• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
Hezké ráno všem, hlásím se ještě z porodnice :slight_smile: už pěkně kojíme, Karolinka je od první minuty hotový savec :grinning: snad nenastoupí žloutenka a zítra nás pustí domů, už se taaakhle moc těšíme! Pak vám všechno barvitě vylíčím, takhle z telefonu se píše fakt blbě..:slight_smile:mějte nádherný den!
18. led 2014 v 06:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hrasok100 posilam velke gratulace!! Fotka se mi sice neukazuje, ale verim ze maly je rozkosny, tak jako pro kazdou maminku to jeji dlouho ocekavane miminko! At jste zdravi!
@kluziste to je bezva ze tak krasne kojite, my s tijm bojovali a je to pak hrozne depresivni :frowning2: dneska vas urcite ceka soousta navstev kdyz je vikend, tak ti to tam rychle utece a zitra hura domu! Drzim palce at je zloutenka v poradku :slight_smile:
18. led 2014 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrasok100 velikanska gratulace. Kai je kus chlapa. Krasne jste to zvládli. Hodne zdravicka a stesticka cele rodince.

@kluziste jste holky šikovný, ze jste se takhle krasne rozkojili. Držím palce at vás zítra pustí domu a vy si můžete Karolinku užívat plnými doušky.
18. led 2014 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@hrasok100 tak to je nadherna zprava!!!!!! Moc ti gratuluju k chlapeckovi!!! Byl ho teda kousek ;) uzivej si, zaslouzis si to!!! Papa!!!!!
18. led 2014 v 10:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrasok100 gratulujem .konecne sa vypytal na svet sem medzi nase baby!!!! Je to kus chlapa!!!!! Pekne si to spolu uzivajte ako my dve.

Dnes sme spolu spali v posteli :slight_smile: bolo to pre mna pohodlnejsie a Mia lepsie spala, ked citila moju vonu pri sebe. Dnes opat navstevy nas cakaju..... Mia je zatial v poriadku. V pondelok ideme domov, ak sa nic nevyskytne..... zelam vam krasny slnecny den ako je tu u nas. Vyhrievame sa :wink:
18. led 2014 v 10:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak z tabletu sa snad fotky nahraju lepsie nez z telefonu :slight_smile:
Moc vam holky dekuju za gratulace a podporu, vsem hodne mlicka a zdravicka!
18. led 2014 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@hrasok100 Ježíš vy jste oba krásnííí, oběma to mooc sluší. Krasne vlašský ma Kai.
18. led 2014 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mishakk Moc dekujeme :slight_smile: jj,je to vlasatec,i mala byla kdyz se narodila.Srandovni je,ze ji ty vlasky vubec neslszli,jen zesvetlali :slight_smile:
Jak to vypada s tebou,nechavaji si Te v nemocnici az do porodu?
18. led 2014 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@hrasok100 krasnej chlapecek!!! :slight_smile:
18. led 2014 ve 13:30  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
gratuluji k chlapečkovi, je to pořízek a navíc těch vlásků :wink:

tak kolik nás je tady ještě čekatelek?
zuzuzuz, mishakk, má maličkost a ještě některá?
18. led 2014 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrasok100 taky bych chtěla ted vlasaté miminko. Barunka s Maťou moc vlásku nemeli, no Matýsek trochu víc :slight_smile:. Ja jsem stale v nemocnici a uz tu zůstanu, ještě cely příští týden a ten další uz bychom mohli byt na zacatku tydne oddeleni :slight_smile: nebo spíše konečně spolu :slight_smile:.
@ev.ka Myslím, ze maminky čekatelky jsme uz opravdu jen my tři :slight_smile:. A skóre tedy 4:1 nebo 3:1 pro holcicky ?
19. led 2014 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
5:1 napočítala
19. led 2014 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kateřinka, Helenka, Klárka, Karolínka, Mia : Kai
19. led 2014 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ev.ka No jo. To je krásný. Ty víš co čekáš? Vyrovnas aspon trochu statistiky :slight_smile:?
19. led 2014 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk nevíme... ja tipuju holku, manžel tvrdí, že je to kluk :slight_smile: a vy?
19. led 2014 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ev.ka
@mishakk baby,pomozte so statistikou,nech to netaham sama :slight_smile:
19. led 2014 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrasok100 doma máme kluka, kterého jsem moc chtěla. Takže teď je mi to opravdu "jedno"... kamarádka zamáčkla slzu, že má dva kluky... to ja určitě ne, ja se spíš bojím, že nebudu vědět , co s holkou :grinning:
19. led 2014 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ev.ka @hrasok100 taky nevíme co čekáme. Takže to aspon bude napínavý :slight_smile:. My máme doma holčičku i chlapečka, takže je nam to jedno, ale trochu bych možna víc chtěla holčičku kvůli memu chlapovi, protože prvni dcerku mám s bývalým manželem. Jenže on by stejne raději kluka, pry ze by to s holčičkou neuměl, ale to je blbost:wink:. Ja se taky bála a přišlo to automaticky :wink:))
19. led 2014 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte, tak my s tema statistikama trochu zahybeme :slight_smile: ale kdy to bude :unamused: manzel rikal ze jeste tento tyden ne, ze ma moc prace a pak ze uz jo :grinning: ale ja bych to uz brala. Narozeniny maleho jsme dnes oslavili, dort ktery jsem tady v noci tvorila splnil ocekavani a Matysek byl nadseny, tak ja mam splneno vse co jsem chtela a muzu jit rodit :slight_smile: manzel je s druhym klukem spokojen, holcicku moc nechtel, castecne pracuje s adolescentnimi slecnami a vstavaji mu z toho vlasy na hlave :slight_smile: a me to bylo jedno.
No a tady je ten dort, moc se mi nepovedl, ale Matysek nastesti auto požárníka Sama identifikoval tak to ucel splnilo :slight_smile:
19. led 2014 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ev.ka a ty mas termin kdy? Asi jsem to nejak nepochytila
@kluziste tak uz doma?
@hrasok100 krasni jste oba dva, a ty vypadas moc spokojene, tak si to uzivejte!

Holky odesla vam hlenova zatka pred porodem nebo ne? Me minule cca 3 tydny pred i kdyz vim ze zakhle brzy to obvykle nebyva, ale ted nic tak si rikam jestli jako dalsi 3 tydny neporodim nebo jestli to nekdy pred porodem treba ani neodejde, ale az pak s prasknutim vody...
19. led 2014 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz mám termín 26
19. led 2014 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz ahoj.mne odisla hlenova zatka. Tak to vlastne zacalo. Zatka 2x a o 10min zacali kontrakcie. Na porodnom stole ma prepichli kvoli plodovej vode ....
19. led 2014 ve 21:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz Dortik je uzasnej, neblazni, se ti povedl moc, jsi fakt sikulka. Ja bych to taky tak chtěla umět, ale jsem anti talent :frowning2:.
Hlenova Zátka muze odejít kdykoliv (3tydny pred nebo i 3dny pred) a podle me nemusí odejit vůbec pred porodem. Asi je to individuální, ale vlastní zkušenost nemám. Ja rodila prvni v 41tt a nic neodeslo a druhy v 39+něco a taky nic.
Maminy hoďte sem nějakou fotecku mimiska, potrebuji nějakou motivaci, nějak se mne tu snaží připadnout depka v te nemocnici :frowning2:
19. led 2014 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk diky :slight_smile: no ale spokojena jsem nebyla, lonske leta byly hezci...
Fotku mimiska teda nemam :slight_smile: ale dyt ti zbyva jen tyden! Na to jak dlouho uz lezis doma a ted uz skoro 3 tydny v nemocnici to je jak nic, to uz utece! a mysli na to, ze za tyden uz bude mimco venku a sic si jeste v porodnici tyden zustanete tak to uz bude uplne jiny pobyt nez do ted, takovy akcnejsi :wink:
@dijakisch me taky pichali vodu, ale je to takove divne, radeji bych kdyby to slo samo... Minule se to na me ucila studentka a porodni asistentka ji to prede mnou hlasite popisovala jak se to dela aby nepichla me ani miminko do hlavy. Tak me vydesilo ze muze malyho pichnout do hlavy, ze kdyz se melo jit na vec, tak se mi zastavil na 4 h porod a neprisla jedina kontrakce ve ktere by se to dalo udelat :angry: krasna ukazka jak psychika umi porod zastavit...
20. led 2014 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den maminky :slight_smile:
Tak my jsme od včerejška konečně pěkně doma a zabíháme se. Karolínka je zlatá, hodňoučká, akorát se mi tady teď o něco dřív budí na kojení, než by měla, no říkali nám že by mezi kojením měla být pauza aspoň dvě hodinky, aby se nemísilo v žaludku staré a nové mlíčko, tak se to snažím dodržovat a občas je ta půhodinka před kojením nekonečná....:grinning:
A muž celou noc nespal, jak si tam občas malá něco zabrumlá - já takhle taky nespala první noc v porodnici, pořád jsem z každého zvuku čekala, že začne hned plakat. Teď už to "mňoukání" ani nevnímám. Tak uvidíme, jestli mi vydrží v ložnici, dneska ráno setvářil, že tohle asi v kombinaci s prací nepůjde...:frowning2: jak to máte nastavený vy? Nebo budete? :slight_smile:

Nám porod začal prasknutím vody ve středu asi v deset večer, hlenovou zátku jsem vůbec nepostřehla.. hned jsme vyrazili do porodnice, občas jsem měla lehkou kontrakci do podbřišku, ale nic extra. V nemocnici natočili monitor a že zatím nic moc a dali mě na rizikový oddělení, že počkáme a poslali muže ještě domů. Ten doktor hned začal, že za 18 hodin dáme antibiotika, pak budeme vyvoávat...no pěkný vyhlídky, ale říkala jsem si hned, že takhle to asi nebude, protože mě asi po 5 minutách už pobolívalo pěkně v podbřišku.
Na rizikovým to bylo protivný, protože na druhé posteli spala těhulka a já se tam začala pomalu svíjet na posteli, pak jsem raději pochodovala na chodbě. V jednu mi natočili monitor a PA mě prohlídla s tím, že jsem otevřená na 2cm a jdeme na přípravu na porodní box, tak jsem zase manžílka povolala zpátky :slight_smile: No, tak se to začalo pěkně rozjíždět, kontra brzy po 2 min teda už pořádný, ve tři jsem byla na 3cm a že nabereme krev na srážlivost atd. na epidurál. V pět mě přišla PA vyšetřit znovu a už jsem byla na 9cm :grinning: takže epidurál se nestihl. Akorát maličká nechtěla dorotovat správně hlavičkou, takže to bylo pořád "uvolnit se, netlačit", což teda šlo fakt skvěle...:grinning: pak mi začaly trochu slábnout kontrakce a prolužoval se interval mezi nimi, tak že dáme oxytocin - toho jsem se lekla a vyslala pokyn do bříška, že pěkně dorotovat a když přišel doktor, tak už jsme mohli začít tlačit a oxytocin začal kapat asi 10 vteřin před tím, než malá vykoukla :slight_smile: Jediný "problém" byl, že mi PA řekla poměrně brzy, ať si zkusím přitlačit, jak mě to nutí, a malá měla na hlavičce docela velký otlak od toho předčasnýho zatlačení a PA pak doktorovi trvdila, že jsem tlačila dřív než jsem měla.. :confounded: ale otok strašně rychle zmizel, když mi Karolínku po poledni přivezli na pokoj, už byla hlavička jako makovička :slight_smile:
Nemám sice srovnání, ale na první porod, myslím, super průběh, kontrakce jsem měla celou dobu jenom v podbřišku a za mě klidně tucet dětí :grinning: zatím je pro mě nejhorší hojení šití a ještě mám dole trošku jiný problém, tak s tím se mi nefunguje zrovna nejlíp a modlím se, aby se to během šestinedělí zlepšilo - což mi sestřčika v porodnici slíbila, no tak se uvidí...
Nevěřila jsem tomu, ale druhý den už jsem si porodní bolesti nemohla vybavit, a je svatá pravda, že to miminko prostě stojí za všechnu bolest na světě, to je nepřenositelný zážitek :dizzy_face: jsem šťastná, že jsem ženská a mohla jsem to prožít :slight_smile:
Hlavně
20. led 2014 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, tak my sme dorazili domov. Cesta domov sa nam moc nepacila :wink: uz sme navstivili aj obvod dr. Doma si spokojne spinkaaaaaaa. Uvidime aka bude prva noc. Leo chce spat so mnou :grinning:
20. led 2014 ve 13:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste to si pamatuji u sebe jak furt se hledelo na dorotovani a meneni poloh aby se rotovalo a sestupovalo, az sem si rikala jak to delaji zeny co rodi samy, jak vi kdy je co narotovane spravne :slight_smile: Co se tyce spani - no sposta tatinku to neda a potrebuji spanek, dokonce znam i maminky co jim to vadi a miminko davaji spinkat do pokojicku od narozeni, aby se trochu vyspaly. Muj manzel spi jak zabity, mohla bych tady rezat pilou a s nim to ani nehne, takze si rano dycky pochvaloval jak malej v noci krasne spinkal a on pritom prorval noc :grinning: ale nas malej teda nebroukal, on je v tomto po tatinkovi, kdyz spi tak spi a basta.
Jsem strasne zvedava jaky bude druhy prcek, se rika ze kazde dite je uplne jine tak jake bude asi toto :dizzy_face:
@dijakisch takze uz v Praze? To byla dlouha cesta a v tom dnesnim pocasi asi nic moc :frowning2: Leo uz neni benjaminek a chce pozormost maminky :slight_smile: ale myslim ze az zjisti ze ho co 2 hodiny vzbudite kojenim atd tak bude zase moc rad v pokojicku nebo jde jinak spi :wink:
20. led 2014 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě tedy nějaké fotečky :slight_smile:
20. led 2014 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz mně napadlo přesně to samé - jak to dělaly ženy po celá staletí někde v lese za jeskyní, když je nikdo nekontroloval, jak miminko rotuje! :grinning: no asi v té době byl ten instinkt silnější a ony to prostě vycítily nebo co... jakpak se cítíš?
20. led 2014 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste no citim se jakoby nic, kdybych se mohla normalne hybat tak bych rekla ze jako netehotna az na to paleni zahy :slight_smile: ale jinak me uz ani nemrtvi v noci nohy, zadne krece v nohach, vsecko ok, asi sem se jiz na tehotenstvi adaptovala tak doufam ze mimi se tam moc nehnizdi a bude se mu chtit nekdy ven :grinning: Malej uz se konecne dostal ze vsech nemoci a jen pokaslava ale do skolky ho uz radeji do porodu davat nebudu i kdyz on moc chce... Uz me pomalu dochazi napady co vsecko doma delat a chce za detma :unamused:
Fotky jsou moc krasne, jak je mala zachumlana v zavinovacce... To je tak roztomile, uz se tesim :slight_smile: a co ze ma porad zasvorkovany ten pupik? Malymu to stihali jeste v porodnici, myslim hned druhy den?
20. led 2014 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek