• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
@dijakisch :grinning: to si myslím, taky mám někdy po plavání tenhle problém :slight_smile:

Aha, no tak to budu muset nějaké poshánět.. nebo se ještě poradí příští týden na prohlídce porodnice. Ách jo, to je věcí! Ale už teď vyškrtávám ze seznamu, začíná se nám ta výbavička pěkně kupit doma :slight_smile:
Včera jsem objednala úžasné péřové peřinky s povlečením a nemůžu se dočkat, až mi doarzí :slight_smile:
3. pro 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte, já jsem dnes absolvovala zubaře a pak HM mají slevu na vše tak js em si nakoupila nějaké vel. 56 a něco pro Matýska.
@kluziste já ortopedicky kalhotky nemám a ani kupovat nebudu, počkám až na první vyšetření které je bud hned v porodce nebo max par dni po porodu. Místo toho budu kupovat plenky Bella Happy pro novorozence, oproti pamperskam jsou za par korun,mají výřez na hojící se pupík a mezi nozkama mají více materialu tak kyčle tlačí od sebe.
3. pro 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz právě si říkám, jestli to vůbec bude nutné.. pak se dají určitě koupit v jakékoli lékarně, ne?
3. pro 2013 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, koukam , jak jste se rozepsaly teda ;)

Ja ortopedicke kalhotky nemam a nikdy jsem nemela... A popravde mi to prijde jako zbytecnost... Stejne se miminkam davaji na papirovou plenku jeste nasiroko poskladane plenky latkove, tak nevidim duvod jeste jim tam cpat dallsi... A myslim, ze stejne vse ukaze az prvni vysetreni na ortopedii...
3. pro 2013 v 16:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste
Ahojda, jakypak jsi objednavala perinky? Muzes mi sem napsat odkaz? Rada bych se podivala... Dekuji

Ja tedy perinky mam, ale perovy me zajimaji
3. pro 2013 v 16:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova Objednala jsem klasické s prachovým peřím, tady je odkaz:
http://kennyshop.webnode.cz/potreby-pro-kojence/perinky/
Kupovala jsem konkrétně peřinku "dráček", která je větší a déle děťátku vydrží, k tomu polštářek. Ta "americká" je pro větší miminko. Nahoře v úvodu je odkaz na povídání o péřových peřinkách, kde si můžeš přečíst, proč je doporučujou, jak se o ně starat atd. :slight_smile:
3. pro 2013 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova je to jasný, ortopedický kalhotky kupovat zatím nebudu, v případě potřeby je pak pořídíme :slight_smile:
3. pro 2013 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste dekuju!!

Mas prekrasny fotky!!!! Uz jsi nejakou pro manzela vybrala?
3. pro 2013 v 17:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova moc děkuju! :dizzy_face: :grinning: mám z nich velikou radost, předčilo to veškerá má očekávání, jak to focení jako takové, tak výsledek :slight_smile:
Ještě ne stopro, radím se s maminkou :grinning: ale horká favoritka je ta z proflu se šátkem a černým pozadím :slight_smile:
3. pro 2013 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak já nedavala ani tu látkovou plenku na papirovku, ale faktem je ze u holčiček to možná je lepsí,přeci jen mívají kyčle horší než kluci. Ty kalhotky koupíš nebo často je u sebe mají i ortopedi co to vyšetření kyčle dělají a daji ti je s sebou, ale ty nové jsou prej nějaké blbe, kamarádka si doma sila z klasických plenek dle popisu ortopeda vlastní :slight_smile:
Já jsem teď doporcovala 45kg masa a máme zase rok co bastit :slight_smile: ale jsem úplně hotova, jdu se najíst a lehnout.
@kluziste krásné fotky, na vyvolání se mi taky moc líbí ta první se satkem, mám rada tmavé pozadí, vypadá to elegantně a zdůrazní vás dvě :slight_smile:
3. pro 2013 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,tak kde všecky maminky jste? Nadspáváte? Já měla hrozne ráno, malém jsem nestihla odběr krve neb malému to dnes ráno děsně trvalo,pak jsem se pohadala před plnou čekarnou se sestřičku která mě odmítala dat více než jedno balení léku ze prej mají překročeny roční limit a ze si mám zajít k obvodakovi - ale to mě nezna,obíhání doktoru nesnáším a nevidím důvod proč obtěžovat jiného lékaře který ma taky limity,takže jsem odešla se dvěma baleními :slight_smile: a pak mě chtěli 2lidi sebrat místo na parkování na které sem čekala ale byla jsem tak rozjetá od doktora ze nedostali šanci a odjeli oba dva :D no a teď si dam kafco a musím se uklidnit ať se nenarodi malej neurotik...
4. pro 2013 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamky :slight_smile:
Dneska jsem zase nafasovala hromadu věciček od kamarádky, včetně úžasné pletené kolíbky, a různých chrastítek a hračiček, spoustu oblečků... :dizzy_face: :grinning: ještě jsem chtěla zajet po nějakých dárcích, ale to už jsem nedala. Oblékla jsem vypranou autosedačku, zasedla na gauč a cpu se ovocem :grinning:
@zuzuzuz děkuju moc Zuzu, asi to fakt vyhraje černá šátková :slight_smile: chuderko, tohle dohadování je hrozný, tak už to je za Tebou, pěkně klídek, nohy nahoru a relax, zasloužíš si to Ty i miminko :slight_smile:
4. pro 2013 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak som sa tiež konečne dostala k počítaču a k MK :slight_smile: Ja mám za sebou tka krásny víkend, až je mi hrozne ľúto, že už je preč a najbližší taký bude asi až za pár rokov :frowning2: Manžel aj so svorkrou vzali malú na víkend na Slovensko, aby som si oddýchla a to bola paráda. Podľa "rozkazu" som nič neupratovala a nechystala, ale venovala sa svojim serepetičkám, takže som sa opať po dlhej dobre dostala k tvoreniu. Navyrábala som vence (na dvere a adventný (až sa mi dostane do ruky foťák, tak aj nafotím), ozdobných snehuliačikov, doplietla som asi 10 košíkov z papieru, zvonce, menovky na darčeky zo slaného cesta a niekoľko ručne vyrábaných darčekov. No do postele som šla stále až po polnoci a !zavarila" som šicí stroj, ale keďže sa k tomu teraz fakt dlho nedostanem, tak som si vravela, že nevadí :grinning:
Dokonca sa mi podarilo aj napiecť aspoň linecké a orechové rohlíčky. No a vnedeľu som prihupsal k navrátilcom zo Slovenska do auta a išli sme do Prahy - hodiť svorku domov a tiež manžel mal v pondelok jednodňovú služobku v Amsterdame. Teraz už som nas5 v kllasickej domácej rutine, ani sme s malou dnes neboli vonku, tak máme hnusne a mrazivo v Brne :frowning2:
A ešte sa musím pochváliť - podarilo sa mi zabaliť aj tašku do porodnice, chýbajú mi už len plienky pre malého a vložky pre mňa. Ortopedické kalhotky síce doma mám, ale do porodnice ich určite brať nebudem. Malá ich nepotreovala, a ak by ich bolo treba pre malého, tak ich prinajhoršom po vyšetrení privezie manžel do porodnice.
Včera som bola aj u pána doktora, malý užje hlavičkou dole (jupí!), má tak akurát veľkosť, ster na streptokoka negatívny, krvný obraz skvelý....no čo viac si možem priať. Pán doktor nás uistil, že medzi sviatkami by sme sa nemali ničoho obávať ale aj tak mám teraz kontrolu už po dvovh týždňoch a po novom roku už asi v porodnici....tak sa vždy pohladkám po bruchu, a poviem "až na budúci rok, ok? " :slight_smile:

Čo ma máta sú nenakúpené vianočné darčeky, ale prinajhoršom si dva popoludňajšie spánky malej presedím na nete a niečo objednám, nech nemusím nikam behať. Najhoršie je, že musím darčeky zháňat aj sebe a manželovi od mamky, svorky a babičiek, lebo oni nevedia, kde by to nakúpili (alebo ešte horšia veta "Niečo mu vymysli a kúp, nechcem Vám dávať peniaze.") Ach jo!

Tak nech sa vám darí a niktorá neroďte pred januárom :slight_smile:
4. pro 2013 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hrasok100 takto sis odpocinula i neodpocinula :slight_smile: ja jsem mela sici manii v minulem tehotenstvi, ted mam blby sici stroj a nechce se mi na nem nic delat, asi si budu muset poridit jiny. Parada ze je maly hlavickou dolu, jav to taky doufam, mam pocit ze to tak je, ale dostavám ted takove pecky do mococveho mechyre ze to tom nekdy pochybuju zda nejsou nohy nahodou dole :unamused: No a stim lednem to beru jako fakt, prosinec si nepripoustim :slight_smile:
5. pro 2013 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ja jsem nasla ty periny aj povleceni juchuuu, hned usetrim par stovek na neco lepsiho :slight_smile:
5. pro 2013 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrasok100 Ahoj, no teda Ty musíš být neskutečně šikovná! přímně závidím, mně nezbývá než brát to, co najdu po obchodech a během toho se prodírat davama lidí... holky už to šílenství začalo, dneska jsem dopoledne musela něco ponakupovat a hrůza děs, už se na to asi vykašlu a strávím čas do Vánoc pěkně na naší vesničce, a když už bude něco potřeba, tak jen na hranici otevírací doby :grinning:
@zuzuzuz hurááá :grinning: to vždycky potěší, teď je každá koruna dobrá.
No já taky neplánuju nic jinýho než leden :grinning: i když poslední asi tak dva týdny mě děsně bolí třísla a vnitřní strany stehen, že už si říkám, ať je to za náma....
5. pro 2013 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj mamky... Krasne sobotni rano!!!
7. pro 2013 v 07:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova Ahojček, krásne fotky si urobila.... ja som včera v noci okolo 01.00 hod. sedela v smutku pred oknom a hladela som ako krááááásne snežííí. Smútok preto, lebo dnes ráno okolo 8.00 sme štartovali do Nitry.... No cesty boli o.k. ale bol velmi silny vietor. Museli sme ist pomaly. Za Brnom to už bolo o.k.

ako sa mi tu mávate ???? ja som tu celý týžden nebola, zdochol nam internet :grinning: :grinning: musime spojazdnit :grinning: :grinning: My sa máme fajn, už aj plienky pekné mi dorazili domov :grinning: :grinning: ale este nemôžem dať návliečky ružové so psíkmi ..... aby som to este udrzala v tajnosti... :grinning: :grinning:
7. pro 2013 ve 14:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste jééééééééééééj, až teraz som si všimla, že si si dala novú profilovú fotku, krásna si, mamina !!!! :wink: :wink: :wink:
7. pro 2013 v 15:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezke sobotni odpoledne, omlouvam se, ze nezvane vstupuji do diskuse, ale v bazarku prodavam latkove bambusove plenky po dcerce (srpen 2013), ze kterych ted vyrostla. Jsou nejlepsi, co jsme kdy mely, od kamaradky z Anglie. Prazskym i predvedu nebo dovezu, pokud by potrebovaly poradit s latkovanim.
http://www.modrykonik.cz/market/my_bazaar/
JInak preji pohodovy porod, klidne vanoce a hlavne zdrava miminka.
Andy
7. pro 2013 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj mamky, preji vsem Krasnou druhou adventni nedeli;) dnes jsem kompletne pripravila postylku pro malou, vyzehlila tri susaky pradla ( pro malou ne, to uz mam hotove) a pripravila veci do porodnice:slight_smile:
Ted dojedu jeste koupit vajicka a pecivo tady k nam do kramku a asi se na chvili natahnu
Napekla jsem devet druhu cukrovi co slo uz jsem poslepovala zbytek co se plni krmemem musi jeste pockat ;)
A jakpak se mate vy?

Holky chtela jsem se zeptat... Vcera a predevcirem me dost neprijemne pichalo v podbrisku, ale pry je to normalni... Nemate to nektera take? A kdepak vubec vsechny jste?

Krasny nedelni podvecer vsem
8. pro 2013 v 15:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
My jsme byli na vikend u mych rodicu, poprve jsme letos sankovali a koulovali :slight_smile:
@ventilkova me pichalo minule, uplne dole v podbrisku a az jako by v cipku a doktor me rekl ze pri vetsim roztahovani delohy to muze pichat a ten cipek - odesla mi pak hlenova zatka nebo jeji cast. Ale jak se rika ze to je predzvest porodu tak u me vubec ne, rodila jsem az za 3 tydny :slight_smile: ale myslim ze nejaky pichani v tehotenstvi muze byt kdykoliv kdekolik jak vse povoluje a pracuje.... A jestli jsi stala u peceni a zehleni atd tak muzes byt i proste jakoby pretazena.
8. pro 2013 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova Ty jsi šikulka! Jinak k tomu pichaniu v podbrušku - aj mňa teraz vo štvrtok poriadne podvečer pichalo, ale mala som fakt náročný deň, veľa som chodila a dvíhala malú, lebo bola dosť uplakaná, stála pri pečení a tak....takže ak Ťa to pichalo po ťažšom dni, to bude ono.
Ja mám zase iný problém - mám zaseknuté kríže...a to tak, že v niektorej pozícii sa neviem vobec pohnúť, najčastejšie na rovnej tvrdšej podložke, to je bolesť! raz som sa dokonca po postavení sa z postele aj zosypala na zem, ešte že som nemala na rukách malú :slight_smile: Ale pomáhajú mi na to nahrievacie vankúšiky. Pevne verím, že je to tehotenstvom, pretože ak mi to ostane aj po porode, tak to bude asi dosť problém.
8. pro 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj mamky;) to jste me trochu uklidnily, protoze jsem z toho byla trochu nervozni... Sice jsem tehotna uz potreti, ake stejne jsou nektery veci poprve ...
Ve stredu jdu do poradny, tak se nejspis uz dozvim termin... A budu vedet , kdy ta nase malickata princeznicka prijde na svet... Je to stejne zvlastni.p, mit to takhle naplanovane...
Dnes se chystam zaplatit autosedacku, vybrala jsem nakonec ruzovou;) tak ji budu muset poraaaadne schovat, aby ji nikdo nevidel ;)
Holky, vcera jsem si definitivne sbalila do porodnice... Sobe i pro malou...
Jeste se chci dnes stavit v DM a koupit pouzdro na dudacek... Na to jsem zapomnela... Ja totiz bez dudaku rozhodne do porodnice nepojedu... Po zkusenosti s kubikem, kterej probulil cely pobyt v porodnici, ano nahodou

To jsem vam vlasten jeste ani nepsala... Kubikovi zlomili u porodu klicni kost na leve ruce a jaksi se mi neobtezovali o tom rict... Dozvedela jsem se to az pri prvni kontrole pani nasi detske, ktera prijela k nam domu.. Bylo to fakt maso... Ale uz je to pryc ....

Jinak tatinka stale doma nemame, vcera vecer uz jsem to nedala a obulela to;( jestli vse pujde dobre, prijede o vikendu... Musim teda priznat, ze stravit sama pet tydnu temer pred porodem je na psychiku poradnej napor :( uz aby se mi vratil.....

Holky hezke rano vsem!!! A pohodovy cely tyden!!
9. pro 2013 v 08:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tady mat jeste fotky... Malicka uz ma pripravenou postylku a mame opravdu sbaleno ;)
9. pro 2013 v 08:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Krásný večer :slight_smile:
Letí nám to jako blázen, že jo.. My iž taky máme téměř kompletně nakoupenou výbavičku, dneska dorazily peřinky a nakoupili jsme vše komplet na koupání a bílá nebesa :slight_smile: manžílek už má skoro hotovou postýlu, ještě pár blbůstek jako olejíček a teploměr a je to fakt připravený... :confused: :slight_smile:
Dneska jsme absolvovali první část předporodního kurzu v Podolí, chvilkama se manželovi při popisu porodu pěkně protáčely panenky :grinning: mně už ani ne, teoreticky bych věděla, jak to chodí.... :sweat_smile: no nějak to miminko už ven musí, tak to holt budeme muset zvládnout.

O víkendu jsme byli na rodinném vánočním setkání a byla to paráda, akorát na mě nějak padl smutek, že se teď s rodiči neuvidím pěkně dlouhou dobu, asi až po narození Karolínky, to si nějak neumím představit.. vůbec si nějak neumím představit, že tady ten malý človíček není a najednou tu bude :grinning: víte, co myslím? :slight_smile:
9. pro 2013 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste ahojda, zlatá moje...na mě taky padl dneska velkej smutek, mýho dědečka, skoro 91 let odvezli do nemocnice, byla jsem tam za ním, je to moc špatný...nebudu vám to tady radši ani popisovat...doteď se z toho sbírám....
a nesmutni, čeká tě něco moc krásnýho...to ti vynahradí všechny smutky...podívej, já jsem už pátej tejden sama, a to to mělo být jen na čtrnáct dnů :frowning2:
jinak já dneska poslepovala ještě cukrovíčko....teď jsem douklízela kuchyň, malá mě kope do žeber, už by se šla asi natáhnout, takže končím, jdu si pustit vodu do vany a zalezu do postele...ráno zase vstávačka....s malým do školy...ale zítra si dám trošku klidovej režim
9. pro 2013 ve 21:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste jinak taky mi přijde naprosto neskutečný, že už jen - pro mě tedy - cca tři týdny a bude s námi naše malá holčička....nějak mi to ještě asi nedošlo, že už je to opravdu skoro tady :slight_smile:
9. pro 2013 ve 21:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova to mě moc mrzí s Tvým dědečkem.. a manželem taky, tohle si opravdu neumím představit a jsi hrdinka, že to takhle zvládáš! My jsme s mužem ěli období, kdy býval cca 5 týdnů pryč a 2 týdny doma a bylo to hrozný, ale to jsem tedy nebyla v posledním měsíci těhotenství.... :frowning2: ale každopádně se Ti to krátí den za dnem a ten příjezd manžílka je už na dohled :dizzy_face:
My jsme zrovna s maminkou strávily skoro hodinu na skypu a upekly dohodu, jak k nám bude jezdit z toho severu na návštěvy, oběma nám to přijde zjevně dost divný, že se zrovna během takhle zásadního období moc neuvidíme - přeci je jezdit teď a v šestinedělí dvě hodiny autem v mrazu, to moc dobrý nápad není.. :unamused: ale uvidíme :slight_smile:
Dneska prťousek taky pořádně kope do žeber :grinning: a převaluje se pěkně, hlavně na kurzu během toho povídání o porodu, jako by chtěla dát najevo, že se jí to osobně týká :grinning: :grinning:
9. pro 2013 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste jsi moc hodna.... Nedokazu ani popsat jak moc touzim po tom aby byl uz Jenik doma.... Strasne mi schazi... Nemuzu s mym nejblizsim sdilet pohyby nasi malicke.. A vsechno a hrozne mi to chybi :((( nekdy to nedam a fakt bulim... Je to strasne dlouhy a ja uz ho hrozne potrebuju mit u sebe :( nekdy mam pocit ze to nevydejcham... Ze se mi srdce rozpadne na tisic kousku... Za chvili rodim a on tu neni :( pocitam uz kazdej den..... Moc ho potrebuju... A hlavne uz se hodit do klidu... Je to fakt narocny a tezce se s tim srovnavam... Mel byt pryc dva tydny... A je z toho tydnu pet... To je naprosto sileny... Navic vim, jak tezce to tam nese on... Ze mi neni nablizku... Ze neni doma kdyz ho ted tak potrebuju... A ze musim tolik veci zvladnout sama,,, ze mu utekl vic nez mesic casu kdy jsme mohli prozivat nase tehotenstvi... Ze mam svoje smutky a on tu neni...Radsi mu ani moc nepisu jak tezky to pro me je... Aby to pro nej nebylo jeste tezsi a nemel snad nejaky vycitky ..... Tech pet tydnu uz si nikdy nevynahradime ... A vim jak moc mu to je lito... Ach jo .... Je mi tak teskno z toho vseho :((( az prijede spadne mi ze srdce strasnej kamen... Moc ho miluju a bez nej se mi dycha tak tezko :( az bude doma, nehnu se od nej ani na krok... Navic malej po nem casto place... Je tak tezky utesit ho, aby v klidu usnul, kdyz mam sama pokazdy na krajicku :(((( navic je pred Vanocema... A to jsem normalne namekko... A ted tohle do toho a tehotensky hormony... Je to peklo.... O to vic si uvedomuju, co pro me znamena.... Neznam totiz lepsiho cloveka... Tak moudryho, hodnyho, nikoho, kdo by mel tak dobry srdce, jako ma on... Cloveka, ktery umi milovat tak, jako on... S tak neznejma rukama a usmevavejma ocima ... Ach jo at uz to skonci... Radsi to po sobe nebudu cist, nebo to smazu :slight_smile:
10. pro 2013 v 00:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek