• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
@ventilkova No ja zatiaľ len +2,5 kg :grinning:, ale ja som nebola žiadna špilka ani pred tehotenstvom, tak som veľmi spokojná. No a tie hormóny po porode ma fakt desia, to bolo asi pri malej to najhoršie po porode (ani hojenie nebolo tak strašné, ako tie nálady :frowning2: ).
11. pro 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
@ventilkova tak to je parada, to uz ti fakt utece jak nic ty dva dny :slight_smile: jen jestli vas deti nechaji samotne kdyz tak dlouho tatinka nevidely :slight_smile: a mala ma krasnou vahu! Ja mam zatim 13 kg navrch, poprve sem mela tak nejak 16-17kg tak to vidim podobne, preci jen jeste zbyva mesic a pul do porodu... Navic ty vanoce a tak :slight_smile:
@kluziste to te ceka skvely vikendovy program :slight_smile: ja to tam znam jen v lete ale musi to tam byt s vanocni atmosferou uzasne
11. pro 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova vás čeká naprosto super víkend! :slight_smile: po takové době spolu a ještě bez dětí..... :dizzy_face: :wink: to si umím živě představit :grinning:
@zuzuzuz no jo, Krumlov je nádherný a já tam taky v zimě ještě nebyla, tak se moc těším. Ještě by mohlo trošičku nasněžit, jenom takový lehký poprašek, ať je ta atmosféra dokonalá...:slight_smile: ale to bych asi chtěla už moc
Tak já mám zatím +10, ale v posledním týdnu si dost dopřávám a k tomu ty Vánoce....no trošku se děsím, jak to dopadne. Snad budu kojit a všechno to pomalu půjde zpátky.. Jaké máte zkušenosti z minula?
No a musím říct, že z toho šestinedělí mám taky strach, protože ty hormony se mnou občas parádně cloumají už teď, tak jestli to bude horší...to se ze mě doma asi zblázní :sweat_smile: :unamused: Jak jste to snášely?
11. pro 2013 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hrasok100 no 2,5 kila je naprosta parada :slight_smile:

@zuzuzuz no mala vazi krasne ;) vzhledem k tomu ze my mame nejaky tri tydny do konce... Tak urcite jeste neco pribere, pusinka moje ... No a maminka taky :slight_smile:))

@kluziste Krumlov je prekrasnej... Skoda ze teplota venku moc snezeni nenasvedcuje.....

Jinak mne po porodu pokazdy dost hrabalo.... Dojimalo me absolutne vsechno ;))) ale urcite ne sest tydnu ;) myslim, ze horsi nez pro nas budou nase vylevy pro nase okoli, predevsim tatinkove budou mit condelat ;)))

Jinak ja jsem pokazde co jsem nabrala, shodila po porodu v pohode ;) trocha pohybu a neprecpavat se a slo to ;) s tim si hlavu nelamu, navic doufam, ze budu co nejdele kojit, takze si nejake omezovani v jidle do hlavy vubec nepripoustim... Holt v tomhle bude mit mala prednost, ja az pak :slight_smile: moje normal vaha pri 174 cm je kolem 58 kilo... Tak myslim, ze kdyz uz po dvou detech jsem shodila, tak proc ne po tretim, ze ;))

Pripada mi neuveritelny, ze uz je to fakt za chvilicku, holky ;)
11. pro 2013 v 16:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova to je paráda, no tak doufám, že návrat k původní váze nebude tak strašnej :slight_smile: i když samozřejmě jsou mnohem důležitější věci a malou omezovat nehodlám, ani teď se nijak extra nehlídám, ale taky se nepřecpávám. Ale Ty seš oproti mně hubeňourek a už to máš dvakrát ověřený :slight_smile: je fakt že to kojení hodně pomáhá, tak snad všechno klapne a budeme i vzorně kojit :grinning:

No musím říct, že na začátku jsem měla pocit, že devět měsíců se povleče jako blázen, ale neskutečně to uteklo a už za měsíc tu s námi můžou naše poklady být, já si to pořád vůbec neumím představit, to bude veselo :grinning: zrovna včera jsme si tak s Péťou (manželem) říkali, že nám je ve dvou vlastně skvěle, tak co jsme si to na sebe upletli...:grinning: :grinning: bude to tady vřískat a teď ten porod do toho - holky můj muž je z toho porodu teď úplně vyřízenej, pořád mi říká, jak to bude hrozný a že má strašnej strach :grinning: to mě fakt pokaždý pobaví. Ale až přijde na věc, tak bude určitě skvělej, akorát se o mě nějak moc bojí. Byli vaši manželé u porodu?
11. pro 2013 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste ja sla z porodnice docela s brichem, jako by se narodilo jen jedno mimi a druhe tam jeste zustalo, jidlo jsem neresila vubec, naopak jedna vecere nehrozila, dve minimalne, protoze pak zas byl hlad v noci... Smidane a svacinka nutnost, obed kazdopadne :slight_smile: mela jsem tehdy nadelany polivky v mrazaku kdyby nebyl cas varit at mam pro sebe zasoby a obcas se to hodilo. Ted nic takoveho nemam a ani mit nebudu, v mrazaku mam plno :frowning2: jedina dieta kteriu jsem drzela byla 3 mesice kvuli prdikum - zadne cerstve pecivo, cokoladu a ovoce kvuli alergii krom bananu a jablicek. No kazdopadne po 5 mesicich jsem mela mene nez pred tehotenstvim a vsichni me chvalili jak jsem zhubla. Kil jsem mela mene, ale zustala mi sirsi panev a trochu bricho, ale ne moc. Ale kdybych makala a neco s tim udelala tak by to bricho urcite bylo lepsi :slight_smile:

Pri prvnim tehotenstvi jsme taky chodili s manzelem na kurz a meli jsme tam i takovou psycho cast o tom co bude po tom :slight_smile: a tatinci dostali krasne skoleni jak jsou maminky citlive a tatinci si laskave vezmou dovolenou, budou doma uklizet, pomahat a ujistovat jak to krasne vsecko maminka zvlada :grinning: no a my zase byly pouceny ze chlapi fakt nemaji matersky pud, nevedi co maji delat a jak pomoci a tak jim musime vsecko polopate rict a nebrecet ze nam nikdo nepomuze :grinning:
11. pro 2013 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz mě hrozně pobavil manžel, když měl poprvé přebalovat, to bylo takové pohlazení po duši, ale v dobrém slova smyslu :slight_smile: ted to zvládá všechno s přehledem, jsem ráda, že jsem ho zapřáhla v tomhle hned od začátku, ted s tím nebude problém :.) jen zas naopak nemá moc pochopení pro ty změny nálad..
11. pro 2013 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja zadne zmeny nalad nemela, ja byla porad v depresi :grinning:
11. pro 2013 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
tak ja měla s prvním dítkem navrch 9kg, ale jsem byla docela hubeňour, před těhu tjsem měla těch 52kg a 164cm... vykojila jsem všechny kila navíc v pohodě.
teď jsem začínala na 54kg a už mám navrch přes 7kg.
první syn se narodil 2,6kg a teď očekávám větší "nadílku" protože břicho mám snad už teď větší než s tím prvním na konci... nějak si nedovedu představit, že bysme měli ještě 5-6 týdnů růst!
navíc je to teda podstatně živější vrtíšek, kolikrát už ho v noci prosím ať spinká...
no synek tak živý v břiše nebyl a teď je to super torpédo, který je schopný po dopoledni ve školce, nespat, jít s tatínkem do sokola a pak stejně v deset večer protestovat, že "neci hají"
takže jestli toto dítko je torpédo už v břiše, tak potěš koště, až bude na světě :grinning:
11. pro 2013 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
No teda holky, tak to sestinedeli bude masakr :slight_smile: snad ty deprese nebudou tak dlouho trvat, nebo mi asi utece muz, nejak spatne snasi kdyz se neusmivam a neprijdu mu stastna :slight_smile: fakt asi at si ta mala prdelka pekne zustane v brisku co nejdyl, kdyz si to vsechno predstavim! :slight_smile:
11. pro 2013 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste ale ne, to zvladnes, ja byla v depresi z padneho duvodu neb mi maly nechtel papat a byl to velky boj s jidlem uz v porodnici a nepribiral a doktorka me deptala a kdyz mel maly tyden tak mi rekla ze jsem nezodpovedna matka kdyz ji dite neprospiva a on mel pritom duvod proc nepapal a ja to tusila, ale ona mi tvrdila ze to je blbost. No a kdyz se moje podezreni potvrdilo, tak jsem se s "milou" doktorkou stastne rozloucila. Nebyt toho tak nebylo asi vetsi stesti :wink:
11. pro 2013 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě to nejhorší období trvalo tak 2 týdny po porodu a v 5. týdnech už jsme zase leželi ve špitále, ale to jsem ku podivu zvládala dobře, malý pořád zvracel a tak zkoumali, co všechno, hlídali srůsty na žaludku a pod. blbosti a nakonec se jen asi přejídal :grinning:
11. pro 2013 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminky přidávám se k vám mám termín 29.1: a už začínám být nervozní jak ten čas letí a jak to těhotenství uteklo :slight_smile: bude to naše první miminko takže už se strašně moooc těším až bude naše princezna s náma :slight_smile: akorát teda malá je v bříšku strašně moc aktivní celý den se vrtí kope :slight_smile: někdy je mi to už nepříjemné ale snažím se to užívat .... jak jste na tom vy maminky?
11. pro 2013 ve 20:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jessy89 ahoj, vzdyt to je dobre, jen at se hybe... Aspon vis, ze je vse v poradku... To mas jeste dost casu, ja rodim hned po Novem roce.... ;)
12. pro 2013 v 09:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobre rano, tedy pro me uz spis dopoledne, vstavacka 6.20 s malym prej uz je vyspany, me malem trefilo, jsem si rikala nepujdem do skolky a vyspime se a houby :slight_smile: maleho uz do Vanoc do skolky nedam protoze maji ve skolce spalu a vcera onemocnel chlapecek z nasi tridy se kterym se Matysek kamaradi hodne, tak trnu jak to dopadne u nas :unamused: Malej bere uz dva mesice leky na podporu imunity tak treba to neber zbuhdarma a ted to pomuze!
12. pro 2013 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzuzuz ahoj ;) no, to jenzakon schvalnosti ... Kdyz by se clovek mohl vyspat tak vstavaji a naopak vid ;) ty jo ta spala to je blby... Ale myslim, ze kdyz uz ho do skolky nedas, ze to prestanete... Jen si tolik neodpocines no ;)))
12. pro 2013 v 10:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova radeji jsem volala dr. Zda se spala projevi dycky tak masivne a ja nemuzu uz spalu uz mit vzhledem k tem mym priznakum a ujistila me ze bysme meli vysoke horecky nebo jako prvni vyrazku a zadny lehci prubeh neni, takze pokud nemame ani jeden vyrazku nebo skaredou anginu tak to urcite nemame :slight_smile: a ja se jako tehotna toho obavat nemusim, na mimco to nema vliv a ani novorozenec by spalu nedostal. Tak se mi ulevilo :slight_smile: No ja si rikala co budem doma delat co vymyslime abych ja u toho mohla lezet ( uz je mi o dost lepe ale jeste na nejake hopsani to neni) a malej se nenudil a on si hned od rana nasel zabavu sam a ani me k tomu nepotreboval tak super :slight_smile: no a pristi tyden ho zabavim pecenim cukrovi :slight_smile:
12. pro 2013 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@zuzuzuz tak aspon ze tak!!!!! Tak na sebe davejte pozor!!! Ja se pustila do uklidu a prani, tak jdu pokracovat;)
12. pro 2013 v 11:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tak mamky vypada to, ze nas tatinek definivne dorazi domu v sobotu!!!!!! :wink:
12. pro 2013 ve 23:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj mamky ;) a mame zase patek, to je neuveritelny co? Ja odvezla rano malyho do skoly, a pak rovnou do Globusu nakoupit, at uz nikam nemusim... A dobre jsem udelala ... Skoro nikdo a za dvacet minutek jsem mela velkej nakup a jeste jsem si s sebou dom koupila obed...
Ted jsem dorazila domu, uklidim nakup a pustim se do zehleni...
A pak mam v planu usit jeste zaclony do kuchyne...
Vcera se mi podarilo genialne vymyslet zaclony malymu do pokojicku, ma tam stresni okna a myslim ze se mimto fakt povedlo... Az budu mit chvilku, tak vyfotim, docela by me zajimalo, co na to reknete ;)
Celou noc jsem skoro nespala... Asi mi mozek nejak nevypina ... Mozna asi proto, ze se nam ten nas tatka konecne uz vrati domu ;)
A odpolko jeste prevliknu periny a mam naklizeno a nemusim vubec nic ;)
13. pro 2013 v 09:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova asi cestovni horecka za manzela :wink:
My opět vstavačka 6.20, hlavne ze driv jsem ho do skolky zasadne budila, to je fakt naschval... No tak jsme se pustii aspon do toho cukrovi ale s pomocnikem to jde fakt pomalu a jeste jsem se rozhodla udelat to zdravejsi apecu ze spaldove mouky tak to je vice pracne. No ted si dame oba popoledniho slofika a pak jeste neco upecem asi. Nemoc me uz pomalu opousti , ale jsem jeste takova unavena, chybi energie :frowning2:
13. pro 2013 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No tak doufam, ze jste si odpocinuli po obidku a treba jeste spinkate ;) tady je venku pekne hnusne, je zatazeno a mlha, tak jsem si rekla asi v jedenact, ze se na chvilku natahnu untelevize v loznici a ejhle ;) vzbudila jsem se asi pred pul hodinou .... Ale zas si rikam, ze to mam uz opravdu "za par" a ze mam proste narok.... Ted jsem si ohrala jidlo a opravdu se citim tak unavena, ze hodlam jeste lezet a basta ....
Navic deti nejsou doma, tak jakapak krec .... Tohle bude nejspis posledni z klidnych vikendu predtim, nez se mala narodi, takze hodlam hooodne odpocivat ....
A jakypak plan mate na vikend vy?
13. pro 2013 ve 13:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova no mozna je ta unava i pocasim a celkove ted bylo vice prace - vse nachystat, cukrovi, stesky s manzelem, ted uz bude vsecko lepsi, i kdyz moc klidnych vikendu te uz asi neceka, mozna pristi zlaty adventni posledni, zalezi jak ti to pak doktor naplanuje :wink: my se vyspali ale ja bych jeste 20 min dele snesla, ale i tak jsem rada za temer 2 hodiny :slight_smile: maly uz tak dlouho po obede nespava tak me dneska potesil. Cukrovi uz zadne dneska nebude, ziatra jde malej s babickou na vanocni koncert pro deti tak si to udelam v klidu kdyz bude pryc, aspon neco.
Plan na vikend - dolecit se, nejake cukrovicko a jinak nic :slight_smile:
Vcera jsme meli vanocni besidku ve skolce, na tu jsme opdpoledne teda jeste vyrazili aby to nebylo malemu lito kdyz to cely podzim nacvicuji :slight_smile: a bylo to moc dojemne, porad si poustim dokola video. Malej zpival moc tezkou pisnicku Ja maly prichazim koledovat a krom toho ze se stydel a zpival nejdriv potichoucku tak byl uzasny a jelikoz je ve tride asi o hlavu nejmensi a nejmladsi tak ten text byl dojemny a se svyma hormonama jsem rvala jak zelva samozrejme :slight_smile: no a mimo jine jsme se tam dozvedela ze krom spaly maji ve tride nestovice a nejaky prujem se kterym je holcicka na kapackach v nemocnici tak jeste ze uz tam teda do Vanoc nejdem...
13. pro 2013 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzuzuz no tak aspon dve hodinky spanku, lepsi nez nic ;) ja dosila zaclony nakrasnila kuchyn a jdu do vany mam toho za dnesek dost ...

S besidkou chapu ;) ja bulela pokazdy a na kazdy a to jsem nebyla jeste ani tehotna ;))))

No v ty skolce to je teda mazec, to je fakt lepsi ho tam nedat, to delas jedine dobre!!!
13. pro 2013 v 19:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
HOLKY, TED MI JENICEK NAPSAL ZE JEDE DOMUUUUUUUUUUUU!!!!!

Mam takovou radost, ze tady sesim a brecim jako krava ;)
13. pro 2013 v 19:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova no to je konecne dobra zprava, leti nebo jede autem? Asi jede autem, letadlem by to stihl jeste dnes nejspis, ze?
13. pro 2013 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzuzuz jede autem, zitra kolem poledne by mel byt doma... Ted se jeste budu strachovat, aby cesta probehla v poradku... Ale to uz snad vsechno dobre dopadne... Zuzi, mne se tak ulevi, az u domu zastavi auto.... Asi toho moc nenaspim... Ale co uz ;) to je fuk
13. pro 2013 ve 21:22  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova to uz je cobydup :slight_smile: Tak pěkný víkend!
14. pro 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno mamky, jakýpak jste měly víkend? :slight_smile:
16. pro 2013 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste krasne rano :slight_smile: nam se vratil tatinek takze vikend nadhernej ;)
16. pro 2013 v 08:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek