• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
tak, musím odpovědět v dalším okýnku, páč někdo zazvonil a nechtěla jsem ztratit co jsem už napsala .)
No, naštěstí ho netrápí tolik vtry jako hlad, sice už máme váhu, ale moc mi nepomáhá protože on sní 3x víc než je doporučená dávka mateřského mléka, a vydrží s tím tak 3-4 hodiny max. Bodej by pak tak hezky nerostl. A když mám podezření na bolest bříška, nevím jesltije přejezený nebo nafouklý, ale asi 2x jsem mu dala kapky Espumisan a pomohlo to.
I přesto že spí docela dobře tak jsem zhubla 15 kg, ale teď nemám zase co na sebem protože mám historicky nejnižší váhu za 10 let, akorát je to púořád nad 80kg, takže s váhou se dámy netrapte :sunglasses: , musím kupovat nové hadříky a o víkendu jsem koupila u vietnamců rifle, protože do normálních obchodů je to teď daleko a časově z ruky, a ty rifle smrdí ještě po druhém vyprání :confounded: , z botama jsem to věděla, ty tam neberu ale u oblečení - není to divné?
No, pro příště budu vyučená.
A Kuba už zase kňourá, asi mu ta 90ka byla málo, měl by mít 50 a vyžaduje aspoň 120, mléka nepřibývá tak v noci už je na nutrilonu a kupodivu pak spí míň než když má moje mléko. Naštěstí na radu odsud jsem zakoupila tu Medelu odsávačku elektrickou a ve srovnání s manuální je to fakt super. Takže jdu krmit divou zvěř a snad se do víkendu ještě ozvu, třeba tu přibydou nová miminka !! :slight_smile:
16. říj 2012 ve 12:09  •  1 dítě  • Odpověz
Holky, ještě k tomu nápoji z ricinovýho oleje. Kamarádka (lékárnice) si ho taky udělala den před tím, než měla jít na plánovanýho císaře. Doufala, že se jí porod spustí sám a že porodí přirozeně. V noci měla prej šílený poslíčky - po pěti minutách, pak dokonce pod dvou minutách. Pak měla hodinu prej v kuse břicho tvrdý jako kámen...a pak si dala horkou vanu a všechno bylo pryč...Takže pokud ty porodní cesty nejsou připravený, tak si tělo prostě nedá říct...
16. říj 2012 ve 12:28  • Odpověz
@papuchalk - uf, měla jsi to velmi náročné, moc, moc držím palce, aby tentokrát to byl příjemný prožitek. Já se hrozně moc těším na ten pocit, až bude na bříšku a rozdýchá se a bude hledat prso..asi se úplně rozplynu blahem, láskou a úlevou...Věřím, že po takovém porodu člověka dostihnou obavy, a co jsem se tak bavila s druhorodičkama, tak jsme si nějak potvrdily, že i když první porod fycziologicky proběhl hladce, tak přeci jen u druhého těhotenství si každá prošla "strachem", jak proběhne druhý porod...já měla fázi kolem 20tého týdne, že jsem se nemohla dočkat až mimikno uvidím, každý večer jsem usínala v euforii z těšení se na mimi..pak nastalo období, kdy jsem měla až výčitky, co to našemu staršímu děláme, jak pak budeme všichni fungovat, pak jsem měla obodobí strachu, možná taky tak před pár týdny, změnila jsem porodnici, vrátily se mi vzpomínky na první porod a co chci jinak, dost mě uklidnilo, že jsem si našla jinou variantu, kde budu rodit..a teď jsem taková nějaká klidná, smířená a vsugerovávám si, že všechno bude dobré, Linda si najde správný čas, kdy má přijít na svět a bude to dřív než nějaký doktor usoudí, že už by měla jít ven...Teď se snažím si užívat poslední dny, kdy jsem doma jen s Miškou, dneska jsme ztrávili celé dopoledne v posteli, jsem ho masírovala, pak jsme jakože různě cestovali po světě za zvířátky, bylo to moc příjemné..Teď si tady ze židlí postavil lanovku, z barevných vzorků dráhu a kovový kufřík mu slouží jako lanovka :dizzy_face: a já se můžu rozplynout láskou..že by opět hormony?
16. říj 2012 ve 12:39  • Odpověz
@mm_mm -.mě bolí břicho, když vstanu, když se miminko sesune dolů - tak jakoby cítím dělohu uvnitř...a včera v noci jednou a dneska v noci vícekrát se mi stalo, že mě jakoby probudilo břicho - je to takové zvláštní, není to přímo tvrdnutí, jen takové slabé, jakoby mi při tom bylo až špatně od žaludku, možná je to tím, že se Linda protáhla na délku...ale stalo se mi to takto vícekrát...pak to přejde a spím dál.
16. říj 2012 ve 12:43  • Odpověz
@bluecurrant - děkuju, možná to zkusím, vůbec jsem si říkala, že zkusím ty poslední dny jít na nějakou lehkou stravu, aby se tělo nastavilo na vylučování, nevím, jestli to pomůže, ale já mám posledních čtrnáct dní pořád žravku a neskutečnou na sladké, si říkám, že si to mimi vykrmuji a sebe taky.
16. říj 2012 ve 12:45  • Odpověz
@majajaja - to je krásné, patnáct kilo dole, a Kubík tedy roste jak z mlíka - takže ty kojíš a částečně dokrmuješ nutrilonem? Strašně to letí, bych neřekla, že už to je měsíc..:o) Držte se.
16. říj 2012 ve 12:47  • Odpověz
tak jsem doma z kontroly, prej bude stačit to trochu popostrčit, všechno je naprosto připravený, otevřeno na 2prsty, mímo dole, tak si asi taťka v pátek užije, v sobotu slouží kámoška, bylo by to přímo ideální.
ptala jsem se na ty možnosti vyvolání, ta strašlivá varianta byl nejspíš oxytocin do žíly, prej velmi bolestivá a protivná věc, můžu potvrdit. ten téměř bezbolestnej porod byl vyvolanej prostaglandinovou poševní tabletou, do 2 a půl hodiny od začátku bolestí (opravdu velmi snesitelných) bylo po všem. radši bych to tentokrát nechala na přírodě a na taťkovo pomoci, snad se zadaří :grinning:
16. říj 2012 ve 13:29  • Odpověz
@blandik Náš denní režim probíhá následovně, mrně začne vrnět, takže dokud je dobře naladěný, letím s ním na váhu jako v porodnici abych věděla kolik si ode mně vypije a zkouším kojit, to trvá asi půl hodiny abych opět zjistila, že vypil max. 30ml. Usne, tak na 10 minut . Začne vřískat, takže ohřeju co mám odsáto, asi tak 70 ml, a dokrmím ho. Zase vříská, ale už ospale a do 10min. usne, načež rychle pojím já, a například operu, uvařím ( možná) , když je hodný. Když se mu špatně usíná neudělám nic, protože co musím hlavně je odstříkat na další jídlo a na to už není moc času. Takže při tříhodinovém intervalu hodinu krmím, hodinu odsávám a hodinu mám na nějakou aktivitu asi 8x denně, přičemž pořád pracuju obecní záležitosti a vyřizuju a zařizuju aspoň přes net. Ještě že je manžel i syn schopný se starat, protože bych už vážně zvažovala přechod na Nutrilon na celý den. No a teď už zase brečí, takže dnes zavírám noťas a jdu zkusit ho uspat a poobědvat.
16. říj 2012 ve 13:39  •  1 dítě  • Odpověz
Ahoj holky,
nene nerodím, i když dneska je mi nějak divně celkově, ale už jsem prostě smířená s tím čtvrtkem a snad se to rozlouskne.
Jinak počasí fakt hnus a aby toho nebylo málo tak se mi už fakt nelíbil Kristýnky kašlik tak jsem ji vzala k doktorce a má začínající zánět průdušek, takže jsme vyfásli antibiotika :frowning2: Potřebuju žehlit a tak strašně se mi nechce.
16. říj 2012 ve 14:04  • Odpověz
@bumbum gratulace ke kontrole a přeju ať taťka zabere :slight_smile:)
16. říj 2012 ve 14:05  • Odpověz
@majajaja od vietnamců jsme kupovalaloni po porodu a nesmrděli, je fakt, že dávám hodně prášku a aviváže....u nás jsou taky nejblíž, no ale nemyslím si, že tak rychle shodím, i když ted nosím jen tepláky nebo těhotenské kalhoty....takže něco koupit asi budu muset....
16. říj 2012 ve 14:31  • Odpověz
a holky, do toho koktejlu bych fakt nešla - ono to nějaký důvoc má....já bych neriskovala....
16. říj 2012 ve 14:32  • Odpověz
@majajaja jejda, to mi připomíná našeho prvního - byla to honička, měla jsem pocit, že jenom kojím, odstříkávám, krmím a uspávám. U Lindy to vypadalo nadějněji, ale taky si dá labužnicky maximálně 50. Bohužel, nemám čas jí to odsávat, tak ji tam prásknu co dvě hodiny a nechám to na ní - ale usíná u toho a trvá to taky stále půlhodiny. V noci to šidím, to se musím trošku vyspat - i když, dnes jsme vstávaly ve čtyři, prostě už se nespalo, jenom chovalo - pak usnula v sedm, jak vstal brácha :slight_smile:
Držte se.
16. říj 2012 ve 14:38  • Odpověz
Jinak u nás poporodní rekonvalescence končí, já dneska byla vyndat stehy, i s malou (nemohla jsem mužovi nechat obě dítka, to by asi někdo z nich nepřežil), tak bylo veselo, no a zítra už jsme sami, táta půjde do práce - takže mají přesilovku. Držte palce :slight_smile:
16. říj 2012 ve 14:40  • Odpověz
Jenom větička k těm rodícím koktejlům z riciňáku - já bych to nedělala, moc efektivity to nemá a ten pr...er to umí fakt děsný :-/
16. říj 2012 ve 14:41  • Odpověz
ahoj holky, taky se hlásím pořád 2 v 1... dneska jsem dodělala tu kuchyň, uvařila polívku k véče, vyžehlila kupici prádla, byť se mi tedy hooodně nechtělo a žehlení nesnáším. Manžel ale neměl už košili do práce, tak prý kdyby mi padla do ruky, tak jestli bych nemohla nějakou vyžehlit :grinning: drzoun a skočila na hovory k sousedce.
Počasí je tu dneska hnusný, ale neprší, což je dobrá zpráva a zítra snad už má být lépe. doufám, pač se chystám na trh pro zeleninu, tak ať je hezky.

@bumbum ... tak to vypadá nadějně, držím palce :slight_smile:
Ostatní nebojte, ve čtvrtek na kontrolách nás určitě uklidní a v pátek už to budete mít za sebou :slight_smile: věřím tomu.
@xuxie ... držím palce na první den bez taťky, ať je to v pohodě :slight_smile:
16. říj 2012 ve 14:58  • Odpověz
@xuxie Tys vstávala ve čtyři? A jakto, že působíš tak odpočatě? :grinning: Držím Ti palce, ať se dobře zajedete. To já Vám tu budu psát depka zprávy :grinning: .
16. říj 2012 v 15:07  • Odpověz
Já si teda kdyžtak zamlouvám k porodu sobotu - to by bylo pěkné datum, ne? :grinning:
16. říj 2012 v 15:08  • Odpověz
@papuchalk
jó, buď ráda, že mě nevidíš :wink:
16. říj 2012 v 15:11  • Odpověz
@pajdula díky moc :slight_smile:
16. říj 2012 v 15:12  • Odpověz
@xuxie prej ukoncena rekonvalescence:grinning: hmmm....

Jinak u nas druhos zatim trochu peklo....ale kuba je moc hodnej!
16. říj 2012 v 15:24  • Odpověz
Tak maminkám gratulace.To radši nebudu spát v noci než tyto stavy! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hrozně mě to už nebaví,ale je možný,že ještě budu vzpomínat :grinning:

@martina26 Jsem říkala dnes mojí mamce,že si myslím,že to máš už za sebou,když jsi se neozvala.Pak mi docvakla ta Kristýnka,že jsi psala o prohlídce.Tak důležitý,že jste to podchytily hned v počátku.Ať je brzy líp. :wink:
@bumbum Taky gratulace k super nálezu. :wink: Já měla oxytocin do žíly po celou dobu porodu u prvorozené,.ještě k tomu PA,která nikdy neměla vlastní děti a zrovna měla pár dnů do důchodu.Byla naprosto nesnesitelná,bála jsem se a běda když jsem v bolestech tou napíchlou rukou jen pohla.Dala mi sodu jak blázen.Přitom já jsem z těch maminek,který se hlasitě neprojevují u porodu. :grinning: a poslouchat,jak tam za závěsem tahle líčila nějaký kolegyni,jak už má za ty roky plný zuby všech těch porodů,pak do mě hráble neuvěřitelným způsobem,no hnus!Nejhorší zážitek! :unamused:
16. říj 2012 v 15:30  • Odpověz
@simour1 dík snad to Kity brzy zabere.
Koukám že maminky jsou v jednom kole já už taky budu radši hopsat kolem Matyáška než jen čumákovat v noci do stropu a to v poslední době chodím spát až kolem 23:00 hodiny, já jinak ježek, který normálně zalézá do peřin kolem 21:00.
Taky jsem vyžehlila kupu prádla a ještě hodila další várku do pračky a budu sušit po sušákách doma :slight_smile:
No někdo jste tady psal o dárcích k vánocům, přemýšlím že to bude dnešní můj večerní program ale nějak nemám ani nápady co pořídit.
16. říj 2012 v 15:44  • Odpověz
@martina26 Já jdu žehlit právě teď.Se mi vůbec nechce.Přijeli jsme od mamky,vyzvedla jsem synáčka u školy,aby nemoknul,zapla topení a nejradši bych vyhodila kopyta u tv.Ale tak hodně tentokrát toho prádla nemám,jen 3 pračky. Mně dnes přišly 2 balíčky pro Markét k Vánocům-parfém s těl. mlékem a sportovní souprava Lonsdale-triko,mikina a tepláky.Vypadá to fantasticky.Ti řeknu mámo,já zhubnout takovejch 50 kilo,tak jdu do toho taky. :grinning: :grinning: :grinning: Ještě čekám tento týden balíčky pro Martínka-sekundovej stan a spacák.Další až jak budu zvládat finančně,musím počítat s tím,kdyby byl volnej ten nadstandard.
K tomu koktejlu ještě...koupila jsem si dnes meruńkovej džus,kterej do sebe večer kopnu celej,ale bez zbytku přísad.Ale předpokládám,že to se mnou udělá maximálně noční běhání na onu místnost. :grinning:
16. říj 2012 v 15:54  • Odpověz
@simour1 tak jestli ti meruňkový džusík zabere tak do toho půjdu taky ale taktéž bez riciňáku a tvrdýho. No já doufám, že se s nima vr čtvrtek domluvím a že bych možná v pátek mohla nastoupit......já jsem oxycotin měla napíchnutej u Kristýnky, jela jsem s prasklou vodou bez bolestí a protože jsem měla cukrovku tak aby to urychlili.
Já jsem už snad odevzdaná všemu, jen ať je to konečně za mnou.

Tomika jsem vyzvedla od autobusu, dojel z té exkurze a naprosto nadšenej. Užili si to a měli super program.
16. říj 2012 v 17:04  • Odpověz
@martina26
@simour1 holky, zejtra kupuju meruňkovej džus, v pátek si ho dám s paňáčkem havany, pak na to hupsnem s tim mým nešťastníkem a myslim, že ricinovej olej ani nebude potřeba. :grinning:
16. říj 2012 v 17:43  • Odpověz
Holky tak prosím o Váš názor. Jakožto přenášení dětí u Kity a Toma neznám. Volala má starostlivá mamka, manželovi, že se dneska bavila se známou sestřičkou na gyndě přímo v Pardubicích a že jí řekla ať mně manža naloží a odveze do porodky, že prý mlžu zkaženou vodu.........jako pohyby cítím naprosto normálně........no akorát jsem z toho vystreslá. Když bych necítila pohyby tak bych samo jela, ale dle mého názoru bych teď vypadala jako pitomec. Fakt tohle ještě potřebuju slyšet.
16. říj 2012 v 18:17  • Odpověz
@martina26 ... já si myslím, že tě zbytečně stresujou... mě v porodce řekli, že mám dojet, kdybych necítila pohyby nebo se mi zdálo, že moc málo a kdyby mi začala odtékat voda nebo se mi něco nezdálo. Já myslím, že když cítíš pohyby, tak je to v pohodě... neboj a nenech se vystresovat. Kdy jdeš na kontrolu, taky ve čtvrtek? Navíc, jak tak koukám, tak termín jsi měla 13, což ještě není moc po termínu.

@bumbum .... ty jsi mě pobavila :grinning:
16. říj 2012 v 18:44  • Odpověz
@martina26 Marti,já jsem opravdu všechny přenášela 8-10 dnů a nikdy žádná plodová voda zkažená nebyla!!! Moji mamku se mnou nechaly 14 dnů,a to už problémy byly...ale taky je to záležitost stará skoro 40 let.Buď v klidu,kdyžtak popros o sono-možná nám ho udělají tak jak tak,aby se zjistilo kolik plodové vody ještě zbývá-čím blíž k porodu,tím se zmenšuje její množství. :wink:
16. říj 2012 v 18:47  • Odpověz
@bumbum Super napsaný.Já jsem si dala teď trochu leča,tak mám v plánu džusík až tak za půl hoďky rozjet.A aby byla větší párty,dám si do toho taky trochu čirýho...snad to v sobě udržím :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. říj 2012 v 18:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.