• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@blandik Jo jo, to mám taky. A někdy mi stačí si po břiše jen přejet rukou...
10. říj 2012 ve 13:37  • Odpověz
@blandik Mám to stejně :slight_smile: Říkám si, že je to dobře, že se tam něco děje, že se to připravuje k porodu. Ale to je jen můj pocit... Doktoři nebo zkušené maminky by ti možná řeli přesně, co se to tam děje.
10. říj 2012 ve 13:38  • Odpověz
@imzadi Moc gratuluju! Ať sudičky malé věští samé dobré věci :slight_smile:
10. říj 2012 ve 13:39  • Odpověz
Dnes bych měla podle plánu rodit, ale prcek se k tomu nějak nemá :slight_smile: A to jsme ještě včera večer narychlo dobalili s tatínkem posledních pár věcí, vytiskli porodní plán a schválili jména... Jsem si říkala, že když už naše mládě uvidí, že se s ním opravdu počítá, tak vyleze :slight_smile: Místo toho celej den zvedám telefony a odepisuju známým - některým, ketří mě ani na ulici pořádně nepozdraví, jestli jsme ještě celí a kdy to bude a kde, jestli tam bude tatínek, jak se cítím, jestli už mám kontrakce atd. Že jsem ten termín vůbec říkala :slight_smile:
10. říj 2012 ve 13:43  • Odpověz
@blandik Holky mají pravdu,je to normoš,čím blíž k porodu,tím častěji to je.Děloha se stahuje,čímž se připravuje na porod. :wink: Buď ráda,že to nemáš s poslama,je to už humus.Dneska teda trpím už od půl druhé od rána. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na nákup se mnou pojede raději dcera,cítím se dneska krutě. :sunglasses:
10. říj 2012 ve 13:44  • Odpověz
@bluecurrant Tak tohle přesně znám.Manželova babička mi volá třeba i 15x denně.Manžel už ji musel usměrnit předevčírem,ať mi nevolá,ať volá jemu.Že se nic neděje stále a kdyby byla změna,tak dáme samozřejmě vědět.Navíc my máme na vesnici tak slabej signál,že s každým hovorem musím do půl těla do okna nebo před barák,a to v mým stavu jaksi není možný.Bohužel se ale ukazuje,že jsem měla pravdu,že babička opět po pár měsících ujíždí na lécích na spaní a vůbec si nepamatuje,že mi před půl hodinou volala!Dnes jsme zatím na dvou nepřijatých hovorech.Záměrně jí to neberu,protože neumím lhát a když jí řeknu,že se dnes necítím nejlíp,do večera se jí nezbavím.Navíc jsem nervní skrz tu zítřejší kontrolu,tak nemám potřebu to s někým rozebírat. :slight_smile:
10. říj 2012 ve 13:49  • Odpověz
@tarra27 Taky si vyjímečně po těžkým obědě dám deci piva, nebo večer hlt vína - dělám to tak celý těhotenství a miminko se má k světu a všechny vyšetření máme ukázkový... Tak to tak plánuju i při kojení. Jo teď ještě v období burčáku si občas taky dám. Narodí se do vinařské rodiny, tak ať si zvyká :slight_smile: Ale ne pravidelně a jen mravenčí dávky.

@minni15 Laktační poradkyně nám na kurzu říkala, že při kojení by se mělo jíst všechno, ale hlavně zdravě. A když miminko bolí bříško, je to spíš než prdíkama tím, že ještě nemá úplně dovyvinutou trávicí soustavu a neví jak se vykakat nebo si prcnout - prý na to hrozně pomáhají masáže bříška miminka. Tak nevím, ony jsou ty informace z každé strany jiné...
10. říj 2012 ve 13:50  • Odpověz
@simour1 - přeji, aby to už bylo co nejdříve, ti posli tě navštěvují často..Já doufám, že žádní posli nebudou a že odteče voda, nerada bych do té porodky jela vícekrát, pokaždé s poslíčkama...JInak to čekání mě už začíná točit, přitom nejsem pořádně sbalená, a začala jsem si včera psát porodní plán podle jedné knížky. Přitom doktor se mě pokaždé ptá, jestli už poslíčky mám, jestli mě v noci budí...a kouká na mě tak útrpně s tou váhou miminka...

Jo, a chtěla jsem se zeptat, které z vás už chodí na kontroly do porodnice a které ještě ke svému doktorovi? Já pořád k doktorovi a zatím nic neříkal, že by mě chtěl předávat, příští týden na kontrole už budu 39+4, tedy doufám, že už budu ve dvou vyhotoveních tou dobou
10. říj 2012 ve 13:53  • Odpověz
@imzadi gratuluju, krásný jméno, krásný míry a krásný datum narození!
10. říj 2012 ve 13:55  • Odpověz
@simour1 to by bylo něco na mě, tolik telefonů denně :D

holky, já věděla, proč nikomuneříkat přesně termín, všem jsme nahlásila o 3 týdny později..., resp 3.11 mám termín a já říkám listopad nebo polovina listopadu. s nikým se nevídám, takže nikdo nemůže říct ani pul slova, jak vypadám....a v porodnici je nechci....stačilo mi to loni....pak se řešily moje strašně oteklé nohy a jak vypadám a kdesi cosi, s tchýní pomalu hádka na chodbe, navíc s sebou přivezla kněze....masakr. Ne, nikdy více...
10. říj 2012 ve 13:57  • Odpověz
já porodní plán nemám, chci císaře a doufám, že dopadne....stejně to pak bude podle situace.....já jdu na 37+2 do porodnice na kontrolu....k lékaři, který by mě měl dělat sekci....pokud vyjde naplánování :slight_smile: ale nevím, kdy se jinak posílají,,,
10. říj 2012 ve 13:59  • Odpověz
@simour1 já mám zas o 8 let starší segru, která mě vytáčí tím, že kdykoli přijde, strašně se směje mýmu břichu a říká mi "těhulko", což nenávidím! a taky se pravidelně ptá, jestli už. jinak je zlatá a děsně hodná, ale za tohle mám vždycky chuť jí přetáhnout válečkem na nudle.
10. říj 2012 ve 14:02  • Odpověz
@tarra27 proboha, na co kněze??? :grinning:
10. říj 2012 ve 14:03  • Odpověz
holky já se divím, že to těm příbuzným ale i těm cizím není trapný....já bych se takhle nikdy neptala, přijde mi to jako drzost a i dost nevhodný.....nejradeji bych jim odpovedela co jim je potom...

minule jsme byla v obchode tady na vesnici, prodavačka se mnou vůbec nemluvila, jen mi před placením řekla - tak kdy to bude?? a udělal ksicht....bych ji dala ránu nejradeji....
10. říj 2012 ve 14:04  • Odpověz
@bumbum je to roidnný kněz, jezdí k nim domu i na tři dny třeba nebo po vánocích....dělal jim prý odvoz.....mají to 4h cesty a stejně tam potřeboval.....
10. říj 2012 ve 14:04  • Odpověz
@tarra27 aha, jsem se skoro lekla...
10. říj 2012 ve 14:08  • Odpověz
@bumbum každopádně to bylo trapný...navíc ani neřekli, že přijedou, normálně se objevili před porodnicí a volal mi partner, zda sedím a já že ano a on že přijeli.....a že jsou přede dveřma....a to jeho mamka ani nechtela, aby mi to řekl - prý překvapení....a když přišla, postavila se mezi dveře, kde nebylo videt, kdy se otevřou a nekdo do ni vrací a mohla spadnout a začala brát malou z toho kočárku nebo pojízdného domečku jakoby, neím jak to nazvat a já ji řekla, at se nezlobí, že ji malou nechám dát na ruce, ale at tady nestojí, že si sedneme ke stolu, že tam pojednou s večeří nebo tam nekdo vrací a spadnou....tak neslyšela resp delala že neslyší a pak jsem to teda řekla partnerovi a on ji to zopakoval a ona nafouklá celou dobu......holky, masakr
10. říj 2012 ve 14:08  • Odpověz
@bumbum a bud v klidu, tchyne dala nejprve na ruce malou knezi a pak až manželovi...

já ted nikoho v porodnici nehci a jestli přijedou, zase odjedou.....a neuvdií nás a vůbec po tech kecech, co měla když u nás byla v srpnu....
10. říj 2012 ve 14:09  • Odpověz
@tarra27 Já umřu s tím knězem :slight_smile:))))))))))) Ale chápu vysvětlení.Přesto ta představa je pekelná :D Víš co,já si myslím,že všechny ty zvídavý dotazy jsou od lidí,kteří už zapomněli,jaký to je finišovat :angry: Především ženský nechápu,u chlapa to beru.
@bumbum Tak já mám ségry dvě -o 12 a 15 let starší a mám to s nima úplně stejně.Teď mi psala jedna mail,že viděla na FB mou fotku a že je to peklo.Druhá mi psala,jak jsem dnes dopadla na kontrole-jdu až zítra a ať nezapomeneme malou prošťouchat s manželem!Taky bych zabíjela kdybych mohla!!! :sunglasses:
10. říj 2012 ve 14:14  • Odpověz
@tarra27 no to je děs s tím knězem, ty bláho. To jsi udělala dobře s tím termínem, jsem to taky měla tak udělat. Já když ségra čekala dítě nebo tady sousedka tak jsem je teda taky nikdy nebombardovala otázkama tohoto typu. Taky mi to přišlo trapný.

@simour1 tyjo ty máš ty poslíčky chudáku fakt mega a často. Jsi dobrá že dáš ještě nákup. A jinak s kontrolou jsem na tom stejně, taky jsem z toho nervní. V kolik jdeš? Já mám být u své doktorky v půl devátý a počítám, že mně pošle do té nemocnice tak to vidím minimálně na celé dopoledne.
10. říj 2012 ve 14:16  • Odpověz
@simour1 ony to dělají snad naschvál podle mě - ty ženský, ne tvoje sestry....já si myslím, a vůbec třeba tchýně apod...že samy z toho mají radost a jim to dělaly taky, ale dělá jim to svým způsobem dobře...ony tím jsou jak postižený....fakt to taky nechápu.....
10. říj 2012 ve 14:18  • Odpověz
@tarra27 chudinko!!! a to jsem myslela, že moje tchýně má ty nejšílenější nápady ze všech tchýní světa :grinning: :grinning: koukám, že vždycky se dá vymyslet něco luxusního :grinning:
10. říj 2012 ve 14:19  • Odpověz
@martina26 holka, to je fakt mazec....

já to tak vedela/tušila, tak jsem to tak řekla i loni....termín pozdeji....takže možná tuší....mě mamka zase včera nezapomela říct, at malou netahám.....to mi taky leze strašně na nervy.....

s mamkou jsme se nevidela od června a chvilku byla dost naštvaná, zejmena ted v září, už to bylo fakt na ostro...ale ustála sjem to, pak jsem si říkala, jestliji přece nemám říct, aby přiijela nebo tam zajet, ale partner říkal, at si to rpzmyslím, že jemu je to jedno, ale at pak nebrečím...a nakonec jsme udelala dobře, že jsem se s nima nevidelůa....při včerejším rozhovoru, kdy jsem slyšla asi 5x, že její kolegyne má termín 29.10 a že bude rodit tam kde já a kolik přibrala, jak vypadá, jaký má břicho........tak jsem siříkala, ne ne, udelala jsi dobře holka....
10. říj 2012 ve 14:22  • Odpověz
@bumbum tak ony jsou ještě horší.....nechtela sjem se snikým videt už do června, právě kvůli řečem...a co myslíš, nakonec jsme se nechala ukecat, resp nechtěla jsem být za špatnou, malá měla narozky, tak na narozky nepřijeli, ale asi 2týdny po nich, a řeči typu - copak držíš dietu? a já na to ne....já to neřeším, jsem těhotná...no to je vidět ha ha ha...a kolik už jsi přibrala? tak to byla poslední tečka....
10. říj 2012 ve 14:24  • Odpověz
to je vdiět, že nedržíš dietu....aby to nevyznelo jako že je videt, že jsem těhotná....
10. říj 2012 ve 14:27  • Odpověz
Holky počkejte až se dětinky narodí to pak zase budou dotazy a telefony typu.....Jak to zvládáš, nechceš s něčím pomoct? Jak spinkáte? Nejsi unavená? Kolik toho malý vypije? Není mu zima/teplo?.......atd takže si nevybereme :sunglasses:
10. říj 2012 ve 14:28  • Odpověz
@martina26 přesně.....

navíc, já buud mít holky o 14měs a už co jsem otěhotněla si všichni tukali na čelo....jak to zvládnu, jaký jsme chudák.....přitom my sjme říkali, že chceme brzy po sobe, resp co nejdřív....a reakce tchýně - a je tojistý?? vtipná....
10. říj 2012 ve 14:31  • Odpověz
@tarra27 my maminky jsme někdy na zabití. z toho srovnávání s její kolegyní si nic nedělej, to muj zákonitej, když viděl těsně po porodu naší sousedku, se kterou udržuju jen velmi diplomatické vztahy, jí přede mnou (v tý době už velryboidní hrošicí) začal medit, jak vypadá skvěle, jak by vůbec nevěřil, že před pár dny rodila a vůbec se na ní usmíval jak na svatej obrázek. zabít ho v tu chvíli, museli by mě osvobodit!
10. říj 2012 ve 14:33  • Odpověz
@bumbum holka, tak co na to napsat.....k tomu není co dodat....

já jen doufám, že taková nebudu :D
10. říj 2012 ve 14:38  • Odpověz
@martina26 a dotaz kojíte? nebo ještě kojíte? jak bumbá???!!! CO JE KOMU kromě doktorky malýho DO TOHO !!
stejně tak nevkusné mi ale přišly dotazy dřív : a kdy bude to druhé? Jako by všichni nevěděli, že dnes je to u každé druhé rodiny potíž, - dobře, dvakrát řeknu že na to nespěcháme a tak snad můžou vycítit že to nebyl dobrý dotaz. Nene, ptali se i deset let, zbylých sedum teda už dali pokoj :slight_smile:
Nejlepší je neptat se, kdo něco říct chce, řekne sám o sobě, nebo to tak není?
10. říj 2012 v 16:04  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.