• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@efee Ahoj, já jsem z Hošťálkové. Do Zlína jezdíme na genetiku.
10. kvě 2012 v 08:16  •  3 děti  • Odpověz
@jana21278 Ve 33 nejsi mladice???? Mě je 35 a občas si přijdu mladá až až :slight_smile:))))) Rodit budu už ve 36 a můj si za 2-3 roky plánuje další. Dnes už je to všechno jinak.....když jsem první holku rodila ve 24 letech, tak jsem si přišla už trochu stará....teď už to tak nevidím :slight_smile:
10. kvě 2012 v 08:19  •  3 děti  • Odpověz
Čtu vaše názory na triple testy tak myslíte,že jsou zbytečné?MUDr. mi je ani nenabídla Prvotrimestrální screening vyšel na výbornou , takže plodovku jsem odmítla.Už nejsem nejmladší, pravděpodobně tady budu nejstarší ,ale už si pomalu zvykám takže obavy jsou na místě.
10. kvě 2012 v 08:40  • Odpověz
@oktarina jojo, doktor taky říkal, že je to úplně jedno. takže to neřeším a jsem o dost klidnější.
10. kvě 2012 v 08:40  • Odpověz
@majka1976 no já si myslím, že mladice jsem, ale podle různejch tabulek na prvorodičku už zapadám do kategorie starých matek. za měsíc po porodu mi taky už bude víc. doufám, že stihneme ještě min. jedno. radši bych měla 3 děti, ale už jsem dost pohodlná tak nevím jak to budu zvládat. takže uvidíme.
10. kvě 2012 v 09:01  • Odpověz
@aknel72 je pravda, že vůbec nevím jak bych se rozhodla, když by mi řekli, že dítě je postižený. jestli bych si ho nechala a nebo ne. fakt nevím. takže někdy jsem radši, že toho vím míň než víc. protože pak si to začnu zase hledat na netu a jsem z toho úplně mimo.
10. kvě 2012 v 09:04  • Odpověz
@majka1976 Ahoj Majko, z Hošťálkové mám kamarádku, ale ta bydlí na konci světa kdesi v lese:slight_smile:
10. kvě 2012 v 10:34  • Odpověz
To mě se doktorka zatim na nic neptala a rovnou mi vždy nějakej test udělala a ani pořádně nevim čím jsem zatim prošla. Ale všechno máme naprosto v pořádku, tak jsem ráda :slight_smile:
10. kvě 2012 v 11:14  • Odpověz
@efee Já tady u nás moc lidí neznám, bydlím tu teprve 3 roky a než jsem otěhotněla tak jsem byla od rána do večera v práci, takže znám jen holky, které chodily ke mě do tělocvičny :slight_smile:
10. kvě 2012 v 11:56  •  3 děti  • Odpověz
@jana21278 Já jsem čekala postižené miminko loni v listopadu. Do té doby jsem si myslela, že se nikdy nedokážu rozhodnout tak, že to ukončím. Ale jak jsem to viděla a potvrdili mi 3 doktoři, že by to bylo strašné i pro miminko i pro nás, tak jsem se psychicky složila a radši jsme to řešili. Teď bych měla 20.5. termín a děsila bych se, co nás čeká - porod v PHA v Motole, miminko 8 - 10 operací hned po porodu a 100% vývod už od narození. Pak několik let strávených po nemocnicích. Teď taky nejsem moc klidná, jak to všechno dopadne, ale jeví se to lépe než minule, zatím všechny testy vyšly dobře, ještě aby dopadly dobře ty triply a snad to bude OK - jen se mi děťátko nenarodí v květnu, ale v říjnu.
10. kvě 2012 ve 12:02  •  3 děti  • Odpověz
jo, nervy to jsou :unamused:
Já byla na odběru plodové vody u obou (s prvním mi bylo 36 a teď mi je 38 a mám venku půlku štítné žlázy, takže docela už jsem toho měla dost na zvažování) a tam se na výsledky čeká 3 týdny...no, ale co už. Holt, dřív to nešlo, tak teď si to takhle "spříjemňujeme". Ale pak už snad bude klid :wink:
10. kvě 2012 ve 13:01  • Odpověz
@majka1976 to máš pravdu, že bych taky nakonec věděla, že dál to nejde. někdy jsou strašně těžký situace a člověk se musí rozhodnout dost rychle. ale teď to dopadne dobře a v říjnu se dočkáme našich drobečků.
10. kvě 2012 v 15:03  • Odpověz
jj, dočkáme :slight_smile: už se těším, nemám moc ráda zimu, tak mi to s mimišem aspoň rychlejc uteče a v létě už je budeme mít velké a bude s nima sranda.
10. kvě 2012 v 19:09  •  3 děti  • Odpověz
@xuxie jak jste na tom s nocnikem?kuba ho zatim uspesne bojkotuje, rada bych odplenkovala do porodu, ale moc to nevidim :confounded:
10. kvě 2012 v 19:31  • Odpověz
Já na klasický triply taky nejdu. Chtěla jsem jít, ale gynekolog říkal, že jsou nanic a podobně se tvářila i genetička v nemocnici. Mám za sebou screening ve 13. tt a přišlo mi takový divný už nic "genetickýho" nepodstoupit, tak jsem jim říkala, že se bojím...a nakonec jsem si vyjednala nějaký hodně podrobný rozbor krve, který se nějak nakombinuje s tím prvotrimestrálním screeningem, tak uvidíme, co to bude za zázrak... :slight_smile:
10. kvě 2012 v 19:40  • Odpověz
@imzadi
naprosto podobně, dokonce dnes nějaký obzvlášť špatný den. Poslední 2 týdny ho nechávám doma bez plenek (jenom v nějakých spoďárech) a dávám na nočník když si začne popotahovat pindíka. Kakání poznáme podle toho, že si dřepne. Na spaní plenka. Dařilo se střídavě. No a dnes za celé odpoledne (dopoledne měl plenku, byli jsme zařizovat pas) se nevyčůral do nočníku ani jednou, všechno do kalhot a jako bonus bylo odpolední spaní. Dala jsem ho jenom v plence a tričku. Než usnul, tak se vrtěl a v chůvičce jsem slyšela nějaké šustění, ale pak spinkal 2 hodinky, takže paráda. Jdu pro něj a mladej si normálně hezky před usnutím sundal plínku, pročůral mi půlku postele a pak se klidně vyhajal na druhé půlce i s nahatým kaďákem...jsem myslela, že vyrostu.
Takže, budeme takhle nacvičovat do podzimu a pokud nic, tak budu muset přebalovat dva, nic naplat :(
A jak zkoušíte vy?
Je to trochu o nervy, viď? ;)
10. kvě 2012 v 19:42  • Odpověz
@majka1976 přesně tak :slight_smile:
10. kvě 2012 v 19:44  • Odpověz
@mm_mm
To s těmi krevními testy je stále trošku loterie, se to tam musí počítat s ohledem na spoustu variabilních faktorů a ta rizika jsou tak trošku statistická alchymie. Nicméně, pořádný ultrazvuk a zkušený doktor u něj zjistí víceméně vše podstatné a tak, když se mu něco nelíbí, pak mi přijde rozumné přistoupit k dalším vyšetřením. Myslím, že u vás to bude krásný a zdravý človíček. My jsme šli na amnio, protože mně přijde jako velmi přijatelná a vypovídající metoda - hezky to mimi přečtou, z jeho vlastních buněk a člověk ví, na čem je a může se rozhodnout (ani na to radši nemyslím, už mám bobky týden a ještě dva budu čekat). Strašné mi ale přijde, jak pozdě se to člověk dozví a pak případné rozhodnutí ve dvacátém týdnu....achjo :frowning2:
10. kvě 2012 v 19:58  • Odpověz
@xuxie no my zatim nijak, pri pokusu o posazeni rev a jde do luku :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze fakt des...asi je na nej jeste brzo, vubec mu nedochazi ze cura...a vykakanej je behem 2 vterin, to nemam sanci mu ani stahnout kalhoty...:stuck_out_tongue_closed_eyes: a o uspavani ani nemluvim, u toho nas potrebuje, takze s druhym prdolou se asi budem muset rozkrajet :grinning:
10. kvě 2012 ve 20:28  • Odpověz
@xuxie My už jsme bez plenek 17,5roku a 14let :grinning: Né to měl být vtip taky to nebylo snadné ,ale oba to zvládli do 1,5roku možná to bylo těma látkovýma plínkama prostě nebyli v suchu tak se museli snažit :wink:
10. kvě 2012 ve 20:34  • Odpověz
@imzadi
Ten luk dělal taky - tak jsem přestala, cca na měsíc a pak si začal sedat sám (oblečený) tak jsme začali zas. Kakání je taky o pusu - v bodíčku bych byla bez šance, ale ve spoďárech jsem to zatím stihla :slight_smile:)))))
S usínáním náš mladý rezignoval, protože ho ukládám já (tatínek ještě nebývá tou dobou doma), tak jsem většinou už vyfluslá a pokusy o uspávání byly dost ubohé (sedla jsem na zem a maximálně ho hladila, či držela za ruku), takže radši se nechá celý opusinkovat, pak si lehne na záda, nechá se přikrýt, přitulí čičinu a pejska, co s nimi spinká a pak už mává, že mama pápá - tak jdu :slight_smile:
Nic neboj, ještě máme dost času, možná nás ti naši mladíci nakonec příjemně překvapí ;)
10. kvě 2012 ve 20:40  • Odpověz
@aknel72 :grinning: Já mu teda ještě tak 13 let počkám :sunglasses:
To jste ale fakt dost v pohodě, v roce a půl neměl ani bleděmodrý šajn, co dělá...a ty papírovky na tom mají stoprocentně podíl. Jenomže mé drahé dítko si klidně pročůrá celé kalhoty (případně postel) a nějak vážně ho to ani netrápí :unamused: Prostě pohoda - ale je pravda, že jsem ho pokaždé hned převlékla, takže v podstatě ho to ani trápit zatím nemuselo. Švagrová měla sparťanský přístup, nechala synka počůraného tři krát po sobě a byl bez plenek...ale já nevím, do toho se mi moc nechce :wink:
10. kvě 2012 ve 20:46  • Odpověz
@xuxiOno je to u každého dítka jiné myslím že když to zvláne do dvou let tak je to taky dobré,nic se nemá přehánět švagrová první dceru dávala už v půl roce na nočník což jsem vůbec nechápala nevím už kdy byla bez plínek je to už 18let ,ale myslím že stejně jak moje dcera takže tím ničeho nedosáhla .
11. kvě 2012 ve 12:06  • Odpověz
Co vše plánujete nakoupit za výbavičku? Koukala jsem různě po internetu a sem tam je to podobný, ale nejsem si se vším jistá a bojim se abych toho nenakoupila moc a nebo málo. Poraďte, prosím :slight_smile:
13. kvě 2012 ve 13:13  • Odpověz
@anom no potreba je toho dost, zaklad nakup a zbytek dokup dle potreby..v cem nevis? ja toho ocenila dost, i monitor dechu, spaci vak, odsavacku na vysavac, atd...ale treba lahvicky dopredu porizovat je blbost...
13. kvě 2012 v 16:07  • Odpověz
@imzadi Nevim například kolik povlečení do postýlky, rychlozavinovaček, hadrových plen (nebudu je používat na přebalování) a co vše do lékárničky. A taky by mě zajímalo jestli stačí do postýlky molitanová matrace a nebo by měla být nějaká lepší. Děkuji :slight_smile:
13. kvě 2012 v 16:58  • Odpověz
@anom na zacatek povleceni.staci dvoje, pri odplenkovani vic...matraci mame lepsi, molitan-kokos-pohanka...plin jsem mela tak 20 a na zacatku se fakt hodily, plus 3x velka tetra plena na utirani...a lekarnicka - teplomer, paralen cipky, nurofen, lih na pupik, kapicky do oci, bepanthen, zbytek dokoupis dle potreby...:wink: rychlozavinovacka super, taky jsem uzila 2
13. kvě 2012 v 17:31  • Odpověz
@anom Nemyslím,že mít koupené lahve dopředu je blbost stačí jedna nebo dvě ,ale může se stát že bude problém s kojením třeba to nepůjde vůbec ,né že bych to někomu přála ,ale abys je pak narychlo nescháněla.Oblečení nekupuj tu nejmenší velikost .
13. kvě 2012 v 17:59  • Odpověz
S lahvema nějak nespěchám, protože kamarádka má dvě úplně nový, tak si je kdyžtak odkoupim od ní. Jinak oblečky radši nakupuju větší, většinou 62, protože já i manžel jsme byli dost velcí a jsme i teď. Já mám 183cm a manžel 199cm, takže se asi mám na co těšit :grinning:
13. kvě 2012 v 18:04  • Odpověz
@anom Tak to se máte asi opravdu na co těšit ,hlavně to bude chtít velký kočárek což je dnes docela problém :slight_smile:
13. kvě 2012 v 18:10  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.