• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
@dijakisch No to by ma tiež zaujímalo, ako ste na tom so šatkami...my sme u malej mali tzv. babyvak, ten bol super na mesiac dva, aj sa jej tam páčli, ale je to len na jedno plece, takže potom keď mala bola ťažšia, a v chrbte seklo mňa aj manžela, tak sme to odložili preč. Teraz som si načítala niečo málo o šatkách a kúpila na bazárku 4,5m (poučená, že má byť čo najdlhšia)....no asi sme s mužom sloni, alebo čo....lebo keď to viažeme podľa videonávodov, tak oni to tam obtočia okolo seba 4x a my maximálne 2x a šatka dojde :frowning2: Takže aby to bol bezpečný úvaz, potrebujeme asi aspoň 7metrovú....ale obecne mi to šatkovanie, pokiaľ sa nepreháňa, príde celkom fajn nápad. To preháňanie myslím - videla som minule mamičku, ktorá mala 30kg aj s topánkami a na sebe uviazané asi 4ročné, vzpierajúce sa dieťa....to nebolo pohidlné ani pre ňu, ani pre toho malého.
10. únor 2014 v 18:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@dijakisch ale jo, reagovalai na to vsichni, ale kazde vizite jinak :slight_smile: koupali mi ho, natirali, dostaval i calciovku do pusinky. Na doma mi doporucili koupat v dubove kure a kdyz jsem ji dnes konecne sehnala tak mi lekarnice rekla ze to je pouze pro dospele a pro deti do 3 let vylozene zakazane dle navodu :slight_smile: ale ja ho vykoupala i doma v hypermanganu a kdyz v nedeli dosla doktorka na prohlidku tak na sobe nemel ani flicek, uz to ma uplne krasne. Cert vi co to mel, otiram ho cernym cajem a mazu jen bio olejem z lekarny a nejim nic drazdiveho, koupila jsem jiny praci prostredek i kdyz tim to asi nebylo neb vytahuju stale predem vyprane veci a uz to nema.

Satky - ja mam a prvniho syna jsem doma obcas nosila neb chtel porad chovat a to se proste nedalo, v satku mi usnul a ja ho pak odlozila. Ted jsem jeste nepouzila ale rozhodne to nezatracuji, na cestu do skolky kterou mame 100 metru se rozhodne nebudu tahat s kocarkem. Na obcasne noseni proc ne, pokud si ho spravne uvazes a dobre do nej miminko ulozis aby bylo ve sptavne poloze! Z odborneho hlediska jsem zasadne proti tomu aby to zcela nahrazovalo kocarek nebo spanek na rovne plose cely den. Me to u prvniho syna vazne moc pomohlo - ulevilo to hodne bolavym zadum a mela jsem aspon na chvili volne ruce na domaci prace :slight_smile: Planuji na jaro jeste koupit ergonomicke nositko Kibi.
10. únor 2014 v 18:33  • Odpověz  • To se mi líbí
ja jsem v šátkování úplný začátečník
staršího jsem měla jen v ergo nostíku Beco Butterfly, ale až staršího.
Úplné mimi jsem nechtěla nosit nakolmo, tak jsem pořídila šátek, že budu nosti v "kolíbce".
No zkoušela jsem to už několikrát a vždy mám Martínka moc nízko :frowning2: rozhodně mu nedám pusu na čelo, což je takové poznávací znamení, že je dobře vysoko...
No s druhým starším rarachem na krku asi nemám šanci dojít si na kurz vázání :frowning2:
10. únor 2014 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Super. Potesili ma vase odpovede. Pri Mii som sa rozhodla satkovat. Velmi tuzi byt v mojej blizkosti. Stale by milezala na hrudniku aby pocula tlkot mojho srdca. Ale pri dalsich 2detoch .... tak to nic pre nich neurobim. Zhanam satku a mozno nejaky kurz viazania v Prahe. Pridal by sa niekto na kurz ???
10. únor 2014 v 19:32  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj maminky, po delší odmlce jsem vás přišla pozdravit, jakpak se všechny máte? :slight_smile:
Karolínka začíná být trošku aktivní a předvádí nám, jak umí křičet :grinning: no včera byla úplná krizovka, už jsem večer sotva lezla, asi si to chvilkama moc beru, nějak to na mě dopadlo. Ale jinak krásně prospívá, jen prostě občas je najedená, v suchu a teple, ale pláče jako by ji na nože brali :rolling_eyes: a je schopná to vydržet klidně i hodinu, no hrůza. Ale snad se to nějak usadí.. vím, že ji trápí ty prdíčky, díky moc za rady, tak asi fakt nějaké ty kapky zkusím pořídit.
Dneska jsme absolvovaly první plavání ve vaničce a byla to naprostá paráda, Káje se to líbilo a pěkně ji to unavilo, prospala jen s pauzama na kojení úplně celé odpoledne :grinning: tak mám radost, protože jí ta manipulace zjevně pomohla i na bříško, no bomba. Ale taky se trošku bojím, jaká bude noc, když teď tak nádherně spinká..... :sweat_smile: :slight_smile: no uvidíme.
Já jsem šátek nezkoušela, ale určitě může hodně pomoct, když miminko nedá jinak a chce se za každou cenu nosit...možná u něčeho takového taky skončíme, ale nerada bych. Už si nepamatuju konkrétní důvod, ale v tom klubu, kde jsem byla na předporodním kurzu péče o miminko a učili nás tam správné manipulaci (teď tam chodíme i na ty vaničky), tak tam byly poměrně zásadně proti... ale jak říkám, už nevím přesně proč.
10. únor 2014 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@dijakisch ja vim ze obchod branakdetem.cz ktery je v brne a v praze prodava satky a hlavne poradaji ty kurzy, je to na chvilku a myslim ze aj za par korun. Ja tehdy taky byla na kurzu v ramci predporoniho kurzu a je to rozhodne lepsi, naucit se kolibku sam dle internetu je asi nemozne :slight_smile: ale na kurzu je to za 5 minut, nebo nejaka kamaradka ktea to trba umi by tez stacila. Ale aby to nebylo pohybovemu vyvoji skodlive tak bych ji tom nenosila dlouho a stridat strany napravo a nalevo hlavickou.
10. únor 2014 v 19:49  • Odpověz  • To se mi líbí
přidala jsem nové fotečky Karolínky od paní fotografky do nového alba, tak se mrkněte, když budete mít chvilku :slight_smile:
10. únor 2014 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
11. únor 2014 ve 22:05  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Dala jsem 2 profi fotecky. Nas maly model byl vzornym a poslusnym modelem. Jinak jak to zvladam? No holky,mam tu jeste do konce tydne mamku,ale i tak je to docela honka. Vubec nevim jak to budu delat s jejich spanim. Budi se najednou a ja se nebudu moct roztrhnout a to jeste netusim kdo bude jezdit pro dcerku do skoly :worried:. Dnes mam prvni placici krizi. Maly nechtel jit spat a od rana se vzteka :sob:. No musim si na to zvyknout......
12. únor 2014 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@mishakk drzim palce. Zvladnes to. Nahodis si nejaky denny ritual a ten sa bude aspon rok opakovat. Si sikovna a nieco urcite vymyslis :wink:
13. únor 2014 v 08:32  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Baby!!!!! V sobotu hlasia 12C ....juchuuuuuuuujuhjuu
13. únor 2014 v 08:33  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
@mishakk musi to byt honka ale urcite najdes nejaky system a myslim ze ne treba si davat zbytecne vysoke cile a smirit se stim ze holt obcas bude nektere dite chvili plakat... Super matky neexistuji :wink:
Koupila jsem ten Eco cosi prostredek co jsi psala a chci se zeptat jak ti to pere? Me zustalyna bilych vecech zlute skvrny od mlika :unamused:
@dijakisch to je teda fuj!! Ja chci zimuuuuuuu a sniiiiiiiih
13. únor 2014 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz Ja mam k tomu jeste malou krabicku ecoveru na skvrny a ten mi to opravdu vycisti a pak to hodim do pracky s ecover praskem a mam od nich i avivaz,ale tu na ty maly vecicky nepouzivam.
Mate pravdu,asi si budu muset rict,ze vse stihnout nemuzu a smirit se s tim. Ono to nejak dopadne. Dnes jsem pozitivne naladena,takze uz vse vidim zase trochu jinak :smirk:.
@dijakisch To je super. To uz bzchom mohli mozna i ven. Kdy jste sli poprve ven? Ja mela obe deti letni,tak jsem to nemusel resit. Ale zimu,kdyz je snih....taky miluji.
13. únor 2014 v 10:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@mishakk aha. Ja koupila nejaky ecover 0 kde neni vubec zadna vune ani nic tak mozna uz je to moc nechemicke :slight_smile: my jsme byli poprve venku v pondeli, to mel Teo presne tyden a vcera podruhe uz i na dyl, vedla jsem Matyho do cviceni. Kdyz se narodil maty tak jsme bjyli venku az kdyz mel 2,5 tydne ale to bylo -10 a tak jsme cekali na aspon -5 a to mi pediatricka rekla ze uz mame jit ale pred tim ho zvykat par dni u otevreneho okna - oblect jako do kocarku, dat do fusaku atd a pobyt treba 20 min u otevreneho okna nabo ho dat v kocaru doma pod okno. Takze myslim ze tyhle teploty kolem 8st jsou uplne v pohode na prochazku venku :slight_smile:
13. únor 2014 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mishakk vonku je krásne teplúčko. my sme išli s Miou von ked mala 10dní a krásne si zvykla. Dokonca si to vyžaduje každý deň. Keď sa mi nechce - napr. včera - obliekla som ju a šupla pod otvorené okno. :wink:
Takže v sobotu kluuuudne ideme VŠETKY VON !!!!!!
13. únor 2014 ve 12:36  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
ahoj,mamky :slight_smile: přeji Vám krásný valentýnský pátek....jen jsem chtěla podat hlášení :slight_smile: Kačence bylo včera šest týdnů (neuvěřitelné) byli jsme u paní doktorky na kontrole v poradně....tak máme 4150 gramů a 53 centimetrů (pro srovnání při narození 2890 g a 49 cm)
maličká prospívá skvěle a za tři týdny nás čeká očkování
proto se vás chci zeptat...paní doktorka nám nabídla k povinnému očkování ještě pneumokoky a rotaviry....pneumokoky dáme bez diskuze, ale ty rotaviry....co vy na to? už jste nad tím přemýšlely? a jak to plánujete vy?
jinak jsem se ptala na naušničky, paní doktorka říkala, že po prvním očkování, takže za tři týdny se domluvíme, kdy bychom je dali...
a to je dotaz druhý...jak jste na tom , mamky, co máte holčičky s naušničkama? budete dávat? a kdy?a budete dávat píchat klasickou cestou a nebo nastřelovat? paní doktorka pouze píchá...a mně přijde tedy asi lepší nechat píchnout sterilní jehlou u doktora, než někde v salonu, co vy na to?
jinak to dneska vypadá zase na krásný den, maličká teď kouká s tatínkem na hokej :slight_smile: já se jdu pustit do žehlení, nejstarší se nám dnes vrací s lyžáku, tak mi zase navalí špinavé prádlo za celý týden a Kubík se vrací z prázdnin u babičky, máme tento týden jarní....
jinak jsem samozřejmě zaregistrovala vaši debatu o šátkování, já vůbec žádnou zkušenost nemám...nějak jsem tomu nepřišla na chuť, nikdy jsem to nezkoušela...ale samozřejmě nemám slov proti.....já jen mně prostě nějak nesedí, že děťátko neleží na rovném, kvůli zádíčkům, asi bych měla trochu strach, že to nebudu dělat dobře a jen bych malé uškodila...no ale co už :slight_smile:
mějte krásný den....:slight_smile:
14. únor 2014 v 09:22  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova ahoj vcera som na teba myslela, ze co je s tebou. Dlho si nepisala. To je nadhera ako krasne pri rala. Len tak dalej. A prikrmujes umelym mliekom???? My ideme k dr v londelom. Tak podam hlasenie o nasich mierach :slight_smile: ockovat planujem aj ja. Ale o tych rotaviroch si musim este nastudovat. Podam info neskor.
Nausnicky dam nastrelit. Prvej dcere prepichovali u dr a veeeeelmi plakala. Robili jej to asi pol hodinu a dalsiu hodinu som sedela u dr v ambulancii co sa Letty nevedela ukludnit. Bolo mi do placu. Takze na mil% nastrelujeme okolo 1rokA.
To satkovanie - ked som v minulosti videla deti v satkach tak som si hovorila ake trafene matky su to... ale dneskex nasa Mia je stale na mne nacicnuta ... tak v tom ssatkovani vidim aj vyhody. Ruky by som mala volne amohla by som urobit co-to pre ostatnych surodencov. Takto len ssedi.m alebo chodim. Miu drzim v jednej ruke narazenu na prsniku a s druhou rukou sa snazim robit kadejake ine veci...... zisiel by sa mi este jeden par ruk :grinning:
14. únor 2014 v 11:09  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova Malinka vam prospiva nadherne. Zavidim,ze uz mate sestinedeli za sebou. K prvnimu dotazu: ja dala Máťovi obojí....jak pneumokoka tak rotaviry a to z toho duvodu,ze kolem nas byly dva pripady mych kamaradech a skoncily s detmi na kapackach v nemocnici a pry to nebylo nic prijemneho. Deticky jsou totalne dehydrovane.
Druhy dotaz: ja nechala dcerku pichat jehlou a uz bych do toho asi nesla,brecela jsem s ni. Strasne plakala. Od kamaradek vim,ze pri nastreleni to skoro ani deticky necitily a hlavne se jim to lepe hojilo. Neboj to taky nejsou zadni amateri. Do salonu bych asi nesla,ale dnes to delaji i zdravotnici. Zkus se u vas zeptat.
Jinak ja se musim pochlubit,ze zatim mame strasne hodne miminko. Budi se v noci 2x-3x za noc a hned zase spinka a pres den take dost spinka a kdyz ne,tak se mazlinkujeme nebo lezi u nas v kolibce a ani nezaplace. Doufam,ze nam to vzdrzi :blush:.
@zuzuzuz O vikendu tedy razime ven na prvni prochazku :blush:. Uz se tesim.
Ten ecover je bez vune,to je schvalne a opravdu by nemela z nej byt zadna kozni reakce.
14. únor 2014 v 11:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,
@mishakk my tez mame takve miminko, tady do vcera, byl chvili s babickou a pak mi ne a ne usnout a dnes uplna katastrofa, ale byli jsme se fotit a porad jsme ho chudaka budili tak to zatim pricitam tomu i kdyz doma ho jen tak neco neprobudi :unamused: v noci se budi 2xale nekdy i 1x :slight_smile: doma je nastesti moc hodnoucky, kdyz nespimka tak lezi a kouka a muzu se venovat domacnosti a druhymu synovi. Doufam ze to nezakriknu!!
@ventilkova rotsviry tez ted resi , ale po precteni vsech letacku nevim zda jo ci ne neb pisou ze to ochrani deti jen do 3 let a to moc s rotavirama do styku stejne neorijde, ale co tedy pak? Ve ctvrtek jsem do poradny tak se chci zeptat, u Matyhi to nackovano nemam, sice jsem chtela, ale mela jsem tehdy blbou doktorku a ta mi rekla ze je na to cas a pak uz najednou bylo pozde... Ale ted stejne vaham, zalezi jak dlouho to dite ochrani a podle tohi uvidim.
Nausnice tedy nereim ale mne je treba doktorka pichla jehlou nejak spatne a hnisalo mi to stridave az do puberty, pak jsem si je nechala nastrelit do jineho mista, nastreleni nebolelo fakt skoro vubec, takove decentni pichnuti a vubec jsem neplakala :grinning: a zhojilo se to okamzite. Takze kdyby moji kluci chteli nausnice tak nastrelit :grinning:
14. únor 2014 v 19:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova a vcera bol manzel v Pardubiciach..... kebyze to viem skor tak by som ta prisla lozriet. Mozno nabuduce :wink:
15. únor 2014 ve 21:51  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@dijakisch jeziiis, to je skodaaaa!!!! Ach jo
16. únor 2014 ve 20:02  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Krásny slnečný deň Vám želám dievčence. Tak boli sme v poradni... neuveriteľné číslo Mia hodila na váhe.. za 3tyz pribrala 700g... teraz má 4470g ... odpadávam z nej... :grinning: :grinning: :grinning:

Máme krásne slniečko tak ideme von, nie ???? Moje detičky majú prázdniny tento týždeň, tak mám o zábavu postarané :grinning: ideme na Ladronku :wink:
17. únor 2014 ve 12:58  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
17. únor 2014 ve 14:29  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@dijakisch tyyy jo ;) to je tedy kus zensky ;))) odpadavam taky :slight_smile:)) to je kraaasnyyyy ;) ji ak dneska jsem si udelala ooobr prochazku a ted umiram unavou a asi za chvili odpadnu ;) ale den byl krasnej a jen vic takovych ;))

Jinak my jsme bohuzel definitivne na lahvi ale uz nemam a i kapicku ..... Strasne dlouho jsem se tim trapila, ale co zmuzu, kdyz to nejde... Byla jsem z toho hrozne ve stresu, ale rozhodla jsem se, ze kdyz to tak ma byt a mala je spokojena, tak to tak proste je.. Od te doby, co jsem se s tim smirila, se uklidnila i mala a je to naprosto spokojeny miminko ;)

Jinak teda tvoje holcicky jsou naaaadherny!!!!! A co ma malicka vlasku;) nase Kacka ma jen takove chmyri je jako broskvicka ;))

Moc se tesim, az se potkame !!!
17. únor 2014 ve 20:31  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@dijakisch to je hezka vaha :slight_smile: holky jsou krasny!
@ventilkova spokojeny miminko je nejdulezitejsi, a nestresovana mama taky, taky jsem se s prvnim synem s kojenim vytrapila a sice jsme to nakonec vybojovali ale pamatuju si to jak to bylo na palici :frowning2: aspon muze krmit i tatinek a ty si muzes dat delsi spanek v pripade potreby. Flaska ma i sve vyhody :wink:

My jdeme do poradny na14denni prohlidku ve ctvrtek tak jsem zvedava jak dopadneme, malej ma sice velky apetit a vypije hodne ale zase toho potom aj dost vyblinka no a kolik je toho v pline :astonished: co pouzivate za plinky? Ja driv pouzivala u novorozence huggies a pak pampers premium care, jenze huggies uz se ted neda koupit ve velikosti 1a2 a pampersky mam porad procurane a prokakane skrz nebo to vytece vrchem, prevlikam tak 5x denne mokre obleceni a v noci tez, uz fakt nevim zda tak moc cura nebo jsou ty pliny blbe...
18. únor 2014 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz my pouzivame z dmdrogerie babylove. Som spokojna
18. únor 2014 ve 12:40  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz my používáme látkovky, doporučuji Bamboolik, česká firma se sídlem v Brně :wink:

jinak taky máme doma otesánka, za 12 dní jsme u paní doktorky navážili 600g přírůstek, na 3,87 kg v 16ti dnech života...
je to fakt nezvyk, první synek měl 3,89kg v šesti týdnech :grinning:
18. únor 2014 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ev.ka jeeee diky, ale latkovky jsou jediny pliny do kterych nejdu :slight_smile: v tomto jsem lina matka a vydobytek moderni doby - jednorazove papirovky povazuji za skvely vynalez :sweat_smile: navic dost cestujeme tak to by pro nas nebylo tahat s sebou neco pocuranyho... V lepsim pripade :grinning:
@dijakisch ty jsem zkousela u orvniho syna a z tech se mi zase dycky oprudil na zadecku, ale kazdy zadek je jiny, tak asi taky zkusim u Tea a uvidime. A jsou jemne? To uz si nepamatuji, Teo ma z hrubsich plinek zase takove podrazdene stehynka od okraju plinky, ty pampersky premium care jsou jemnoucke a nevadi mu :unamused:
18. únor 2014 ve 13:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz neviem ci su jemne. Ale pampers sa mi zdaju zbytocne drahe. Baby love mam odskusane uz pri druhom synovi. Nedrazdia pokozku - kn bol totiz fajnovka na plienky. Tak sme skusali kadeco ... dm sa osvedcila aj kvalitou aj cenou...... prvej dcere vyhovovali tesco fialove plienky. Kazdy zadocek je iny. Ja napriklad Mii nedavam ziadny kremik na zadocek. Po kazdom mala este viac cerveny zadok... tak a nekremijeme :slight_smile:
18. únor 2014 v 15:59  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzuzuz ahoj, no, a jakou pouzivas u Pampersek velikost? My teda mame zatim new born a rozhodne se mi ani jednou nestalo, ze by se mala procurala... Jen na zacatku a to jsme pouzivali tu velikost do sesti kilo... Kdyz se v noci nepokaka, tak ji prebaluju az rano od vecera a ma poradne nacuranou plenku ale ze by mela mokre obleceni?
Jinak taky jsme meli od Baby love, ty jsou taky bezva, mam v DM registraci takze vysly levne ale ted ve slevove knizce nejsou a protoze jsme koupili ta velka baleni Pampers premium care za 268 korun v akci a bylo to jako jasna volba ;)
18. únor 2014 v 17:19  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek