• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
@ventilkova gratuluju, skvělá zpráva! :dizzy_face: :slight_smile: hezky se doma zabydlujte s malou Katuškou a dej pak vědět, jakpak se daří a jestli je dceruška pěkně hodná :slight_smile:
6. led 2014 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova no to je super! Uplne ti rozumim, ja se taky tak moc tesila domu a kdyz nas propustili tak jsem to obrecela :slight_smile:
Ja jsem zavedla maleho do skolky, tak moc se tesil ze ani nemohl dospat :slight_smile:
6. led 2014 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova malá je úžasná, úplne se tu rozplývám :slight_smile:. Jste sikulky, jak jste to zvládli. Uz se těším na další fotecky.
U me nic nového . Doktoři zatím neví co se mnou. Jednou tam nevidí jen malé zúžení jizvy, po druhé neskutečnou trhlinu. Pokaždé mi děla ultrazvuk někdo jiny a nevi co si o tom myslet. Kdybych tam pry měla takovy nález co jednou na utz viděli, tak by me to uz muselo dost bolet, ale ja jsem proste bez bolestí. Ale pry určitě těhotenství ukončí dřív, jen ještě neví kdy. Tak čekám, lezim, čtu a povídat si s kolegyni na pokoji. Uvidíme :wink:.
@kluziste moc ti přeji at jsi v Podoli spokojena. Ja tedy slyšela jen samé negativni věci na Podolí, ale víš jak to je, vždy bude někdo spokojeny a jiny nespokojený, na to se neda spoléhat :wink:.
@dijakisch držím palce at to mate co nejdrive za sebou.
6. led 2014 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já mám ještě týden k dobru! Ono se jim po prvním císaři moc vyvolávat nechce, že je to na jizvu větší zátěž, čili když neporodím sama do pondělka, tak udělají císaře buď rovnou, nebo kdyby to bylo už už na spadnutí, tak jenom malinko podpoří. Tak jsem ráda - za týden se může udát leccos, včera nějací poslíčci taky proběhly, i když dneska nález nic extrovního (sotva na prst), tak snad no...
6. led 2014 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@des A ty uz prenasis? A jak je miminko velke. Docela se divím, ze te chtějí nechat za kazdou rodit spontánně? A vyvolávat po císaři by se určitě nemelo. Každopádně ja bych na to nikdy nepřistoupila. Držím palce at ti vse vyjde dle tvých představ :wink:
6. led 2014 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk no musis to tam proste jen vydrzet, ale nechapu ze kazdy doktor to vidi uplne jinak, ale asi je mozne ze i ta jizva pracuje a nekdy se muze zdat v poradku a jindy jak ae vice napne deloha tak zase ne, no asi to neni jednoduche. Kazdopadne ja o jedne pani co ji praskla jizva po 2 cisari vim, tak je dobre ze si te hlidaji a nezanedbaji to i kdyby jsi tam byla zbytecne. Tak cti, ted se ti par let tolik casu na cetbu nenaskytne :slight_smile: ja byla v nemocnici na zacatku tehotenstvi a za 9 dni jsem precetla 11 knih :slight_smile: malej samozrejme nebyl doma, to bych jinak nedala :slight_smile:
6. led 2014 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk děkuju moc, máš svatou pravdu :slight_smile: doufám, že Tě tam nebudou držet moc dlouho, ale jak říká zuzuzuz, je moc dobře, že jsou takhle pečliví a hlídají si Tě. Zase na druhou stranu čím déle, tím líp pro miminko, není to holt jednoduchý. Tak pěkně odpočívej, doma pak budeš mít pořádý fofr!
@des tak to je bezva, moc na Tebe budu myslet, ať se to během týdne rozjede. No a kdyby ne, tak co naděláš, viď, ten císař se taky zvládne :wink: hlavně když bude prcek v pořádku.
Dneska jsem taky absolvovala kontrolu v porodnici, stejný fofr jako minule, ale o něco příjemnější sestřičky. Ani orientační UZ ohledně polohy miminka dneska nebyl, jen tryskem vnitřní vyšetření (kde jenom zkrácený čípek, jinak nic :angry: ), a monitor byl v pořádku. A příští týden znovu...
6. led 2014 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz @kluziste No ono je to těžký, ultrazvuk neni stoprocentní a kazdy doktor se na to take diva jinak. V jakem stavu ta deloha bude se uvidí asi az pri operaci. Snad se tento týden dozvím víc. Čtu tady jak o život :slight_smile: a nabírám sily :slight_smile:,díky za podporu .
6. led 2014 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk no právě.. a kdo to rozhodne, to máš nějakého svého lékaře, který to nakonec rozsekne, nebo se dohodnou, nevíš? Ani odhadem Ti neřekli, jak to vidí?
6. led 2014 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste Pry si na to sednou primář a vedoucí oddělení a projednají co dal. Ale dnes tu byla jedna takova super doktorka večer a řekla mi, ze to vidi, ze miminko vyndají v 37tt. Dnes jsem přesně 35+0. Takže kolem 20.1.2014. Uvidíme, tady kazdy doktor říká něco jiného :slight_smile:))
6. led 2014 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk tak to je dobra zprava! Ve 37tt uz je vse dopeceno tak bude miminko mensi ale zdrave, takze parada. mozna ze porodis driv nez my co mame termin az ke konci ledna :slight_smile:
@kluziste no to me mrzi ze te zase tak odbyli ale nekteri lekari opravdu utz delaji neradi ze je to zbytecne :( ale pri prijmu k porodu mi ho delali urcite - jen ne doktor, ale porodni asistentka, nicmene s odhadem porodni vahy se sekla jen asi o 50g! Ja jsem zvedava co ja ve ctvrtek, ale rekla bych ze se nic nechysta, ale taky bych rada vedela jak je mimco velke...
7. led 2014 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holciny, proc nejdete k nam do Lednovek? http://www.modrykonik.cz/group/2014/
7. led 2014 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, muzu se na posledni chvili pridat? Ja mam prvni termin 10.1. A dle usg 15.1. A uz zacinam byt nervozni. Taky uz se nemuzete dockat? Vcera jsem mela poslicky-docela dlouho.. Uz jsem myslela, ze se nam to rozjizdi a nic :(
7. led 2014 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristy46 no jasne, pro nervozni nastavajici matky vzdycky dost mista :grinning: vitej v klubu :grinning:
7. led 2014 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk to by byla paráda, dva týdny utečou a pro miminko to je už bezva období :slight_smile:
@zuzuzuz no právě že jsem zvědavá, jak vyrostla, poslední odhad hmotnosti mám asi z 28.11. cca 1800g, pak už nic :frowning2: často podle toho spolu s vnitřním nálezem v porodnici třeba trošku posouvají termín, tak nechápu, že to tady nedělají :unamused: ale zase nic vyžadovat nebudu, ještě být za problémového pacienta, to tak :sweat_smile: :grinning: holt až malá bude chtít ven, tak půjde. Už jí denně přemlouvám, že se na ní těšíme, má tady krásnou postýlku a pejsky, které zatím jenom slyšela uvnitř štěkat :grinning: ale zatím to nezabírá, budu muset vymyslet nějaké větší lákadlo....:slight_smile:
@kristy46 ahoj kristi, už jsme tu jen samé nervózní maminky :grinning: kolikáté miminko čekáš?
7. led 2014 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste no to je mi jasne zw te to zajima, me tez, ale ciste ze zvedavosti a jistoty ze malej prospiva. na posun terminu kouka kazdy jinak, muj dr. treba todle nikdy nedela, ze dle utz je nejpresnejsi termin hned ten prvni, kdy jsou vsechna miminka stejna, ale pak uz si rostou kazde svym tempem a nektere se narodi 3kilove a jine i 5-kilove :confused: a tak dle vahy v poslednim mesici termin porodu odhadnout nelze. No uvidime co ja ve ctvrtek, zda bude delat odhad vahy, ja mam posledni taky nejak z listopadu ze screeningu ve 30tt ci kdy to bylo. U nas jeste postylka neceka, ale uz jsem zadala ukol at ji manzel doveze at si ji muzu umyt a nachystat dokud je cas...
7. led 2014 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz máš svatou pravdu, prostě odhad hmotnosti je jeden z nejdůležitějších parametrů, to mi nikdo nevymluví...i když to že pěkně roste sice poznám podle sebe :grinning: tak nechápu, že to nemají zájem monitorovat ti doktoři.. no tak asi to nepovažují za tolik podstatné, nechápu. A mně je trošku blbý se na to vyptávat, protože se bojím, aby to nebrali jako kritiku..tak radši mlčím. Blbec :angry: :unamused: Doufám, že Tě ve čtrvtek neodbydou a pořádně vyšetří, ať pěkně víš co a jak :slight_smile:
7. led 2014 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketajuppova děkujeme za pozvání, nakouknu :slight_smile: ale nám se tady líbí :grinning: mně třeba přijde tohle rozhraní takový přehlednější.. taky se přidejte vy k nám :wink:
7. led 2014 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@zuzuzuz
@kluziste supeer holky, dekuju :slight_smile:
No prave, ze jsem prvorodicka-o to vetsi nervozita :slight_smile: jak jste na tom vy? Asi taky co?
Jinak ja mam kontrolu zitra a dr. Mi na kazde ko delal.odhad hmotnosti. 30.12. To bylo 2800g, tak jsem si rikala, ze mozna chce mala neco pribrat jeste nez pujde na svet :slight_smile: rikal, ze je to ale +- 300g.
A co cekate? Vite?
Ja mam uz nachystanou postylku, povlecenou perinu. Minuly tyd. Mi totiz dr. Rikal, ze jsem uz na jeden prst, tak jsem to radsi nachystala :slight_smile:
7. led 2014 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristy46 tak to jsme na tom stejně, taky splašená prvorodička :grinning: taky s nachystanou postýlkou, povlečenou peřinkou, už jenom to miminko dovnitř nám chybí a ráda bych ho tam měla co nejdřív :slight_smile: my čekáme holčičku, a vy? Odkud jsi?
7. led 2014 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste hehe-presne :slight_smile:
Taky cekame holcicku! Kdy mas presne termin? My jsme od Ostravy a vy?
7. led 2014 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kristy46 o dost později než Ty, 27.1., určitě mě předběhneš :wink: Já bydlím na Praze-západ. Tahle poslední fáze těhotenství je fakt o nervy, furt se pozoruju, za každým blbým píchnutím hned vídím bůhví co... :grinning: ale jak nám říkala porodní asistentka na kurzu - pokud si nejste jisté, že je to ono, tak to není ono :grinning:
7. led 2014 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojda kočky moje ;) už jsem se lekla že když vas pozvali jinam, abyste mi neutekly ;(

Koukám, ze u vas vse v poradku a s miminkama v pupiku stale ...

Mame za sebou krusnou noc mala strasne plakala nez mi doslo( zkusena matka) ze ji je asi zima, ja blbka !!! Pridala jsem vrstvu obleceni, pritopili jsme a bylo po placi ... Ach jo

Dnes u nas byla pani doktorka , malicka se moc libila, do prvni poradny jdeme 16. Ledna... Jinak je moc hodna, krasne kojime a za chvili ji pujdu vykoupat...

Holky pusu vsem, davejte pozor na sebe a briska!!!!!!
7. led 2014 v 16:41  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
7. led 2014 v 16:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ventilkova jé, to jsem ráda, že se vám takhle výborně daří :dizzy_face: první noc no.. to se stane :slight_smile: hlavně že jsi záhadu rozlouskla :wink: malá je opravdu kouzelná...
7. led 2014 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk Jojo, přenáším dneska čtvrtý den a v to pondělí, kdy mám nastoupit do porodnice budu 41+3. Odhad mám 3,65 kg, což se jim prý zdá vzhledem k té jizvě (3 mm) adekvátní. Uvidíme, jak to celé dopadne. Taky moc držím palce!!
7. led 2014 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova princezna cela v bilem :slight_smile: ta miminkum moc slusi :dizzy_face: a mas i v obyvaku nejaky kos nebo to je v postylce? My jsme taky tehdy matyskovi museli pritopit. Taky mi trvalo nez mi doslo ze v koupelne po koupani rve jak tur ze je mu zima.... Pak jsme na nej pousteli jeste primotop a ja byla sice uplne zpocena ale prcek spokojeny :slight_smile: Ale to jsou detaily, hlavne ze ti pekne basti a nemate po cisari problem s rozkojenim!
@kristy46 @kluziste to je dobre ze jste nachystane, kdo je pripraven neni prekvapen :slight_smile: manzel mi ted volal ze veze postylku a vanicku tak budu zitra taky chystat. Ja jsem se vydala na inspekci sve porodni tasky a zjistila jsem ze mi tam spousta veci chybi tak jsem to prebalila a snad uz je to ok :slight_smile:
7. led 2014 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste Děkuju!! Jak říkáš, císař se taky zvládne, zas je to aspoň něco, co člověk už zažil, tak ho to tak nepřekvapí (můj vnitřní dialog po tom, co mi půlka těla přišla k sobe: "Kurňa proč mi nikdo neřekl, že to tak bolí??? Každej mele jenom o přirozeném porodu, jaká je to hrůza, že člověk nabyl dojmu, že císař je div ne procházka růžovou zahradou" :slight_smile: ) Vím zkrátka co čekat. Navíc, kdyby to vyšlo na úterý, tak by taťka dostal dcerku přímo k narozeninám!
7. led 2014 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@des a nezkouseli ti udelat Hamiltona ci jak se to jmenuje? Nebo jsi nechtela? Moje 2 kamosky po tom fakt porodily do 3 dnu. Doktor manualne uvolni plodove obaly aby odesla hlen zatka a uvolnily se nejake latky co vyvolaji kontrakce.
7. led 2014 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz No Hamilton mě přesně napadl! Ale bohužel až pozdě, nenabízeli mi ho. Zase si říkám, že snad nejsou blbý (ten dr. co mě vyšetřoval je zástupce primáře), že kdyby to mělo pomoct, tak by to zkusili. Každopádně v pátek jdu ještě na kontrolní ultrazvuk, tak se zeptám, co si o tom myslí. S prvním dítětem to jiný dr naopak udělal bez porady 11 dní před termínem - prý už to bylo pěkně nachystaný. Porodila jsem sice do dvou dnů, ale císařem po odtoku plodovky, porod se nerozběhl sám a oxytocin tomu moc nepomohl.
7. led 2014 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek