• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
@hrasok100 ..DĚKUJI MOC :slight_smile: Ja mam podle tech jejich počtu termin 17,1 a druhy bych měla podle ultrazvuku 13,1..Tak jsem stoho taky trochu vykulena kdy to muže přijit..Posličči mivam večer a ted se mi zda,že se mi tam maly nějak pořad šije vic než normalně,tak jsem zvedava jaka bude noc:slight_smile:..Jinak kontrola v patek,tak uvidíme..Take vam držim moc palce at vše dopadne dobře a je porod brzy za nami :grinning:
8. led 2014 ve 20:24  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
@dijakisch Jo takhle jsi to myslela :grinning: tak to rozhodně máš pravdu, já to pochopila, že pokud budeme takhle neaktivní, tak v únoru musíme založit novou skupinu, protože nestihneme ten porod v lednu :sweat_smile: :grinning: snad stihneme!
@zuzuzuz díky za tip, vyzkouším. I když oni to tak úplně viditelné otoky nejsou a hlavně - přes noc jdu asi 5x na malou, takže se odvodním slušně :sweat_smile: a ráno je ta bolest a ztuhlost nejhorší. Ale dneska jsem myslela na to, abych ruku měla níž než srdce, aby se mi moc neodkrvila a spíš jsem měla ty prsty ohnuté a je to lepší :slight_smile: no nějak už přežijeme, že jo :grinning:
9. led 2014 v 08:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajik81 ahoj :slight_smile: tak koukám, že přístup "už aby to bylo" tady sdílíme všechny :grinning: Ty k tomu ale už máš hodně blízko, tak držím palce, ať se to spustí, nějak se tady ne a ne rozrodit, ještě že nás fotkama a maminkovskejma pocitama zásobuje ventilkova :slight_smile: skoro třetina ledna pryč a my takhle!
9. led 2014 v 08:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, stále tu: 40+4 tt!! K tomu císaři - rozhodně bych tu nerada strašila, to není k ničemu, jen je zkrátka třeba počítat s tím, že stejně jako přirozený porod to taky není žádná sranda. A názory se můžou lišit, někdo třeba zažije relativně krátký vaginální porod s malým nástřihem - pro něj by císař byl fakt trápení, naopak někdo jiný zažije takové hrůzy, že rychlý císař je vysvobození a ty bolesti potom jsou srandička.
9. led 2014 v 08:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Trochu to zlehčím - myslím, že nejhorší zážitek z císaře v okolí měl můj brácha. Rodili v Motole a tam mají prosklenou stěnu, no a jeho žena (spinální anestezie) na něj prý tak úpěnlivě koukala, že on se bál odejít, nicméně samozřejmě periferním viděním měl celý průběh jak na talíři, takže z toho byl celkem v šoku :sweat_smile: To bych asi chlapovi i odpustila, kdyby šel pryč!
9. led 2014 v 08:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@kluziste :slight_smile: Ahojik a kdy mas termin?? Řekli ti také dva??..Me kamarádky co ted rodily,tak měli jen jeden podle vypočtu..Moc se také těšim na mimiska,ale ten strch,tam také ještě je,ale když už se to rozběhne,tak už na strach nebude čas:slight_smile: a ta odměna stoji zato :grinning:
9. led 2014 v 09:01  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a ještě k tomu sterilnímu oblečení - v Kladně se normálně platí za účast otce 600 Kč a je v tom právě i takový jednorázový mundur. Nicméně jsem se tuhle bavila s kamarádem-farmaceutem, co dělá na Bulovce nebo kde a tam prý třeba na ARU to zrovna moc neřeší, chodí se tam v botech. Prý v mnoha případech ta přísná sterilita vede v nemocnicích k tomu, že ty bakterie, co tam tak poletujou mutujou mezi sebou tak, že se vytvoří typy hodně rezistentní vůči antibiotikům a dělá to potíže! Sice to zní divně, ale je dobrý pouštět bakterie i zvenku....to jen tak abyste neměly nějaký vyloženě blbý pocit, že tam otce pouští ve svým oblečení, že na vás chtějí jen ušetřit. Myslím, že např. v Kladně musí jednak ospravedlnit těch 600 Kč a druhak např. zabránit tomu, že tam nějaký otec naběhne v montérkách, třeba rovnou ze stavby :grinning: :grinning:
9. led 2014 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem blbá, dyť už jsem 40+6 tt :astonished: :astonished:
9. led 2014 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@jajik81 s těma termínama :slight_smile: jednak se počítá podle data začátku poslední MS, a pak se ještě počítá podle UZ většinou ve 13. týdnu. Když jsou ty termíny od sebe max. 5 dní, prý se bere spíš ten podle MS, když jsou od sebe vzdálené víc, věří se víc tomu podle UZ. Ale stejně - termín porodu je orientační, je to 40+0tt. s tím, že délka těhotenství je individuální a norma je 38-42 týdnů, takže to máš ten termín porodu plus mínus dva týdny :slight_smile: takže vlastně rozmezí jendoho měsíce, kdy by se miminko mělo narodit.
Já měla od začátku jako bernou minci termín podle UZ, protože se mi posunula ovulace a celý cyklus, když jsme v dubnu hodně cestovali, měla jsem dlouho negativní testy a na UZ nic, a pak konečně jo, takže podle MS bych měla 13.1., což ale nikdo nebere vážně a podle UZ mám 27.1., a to je oficiální :slight_smile:
9. led 2014 v 10:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@des souhlasim, asi nejde rict ktery porod vice boli.... Ale cil je jasny a vydrzime to :slight_smile:
@jajik81 ahoj, to uz mas za par :wink: ja mam take termin jen jeden a to dle prvniho utz, podle posledni ms nemam, stejne ma kazda jiny cyklus a jindy ovulaci tak je to plus minus odhad a to je asi zbytecne stanovovat podle toho TP, rekla bych ze to pozustatek minulych dob kdy se utz nedelal a jiny odhad porodu tak nebyl. No a beztak bych ty terminy porodu videla jen jako velmi orientacni, tak se tim netrap, o 3 tydny drive zadna vyjimka a spis se to hlida aby se neprenaselo kvuli stari placenty.
9. led 2014 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@des chudák tatínek :grinning: to má fakt super zážitek! Já jsem z císaře byla docela v šoku, je to taková řezničina, tak to musel být jak opařený :grinning:
40+6tt :astonished: no tak už ale vážně tomu špuntovi domluv, že takhle se flákat od malička je tedy nehorázný :slight_smile:
9. led 2014 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kluziste to jsem presne myslela s tou ovulaci :slight_smile: treba kamoska mela Ms jednou za 2 mesice a doktor to hrozne resil ale ona to tak oroste mela a nic nepomahalo a pak kdyz otehotnela tak ji stanovili TP podle ms i utz a hrozne se to lisilo, ona proste ovulovala uplne jindy diky jinemu cyklu. Tajze ty terminy porodu jsiu vazne jen orientacni a miminko se rozhodne samo, nekdy teda ne, ale i to ma treba svuj duvod, kdo vi....
9. led 2014 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja jdu dnesk odpoledne na kontrolu a monitor, jsem taaaaaak zvedava co mi rekne, k doktorovi se clovek fakt tesi jen v tehotenstvi :grinning:
9. led 2014 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz no právě, tentermín podle MS fakt není přesný a podle těch debat tady mám dojem, že hodně holek má cyklus nepravidelný s ovulací úplně jinde, než by podle učebnic být měla :slight_smile: i proto se divím, že můj gynekolog mi přišel hodně zaskočený, když jsme u mě zjišťovali těhotenství a ještě mě takhle na začátku děsil, že by to s poměrně velkou pravděpodobností mohlo samovolně skončit špatně, když to bylo celý takhle šoupnutý :angry: naštěstí o tom trošku vím a mám sama se sebou zkušenost, že se mi při cestování a změnách časových pásem cyklus hodně posunuje, jinak bych asi začala hodně panikařit... :rolling_eyes:
9. led 2014 v 10:31  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj mamky !!! Tak porad nic??? Ach joooo , jsem normalne nervozni za vas!!!! Moc se tesim, az se objevi tady zprava, ze uz mame ve skupine dalsi miminko a ze to ma nektera z vas stastne a. V poradku za sebou!!!!

Musim se priznat ze na vas hooodne myslim!!!!
Jinakmjsem v noci zvolila jinou taktiku a pro dnesek za me dobry.... Sice jsem samozrejme kojil tedy vstavala ale cela noc byla bez place a to uplne takze parada....
Malou balim do postylky jeste domchlupaty deky... A je fakt spokojena... Kojime vleze v posteli, nemluvim na ni a nesvitim, mam jen to bodovy svetylko vedle postele v zasuvce a staci to... Nakrmim prebalim, necham vytuhnout vedle me, prenesu a spime, takze hura!!!

Holcicky moje drahy jdu chvili odpocivat, davejte mi na sebe pozor a pohladte briska!!!!!
9. led 2014 v 10:32  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz :grinning: no to jo, člověk doufá, že třeba trošku bude náznak posunu.....držím palce, ať to jsou jen pozitivní informace a hlavně z nich vytáhni ten odhad hmotnosti, ať ho má aspoň někdo :slight_smile:
9. led 2014 v 10:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova ahoj, vy to krááásně zlvádáte :slight_smile: já Ti to tak moc přeju, že je to už tahle domácí pohodička a všechny stresy máš za sebou. Však my se k Tobě všechny přidáme, ani se nenaděješ :wink: A ještě budeme s nostalgií vzpomínat, jak jsme mohli jíst čerstvý pečivo, zelí a čokoládu, nikdo nám tu nevřískal a vyspaly jsme se :grinning: všechno má svoje, ale my už stejně chceme mít ty naše poklady pěkně vedle sebe :slight_smile:
9. led 2014 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova no to je bezva ze to bylo lepsi, to vychytate :wink: ty myslis na nas a ja porad na tebe ze uz mas vse za sebou a uz mas matersky starosti zatimco my pozorujem kdejaky pichnuti jak na trni :grinning: ale treba ja mam teoreticky porad furu casu...
@kluziste zkusim a uvidim, ale utz mi doufam udela neb se pochlubim s tim slavnym padem a taky na me malej vcera skocil kdyz jsem to necekala a hopsnul mi primo na bricho a docela to bolelo :frowning2: tak doufam ze se mrkne zda je vse ok.
9. led 2014 v 11:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@kluziste no ;) uz aby to bylo... Jinak ja jsem ani u jednoho z deti tohle, co pises neresila.... Jedla jsem vsechno a deti problem nemely a tak to delam i ted... Myslim, ze cim vic malou zvyknu na svoje stravovani, tim min problemu bude ;)

@zuzuzuz no;) zrovna pred chvili jsem rikala Jenikovi, ze sice trpim jako pes, to bricho je fakt narez a zacal me bolet i pupik.... Ale ze vam to svym zpusobem vubec nezavidim, ze jsem rada, ze i kdyz to bylo jak bylo a je jak je (zatim) ze jsem stastna ze zo mam za sebou ;)

Jinak co se tyce odhadu hmotnosti, je to podle me blbina a nemuzou uz s tim, jak ma mimco malo mista v brisku, namerit vubec nic....

Ja mela tri tydny pred porodem odhad hmotnosti 2780 g... Coz znamena kazdy dalsi den 30-50 gramu navic az do porodu... V den porodu odhad hmotnosti pred cisarem 3400 g a to mi rekli, ze se vsi pravdepodobnosti bude jeste vetsi ... A mala mela 2890 gramu. No, tak se v tom vyznejte ;)

Mne kdysi muj stary pan doktor gynekolog rekl, ze jakmile se usidli dite hlavickou dolu a nema misto je rozptyl odhadu hmotnosti dokonce +- 500 g!!! Takze si myslim, ze se to fakt da spocitat dost tezko
9. led 2014 ve 12:49  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova mas pravdu ze je to v 9. Mesici uz -+ 500g, ale zase je to dobry ukazatel zda miminko prospiva a nekdy se na kontrole zjisti ze za mesic nic nepribralo a tak se zacne resit co je spatne. Jinak nez na te vaze se to nekdy nepozna, prutoky krve pupecnikem a jine parametry zda ma miminko vyzivu se delaji az kdyz se zjisti ze je neco blbe. Ze se muzou ve vaze splest je jina vec a je to samozrejme pravda. Ale ja budu klidnejsi kdyz budu vedet ze malej pekne roste a chci to vedet :slight_smile: i kdyz podle zoho jak mi narostlo bricho a orcek kope do všech stran tak bud musel vyrust hodne nebo nevim jak to dela :grinning:
9. led 2014 ve 13:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova a stehy uz mas venku? Pokud ano, tak muzes jizvu masirovat, ona se uvolni a nebude ani tolik bolet a bude i hezci, nebude se vtahovat dovnitr, ale je ootreba to delat pravidelne a dlouhodobeji.
9. led 2014 ve 13:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky. Tak po sono vsetko o.k. Este ziadne posunutie smerom dolu - co ma nepotesilo. Ale potom bolo este vysetrenie a som otvorena na 2cm - juchuuuuuuuuuu. Pani dr mi to tam trosku posteklila - ked uz JA chcem ist rodit :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: a mam chodit po schodoch :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Dufam ze to vyjde na nedelu - moja dcera ma narodky , 9 rokov. Bol by to super darcek :wink:
9. led 2014 ve 14:08  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@zuzuzuz stehymam porad tam co byly... Vypadaji

@dijakisch juuuuuuuu teda!!!! Takze mam chystat slavu? Kurna, to budu na nervy
9. led 2014 ve 14:15  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz tak to Ti UZ určitě udělá, třeba i s tou hmotností :slight_smile: asi to nutný nebude a ta velká chyba tam určitě je, ale nechápu, že někde to dělají a jinde ne.. no co už, počkám si na celou holčičku :slight_smile:
@ventilkova vážně si nikdy nijak neupravila jídelníček? Mě pořád "straší" maminka, že je to de facto horší než těhu, protože samozřejmě všechno nadýmavý musí člověk vyřadit nebo omezit, jinak to okamžitě pozná u miminka, jaké má bolení. Čokoláda staví, exotický ovoce dělá alergie... fakt Ti nic nevadilo? Teda dětičkám :slight_smile:
@dijakisch no paráda, konečně nějaký pokrok! :grinning: :dizzy_face: tak šup běhat, skleničku vína ještě a to bude hned :wink: hmmm, v neděli mám tip, že se narodí naše Karolínka, pomalu bych na to mohla asi zapomenout...
9. led 2014 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@kluziste Měla by si byt po porodu samozřejmě opatrnější s tou stravou. Kazde dite to snáší jinak a některému nadymave potraviny nevadi. Ale musíš to postupne zkoušet a uvidíš jak mimísek na to bude reagovat. Ale jak píše Ventilkova, ja to taky nikdy úplne neresila. S Matou trochu, protože mel do 3 měsíců prdiky a to dost, ale pak uz vůbec.
Holky za chvíli to tu zaplavíme foteckami miminek, už se hrozne těším. Takže @dijakisch ses na řadě :slight_smile:.
Ja uz začínám mit v nemocnici krizi, dnes mi bylo cely den docela špatně a byla jsem hrozne unavená. Asi to všechno na me dolehlo. Začíná se mi strašně styskat. Dcerka je take ustýskana a me to trhá srdce. Ještě jsme se rozhodli dat eventuelne pro holčičku jmeno po me Michaela a ona to nějak nemůže zkousnout, proc jsme to jmeno nedali teda jí a ja nevím jestli se kvůli ní tedy toho jmena nevzdat. Co myslíte????
Jinak žádná zmena, břicho drží :slight_smile:.
9. led 2014 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@mishakk cauko, urcite by som sa vzdala mena pre dcerku po tebe. Ta starsia bude nestastna. A kludne sa moze stat, ze by ju za to aj nenavidela. Ine by bolo kebyze mas dceru s tvojim menom a syna s manzelovym menom. Aj mne sa paci moje meno Diana ale nechcem ublizit detom. Tak toto meno ani nedavam do zoznamu.
Skus ad tym popremyslat. :wink:

Jaaaaaj dievcataaaa moja mala sa tak neskutocne vrti uz od 17.00 a velmi mi tvrdne brucho. Som zvedava ake to bude mat pokracovanie......... rano podam info....
Papa idem pomalicky zvolat deti a pojdeme sa chystat spinkat. Este stale mame problemy s rannym vstavanim:wink:
9. led 2014 v 19:43  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, tak kontrola dopadla dobre, na utz neni po padech a skocich nastesti nic spatneho, doktor to prohlizel docela dlouho zda neni neco s placentou nebo nejaky hematom a vse jak ma byt, hlavicka dole, monitor ukazkovy, maly 10min intenzivne kopal do sondy az se setricka smala jak radi a pak na 10min uplne odpadl a spal jak dudek :slight_smile: vzal mi ster na streptokoka a odhad vahy 2900g, nejdriv se doktor lekl ze je to nejak velke mimco ale zahy se opravil ze vlastne nejsem 36tt ale uz 38tt tak rikal ze to je akorat, te bude tak nejak jak prvni syn kolem 3200 tak uvidime jak se trefil. Ve stredu dalsi kontrola a to uz se spolu prej rozloucime, jestli vubec se tedy jeste uvidime :slight_smile: ale jinak pro porod nesvedci nic, ale rikal ze to absolutne nic neznamena a muzu rodit klidne i zitra, tasku prej dobalit a manzel ma zakaz navstevovat restauracni zarizeni :grinning:
9. led 2014 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@mishakk nejsi jedina kdo da diteti sve jmeno nebo manzelovo az u druhych a dalsich potomku a nejednou jsem slysela stiznosti deti proc az u druheho?! Tak ja osobne bych se tomu tedy vyhla zvlast pokud ti to dcera rekla :frowning2: at zbytecne nezarli a nebere si to nejak osobne... Jinak je to boj se jmenama, co? Clovek by rekl kolik jich je a nakonec nevi jake :slight_smile: my treba na holcicku vybrane nemame, takze pokud by se nahodou doktori spletli a pindik tak nebyl tak musime neco rychle vymyslet :confused:
9. led 2014 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@mishakk no tak uvidíme, jak bude maličké chutnat :slight_smile: já se teď láduju pomerančema v domění, že pak tohle ovoce moc nebudu smět, ale aby zase chuděrka neměla "absťák", když je na to teď tak zvyklá :grinning:
Jinak s tím jménem mají holky pravdu, taky bych byla opatrná, aby to dcerce nebylo líto..jak se znám, asi bych si to taky brala osobně :slight_smile:
@zuzuzuz samé skvělé zprávy! :slight_smile: dokonce i odhad hmotnosti, no teda... :grinning: tak moc gratuluju, no tašku sbalenou máš, tak se to klidně může rozjet, viď.
@dijakisch že by....? :slight_smile:
10. led 2014 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Este nic..... stale 2v1
10. led 2014 v 10:08  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek