• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@blandik Mě přeřadila gynekoložka asi 14 dní před termínem. Sama zavolala k Milosrdným a objednala mě, takže už jsem tam byla dvakrát a doufám, že zítra potřetí už naposledy...
10. říj 2012 v 16:15  • Odpověz
@tarra27 Já bych jí zaškrtila za takovýhle chování a už by si malou nikdy nepochovala...ty vado...
10. říj 2012 v 16:55  • Odpověz
Ahoj hoky, vydrzte, uz chybi malo a budeme to mit vsechny za sebou. Myslim, ze s nami mlati i vice hormony, nejaka ta nervozita, a to je pak clovek citlivy na kazde slovo.
Prilisna pozornost ze strany okoli urcite prijemna neni, ale muzu vam rict, ze je to mozna lepsi nez vubec zadna. Bydlime na druhem konci sveta, 10 000 km od rodiny a vsech pratel a musim priznat, ze je mi obcas lito, ze jsme tak daleko. Nekonaji se zadne navstevy, zadne darecky pro miminko, sem tam nejaky mail nebo telefon. Kamosky v CR si navzajem pujcuji nebo daruji veci pro mimi, to ja musela poridit vse od zakladu. Navic je to nas prvni prirustek, takze nemam zadne zkusenosti a obcas jsem v tech obchodech dost ztracena. Nekdy se citim docela sama, i kdyz manzel me podporuje a snazi se, jak se da. Ideal zkratka neexistuje, clovek je tvor vecne nespokojeny, tak nam nezbyva nez vydrzet.
Kazdopadne je moc fajn, ze muzu zajit sem na Konika a pokecat s vami, spriznenymi dusickami :slight_smile:.
10. říj 2012 v 17:17  • Odpověz
@majajaja přesně - kojíš ? později a kojíš ještě? Já už budu všechny posílat někam.....natvrdo....normálně se zeptám, proč tě to zajímá nebo na co to potřebuješ vědět?
10. říj 2012 v 17:26  • Odpověz
@minni15 když ono je podle mě lepší, když jsi dál....já teda bydlím v čr, ale dál od všech a vyhovuje mi to...ono je to ale hodně dáno rodinou jak z mojí tak partnerovi strany,...
10. říj 2012 v 17:26  • Odpověz
@tarra27 My mame rodinne vztahy z obou stran velice dobre, ale mozna je to i tim, ze se vidame malo a jsme si vzacni. :slight_smile: Kazdopadne rodina pro me vzdy byla a je dulezita a obcas mi tady chybi. Ale na druhou stranu i soukromi je dulezite, mam je vsechny moc rada, ale treba bydlet s nimi pod jednou strechou, tak to by nehrozilo..
10. říj 2012 v 17:44  • Odpověz
@tarra27 Víš co,já teda zase bez rodiny bych být nemohla.Mamka to se mnou hodně prožívá,i ségry obě a jsem ráda za pěkný vztahy.Přestože jsou samozřejmě životní situace,kdy mám z nich černo před očima,to bych kecala,kdybych tvrdila,že to tak není. :wink: Ale co mě OPRAVDU hodně nakoplo,bylo teď před třemi dny na FB,kdy mi do zpráv jedna známá-ne žádná kamarádka,napsala,jestli mi to vůbec za to stojí?!!! :fearful: Jako samozřejmě že člověk si tady vyleje srdce,jak ho všechno bolí a už nás to nebaví,ale přece to každá z nás prožívá a zvládá z toho důvodu,že ten maličkej živej tvor za to stojí a miluju ji,přestože netuším,jak vypadá a co nás společně čeká.Jsem už hodně unavená ze všech probděných nocí a vytrpené bolesti,ale to miminečko za to přece stojí.
@minni15 Souhlas s Tebou.Já myslím,že není žádný med bydlet takhle daleko od všech svých blízkých.Partner ač milionovej Ti nemůže vynahradit pokec s kámoškama nebo rady maminky.Tak se drž! :wink:
10. říj 2012 v 17:50  • Odpověz
souhlasim s tebou, fakt ty vobludy zlobivý stojí za trochu toho nepohodlí, i když by je člověk občas nejradši uškrtil. asi existujou lidi, kterým děti nic neříkaj, mají jiný priority než rodinu, sice to nechápu, ale nikdy by mě nenapadlo za to někoho soudit nebo se mu posmívat.
10. říj 2012 v 18:08  • Odpověz
@minni15 - a vy jste tam již nastálo a nebo máte v plánu se přesunout někam blíž? Jak jste se tam vlastně ocitli?
A nějakou místní kamarádku tam nemáš?

Co se týče dotazů, tak při prvním jsem taky mlžila s termínem, teď ho též moc nesděluju, jen kamarádkám. A dotazy kojíš atd. - jo, ty jsou vtipné. Zvláště mateřský plurál zbožňuju :slight_smile:. Neříkám, že mi to občas neujede, ale takové ty otázky - a už jste kakali? - mě přivádějí k šílenství.
Sranda, že nejdřív každého zajímá, jestli kojíš a když jsem kojila 23 měsíců (a to syn byl teda echt kozofil, takže to znamenalo ho mít věčně u sebe a v noci se nevyspat atd.), pak jsem byla i souběžně těhotná, takže chvílema fakt chuťovka - vypadala jsem jak zombie z únavy, tak si všichni klepali proč jako ještě kojím :slight_smile:. Holt každému se člověk nezavděčí :slight_smile:
10. říj 2012 v 18:16  • Odpověz
@minni15
@simour1 holky to vám závidím....já se na anše spolehnout nemůžu, otec alkoholik, sice víkendový, ale jsme mu na obtíž, občas dělá ramena, že ne, ale je to tak bohužel. Sám od sebe mi volá jen opilý...a mamka ta zase všechno řekne, nemůžu se jis věřit a neustále mě celý život za něco kritizovala, vyčítala mi, že mě měla brzy....psolouchala jsem, jaký se mnou měla strašný porod, jak musela být doma, když táta chodil rpyč, jak je s tátou kvůli mě jenom...a celý život se mnou tak nějak soupeřila....pak se to nejak srovnalo, ale cítím, že to není takový, jak by mělo - musím se před mamkou strašně hlídat, protože ona krotizuje i to, jak jsme v těhotenství tlustá - neřekne to přede mnou, ale v práci a pak lidem, se kterýma kamarádí...ono já se snažila kolikrát neřešit minulost, ale když pak člověk vidí, že i před mamkou nemůžu nic říct...mrzí mě to, strašně....ale ona se podívá a já už ji tak znám, že vím, co si myslí....ona je v jádru hodna, ale spoustu věcí dělá dost blbě....ona se i zastávala cizích lidí proti nám dětem....a segra?? nemůžu ji říct jiný názor než má ona jinak se urazí, navíc ona to hraje na všechny strany, lže, kolikrát si stěžuje na tátu, položím tel a jde za ním a sranda ha ha, opije se s ním nebo ho vozí.....za peníze samozřejmě...a tak todělá se všema členama i v širším kruhu rodiny, chce být u všech dobrá, tak všechyn navzájem balamutí a pomlouvá....a mě to staršně vadí...kdyby byla upřímná, udělá líp...a nejvíc me dostává, když chodí za 81letou babičkou, jde tam cca 1 za půl roku, přestože bydlí vedle a navykládá jí tam takový nesmysly, že je z toho pak hotová....jak ji bratranec říká bábba a že ji ani nemůže všechno říct jak o ni mluví...a at to hlavně neříká mě....měla jsme s ní kvůlu tomu rozhovory...ale nemá to smysl....tak pomlouvá i mamku u mě, pak s ní jede nakupovat....a taky sjem s ní řešila, že se pořádne jednu dobu nestarala o syna....na 2 a 3/4 letech vážil 11kg....nosil plenky, ty jsem ho odnaučila já, když u nás byl na víkend a měl virážku přes záda zadek až nohy....a plenku, tak takhle nacuclou jsme ji nikdy nevidela.....hrozný...kruhy pod očima, v noci nespal.....ted si našla chlapa, který se o ni i o malého stará amá to lepší o hodně, tak snad jim to vydrží....kluk se srovnal....tak snad neco,ale psychické následky si ponese...navíc segra ho nutila pořád spát - fakt pořád....žádný režim a stolování.....tak možná i to nás trochu rozdelilo...vím, že to nemela snadné, ale ona vidí chybu u druhých a ne u sebe, je strašně pohodlná, aby neco delala....našiji sponzorovali parkticky dva a půl roku určitě a stejne na ne nadávaa......

takže tolik o mé rodině....mě to kolirkát taky strašně mrzí, jenže čím jsem starší, tak nějak chápu, že je zbytečné heldat někde neco, co tam proste není a být nemůže, bohužel....
10. říj 2012 v 18:21  • Odpověz
@sven Na stalo se tady nechystame byt, ale asi jeste rok nebo dva ano, kvuli prace. Par znamych tady mame, ale neda se to srovnavat s kamaradkami, ktere znam leta (ze skoly, ze sousedstvi, z prace).
Cim je clovek starsi, tak navazuje pratelstvi hure. Kdyz nechci, tak nemusim byt sama, par holek tady znam, ale citim, ze to neni ono. Jiny jazyk, jina kultura, jine hodnoty. Je to moc zajimave, poznavat svet a videt ho jinyma ocima nez jak ho vidi turisti, to zase ano. Ale jak rikam, o pratelstvi, tak jak ho vnimam ja, nemuze byt rec. Je to tak na pokec, na kafco, ale kdyby mi ted nekdo rekl, ze uz je nikdy neuvidim, tak to se mnou nijak nehne. Jde jen o povrchni vztahy, ale i tak jsem za ne nekdy vdecna. Jsem tvor spolecensky a totalni izolace by me zabila.
10. říj 2012 v 18:39  • Odpověz
@tarra27 To me mrzi, ze s rodinou tak valcite. Vim, ze se to stava. Ono jak se rika, rodinne prislusniky si clovek nevybira a kazdy nema to stesti. Alespon vis, na cem jsi a asi si uz nedelas iluze.
O to vic musime pracovat na te nasi vlastni rodince, aby vsechno vyslo! Tak hodne stesti do budoucna ..
10. říj 2012 v 18:43  • Odpověz
@minni15 Když tam nejste nastálo,tak to je fajn.Ale vy asi byste se stěhovali do Itálie,viď? Každopádně budeš mít hodně zážitků životních.Jednou budeš dětem povídat,jak jsi procestovala kus světa. :wink:
@tarra27 Taky je mi líto,že máš takové negativní zkušenosti.Já myslím,že v každé rodině něco je,ale musí to splňovat určité hranice.Je to o vážení si každého,toleranci.A pokud tohle člověk v sobě nemá,těžko to v něm vybuduješ. :unamused:
Marti,já zapomněla Ti odepsat skrz ten zítřek...pojedeme s manželem kolem deváté.Zavezeme malou k mojí mamce,pak ty ozvy a kontrola.Držím palce,ať Ti doktor řekne něco hooodně pozitivního.
Já jsem si teď dala hodně teplou vanu,tak uvidíme,co to udělá.Ale můžu vám říct,že dnešní den bych nejradši vymazala,jako fakt už mě ty bolesti unavujou.Já snad budu rodit zádama,jaký mám křížáky. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mimo jiné. :confused:
10. říj 2012 v 19:24  • Odpověz
@simour1 Kam budeme pokracovat odsud, to je zatim ve hvezdach, i kdyz Italie je pravdepodobnejsi. Zatim to neresim, az to bude, tak to bude. Manzel je docela kosmopolitni, ten nema problem nikde. A ja vedela do ceho jdu, kdyz jsem si ho brala, takze jeste uvidime, kam nas vitr zanese :slight_smile:.
Drzim palecky na zitrek a kdyby se "neco" delo, tak dej hned vedet. Budeme cekat na zpravy!
10. říj 2012 ve 20:44  • Odpověz
holky jste hodný..mě ani enmrzí to co bylo, prostě ona to ani mamka neměla snadný mě mít tak brzy atd....ale spíš je mi líto jak to je ted a někdy mám v sobě výčitky, zda na ně nejsme moc tvrdá....když jsme odměřená apod, ale pak když ustoupím a natluču si, tak si říkám, že to tak příště neudělám...a ted vlastně poprvé jsem neustoupila....loni jsme taky v porodnici nikoho nechtela a nakonec jsemustoupila....a tak jsem to celkem dělala se vším...ale už to tak prostě nedělám a dělat nebudu...vždy na to dojedu jen já....v případě potřeby bych jim samozřejmě pomohla atd, ale soukromí si prostě hlídám...i když mě mrzí, že s mamkou ani segrou si prostě nemůžu dát v klidu dvojku vína...aby přijely a poseděly jsme tak nějka jsme nemusela řešit, co si řeknou a neřeknou atd...
@simour1 křížáky musí být hrozný, drž se holka....zítra se s nima domluvíš, uvidíš....
10. říj 2012 ve 21:20  • Odpověz
@imzadi také moc a moc gratuluju k narození Emičky!
10. říj 2012 ve 23:47  • Odpověz
Všem co zítra čeká kontrola přeju dobré zprávy o blížícím se porodu!
11. říj 2012 v 00:05  • Odpověz
@imzadi Šla jsem se ještě schválně kouknout, co Emička, dohledat to dalo práci, ale vím i míry - krásné, takže obrovská gratulace k přírůstku, ať Vás pustí co nejdříve domů a brzo se tu ukážeš. To je hezké, že už jsou ty porody v plném produ :grinning: .
11. říj 2012 v 00:39  • Odpověz
Dobré ránko všem.Tak vá s jdu ještě pozdravit pře odjezdem.Večer mi odešla ještě hlenová zátka,pak se spustily mega bolesti,ale během hodiny bylo po všem.Takže stále 2v1 a zřejmě to tak ještě zůstane nějakou dobu,uvidíme. :slight_smile:
@tarra27 Tobě moc děkuji,pak se Ti ozvu. :wink:
11. říj 2012 v 08:54  • Odpověz
@simour1 nemáš zač, já nevěděla, zda už tam nejsi ráno na osmou :D
11. říj 2012 v 09:05  • Odpověz
@tarra27 - na toho kněze to fakt nemá, to by mě povalilo a odvezlo..moje tchýně zase začala prohlašovat, že jsme jim vůbec nechtěli říct, že čekáme chlapečka a že se bude jmenovat Michal, že jsme jim to řekli až před porodem (nesmysl, jen jak s námi nesouhlasí výchovně, tak se ji to v hlavě už všechno plete), teď vyzvídala pořád, co to bude a pořád nám říkala, jak její druhá dcera jim to řekla hned, jak se to dozvěděla, co čeká a jak se bude jmenovat..ne jako my, my jim to nechceme říct ...bylo na ní vidět, že nám nevěří...pak miška jednou povídal něco o porodnici, že se tam půjde s tátou podívat a tchýně na to - no já nevím, jestli my tam vůbec půjdeme, když si se narodil ty, tak si to máma nepřála, aby jsme tam přišli - žádná pravda - tehdy jsem jen nechtěla, aby na Mišku šáhla a tím ho vzbuddila, byl to třetí den, spal, já za sebou šílenou noc a věděla jsem, že ho tím probudí..no a ona do minuty si sáhla a dítě vzhůru..prostě jí se to v hlavě nějak plete, jak má pocit, že vztahy nejsou dobré, tak nás nějak osočuje z věcí, které byly jinak...takže já bych taky nejdraději, aby za náma vůbec nejezdili tentokrát..plánuji si dítě úžit úplně jinak, navíc chci spát, pokud to jen půjde, když bude miminko spát a nemám chuť tam mít každé odpoledne návštěvy, bude mi stačit manžel a miška. Tak nevím, jak to rozdýchá...
11. říj 2012 v 10:25  • Odpověz
@simour1 už to určitě bude brzy, jestli nenapíšeš po kontrole, tak víme, co se děje :dizzy_face:
11. říj 2012 v 10:26  • Odpověz
@tarra27 - to je hrozný, jsem si to dočetla teď, a člověk s tím pak žije a vyrovnává se s tím, a prostě je těžké se od toho odstřihnout a nechat to být...mě stačí, že máma se mnou někdy nesouhlasí - se mnou jako osobností - ve smyslu mých permanentních vlastností, tkeré jsou jiné než její a které jaksi jsou více podobné otcovým, se kterými ona v životě bojovola, ona mi to ani nemusí říct , ale já to vidím a mám s tím problém, protože bych chtěla, aby mě brala takovou jaká jsem a z takové se ze mě těšila, stejně jako já z ní...ale jinak mám s mámou báječný vztah, můžu ji říct cokoliv...narozdíl třeba od manžela, který byl vychovávaný velmi tradičně, a necítil doma bezpečí, co se týče vlastního názoru, vyjádření, pocitů a tak to te´d je v rovině té, že on prostě s rodiči o problémech nemluví, rodiče mají problém, že jsme se odcizili, nesouhlasí s tím, co děláme, ale taky nejsou schopní s manželem mluvit, děje se to jen v narážkách a kritice, kdy manžel prostě na to nereaguje, takže nemají šanci si to vyjasnit...ale to jsou malé věci.
11. říj 2012 v 10:33  • Odpověz
@bluecurrant - takže 14 dní před termínem..no já jsem zvědavá na kontrolu v pondělí..už bych i ráda do porodnice, největší strach mám, že budu přenášet a že mě budou nutit do vyvolávání, protože odhad mimnka je dost velký - přes čtyři kila v 38+4, poslední dny mám ale pocit, že děloha je více a více citlivá, žádní posli, ale břicho občas tvrdne..
11. říj 2012 v 10:36  • Odpověz
AHoj holky,
jsem zpět z kontroly a CS na 9, max je 10, na porod jsem ukázkově připravená, dle doktorky do zítra Pardubice stihnu no ale nevím. Dle doporučení si dám teplou vanu. Jinak mně opět prohmátla a to fest ale prý když je to v tomto stádiu tak to mlže jen pomoct. Takže se nechám překvapit.

@tarra27 je to na houby a je mi to líto, u nás to taky není ideál ale z mojí strany jde spíš o to, že uřednostňují ségru a její rodinu než tu moji ale zase když mamina přijede k nám, tak se může v obskakování dětí přetrhnout, ale cítím, že hlavně děti s ní zas tak vřelý vztah nemají. Naše děti nejvíc milují moji babičku jejich prababi.

@simour1 holka tak myslím že jsi jasná další maminka :slight_smile: Moc držím palečky a když by něco písni :slight_smile:
11. říj 2012 v 10:58  • Odpověz
@blandik mně trvalo skoro 40 let, než jsem se srovnala s pocity vůči rodičům, člověk až s vlastníma dětma a chybama, který sám dělá, pochopí, že rodiče jsou (v mým případě bohužel byli, už nemám ani jednoho) taky jen chybující lidi se spoustou nesnesitelných návyků. nějak jsem jim oběma v duchu vyčetla všechno, co mi vadilo, přestala jsem se tím užírat a moc se mi ulevilo. jak píšeš, že mamce vadí tvoje vlastnosti zděděný po taťkovi, přesně vidím sebe a 2 ze svých dcer, který jsou vzhledově po mně, ale oči a povahu mají tatínkovo. občas z nich rostu a pochybuju o vhodnosti výběru manžela, ale snažím se smířit s tím, že jsou v něčem naprosto jiný než já. ale byl (a u tý jedný teprv bude) to náročný...
11. říj 2012 v 11:00  • Odpověz
@simour1
@martina26 teda holky, to jsem zvědavá, která z vás bude první! :slight_smile:
11. říj 2012 v 11:02  • Odpověz
no hlavně že jsme všichni zdraví....máme svoje rodiny a alespon víme, jak my to nechceme .)

holky mě se nechce nic, malá usnula, musím povesit, prádlo. dát oprat další, uvařit, projít sprchou.....a nejradeji bych šla spát....
11. říj 2012 v 11:03  • Odpověz
jo a ona mamka i víc věcí pochopila...je to určitě lepší než dřív, jen ji nesmím nic moc říkat, aby to neřekla dál...protože ona by to prostě řekla...a že řešíjak kdo vypadá, kolik přibral - no dnes jsem mluvila s babičkou - její mamkou a přestože je zlatá, tak začala řešit, jak mamka přibrala a že s tím by měla něco dělat....no taky to nenměla asi snadný :slight_smile:když ono všude je něco...si člověk nevybere....a asi nikdo to nemá tak, že by nemusel nic řešit a bylo to uplně na pohodu...a pokud to je v původní rodině s rodiči, tak zase se řeší manžel apdo...on každý tady má ńějaké trápení....
11. říj 2012 v 11:06  • Odpověz
@bumbum já to vidím tak že za týden půjdu do rizikovky s přenášením :grinning: :sunglasses:
11. říj 2012 v 11:27  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.