když jsme ji rodila na 36+6 a měla 3270g a 47cm a říkal, že to je super...akorát mám pořád takový blbý pocit z váhy.....sice mi doktro nenadával, ale jak mě upozornil, bylo mi trochu trapně....navíc partner pracuje v nemocnici a já jsem jako koule....ale oni to přežijou....musím to pak dát dolů....
4. říj 2012 v 08:43  • Odpověz
@tarra27 Neboj kila shodis. Kamaradka mela 19 kg a maly mel jen 2,7 kg. Ja mam sice cca 10 kg,ale mam pocit ze maly bude vetsi. Nevim ale kdyz v nejakym 28tt mudr rekl ze je kousek vetsi nez prumer,tak mam taky divny pocit. Jestli bude mit 3,3 nebo 3,6 kg uz mi je jedno,hlavne at nema 4 kg a vic. Zitra mam termin,pak uz prenasim,tak jsem si delala srandu ze budu mit 5ti kg dite. Au,to bych fakt nechtela.
4. říj 2012 v 08:50  • Odpověz
ahoj holky, tak dnešní noc super... mám tu mamču, tak si s manžou dali večer vínko a já jsem trošku ochutnala, bylo výborný :slight_smile: hned bych si s nima dala skleničku... ale nedala jsem si, se bojím, že kdybych musela jet, tak abych nebyla pod vlivem :grinning:

Ondrášek je se mnou doma, mamča si vyrazila podívat do města, tak jsem hodila jednu pračku, dokud má být hezky, aby mi to uschlo :slight_smile:

Holky, chci se zeptat, jak je to s plánováním termínu císaře? kdyžbych šla na kontrolu toho 11., za jak dlouho poté by mi to naplánovali? Termín ofico mám až 28. nebo 29.10. ? Manžel s mamčouu si tady včera určovali termíny, který by se jim hodil nejvíc, protože mamka jede na týden do lázní a manžel zas na 3 dny na slovensko, tak aby to stihli a vyhovovalo jim to :slight_smile: jsem jim říkala, jen si poručte, já se přizpůsobím :grinning:

@tarra27 ... já dneska vařím těstoviny se špenátem a k večeři "drápky" - co kdo najde - drapne v lednici :grinning:

Všem kdo mají dneska kontrolu, tak ať dopadnou dobře :slight_smile:
4. říj 2012 v 09:14  • Odpověz
@mum123 neboj...uz je jen orientační...

@pajdula už sjem to sem někam psala....včera mi doktor řekl, že 39+0, ale že se to dá domluvit i na 38+...
4. říj 2012 v 09:39  • Odpověz
@pajdula prý pediatři tvrdí, že častěji děti mají známky nedonošení....ale že on si to nemyslí....a podle mě ti udelají odhad a když bude v pohode, udelají ti klidne i 38+...

já sjem taky na sebe zvedavá, termín mám 3,11 ale 39+0 je 27,10, což je sobota a do pondelí na 29. čekat nchci a tak doufám, že mi to udelají před 27.10. domluvíme se prý 15.10, tak uvidíme :slight_smile:
4. říj 2012 v 09:41  • Odpověz
@tarra27 ... díky . Já mám 38+0 toho 15.10. a 22.10. mám 39+0 tt a tenhle datum by se mi hodil víc, ale třeba to nakonec ani nebude potřeba a budu rodit normálně... uvidíme zítra :slight_smile:

včera mi doktorka řekla, že prcek má 2900 g, ale já těm jejich odhadům zase až tak nevěřím :slight_smile: Hlavička jí pořád vycházela větší, ale prý to vypadá v pořádku, tak jsem na to fakt zvědavá zítra.

Sice dnešní noc super, ale zdály se mi divoké sny právě kvůli té hlavičce :frowning2: no snad mě zítra uklidní.
4. říj 2012 v 10:15  • Odpověz
@mum123 tý jo, tak rodičák bych už asi nedala...ještěže mám holky mimo hlavní školní věk, jinak bych byla rodič-absentér :slight_smile:
4. říj 2012 v 11:36  • Odpověz
@tarra27 se máš, to já vyvářim denně, musím, protože chlap dodělává přestavbu domu, tak mu podstrojuju. navíc máme pořád v baráku nějaký řemeslníky, občas pozvu na jídlo i je. dnes dělám hovězí plátky ve smetanový omáčce se zelenýma fazolkama, brambory a ořechovej piškot s jablečným želé. naštěstí mě to v kuchyni docela baví, jak jsem těhotná, nemůžu nikde moc lítat a ani se mi nechce.
4. říj 2012 v 11:41  • Odpověz
@tarra27 moje kamarádka gynekoložka tvrdí, že 99,9% dětí je "dopečených" už ve 37. týdnu, prý 37+0 je naprosto pohoda
4. říj 2012 v 11:45  • Odpověz
@bumbum to je ve skolce,tak snad jen na chvili.Otevirali novou tridu,tak se chteji k tomu vyjadrit. Je tam novy zpusob vychovy Montessori skolka.
4. říj 2012 v 11:45  • Odpověz
@bumbum ja se na to ptala doktora a rikal oficialne je to 38+0 ale kdyz by to bylo 37+2 tak je to taky v pohode,ze ten tyden 37+ se uz nic nedeje,ze uz jsou plice zraly,ze je to takovy hluchy tyden. Ale kdybych sla na cisare,tak me objednani az ten 38+
4. říj 2012 v 11:55  • Odpověz
@mum123
ty jsi teda vzorná matka! naše mrně je naštěstí v pidiškolce pro pár dětí, kde se rodičáky nekonají, jinak bych měla áčka. úplně se děsím za 2roky první třídy, mám asi nějakej blok z dětství, pokaždý čekám, že dostanu vynadáno od učitelky, nebo že něco udělám blbě. já snad radši chodim k zubaři než do školních budov :grinning:
4. říj 2012 ve 12:00  • Odpověz
jsem zpět z kontroly, mám CS na 8 dle monitoru se něco málo již chystá a zažila jsem hamiltona jako super zážitek. Doktorce se nelíbí moje otoky, teď teda mám mega tak mám hlídat tlak a když do pondělí nic tak mažu do rizikovky. Jako začínám z toho mít pořádnou husinu.
4. říj 2012 ve 12:01  • Odpověz
@bumbum já si to myslím taky - malá byla 36+6 a byla uplně normální....a v pohodě...

@martina26 jejda...tak to ti hamiltona nezávidím, ale nestresuj se, císař je v pohodě...fakt .)
4. říj 2012 ve 12:05  • Odpověz
@martina26 Ty jo uz mas CS8,ja mela pred tydnem 4 :slight_smile:
Tak drzim palce
4. říj 2012 ve 12:05  • Odpověz
@martina26 jo a já u první měla nohy jako konve....to byl mazec....a to i po porodu....ještě asi 10dní....se zakliduj, je to normální, zadržuješ trochu vody, tělo se připravuje... :slight_smile: neboj
4. říj 2012 ve 12:06  • Odpověz
@mum123 holky jsme asi blbec...ale co teda znamená CS 8 a CS 4 ???

já mám zafixováno že CS je císař :D
4. říj 2012 ve 12:07  • Odpověz
@tarra27 cs je cervix score. čím je vyšší tím je blíž k porodu.
4. říj 2012 ve 12:15  • Odpověz
@martina26 ... mě když udělali před porodem hamiltona, tak jsem druhý den jela k porodu :slight_smile: tak uvidíš, jak to na tebe zapůsobí... příjemný to ale není co?
4. říj 2012 ve 12:24  • Odpověz
@tarra27 ale neda se na to zas tak spolehnout. Protoze jsou zensky co mela cs7 v 37tt a prenasely atd Jde spis o to ze treba to skore 7 kdyby mela zena uz v 30tt tak je rizikove ze porodi predcasne.
Urcuje se tam zkraceni cupku,konzistence atd. Ja to mam v prukazce,ty ne? Ale co jsem cetla tak plno doktoru to neresi,pokud nedochazi k otevirani moc brzy.
4. říj 2012 ve 12:26  • Odpověz
Holky me toho Hamiltona nedelali,bojim se toho. kamaradka mi psala ze to bylo neprijemny,ale ze to nebolelo. jenze na netu zas plno zenskych pise,ze je to sileny bolest.
4. říj 2012 ve 12:27  • Odpověz
je fakt, že já mám ke konci pokaždý CS vyšší než bych měla a mám všechny holky v termínu, prý je nejdůležitější délka čípku změřená vnitřním ultrazvukem.
4. říj 2012 ve 12:29  • Odpověz
@mum123 máš právo ho odmítnout a upřímně, já bych to udělala...jak jsem včera byla na kontrole, říkala jsem, že se bojím, aby mě nenutil zkoušet to normálně a pak kdyby se malá ještě otočila KP....a doktor sám říkal, že KP je jasná indikace k císař...a hamilton se nedělá...jenže vím, že někde a to i v Pze nebo Brně holky psaly, že jim ho dělali...já bych měla strach...

mě kontroloval doktor jak a jestli jsem otevřená minule na kontrole a včera a zatím nic, ani nemám zkrácený hrdlo, prostě nic....
4. říj 2012 ve 12:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.