• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod říjen-listopad 2012

(Zamčená)
25. října 2012 
Jééé, holky, to já mám ty porodní řečičky na háku, vždycky se na každého usmívám a myslím si svoje. Já byla akorát trochu nasraná, když se na mě lidi - zejména baby, co si budeme vykládat - vždycky soustrastně podívali, když jsem jim řekla, že čekáme druhého chlapečka... pohled ve stylu - "tak to je katastrofa, že...", to jsem nepobírala. Navíc já chtěla dva kluky, tak jsem nějak byla vnitřně i s tím stavem spokojená a pak ty pohledy, jako by se mi tím zhroutil celej život, fakt děs. Navíc my je máme oba po IVF a po dalších problémech, teď jsem byla i ve špitále, tak já nevím... lidi nejsou soudní... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. říj 2012 v 18:11  • Odpověz
@tarra27 Taky období vzdoru? Já jsem z toho fakt vyflusaná, Vojťulovi to začlo nějak na začátku září, poznala jsem to úplně ze dne na den, jakoby se probudil najednou nějaký jiný... Teď se to dává trochu do kupy (krom toho dneška), myslím, že už to není tak zlé, asi je to právě i hodně o mně, že jsem se nějak uklidnila před tím porodem, aspoň se cítím nějak víc klidně než celý měsíc předtím. A kolik je malé? A jak se jmenuje? A co čekáte, holčičku nebo chlapečka? A jaká máte jména? Promiň, jestli jsi to tu psala, já to nějak neudržela...
17. říj 2012 v 18:15  • Odpověz
@blandik To teda bude dobrodrůžo! :grinning: Ale moc Ti fandím, aby Ti to vyšlo a bylo vše v pohodě. Já právě myslela, že máš to datum v pase špatně, protože mě překvapilo, že si Vás porodka převezme až ve 40 tt (tady v Pze je to v 36 tt).
17. říj 2012 v 18:18  • Odpověz
@papuchalk právě že ji bude 15měs....najednou nechce ležet když ji přebaluješ, někdy nechce jít spát, někdy hází pitím po zemi, nebo tě plácne, řekneš ji 5x že ne, že to ensmí a ona to před tebou udělá, někdy dělá, že neslyšía nebo se směje....nejradeji leze do myčky, bere věci...dnes sahala na radiátor, byl strašně horký a smála se...vysvětluji ji to pořád dokola, podle mě z toho nemá rozum.....ale divím se, že to má podle ěm brzy....nebo jestli to není vzdor...ale já když ji vidím, tak si myslím, že je.....ona nekdy je uplné zlatíčko, chodí, sama od sebe mi hladí bříško, dělá malá, pusinkujem, tulí se, je hodnoučká....a pak si něco umane a je to mazec.....nebo se zapře a nechce a nechce....ale nevím, třeba se jen špatně vyspala.....ted budemem mít holčičku taky....těšíme se moc :slight_smile:
17. říj 2012 v 18:31  • Odpověz
@papuchalk minulý týden jsme taky potkala bábu s dědkem a prý - tak at je durhý chlapeček.....a já proč? nic si z nich nedělej, navíc, já si myslím, že stejné pohlaví je lepší - děti k sobě mají blízko nebo mají podobné zájmy atd...ale ono je to v závěru jedno, hlavně že jsou zdravé....
17. říj 2012 v 18:32  • Odpověz
Tak jsem vylezla z horký vany o a zítra do rizikovky. Dneska mi to nedalo a volala jsem si i do Hradce. A oni mi řekli, že mám jet do rizikovky do Pardubic a oni když porodnice nefunguje že mně na základě nálezu pravděpodobně pošlou k nim nebo do Chrudimě na indukci. Jo a taky mi doktor řek že po přenášení by mě měla doktorka kontrolovat 2x týdně. To mně celkem zarazilo no a nakonec když jsem mu řekla jaký mám nález tak se divil, že jsem ještě neporodila přirozeně.
17. říj 2012 v 19:35  • Odpověz
@simour1 No neni to moje prvni miminko ale pritelovo ano :slight_smile:
17. říj 2012 v 19:56  •  čeká miminko, termín má v listopadu 2012  • Odpověz
@martina26 Marti,já jsem taky zvědavá na zítřejší kontrolu a především jak dlouho mě nechají přenášet ještě.Pojedu raději s taškou-nechám si ji v autě,co kdyby náhodou.Ale spíš si myslím,že ještě přijedu domů na víkend a další kontrola,popř. už nástup mě nemine po neděli. :slight_smile:
17. říj 2012 v 19:57  • Odpověz
@ivagal já jsem tady na koňovi teprv poslední dobou a musím říct, že je s holkama sranda, je fajn pokecat s někým, kdo má stejný starosti a chápe, že jinej stav je občas docela náročnej. :slight_smile:
17. říj 2012 ve 20:21  • Odpověz
tak jsem vás holky dočetla a kouří se mi z hlavy, kolik toho je! já odpoledne SEDLA NA KOLO a jely jsme s naší prckovou na kolech do lesoparku, musel to být pohled pro bohy, to mý břicho kymácející se nad štanglí :grinning: a aby toho nebylo málo, potkala jsem cestou 2x jednoho bejvaláka-krasoně, jednou tam a jednou zpátky, asi byl v šoku víc než já, když mě viděl :grinning:
17. říj 2012 ve 20:39  • Odpověz
@papuchalk - hm, lidi mají své stereotypy a mají pocit, že to tak mají i ostatní - myslím, s tou holčičkou. My čekali na druhé dva a půl roku než to vyšlo, už jsem pomalu byla směřovaná do nějakého centra a musím říct, že tím, že už jsme měli jedno dítě, tak bych asi couvla, přeci jen jsem byla už v práci...a pak přišlo úplně v pravý čas u nás.... Mě se tchýně ptala dříve, že co by jsme si přáli a já že holčičku a ona mi pak začala vysvětlovat, že i kdyby to byl kluk, tak by to přeci bylo fajn - ve smyslu - přeci bys ho měla ráda, né? ..jsem pěnila, nikdo nepotřeboval přednášku, jen když se zeptala, tak jsem ji řekla a ona mi to pak začala vysvětlovat...
to předání do péče porodnice prý záleží na gynekologovi, do kdy si troufne být za maminku zodpovědný :sweat_smile:
@tarra27 - to bude určitě vzdor, většinou chodí kolem roku a půl, hotl to máte dříve a taky to může být i tím bříškem..no, je to fatk srandovní období, když se odpoutávají od maminky a mají svou hlavu..Nám moc pomohlo říkat rovnou co může dělat místo toho, co nemůže dělat - místo nesmíš, nešlapej - říkat - můžeš to vzít tak a tak, můžeš to obejít...dítě si pak představí to obcházení, vzetí (když řekneš - nekousej, tak si to neumí představit, když řekneš - chci pohladit - tak si představí pohlazení a pohladí:o))) Tak přeji pevné nervy a hodně trpělivosti.
17. říj 2012 ve 20:44  • Odpověz
@blandik ono se to ještě docela dá... já ji vždy ukážu něco jiného anebo když kope u přebalování, tak ji nechám a pak ji vezmu a dopřebalím...

ale dá se to.....
17. říj 2012 ve 22:42  • Odpověz
@bumbum No tak ty dneska perlíš,brouku :grinning: Předpokládám,že porodíš ještě přede mnou,protože já už se na kolo fakt nevyhrabu :grinning: :grinning: :grinning:
Holky,já asi umřuuu.jsem o půl deváté jela k paní,od které si beru kuřata.Vzala jsem jich 10 ks,takže nateklýma pařátkama je pěkně naporcovat,nabalíčkovat,balíčky označit,narvat do mrazáku,ve kterým jsem začala dělat pořádek,abych to tam vůbec dostala,poklidit celou kuchyň,na kolenách umýt zem,vydrhnout prádelní koš,ve kterým jsem kuřata vezla,tím pádem umýt koupelnu,alespoň posléze pozametat zbytek domu...a to vám říkám,jestli i tohle už nezabere,tak rodím fakt asi až na vánoce! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. říj 2012 ve 22:46  • Odpověz
@simour1 kam se hrabe moje krasojízda na tvoje kuřecí galeje. budeš první, uvidíš!
17. říj 2012 ve 22:57  • Odpověz
Ahoj holky, konečně jsem vás dočela a musím říct, že jsem se při čtení tedy pořádně pobavila :slight_smile:. Začalo to parodii na sex, otáčením, vylejzáním z vany a naposledy obdivuju bumbum za jízdu na kole a simour1 za kuřecí galeje.
Mě čím víc se blíží termín porodu tak se cítím líp. Dobře se mi v noci spí a ani mi moc břicho netvrdne. Odpoledne jsem se pustila do hrabání zahrady a také v pohodě. Zítra jdu na kontrolu tak jsem zvědavá zda se za ten týden něco změnilo. Nechci být chtivá, ale vůbec by mi nevadilo rodit o dva týdny dřív.
17. říj 2012 ve 23:14  • Odpověz
zdravím holky, at vám dnes kontroly dopadnou dobře, určitě dejte vědět....

já jsem dnes vzhůru brzy, má být krásně a chci poslat kámošce přáníčko a malou drobnost, od neděle je doma z porodnice....a musím uklízet, mám tu strašný binec....a o víkendu chci ležet a nic nedělat....

Tak a´t máte hezký den....
18. říj 2012 v 07:41  • Odpověz
Tak jsem dneska spala do půl desátý a úplně jsem se lekla, když jsem se po probuzení podívala na hodinky. Sice samozřejmě v noci 4x na záchod, ale i tak hustý...Že by poslední neprobdělá noc na dlouhou dobu? :slight_smile:
Obdivuju všechny vaše fyzický aktivity, máte můj obrovskej obdiv, obzvlášť @simour1, já jsem líná jak čuně. Teď řeším dilema, jestli sjet do Lidlu, mají tam ode dneška nějaký fleecový soupravičky, tak jsem chtěla pro synovečka k Vánocům.
Držím palce na kontroly, já jdu až zítra a ta by měla bejt poslední...
18. říj 2012 v 09:55  • Odpověz
@tarra27 - my nakonec přebalovali ve stoje, u hraní. hrál si u gauče a já přebalila, oblíkla..
@simour1 - pání, ty máš aktivit, že bych odpadla na týden. Já stíhám tak běžné věci, a jako nadstandard už beru i to, že vyperu..dnes vařím na oběd kaši, abych nemusela stát u sporáku (tedy včera jsem dělala placky..takže jsem si to užila)..
18. říj 2012 v 11:09  • Odpověz
Ahoj holky,hlasim se z kontroly. vse ok, jen mam nakazano odpocivat,pac se otviram a mimco se posunulo dolu, tak abych vydrzela do pondeli a nepraskla mi voda driv. tak jsem se natahla a nebudu to prehanet. tlak a monitor je v pohode. jen jsem tam lezela dele neb prcek chrupal. a co ostatni,kdo uz zustal v porodce.
18. říj 2012 v 11:19  • Odpověz
Ahoj holky,tak vám píšu po dnešní kontrole a fakt už to nedávám...rozbrečela jsem se,protože mi opět ten senilní dědek řekl,že za týden jsem nepostoupila vůbec ani o píď! Nález je neustále jen na 1 prst.,Já dnes celou noc nespala jaký jsem měla bolesti křížový-zřejmě po tom večerním maratonu v úklidu.nebyla jsem schopná se otočit z boku na bok.nejdřív na monitoru jsem dnes narazila na kámošku,která mi rodila Adrianku,tak jsme se domluvily,že má zítra službu celodenní a že by mi mrně porodila zase.Jenže pak omrkla výsledek grafu,kde děloha totál mrtvá bez jakékoliv známky snahy k blížícímu se porodu.Ale ubezpečovala mě,že v dnešní době se nenechává přenášet déle než 6 dnů,což je právě zítra.Pak jdu k tomu dědovi,kterej mi řekne to co píšu a začal na mě,že mám určitě špatně vypočítanej termín.Tak jsem mu řekla,že měsíčky mívám naprosto pravidelně,on začal s kolečkem počítat i dle ultrazvuku z Brna z 12-tého týdne.A zjistil,že jsem měla mít termín 12.10.,což je ještě o den dřív!Takže v úterý nastupuju na vyvolání s tím,že jsem zavřená,tudíž si porod opět užiju ve velkým!Už jsem se fakt doma rozbrečela.Manžel jen chodí a dívá se na mě,dcera uklidńuje. :frowning2:
18. říj 2012 v 11:28  • Odpověz
@simour1 holka, asi bych vážně uvažovala o změně lékaře....to je fakt debil....a podle mě, já bych šla i do domluvy na sekci, po tom, co sis prožila, ale uvidíš....něktreří doktoři jsou vážně na mrtvici.....

parner včera přijel domu před 21h....celý týden jezdí pozde, já jsme unavená, mám toho dost....dnes taky přijede dýl......mě už začíná být smutno, ne kvůli němu, ale nějak se klidím do soukromí, chci sama ležet a nic nedělat, nemám náladu...a do toho malá vyžaduje dost pozornosti....si pamatuji, jak před porodem s ní jsme byla tak odpočatá....a ted jsme spíše na bode mrazu....
18. říj 2012 ve 12:10  • Odpověz
@simour1 Teda to je fakt síla, to je bordel. Ale už je alespoń jasný, že se to bude v úterý hejbat. Tak zatni zuby, za pár dní to peklo skončí. Ale doktor je fakt "kvalitka", to ti povím...
18. říj 2012 ve 12:27  • Odpověz
Zpráva pro všechny od Martina26: Hola, hola, volám světu, žee konečně máte mě tu! Jmenuji se Matyášek, narodiljsme se 18.10. v 11,40h a jsem púořádný chlapák s mírami 50cm a 4,5kg :slight_smile: S maminkou jsme vpořádku a tatínek je na nás pyšný :slight_smile:
18. říj 2012 ve 12:53  • Odpověz
@martina26 téééda, obří gratulace, to je kluk jak buk :slight_smile: !!!
18. říj 2012 ve 13:04  • Odpověz
@simour1 zeptej se svý kamarádky na tu prostaglandinovou poševní tabletu, mně to opravdu vyvolalo porod z úplně nečinnýho monitoru během chvilky. a změň doktora, tenhle patří do důchodu a ne do ordinace, podle toho, jak ho líčíš.
18. říj 2012 ve 13:09  • Odpověz
@martina26 Moc gratulujeme,je to velky kluk. Hlavne hodne zdravi
18. říj 2012 ve 13:11  • Odpověz
@martina26 velka gratulace!!! Malemu hodne stesti a zdravi! Je to chlapak:grinning:
18. říj 2012 ve 13:17  • Odpověz
@martina26 Gratuluju!!! To je teda chlapák :slight_smile:
18. říj 2012 ve 13:56  • Odpověz
@martina26 ... velká gratulace a hodně zdraví mamince i Matyáškovi :slight_smile: kus chlapíka to je.

@simour1 ... vyprdni se na dědka, ten asi opravdu patří už do důchodu a ne do nemocnice. Nebreč a neklesej na duchu, určitě to bude dobrý a příště tam ten starej protiva nebude... já bych to taky nedávala. A nejde se nějak dohodnout s tou doktorkou, že bys chodila k ní a nebo za ní zítra znova přijela, když ti to vychází na těch 6 dnů po termínu? Jeden dědek a rozhodí a zkazí celý den. a nebo zkus se poptat té své doktorky na tu tabletu, jak píše bumbum, třeba by to pomohlo.

Jdu vyluxovat, než dojde manžel, protože ten by mi nedovol nic a moc mě hlída ... ani na nákup mě nechce pustit :slight_smile:
18. říj 2012 ve 14:35  • Odpověz
Ahojte holky, nestíhám vůbec číst příspěvky - musím k tomu sednout zítra abych zjistila nové přírůstky do rodin :slight_smile:
Já za sebe hlásím - Sekce byla naplánována na včera, ale malá si trochu pospíšila (praskla nám voda), takže jsme rodili v noci z pátka na sobotu. Máme holčičku Soniu - 51 cm, 3,65 kg. Dneska první den z porodky doma.
18. říj 2012 v 15:32  •  3 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.