• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
autor
Ahojda mamky... Ja masaz hraze nepraktikovala ani jednou... Prvni syn 3950 g 54 cm bez stehu, druhy syn 3810 g 53 cm bez stehu...myslim si ze je to to same jako zazracne olejicky proti striim... Vse je o prirode ... Tot muj nazor...

Holky vcera jsem si myslela, ze zaciname rodit... Lezeli jsme vecer v posteli, Jenicek byl jako vzdycky straaasne vtipnej, ja dostala naprostej zachvat smichu ... A pozdeji jsem zjistila, ze je pode mnou v posteli obrovskej mokrej flek...tak jsem si rikala, ze mi rupla voda... Hehe ale spis to vypada, ze jsem si smichy nacvrkala ;)))) boze muj :slight_smile:))

A jak se jinak mate? My jedeme dnes k Jenickove mamce na obed... A na hrbitov...
30. pro 2013 v 11:01  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ventilkova :grinning: to je dobře, že máte doma takhle veselo! Však maličká si už těch pár dní počká :wink:
No vida, tak i bez masáže to pěkně jde :slight_smile: vždyť moje maminka taky nemasírovala, dřív tyhle věci vůbec nefrčely, a porodila nás bez nástřihu a v pohodě. Já si myslím, že jsem v tomhle trošku trdlo a ještě abych si nějak neublížila samou snahou všechno pořádně rozmasírovat :grinning: :grinning:
30. pro 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste :grinning: aha tipla jsem samozrejme 28.1. :grinning: ja naopak vubec nemam pocit ze driv, poprve jsem mela uz o vanocich pryc hlenovou zatku a dr mi rikal ze se mozna uvidime na porodnim jeste vecer a nakonec az 15.1. Tak myslim ze to jeste potrva :slight_smile: ale rada bych stihla leden at mam oba kluky lednove, idealne ve stejny den - to by bylo krasne :slight_smile:
30. pro 2013 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova ja lezim a ctu knihu od jeziska a dneska jdeme taky na obed ven, ale nevim co si dat, nejak me uz 3 dny poboliva zaludek, hlavne rano :frowning2: a to se snazim jist jen co nedrazdi tak nevim zda je to fakt zaludkem nebo mi tam na nej "neco" tlaci :slight_smile:
30. pro 2013 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz říkala jsem si, že bys byla frajerka, dát to 28.12. :grinning: tak budu držet palce, výhra je fakt hodně lákavá :wink: a v jaký den je první chlapeček?
U nás je zase vtipná situace v tom, že můj TP 27.1. je den mých narozenin, navíc před dvěma lety se ve stejný den narodil synovec, tak by to bylo pěkný :slight_smile: ale mně už se nechce tak dlouho čekat...no uvidíme, stejně s tím člověk nic nenadělá, možná tak za týden začnu zkoušet různý babský rady :slight_smile: ale kdo ví jestli fungují, hlavně se musí rozhodnout miminko. Tak jí začnu domlouvat :grinning:
30. pro 2013 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste matysek je 15.1.
30. pro 2013 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mate tu super debatu.

@ventilkova no to s tym cvrknutim je fajn sranda. Stava sa to aj mne :pensive: :grinning:

Dnes sme uz boli na klzisku. Deti hrali hokej. No nasmiala som sa. Teraz uz oddychujem v leziacej polohe a detipozeraju nejaku rozpravku. Zajtra rano ideme na ko: sono + vysetrenie. Potom zavesim vysledky :grinning:

Zelam vam krasny zvysok dna.
30. pro 2013 ve 14:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste To je manžel moc sikovnej. Nam zase vse ze dřeva vyrábí tchan, udělal nam kolébku. Pak sem take hodím fotecku a manželskou postel máme take od nej, v lete nam udělal takovou tu velkou konstrukci na houpacky a klouzacku pro deti. To je k nezaplacení :slight_smile:.
Holky vy uz to mate za par :slight_smile:. My jsme teprve 33+4, ale miminko půjde ven take tak mezi 15-25. Lednem.
@zuzuzuz Ty uz tedy můžeš rodit take každým dnem. Tak držím palecky.
A nechali jste si všechny říct pohlaví? My se necháme na po třetí překvapit :wink:.
30. pro 2013 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova
U vás musí byt legrace :slight_smile:. A mas take pekne porodní váhy deticek :slight_smile:. Ja dcerku tedy měla 3400g ( ale s jiným tatinkem- bývalým manželem) a syn mel 4060 g :slight_smile:. Obe deticky mám skoro letní ( 14.9. a 30.5.), tak se trochu bojím, ze s tim zimním to bude těžší, zima, oblékání atd... no uvidíme. Hlavne jsem zvědavá jak zkombinuji spaní miminka a mého 1,5 starého synka :slight_smile:. @zuzuzuz mimochodem take Matyska :slight_smile:.
30. pro 2013 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk už se těším na fotku kolébky :slight_smile: a Ty máš už konkrétní termín, nebo se uvidí při prohlídkách? Ani nevíš, jak strašně ráda bych to už měla "za pár"...! :dizzy_face:
My jsme si pohlaví říct nechali, ono přeci jen to shánění výbavičky je o něco jednodušší, ale není to zásadní. Byli jsme prostě zvědaví :slight_smile: Ale překvapení musí být super, zvlášť když máte už holčičku i chlapečka, takže je vám to asi v zásadě úplně jedno, viď :slight_smile: a jaká máte vymyšlená jména?
@zuzuzuz no tak to by ale mohlo klapnout, ne? Jen se trošku snaž a bude to taky patnáctého :grinning: :wink:
@dijakisch oddychuj, to je tak jedno z mála, co nám už zbývá, co? :slight_smile: výsledky určitě napiš, snad bude lékař pečlivější než jsou tady a udělá odhad hmotnosti, to jsem zvědavá.
30. pro 2013 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja se chtela nechat prekvapit ale neslo to. Manzel chtel pohlavi moc vedet. Ja jsem od prvniho trimestru proste vedela ze to bude kluk, nevim jak, ale bylo mi to jasne, mozna i proto ze to tehotenstvi a chute atd bylo uplne identicke s tim prvnim. A v praci i babicky tak nalehaly, ze to musi byt ta holcicka, tze jsem tyto natlaky chtela uz utnout a nechali jsme si pohlavi radsi rict, fakt me to obtezovalo a uz jsem tu holcicku ani nechtela jak na me vsici tlacili...
@mishakk ja mam termin az 30.1. A nemyslim ze to bude driv, teda i v to doufam, nejsme doma a jsme hoodne daleko. Sice tasku do porodnice mam s sebou, ale rada bych rodila v brne :slight_smile:
30. pro 2013 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste
Ja mám oficialne termín az 13.2., ale ma deloha by to asi do termínu nevydržela, tak pry asi miminko půjde ven o 3-4tydny dříve. Pokud se nález bude rychle zhoršovat, tak možna i dříve, ale proto nastupuji do nemocnice, aby nas hlídali.
Ja jsem aspon jednou chtěla zažít ten pocit štěstí s pocitem překvapeni. Uz jsem chtěla překvapeni minule těhotenství, ale přítel to hrozne chtěl vědet, tak si to nechal říct a ja ne :slight_smile:. No co myslíte, jak to asi dopadlo.....chtěli to vědet i ostatní a on mi to můj otec mezi řečí prozradil, takže překvapeni bylo fuc :frowning2:.
Kolébku sem hodím zítra :slight_smile:.
Jmena ještě nemáme úplne rozhodla: HOLCICKA: Ella, Klarka nebo Michaela. CHLAPEČEK: Mareček nebo Vojtíšek. A vy? Uz jste to asi určitě psali :slight_smile:.
@zuzuzuz tak bud na sebe opatrná, kdy se vracíte?
30. pro 2013 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky tak si predstavte ze jsme s tatinkem asi pred hodinou prisli z kina :slight_smile:))))))))

Predstavte si, ze na me leze nejaka ryma... Muzu si vzit paralen???? Chci se vypotit, nechci malou privitat na svete s rouskou...
30. pro 2013 ve 22:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova Jeee .... Takhle pred porodem, to je mi líto. Paralen ale jako jeden z mála léku můžeš . Víš, ze ale ja dva dny pred císařem take dostala rýmu a bylo mi, jak kdyby na me něco lezlo. Doktor mi řekl, ze pokud by z toho něco bylo a ja onemocněla, tak bychom operaci odložili.
30. pro 2013 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kluziste Ty máš narozky 27.1.? Můj manžel je ve stejný den :slight_smile: TP u malého mám taky téměř na svoje narozeníny - TP 11.1. a narozky 13.1. tak uvidíme, možná malý vydrží :slight_smile: Do manželových už to asi nedá, to by už vyvolávali, ale alespoň budeme všichni lednový.
@ventilkova Taky jsme si užili pár dnů, které jsme měli bez malé a byli v divadle, každý den alespoň v jedné restauraci....hmmmm, to mi bude asi po porodu tak 2 roky chybět :frowning2:

Jinak včera jsme byli na kontrole, poslední u mého lékaře a malý je sice v pořádku, ale odhad kdy porodím se hodně liší - pan doktor řekl, že podle jeho vyšetření (stav dělohy) by to mělo být v termínu a později, podle váhy malého (již teď má 3,5 Kg) a stavu placenty dle UTZ klidně i o týden dřív.....tak jsem připravená asi na všechno. Taška zbalená, manžel v pohotovosti, snad malý nebude spěchat už dnes :slight_smile: Dnes budeme mít párty, tak jsu dopéct sendviče, pagáče a jiné slané zobání.

Holky, užijte si krásného Silvestra, a rodíme až příští rok, ok? :grinning:
31. pro 2013 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova ty jo, bez stehu, záááávidím!! to muselo být super po porodu, ne? mě poranil i trochu uvnitř, protože se vracel, když jsem přestala tlačit a k tomu nástřih a bolelo mě to 14 dní, že jsem skoro chodit nemohla a ostatní ženský byli jak rybičky, to jsem nepochopila :grinning:
31. pro 2013 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievcata, vysetrenie na 1. Termin porodu nezmeneny. Mala kope o 100-500, opat som sa nevyspala. A ratam s tym na dalsie 2 roky :grinning:

Zelam vam krasneho Silvestra a hlavne oddych do TP. Pridem sem opat o ROK :grinning: :grinning: :sunglasses:
31. pro 2013 ve 12:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak ja jsem vyprovodila celou rodinu a siroke pribuzenstvo na dlouhy silvestrovsky vylet na hrebeny a jdu to tu po nich uklidit a pak si asi sednu s knihou.
@ventilkova paralen muzes a tak po 3h se prolivej tekutinama, me to dycky pomaha :slight_smile:
Vcera jsme byli na paradni veceri, dala jsem si steak ze svickove i kdyz jsem si ho musela nechat propect vic nez obvykle kvuli prckovi :frowning2: este si uzivam dobreho jidla, po porodu to zas bude stare pecivo apod. Na to se tedy netesim :unamused:
31. pro 2013 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz tak to držím palce, ať vydržíš pěkně pohromadě, než se vrátíte domů :slight_smile:
@mishakk krásná jména máte vymyšlená :dizzy_face: jsem zvědavá, které nakonec vyhraje a hlavně copak že se vám vlastně narodí! :slight_smile: nachystanou máš nějakou neutrální výbavičku, nebo Ty asi budeš mít po dětech ještě schováno, viď, takže po chlapečkovi i holčičce, to se hodí :slight_smile:
@hrasok100 :grinning: tak to je fakt vtipný, no to musíte trefit na toho třináctého, to je hned vedle :wink: mně by se taky líbilo, kdybychom s malou slavili ve stejný den, ale teď už tak nějak pevně doufám, že mě o pár dní (klidně i týdnů :sweat_smile: ) předběhne. Už mě to nějak neba... :unamused: od včerejška mi pěkně tvrdne bříško a malá se mele jako blázen :slight_smile: ale nemám pocit, že by se cokoli chystalo, no přeci jen je ještě brzy, tak týden Karolínce ještě dám, a pak ji začnu pořádně ukecávat :grinning:
@dijakisch Ahojky, skvělý, gratuluju a mám velkou radost, že jste v pořádku :dizzy_face:
31. pro 2013 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste no snad ano. Me se odsud ale vubec nechce a tak nevim jak to udelat :slight_smile: kazdopadne pristi tyden se musime vratit, jdu na kontrolu a monitor a pak uvidime, asi se sem zase vypravime aspon na par dni mezi kontrolama, ma konecne zase snezit, maly bude ve svem zivlu.
@mishakk a mate Matyase nebo Mateje? A jak vubec zvladas tak dlouhe lezeni a peci o maleho? To asi moc nejde dohromady, rok a pul je fakt prcek vyzadujici pozornost stale a neustale...
31. pro 2013 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz tak na kontrole Ti poví jak seš na tom, a pak se s klidem ještě na hory můžete vrátit a užít si sníh :wink:

Všem lednovým maminkám přeju z celého srdce nádherný celý nový rok a hlavně to vykročení do něj ať všechny zvládneme bez problémů a brzy ať už máme ta naše zlatíčka pěkně u sebe :dizzy_face:
31. pro 2013 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
Přeji klidné vykročení do nového roku... Ať je plný neobyčejně obyčejných věcí... Zdravých dětí... Jejich rozzářených očí a klidných snů.... Šťastných rodičů...a všech blízkých... Ať doma voní čerstvě upečené buchty a společně uvařené jídlo... Ať má každý koho chytit za ruku a najít oporu, když bude třeba...

Šťastný rok 2014
31. pro 2013 ve 20:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj všechny, které se těšíte na svoje miminka tenhle měsíc. Z prosince jsme se překulili do nového roku a mám miláčka pořád v bříšku, tak se tady občas ochomýtnu a něco připíšu :slight_smile:. Čekáme první miminko, termíny jsme měli do 29. 12., takže si už hlídám bříško a trochu panikařím. No a lednu zdar :grinning:
1. led 2014 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jarkakr ahoj:slight_smile: jestli jsi mela termin 29.12. Tak neni proc panikarit ;) vzdt je prvniho ;) to chce klid :slight_smile:
1. led 2014 v 08:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné novoroční ráno :dizzy_face: výjimečně bez kocoviny :grinning: to se máme :wink:
@jarkakr vítej :wink: přesně tak, jsi ještě krááásně v termínu. Ale já tedy pevně doufám, Tě nebudu následovat :grinning:
@ventilkova co rýmička? A jak se celkově cítíš, do nemocnice nastupujete zítra?
1. led 2014 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste ahoj, dobre rano ;))
Ryma porad desna, kycham o sto sest... Ale snazim se lezet, nespim naha jako normalne ... Piju litry caje se zazvorem... A pak porad beham curat...
No do nemocnice nastupuju rano a nejspis po obede pujdem na to... Jsem pekne vyklepana... Ani jsem poradne nespala
1. led 2014 v 09:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova Neboj se, dneska si pěkně s rodinkou odpočiň a zítra už uvidíš svoji malou, to je přeci nádherná představa :dizzy_face: :dizzy_face:
1. led 2014 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova neboj bude to dobre
1. led 2014 v 10:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj v Novém roce, at nam vse dopadne dobre a jsme všichni zdrávy i s mimískama. Zkopírovala jsem fotecku naší kolébky, kterou nam vyrobil dědeček. Ale nevím proč se zkopírovala obráceně :slight_smile:.
@zuzuzuz Máme Matyáška . Mas pravdu, je ještě malinký a potrebuje velkou peci. Uz druhy mesic se u nas střídají přítel s babickami, máme tu 24 hodin někoho. Ja musím ležet, je to náročné, hlavne pro ne a od zítřka uz tady cca na 4 týdny budou úplne sami :frowning2:. Vůbec se mi do nemocnice nechce, uz jsme doma z toho všichni nervózní a hlavne dcerka, ta je hodne smutná. A přítel se snazi byt silný, ale vidím na něm jak se mu bude styskat :frowning2:.
@jarkakr Ahoooj. Držím palce at to mate co nejdrive za sebou. Držím palce.
@ventilkova nechceš tam raději zavolat a říct jim jak se cítis? Jestli ti je hodne ouvej, opravdu si myslím, ze ten císař o par dni posunou. Neboj se, vždyť je to úžasný , ze budes mit zítra uz maličkou u sebe. Co bych za to dala, kdybychom mohli na císaře uz zítra :slight_smile:. Drž se a poť se. A napsala jsi moc krasne přání do Nového roku.
1. led 2014 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoooooooooooooooooooj. Zelam nam krasny rok 2014 plny radosti a stastia z nasich detiiii.
1. led 2014 v 11:17  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek