Porod v lednu 2014

Ahojda, mamky, je tu mamka, ktera má rodit v lednu? Ráda bych poklábosila o strastech a slastech konce těhotenství, podělila se o zkušenosti a zážitky 🙂
hrasok100
11. pro 2013
@ventilkova No ja zatiaľ len +2,5 kg 😃, ale ja som nebola žiadna špilka ani pred tehotenstvom, tak som veľmi spokojná. No a tie hormóny po porode ma fakt desia, to bolo asi pri malej to najhoršie po porode (ani hojenie nebolo tak strašné, ako tie nálady 😞 ).
zuzuzuz
11. pro 2013
Ahojte,
@ventilkova tak to je parada, to uz ti fakt utece jak nic ty dva dny 🙂 jen jestli vas deti nechaji samotne kdyz tak dlouho tatinka nevidely 🙂 a mala ma krasnou vahu! Ja mam zatim 13 kg navrch, poprve sem mela tak nejak 16-17kg tak to vidim podobne, preci jen jeste zbyva mesic a pul do porodu... Navic ty vanoce a tak 🙂
@kluziste to te ceka skvely vikendovy program 🙂 ja to tam znam jen v lete ale musi to tam byt s vanocni atmosferou uzasne
kluziste
11. pro 2013
@ventilkova vás čeká naprosto super víkend! 🙂 po takové době spolu a ještě bez dětí..... x-) 😉 to si umím živě představit 😃
@zuzuzuz no jo, Krumlov je nádherný a já tam taky v zimě ještě nebyla, tak se moc těším. Ještě by mohlo trošičku nasněžit, jenom takový lehký poprašek, ať je ta atmosféra dokonalá...🙂 ale to bych asi chtěla už moc
Tak já mám zatím +10, ale v posledním týdnu si dost dopřávám a k tomu ty Vánoce....no trošku se děsím, jak to dopadne. Snad budu kojit a všechno to pomalu půjde zpátky.. Jaké máte zkušenosti z minula?
No a musím říct, že z toho šestinedělí mám taky strach, protože ty hormony se mnou občas parádně cloumají už teď, tak jestli to bude horší...to se ze mě doma asi zblázní :-N :-| Jak jste to snášely?
ventilkovaautor
11. pro 2013
@hrasok100 no 2,5 kila je naprosta parada 🙂

@zuzuzuz no mala vazi krasne 😉 vzhledem k tomu ze my mame nejaky tri tydny do konce... Tak urcite jeste neco pribere, pusinka moje ... No a maminka taky 🙂))

@kluziste Krumlov je prekrasnej... Skoda ze teplota venku moc snezeni nenasvedcuje.....

Jinak mne po porodu pokazdy dost hrabalo.... Dojimalo me absolutne vsechno 😉)) ale urcite ne sest tydnu 😉 myslim, ze horsi nez pro nas budou nase vylevy pro nase okoli, predevsim tatinkove budou mit condelat 😉))

Jinak ja jsem pokazde co jsem nabrala, shodila po porodu v pohode 😉 trocha pohybu a neprecpavat se a slo to 😉 s tim si hlavu nelamu, navic doufam, ze budu co nejdele kojit, takze si nejake omezovani v jidle do hlavy vubec nepripoustim... Holt v tomhle bude mit mala prednost, ja az pak 🙂 moje normal vaha pri 174 cm je kolem 58 kilo... Tak myslim, ze kdyz uz po dvou detech jsem shodila, tak proc ne po tretim, ze 😉)

Pripada mi neuveritelny, ze uz je to fakt za chvilicku, holky 😉
kluziste
11. pro 2013
@ventilkova to je paráda, no tak doufám, že návrat k původní váze nebude tak strašnej 🙂 i když samozřejmě jsou mnohem důležitější věci a malou omezovat nehodlám, ani teď se nijak extra nehlídám, ale taky se nepřecpávám. Ale Ty seš oproti mně hubeňourek a už to máš dvakrát ověřený 🙂 je fakt že to kojení hodně pomáhá, tak snad všechno klapne a budeme i vzorně kojit 😃

No musím říct, že na začátku jsem měla pocit, že devět měsíců se povleče jako blázen, ale neskutečně to uteklo a už za měsíc tu s námi můžou naše poklady být, já si to pořád vůbec neumím představit, to bude veselo 😃 zrovna včera jsme si tak s Péťou (manželem) říkali, že nám je ve dvou vlastně skvěle, tak co jsme si to na sebe upletli...😃 😃 bude to tady vřískat a teď ten porod do toho - holky můj muž je z toho porodu teď úplně vyřízenej, pořád mi říká, jak to bude hrozný a že má strašnej strach 😃 to mě fakt pokaždý pobaví. Ale až přijde na věc, tak bude určitě skvělej, akorát se o mě nějak moc bojí. Byli vaši manželé u porodu?
zuzuzuz
11. pro 2013
@kluziste ja sla z porodnice docela s brichem, jako by se narodilo jen jedno mimi a druhe tam jeste zustalo, jidlo jsem neresila vubec, naopak jedna vecere nehrozila, dve minimalne, protoze pak zas byl hlad v noci... Smidane a svacinka nutnost, obed kazdopadne 🙂 mela jsem tehdy nadelany polivky v mrazaku kdyby nebyl cas varit at mam pro sebe zasoby a obcas se to hodilo. Ted nic takoveho nemam a ani mit nebudu, v mrazaku mam plno 😞 jedina dieta kteriu jsem drzela byla 3 mesice kvuli prdikum - zadne cerstve pecivo, cokoladu a ovoce kvuli alergii krom bananu a jablicek. No kazdopadne po 5 mesicich jsem mela mene nez pred tehotenstvim a vsichni me chvalili jak jsem zhubla. Kil jsem mela mene, ale zustala mi sirsi panev a trochu bricho, ale ne moc. Ale kdybych makala a neco s tim udelala tak by to bricho urcite bylo lepsi 🙂

Pri prvnim tehotenstvi jsme taky chodili s manzelem na kurz a meli jsme tam i takovou psycho cast o tom co bude po tom 🙂 a tatinci dostali krasne skoleni jak jsou maminky citlive a tatinci si laskave vezmou dovolenou, budou doma uklizet, pomahat a ujistovat jak to krasne vsecko maminka zvlada 😃 no a my zase byly pouceny ze chlapi fakt nemaji matersky pud, nevedi co maji delat a jak pomoci a tak jim musime vsecko polopate rict a nebrecet ze nam nikdo nepomuze 😃
evelp
11. pro 2013
@zuzuzuz mě hrozně pobavil manžel, když měl poprvé přebalovat, to bylo takové pohlazení po duši, ale v dobrém slova smyslu 🙂 ted to zvládá všechno s přehledem, jsem ráda, že jsem ho zapřáhla v tomhle hned od začátku, ted s tím nebude problém :.) jen zas naopak nemá moc pochopení pro ty změny nálad..
zuzuzuz
11. pro 2013
Ja zadne zmeny nalad nemela, ja byla porad v depresi 😃
ev.ka
11. pro 2013
tak ja měla s prvním dítkem navrch 9kg, ale jsem byla docela hubeňour, před těhu tjsem měla těch 52kg a 164cm... vykojila jsem všechny kila navíc v pohodě.
teď jsem začínala na 54kg a už mám navrch přes 7kg.
první syn se narodil 2,6kg a teď očekávám větší "nadílku" protože břicho mám snad už teď větší než s tím prvním na konci... nějak si nedovedu představit, že bysme měli ještě 5-6 týdnů růst!
navíc je to teda podstatně živější vrtíšek, kolikrát už ho v noci prosím ať spinká...
no synek tak živý v břiše nebyl a teď je to super torpédo, který je schopný po dopoledni ve školce, nespat, jít s tatínkem do sokola a pak stejně v deset večer protestovat, že "neci hají"
takže jestli toto dítko je torpédo už v břiše, tak potěš koště, až bude na světě 😃
kluziste
11. pro 2013
No teda holky, tak to sestinedeli bude masakr 🙂 snad ty deprese nebudou tak dlouho trvat, nebo mi asi utece muz, nejak spatne snasi kdyz se neusmivam a neprijdu mu stastna 🙂 fakt asi at si ta mala prdelka pekne zustane v brisku co nejdyl, kdyz si to vsechno predstavim! 🙂
zuzuzuz
11. pro 2013
@kluziste ale ne, to zvladnes, ja byla v depresi z padneho duvodu neb mi maly nechtel papat a byl to velky boj s jidlem uz v porodnici a nepribiral a doktorka me deptala a kdyz mel maly tyden tak mi rekla ze jsem nezodpovedna matka kdyz ji dite neprospiva a on mel pritom duvod proc nepapal a ja to tusila, ale ona mi tvrdila ze to je blbost. No a kdyz se moje podezreni potvrdilo, tak jsem se s "milou" doktorkou stastne rozloucila. Nebyt toho tak nebylo asi vetsi stesti 😉
evelp
11. pro 2013
mě to nejhorší období trvalo tak 2 týdny po porodu a v 5. týdnech už jsme zase leželi ve špitále, ale to jsem ku podivu zvládala dobře, malý pořád zvracel a tak zkoumali, co všechno, hlídali srůsty na žaludku a pod. blbosti a nakonec se jen asi přejídal 😃
jessy89
11. pro 2013
ahojky maminky přidávám se k vám mám termín 29.1: a už začínám být nervozní jak ten čas letí a jak to těhotenství uteklo 🙂 bude to naše první miminko takže už se strašně moooc těším až bude naše princezna s náma 🙂 akorát teda malá je v bříšku strašně moc aktivní celý den se vrtí kope 🙂 někdy je mi to už nepříjemné ale snažím se to užívat .... jak jste na tom vy maminky?
ventilkovaautor
12. pro 2013
@jessy89 ahoj, vzdyt to je dobre, jen at se hybe... Aspon vis, ze je vse v poradku... To mas jeste dost casu, ja rodim hned po Novem roce.... 😉
zuzuzuz
12. pro 2013
Dobre rano, tedy pro me uz spis dopoledne, vstavacka 6.20 s malym prej uz je vyspany, me malem trefilo, jsem si rikala nepujdem do skolky a vyspime se a houby 🙂 maleho uz do Vanoc do skolky nedam protoze maji ve skolce spalu a vcera onemocnel chlapecek z nasi tridy se kterym se Matysek kamaradi hodne, tak trnu jak to dopadne u nas :-| Malej bere uz dva mesice leky na podporu imunity tak treba to neber zbuhdarma a ted to pomuze!
ventilkovaautor
12. pro 2013
@zuzuzuz ahoj 😉 no, to jenzakon schvalnosti ... Kdyz by se clovek mohl vyspat tak vstavaji a naopak vid 😉 ty jo ta spala to je blby... Ale myslim, ze kdyz uz ho do skolky nedas, ze to prestanete... Jen si tolik neodpocines no 😉))
zuzuzuz
12. pro 2013
@ventilkova radeji jsem volala dr. Zda se spala projevi dycky tak masivne a ja nemuzu uz spalu uz mit vzhledem k tem mym priznakum a ujistila me ze bysme meli vysoke horecky nebo jako prvni vyrazku a zadny lehci prubeh neni, takze pokud nemame ani jeden vyrazku nebo skaredou anginu tak to urcite nemame 🙂 a ja se jako tehotna toho obavat nemusim, na mimco to nema vliv a ani novorozenec by spalu nedostal. Tak se mi ulevilo 🙂 No ja si rikala co budem doma delat co vymyslime abych ja u toho mohla lezet ( uz je mi o dost lepe ale jeste na nejake hopsani to neni) a malej se nenudil a on si hned od rana nasel zabavu sam a ani me k tomu nepotreboval tak super 🙂 no a pristi tyden ho zabavim pecenim cukrovi 🙂
ventilkovaautor
12. pro 2013
@zuzuzuz tak aspon ze tak!!!!! Tak na sebe davejte pozor!!! Ja se pustila do uklidu a prani, tak jdu pokracovat😉
ventilkovaautor
12. pro 2013
Tak mamky vypada to, ze nas tatinek definivne dorazi domu v sobotu!!!!!! 😉
ventilkovaautor
13. pro 2013
Ahoj mamky 😉 a mame zase patek, to je neuveritelny co? Ja odvezla rano malyho do skoly, a pak rovnou do Globusu nakoupit, at uz nikam nemusim... A dobre jsem udelala ... Skoro nikdo a za dvacet minutek jsem mela velkej nakup a jeste jsem si s sebou dom koupila obed...
Ted jsem dorazila domu, uklidim nakup a pustim se do zehleni...
A pak mam v planu usit jeste zaclony do kuchyne...
Vcera se mi podarilo genialne vymyslet zaclony malymu do pokojicku, ma tam stresni okna a myslim ze se mimto fakt povedlo... Az budu mit chvilku, tak vyfotim, docela by me zajimalo, co na to reknete 😉
Celou noc jsem skoro nespala... Asi mi mozek nejak nevypina ... Mozna asi proto, ze se nam ten nas tatka konecne uz vrati domu 😉
A odpolko jeste prevliknu periny a mam naklizeno a nemusim vubec nic 😉
zuzuzuz
13. pro 2013
@ventilkova asi cestovni horecka za manzela 😉
My opět vstavačka 6.20, hlavne ze driv jsem ho do skolky zasadne budila, to je fakt naschval... No tak jsme se pustii aspon do toho cukrovi ale s pomocnikem to jde fakt pomalu a jeste jsem se rozhodla udelat to zdravejsi apecu ze spaldove mouky tak to je vice pracne. No ted si dame oba popoledniho slofika a pak jeste neco upecem asi. Nemoc me uz pomalu opousti , ale jsem jeste takova unavena, chybi energie 😞
ventilkovaautor
13. pro 2013
No tak doufam, ze jste si odpocinuli po obidku a treba jeste spinkate 😉 tady je venku pekne hnusne, je zatazeno a mlha, tak jsem si rekla asi v jedenact, ze se na chvilku natahnu untelevize v loznici a ejhle 😉 vzbudila jsem se asi pred pul hodinou .... Ale zas si rikam, ze to mam uz opravdu "za par" a ze mam proste narok.... Ted jsem si ohrala jidlo a opravdu se citim tak unavena, ze hodlam jeste lezet a basta ....
Navic deti nejsou doma, tak jakapak krec .... Tohle bude nejspis posledni z klidnych vikendu predtim, nez se mala narodi, takze hodlam hooodne odpocivat ....
A jakypak plan mate na vikend vy?
zuzuzuz
13. pro 2013
@ventilkova no mozna je ta unava i pocasim a celkove ted bylo vice prace - vse nachystat, cukrovi, stesky s manzelem, ted uz bude vsecko lepsi, i kdyz moc klidnych vikendu te uz asi neceka, mozna pristi zlaty adventni posledni, zalezi jak ti to pak doktor naplanuje 😉 my se vyspali ale ja bych jeste 20 min dele snesla, ale i tak jsem rada za temer 2 hodiny 🙂 maly uz tak dlouho po obede nespava tak me dneska potesil. Cukrovi uz zadne dneska nebude, ziatra jde malej s babickou na vanocni koncert pro deti tak si to udelam v klidu kdyz bude pryc, aspon neco.
Plan na vikend - dolecit se, nejake cukrovicko a jinak nic 🙂
Vcera jsme meli vanocni besidku ve skolce, na tu jsme opdpoledne teda jeste vyrazili aby to nebylo malemu lito kdyz to cely podzim nacvicuji 🙂 a bylo to moc dojemne, porad si poustim dokola video. Malej zpival moc tezkou pisnicku Ja maly prichazim koledovat a krom toho ze se stydel a zpival nejdriv potichoucku tak byl uzasny a jelikoz je ve tride asi o hlavu nejmensi a nejmladsi tak ten text byl dojemny a se svyma hormonama jsem rvala jak zelva samozrejme 🙂 no a mimo jine jsme se tam dozvedela ze krom spaly maji ve tride nestovice a nejaky prujem se kterym je holcicka na kapackach v nemocnici tak jeste ze uz tam teda do Vanoc nejdem...
ventilkovaautor
13. pro 2013
@zuzuzuz no tak aspon dve hodinky spanku, lepsi nez nic 😉 ja dosila zaclony nakrasnila kuchyn a jdu do vany mam toho za dnesek dost ...

S besidkou chapu 😉 ja bulela pokazdy a na kazdy a to jsem nebyla jeste ani tehotna 😉)))

No v ty skolce to je teda mazec, to je fakt lepsi ho tam nedat, to delas jedine dobre!!!
ventilkovaautor
13. pro 2013
HOLKY, TED MI JENICEK NAPSAL ZE JEDE DOMUUUUUUUUUUUU!!!!!

Mam takovou radost, ze tady sesim a brecim jako krava 😉
zuzuzuz
13. pro 2013
@ventilkova no to je konecne dobra zprava, leti nebo jede autem? Asi jede autem, letadlem by to stihl jeste dnes nejspis, ze?
ventilkovaautor
13. pro 2013
@zuzuzuz jede autem, zitra kolem poledne by mel byt doma... Ted se jeste budu strachovat, aby cesta probehla v poradku... Ale to uz snad vsechno dobre dopadne... Zuzi, mne se tak ulevi, az u domu zastavi auto.... Asi toho moc nenaspim... Ale co uz 😉 to je fuk
zuzuzuz
14. pro 2013
@ventilkova to uz je cobydup 🙂 Tak pěkný víkend!
kluziste
16. pro 2013
Krásné ráno mamky, jakýpak jste měly víkend? 🙂
ventilkovaautor
16. pro 2013
@kluziste krasne rano 🙂 nam se vratil tatinek takze vikend nadhernej 😉

Začni psát odpověď...

Odešli