• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@imzdadi ... držím palce ať máš brzy Emičku u sebe :slight_smile:

Holky, jsem byla dneska vzhůru kolem 4 hodiny, pak jsem nemohla spát, ale přemlouvala jsem se a ležela, takže tak trhaně jsem spala a v půl šesté přiskotačilo naše dítko s tím, že bude spát u nás :slight_smile: a co myslíte, už jsme nespali, začal tam dělat blbosti a smát se a bylo po spaní. Tak byl asi natěšený do školky, že tam dneska byl stoprocenttně první :grinning:
Manžel ho vezl, abych nemusela já, za což jsem mu vděčná. Já jsem se natáhla v obýváku s tím, že si budu číst a usnula jsem, takže jsem dala ještě hodinku v obýváku :slight_smile: bože, ta mi bodla.
Já dneska musím vyluxovat, tady je pořád prachu, to je děsný a jinak nic nedělám. Možná něco vyperu v pračce :grinning:

@minni15 ... tak jsem přečetla ty potraviny, které by se neměli a musím říct, že jsem si je tak nějak rozumově vyloučila sama :slight_smile: jedla jsem tedy určitě rajčata, tvrdý sýry, vejce i ryby (bylo týden před vánoci a kapra jsem měla určitě), čokoládu a kakao taky - toho jsem se nevzdala :grinning: čaj jsem pila ovocný nebo ten kojící,z kafe jen meltu nebo caro. Ale určitě jsem měla vánoční cukroví (to tučné je :grinning:, ale tatarák nebo něco podobného suši to ne. A první měsíce asi ani hermelín, luštěniny a ty nadýmací potraviny. naštěstí Ondra moc na koliky moc netrpěl, tak doufám, že mi to Matýsek nevrátí i s úroky :grinning:
10. říj 2012 v 08:57  • Odpověz
@simour1 ... výborně, to vypadá nadějně :slight_smile: třeba tě zítra už z porodky nepustí a nebo pojedeš už dneska :slight_smile:
U nás sice taky "něco" proběhlo, ale tedy se mnou se nic neděje :slight_smile: a jak to tak vidím, tak už nic probíhat nebude, protože to zkrátka nebylo ono.
A to mi dneska manžel ráno řekl, že ať si dám pozor komu otvírám dveře, že kdyby za nima byl japonec, ať je nechám zavřený, že zabíjejí velryby :grinning: :grinning: :grinning: na to že vstával tak brzo měl humoru spoustu :slight_smile:
10. říj 2012 v 09:02  • Odpověz
Hezké ráno holky, zdravím všechny, nějak nestíhám ted dočítat a často sem chodit, partner se vrací pozde z práce, do toho peru, uklízím, vařím, včera jsme byly s malou nakoupita to jsou vždycky extempore, navíc mě pořád někdo zastavuje, jak jsem těhotná a mám malou s sebou, pořád se ptá a blbě směje, že mi přejou kluka a já an to a proč jako?? no vypadáte na kluka....nevím, podle čeho soudí, zase ty jejich babské kecy jako že břicho dopředu nebo do strany....se divím, že doktoři mají UZ, že se neradí s bábama...a dnes mi konečně přišli i peníze, tak jsme ráda...i když nevím, zda chodí zpětně a nebo vždy na ten měsíc....protože už mám peněžitou pomoc v mateřství na druhé mimi od asi 22.9 a už neberu mateřskou a přišlo mi nějak víc...

jo a taky mi psali, že mají na uložence balík, co jsme objednala - granule pro psa, musí mít speciální, trpí na záněty očí, hlavně uší a taky se nám na jaře stalo, že mu vypadávala srst....a měl boláky....už jsme si myslela, že má snad lepru, chudínek...ale veterinářka říkala alergie na jídlo....tak jsme objednali Royal canin, na netu 10kg za cca 1200kč, v obchodě jsou dražší....ale skoro 2měs mu vydrží...a tak už nedostává maso, těstoviny apod...

a má to ted chudák těžký, na jaře stiskl prstík malé, protože ho když byla tma štouchla a on se lekl (spal) nekousl ji, ale jen stiskl jako reakci, ale měla nehet fialový, takže už snáma není v obýváku....je mi ho líto, ale malá je neopatrná a musíme jeizolovat, což znamená, že je většinu času sám, ale nemůžu riskovat, že by ji něco udělal....myslím si, že by ji nic neudělal, ale človek nikdy neví, je to pes (i když fr.buldoček) je mu 7let a už má taky problémy s páteří atd... atd....takže ven ho bereme sebou, ale doma je v jiné místnosti.....a navíc, kdyby to udělal ještě jednou, partner ho vyžene..už by doma nebyl.....
10. říj 2012 v 09:04  • Odpověz
@pajdula :D tak manžel je vtipný....

mě taky můj řekl, že kdyby nebyl UZ, myslí si, že máme dvojčátka...a že Uz odhad z pondělí 2600g se mu zdá dost špatný....a pak mějte sex :D :D
10. říj 2012 v 09:06  • Odpověz
a co se potravin týká, tak pečivo je jasný a česnek, oříšky a hlavně luštěniny, to snad nemůže jíst nikdo, aniž by článek četl :D když bude mít mimi prdíky, tak si nedám přece hrachovou kaši :D :D
10. říj 2012 v 09:07  • Odpověz
@simour1 tak u nás to proběhlo včera i předevčírem a nic, tak třeba se ti to rozjede :slight_smile:)
10. říj 2012 v 09:13  • Odpověz
No kéž by se něco začalo dít,ale silně o tom pochybuju,spíš mám pocit,že je to zase na ústupu. :unamused:

@tarra27 Na mateřskou jsem se vás chtěla zeptat taky,jestli už nějakou máte.Já jsem mluvila s paní ze sociálky ohledně jiné věci,a ta mi řekla,že mateřskou mi budou posílat minulý týden v pondělí a že to trvá týden než jsou peníze doručený.No a máme středu a pořád nic.K tomu nemám dodnes zaplacenou neschopenku za měsíc srpen,takže kdybych neměla tu pojistku Allianz,která mi přišla naposled tento měsíc,tak bych neměla vůbec peníze na žrádlo už asi 14 dnů!Manželova výplata mi vystačí vždy asi na týden,není těch peněz moc,máme hypotéku atd. A to jsem ještě z toho kupovala zimní gumy na auto.Jako chtěla jsem udělat mega nákup,kdybych náhodou odjela už do porodky,resp. se zítra už nevrátila domů,ale z čeho,to teda fakt nevím!Aspoň kredit jsem si nabila teď.A to mám ještě schované peníze na ten nadstandard.
10. říj 2012 v 09:28  • Odpověz
@simour1 já si nemyslím, že by šla týden...já to mám teda převodem na účet a chodila mi vždy do 10. akorát na začátku nějak do 15., ale jinak jsem problém neměla ťuk ťuk...

a ona se posílá zpětně za měsíc září a nebo na říjen??

holak já bych tam zkusila zavolat, vždyt přece ti nemůžou jít peníze týden.....segra s tím měla taky nějaký problémy....a co se srpnu týká, to bych řešila taky...a dost už razantně, je říjen, mají měsíc zpoždění a co jako, to máš vyhnat děti na pastvu a za další, když ty nezaplatíš, tak ti běží penále a kdesi cosi....
10. říj 2012 v 09:38  • Odpověz
@tarra27 No za ten srpen může moje vedoucí.Zdrbala jsem ji na 3 doby.Ale soćka má samozřejmě na vyplacení čas,to víš,že je to bordel.O tom týdnu mi to fakt takhle ta ženská řekla.Taky mě to překvapilo.I já to mám převodem na účet.
Holky,mám bolesti po 14-15 ti minutách,tak jsem zvědavá,co z toho bude. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. říj 2012 v 10:16  • Odpověz
@tarra27 Jo a posílá se mateřská zpětně,takže v říjnu za září.
Tak přidávám 2 fotky ze včerejška :grinning:
10. říj 2012 v 10:17  • Odpověz
Já jsem taky zvědavá, jak mi přijde mateřská... já do půlky září pracovala, takže bych měla dostat ještě část výplaty a pak část mateřské asi... ale zatím mi nepřišlo nic. Jen doufám, že to brzo dojde, mám na účtu trvalé příkazy, tak abych nebyla v neplatičích :frowning2: od manži jde hypoška a tak bych musela dojít na trávu, protože nevím co bysme jedli. Vyčkávám trpělivě, ale do konce týdne bych ráda něco měla, alespoň část výplaty.

@simour1 ... tak držím palce, ať se to rozjede :slight_smile:
10. říj 2012 v 10:23  • Odpověz
@simour1 ty jsi psala, že tam máš nějakou kačenu účetní...holka, tak na tebe myslím...třeba se to fakt už rozjede .)
10. říj 2012 v 10:28  • Odpověz
10.10.2012 to by bylo hezké datum .)
@simour1
10. říj 2012 v 10:33  • Odpověz
@simour1 to zní nadějně, šikovnej manžel, asi tomu včera pomoh, držím palce!!!
10. říj 2012 v 10:46  • Odpověz
jinak jsem asi vážně macecha zlá, ale co se týče jídla a pití, vyloučila jsem jen alkohol a tatarák, ráno bez pořádnýho turka si nedokážu představit, teda kromě prvního trimestru, to místo něj popíjim nescafe s mlíkem a cukrem, fuj. chudák Bertička si už asi zvykla, vždycky se sice probudí a zakope, ale zase usne a já aspoň vim, že žije. mám poprvé placentu na přední straně a ty pohyby moc necítím, jen v noci a při monitorování.
10. říj 2012 v 10:52  • Odpověz
Holky,já si myslím,že to byly zase poslíčci...to už není možný! :grinning: Bolí mě to pořád,ale tak nějak nastejno,nic se nezkracuje časově ani nenarůstá bolestivost.Datum je to krásný,ale zřejmě jen pro Emu :grinning:
Já teda kafe jedno denně taky musím,ale rozpustný a dost slaboučký-jinak to do sebe nedostanu.A jinak ujíždím na Caru,ale s mlíkem udělaný jako na způsob bílé kávy. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. říj 2012 v 11:08  • Odpověz
Holky, já jsem sice taky kafomil, ale mě jakmile jsem těhotná, tak kafe nechutná :slight_smile: tak jsem to vlastně i zjistila, protože u Ondráše to bylo úplně stejný... pak se mi ta chuť zase obnoví o to nemám žádný strach :slight_smile:

@bumbum ... ty jsi zkušená matka a víš co si můžeš dovolit :slight_smile: jak se bude holčička jmenovat? Berta - to se mi dost líbí :slight_smile:

Emča by už mohla být na světě, uvidíme, jestli se imzadi ozve :slight_smile:
10. říj 2012 v 11:18  • Odpověz
@simour1 porodila jsi 3x, porodíš i počtvrtý, neboj! ale je fakt, že ten konec těhotenství je dost protivnej a nekonečnej, asi se příroda snaží, abysme se na ten porod začaly těšit :unamused:
holky, já tady nasávám výpary z trouby, jsem tam dala ráno vepřovou pečínku podlitou plzní, hezky s kmínem, cibulí a česnekem a teď to pěkně pomalinku do oběda nechám péct, k tomu zelíčko a bramboknedlík, to zas budou špeky a žáha, au. ale snad to trochu uklidní toho mýho nedobrovolnýho celibátníka, se mi zdá, že toho už má taky dost.
10. říj 2012 v 11:18  • Odpověz
@pajdula původně to měl být Hubert, tak z toho vznikla ta Berta. a když se s tím smířili hlavou kroutící příbuzní, tak jsme je dorazili tím, že to bude Berta Lea. to proto, že můj chlap chtěl Leontýnku a já nebudu riskovat, že bysme měli další, tak to dáme najednou. I tak si připadám jak králík nebo aspoň labrador, co se počtu potomků týče :grinning:
10. říj 2012 v 11:22  • Odpověz
@bumbum ... hned bych si taky dala, já mám dneska file na zelenině od včera, ale tu vepřevou s bramboknedlíkem bych si dala 100x radši. Já slíbila manžovi na víkend svíčkovou, tak snad to dám :slight_smile: Příbuzný neřeším, těm se nikdo nezavděčí a vždycky se najde některý, kterýmu se jméno nebude líbit :slight_smile: králík nebo labrador :grinning: :grinning:
10. říj 2012 v 11:26  • Odpověz
@simour1 já tě dneska vidím v porodce :slight_smile:
Já mám vygruntováno, upečeno a hotov pudink, tak bych Matymu taky doporučovala jestli aby vylezl, ale krom toho že mi tuhne břcho a bolí záda z úklidu se nic neděje,
10. říj 2012 v 11:51  • Odpověz
Takže děvčátka,právě mi přišla úžasná zpráva...V 10:42 hod. se dnes narodila Ema 3,78 kg a 49 cm.Obě s maminkou imzadi jsou v pořádku!!!Velká gratulace a spoustu zdravíčka oběma! :slight_smile:
10. říj 2012 v 11:57  • Odpověz
gratulace @imzadi k Emičce! Krásné míry a hlavně, že jsou obě v pořádku!
10. říj 2012 ve 12:00  • Odpověz
@imzadi velikánská gratulace k Emičce :slight_smile:
10. říj 2012 ve 12:05  • Odpověz
@imzadi... veliká gratulace a hodně zdraví Emičce :slight_smile:
10. říj 2012 ve 12:20  • Odpověz
taky moc gratuluji....

co se kávy týká, sem tam si taky jednu dám, slabou s mlékem a nějakou dobrůtkou...podle mě to zase tak nevadí....a podle mě ani kdyby jste si daly pivo skleničku, nebo deci vína s vodou....tak v nedeli k obedu.....podle mě to nevadí...

@simour1 a podle mě, nechci tě děsit, moc bych ti přála, aby jsi to měla za sebou, ale jestli i při minulých porodech mimi nepostupovalo....nejspíš to nějaký důvod má.....se ale zakliduj, nebude to taková hrůza...ono pořád lepší, když tam ještě chvilku bude, než kdyby se narodilo hodne brzy...si pmatuji loni maminku v 25, týdnu ležela že ji odtekla plodovka....bylo me ji líto....
10. říj 2012 ve 12:36  • Odpověz
@tarra27 No víš co,já jsem si myslela,že to takhle dopadne...je to každopádně už na ústupu. :grinning: Jen to naléhání větší mi zůstalo.Každopádně jsem smířená s přenášením.Ale uvidím,co mi řekne zítra doktor.Samozřejmě to chce každá mít za sebou vždycky dřív,je to už nápor na fyzičku,ale i na psychiku. :wink: Mám to ale určitě zděděné po mamce,která taky nás všechny tři holky přenášela-u mě dokonce už to bylo bez ozev,takže okamžitě nástup bolestí museli vyvolat a na mamku,že musí ihned spolupracovat.Až po odrození si k ní sedla na lůžko doktorka,chytila ji za ruku a řekla,že teď už jí může říct pravdu-kdyby trval porod o půl hodiny dýl,tak už mě nezachránili.Tak pak se můžu divit,že to mám jak to mám :grinning:
10. říj 2012 ve 12:55  • Odpověz
@simour1 no tak to je jasný :slight_smile: ale neboj, to bude dobrý, uvidíš.....zítra se domluvíte....a tobě by nevadil císař vid? Holka já jsme taky v pondělí říkala doktorovi, že už to chci mít za sebou....a on at nespechám, no jsme ještě brzy, já vím, ale stejně....připadám si jak hroch :D
10. říj 2012 ve 13:19  • Odpověz
@imzadi - taky se připojuji s obří gratulací :wink: Ať má Emička v životě vše dobré :slight_smile:
10. říj 2012 ve 13:31  • Odpověz
jsem tu opět s dotazem - poslíčky nemám, ale začínám mít hodně citlivé břicho, jakoby trpne, tvrdne, když se postavím, dřepnu, hlavně při rychlé změně polohy, když vystupuji z auta, když řídím auto..atd. cítím dělohu, hlavně v dolní části, ale někdy i půlku..pak ji cítím, když se malá vyboulí, tak to tak brní...máte to taky?
10. říj 2012 ve 13:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.