• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@simour1 @tarra27 @pajdula - mysllím, že ti lidi hlavně nejsou v situaci, kdy by měli v břichu dalších 13 kilo? navíc a nemohli pořádně chodit a byli napnutí jak kšandy, kdy už to konečně příjde...prostě se snaží dát najevo zájem a humor, na který jaksi nejsme zvědavé...Já jsem zrovna vyexpedovala manžela, dítě a maminku z domu, uvidím je až zítra v poledne po kontrole, jedou na houby, budou spát u babičky...a já budu dělat nějakou práci do práce, která mi tady pořád visí a mě se do ní nechtělo..Jinak v pátek jsme byli na houbách, hledali jsme skoro ve tmě, ale moc jsem si to užila, miluji houbaření a les a tak jsem si to aspoň na chvilku užila.
14. říj 2012 ve 14:09  • Odpověz
@bumbum to chápu...jenže já chtěla domu co nejdřív a ty prdlý sestry pomalu šikanovaly s kojením, že málá musí být plně kojena když jdeme domu a přibírat, jínak nás nikam nepustí....takže jsme udělala vše :slight_smile: ale ono se to jen rozjelo a pak už to bylo lepší...
14. říj 2012 v 15:28  • Odpověz
@blandik u mě šel partner taky ven s malou...nejprve do kostela a ted na procházku....chvilku jsme spala a přestože je nádherně, asi ještě lehnu....už nikam nechci,.,,bych asi nedošla :D
14. říj 2012 v 15:28  • Odpověz
A mě ten kojící čaj i chutnal, tak doufám, že tomu tak zůstalo :slight_smile: vystříhala jsem Ondráškovi takové navlékací papírové panáčky (jako za našich mladých let) , pak jsem mu slepila nějaká autíčka, domečky, jsem nějaká tvořivá a Ondra se alespoň krásně zabaví... u nás venku nic moc, pod mrakem a sluníčko nikde.
14. říj 2012 v 15:32  • Odpověz
@pajdula mě taky, byl dobrý....pak jsem kouoila od lerosu čaj pro miminka a ten teda nic moc...to jsi šikovná....to má malý radost...u nás je venku nádherně,já se rozhodla, že trochu uklidím a upeču, až se vrátí partner s prdolkou, tak budou překvapený...

holky tady je klid...to snad aninení možný....mám vyplou i tv a užívám si to :D
14. říj 2012 v 15:58  • Odpověz
@blandik Tak mně právě přinesl houby soused...ani je neodnáším do kuchyně-mám je dané pod frňákem a nasávám krásnou vůni,přestože houby nejím :grinning:

@tarra27 Já jsem momentálně doma jen s malou,která se dívá na pohádky,takže taky klídeček. :wink:
14. říj 2012 v 16:56  • Odpověz
Uz jsme doma :grinning: Kubicek reakce dobry, mimi Emi mala...:grinning: ale jak je zpatky doma, utrzenej ze retezu, tak by ji furt jen postuchoval a pich pich :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja vybalila, dala prat jednu pracku a jsem dead...
14. říj 2012 v 17:01  • Odpověz
@simour1 to je pohodička :slight_smile: mě myje nádobí myčka, v troubě se peče bábovka a uklízím, ale být chvíli sama, to je super.....
byla jsme na kompostu vyhodit veci a hle - soused na mě volal :D ale bavil se normálně jen se zeptal jak se máme a pak jestli malá už chodí a že je roztomilá....na to jak se jim vyhýbám :D

nicméně- jelikož asi viděli partnera s malou jít samotné, už asi začali spekulace o tom, zda nejsem v porodnici :D se po....a protože jeli nejprve autem do kostela a pak až šli na procházku - sami :D protože jak jsem odcházela a on zašel za roh, slyším jak říká sousedce, že mě viděl :D

holky ta bábovka voní, našla jsme na netu recept na tvarohovou a teda už těsto bylo mňamka
14. říj 2012 v 17:04  • Odpověz
@imzadi to se máš, že už jsi doma....to závidím....já už bych to taky chtěla mít za sebou.....
14. říj 2012 v 17:05  • Odpověz
@imzadi Jééé,to je ale rychlovka,že už vás pustili.Po císaři je to teda hodně brzy...jsem myslela,že to trvá déle.Ale všude dobře,doma nejlíp.Hlavně ještě odpočívej,mamčo. :wink:
@tarra27 Jooo,myčka je zlatá věc. :grinning: Můj muž dnes konečně naučil malou jezdit na kole,takže se šel odreagovat na kulečník do místní hospody. :grinning: Štěstí,že naši sousedi jsou fakt super.Jsem dnes jednoho dostala,protože jsem postrádala manžela,abych mu sdělila,že odjíždím na nákup a k té mamce.Myslela jsem,že je u sousedů (šel s malou pro seno),tak tam zvoním.Soused otevřel,já jestli je Martin u nich (což se běžně stává).On se chytil za srdce,zbledl a vyhrkl,jestli má jít pro klíče od auta...myslel,že rodím a že chci odvést do porodky. :grinning: Já na něho hleděla,on na mě než nám to docvaklo a začali jsme se řehtat. :grinning:
14. říj 2012 v 17:18  • Odpověz
no já si včera konečně dokoupila poslední věci do porodky, dneska tedy překládám do práce, původně jsem měla jet do toho lesa na houby a pak babi a pak jsem dostala záchvat pláče, protože jsem si vzpomněla na ten překlad...trvalo mi dvě hodiny, než jsem dokázala sebrat myšlenky, přestat obviňovat okolí a současně sebe, pak mi došlo, že prostě se to na mě valí a že chci dodělat práci do práce, pak si dopsat konečně ten porodní plán a pak být doma v klidu sama..odjeli, sice měli strach, že co když začnu rodit..ale mě už to taky přestává bavit, pořád čekat, že kdy už ...nějak cítím ,že o tom musím přestat přemýšlet, dodělat resty a být v klidu, až to přijde, tak to příjde..
14. říj 2012 v 17:45  • Odpověz
Dneska odpoledne mi telefonoval můj tříletej navedenej synoveček:
Ahoj, tady Matínek. Máš miminko? Já pžijedu autobusem.
Když jsem mu vysvětlila, že miminko nemám a přijet nemůže, protože jsem nemocná a chytil by rýmu, tak spustil jak siréna. No, tak to jen abych přidala taky svojí trošku do mlýna... :slight_smile:
14. říj 2012 v 17:54  • Odpověz
tak jsme doma z výletu, prťajzlici jsem tak uťapala, že doma zalezla pod deku, pustila hurvínka na dvd a ani se nehne. :grinning: , zkrátka dokonale vyvenčený dítko, a maminka jakbysmet...

@imzadi jé, ty se máš, že už jste obě doma!!!

@tarra27 já bojkotuju to vážení před a po kojení, co dělaj v porodnici, přijde mi to prdlý,´akorát to slabší povahy rozhodí, si pamatuju, jak se tam některý mamky nervily. naštěstí mě coby počtvrtý rodící nikdo neprudil, tak doufám, že i tentokrát nenarazím na žádný chytrolínky, asi bych nebyla moc příjemná :unamused:
14. říj 2012 v 18:04  • Odpověz
@bumbum
@tarra27 diky! Bez bricha je lip:grinning:

@simour1 no normalne by me pustili nejdriv zitra ale ja se plne rozkojila a vyhrozovala reverzem:grinning: a odpocivat musim...jeste to fakt neni ono :(
14. říj 2012 v 18:27  • Odpověz
@simour1 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak ted jsem se zasmála.....to je dobrý :grinning:

@mm_mm moje mamka taky občas navede malého od sestry a kolikrát slyším, co mu vykládá aby řekl, že mě ani neopdoví na moje otázky, ale mele :slight_smile:

@bumbum tak to máš dobrý....to tady u nás to uplne bojkotovat moc nejde, ty sestry jsou jako posedlé....ale ted jsme rozhodnutá, že se nedám....a snad narazím na dobré sestry....
@imzadi u nás te na reverz pustí, ale nedají ti dítě....
14. říj 2012 v 18:33  • Odpověz
@tarra27 tak kdyby mi někdo nechtěl "dát" moje dítě, asi by následovala docela zajímavá scénka... mě úplně dostávají ty totalitní móresy, který v některých nemocnicích přetrvávají, z právního hlediska, když není dítě v akutním ohrožení, nikdo nemá co rozhodovat o tom, jestli mi dá nebo nedá domů MOJE dítě!!! já měla předevčírem dost divokou debatu s tou svojí kámoškou- doktorkou, oni mají svoje zvyklosti a děsně neradi je jakkoliv mění. ptala jsem se, o kolik je vyšší úmrtnost novorozenců v Rakousku, Německu nebo Anglii, kde jsou ambulantní porody naprosto běžnou záležitostí, jestli si myslí, že když bydlím 100m od porodnice, tak coby pětinásobná matka nepoznám, že je případně něco špatně, nebo jestlik si fakt myslí, že potřebuju rady od holek o generaci mladších než jsem já, jak kojit, přebalovat atd... nakonec se mnou souhlasila, ale stejně je nešťastná, že si chci o svým porodu a dítěti rozhodnout sama po svým. asi to bude trvat ještě dost dlouho, než začnou brát doktoři v čr ženský-těhule jako svéprávný bytosti.
14. říj 2012 v 19:03  • Odpověz
@bumbum tak oni tě nebereou nikde jako normální, svéprávnou po porodu...máš rozhašené hormony, řeknou ti, že máš laktační psychozu a hotovo...oni nejsou povinný ti dát miminko, vůbec když se s nima pohádáš...je to blbě, ale je to tak...no upřímne nekdy se jim nedivím, když ty mámy chteji domu za každou cenu a mimi ještě péči nebo pohlídání potřebuje....ale občas by potřebovali individuální přístup a trochu nadhled......já bych taky svoje dítě nechtěla nikdy ohrozit, kdybych věděla, že mu jen něco málo hrozí, byla bych v nemocnici klidně dýl...mě by nevadilo tam být, kdyby mi pořád nenutili abych budila malou a to jak behem dne, na vizity, tak i v noci...a kdybych byla na pokoji sama....
14. říj 2012 v 19:19  • Odpověz
@tarra27 Pardubice jsou myslím zavřené do 21. října. Na stránkách to nemají, jen mám info od doktorky. Celkem mně to převapilo že takto důležitou věc nedali do aktualit.
Jinak já teda pojedu rodit do Hradce, ještě bere Chrudim.

@imzadi to je fajn že jste doma :slight_smile: ještě jednou gratulka.
14. říj 2012 v 19:21  • Odpověz
@tarra27 tu laktační psychózu by museli asi dost složitě dokazovat :wink:
dost jsem hledala na netu, co a jak, abych měla argumenty, např. tady:
http://www.ferovanemocnice.cz/prava-rodicky-28/ambulantni-porod-87.html
a probrala jsem to s bývalou spolužačkou-právničkou a myslím, že to zvládnu.
poslední věc, kterou bych udělala, by byla, že bych se snažila jít z nem. s jakkoli problematickým dítětem, ale jsem prostě přesvědčená, že se zdravým donošeným mimčem bude popátý porodivší ženský líp doma než v chaosu přeplněný neosobní porodnice.
14. říj 2012 v 19:35  • Odpověz
@bumbum - hm, tak právě proto chci jet do porodnice vzdálené 80 km a cestou minout čtyři další, které rozhodují za matku a dítě...jen proto, abych si mohla užít porod tak, jak má být - aby mi dítě nikdo po porodu nevzal, nikdo mi neříkal, že se mám osprchovat a odpočinou si, pak že budu fit se o své dítě postarat. atd. atd...nikdo mi dítě nepřikládal k prsu, když na to není připravené...tak snad tam dojedem...
14. říj 2012 v 19:44  • Odpověz
@bumbum - takže se chystáš odejít z nemocnice po porodu? Taky jsem slyšela, že v některé nemocnici tvrdili mámě, že první tři dny po porodu má na miminko právo jen nemocnice (ha,ha)..a pak nám radila psycholožka, že pokud musí být miminko převezeno do jiné nemocnice kvůli intenzivní péči a tvrdí mámě, že tam pro ní není místo, tak že to není právně v pořádku ,že se má máma sebrat a jet tam a prostě se dožadovat toho, že tam s miminkem bude...
14. říj 2012 v 19:47  • Odpověz
@blandik chystám se odejít tehdy, až to bude podle mého v pohodě, nikdy bych nerodila doma, jestli nastanou při porodu jakékoli komplikace, budu vděčná za pomoc doktorů, stát se může tisíc věcí, ale když bude všechno normální, chci nejpozději do 24 hodin jít domů.
14. říj 2012 v 19:55  • Odpověz
@martina26 mě to právě nedalo a dívala jsem se a taky překvapilomě,l že to tam nemají...já bych tam snad zavolala a zeptala se....je to divný...jestli to doktorka třeba nespletla....

@bumbum to souhlasím, nicméně vím, že ženy po porodu nebere vážně nikdo....a vůbec,pokud nesouhlasí s péči kterou pediatři navrhují...prý je prokázané, že mame rozházené hormony a kdesi cosi....no ale věřím, že u tebe to tak nebude...a ono taky záleží na porodnici...nělde jsou fakt suprový...a nekde hold vys....
14. říj 2012 v 19:57  • Odpověz
mimochodem, mám štěstí na dětskou doktorku, neměla nic proti a slíbila, že bude na telefonu, kdyby něco. je teda pravda, že jsem jí našla až na několikátej pokus, zažila jsem s holkama docela exoty, ale tahle je skvělá.
14. říj 2012 ve 20:00  • Odpověz
@tarra27 nene nespletla, mají to ofiko na dveřích přímo z porodky a říkala mi to i kámoška, která tam rodila před týdnem. No si říkám že Matyášek třeba čeká až bude čerstvě vymalováno a nakonec vydržíme tam :slight_smile:
14. říj 2012 ve 20:06  • Odpověz
@martina26 tak to jo, stejně ale nechápu porodnici, že to nedají na web.....
14. říj 2012 ve 20:43  • Odpověz
Holky, moc děkujeme za přání.
Teď moc nestíhám, ale pečlivě sleduji přírůstky a držím moc palce, ať ty porody běží v poklidu.
Opatrujte bříška :slight_smile:
14. říj 2012 ve 20:57  • Odpověz
@bumbum - co nám říkala ta psycholožka (Michaela Mrowetz se jmenuje), tak zkoumala motivy žen rodících doma a více méně hlavní motiv byl, aby jim po porodu dítě nikdo neodnesl...taky bych nedokázala rodit doma, právě kvůli různým komplikacím...jsem zvědavá, jak to u vás proběhne v nemocnici...Osobně si myslím, že ženy po porodu VŮBEC nejsou nijak mimo, zapojí se jim neuvěřitelně instinkty, které směřují k nejlepší péči o miminko a nastartování laktace, důvěry ve svou schopnost se o miminko postarat....které ovšem zajetá praxe v porodnicích válcuje svou rutinní praxí a tak se to může jevit, že žena není při smyslech a že tedy není schopná o svém dítěti rozhodovat..bohužel právě ten konflikt přirozeného instinktu, který se v ženě ozve a odlišná rutina v nemocnici vede k tomu, že často ženy vlastně díky nemocniční rutině utrpí porodní trauma /ve smyslu psychickém), které je pak provází v životě...- jde o konflikt toho, že žena něco cítí uvnitř, a současně se spoléhá na nemocniční personál, že přeci ví lépe, co je pro ni a dítě dobré a jak to má probíhat, jenže to je v rozporu s tím, co ji velí instinkt....pamatuji si ten stav, když se mi narodil syn, jak ho dali na bříško a bylo to úchvatné, v té chvíli se zastavil čas...a pak ho vzali, a odnesli a já to jen okrajově zaznamenala jako negativní, ale ten pocit úlevy a že celý tým byl skvělý, to převálcoval..pak ho donesli zabaleného a dali vedle do postýlky...vše bylo ok, jen to mělo být jinak...pak ho zvali na žloutenku, pátý den a mě se zrovna rozeběhla laktace, půl dne jsem probrečela odlouční (tělo se nastavovalo na to, že dítě není, podvědomě), pak jsem cítila úlevu...

No myslím, že vůbec to, že lékařská veřejnost může tvrdit, že žena po porodu je MIMO, je fakt krásný obrázek toho, jak došlo ke zkreslení pohledu na ten nejpřirozenější a nejdůležitější akt - narození dítěte - v té situaci nemůže být žena mimo, jedná na základě velmi hlubokých a silných instinktů...
14. říj 2012 ve 22:58  • Odpověz
@blandik
Tak já si myslím, že je to žena od ženy....podle mě jsou ženy, kterým se hormony rozladí a mají problém, podle mě to ale spouvisí i se situací doma (partner/manžel, další děti, zda je na vše sama, zda má finance a zda mimi chtěla)...můžou být citlivé a právě ve stresu, který jim nedovolí prožívat v klidu toto období...každopádně by se neměly škatulkovat a brát pomalu jako nesvéprávné...

já teda byla na pokoji s paní, které bylo něco málo přes 30let, měla druhé dítě a trošku jiná byla, protože jsme ji pak potkala asi půl roku po proodu a byla uplně anpohodu, jiná.....v porodnici mi hlásila i před moji tchýní a návštěvou partnera, kde byly i další lidi to, že udělala konečně bobek - ona a tyk byla schopná si dát špunty do uší, polštář na hlavu, když brečelo její dítě a ona chtěla spát a ještě je nabízela mě...navíc pak začala s tím, že má bublinky v dýchacích cestách...ukazovala mi svoje bradavky a co z nich teče apod...bylo to dost divné...a pak jsem ji potkala v obchodě a byla fakt jak vyměněná...uplně napohodu...

ono je to těžké hodnotit, já s tímto přístupen nesouhlasím apodle mě by jim trochu individuálity v nemocnci neuškodilo, i když chápu, že je tam taky tlak ze strany vedení atd....a že ty co tam jsou za to nemůžou.....ptala jsem se včera partnera, zda by mě pustili na revers - mě ano, ale dítě ne a já říkám a jakto odůvodní? jednoduše, stačí dva tři doktoři, napíšou, že dítě není schopno být zatím doma, že je nutný dohled a nic s tím neuděláte....nejste odborník a nejste schopný to posoudit....
mě nejvíc lezly na nervy laktační sestry...byly tam i hodný, ale dvě jsou teda hustý....doufám, že tam ted nebudou....nebo jim řeknu - no já řekla i posledně, pak mi do zprávy napsaly, že jsem asertivní :D ale to mi napsala docela hodná sestřička...
mě teda přijde i divný cpát mimi hned prso do pusy, přijde na svět, tak bych se ráda pomazlila a pohladila, popusinkovala a ne že mu hned začnou cpát prso...přijde mi to jetý.....a to jim klidně taky řeknu...

ale konec tohoto tématu, vždyt to tak být vůbec nemusí :wink:
15. říj 2012 v 08:20  • Odpověz
@tarra27 - jasně, uvidíme v reálu, jak to proběhne, nedá se úplně paušalizovat, že každá žena má instinkt atd..bohužel si myslím, že do toho, jak porod probíhá, vstupují i očekávání, že žena vlastně ví, že po porodu si miminko vezmou, zváží, změří, zabalí, pak ho mají sestry v inkubátoru, aby neprochladlo (přitom tělo ženy je nastavená tak, že dokáže mimi hřát nebo i chladit, podle teploty těla miminka)..takže se tam mísí rozum, naše očekávání a víra v to, co je správné a instinkt někde vzadu..
Jinak k tomu přisátí - miminkům trvá po porodu různě dlouho dobu, než se aklimatizují, a miminko, které je schopné se přisát samo - je miminko, které už není červené, je světlé a má otevřené oči..pokud přikládají nafialovělé miminko s přivřenýma očima, je to příliš brzy..
15. říj 2012 v 08:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.