• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
@ventilkova NEZáVIDíM to žehlenie.... to som robila celý pondelok a utorok... :grinning: :grinning: :grinning:

Mna ešte čakajú nákupy v DM drogerii : dudlíky, flaška .... a čo ja viem, čo ešte :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: moc sa na to teším :grinning:
19. pro 2013 v 10:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hrasok100 dakujem... už hned dnes ráno som to krásne Slovensko využila, spala som do 8.30 hod :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no ale idem vybavovať, tak na toto sa vôbec neteším, idem na danový úrad, do sociálky, a samozrejme o 13.00 hod ideme s kuriatkom na kontrolu. Už sa teším na tie dobré správy, čo mi povie ujo doktor :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
19. pro 2013 v 10:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamky, tady to dneska nějak žije :slight_smile:
Koukám, že jsme všechny nějak děsně aktivní, no co taky pár dnů před Vánoci, že jo :wink: taky jsem si dneska přivstala, abych byla pěkně brzy na velkém vánočním nákupu a nemusela se mačkat později v hromadě lidí a nadávat a kazit si to :slight_smile: takže taky už skoro všechno máme, zbytek zítra cestou od pana doktora, taky už se těším co bude za novinky :slight_smile:
Včera jsem si vyzvedla hotové fotečky, ještě bych chtěla někde splašit fotoalbum, máte nějaký tip na pěkná alba pro větší fotky, cca 13x20? Ostatní dárečky skoro hotové, ještě mi zbývá vyrobit pro manželovu rodinku jedlé dárky a máme :slight_smile:
A dokonce nám stihnou do Vánoc přivézt novou sedačku, v sobotu, tak mám obrovskou radost :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: postavíme stromeček a už budeme jenom čekat na Ježíška :grinning:
Já už doufám, že pomalu malá začne klesat, protože ty ďahy pod žebra, co od ní dostávám, to je fakt zážitek :slight_smile: jo a poslední dny často škytá :grinning: :grinning: nenasytka mrňavá :slight_smile:
19. pro 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
No to je dobre ze to zije ;) no ja musim rict, ze malicka skyta taky obstojne a nekolikrat denne ... Vzdycky se tomu musim smat ;)
Jinak my nakup asi o vikendu ale hned brzo rano... At tam neni moc lidi ;)

Album no, nejlip koupit tam kde foti a fotecky vyvolavaji ....

Holky koukam ze nas vsechny tento tyden ceka kontrola ;) my to samozrejme nemuzem mit normalne, takze jdeme na kontrolu v nedeli po obede ;))) pan doktor ma sluzbu tak pry pro klid pres Stedry den ;) jsem dost napnuta, co nam povi ;)
19. pro 2013 ve 12:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova ten je pečlivý, že si vás takhle zve na nedělní siestičku :slight_smile: přesně tak, můj taky chtěl, ať máme na Vánoce klid, tak snad se z prohlídek všechny vrátíme pěkně uklidněné a vánočně naladěné :dizzy_face:
19. pro 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova tak dopoledne to jeste asi pujde ale bude to na hrane, odpoledne uz se pres davy nedostanes k regalum :confused: ja zitra dopo musim delat svickovou na svatecni obed s dedou a babickou resp. s prababickou a pradedou a taky jeste musim s malym k doktorovi aby me ho poslechla s kaslem a chci se zeptat na ockovani na tuberkulozu pro prcka, zda je to nejak proveditelne nebo bez sance, vsak urcite vite co ted je s tim za hrozne problemy...
19. pro 2013 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste jestli se ptas v praze tak vim ze fotolab skoda u vaclavaku miva velky vyber hezkych nekycovytych alb, jinak netusim...
19. pro 2013 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz jak to myslíš s tím očkováním? Není povinné, ale na požádání Ti ho pediatr udělá, nebo ne?
Díky moc za tip, zítra budu kousek, tak bych se tam stavila, myslíš ve Vodičkový?
19. pro 2013 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste ulici nevim.... S tim ockovanim- na pozadani ti to prave neudela, protoze u nas je vakcina defacto nelegalni neb vyrobce si zrusil registraci a jiny vyrobce v evrope neni a ten co je to k nam odmita dovazet nejspis kvuli malemu odbytu. Ockuji se pouze rizikove skupiny vakcinou nakoupenou v zahranici, ale v rizikove skupine jsou v podstate jen cizinci nebo ti co dlouhodobe nekde a v arabii apod pobyvaji. A ted navic neni vakcina k sehnani vubec ani pro rizikove pacienty. Leda pokud ma doktor zasobu ale ockovani ti musi povolit ockovaci centrum a potvrdit ti ze jsi skutecne rizikovy pacient. A tuberkuloza vesele buji... V brnenskych skolkach naprosto bezne a v te nasi je cizincu a konkretne deti s arabskym prijmenim nemalo :frowning2:
Prijde mi to, jako ze farmaceuticka firma najednou prisla o velkou zakazku kdyz se povinne ockovaly deti a snazi se nas takto donutit aby se zase povinne ockovalo a oni zase pekne vydelavali. Jinak nechapu proc by nam vakcinu odmitali dodat a okolni staty nam ji nesmi ani prodat, proto ted neni k dostani ani tam :angry:
19. pro 2013 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz aha, tak to jsem netušila, asi máš už zkušenost z očkování synka. Očkovat proti TBC jsme malou nechat chtěli, no tak uvidíme, co se od paní doktorky dozvíme, poptám se potom, až se za námi po návratu z porodnice zajede podívat. Já jsem vycházela z doporučení plicní lékařky, kde jsem byla na kontrole od gynekologa - bavila jsem se s ní o očkování a shodly jsme se, že bychom své malé očkovat určitě nechaly. Ale o tomhle nic neříkala, tak mě ani nenapadlo, že by byl problém :frowning2:
19. pro 2013 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste ja maleho ockovaneho mam, jeste v ramci povinneho ockovani. Me to prijde jako blbost neockovat zvlast kdyz je tbc spatne odhalitelne a maly kasle v jenom kuse, tak nebyt ockovan tak aby clovek porad premyslel zda nema tuberu :unamused: ja vedela ze s tim je trochu problem ale ze takovy jaky pisu vim tyden. Mrkni na archiv ct na reporteri CT z minule nedele, je tam o tom reportaz. Na tom zaklade jsem to resila u nas v praci, mame ockovaci stredisko a tam se mi dostalo vsech podrobnych info :( v soucasne dobe pokud nema doktor zasobu vakcinacnich latek tak se neda nikde objednat a i kdyby jo tak musis byt v te rizikove skupine, coz jsem mysela ze deti zdravotniku budou ale houby, jen ti co se dlouhodobe vyskytuji v rizikovych zemich jejich seznam najdes na strankach ministerstva a to je arabie, cast afriky atd. A v praci mi rekli ze ani pro ty rizikove to ted nemohou objednavat :angry: Ja porad doufam ze to nejak do leta vyresi, ockovat se nemusi hned po narozeni ale i v pul roce a tak...
19. pro 2013 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz tak to je výborný.. :unamused: no snad to do toho léta nějak vyřeší, protože taky si myslím, že nemít očkovaný dítě je dneska veliký riziko. Stejně i to očkování nechrání před nákazou, ale před těmi vážnějšími formami, ale aspoň něco. Když pak člověk vidí, jak ta tubera může probíhat...to si raději odpustím jiná dobrovolná očkování, ale tohle bych rozhodně nepodceňovala. Tedy pokud budeme vůbec mít tu možnost...
19. pro 2013 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
S tim ockovanim to je teda prknej prusvih... Kam jsme se to jako dostali? To nebudeme mit narok na to dat oockovat svoje deti? Boze muj tady je takovej bordel, to je neuveritelny!!!!!
19. pro 2013 v 16:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
A to si, holky, predstavte, ze mam kamaradku a ta protoze je jeji holka mala a min roste, tak ji proste od malicka nenechava ockovat vubec!!!! Ani povinna ockovani, ktera kazdy rodic absolvuje s detmi automaticky, aniz by o tom nejak zvlast premyslel... Uz jsem to s ni resila nekolikrat a jak se rika zustava mi nad tim rozum stat...
19. pro 2013 v 16:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova takových rodičů je dneska ale čím dál tím víc a rozhodně to není výjimka, bohužel.. a vysvětlit si to moc nenechají. I když je zatím trošku brzdí fakt, že neočkované děti odmítají brát do školek, teda aspoň státních, u soukromých je to asi věcí rozhodnutí majitele, to nevím. Každopádně očkování je teď hodně na pranýři, snad se to nějak víc nevymkne...
19. pro 2013 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste neockovane deti odmitaji brst do skolek? Vidis, to jsem ani neslysela... Nebo jestli jsem zapomnela, ze jsme u zapisu do skolky predkladala zdravotni prukaz? Ty jo, to vubec netusim......ja zatim tedy radam nasi pani doktorky duveruji a kdyz rekne ockovat tak proste ockujeme... Na co jineho uz by se meli rodice spolehnout no ne?
19. pro 2013 v 17:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky mužu se přidat?:slight_smile:
19. pro 2013 v 18:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova No jasně, dneska je v něčem zbytečně velká benevolence :grinning: lidi by měli věřit odborníkům, taky si sama neměním olej v autě po pročtení internetových diskuzí.. bohužel dneska si spousta lidí myslí, že když si načte pro a proti na nějaké anonymním webu, tak tomu rozumí.. Taky dám na doporučení doktorky, samozřejmě že reakce na očkování být může, ale to není nic nenormálního, raději běžnou reakci než pak to onemocnění řekla bych :confounded:
@sandule ahoj a vítej :slight_smile: taky lednovka?
19. pro 2013 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahojky jojo lednovka 8 ledna je termínek :slight_smile:Chtěla jsem se zeptat jak jste na tom ted před porodem co se týká CS?já mám CS 4 a nevím co si o tom mám myslet:grinning:Poradíte?
19. pro 2013 v 18:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sandule člověče, mně to doktor nikdy neřekl, jenom že je vše ok, a teď teprve koukám, že to je v průkazce! :D takže CS 0, ale já bych teda řekla, že v téhle fázi už máš na čtyřku klíďo nárok.. kdy jdeš k doktorovi?
19. pro 2013 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova prihlaska do skolky musi byt potvrzena u dr. s potvrzenim ze je dite ockovano na povinne nemoci, ma/ nema alergie a jine choroby- to mi prijde ze by tam byt teda nemelo, pak si muzou dovolit to, ze dite s alergii nebo necim do skolky nevezmou aby to nemusely resit, proste to dava rpostor pro diskriminaci prii prijeti. Ale nenadelas nic.
@kluziste @sandule to je cervix score, hodnoceni delozniho cipku - jak je dlouhy, otevrene hrdlo, jak je mekky atd a cimmje kratsi atd tim se blizi porod, cislo 0 znamena ze je uplne normani a na porod to nevypada, max cislo je myslim 10 ale to matne vzpominam....
19. pro 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@sandule ja myslim ze Pokud ti doktor nic nerekl a nenaridil klidovy rezim tak je CS 4 asi normalni, vsak ono se to par tydnu pred porodem uz chysta a zacatek ledna je za rohem :wink: ja chodila otevrena na 2cm uz mesic pred porodem.
19. pro 2013 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz přesně tak, desítka je maximum a u každého jsou ty změny na čípku individuální, někdo má třeba dvojku už od třicátého týdne, někdo do porodu nulu, nejde podle toho nic moc vyvodit.. ale teď už klidně můžeme mít vyšší skóre :wink:
19. pro 2013 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holkyyyy? Jako to ja vubec nevim, jak jsem na tom, ted sedim ve vane... Ale jakmile vylezu, jdu do prukazky a honem se podivat... Ty vogo cekam treti dite a tohle proste nevim :slight_smile:)))))
19. pro 2013 v 19:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ja rodila v rijnu a tbc pry zrusili a budou nam davat ted hexu ve 3 mesici a tbc nam nikdo ani nenabizel...jinak k tomu otvirani ...kazda to ma jinak ja sla na vyvolavani a byla nula:slight_smile: po 24 hod. ukrutnejch bolesti bez pauzy na 2 cm pak jsem lezla po zdi 3 hod. a stejne nic takze kolabs tlak 60/30 a akutni cisar za minutu 12:frowning2: ja bych se neotevrela ani do vanoc:slight_smile:! zazitek na houby ale prcek je uzasnej ! videla jsem ho 4 hod. po porodu a nikdy na to nezapomenu....ty minuty cekani byly nekonecne!
19. pro 2013 v 19:43  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v září 2013  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova ja som na tom rovnaku... akurát pozerám na kabelku a letím pozrieť do preukazu
19. pro 2013 ve 20:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sice vim co je CS ale jake ho mam netusim tez a ani se divat nejdu, dr mi dycky nalez komentuje nahlas a rikal ze ukazkovy a cipek krasne dlouhy takze jsem klidna :slight_smile:
19. pro 2013 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
kurnik, bola som dnes u dr. a CS mi nenapísal..... ale minule som mala CS 3
takže podla vašich odpovedí zistujem, že som o.k. :grinning: ty brďo čakám tretie a neviem, čo je CS :sunglasses:

Takže dietatko je otočené hlavičkou dolu - super
tlak 130/70 ... super
atd...
atd...
krvné testy ... všetko krásne negatívne ..--- super
dietatko váži okolo 3300g (200g hore/dole) ---- super

odpoved DR.: dieťa je tak úžasné že ak zajtra vylezie von, nič sa nestane, je PERFEKTNá, MILUJEM JU !!!

takze na záver mi len potvrdil, že termín pôrodu môže príst aj o 14 dni skôr :wink:
19. pro 2013 ve 20:17  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dijakisch se tady musim tlemit, jak to mame stejne ;))))

Jinak pomooooc ja zadny CS v prukazce nikde nevidim!!!!!
19. pro 2013 ve 20:35  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova kašli na CS ............ hlavné je, že je všetko o.k., nie
19. pro 2013 ve 20:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek