• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
autor
@mishakk ahoj, takze tricateho? No budu na tebe moc myslet a jsem zvedava, co to nakonec bude :slight_smile:
27. led 2014 ve 22:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dijakisch ahoj, Di, no mame uz tri noci takove "vyzivne" jako ty s Miou za sebou ... Ne v kuse, ale tak neejak na stridacku.... Takze vim, jak to vypada .... Ja jsem tedy vypozorovala, ze mala se zlobi, ze jak je hodne malickata, ze je ji asi v noci chladno, tak jsem si dala jeste kabatek navic a rekla bych, ze je to lepsi...

Jinak jsem mela chvilku strach, ze nebude dost mlika, ale jen jsem asi min pila... Tak jsme snad krizi zazehnali a bude to ok...

Ve stredu jdeme na kontrolu s kyclemi na ortopedii, tak snad bude vsechno v poradku
27. led 2014 ve 22:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ev.ka Moc moc gratuluji k miminecku. Martinek mel krasne miry.
@dijakisch at máte cestu bez komplikací.
Holky a my uz jdeme na to za 2dny. Huraaa.
28. led 2014 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova Protoze nenastaly žádné komplikace, tak se to snazili co nejvic oddalit a mimi nechat dopéct.
28. led 2014 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den :slight_smile:
@ev.ka moc gratuluju! Krásně tady přibývá miminek, ještě mishakk a zuzuzuz a máme to všechny za sebou, že jo?
@dijakisch dobře doražte domů, už se určitě moc těšíte :slight_smile:
Taky občas máme noc blbec. Malá sice není nijak dlouho vzhůru, hezky po nakojení usne, ale poslední 3 noci vydává ze spánku všelijaké zvuky a i dost hlasité, takže to ke spaní pro nás moc není... :sweat_smile: a většinou se za noc tak 2-3x vzbudí na kojení, no včera už jsem byla vyřízená, asi to prďolka poznala a dneska mě odměnila jenom jedním kojením v půl páté ráno a je zlatá :slight_smile: včera jsme byly na kontrole a malá krásně prospívá, za šest dní přibrala 210g :grinning: taky mám občas pocit, že mě sní :grinning:
28. led 2014 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzuzuz jj, maximální :slight_smile: Personál skvělý - od paní co uklízí pokoje po lékaře, pokoje (i když měli téměř plno) samostatné nebo max. po dvou, novorozenecké úžasné sestričky, mohla jsem jim malého kdykoliv dát, nebo když viděli, že jsem vyčerpaná, tak ho vzali sami. A strava mi taky chutnala, i když na to se prý některé maminky stěžují. Takže za mně na 100%. Kde budeš rodit Ty?
28. led 2014 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk a @zuzuzuz Holky držím Vám palce, ať je vše v pořádku, bez bolestí a komlikací a už se moc moc těším na fotečky i Vašich miminek! :slight_smile:
28. led 2014 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrasok100 ja v bohunicich nebo v to doufam, byla jsem tam vicemene spokojena i kdyz detske sestry byly desne, ale jen na nasem patre, ja pak chodila za temi o patro niz a ty byly skvele. Tak tentokrat chci poprosit hned na porodnim at me daji na 6. Patro :slight_smile:
Dneska jsem bez maleho tak jsem si dala vylet do mesta a do prace pesky a pak na obed a vsude mi rikaji jak vypadam bezvadne, ze to nevypada ze budu rodit, tak nevim zda clovek musi pred porodem vypadat blbe nebo co :unamused: dneska jdu jeste do divadla, tak doufam ze to je ten posledni zazitek na ktery prcek ceka a pak uz fakt pujde dobrovolne ven :slight_smile:
28. led 2014 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@zuzuzuz no vid, ja to mela taky tak ... Porad vsichni rikali, ze snad nebudu uz rodit, jak vypadam pekne ... A ja si pripadala jako vyvrzenej vorvan ;))))

Jinak ti drzim palecky, at uz je prcek taky mezi nami ;) a uzij si divadylko !!!!
28. led 2014 v 15:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz mne jeste odpoledne v den porodu (uz jsem mela kontrakce) chvalili,jak mi to slusi,takze to neber jako indikaci,ze se nic neblizi :slight_smile: Ale divadlo Te snad necha zhlednout,uzij si to!Na co jdete?V Bohunicich to bude urcite v pohode.
28. led 2014 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova Ahoj Leni, tak pre toto si tu dlho nebola :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: už je to u nás lepšie, najvačšie jedy Mia dostáva vecer, medzi 19.00 -20.00 hod. vtedy sa veeelmi vzpiera, jeduje... cista hrúúúza, ... ale prejde to.
Nasadila som prísny režim. Papkáme každých 2aj pol hod, alebo 3 hod. skôr nie. doteraz som si ju prikladala, ked sa vrtela a otvárala ústočká ako rybička... ale párkrát sa mi povracala... takže povedala som si STOP!
učíme sa na dudlík - je to boj, pretože ho nechce :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
Ale ja mám čas ... :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

Dievčence držím vám všetkým palce k úspešnému pôrodu, prihodte potom fotečky ... a od zajtra večera sa Vám hlásim z Prahy ............. HURáááááááááááááááááááááááááááááááá

Tatinko sa už nevie dočkať :grinning: vykuruje dom na zajtra :grinning: poupratoval... no som zvedava, ake prekvapko nás ešte bude doma čakať --------------------- prázdna chladnička ?!!?!?!?! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2014 ve 22:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dijakisch no ahoj;) asi me trefi, mame za sebou zatim nejvyzivnejsi noc ... Nase draha dcera spala vseho vsudy dve hodiny... Jinak krik, vztekani, no cista hruza... Mela jsem chut ji zavrit do sklepa :slight_smile: boze a nespi jeste ted zato ja bych chrapala az bych brecela.... Kde mam to hodny miminko, co jsem mela v porodnici? Pomooooc ;)))

Jinak ja tedy kojim tak jednou za dve az pet hodin... Je to ruzny ... Musim priznat ze mam s kojenim trochu krizi i kdyz piju i jim dost... Tak jsem si vcera Jenika poprosila, aby mi koupil Caro a uvidime, jestli se to trochu nezlepsi... Nevim, jestli se mala nezlobi, ze by mela malo, ale kdyz pije, tak citim, ze ma dost, tak nevim, proc se tak zlobi, ale snad se to nejak uklidni... Protoze jeste par takovych noci a skoncim v blazinci... Budu si muset jit dopoledne na chvili lehnout, protoze mam fakt dost

Tak konecne cestujete do Prahy? No ;) tesis se, vid ;) vsak jsem si rikala, ze jak to delas s detmi, se skolou skolkou nebo tak .....
Tesim se na to, jak mi popises, v jakym stavu byla domacnost a predevsim lednicka ;))) hihi

My jdeme dnes po obede na kontrolu s malou na ortopedii s kyclemi, tak snad bude vse v naprostem poradku a byla bych rada kdybysme nemuseli davat nasiroko slozene pleny no uvidime, co nam pan doktor rekne hezkeho.....

My uz dudacek mame taky ale je to boj,,,, budto ho nechce a nebo ji porad pada z pusinky a pak jeci jako sirena ;))

Damy, jdu vypit Caro a zalezt jeste do postele... Tak jen doufam, ze ta mala harpie bude chvili spat ;)

Mejte krasny den... Doufam, ze jste se vyspaly lepe nez ja ;)
29. led 2014 v 07:54  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova no tosis tedy v noci uzila :frowning2: na to kojeni muzes jeste zkusit homeopatika, myslim ze me to docela pomahalo - ricinus communis pětkove řeďení 3× denně 5 kuliček. A jeste v lekarne a drogerii prodavaji gravimilk, kdyby se ti Caro omrzelo, tak todle je trochu vice jako cokolada nebo vanilkove.

Ja byla vcera v tom divadle a bylo to moc hezke a sranda, muzikal Mladý Frankenstein, ale jinak to byla jedna velka tragedie, to sem jeste nezazila!!! Nejdriv na jevisti zacala horet rekvizita, ale hasicakem to uhasili nastesti. Pak to trochu prehnali s takovym tim bilym kourem tak jsme se v hledisti trochu dusili a nakonec po prestavce zkolaboval jeden z hlavnich hercu a to hned 2x. Poprve udelali jen pauzu, sel za nim doktor z hlediste a pokracovalo se, za 10min se sesunul k zemi znovu a to uz vypadalo docela blbe jak se poskladat tak zavolali rychlou a predstaveni ukoncili :frowning2:
@hrasok100 tak uvidime, co v bohunicich, dycky zalezi na koho narazis no.... hlavne nechci k milosrdnym, par kamaradek tam zazilo desny porod, sestinedeli maji prej naopak fajn :( hlavne at to je uz, do terminu zbyva posledni den :slight_smile: vcrejsi vylet do divadla tam i zpet pesky na podpatkach jako by nic :angry: - byli jsme v Mestskem divadle, mam predplatne.
29. led 2014 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzuzuz no tak te teda upozornuju, ze se tady pri cteni tveho liceni divadla normalne tlemim nahlas ;) to jsi me tedy pobavila ;)))))

Jinak mala usnula od rana az ted.... A stejne se ze spani vrti.. Bojim se ze ji to moje mliko nestaci ;( co myslite?
29. led 2014 v 09:10  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova Ja mam to same s malym,s tim rozdilem,ze ho davam k prsu kdykoliv se zacne jedovat.V podstate tak nonstop kojim a i presto nema asi dost.obden se mi povede jeste odstrikat davku (50ml) a tu mu dam pred spanim,abych se alespon trochu vyspala,ale obden to nezvladnu odstrikat (neni co,protoze furt pije),tak mu na vecer dam davku nutrilonu.Nejsem z toho moc stastna,ale alespon nerve hlady :unamused:
29. led 2014 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hrasok100 ach jo premyslim ze to udelam stejne... Dost s tim bojuju ale co mam delat kdyz mala rve jako tur no... Kolik mu toho davas? A z lahvicky nebo ze strikacky?
29. led 2014 v 10:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova a nemas doma kojeneckou vahu? To je nejspolehlivejsi metoda, jak zjistitkolik toho vypije s zda to teda staci nebo ne. Pujci ti ji i v obchodech nebo doktorka. Zbpvazis pred kojenim a pokoje i a zjistis rozdil, kolik by mela vypit si jiz nepamatuji, ale urcite vice jak 100ml, tak 150 bych rekla, zalezi kolik vazi. Jinak nezoufej, ony jsou v te tvorbe takove vykyvy hlavne na zacatku, to se ustali nebo muze mit mala ted jen potreba vice mlicka a zase se to zmeni. Pokud mas delsi pauazu mezi kojenim tak mi lakrptacni poradkyne doporucivala odsat, aby se tvorila mleka vice, ale znamena to i v noci si dat budika a vstat a jit odsavat :frowning2:
29. led 2014 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzuzuz no vahu nemam .... Blby je to ze ja vubec nemam sanci na delsi pauzu mezi kojenim.... V noci jsem krmnila snad kazdych 50 minut... Nechci neco pokazit... Nebo delat predcasne zavery... Jen me mrzi ze mala neni spokojena .. Ze jsem vycerpana ja s tim si poradim....
29. led 2014 v 11:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova tak uvidis, ja s tim na zacatku bojovala hrozne ale nakonec se to vsecko urovnalo a kojili jsme normalne, i kdyz vim jak je to na palici a clovek je bezradny :( treba ale hlady ani neplace. Zkus ji dokrmit a uvidis zda to bude lepsi. Ty homeopatika mi podle me tez pomohly, aspon prvnich par tydnu.
29. led 2014 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuzuzuz jsi moc hodna a dekuju ti za nazor... Ja ji proste dnes pred spinkanim zkusim dokrmit a uvidime, co to udela.... Pokud bude klidne spat, budu vedet, ze je problem, no a taky bude mit cas udelat se mi mliko.... Snad se to vsechno srovna a treba budem jeste kojit normalne... Nerada bych o to prisla a nechci aby mala mela takhle brzo flasku... Proto to porad v hlave resim, aby to pro ni bylo co mozna nejlepsi
29. led 2014 v 11:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova No dávám mu 60ml, to vyzunkne jako nic. Ale v porodnici mu sestričky dali ze stríkačky pouze 24 ml, prý to by mělo stačit. Já mu to dávám z lahvičky Tommee Tippee, tá má tvar a vlastnosti jako prso, takže nemá problém na to přesedlat :slight_smile: Dávám mu pouze jednu dávku denně, večer před usnutím tedy kolem 11-té. V noci se pak probudí ječtě cca. 2x na kojení (kolem 4té a 7mé) a spí do cca. 9-té. Ale občas bývá i těžká noc, to je přicuclý i 5krát za noc :frowning2:
29. led 2014 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova A neboj o mlíko nepřijdeš, tak jak psala zuzuzuz, pokud budeš pravidelně odsávat, tak se mlíko bude pravidelně tvořit a v stále většíc množstvích, jen je to piplačka. Dětskou váhu jsme pořizovali již u malé (z aukra za 200Kc), pak oběhla kolečko po kamarádkách, které malí novorozence, vždy na prvních pár měsíců a teď ji máme zase my - občas malého zvážím před a po kojení, přírůstek bývá 10-40g, takže malý vypije 10-40ml , ale je to různé.
29. led 2014 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy. Tak zitra mezi devátou a desátou se seznamime s naší dcerkou nebo synkem :wink:. Držte nám palečky. Brzy se ozvu. Dobrou noc.
29. led 2014 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk ja budu v 9hod sedet v porodnici na monitoru, tak si na tebe vzpomenu urcite :slight_smile: at vse probehne hladce!
29. led 2014 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk Moc moc drzim palce,at vse dobre dopadne!
30. led 2014 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
A davno jsme nemeli zadnou fotku,tak ja jednu pridam. Mala je sice nemocna,ale brasku si neda :slight_smile:
30. led 2014 v 00:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak dvě fotečky od nás...
30. led 2014 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Byl to běh na dlouhou trať, ale dnes jsme konecne v pořádku a ve zdraví doběhli do cíle. V 8.55 se nam narodil chlapecek, jmenuje se Mareček, våží 3080g, měří 46cm a oba jsme v pořádku.
30. led 2014 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@mishakk Gratukuji k Mareckovi,at jste vsichni zdravi!
30. led 2014 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk moc gratuluji, at te vse co nejdrive preboli a jsi fit se vratit k cele rodine!

Ja se ted vratila z porodnice, teda to bylo zas na dlouho, meli chaos a prijmy na cisarske rezy, kazdopadne to orej vypada dobre, nachystano k porodu, cioek prostupny na prst a vaha cca 3250g. Akorat mam spatny tlak, tak musim merit doma a pokud neklesne tam mam zitra prijit znovu a pokud to bude uz ok tak v sobotu kazdopadne na dalsi kontrolu s monitorem. Tak doufam ze mi klesne ale moc v to nedoufam, uz se citim blbe 2 dny tak jsem to trochu cekala ze bude vyssi :frowning2:
30. led 2014 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek