• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
@kluziste diky taky z toho mam radost :slight_smile:
Ja se taky laduju pomerancema a grepama, mam na to hroznou chut :slight_smile: ja jsem teda takovou lehkou dietu dodrzovala preventivne, od narozeni, malej se mi v porodnici osypal po broskvovem caji ( nemocnicnim) a vsude sem cetla ze ty citrusy nejsou ono, tak abych mu nepribedla alergie tak jsem nejedla citrusove plody, jahody, cokoladu, med atd cca ty 3 m, taky jsem nejedla cerstve pecivo a teple buchty atd proste nadymave veci a postupne jsem to zavadela, od 4m jsem pak jedla uz vesmes vse, jen ty alergizujici potraviny jsem setrila. Naopak jsem jedla a pila po cem je hodne mlika, trochu jsme s tim bojovali :unamused:
10. led 2014 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijakisch škoda... Už jsem myslela ze pribude dalsi fotecka :slight_smile:
10. led 2014 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijakisch ale no taaak :confused: tak se pojďme domluvit na nějakém společném datu, kdy se na to vrhneme najednou :grinning: zkusím si na to dneska schválně třeba vyložit karty, kdy to bude :grinning:
10. led 2014 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzuzuz no, tak nějak bych si to taky představovala - tři měsíce dodržovat co je obecně doporučováno, a pak po jednotlivých potravinách zkoušet, co to udělá, co malá snese. A uvidím :slight_smile:
10. led 2014 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste anooooo. Vyloz karty prosiiiiiim.... ja uz sa vazne neviem dockat toho dna. Kazdu noc mala vystraja. Dnes som si schrupla do 10.00. Mala ma vobec nenechala vyspat sa. :slight_smile: tesim sa na tu malu nezbednicku. Ideme s tatinkom peso do mesta a najdem aj nejake schody :grinning:
10. led 2014 v 11:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojda !!!! Tak jak se mate, mamky? Tolik na vas myslim!!! Porad nic , normalne jsem za vas na nervy ....

Prozivam si slusnou hormonalni poporodni bouri a je to teda mazec !!!!!!
10. led 2014 ve 13:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova ako vyzera taka poporodna burka ???? :wink:
10. led 2014 ve 14:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijakisch taaaak, vyložíno :grinning: skoro jsem ty karty nenašla, už jsem to nezkoušela pěknou dobu. Tak jsem zvědavá, jestli se to u některé z nás trefí, i když konkrétní číslo mi vyšlo jenom u mě :sweat_smile: já údajně porodím 12.1., což jsem si taky asi před měsícem tipla a je to teď v neděli, no to tedy vážně pochybuju :grinning:
dijakisch by to měla stihnout ve znamení kozoroha, nic víc bohužel nemám... :frowning2:
zuzu taky bude mít kozoroha, trošku se tam motala trojka, tak že by třináctýho? :slight_smile:
mishakk mi moc nevyšel, ale zase tam byla osmička, tak osmnáctého?
des mi nevyšla vůbec, má všechno nechat vyšší moci a nějak to dopadne... :grinning:
To jsou nesmysly, co? :grinning: ale třeba se některá z nás náhodou trefí :slight_smile:

@ventilkova copak?
10. led 2014 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jsem jako blazen ;) nalady nahoru a zas zpatky desny ;) vsechno me spolehlive rozplace nebo naopak ;) takze klasika ;) nic prevratneho ;)

Navic se mi dnes hodne ozyva bricho... Boli zevnitr i zvenku ... Takze asi tak :slight_smile:
10. led 2014 v 15:39  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste myslela jsem, že jsi vykládala karty on-line, ale asi to byly klasické karty, co?
10. led 2014 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste já teda nejsem nějak extra věřící na takové věci, ale už se mi párkrát stalo, že mi karta vyšla. Jednou jsem zkusila v noci před státnicema-a vybral jsem si "slavící" kartu, která přesně popisovala úspěšné státnice-splnilo se. A teď jsem najela na nějaké on-line karty a tam mi to vyhodilo, že je to karta bla bla a taky se vyznačuje tím, že se partneři již brzy dočkají narození miminka =) jenže "co je to brzy"? =)
10. led 2014 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby,tak sa hlásím po dnešnom monitore a poradni v porodnici. Zatiaľ všetko uzatvorené, ale vraj to neznamená, že nezačnem rodiť ešte dnes. Aj by som celkom brala, aby sa malý narodil na presný TP (zajtra)....porodna asistentka nám rozprávala, že posledne keď bola prudká zmena zlého počasia na krásne, ako dnes (v Brne je nááááádherne slnečno, teplo a jarno, po včerajších silných hmlách a daždi), tak sa narodili 4 deti v jeden deň (to bol minulý pondelok), tak uvidíme, možno sa to pohne aj teraz :slight_smile:
Poprosila som aj o ultrazvuk, nech máme odhad váhy - malý bude valibuk, odhad má 3600-4000g, tak sa mám asi na čo tešiť, ale aspoň je zdravý, tak je to ok. Hlavičku vraj nemá širokú, skor šišatú, tak aspoň to. A potvrdili, že je to chlapček, meno Karolínka teda nepoužijeme. U chlapčenského sme si stále nie istí - poraďte: Karol po tatovi (malá je Katka po mne), Kryštof alebo Kai?

No a k strave po porode - zatiaľ si s tým nelámte hlavu, naša detská lekárka mi doporučila nič nevysadzovať, len všetkého v rozumnom množstve (aj citrusy a pod.). Vraj má často úzkostlivé mamičky, ktoré postupne vysadzujú z jedálničku všetko, až skončia na suchých rohlíkoch s čajom a potom prídu o mlieko. Ja viem, že som asi mala u dcérky šťastie, že znášala úplne všetko (včetne mojej obľúbenej indickej kuchyne), ale preventívne by som nič nevylučovala.

A dohadujeme teda ten spoločný termín porodu? Ja som kľudne za toho 12.ho, budeme mať nedelniatka :grinning:
10. led 2014 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste kozoroha to znamena do 20.1. To beru :slight_smile: ale trinacteho v pondeli.... No tomu taky moc neverim ze by takhle brzo :slight_smile: ale zase by to bylo fajn jelikoz na pristi vikend planujeme oslavu natozenin maleho a tak uz bych byla aj zpet z porodnice doma :grinning: to abysme o vikendu sli s manzelem jeste do kina nebo nekam, mozna na dlouho naposled!
10. led 2014 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrasok100 nedelnatka jsou prej nestastnejsi deti :slight_smile: ale ja bych brala az pristi nedeli, posunme to o tyden, ja mam jeste pristi tyden objednanou pedikuru :grinning: a dobre jsou aj patky, to se dobre tatinkum oslavuje kdyz maji pak 2 dny volna na rekonvalescenci :grinning:
10. led 2014 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jasně, taky jsem za neděli :slight_smile: a taky si spíš myslím, že to bude ta příští :grinning:
@kristy46 jojo, byly to tarotové karty, já tomu nijak nevěřím, ale opakovaně se mi taky stalo, že to nějak sedělo nebo vyšlo, ale to máš asi jako s horoskopem nebo charakteristikou znamení - něco sedí, jiné ne, tak si člověk prostě vybere :slight_smile:
10. led 2014 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdarvím maminky,tak mi jsme stále 2 v 1,ve středu na monitoru vše v pořádku,na kontrolu jdu v pondělí a snad seněco dozvím víc,termín máme 22.1.Nechávali Vás maminky s cukrovkou až do termínu?Nemám poslíčky,ani tvrdnutí břicha,jen chodím každých 10 min.čůrat.Dnes mi po obědě trošku bolelo bříško av zádech,tak jsem si říkala,že by konečně...hodilo by se nám to,manžel dnes vrátil na víkend,pracuje v Rakousku a já celý týden modlím aby to na mě nepřišlo,u prvního porodu mi byl velkou oporou a chci ho tam zase.Porodní asistentka mi říkala,že porod příjde v den,kdy mě nebudenic bolet,budu odpočatá,plná elánu a energie,že prý tomá tak příroda zařízený,u prvního porodu se mi tak povedlo....
10. led 2014 v 16:51  •  2 děti - čeká miminko, termín má v lednu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrasok100 mne osobne sa paci Kristof :wink: mam synovca s tymto menom.

A tu nedelu 12.1. by som brala. Mala by som 2 deti narodene v tento datum :slight_smile:
10. led 2014 v 16:55  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdenikmar tak nevim, zda to tak ma priroda zarizeny, ale u me to priroda poprve takto teda nezaridila :slight_smile: spise u me strasne fungovala psychika, ta umi porod nekdy spustit i zastavit. Jinak myslim ze cukrovka se neresi u TP, ale ruku do ohne bych za to nedala, nicmene kamaradka rodila s cukrovkou v terminu i po terminu.
10. led 2014 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já to tady trochu rozjedu: dnes v 5:45 se nám narodila Helenka - 3,75 kg a 52 cm. Byl to nakonec skutečně přirozený porod (ve smyslu ne císař, nějaká ta injekce a infuze oxytocinu proběhla). Myslím, že průběh byl docela dobrý, cca 4 hod kontrakcí doma a 6 hod v porodnici, akorát zranění jsou prý rozsáhlejší, nejen hráz, ale i hrdlo a v pochvě trhliny...ale stejně jsem šťastná jak blecha!!

Tak snad se brzo přidáte;)
Dobrou
10. led 2014 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@des GRATULUJEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10. led 2014 ve 20:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@des Tak konečne někdo! Gratulujeme a těšíme se na foto!
10. led 2014 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@des tak to je bajecna zprava, ze se nakonec spontanni porod povedl a moc gratuluji! at se ti vse co nejdrive zahoji a mala at dela jen samou radost! :slight_smile:
10. led 2014 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moc všem děkuju za gratulace!! Fotku přidám az doma, z tel. mi ti nefunguje:(( Ale je vlasatá a má dlouhý nehty, asi jak tam byla o týden déle:slight_smile: S přisátím zatím bojujeme, moc se ji nechce, ani se nedivím, když nic pořádného ještě neteče, ale snad to brzy půjde už dobře...

Držte se, vaše miminka už jsou za rohem...no a je to prostě krásné;))
11. led 2014 ve 02:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@des posílám obrovskou gatulaci!!! :slight_smile: krásně si to užívejte!
11. led 2014 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@des no to je je úžasná zprava. Moc moc gratuluji. Přeji at se poranění co nejdrive zahojí a můžete si Helenky užívat na plno. Tak kdo další :slight_smile:???
@kluziste Děkuji za vyložení karet, tak to jsem zvědavá jestli nam to vyjde. Ja bych chtěla taky nedelnatko, ale plánované operace asi na neděli neplanují :frowning2:.
@ventilkova musíš taky ještě hodne odpočívat, aby si brisku ulevila. Neboj sestinedelí uteče jako voda.....to se mi to ted říká viď, jsem zvědavá na sebe :slight_smile:)).
@zuzuzuz 20.1. bychom mohli spolu, ja budu akorát 37+0 a slíbili, ze miminko vyndají v 37tydnu, ale tady se nazory meni z minuty na minutu :slight_smile:
11. led 2014 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@des strasne moc gratulujeme!!!! My jsme to s Jenickem doma oslzeli oba dva!!!! Kdyz to cetla, mela jsem uplne husi kuzi!!!!!
11. led 2014 v 17:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratuluji, další princezna :wink: takže zatím holky vedou 2:0 z této skupiny :grinning:
Už se taky taaaak těším, až to budeme mít za sebou.
Mladej si krásně načasoval neštovice, takže teď doma pudrujem úplně něco jinýho než novorozeneckou prdelku :-O
navíc graduje jeho období vzdoru, 5x za hodinu na zemi, řev, kopání, vztek, nejčastěji slyším "neci, nebudu, nejde"
v pátek jsem ho vláčela z procházky za ruku, v ruce jeho 4kg kolo odrážedlo, asi kilometr.
do večera jsem pak chodila v předklonu, jak mě z toho bolel podbřišek. Ještě dneska to cítím :frowning2:
tak uvidíme, jak dopadne kontrola jizvy ve středu, jestli drží a jak nakonec budu rodit.
11. led 2014 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
PS: dneska je krásný datum, tak která z nás toho využije? :grinning:
11. led 2014 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásnou neděli :slight_smile: tak u nás se nic neděje, asi ta karty fakt nefungují, to je skandál! :grinning: a to jsem dělala všechno možný, aby to klaplo - včera jsme dokonce byli na výletě, ušli jsme deset kilometrů, no ke konci jsem myslela, že to nedám..a večer jsem se sotva doplazila do postele :grinning: ještě jsme si večer dali skleničku vínka, ale malá se prostě ne a ne hnout :angry:
Jakpak se máte? My jsme teď udělali generální úklid, za hodinku nám na dva dny přijede maminka, těším se, bude nějaká změna, navíc mi pomůže s žehlením, navaříme :slight_smile:
12. led 2014 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nas tez nic. Ale ja to teda ani necekala :slight_smile: nicmene v ramci kolektivu a spolecneho datumu tedy uz 2 dny delam generalni uklid, beham po schodech do pracky a taaak a nic no. Tak vecer jdeme s manzelem do kina, kdo vi na jak dlouho naposledy a taky jsem si nachystala konecne postylku a prebalovaci pult, kocarek mam vyprany jen vaham zda jej skladat ale asi ne, at se mi jeste nezaprasi, kdovi kdy poprve vyrazime ven ze :slight_smile: zitra se jeste chystam na surovani kuchyne zevnitr, to se asi milionkrat ohnu a vylezu na zidli tak to by byl cert abych prcka na me vysnene datum 15.1. nevypudila :grinning:
12. led 2014 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek