• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
@ventilkova kluci měli v květnu 4 a 2 roky, starší chodí do školky a mladšího snad vezmou od příštího září :wink: Akorát ten mladší má teď období vzdoru, nepomáhá nic a starší zas chytá móresy ve školce :slight_smile: S holčičkou jsem moc nepočítala, ale jsem ráda, musela jsem to týden rozdýchávat, přecejen jsem zvyklá na ty šulínky :wink: ,příští týden jdu na další UTZ, tak se ještě zeptám.
Já mám doma asi 50ks klasických bavlněných plínek ještě po mě, tak jsem jen koupila kalhotky úplně obyčejný, tak snad to zvládnu.
S porodnicí naštěstí u nás není takový problém jako třeba v Praze, nemusím se tam nutně zaregistrovat, ale byla jsem tam asi měsíc před porodem a chystám se znova, aby se vypsaly všechny papíry a nemusela bych to dělat při kontrakcích :dizzy_face:
Už se těším, ale zároveň se bojím, zas mně bude určitě blbě. U prvního to bylo v pohodě, praskla mi ráno voda a malý se narodil v 10hod, 3 dny předtím teda šílenej průjem, na porodce jsem zvracela čaj, co jsem ráno vypila. Ale druhý byl horší, v noci zvracení až do rána, pak průjem, odpoledne kontrakce a večer v 8 se narodil, ale byla jsem hodně vysílená, protože jsem nemohla nic jíst ani pít, všechno jsem vyblila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. lis 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste Mohla bych poprosit o seznam toho jak vypadá komplet pro používání látkových plenek? :slight_smile: Děkuju
7. lis 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Mám termín 12.1. a čekáme chlapečka. Už máme doma 9letou holku :slight_smile: Výbavičku jsem kupovala tak nějak postupně, od 13tt víme že je to kluk. Chybí nám jen kočárek a autosedačka, ale to snad stihne přinést Ježíšek :grinning:
Včera jsem byla na ultrazvuku v 30+4, a malej váží 1530g a už je hlavičkou dolů, tak budu doufat že už tak vydrží :slight_smile:
7. lis 2013 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucka_c Ahoj Luci :slight_smile: koupila jsem si sadu od bamboolika, mají několik tipů. Já jsem nakonec zvolila sadu AIO kombi, kde je víc těch plenek vše v jednom, ale taky poměrně dost normálních + 3 noční plenky. Když tak mrkni na jejich stránky, nevím, jestli sem můžu dávat odkazy... :sweat_smile:
Byla jsem v říjnu na veletrhu for babies, kde bylo několik stánků s látkovýma plenkama, všech jsem se vyptala na používání, velikosti, smaozřejmě ceny apod., a pak se rozhodla pro bamboolika, snad to bude ok :slight_smile: ještě tam měli pěknou akci na Pop in all in one, tak jsem taky dvě vzala. No uvidíme.
Jakpak jsi vybavená Ty? :slight_smile:
7. lis 2013 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuny ty jo, tak to budes mit o zabavu postarano, takovy maly vekovy rozestupy... To ja mam vlastne tri jedinacky ;) ja jsem teda vymekla a budu pouzivat papirovky a samozrejme kvuli nozickam latkovky, nakoupila jsem novy ale jen 30 a myslim ze to staci ;). Jinak mne u prvniho porodu taky bylo brutalne spatne ... Prozcracela jsem komplet vsechny kontrakce a byl to docela zahul na fyzicku ;)))
7. lis 2013 ve 22:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kesinka_z my autosedacku taky nemame zatim jeste .... Chystam se ji vybrat na netu uz pouzitou... Potrebuji maxi cosi, uz se poohlizim
7. lis 2013 ve 22:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. My máme termín 20.1. , čekáme první holčičku takže dá se říct báznim a nevím co shánět dřív. Také sem se bála toho,že bude největší zima.. :unamused:
8. lis 2013 v 00:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@justynka89 ahoj ;) vak my tu zimu nejak zlomime ne?;) jak se bude holcicka jmenovat? A jaky mate kocarek?
8. lis 2013 v 01:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,mohla bych se přidat?Termín máme 29.1.
8. lis 2013 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@justynka89 Dobré ránko, my taky čekáme první holčičku, naprosto chápu Tvé pocity..:slight_smile: tu zimu zvládneme, jak už tady bylo zmíněno, je to docela prima - až začnou být miminka trošku aktivnější, bude jaro a léto :wink:
8. lis 2013 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dada074 ahoj;) jasny ze ano ;) copak cekate? A je prvni?
8. lis 2013 v 08:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojda, mamky ;) tak mame patek a dnes jsem si naordinovala trochu volnejsi den ;) vcera jsem stravila tri a pul hodiny u zehliciho prkna a nemohla jsem usnout, zhasinala jsem az nekdy v pul treti ...kluci odfrceli s tatkou do skoly a ja snidam ... Vcera jsem pekla vanocku, tak jsem si kousek dala a uvarila caj...
8. lis 2013 v 08:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste dobre rano ;) je teda asi pravda, ze co se tyka kojeni muze byt zima vyhodou ... Vzhledem k velkymu teplu, ktere potom je, by to mela byt pohoda, protoze v lete maji deticky porad zizen...
8. lis 2013 v 08:12  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak se taky přidávám k lednovým. Termín mám 11.1. a čekáme kluka. Doma již máme holčičku 18 měsíců. Jen to jméno pořád nemáme vybrané - určitě na K (všichni máme iniciálky KK, tak ať není malej ošizen), ale rozhodneme to asi zase až cestou do porodnice :slight_smile:
8. lis 2013 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova ahoj měla by to být holčička,a doma máme raubíře jsou mu 3 roky.Jo a od žehličky jsem vypadla teď,je to jediná domácí práce kterou nemusím.A mám naplánovaná ještě okna budou už na svátky hotová.
8. lis 2013 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova No právě, to by mohla být veliká výhoda, ne tak časté kojení :slight_smile: já jsem sama lednová (máme termín na mé narozeniny :grinning: ) a moje maminka si nemohla vynachválit tu zimu - pěkně do kočárku, zachumlat a šup na balkon, a jak jsem spala! :grinning: do dneška spím i v zimě s otevřeným oknem... :dizzy_face:
8. lis 2013 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova : No nic jiného nám asi nezbyde. Kočárek máme Palex jen ne nový ale od sestřenky,téměř ho nevyužila, tak můžeme utrácet za jiné věcičky :wink: a na jménu se nemůžeme dohodnout :grinning:
8. lis 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kluziste no jsem zvědavá jak to zvládnu mám ze všeho strach a tak :wink:
8. lis 2013 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@justynka89 a jaké máte tipy na jméno? :slight_smile:
8. lis 2013 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste já bych chtěla Vanessku, přítel Nikolku, také jsme se bavili o Dominičce,nebo Gitě... Takže těžko říct co vyhraje.. :grinning: a jaké máte připravené vy? Na kluka chci napsat buď Tadeáška,nebo Nikolase :slight_smile:
8. lis 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
My chlapecka psat nebudeme, vzdyt cekame malickatou princeznicku ;) bude to Kačenka... Dlouho jsme vybirali... Chteli jsme klasicke jmeno... Zadnou modernu... Jinak doma mame Daniela a Jakuba ;)
8. lis 2013 v 10:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Mamky, jak se vam v noci spi? Ja standardne usinam kolem jedne... Na dnesek skoro ve tri... Je to desny, jsem pak jako chodici mrtvolka... Utahana vsechno me boli..... Zato pres den bych spala, az bych brecela... Mala kope casto a hodne... Bude to adi baletka nebo co ;)
8. lis 2013 v 10:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova stejně se do papírů musí uvést i klučičí jméno tedy alespoň tady u nás to tak je. se spaním to mám naprosto stejně, usínám k ránu jsem strašně unavená ale usnout mi prostě nejde. přes den bych spala taky ale také to nejde :confounded:
8. lis 2013 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@justynka89 jeste pracujes?
8. lis 2013 v 10:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
nene nepracuju už od června protože sem v práci tahala 20ti kilový bedny
8. lis 2013 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@justynka89 My jsme měli kluka jasnýho, Vojtíška, s holčičími jmény byl problém, ale nakonec jsme vybrali (a snad už to ty dva měsíce tak vydrží...:slight_smile: ) Karolínku. No není to jendoduchý, že :wink:
8. lis 2013 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova To je mi Tě líto, já spím jako zabitá každou noc, k tomu si musím ještě dát tak hodinku přes den :slight_smile: maličká taky řádí, no doufám, že až bude na světě, taky bude chvilkama v klidu spát... :grinning:
8. lis 2013 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Jeee ty se mas :slight_smile: aspon jednu noc bych se chtela vyspat;)
8. lis 2013 v 11:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Ty máš taky určitě mnohem větší záběr přes den s dětma, já se flákám a užívám si "klidu", než všechen ten zmatek s mimčem vypukne :slight_smile: a hodně spím... :sweat_smile: A proč nemůžeš usnout, kvůli pohybům maličké?
8. lis 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mužu se přidat?Termín mám 14.ledna, čekám holčičku.Mám už skoro 5letého syna, ten je taky v lednu.-)
8. lis 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evulinkab Ahoj Evi :slight_smile: tady je to samá zkušená maminka... :sweat_smile:
8. lis 2013 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek