• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@blandik mě přikládali pozdeji, měla jsem sekci, ale stejně mi přijde první kontakt a místo pomazlení hned rvát do pusy prso jako uchylný....se poprvé vidíme nebo tak nějak bych to brala postupně....

on je problém, že některé ty sestry a lékařky jsou total prásklé, kolirkát nemají děti a nebo mají a myslí si, že jen ten jejich systém je správný a nejlepší...a pořád ti ho cpou a nutí tě to dělat tak jak ony řeknou - přesně jak píšeš...opravdu trocha individualismu by jim neuškodila, i když beru, že ve velké nemocnici je to někdy problém, tak podle ěm jsou veci, ve kterých vyjít matce i díétěti lze....

holky u nás se delá nádherně, sice zima, ale svítí sluníčko.....
15. říj 2012 v 09:12  • Odpověz
@tarra27 - u mě v té porodnici zase nikdo nechodil, přišli jednou denně se zeptat, jestli máme čaj, miminka se nevážila, ani neřekli, že to jde..neřekli nic..bylo to takové divné, i když u druhého bych už to brala, aby se sestry do toho nemontovaly..a sranda byla, jak mi pak kamarádka poradila po telefonu, že mám krmit malého přes stříkačku ne z lahve..a sestry se chodily dívat s komentářem - no, já bych se bála, že by se mi miminko udusilo..hmmm, babyfriendly hospital.

u nás taky bude krásně, dítě je u babičky, jedu na kontrolu na gyndu, jsem zvědavá, jestli mě už bude chtít předat do nemocnice..a úplně ho slyším, jak zase říká - hm, pořád jste hodně zavřená, nic se nechystá - a mimino - hm, odhadem tak 4,5 kila (posledně bylo kolem čtyř).
15. říj 2012 v 09:17  • Odpověz
@blandik ty brdo, kde budeš rodit?? se divím, že by te nechali přes 4kg rodit normálně....jsi teda jednička....

u nás byli pečliví až moc.....a spíše to tabulkovali a přeháněli, nejvíc mě vadilo buzení dětí....ale nebyli všichni stejní, to bych jim křivdila, byly tam i sestry, co byly strašně fajn...
15. říj 2012 v 09:20  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem vás dočetla :slight_smile:
žádná změna, nikdo neodjel do porodky? sleduju to a držím palce všem co už chtějí porodit :slight_smile:
Já odvezla Ondru do školky a nastává klasika: pračka, lux a nádobí... naštěstí dneska nemusím vařit, mám od včera brambory zapečené s krůtím masem, tak to je pohoda. Tady to vypadalo, že bude krásně, ale sluníčko je zatím za mraky. Maty mě kope do boku nebo co tam dělá, aasi už je mu tam těsno prckovi :slight_smile:
tak pěkný den všem :slight_smile:
15. říj 2012 v 09:26  • Odpověz
Ahoj holky

@blandik já se váhy malého taky děsím :frowning2:( to jdu do rizikovky až ve čtvrtek.
U nás je taky hezky i když chladno, moje nálada je ale na bodu mrazu ach jo, už mi to fakt leze na mozek a to totálně.
15. říj 2012 v 09:36  • Odpověz
@tarra27 - no já s tím moc nenadělám, jen se snažím věřit, že prostě porodím - kamarádka měla odhad 3,4 kila aporodila 4 kila nakonec, a šlo to dobře....rodit chci v Krnově, pokud tam nedojedu, tak v Ostravě ve Vítkovicích...navíc mám placentu v předu, tuším, že tam císař není možny (dneska se asi poptám), ale císaře nechci...jen by mě zajímalo, co a jak...a fakt už jsem zvědavá, jestli mě už předá do péče nemocnice...Tedy buzení dětí by mi taky vadilo a hodně, na druhou stranu, mi nikdo neřekl, že když mám dítě se silnou žloutenkou - spal 4-5 hodin, tak že ho mám po třech vzbudit, aby se rozběhla laktace...oni mi ho i nosili z toho svícení tak co pět hodin..

@pajdula - nene, pořád to čekám a pořád nic..jsem zvědavá, co mi dr řekne asi tak za hodinku...jé, zapečené brambory s krůtím masem bych si taky dala..my budem mít něco podobného - pečené krůtí stehna a k tomu brambory umíchané spolu s kysaným zelím (u nás "kozí brada" - to miluji)...a už to je uvařené:o))

@martina26 - a jaký máš odhad váhy? Nějak nechápu - co to je - jdu do rizikovy - jako do nemocnice na kontrolu?)
15. říj 2012 v 09:56  • Odpověz
Hezký,i l když zamračený den vám všem. :slight_smile:
U mě taky beze změny.Ráno po cestě do školky poslíčci,ale už to zase ustává.Malou si budu brát tento týden po obědě domů,protože se chci vyhnout davu známých maminek.Stačila ráno kámoška v šatně a učitelka.Fakt si připadám už jak duševně nemocná,že mě stresujou lidi.Nepamatuju se,že bych to až tak moc řešila v předcházejících těhu,a to jsem taky přenášela.určitě mně nebylo příjemný vyzvídání,kdy už porodím,ale tentokrát už nemám daleko jim říkat něco hodně od plic :confused: Samotnou mě to šokuje. :grinning:
Trochu jsem taky poklidila.Na oběd mám ještě vývar a udělám jen v rychlosti lečo.Tak se bavím vybíráním vánočních dárků pro děti. :sunglasses:
15. říj 2012 v 10:00  • Odpověz
Tak u mě teď proběhla kontrola z práce :slight_smile: tedy jen telefonická, jestli jsem stále 2v1 :slight_smile: už se tomu musím smát, holky to bysme mohly rozebírat donekonečna :grinning: prostě dokud neporodíme, tak to bude každý den někdo, koho to překvapí, že jsme stále jak kuličky... ale já to nebudu řešit.

@blandik .... jsem se musela podívat, jak daleko je od sebe Krnov a Ostrava - Vítkovice, protože se mi to zdálo strašně daleko a abys to stihla :slight_smile: samozřejmě ti přeju, ať odrodíš tam kde chceš a všechno je tak jak chceš :slight_smile:
Jinak já mám placentu taky na přední stěně vlevo a mám naplánovaného císaře. A ty ještě nejsi daná do porodnice a nebo je to kvůli tomu, že nevíš, kde budeš rodit? Mě tam přendal gynekolog už v 36 tt.

@simour1 ... já dárky přerovnala ve skříni, protože už mám skoro vše připravené a schovala jsem to pěkně vysoko, aby mi to Ondra nevyštrachal :slight_smile: ještě potřebuju nějakou knížku o dinosaurech, ale to zvládnu po porodu kdekoliv, tak to nechávám být.

@martina26 ... Marti, vydrž, bude líp ... dej si něco dobrého a nebuď smutná, Matyášek už brzo vykoukne, určitě :slight_smile:
15. říj 2012 v 10:58  • Odpověz
@blandik mňam, závidim ti oběd! :slight_smile:
holky, já si dala včera po tom vejletě v zahradní restauraci tlačenku s octem a cibulí, noc byla sice krutá, ale stálo to za to... :grinning:
15. říj 2012 v 11:06  • Odpověz
@simour1 a uvidíš, že až budeš čekat pátý, budeš ještě o něco napruženější! :wink:
15. říj 2012 v 11:07  • Odpověz
Ahojky,tak nejake nove prirustky? Ja jsem tu zas jen na skok,mrzi me ze nestiham docitat,ale maleho zacali trapit prdiky. Dneska knoural od 7h do pul 11 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Kojim,ale nic nadymaveho nejim. Muj jidelnicek je ze muzu zakysane veci.zak.smetana,zakysy,podmasli,activii,pak z ovoce jen banany a ze zeleniny jen mrkev. Pak testoviny,ryzi,maso,sunku,prip i platek syra. Pecivo vubec tak jim ty knackebrot. A obyc.vodu bez bublin a caj pro kojici matky. Bojim se aby to nemel horsi. No aspon mam dole 9 kg. Jinak je malej zlaticko,az na ty prdiky. Hold to musim vydrzet. Starsi syn na to taky hrozne trpel. :cry:
Tak se mejte krasne a opatrujte zlaticka v brisku :slight_smile:
15. říj 2012 v 11:11  • Odpověz
@bumbum Tak k pátému už rozhodně nedojde,jinak začnu studovat medicínu,abych se naučila pořádně kuchat pánská přirození :grinning: :grinning: :grinning:
@mum123 Řekla bych,že kluci na tohle opravdu víc trpí než holky...a zůstává jim to po celý život :grinning: :grinning: :grinning: Jinak gratulace ke shozeným kilům,to je super cifra za tak krátkou dobu. :dizzy_face:
Za chvilku vyjíždím do školky...to tak rychle uteče to dopoledne vždycky.Ale slíbila jsem Adriance,že na ni počkám s přípravou buchty,ať mi může pomoct.
@pajdula Tyyy jo,tak to jsi šikula,že už máš rande s Ježíškem skoro komplet za sebou.Já se s tím budu zase mordovat do posledních dnů.Ale zadařilo se mi něco o víkendu a dnes nakoupit přes net. :slight_smile:
15. říj 2012 v 11:59  • Odpověz
Dneska, pátej den po termínu, mě konečně nechali projít v místním obchodě bez komentářů. Co taky mají říkat, už všechno zkusili :slight_smile: Včetně toho, že když to ještě nebude, tak na mě příští den huknou a ono se to rozjede. Tak jsem tam ten další den radši ani nešla :slight_smile: Nefunguje čaj se skořicí, hřebíčkem a zázvorem, procházky ani sex. Máte ještě někdo něco v rukávu? :slight_smile:
15. říj 2012 ve 12:41  • Odpověz
@pajdula Toho Ježíška krutě závidím, já jseště ani nevím, co budu vlastně kupovat a ani z čeho, protože potřebujeme dodělat bydlení aspoň do fáze, že by se tam dalo jakž takž bydlet...
15. říj 2012 ve 12:44  • Odpověz
@bluecurrant :grinning: Taky už jsem zkusila všechno možný a nic se neděje. :grinning: Prý ještě večer hodně teplý mlíko a teplá koupel (ne vřelá),chození do schodů.Dokonce mi z Klubu maminek přišel mail,kde doporučují lehké protahovací cviky nebo věšení záclon :grinning: Tak to mě ani nehne,abych ještě prala záclony kvůli pokusu :sunglasses:
15. říj 2012 ve 12:46  • Odpověz
Jo,holky a abych těch nepříjemností spojený s koncem těhu nebylo málo,tak se mi přidal i konečník.Bolí to jak prase!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2012 ve 12:49  • Odpověz
@simour1 ... Simi to už musí přijít, zkusila už si všechno, bolí tě všechno, tak už to přijde určitě!!! Já vyprala záclonu v ložnici o víkendu a nic mi není, takže to ani nezkoušej :slight_smile: nefunguje to :slight_smile:

@bluecurrant ... ježíška mám jen pro Ondru, navíc má svátek, narozky a pak je ježíšek... dávala jsem to postupně a už končím... taky už není z čeho, ale auta, stavebnice a podobný "mužský" záležitosti už jsou ve skříni :slight_smile:

Jsem děsná, snědla jsem půlku čokošky po obědě, ale já na ní měla takovou chuť :slight_smile:
15. říj 2012 ve 13:12  • Odpověz
@simour1 jo, teplá koupel taky nefunguje. Tak ještě to mlíko zkusím a schody:slight_smile: A až bude nejhůř, tak prý se dá udělat speciální nápoj - do meruňkovýho džusu pár kapek ricinovýho oleje a malinko nějakýho alkoholu. Prý je pořádně protáhne zažívání a celkem spolehlivě se pak rozjedou stahy. Ale lékárnice mě od toho odrazovala, když jsem ten olej kupovala. Prý je to hodně silný projímadlo... Ale to je až jako záloha, kdyby mi to chtěli po 14 dnech vyvolávat...
No nic, jdu teda běhat po schodech, dokud nikdo není doma :slight_smile:
15. říj 2012 ve 13:24  • Odpověz
zdravím holky, tak jsem se vrátila z kontroly, vše snad dobrý, za týden znova....jen mám pozitivního streptokoka...no super....ale co se dá dělat....stejně budu rodit sekcí, tak to prý tak vadit nebude....

jak jsme ležela a natáčeli mi mimi, na zádech už nemůžu, je mi na omdlení, ale vydržela jsem to....a dnes už jsem byla poprvé v poradně v nemocnici, doktor isestřička super, strašně hodný....příští týden jim něco vezmu....
15. říj 2012 ve 13:53  • Odpověz
@pajdula Kéž by jsi měla pravdu,že se to blíží! Fakt jsem nešťastná už sama nad sebou a věčně si nadávám,jak jsem neschopná-všechno mi padá z ruk,brní mi prsty,tak nemám vůbec cit v pravé ruce. :stuck_out_tongue_closed_eyes: A teď peču buchtu s Aduš-ten bordel všude kolem mě :stuck_out_tongue_closed_eyes: a hlavně nejsem na sladký nijak zvlášť,ale to ochutnávání krému a polevy a těsta :dizzy_face:
@bluecurrant Tak to může být dobrej zabiják -na vyprázdnění určitě. :grinning: My máme doma taky schody a musím říct,že je to další věc,která mi nezabírá :grinning: :sunglasses:
@tarra27 Super zprávičky-až na toho streptokoka,ale v Tvým případě to mimi nijak neohrožuje,když rodíš císařem,takže je to fajn.Taky mi to teď min. týden dělalo strašně zle ležet na zádech u natáčení.Ani mi tak nevadilo dýchání jako spíš křížový bolesti,ale pekelný. :stuck_out_tongue_closed_eyes: nemohla jsem se potom z toho lůžka vyhrabat. :grinning: A už víš termínek sekce? :dizzy_face:
15. říj 2012 ve 14:15  • Odpověz
@simour1 on mi to právě doktor říkal...že riziko je minimální....ale nechápu, kde se mi tam vzal.....
termín domluvíme za týden....tak uvidíme...
15. říj 2012 ve 14:18  • Odpověz
Holky, tak já mažu pro díťátko do školky, tedy počasí mě zklamalo, vítr a po sluníčku ani památky :frowning2:
Jinak jsem teď uklízela kuchyň, asi mám nějakou hnízdící či co :slight_smile: lezla jsem tu po výškách, kdyby mě viděl manžel, tak dostanu vynadáno, ale já pod sebe naskládala židle, abych na nich mohla stát :slight_smile: no horolezec hadr :slight_smile:
15. říj 2012 ve 14:24  • Odpověz
@blandik jojo u nás se říká rizikovka že když jdeš do nemocnice na kontrolu. :slight_smile: Tam je ambulance, které se tak říká.
Jinak k babským radám. Já zkoušela sex, schody, vanu, šmajdání po krámech i lehké cvičení, červené víno a nicka. O tommlíku jsem neslyšela tak asi taky vyzkouším za to nic nedám.

@tarra27 super zprávy a ten streptokok by podle mně neměl vadit když budeš mít sekci. Budeš rodit taky v Hradci? Možná jsi to někde psala ale asi jsem to přehlídla.

@simour1 já mám Kristýnku doma, pořád pěkně kašle, přemýšlím že ji zítra vemu na poslech. Tomik dneska odjel se školou do nějakého Eko centra paleta. Jsou tam do zítra.

@mum123 jojo já bych taky řekla že kluci na tohle trpí víc, takže se mám taky asi na co těšit :slight_smile: U Kristýnky prdíky pomalu neznám. Nám hodně pomáhaly kapky Sab simplex.
15. říj 2012 ve 14:34  • Odpověz
@pajdula ty jo ty jsi dobrá kaskadérka :slight_smile: Já taky pořád něco utírám přerovnávám, uklízím.......
15. říj 2012 ve 14:35  • Odpověz
@tarra27 Z toho si nic nedělej.Myslím,že maminek je hodně,který toho streptokoka mají.Zas to bude dobrý. :wink:
@pajdula Já to mám tak,že třeba několik dnů uklízím jen nejnutnější a tak nějak klasiku den za dnem.Z toho mi pak hrábne a nevím kam bych vletěla dřív.Ale je velká výhoda mít odrostlejší děti.Matkétka mi předevčírem krásně poklidila celej dům.Já samozřejmě makala taky,ale tím svým hlemýždím tempem jsem asi spíš zavazela.Martínek se taky snažil...ale je to jen chlap. :grinning:
15. říj 2012 ve 14:36  • Odpověz
@bluecurrant o tom nápoji jsem slyšela taky, je to prý hrozný driák, já bych se toho asi bála ale myslím, že i tady na koníkovi je někde na toto téma diskuse a že to fakt funguje. Ale já jsem na tuto variantu srabík.
15. říj 2012 ve 14:37  • Odpověz
@martina26 Marti,já právě min. týden si raději nechala malou taky opět doma ze školky,přestože nebyla nijak extrémně nachlazená.Ale chci,aby byli všichni tři zdraví až to na mě přijde,resp. až se vrátím domů s prckem-doufám,že se vrátím! :grinning: Každopádně ať je brzy Kristýnce líp,kašel je dost nepříjemnej,hlavně ať nemá nález na plicích nebo průduškách. Tomášek už to asi zvládá v pohodě nějaký odloučení,viď? Přece jen už je starší. :wink:
15. říj 2012 ve 14:41  • Odpověz
holky děkuju....jen si říkám, odkud ho mám....to fakt nevím.....nikdy jsem žádný problémy neměla....
15. říj 2012 v 17:41  • Odpověz
@pajdula - dneska mi gynekolog řekl, že je to poslední kontrola a další už tedy v porodnici, jsem 39+4. Právě na mě valil zrak, že chci do Krnova, že mám jezdit na kontroly 3x týdně - pondělí, středa, pátek (první mám mít tento pátek)...tak možná budu jezdit na kontroly do Vítkovic a pojedu pak rodit tam, kde to stihnu...Jinak přesně jak jsem tušila - zatím je hlavičky vysoko, další dva až tři dny určitě neporodím, jsem dost zavřená. Rodit císařem při placentě v předu tedy můžu, a prý většinou nechávají přenášet tak do těch 4,5 kil, ale je to dost individuální..
@bluecurrant - prý mytí oken nebo podlahy...
@simour1 - opravdu nechápu při tvých příznacích, že ti ten senilní doktor řekl, že jsi se zavřela o centimetr a dítě je vysoko, takové tlaky...
@tarra27 - hele při natáčení monitoru pomáhá si lehnout trošku bokem, mírně se vytočit, mě při prvním natáčení po minutě, kdy hledala srdce a já byla na zádech, málem švihlo..pak jsem se tedy vytočila, ale pak jsem jim tam málem omldella na koze, kde už jsem tedy musela ležet na zádech..od té doby se na monitoru vytočím mírně na bok a spím:o)

@tarra27 - jo, já mám taky streptokoka, proženou mi tělem atb, jednou nebo dvakrát, což mě docela štve kvůli miminku..Jo má to prý 20% ženských

Jinak ženy, jak často chodíte na kontrolu do nemocnice, když přenášíte? Mě to překvapilo, že 3x týdně...
15. říj 2012 v 17:48  • Odpověz
Holky, koukám, že je to všude stejné, děti ze školky každou chvilku doma... my to máme tak co 14 dní, byla jsem s Ondrou i na mandlích, protože marodil neustále od nástupu do školky a stejně se mi zdá, že to moc nepomohlo. Pravda, před mandlí vydržel tak týden, teď tak 3 týdny, takže trošku to pomohlo :slight_smile: on ale bude asi alergik po manžovi, hlavně aby neměl astma nebo něco takového, protože netrpí na horečky, ale na kašel a to je pak pořádný chrchlák :frowning2:

Toho streptokoka má prý asi pětina těhotných, zrovna mi to říkala minule doktorka, ale naštěstí ho nemám. Nasadí se antibiotika a pak prý nic nehrozí.

@blandik ... třeba holčička není tak velká, já na ty odhady utz nevěřím, u mě se minule sekli o půl kilča :slight_smile: tak je třeba menší :slight_smile:
15. říj 2012 v 18:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.