• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
@ventilkova To jsi napsala strašně krásně, musíte mít opravdu naprosto výjimečný vztah, tomu se říká láska :slight_smile: a ohromný štěstí. A i když je Ti teď takhle strašně teskno a hrozně se to bez něj vleče, tak ve srovnání s tou neskutečnou náhodou, že jste se spolu našli a podařilo se vám vybudovat takovou báječnou rodinu a pořád k sobě cítíte to, co jsi popsala.... těch pět týdnů ve srovnání s tímhle není nic :slight_smile: věř mi, to už opravdu uteče, klidně si poplač, máš na to opravdu nárok. Ale o to náhdernější bude Jeníčkův návrat a celé Vánoce, to si buď jistá :dizzy_face: a až se narodí malá a budete pěkně pohromadě... tak to bude prostě dokonalý :slight_smile:
10. pro 2013 v 08:27  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kluziste jsi strašně hodná...máš pravdu a děkuju :slight_smile:
10. pro 2013 v 09:14  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
@ventilkova to mate vazne dlouhe odlouceni, chudak maly ze place po tatinkovi :frowning2: ale @kluziste ma pravdu, o to hezci Vanoce ted budete mit a male si budete uzivat spolu po narozeni!
Ja jsem byla dneska v poradne, malej je porad hlavickou dolu ale neni moc velky, resp. Je velky presne tak jak vychazi v tabulce prumer tak ma jeste misto na otoceni no ale snad ho to nenapadne! No a od zitrka jsem na materske :slight_smile: ajeste me odpoledne ceka vylet za praktickou kam jsem se puvodne objednala na tehotenskou prohlidku ale trochu se obavam ze odejdu s antibiotikama pac skoro nemluvim, v krku jak po vybuchu :frowning2: a to jsem chtela tento tyden pect a misto toho lezim v karantene abych aspon nikoho nenakazila...
10. pro 2013 ve 12:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz co by se otáčel, no to už přeci nesmí! :wink: :grinning: kdy máš vlastně termín, vypadlo mi to.. malá je taky hlavičkou dolů, a to už pěkně dlouho, ani mě nanapdalo, že by se mohla otočit a ji to snad taky nenapadne :sweat_smile: čile mě kope pod žebra, takže zatím je vzorně připravená :slight_smile:
Jé, chuderko, mě taky přes víkend trápila nějaká viróza, ale bylo to rychle pryč. Tohle vypadá hůř, ale snad to nic hroznýho nebude a brzy budeš pěkně fit :slight_smile: ale na nějaké pečení tedy zapomeň a hezky do pelíšku :wink:

Dneska jsem byla na pokračování kurzu v porodnici - o kojení a taky nás vzali podívat se na porodní sály, ty pokojíčky jsou moc pěkné. Teda až tam budu příště, asi si je tak pochvalovat nebudu... :sweat_smile: ale teď se mi líbily - je tam několik samostatných soukromých pokojů s polohovacím křeslem, různýma míčema, žíněnkou, někde je i masážní vana, všechny mají vlastní koupelnu se sprchou, fakt moc pěkný. Teď ještě aby si Karolínka zvolila správný termín a neměli tam plno :unamused:
Holky vícerodičky :slight_smile: máte už pocit, že jdete do něčeho známého? Myslíte, že teď podruhý budete třeba víc v pohodě, pozorujete nějaký rozdíl oproti končícímu prvnímu těhotenství? Myslím teda psychický.. :slight_smile:
10. pro 2013 v 16:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@kluziste ja mam termin 30.1. těsne po tobě :slight_smile: no doufam ze se neotoci ale doktor rikal ze hlavicka tam jeste neni fixovana takze teoreticky muze kdykoliv menit polohu. Ja to poznam taky, minule me uz pred Vanoci pekne maly tracil hlavou na stydke kosti. teď zatim ne.
U doktorky jsem antibiotika nedostala, dala mi kloktadlo a poslala me na Orl a foniatrii neb v krku nic nemam prej ale neco na hlasivkach ano tak at mi na to mrknou. Tak tam jdu hned zitra, rada bych to mela co nejdrive za sebou, doufam ze tama nebudou nemocni jinak se budu domahat jako tehotna prednosti v osetreni :sweat_smile: Na pečeni samozřejme kašlu, casu jeste dost...
10. pro 2013 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz ahojka, jak se pozná, že je hlavička fixovaná?
10. pro 2013 v 17:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@kluziste ja teda vyhodu toho, ze uz vim do ceho jdu nepozoruju,jsem nervozni vice nez poprve, protoze uz vim co asi bude :slight_smile: tedy co se tyce porodu. Pri prvnim tehotenstvi jsem se naopak bala co budu s miminkem delat pak a jak mi to pujde :sweat_smile: toho se ted naopak nebojim a uz spoustu veci snad nebudu brat tak tragicky a nerozhodi me kdejaka blbina :slight_smile:
10. pro 2013 v 17:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp to fakt nevim :slight_smile: to rikal muj doktor a co to znamena sem se neptala. Ale jak pisu, pri prvnim tehu me uz mesic pred porodem hlavicka tlacila na stydke kosti a maly mi tam hodne nalehal i dle utz, ted nic necitim :slight_smile: a je to o dost pohodlnejsi!
10. pro 2013 v 17:23  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zuzuzuz to věřím, mě tlačí už slušně, někdy bych už nejradši měla všechno za sebou :(
10. pro 2013 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz přednostní ošetření si rozhodně vyžádej, to je jasná věc, ať si kdo chce brblá jak chce :grinning:
No jo, ona ta nevědomost je v tomhle případě skutečně sladká, viď :sweat_smile: :slight_smile: ale zase se říká, že ten druhý porod bývá rychlejší, tak aspoň něco. Teda, já už se fakt těším, až si tady budeme vyměňovat zkušenosti z porodu, to už bude veseleji :slight_smile: snad to tedy budeme mezi kojením a vyměňováním plenek vůbec stíhat :grinning:
10. pro 2013 v 17:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@evelp no ja se sice na malyho tesim, ale rada bych kdyby jeste do toho ledna vydrzel, chci si uzit klidne Vanoce pouze se starsim prckem a treba po par letech zase uvidim i nejakou pohadku :slight_smile: no a v lednu pak děj se co děj kdykoliv :slight_smile:
10. pro 2013 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zuzuzuz pro mě to už bude vysvobození, tak už ti ani nevím, co by bylo lepší...ale taky se těším, jak si to malej bude užívat, loni mu bylo půl roku na vánoce, tak z toho moc neměl, ted už to bude lepčí :slight_smile:
10. pro 2013 v 17:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@kluziste to vis ze cas bude! vsechno vyprane vyzehlene, manzel doma jistojiste uklidi pred prichodem z porodnice, a vesmes novorozenci porad sporadane po papani spinkaji. Kamoska si naopak stezovala jaka je to neskutecna nuda, ze miminko bud ji nebo spi a ona nema co delat :slight_smile: ja teda budu mit doma i starsiho, nechci aby chodil do skolky a donesl si domu nejakou bezva infekcni nemoc.
10. pro 2013 v 17:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No mne obcas picha u delozniho cipku, musim rict, ze nic moc
Holky, dneska mi dorazila postou autosedacka... Rozhodla jsem se ze proste nedam ctyri tisice, tak jsem objednala pres internet jiz pouzitou, dneska prisla postou a je naprosto nadherna!!!!! Jsem rada, ze jsem to tak udelala a jsem strasne spokojena! A vysla na 950 korun!
Ja se pred chvili vratila s Kubickem ze skoly, meli vanocni vystavu, tak nejdriv velky deti zpivaly koledy... Padl vam tam na me takovej smutek, ze tam jsem s malym zase sama, ze jsem mela co delat, abych se nerozbrecela... To je fakt desny :( malej si vybral pernikovej venec na stul a andilka a ja jsem si koupila utopence ;)
Jinak co se tyce nekolikateho tehotenstvi... Kazde bylo jine a ocekavani kazdeho porodu taky, a to naprosto... U prvniho jsem samozrejme nevedela, do ceho jdu, porod jsem mela tezkej, trval 21 hodin, od pocatku bolesti, myslim... Syn byl velikej, mel 3950 gramu... Ale mimo to ze to dlouho trvalo, mam na to hezky vzpominky... Nebyla jsem ani sita
Druhy porod jsem ocekavala s trosku vetsi netvozitou, clovek uz prece jen vi, kolik bolesti ho ceka, ale nemohla jsem se malyho dockat ;) druhy porod byl sice kratsi...6,5 hodiny... Ale byl daleko bolestivejsi a na zamotavani delohy vzpominam jako na treti porod, bolest byla udesna... Navic to byl dost zaber na psychiku, malej temer vsechen cas v porodnici proplakal... Zlomili mu u porodu klicni kost na leve ruce a nerekli nam to :(
A ted tenhle treti, no, ani nevim, jak to popsat... Jdu na cisare, nejak jsem se s tim jeste nesrovnala... Ale zas nebudou ty bolesti, no ;)
Ale nakonec at uz byly porody jakekoliv, na konci vzdycky cekala ta nejvetsi odmena... A stalo to pokazde za to!!!
10. pro 2013 v 17:36  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Jinak taky doufam, ze malicka vydrzi jeste pres Vanoce... A kdyby ne, tak se neda nic delat ;) mne bude uplne stacit, az se Jenik vrati domu a pak uz mi je vsechno jedno
10. pro 2013 v 17:39  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz jé ani nevíš, jak bych byla ráda, kdybych se taky trošku nudila :grinning: no Ty už to budeš mít veselejší, s dvěma dětičkama, aspoň budeš pěkně referovat, taky bychom brzy chtěli druhé - no když tak mě včas varuj :grinning:
@ventilkova tak to jsi vybrala skvěle, my teda koupili novou za hrozný peníze, nevím, jestli je to fakt nutný mít úplně novou..když už se nedej bože nějaká ta autonehoda stane, tak nevím nevím, kolik to pomůže :frowning2: každopádně mám radost, že máš radost :slight_smile: hmm, tak asi fakt neexistuje žádný pravidlo že první porod takový, druhý makový... moje maminka sice vyprávěla, že všechny tři těhotenství i porody měla jako přes kopírák, ale to asi bude spíš výjimka. Já vím, ten císař je takový všelijaký a zase nevíš do čeho jdeš, Ty to vlastně máš skoro jako poprvý :slight_smile: ale všechno holt má svý plusy a mínusy... zase si prožiješ všechno a budeš extra zkušená rodička :slight_smile: a ta výhoda, že víš kdy přijde malá na svět a můžeš se těšit na konkrétní den, to je super :slight_smile:
10. pro 2013 v 17:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova ja mam taky vajicko po nekom, mela jsem i poprve (pak jsem prodala i s kocarkem) a ta cena je super, ja koupila maxicosi pebble za 1500 a je jak nova po jednom mimi, dokoupila jsem jen isofix. Dalsi sedacky uz kupuju nove protoze jsou na dlouho a kluci ji budou dedit po sobe tak aby zas nebyla moc stara.
10. pro 2013 v 17:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@kluziste podle me se tedy nerid, ja vedela od zacatku ze deti po sobe nechci - chci byt na materske kdyz pujde starsi syn do skoly abych mela cas a nelitala prace-skolka-skola neb moji rodice bydli daleko a tchyne s tchanem jsou mladi a jeste hodne pracuji. A ve dvou letech Matyase sem myslea ze druhe dite v ramci zachovani meho dusevniho zdravi uz nebude vubec nikdy :grinning: ale pak se to nastesti zlomilo a je sice desny divoch ale je i moc sikovny - ve skolce jeho hyperaktivitu radi prehlizeji a chvali si ho jak je samostatny a chytry.
10. pro 2013 v 18:02  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kluziste prosim te nad nehodou vubec nepremyslej!!!
Jinak ja myslim, ze s tema porodama je to dost nevyzpytatelny.... To se nikdy neda dopredu odhadnout :slight_smile:

@zuzuzuz no my jsme koupili pouzitou, protoze to je posledni detatko a na nejakyho pul roku mi to prijde zbytecny ;) jinak pak tu velkou mozna koupime novou ale uvidime
10. pro 2013 v 18:27  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
10. pro 2013 v 18:31  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@ventilkova nádherná :dizzy_face:
10. pro 2013 v 18:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova krasna, ja mam celou cernou, coz jsem puvodne nechtela, ale narazila sem na mimibazaru na super nabidku a za tu cenu bylo fakt jedno jaka je to barva :slight_smile:
10. pro 2013 v 18:47  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kluziste dekuju ;) jsem z ni fakt nadsena!!

@zuzuzuz no ja puvodne ruzovou rozhodne nechtela:slight_smile: a podivej, jak to dopadlo :slight_smile:))
10. pro 2013 v 19:18  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahojda, mamky :slight_smile:
teď jsem dorazila z poradny, moč OK, krevní obraz ukázkový, tlak taky, pan doktor říkal, že jsem vzorovej příklad, že jsem tabulková :slight_smile:
maličkou pečlivě přeměřil, holky my už máme neuvěřitelně krásných 2780 gramů :slight_smile: takže maličká prospívá naprosto ukázkově, přibrala jsem k dnešku 15 kilo, tak jsem taky spokojená
Ještě jsem ho poprosila, ať ještě zkontroluje, jestli tam je opravdu holčička, říkal, že pipinka tam je, pořád si říkám, abysme si to tím, že pořád říkáme všem, že to bude chlapeček, abysme si to nezakřikli :slight_smile:
Na kontrolu jdeme už s tatínkem až 22. prosince - v neděli - abychom měli klid přes Štědrý den....a už prý domluvíme termín :slight_smile:
a ještě jedna bezva zpráva, vypadá to, že Jeníček bude v pátek doma!!!!
Mějte všechny taky tak hezký ráno, jako já !!!!!
Já se jdu pustit do úklidu a dám kuřátko do trouby, ať máme s malou dneska teplej oběd, včera jsme se odbyly pribináčkem a rohlíkem :slight_smile:
11. pro 2013 v 09:24  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@dijakisch, kdepak se schováváš?
11. pro 2013 v 09:38  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ventilkova Ahoj, no samé bezva zprávy, to je skvělý :slight_smile: teda ta už je tak veliká!!! Koukám jako blázen :fearful: :grinning: jsem zvědavá, jak nás příští pátek pan doktor naměří, před dvěma týdny měla cca 1800g, no asi teď rostou jako o závod :slight_smile: Pozítří dorazí, manžílek, tak to je naprostá bomba! Ani nevíš, jak moc Ti to přeju, už to musí být nekonečný...

Mě dneska ráno manžílek překvapil, vzal si do pátku volno, tak jsme nakoupili, teď pěkně dělám vývar a obídek, mužíček dodělává postýlku a přichystal mi překvapení - v pátek ráno vyrážíme na víkend do Krumlova (my k němu máme takový speciální vztah, byli jsme tam na první dovolené těsně po seznámení :slight_smile: ) s výletem do Rakouska na adventní trhy, tak se už táááááákhle moc těším :dizzy_face: :slight_smile:
11. pro 2013 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova Jéé, tak to sú fakt dobré správy :slight_smile: Eště vydrž tých pár dní a budete kompletní :slight_smile:, teraz už určite bude len dobrá nálada.
Ja som včera mala ťažké hormonálne výkyvy, tak som bulila pri každej blbosti, ale dnes už je to ok. Dnes až manžel vezme malú na plávanie, budem robiť medovníčky, tak sa na to celkom teším.
@kluziste Téda, ty sa máš, pekne si užite tie výlety, ja dúfam, že sa cez víkend tiež niekam dostaneme. Potom hoď nejaké foto.
11. pro 2013 ve 12:53  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kluziste tyyyy jo, tak to ti moc preju!!!!! My mame taky v planu udelat si vikend jen pro sebe, kluci nebudou na vikend doma, tak neco dobryho navarim... Budem si uzivat jeden druhyho.. Spat, jist a sexovat ;) hihi
Mame v planu nejakou prochazku po adventnich trzich, dame si nekde dobrou kavu a jinak budem jen spolu doma..... Ukazu mu vanocni darky, on vlastne nic skoro nevidel... Jen na fotkach .... Tolik se tesim
11. pro 2013 ve 12:53  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@hrasok100 ja to mam nekdy taky... Ale rekla bych ze cim vic se blizi porod, tim tohle blazneni hormonu ustupuje... Druhy kolecko nas ceka po porodu :slight_smile:)))))
11. pro 2013 ve 12:55  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Holky , jak jste na tom s vahou? Me tech patnact kilo mile prekvapilo... Ja s prcnim mela 30,5 :slight_smile: s druhym 23 a tedka je to fakt pohodicka
11. pro 2013 ve 12:56  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek