• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
Dnesna prva prechadzka. Trvala nam asi 15 min. Mii sa to pacilo. Spinkala. Dufam ze zajtra bude o trosku teplejsie :slight_smile:
4. únor 2014 v 17:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@dijakisch Krásné dětičky :slight_smile: my kočárkujeme už o sto šest, Karolínce se to moc líbí, my taky rádi chodíme, takže si to užívám. Zítra plánuju vzít náš "lesní" kočárek a vyrazit s malou a s pejskem pěkně do lesíčka, tak se těším :slight_smile:
4. únor 2014 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja se hlásím jeste z porodnice, mame se fajn až na vyrazku, malyho to zlobí a častěji se mi budí ale prej mam byt rada ze aspoň více ji :slight_smile: koupou mi ho v různých koupelich a nesmíme používat nemocniční prádlo tak jeste ze mame svoje. Jinak ne to šikulka a krásně papá tak doufam ze zitra přibere a pustí nás domu
:dizzy_face:
5. únor 2014 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste Ahoj, a kam do lesicka chodite ????
aj Mii sa to vcerajsie kočíkovanie veľmi páčilo. Ale zatial je malá a stupne na teplomery sú nízke. :frowning2:
Dúfam že to trošku teplotne stúpne aspon okolo 10C. Mám asi ružové okuliare, čo ??? :grinning:
5. únor 2014 v 10:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz Neboj, vsetko bude o.k. Ak už máš mliečko, tak bude priberať. Aj Mia pribrala v den odchodu len 30g a bolo dobre. držím palce, nech ste čo najskôr doma :wink:
5. únor 2014 v 10:11  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijakisch díky, mlicko uz mam to jsem rada. Na těch 10st si myslim jeste pockas, dyt zima jeste ani nebyla :slight_smile:
5. únor 2014 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: už chcem teplúúúúúčko :grinning: :grinning: :grinning:
5. únor 2014 v 10:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijakisch Ahoj :slight_smile: chodíme za vesnici do lesa, pak ještě hodím pejska domů a jdu s malou po vesnici menší okruh, protože krásně spinká, teď jsme se vrátily a ještě dospává :slight_smile: dneska má nějaký nic moc den, od šesti od rána do dvanácti byla vzhůru, už jsem nevěděla, co s ní mám dělat... pak naštěstí po "obědě" aspoň na dvě hodinky usnula, no a teď v tom kočárku. Nám paní doktorka řekla, že pokud nebude pod minus pět, můžeme klidně ven, podle zimy 30-120 minut úplně v pohodě. Ale u nás je trochu problém, že Karolínka nesnese rukavičky, okamžitě si je serve, ručičky vytáhne ze zavinovačky, no prostě ona musí mít ručky u obličeje, jinak je šílená :slight_smile: takže jí aspoň přetahuju rukávky a kontroluju ji, ale ona je spokojená a má v té korbičce pěkné teploučko :slight_smile:
5. únor 2014 v 15:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzuzuz Ahojky, no tak to na vás budu zítra moc myslet, ať už šupajdíte pěkně domů :slight_smile: já se nemohla dočkat, nejdelší byly ty noci... hlavně že kojení pěkně jde :slight_smile:

Tak dneska jsem nás s Kájinkou objednala na plavání novorozenců a kojenců ve vaničkách, v pondělí jdeme na první lekci, tak jsem zvědavá :slight_smile: chci, aby měla nějakou časovu náplň a tady v tom centru se věnují i psychomotorickému vývoji dítěte, tak nás vyškolí co a jak :slight_smile: paní po telefonu říkala, že budeme dostávat i domácí úkoly :grinning: už se těším.
5. únor 2014 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@dijakisch ahojda :slight_smile: krasny deticky a krasny kocarek !!!!!

My tedy chodime ven uz dlouho.... I v minus trech jsem malou nechala zaparkovanou venku u baracku dokud se nevyspala a byla tam treba i tri hodiny ;) venku se ji spinka moc dobre ;)

Jinak my stale bojujeme s kojenim, ale dari se mi to drzet pres den i v noci jen kojim a pred spinkanim po koupani ji dam od sebe a dokrmim z lahvicky, tak to snad jeste neni takova hruza, co myslite ;)
Jinak dnes jsme byli zaridit na pojistovne pro malou karticku a u jenickovych rodicu na obede.....

Holky zacala jsem brat ta homeopatika na podporu laktace tak to snad pomuze no uvidime

Jinak se mame dobre, jen ta zima je desna ,,,,, mohlo by nasnezit ;)))))) vid, Di? ;))))
5. únor 2014 ve 20:24  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
5. únor 2014 ve 20:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@zuzuzuz Predne velikanska gratulace. At krasne rostete a jste zdravoušci. Tak jsme komplet? jake je skore?
U nas take novinka......JSME DOMA :slight_smile:)). Vubec nestiham. Máťa nenecha Marecka na pokoji. Porad ho chova, pusinkuje a krici,ze chce za mimi. Jinak se nam dari dobre. Doma je to jak po bitve,ale to se dalo čekat, chudak Fanda uz takhle toho mel za tech 5tydnů az nad hlavu.
AZ bude chvilka,dam fotecku. Vsechny moc zdravime.
6. únor 2014 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova nooooo jiste ... sneh :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Leni a co mas malo mlieka ????? treba pit vela mineralky aspon jemne perliva abz bola. ja mam po mineralke tak naliate prsia az to boliiii. Obmedzujem mineralku, davam si caj šípkový.

Mia mala do dnes zapalene očká - upchaté slzné kanáliky. Dávame kvapky a masticku Kanamycin. Už sa to lepší, tak nebudú musieť prepichovať slzné kanaliky. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Preto nechodime často von. Aby sme nahodou aj nechytili prievan.

V sobotu má byť 8C ---- juchuuuuuu --- pojdeme von :grinning: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
6. únor 2014 ve 12:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishakk no tak to sú super správy, že ste doma. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: už sa tešíme na fotečky :sunglasses:
a to je dobre že sa teší na bračeka. Horšie by to bolo na opak :wink:
6. únor 2014 ve 12:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova A kde mám ten recept na tú skvelú bábovku ??? :grinning: :grinning: :grinning:
6. únor 2014 ve 12:36  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Boli sme u fotografky :wink:
6. únor 2014 ve 12:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dijakisch nádhera :dizzy_face: :dizzy_face: tyhle fotky jsou naprosto úžasné, taky přidám, až mi je paní fotografka konečně pošle, nějak se s tím loudá...
6. únor 2014 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dijakisch no mám málo, Di...to už nevím, co bych měla všechno pít...vypiju minimálně šest litrů denně...a stejně nic moc..minerálku převážně, taky hodně čaje...je to děsný...ale snad to nějak vybojujem..
tak vy jste takhle bojovali s očičkama? no hlavně že se to lepší, to vám teda držím palečky!!

jinak Di, recepis na bábovku musím vyhledat...hihi, našla jsem si ho na netu, upekla a zase jako vždycky nenapsala ... :slight_smile: ale najdu a napíšu

jinak fotka je moc krásná....my k fotografovi ne e....tatínek je v tomhle zatvrzelej, ty fotky se mu zdají kýčovitý a moc vyumělkovaný, takže budeme fotit doma...ale je šikovnej, tak uvidíme, co z toho bude :slight_smile:

jinak mamky, myslím, že už to u nás ve skupině je s miminkama všechno, že? jaký tedy je skore? myslím, že holčičky vedou...ale kolik? :slight_smile:

přeju vám bezva den :slight_smile:
6. únor 2014 ve 13:29  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijakisch u koho jste byli fotit? to křesílko, na kterém malá leží, je mi nějaký povědomý...:slight_smile: nebyli jste náhodou taky u Michaely Ptáčkové? :slight_smile:
6. únor 2014 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak poměr je pravděpodobně 5:4
Kateřinka, Helenka, Klárka, Karolínka, Mia : Kai, Martinek, Mareček, Teo

nezapomněla jsem na nějaké miminko?
6. únor 2014 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme tez doma! Teo pribral a myslim ze by nas pustili aj kdyby ne neb bastil krasne, az moc, a dneska meli pretlak, nejaky plodny den - neonatotogie byla zahlcena postylkama s dnesnima miminkama :slight_smile: a dost spechali aby mi napsali zpravy a uz jsme uvolnili misto.
Rano kdyz jsem ho oblikala domu jsem se moc pobavila, myslim ze velikosti 56 muzu rovnou vyradit :slight_smile: je mu to male, ma hrizne dlouhy trup a bodycka proste vetsinou nezapnu, jen ty z HM, ale oni maji vse vetsi. Je to takovy muj zizalak :grinning:
@mishakk no to je super ze uz jste doma, to byla nakonec rychlost! Ze mas fofr verim, 3 deti s tak dlouho pryc... Si to ani nedokazu predstavit :confused: tak se hlavne setri at si jeste nestrhnes bricho, urcite po tak dlouhem lezeni fyzicka nic moc...
6. únor 2014 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzuzuz paráda :dizzy_face: přeju krásnou a poklidnou první noc ve čtyřech, Zuzu :wink:
6. únor 2014 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste no ve 4 bohuzel ne :frowning2: Matysek je s dedou na horach, bylo to domluvene uz pred porodem a tak uz jsme to nemenili. Zatajili jsme mu ze uz jsme doma, bylo by mu to lito, manzel pro nej o vikendu zajede at jsme spolu, moc se na brachu tesi, v porodnici z nej byl uplne paf :slight_smile: me je po nem taky moc smutno, jsem to hned po porodu aj obrecela ze je doma a my ho v noci spiciho opustili... Hormony. takze mam doma pohodicku a na starosti jen nejmensi opicku :slight_smile: a ten spi a spi a spi.
6. únor 2014 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzuzuz však on si Matysek brasku užije až až :slight_smile: jsem zelená závistí, že spí, nás trápí bříško a malá mi teď usinala dvě hodiny s pláčem, chuderka :frowning2:
6. únor 2014 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste trapi vas prdiky? Tak to je blby... Vetsinou na to trpi kluci... Uz jsi zkousela Sab Simplex? Jinak nase princezna ma dneska nejaky blby usinani taky... Tak neni uplnek nebo tak neco?
6. únor 2014 ve 21:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova nezkoušela, Ty s tím máš dobrou zkušenost? Úplněk asi ne, ten byl před třemi týdnu, když se narodila Karolinka :slight_smile:
6. únor 2014 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
s minerálkami bych byla spíš opatrná, přeci jen nadýmají ty bublinky, ne?
mě se nejvíc osvědčila poloha na tygříka na ty prdíky
ale musí být správně proveden... tzn. dítě leží na předloktí a Vaše ruka ho drží za vnější stehno z venku
nesmí být ruka mezi nožkami! pak dochází akorát k prohnutí páteře
tím že ruka drží stehno zvenku, mělo by tělo a stehno miminka svírat úhel 90 stupŇů
a jak se tak pěkně přitisknou nožičky, to se pak miminkům pěkně prdí :wink:
správný tygřík dle rehabilitační sestry Kiedroňové http://mladazena.maminka.cz/scripts/detail.php?id=295274

toto je špatně držený "tygřík" http://malysvist.blogspot.cz/2009/12/na-tygrika.html
6. únor 2014 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste nám opravdu pomohly kapky BioGaia. Dává se 5 kapek denně, já dávala ráno 3 a večer 2 kapky a malému opravdu rychle zabraly.
6. únor 2014 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste souhlasim s tygrískem, me se take osvedcily kapicky BioGaia, Máťa na ne trpel dlouho a hodne. Ale upozornuji,ze jsou az od jednoho mesice veku.
6. únor 2014 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ev.ka tygříka děláme, i jiné polohy, cvičíme nožičkama...všechno to malé zjevně pomáhá, ale stejně ty bolístky jsou.. byla jsem u paní Kiedroňové na kurzu Něžná náruč rodičů, tak jsem proškolená :slight_smile: teď tam budeme chodit na vaničky, tak se moc těším, každý pohyb je na prdíky výborný.
@tygrisek09 @mishakk no mě právě odradila kamarádka, která je zkoušela, ale její chlapeček je odmítal, hrozně mu nechutnaly.. a ani to nepomáhalo.. tak nevím, přeci jen jsou dost drahé.
Teď jsem dostala radu nechat večer pořádně vyprdět s rektální rourkou, tak to asi zkusím, máte některá zkušenost s ní?
6. únor 2014 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek