• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
autor
@des mluvis mi z duse... A to ja mam srovnani!!!!! Dvakrat normal a potreto cisar a uz nikdy vic!!!! Normalni porod... A to jsem prvniho syna - mel 4 kila- rodila 21 hosin- byl proti cisqri prochazka ruzovou zahradou....
Zatimco po prvnich porodech jaem citila nez jen euforii, z toho posledniho cejtim sram na dusi a docela slusny trauma a bude mi asi chvili trvat, nez to prekonam...
Nemluve o tom, ze malou jsem videla poradne az za skoro 24 hodin...

Holky, moc na vas myslim, abyste mely uz miminka u sebe!!!!!!!!!
7. led 2014 v 19:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzuzuz no tohle je foceny v postylce v loznici, ale porodime jeste kosmdo obyvaku... Dost se nabeham ... A stejne chodim jeste malou kontrolovat i kdyz chuvicka mlci... Jenze ja dost jeste lezim... Boli to a tak se snazim byt nahore....
Jinak ono ji nebyla zima v koupelne, tam jaem ji samozrejme pritopila, mame velkej topnej zebrik, ale ji byla zima v loznici v postylce!!! A to me nenapadlo
7. led 2014 v 19:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova jasne to jsem pochopila :slight_smile: ja malemu v koupelne tez pritopila, ale dokud ze me vylozene nelilo tak to bylo malo :confused: to me tedy nenapdalo ze to bude takova hruza :fearful: Mozna tim ze po normalni operaci te nadopuji leky na bolest zatimco po cisari kvuli kojeni nemohou :frowning2: tak jeste ze to mate za sebou, ted uz to bude jen a jen lepsi!!
7. led 2014 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz :slight_smile: tašku mám sbalenou asi měsíc, takže jsem před týdnem všechno vyndala, protože jsem samozřejmě zapomněla, co tam vůbec mám :grinning: něco jsem přibalila, a zase nevím... :sweat_smile: každopádně to vypadá, že odjíždím na dva měsíce na severní pól, kolik mám harampádí! Máte nějaký tip, co rozhodně nezapomenout?
@des taky právě nechápu, že dneska spousta maminek císaře vyžaduje. V pondělí jsem byla ještě navštívit svého gynekologa a nějak jsme se zakecali a říkal, že se děsí, protože to tady spěje k císaři na přání, což je teda naprostý skandál.. všichni víme, jaké výhody ma přirozený porod jak pro maminku, tak pro mimčo, takže k císaři by prostě měla být medicínská indikace, a ne že si někde rozhodne... navíc většinou tyhle matky volí císaře ze srachu z bolesti, ale to je fakt z bláta do louže :rolling_eyes:
Každopádně moc držím palce, @des, ale ať tak nebo tak... buď to bude přirozený porod, nebo mimčo k narozeninám, takže vlastně obě varianty mají výhodu :wink:
8. led 2014 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova taky se přiznám, že jsem nečekala, že je císař až tak hroznej.. vždycky jsem věděla, že ho nechci kvůli výhodám vaginálního porodu, ale že je až taková bolest.. asi je to hlavně jak píšeš, že tam hodně chybí pocit euforie a úlevy jako po normálním porodu, že je to takový moc sterilní a v rukou ostatních, viď?
Tak pevně doufám, že Ti co možná nejdřív bude dobře a nebudeš o bříšku vědět a pomalu zapomeneš na ten nepříjemný zážitek :slight_smile:
8. led 2014 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste ja jsem tam treba nemela rodny a oddaci list, rucniky (takovy detail :slight_smile: ) a ponozky, a wc papir. Ted jdu na nakup tak prikoupim hroznovy cukr, nejake susenky nebo neco pro manzela kdyby se to natahlo at tam chudak nema hlad :slight_smile: no a rozhodne nezapomen obleceni a prezuvky pro manzela pokud bude s tebou, bez toho u nas k porodu nepousti a fotak, vsecko ostatni se da donest, dokoupit i pak :wink:
8. led 2014 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz vidíš, převlečení pro manžela teda nemám.. :sweat_smile: co tím myslí? Přece tam nebude pobíhat v teplákách :grinning:
8. led 2014 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste to asi ne :slight_smile: ale tady v brne musi tatinek u porodu mit prezuvky, tricko na prevleceni a na porodnim je hodne horko kvuli miminkum, tak nam doporucili nejake lehci kalhoty nebo kratasy. A svacinku :slight_smile:
8. led 2014 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím maminky lednovky,tak 30.12 mi doktor našel zaniklí čípek a prý jsem otevřená,né moc,ale jsem,nařídil mi ležet a klid,dostala jsem na týden magnezium na tvrdnutí bříška a poslíčky,prý abych neporodila na silvestra.A dnes jsmestále 2v 1,po týdnu ležení,zmizelo tvrduní břicha i poslíčci,ale malému se uvnitř moc nelíbí podle křivky na monitoru se to doktorovi moc nelíbí a dnes odpolednejdu na kontrolní křivku,chodím ob den...tak jsem zvědavá co mi dnes řekne,já bych docela brala už porodit,malej má odhad váhy 3,5kg 6.1.
8. led 2014 v 09:55  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzuzuz ahojda, oni u vas pri porodu dovoli, aby mel tatinek nesterilni obleceni? Ty jo, to me teda docela prekvapilo ....

@kluziste no popsala jsi to presne a jeste sto dalsich pocitu k tomu ;)

mala opet bulankovala do pul druhy do rana a ted spi jak Budulinek... Asi me klepne ;)
8. led 2014 v 10:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. led 2014 v 10:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ventilkova Ja vždy kdyz vidím fotecky te tve malé princezničky, tak jsem tabák dojata a ona je tak rozkošná. Kdyz čtu ty tve řádky o císaři a nevěděla bych do čeho jdu, asi bys mne tedy dost vylekala. Ja nevím co je spontánní porod, ale nemyslím si, ze bych z císaře měla nejake trauma. Malého jsem si myslím užívala stejne a bolest po operaci je, to ano, ale da se to vydržet. To pisu hlavne pro ty, ktere by to teprve náhodou čekalo. Ze ja z toho úplne spatne zážitky nemám.
V teto diskuzi jsem take moc spokojena, určitě přecházet jinam take nechci :wink:.
@kluziste Kde bydlíš? Take jsem Praha - Západ, kousek od Rudne.
8. led 2014 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojik děvčatka ja mam první termin 13.1 a druhy 17.1..Tak už jen čekam co bude a kdy to přijde:slight_smile:..Ja už mam dceru,ktere je už 11let a tak si připadam jak prvorodička a i tehu mam uplne jiné to bude hlavně vekem ve 21 letech to clovek tak neřesil jako ted :sunglasses: ..Ale holku jsem přenasela a tak se jen modlim abych to nezažila znova:-/ nebyl to dobry zážitek..Jinak se stále citim dobře možna i lip než v dřivejsich tt :slight_smile:
8. led 2014 v 10:47  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzuzuz :slight_smile: díky za tip, přibalíme. Horko mu bude určitě :grinning:
@zdenikmar ahoj, vítej :slight_smile: tak to se Ti vůbec nedivím, jestli už se mu chce, tak by určitě mohl, není nijak extra brzy.. tak držím palce a dej určitě vědět, jak jsi dopadla.
@ventilkova ježiši, to je zlatíčko!!! Snad tam ty vrány pro nás taky takové mají..... :sweat_smile: :slight_smile:
@mishakk bydlíme ve Zvoli, to je druhý konec Prahy než Rudná, viď :slight_smile: bohužel, aspoň bych měla s kým vyrazit s kočárkem :frowning2:
8. led 2014 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste aha, tak to bydlim na druhe strane republiky :slight_smile: doufam, ze porodim drive, ale mu se stat, ze ne o moc. To bych ale nerada :slight_smile: ja jsem balila znova tasku na silvestra kdyz jsme jeli k nasim, tak kdyby nahodou.. Tak to by melo byt pripravene.

@zuzuzuz tak dnes uz budes mit take pripravene ;)
Dneska mame kontrolu, tak jsem zvedava co dr. Rekne!
8. led 2014 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova tak u cisare asi sterilni byt musi, ale u klasickeho porodu maji sve obleceni, tedy pred 4 lety to tak bylo :slight_smile: vsak doktori a porodni asistentky taky maji mundury ve ketrych behaji po celem oddeleni mezi rodickama, to taky neni sterilni, to by se museli porad prevlikat.Navic v porodnicich v Brne se setri na cem muze, nedostanes vubec nic jak jsme se uz bavili, tak prece nebudou davat tatinkum obleceni, kdo by to pral...
@kristy46 no tak dnes jeste ne, protoze postylka lehce neprezila transport a tchan ve snaze nam hrozne pomoct s ni bouchl a rozstipl nohu :frowning2: takze to manzel opravuje...
8. led 2014 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak vam reknu ze jsem sla do mesta neco nakoupit, trvalo mi to cele dopoledne a sla sem co noha nohu mine, teda des, vubec si nepamatuji ze jsem byla poprve takhle neschopna :confused: no asi uz bych taky brala at to prijde a ja budu zase schopna a malyho tady budeme vsichni muckat :dizzy_face:
8. led 2014 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzuzuz vidis, tak to u nas musi mit i tatinkove u normalniho porodu zeleny mundur, jinak pres to nejede vlak......
8. led 2014 ve 14:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mishakk ja se taky dovolila rozepsat jen proto ze vim ze mas uz cisare za sebou... Kdyby tady byl jeste nekdo koho to ceka, asi bych az tak konkretni nebyla :slight_smile:
Jen jsem popsala svoje pocity
8. led 2014 ve 14:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz už je to hodně náročný, viď.. my šli včera jenom kousek ven s pejskama a funěla jsem jak fabrika :grinning: ale nejhorší jsou teda ty moje ruce.. ani jsem vám vlastně nenapsala, že mi včera na tu pravou ruku dali ortézu, mám ji nosit šesto týdnů a ruku šetřit, vypadá to na ten zánět úponu šlachy. Tak doufám, že je to třeba taky ovlivněný trošku těhotenstvím a po porodu se to zlepší, no uvidíme. Ale paráda je, že se mi k tomu přidala i levá ruka, kde zase pro změnu mám po ránu děsně ztuhlý klouby na prstech a bolí jako blázen už i v noci, to bude pravděpodobně důsledek toho karpálu kvůli zadržování tekutin..no fakt balada :slight_smile: nemáte některá tip, co s těmi klouby? Jestli máte podobný problém, pomáhá vám něco?
Jinak už vzorně popíjím maliník, tak jsem zvědavá, jestli to bude mít nějaký vliv.. ale je to docela dobrej čajík, tak co :slight_smile: masáž hráze asi vzdám, jsem tele :sweat_smile: navíc jsem někde četla, že nejlepší je mít takový ten epi-no balonek, ale ten stojí nehorázný peníze, do toho už nejdu...
8. led 2014 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievcata. Citam vsetko o 100-500. Uz som vsetky info dohnala:wink: Leni mala je uzasna.
Uz aj ja by som pristala, aby to uz na mna prislo. Stale nic. Dobre sa tam citi :grinning:
Zajtra ideme k dr na kontrolu. Som zvedava co nam povedia.

Vidim a citam ze sme vsetky 2v1. Tak sa drzte. Zajtra podam info od dr. Zelam pekny zvysok dna.
8. led 2014 v 15:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova Ja vím. Úplne v pohode :wink:. Kazdy snasime bolest a vse kolem porodu jinak. Je mi líto, ze tebe tento druh porodu tak psychicky i fyzicky vyčerpal. Ale postupem času bude čím dal lepe, uvidíš :wink:. Ja se taky hrozne bojím, ikdyz uz me to čeká po třetí, ale proste uz jsem s tim nějak smířena....
@kluziste To ti dali tu ortezu na takovou dobu? Takže budes rodit s ortezou, to je mi líto. Ja s tim zádné zkušenosti nemám :frowning2:.
@dijakisch uz brzy to budeme mit všichni za sebou a za chvíli sem budeme přispívat jen foteckama deticek. Na to se uz mooooc těším.
8. led 2014 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak ma dievčence napadlo, že od februára (února) by sme si mali založiť novú skupinu :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
a mohli by sme ju nazvať klub železných mamičiek (neviem, ako sa pekne povie mamičkám po česky :grinning: )
8. led 2014 v 17:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dijakisch Držím palce, nech kontrola zajtra dobre dopadne. Brala by si aj Hamiltona, ak by Ti ho ponúkli?
@zuzuzuz, @kluziste Aj ja už sa cítim ako balón, ešteže na Nový rok prišla moja mamka a viac menej má na starosti malú, chodí s ňou na prechádzky, prebaľuje. Ja už len navarím a odpratávám tie tony vecí, ktoré stihne po byte narozťahovať.
@jajik81 Vitaj medzi nami :slight_smile: Máš TP na moje narodky, tak držím palce, nech to vyjde :slight_smile:

Inak baby, mám tri dni do termínu a konečne sa vo mne zlomil strach z porodu s túžbou už to mať za sebou :slight_smile: Škoda len, že podľa nedeľnej kontroly sa vraj nič moc nechstá :frowning2: Na ďalšiu idem v piatok, tak uvidíme. Po prvý krát som dokonca mala aj poslíčky (pri prvom tehotenstve neboli žiadne), predvčerom večer, ale teplá vaňa to za chvíľku spravila. Ale tie tlaky a pichanie dole sú niekedy také, že si vravím, že najneskor v tú sobotu (TP) to bude. Tak si držme všetky palce!
8. led 2014 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrasok100 vôbec neviem co je Hamilton, nikdy som o tom nepočula .....
8. led 2014 v 17:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijakisch http://cs.wikipedia.org/wiki/Hamilton%C5%AFv_hmat
Ja mám stále pochybnosti, či by som do toho šla, ak by sa ma na to doktor pri prehliadke spýtal, či to chcem urýchliť...
8. led 2014 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijakisch ahoj, už jsem si myslela, že jsi nám porodila :slight_smile: ráda Tě zase "vidím" :wink: a prosím Tě, nestraš únorem, to by mě asi kleplo... :angry: ale je mi jasný, že to hrozí, mně obzvlášť... :frowning2: Tobě určitě ne, držím palce ať zítra dostaneš samé dobré zprávy, jak se všechno pěkně chystá :slight_smile:
@hrasok100 určitě to bude už brzy, ať se tady něco už děje, šup šup :grinning: taky mi v neděli přijede na pár dní maminka, navaříme spolu něco do mrazáku do zásoby, vyžehlí mi, to je super pomoc, ještě že ty maminky máme, že jo :wink:
@mishakk naštěstí se dá sundat :sweat_smile: :slight_smile: asi to chce čas, aby se to zklidnilo. Myslím, že na to má i vliv to končící těhu, kdy se rozvolňují vazy atd., určitě se to po porodu rychle zlepší. Aspoň v to doufám :slight_smile:
8. led 2014 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste na ty otoky zkus lipovy caj, me to pomahalo na nohy v praci, odvodnuje to celkove. A ten tape na karpal, je to jednoduche a nauci te to at si to muzes delat sama doma.
@ventilkova no na cisari muze skoncit kazda z nas, nikdy nevis jak se porod bude vyvijet :frowning2: no myslim ze ten mundur nedavaji hlavne protoze setri... Bud rada ze u vas to tak nehroti, i kdyz me to zas nejak nevadi, kdyz o tom vim dopredu. Tak at mate klidnejsi noc bez place!
8. led 2014 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste ale ved to by bolo fajn keby bol unor. To by uz nase deticky boli s nami :wink:
8. led 2014 ve 20:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrasok100 asi by som pockala na kontrakcie. Pri dvoch detoch som mala spontanny porod. Verim ze to bude tak isto aj pri tomto.
8. led 2014 ve 20:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek