• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
@blandik díky za radu...mě zrudly tváře a bylo mi nějak uplně divně....myslela jsme, že to se mnou taky sekne...

ohledne streptokoka, já vím, ale říkám si, jak to že ho mám....doktor byl v klidu, že když budu stejně rodit sekci.....ale mě napadá, jak se mi tam dostal...
15. říj 2012 v 18:08  • Odpověz
@pajdula - nebo třeba o půl kila těžší :sweat_smile: Ne, začala jsem být optimista, jsem festovní ženská /sice nevím, jestli dítě prochází tukem nebo kostmi, ha, ha/, tak snad ji porodím v klidu..Je ale fakt, že když se pohne v břiše, tak je to jako cítit opravdu jinak než když byl v bříšku Miška...nechám se překvapit... Náš ve školce byl minulý rok furt nemocný, jak je doma, tak nic, nic, nic..a jinak taky všechny nachlazení vedly ke kašli...
15. říj 2012 v 18:19  • Odpověz
@tarra27 - no, mě vadilo, jak mi sestra tlačila těmi senzory na břicho, jen že je přiložila, už mě bylo zle...a i když jsem se pak vytočila, tak mě pořád občas polívalo horko..pak jsem šla rovnou k doktorovi a tam v leže, tlačil na břicho, pořád měřil malou a já pak už fakt téměř neslyšela, neviděla...to vysunutí na bok, jen mírné, že jakoby ležím jen na jedné kyčli mi moc pomohlo...
Nevím, streptokoci bývají tuším docela často všude možně..mě doktor říkal, že mě jako člověka to neohrožuje, se mnou je v symbioze, že by jen mohl ublížit mimiku, tak proto ta atb...měla jsem to i u Mišky, už z porodnice jsem odcházela s moučnivkou - tedy Miška ji měl..
15. říj 2012 v 18:22  • Odpověz
@martina26 Taky do toho nechci jít - jen když nebude zbytí. Fakt bych si nerada nechala porod vyvolávat hormonálně. To není šetrný ani k mamince (bolestivější průběh porodu) ani k miminku (jsou studie, že to může ovlivnit psychiku dítěte, podpořit vznik dyslexie, dysgrafie a podobných poruch).
15. říj 2012 v 18:30  • Odpověz
@blandik Já přenáším a objednávají mě po třech nebo čtyřech dnech, podle toho jak mají volno... Ale je fakt, že tahle porodnice je taková ležérnější - prý se vůbec nemám vzrušovat, když mám pět dní po termínu. Miminko se má dobře, tak je prý času dost... Váha už pravděpodobně překročila 4 kg. Ale i tak jsem za ten pohodovej přístup ráda...
15. říj 2012 v 18:34  • Odpověz
@bluecurrant - mě taky dneska můj doktor říkal, že vyvolávání porodu není nic moc dobrého, porodní cesty nejsou připavené..navíc, co vím já, tak vyvolává se umělým okcytocínem (či jak se to správně píše) a ten pak blokuje přirozené spuštění tohoto hormonu v hlavě, takže můžou nastat problémy s laktací...já právě nechci, ani umělé vyvolání, ani sekci..chci porodit přirozeně..
15. říj 2012 v 18:40  • Odpověz
@blandik U nás se chodí každej druhej den, když se přenáší...
15. říj 2012 v 18:41  • Odpověz
Holky,já mám vyvolávané všechny tři porody a můžu zodpovědně říct,že to byl masakr :stuck_out_tongue_closed_eyes: Proto jsem si myslela,že by to aspoň tentokrát mohla být pro tělo už hodně zátěžová situace a už by se mohlo samo snažit vypudit plod.No,tak jsem se asi spletla. :unamused: Jsem s tím už opravdu smířená,že prostě rodím až příští týden po vyvolávačce. :pensive: Akorát už cítím šílenou únavu z toho všeho,co mě trápí-myslím jako bolestivost celýho těla atd.Našla jsem si to téma,co psala Martinka,že tady na MK je ohledně koktejlu na vyvolání por. bolestí.Nevím,co si o tom myslet.Dost ženských tam píše,že jim to fakt spustilo porod,kterej byl navíc v podstatě dost rychlej.Ale zase na druhou stranu rvát do sebe ricinovej olej + džus + slivovici (ač Moravačka,slivku nepiju,přestože jí máme plnej sklep :grinning: ) Myslím,že především v první řadě to musí být těžkej očistec střev. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. říj 2012 v 19:06  • Odpověz
@blandik moučnivka má něco spoelčného se streptokokem?? snad to přežiju.... :slight_smile: díky za podporu....

jinak si taky myslím, že vyvolávání porodu není nic dobrého...ale někdy asi není zbytí,i když já jsme pro sekce :slight_smile:

@simour1 do toho bych nešla....
15. říj 2012 v 19:58  • Odpověz
@simour1 ... to musí být hnusný :slight_smile: to bych asi nevypila, to tě musí strašně prohnat ... ale jak to nastartuje střeva, tak to možná rozhýbá i něco jiného, ale hnusný to určitě bude.
15. říj 2012 ve 20:04  • Odpověz
koukám, že v ČB máme co se týče natáčení CTG luxus, dělají to v sedě v měkkým křesílku a záda jsou v pohodě. a k tomu vyvolávání porodu: u druhý mi kapali něco do žíly a byl to hnus fialovej, šílený křížový bolesti, u čtvrtý mi dal dr. vaginální tabletu, vůbec nic mi nebylo a nevěřila jsem, že ten den porodím, bolesti začaly po asi hodině a půl a byly dost snesitelný,na míči a ve sprše bez problémů rozdejchatelný, až ten konec porodu byl protivnej, ale trval pár minut. Takže 2 vyvolávaný porody, ale každej jinak a oba naprosto nesrovnatelný.
15. říj 2012 ve 21:11  • Odpověz
@blandik Máme stejnej plán :slight_smile: Tak snad nebudeme zklamaný...
@simour Mám termín o pár dní než ty, kdyžtak to zkusím a poreferuju :slight_smile: Ale až nebude zbytí... Mám to z knížky, kterou napsala jedna porodní asistentka, která je nakolněná přirozeným porodům a všechno píše hlavně s ohledem na miminko. Tak snad by nepropagovala něco, co může ublížit... Důležitý je prý ten džus - dodá tělu látky, který ten olej vyžene... A asi tam nemusí být nutně ten alkohol.
15. říj 2012 ve 21:15  • Odpověz
@bumbum Taky máme křesílka. Jen tam někdy sedíme i čtyři... Mezitím probíhají rodící maminky do sprchy přes nás a občas se ozývá křik z porodních boxů. Poprvé mě to dost zaskočilo :slight_smile:
A myslíš, že ten druhej porod byl lepší díky té vaginální tabletě?
15. říj 2012 ve 21:19  • Odpověz
@bluecurrant abych pravdu řekla, ani jsem neřešila, co to bylo za tabletu, byla jsem šťastná, že to tak zázračně rozjela, musim se zítra na kontrole zeptat a dám vědět. celkově to proběhlo skvěle, asi i byly porodní cesty potolikátý volnější, nějak podvědomě počítám s tím, že to bude tentokrát stejná paráda, doufám...
tak u nás jsou v přízemí 2 křesla pro těhule a další monitory jsou na porodním sále v patře, ty probíhající rodičky a křik, to musí být síla!
15. říj 2012 ve 21:32  • Odpověz
@bluecurrant No já ani bych neměla obavu z toho alkoholu-určitě ho není velké množství a pro jednou za 9 měsíců se přece nemůže dítěti nic stát.Džusy piju taky neustále.Spíš teda nevím,jakou paseku by udělal ten riciňák.Když jsem ho dala do vyhledavače,tak mi dokonce vyjel i jako přísada do aut :grinning:
15. říj 2012 ve 21:32  • Odpověz
@bluecurrant - prosím o jakém nápoji na vyvolání porodu se tady bavíte, nějak mi to uniklo...děkuji.
15. říj 2012 ve 21:36  • Odpověz
@mm_mm - hm, no to jsem zvědavá, jak dlouho budu přenášet a jezdit 80 km se čtyřletým dítětem /pokud mi to v té porodnici vůbec "dovolí" tam dojet s díttětem), aby mi natočili monitor a vyšetřili mě..jestli tam budu jezdit tři krát týdně..
15. říj 2012 ve 21:39  • Odpověz
@blandik U nás se 10. den přenášení nastupuje na vyvolání. Držím palce, ať to máš co nejdřív za sebou...
15. říj 2012 ve 22:05  • Odpověz
Ahoj holky!
Tak jsem byla dnes na kontrole a dr. se začíná obávat, že mimi tloustne (přitom já už nepřibírám skoro měsíc), takže mi říkal, že kdybych měla přenášet, tak by asi vyvolával nejpozději v 41 tt :angry: . Tož to se mi nelíbí, ze stejných důvodů, jako jste psaly... Ale zase si říkám, že pořád lepší vyvolávačka než sekce, co Vy na to?
Jinak @blandik - já rodila V. - 4120 g a 55 cm, hlavička 36,5 cm a bylo to maso, já mám malou pánev (žádnej zadek). Dneska si tu zprávu z porodu doktor znovu prohlížel, říkal, že velké mimi se porodit dá (samozřejmě záleží na postavě, tedy především na té pánvi, což já jsem moc nesplňovala), ale že potřebuje dostat čas, aby sestoupilo a dorotovalo, jenže u mě se to komplikovalo, že se právě nedorotoval a potom mi odešly kontrakce (což trochu přisuzuju epiduralu). Takže nakonec jsem rodila za pomoci extraktoru a tří lidí naléhajících na břicho - děs. Každopádně chci jít znovu do přirozeného porodu, dr. to víceméně schvaluje, už jen s přihlédnutím k tomu, že teď se zdá mimi menší (odhad min. týden byl 3300 - 3500) a že si myslí, že když jsem porodila V., mělo by to být v klidu i s tímto číslem 2 :grinning: . Takže já Ti fandím, hlavně vše, co píšeš, má hlavu a patu, je vidět, žes to promýšlela, a pokud není vyloženě indikace pro sekci, postupovala bych stejně.

Jinak u nás se při přenášení chodí také jednou za dva dny na monitory.

A ohledně streptokoka - mám dvě kamarádky, co rodily přirozeně (jedna doma a jedna dojela do porodnice těsně před porodem) a ta ATB se jim nestihla podat (musí se podat snad 4 hodiny před porodem) a jejich mimi jen pečlivě sledovali, aby jim nemuseli nasazovat ta ATB také.
15. říj 2012 ve 22:29  • Odpověz
@papuchalk - aha, děkuji. Ten první porod jsi měla tedy náročný, mě děsí už i to slovo extraktor, a prý dle WHO je tlačení na břicho nepřijatelná praktika, ale co místo toho, to tam nepsali.. Já mám širokou pánev, tak snad to půjde. Přeji ti taky, aby mimi odpovídalo odhadu, můj první syn měl 3,5 kila a byl to snadný porod..jelikož mám trošku "trauma" z prvního porodu, spíše co se týče onoho následného kontaktu s miminkem, tak bych si moc přála, aby tento porod byl jiný a mohla jsem si mimi užít po "svém" a tak se snažím se naprogramovat na to, že nebude žádné vyvolávání, porod půjde hladce a všechno bude v pořádku..
15. říj 2012 ve 23:24  • Odpověz
@blandik To téma najdeš v sekci III.trimestr ,momentálně třetí odshora.Stačí přečíst první a dvě poslední strany :wink:
15. říj 2012 ve 23:48  • Odpověz
U nás taky 10. den po přenášení se snaží vyvolat a je už nástup do porodnice.Ve čtvrtek mám poradnu po týdnu,a pak si myslím,že v pondělí budu mít rovnou nástup do porodnice.Já dnes navečer měla zase takový divný bolesti,který opět po koupeli v teplé vodě ustoupily. :grinning: Momentálně máme vlnobití na břiše a škytavku k tomu-denně je mezi 23 a 24-tou hodinou nejaktivnější...to se mám na co těšit :grinning: :sunglasses:
Přeji klidnou dobrou noc všem! :wink:
15. říj 2012 ve 23:52  • Odpověz
@blandik To si tentokrát přeji i já, aby nebyla sekce, vyvolávání, hamiltony... Můj první kontakt s V. byl taky na prd, jeho odnesli spolu s přítelem (teda přítele neodnášeli, jen mimi :grinning:, prý odsávali plodovku a měřili, vážili), pak mi ho přinesli, položili na břicho, já na něj vyvaleně koukala, páč měl po tom extraktoru šílenou bouli, a on začal hledat prso, jezdil mi prostě pusou po hrudníku... to asi v životě nezapomenu, hrozně mě to fascinovalo, jak je to mimi živoucí a jak si jako takovej malej prcíček hnedle dovede poradit a obstarat si zdroj obživy :grinning:, jenže já pak už omdlívala, ztratila jsem hodně krve a byla jsem úplně na dně sil, tak ho zase odnesli a pak jsem ho celou noc neměla, protože jsem byla na kapačkách a pořád mě kontrolovali, protože jsem prostě sebou vždycky praštila, když jsem se posadila :pensive:, takže nic moc :pensive: . Teď jsem měla asi měsíc fakt depku a strach, aby to nebylo stejné nebo ještě horší, ale už jsem si to teď poslední týden v hlavě nějak porovnala a taky věřím a doufám, že to zvládneme teď dobře a bude to o dost lepší.
16. říj 2012 v 00:00  • Odpověz
Hezké ráno,děvčátka. :wink: Počasí nám moc nepřeje,tak to asi dnes prosedíme u PC.I když jak vidím,tak vás tu dnes moc není.Jen mi neříkejte,že rodíte díky změně počasí a že jsem tady sama samotinká zůstala :grinning: Teď mě napadá,že už se tady dlouho neukázala Panama-nemůžu si uvědomit přezdívku :slight_smile: A co Martinka?Stále nic?Už tady nebyla večer,tak že byyyy ... :sunglasses:
@papuchalk Přesně jak píšeš,je důležitý si všechno srovnat v hlavě.Já byla nervní jako blázen na všechny-na cizí to teda lehce ještě přetrvává :sunglasses: Ale už jsem se nějak víc hodila do klidu,řekla jsem si,že nervačením stejně ničemu nepomůžu,nic neurychlím.Prostě až to přijde,tak to přijde.Zvládla jsem to 3x,snad i ten poslední porod ustojím a hlavně ať je miminko v pořádku. :slight_smile: Každý porod je jiný,uvidíš,že tentokrát to můžeš zmáknout levou zadní. :wink:
16. říj 2012 v 09:58  • Odpověz
venku je tak hnusně, že to ani nejde nazvat počasím, fuj! mažu na kontrolu, ráno jsem zjistila, že už opravdu nemám co na sebe, tak budu mrznout v zavinovacím svetříčku, brrr. jestli se ještě víc ochladí, asi budu chodit v lyžařský bundě svýho muže, to břicho nabírá nelidský rozměry :frowning2:
16. říj 2012 v 10:24  • Odpověz
@bumbum neboj, máš to za pár, už to uteče pak se do něčeho oblékneše už...
16. říj 2012 v 10:31  • Odpověz
@bumbum :grinning: Já ráno přeběhla z auta do školky v tričku,který mám samozřejmě netěhu s dlouhým rukávem,na tom rozepnutou Adidas šusťákovku...takže jsem byla durch mokrá-jely jsme zrovna do toho nejhoršího.Já měla nakoupený jen trika s krátkým chytře a teď už to fakt nemá cenu něco pořizovat.Výborný ovšem je,že chodím zásadně jen v těch ubohých gumových botech,protože nic jinýho neobuju.no fakt děs.ale od zítra se má zase lepšit počasí,tak snad teda. :slight_smile:
16. říj 2012 v 10:34  • Odpověz
@blandik O nápoji z knížky jedné porodní asistentky, asi celkem silný projímadlo, ale prý to dost pomáhá, když už není zbytí... Do meruňkovýho džusu se dá pár kapek ricinovýho oleje a malinko nějakýho alkoholu...
16. říj 2012 v 10:59  • Odpověz
Tak dneska mě pekelně bolí břicho. Ale nejsou to poslíčky, je to trvalá bolest bez tvrdnutí. Každej pohyb je úmornej. Mám pocit, jak kdybych si na něm celou noc ležela. Znáte to?
16. říj 2012 v 11:09  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem trošku pročetla o čem je tu teď téma, ale nestíhám se vracet a adresně odpovídat.
Jen co se streptokoka týče, při císaři to nikdo nijak neřešil, nedostávala sjem žádné atb předem a myslím že ani pak - leda v infuzi na jipce a to už by bylo malému šumák, a mně vlastně taky.
Holky, já vám tak nezávidím, že ještě čekáte, v tomto počasí - potíže se vším a k tomu ještě oblékání na pár týdnů a boty , aby člověk vlastně do něčeho vlezl a nepořizoval nové když je to na pár dnů..
Kuba má dnes měsíc a pár dnů, přibral 75 dkg, je to fakt žrout.
16. říj 2012 v 11:54  •  1 dítě  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.