• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
autor
Jinak co se tyce latkovych plen, to by me tedy opravdu nenapadlo, ti uz nevim kdy bych jeste prala... Navic si myslim, ze porizovaci cena a pak naklady na prani, elektrina, prasek a prace.... Mne to proste prijde ze je to jen nejaky modni trend a kdo se nevraci k latkovym plenkam je divnej ;) ale to je múj nazor, rozhodne nezatracuju mamky, ktery je pouzivaj... Ale za me, se trema detma ani nahodou ;)
18. únor 2014 v 17:25  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova no velikost 1 tajze newborn, paknuz delaji jen 0 a ty jsou pidi oro nedonosence. Ta velikost 1 mu sedi akorat, spis si rikam jestli nedam 2, ze treba pro vetsi deti bude lepsi savost. To u nas nehrozi ze by se v noci neprebalovalo, ma to nacucane fest a k tomu mokry overal... Navic tam ma dycky i michane vajicka :slight_smile: Nevim zda ma velky proud pri curani ci co :slight_smile:
18. únor 2014 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jinak pampersky maji za dobre ceny dlouhodobe na mall a jeste ti to divezou zadarmo domu kdyz si vezmes vice baleni @ventilkova
18. únor 2014 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahojte dievčatá. .. tak po dnešnom dni som sa rozhodla, že idem naozaj šatkovať. Miu uložim do postielky ... mrnčí, zoberiem si ju na ruky, zaborí si noštek k mojmu krku a spinká... položím ju do autosedačky, mrnčííííí až plače .......... zoberiem si ju na ruky, oprie si o mojju bradu hlavičku a spinkáááá ............. šľahne ma.. toto bolo aj včera, nič som nespravila. Je to poriadna prísavka jedna :grinning: :grinning: milujem ju..
aku ste mali noc ??? my celkom fajn, Mia spala s nami v posteli :grinning: aspon som nemusela vstávať, iba som jej vytiahla prsko a papkala si .. :grinning: potom sa sama odtiahla a frnela si spokojne dalej... tie bábatká sú inteligentné už od narodenia :slight_smile:
19. únor 2014 v 11:32  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova no ja to pro moderní trend rozhodně nedělám .. ale pro zdraví mých synů! ekonomická stránka je dalším plusem lákových plen...
koho to trošku zajímá mohu doporučit tyto stránky
http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/odvracena-strana-plenek
http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/navrat-latkovych-plenek

a ta ekonomická stránka?

První 3 měsíce - 8 plen denně, do 2 let - 6 plen denně = více jak 4.500 plen

Průměrná cena 4,6 Kč

=21.000 Kč (orientačně)

A to jsme nepočítali, že

kolikrát jedete do konkrétního řetězce autem, jen abyste vyhmátli slevu
stává se: přebalím - šplouch a přebalujeme znova
nepočítali jsme, že občas se přepočítáme a zásobu plenek na víkend u babičky podceníme a musíme vyslat manžela koupit plenky - možná autem a taky bez akce!

Látkové plenky

A na kolik tak vyjde látková výbava?
Látkovat můžete s výbavou od 5.000 Kč výše.
Standardní výbava se pohybuje kolem 8.500 Kč pro plné přebalování do látky.
Praní 2-3x týdně, cena jedné náplně dle typu pračky a pracího prášku 15-20 Kč
3 Kč voda
10 Kč za elektřinu (2kWh)
5 Kč za dávku pracího prostředku

260 pracích cyklů za plenkovací období * 17 Kč = 4.400 Kč za praní.

Navíc do pračky můžete dát i další prádlo, abyste nemuseli na pračku čekat. Samotné pleny byste prali např. jen 3x za 14 dní a tím si můžeme počítat ještě nižší náklady na praní plenek.

Takže počítejme 8.500 + 4.400 = 12.900 Kč

Náklady se enormně snižují při používání výbavičky na druhé děťátko.

Navíc plenky se dají dál prodat!

Nezatracuji ty, co používájí jednorázovky... ale není třeba odsuzovat látkovky :wink:
My třeba používáme jednorázovky na delší dovolenou (na víkend beru látkovky) a pak kupuji dm babylove nature - což jsou ekologycké plenky
19. únor 2014 v 11:45  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ev.ka ja jsem nerekla, ze latkovy plenky odsuzuju.

My rozhodne nejezdime do "retezcu" specialne kvuli slevam na pleny, snad kazda rodina minimalne jednou tydne dela velky nakup, takze neni treba :slight_smile:

A dat malo plen k babicce na vikend? No... :slight_smile:)

Jinak co se tyce prani, asi si jen tezko dokazu predstavit, ze bych k pokakanym nebo pocuranym plenam pridavala jakekoliv jine pradlo... Natoz abych je kvuli prani trikrat za dva tydny uchovavala kdesi doma takto znecistene .... Ac treba namocene, vymachane - ale nikoliv ciste

Jinak mam uz treti dite, kteremu davam jednorazovky a nema ani v nejmensim pocit, ze bych snad jejich zdravi at uz sebemene poskozovala...

Pouze argumentuji, ze za me latkove pleny urcite ne a proc.

O odsuzovani nebylo ani sluvka :slight_smile: a ac tvoje argumenty urcite beru v potaz, i nadale je "latkovani" pro me pouze modni trend. :dizzy_face:
19. únor 2014 ve 12:28  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzuzuz my taky mame velikost jedna a maximalňi spokojenost tedy... To mi vas je docela lito, ze s procuravanim mate takovy patalie... Mozna vam nesedi nejak tvarem nebo co ... Mozna zkus zmenit znacku, nevim, co jineho poradit ...
19. únor 2014 ve 12:30  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@dijakisch ahoj mamko satkovaci ;))) no tak to mas tedy o zabavicku postarano ;))) Mia je asi poradnej zavislak, ze ;) hihi to si uzivas ;) ale co jindy uz to nebude a tak rychle vyrostou ....

Ja ted musim zatukat, mala minimalne tyden uz spinka mimo jidla celou noc a vubec neplace... Spinka ve sve postylce...

Jinak mam pocit ze ta naše princezna uz zacina vyzadovat rezim ... Takze kolem seste koupeme, pak uz v klidu v poloseru nahore v loznici krmime a pak ji dal do postylky a do dvaceti minut spinka, je to zlaticko ;)

Navic uz zacina malicko povidat a usmivat se na nas..... Takze uz je zabava ;)

Uz jsem zprovoznila i polohovaci lehatko a ona si me z nej pozoruje a je moc hodna, tak uvidime, jestli nam to vydrzi ;)

Maminy, chtela jsem se zeptat, jak jste na tom s vahou ? ;) no ja se sebou asi zacnu neco delat ;)
19. únor 2014 ve 12:34  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@ventilkova ono to zdraví se neukáže teď hned... spíš až Tvoji synové budou chtít mít děti...je to v těch článcích

"Vědci z univerzity v Kielu měřili u 48 chlapečků teplotu jejich šourku. Ukázalo se, že jednorázové plenky neumožňují normální ochlazování a zvyšují – na rozdíl od plen látkových – teplotu šourku o jeden stupeň Celsia. Nadbytečné zahřívání šourku patrně vede v dospělosti ke snížené produkci spermatu. Vyšší teplota je také dávána do souvislosti se vznikem rakoviny varlat."

" Podle informací z článku bylo v nejznámějších typech jednorázových plen (Benetton, Boots, Huggies, Sainsbury's a Pampers) v roce 2000 nalezeno stopové množství tributylu cínu, toxické látky, která poškozuje pohlavní hormony"

a problémy jako skladování a praní? zanedbatelné proti zdraví... a naše maminky to taky absolvovaly a zvládly to :wink:

ale už mlčím, toto není diskuze na téma Látkové plenky
19. únor 2014 ve 13:38  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@ev.ka jeste si neodpustim odpoved.... Moje generace nevidela latkovy pleny ani z rychliku a nemam pocit, ze by vzrustajici neplodnost u muzu mela duvod prave tady.

Jinak i ja uz jsem k tomu rekla vic nez dost, tato diskuze opravdu neni o plenach, to vim moc dobre, sama jsem ji zakladala. :slight_smile:)
19. únor 2014 ve 14:22  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova no ved ste najstarsie :slight_smile:
Aj ja sa uz tesim ked bude aky-taky rezim. Aspon mame skoro rovnake hodiny stravovania :slight_smile:
Steboceme si v posteli pravidelne od 5.00. do 6.00 :slight_smile:
No a ta vaha???? Cakam este tyz ked mi skonci 600nedelie a budem doma cvicit brusaky, nejake posilovacky na nohy... potom ti poviem ci to funguje.
19. únor 2014 ve 14:56  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak ja mam 6 kilo navrch ale jeste mam dost bricho, minule jsem se toho zbavilo cca za 3 mesice, tak uvidime, ja budu cvicit jen panevni dno a bricho uplne minimalne s tim, ale v lete se tesim ze zacnu trochu sportovat.

Ja proti latkovam nemam nic, ale at latkuji jini :sweat_smile: moje sousedka latkovala a sice se jeji chlapecek naucil v 11m na nocnik a byl bez plen, zato vyrvaval jak tur hned jak si ťrochu cvrkl a i ho to probudilo a tak ho musela prebalovat i na prochazkach v kocarku v zime a tak. Jako nic moc... Muj manzel vyrostl na jadnorazovkach pasovanych z nemecka a muzu rict ze s plodnosti nema absolutne problem :grinning: naopak, ani nevime kde jsme ke 2 detem prisli :grinning: jako nerikam ze na tech vyzkumech neco neni, ale takovych veci co zvysuje teplotu v sourku je... Panske pradlo, uple kalhoty atd
19. únor 2014 v 15:09  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@dijakisch Maty byl to same jak pises- na rukach spal, jak se odlozil krik... Satek nam to vyresil, usnul v nem mnohem tvrdeji nez na rukach a ja ho odlozila i se satkem do postylky a bylo. S chovacim ditkem fakt nic nezmuzes a neco clovek musi doma udelat, ze.... Kdyz ji v tom nebudes nosit 24h denne tak se o jeji zdravi bat nemusis.
19. únor 2014 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzuzuz no ja mam navic jeste deset kilo... Ale kdyz je shodim a dostanu se na svych puvodnich 59 , budu spokojena .... A jestli to bude za tri mesice nebo za pet tak to bude ;) muj Jenik mi tvrdi, ze pry se mu libim i tak ( kecal) hihi

No ja jsem ted vyzehlila hromadu pradla a uvarila gulas ... A ted si sednu k rychlobrusleni a budu koukat na Sablikovou...

A jeste mam jednu novinku... Pred pul hodinou jsem zjistila ze jsem dostala menstruaci ... Ach jo uz je to tady zaseeeeee ;))

Ale aspon je videt ze je vse v poradku... Pristi tyden jdu k doktorovi na kontrolu po sestinedeli, tento tyden ma dovolenou, tak to krasne vyjde ;) no a hned si pekne pozadam o antikoncepci ;) tri deti fakt staci ;))
19. únor 2014 v 15:39  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzuzuz jinak ja proti latkovani taky nemam nic a s tvym komentarem se naprosto stotoznuju ;)
19. únor 2014 v 15:40  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuzuz Take nakupujeme v mall. Ty akce jsou tam porad. My pouzivame pampers sensitiv. VYhovuji nam. S dcerkou jsme mely nejradsi take, jako nekdo psal , fialove tesco pleny.

@dijakisch to nosis Miu v tom satku?me hrozne odrazují ty úvazy. A mam pocit,ze si pak nemuzu ani sednout. Ja si ted pujčila takovy ten vak,mate s tim zkusenosti?

@ventilkova Na kila se me radeji ani neptej. Zrovna dnes jsem potrebovala neco na sebe,jeli jsme k Mudr.a chtelo se mi plakat,kdyz jsem se videla v zrcadle a nemela nic na sebe. Pribrala jsem 24kg (mela jsem 92kg), v porodnici jsem nechala 6kg a ted mam dole10kg (82kg). Bricho mam stale dost velke....no musim doufat,ze to pujde dolu.

A dnes jsme byli na kontrole s Mareckem a predstavte si,ze pribral za 14dni 1kg a vyrostl o 6 cm :blush:. Ma 3,90 a 52cm
19. únor 2014 v 15:48  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mishakk no,mam to dost podobny - s tema stavama pred skrini, ale rikam si, ze kdyz jsem zhubla dvakrat, zhubnu i potreti a basta...ono to pujde :slight_smile:
jinak na mall se urcite podivam :slight_smile:

páááni, tak kilecko za dva tydny :slight_smile: no, to je krásný přece :slight_smile: dětičky budou přibývat a maminky hubnout :slight_smile: já břicho skoro nemám...ale dost mi zůstalo přes stehna a zadek...tam já vždycky přiberu nejvíc...teď jak nekojím a splaskly mi prsa, tak mám pocit, že opticky jsem se rozšířila ještě víc, no děs, co ti budu povídat :slight_smile:
19. únor 2014 v 18:23  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova Taky se z tech kil zatim uplne nestresuji, jak pises,slo to 2x,pujde to i potreti :blush:. Menstruaci ti nezavidim,ale co nadelame, priroda to tak zaridila. Ja nastesti antikoncepci resit nemusim,pri cisari mi udelali rovnou i sterilizaci.
TVuj Jenik je uzasny stejne jako muj Fanda. Take mi stale rika,ze jsem krasna i s tema kilama,at se z toho nestresuji. Jsou uzasní :kissing_closed_eyes:.
Jo a mimochodem Sablikova byla vyborna. Stejne jako biatloniste ...
20. únor 2014 v 09:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj děvčata, jestli můžu, také se přidám. Narodila se nám 25. ledna holčička Anička, 3,25 kg a 50 cm. Kojení bohužel nevyšlo, už jsme také na UM. Mrzelo mě to, ale co už...
Malá je celkem hodňoučká, přes den spí dost, noci by se dalo říct, že taky, ale na to, že je na UM vstává dost často. Baští co dvě hodinky. Trošku mě to překvapuje. Je to holt žravec. U syna to myslím tak nebylo, ale už je to pět let, tak si přesně nepamatuju. Ještě je malá, tak snad časem ubere. Nebo myslíte, že na UM by neměla být tak často hladová?
20. únor 2014 v 09:17  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@terezkakoe ahojda ;) vitame te mezi nami a gratuluju ti k holcicce ;)

No ja s kojenim bohuzel taky dopadla blede, tak jsme druhy tyden na lahvicce, oplakala jsem to, ale uz to tak proste je... Mne tedy prijde, ze na UM by urcite mela jist mene casto nez pri kojeni, a to proto, ze pri kojeni nikdy nevis, kolik vypila, zatimco pri krmeni z lahve vzdycky ...
Nase Kacka basti cca po 3,5-4 hodinach a vecer koupu kolem seste, pak vypije 120 a ji cca v pulnoci o pul jedne a pak az rano pul sedma, sedma...

Kolik ji davas mlicka a jake?
20. únor 2014 v 09:52  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, tak my jsme dnes byli v poradně a rano pred skříni jsem si na vás vzpomněla - co na sebe?? :grinning:
No doktorka úplná nadšena nebyla, Teo přibral za 2 týdny 260g takze jsme těsně za porodní váhou 3750g a to je prej na hrane :( no vím ze toho sní hodne ale docela mi Blinka a pak si myslim ze všechno je v té plince. On je tak spokojeně miminko ze nevěřím ze by mu neco chybělo ale mam ho prej častěji budit a nenechavat to na něm, hlásí se mi přes den po 3-4 hodinách a v noci po 4-6 ale třeba dneska mi spal celou noc :dizzy_face: 9hod v kuse a po jídle spal dal zlatícko moje. Tak mam dilema, moc se mi ho budit nechce, krom toho ze se samozřejmě rada vyspim tak prvního syna jsem taky na radu lékařky budila a sice probíral více ale byl pak hodne mrzuty a uplakany...
20. únor 2014 ve 12:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@ventilkova No viď? Mě to taky přijde divný. Ale v noci vydrží max 3 hodinky. Dávám Hipp combiotik, páč trochu trpí na břicho, ale zkusila jsem kvůli tomu i jiné mlíčko, páč o tom Hippu se i říká, že je hladovější, ale výsledek stejný :( A tobě Kačenka po probuzení ve dne vydrží i nějakou dobu bez jídla? Ta naše hned po probuzení (cca taky po těch dvou hodinách) hned honí jídlo. Jsem z ní jelen...
20. únor 2014 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzuzuz ahoj zuz, no já prostě pořád nechápu za ty roky, co má kdo na tom chytrýho, že se dítě vzbudí na jídlo??? kristapána, vždyť když spí, tak prostě nemá hlad, ne? vůbec bych ho nebudila a dělala bych si to po svém....protože ho vzbudíš, přetrhneš mu spaní, stejně ti u jídla zpravidla usne, protože nemá hlad a chce spát, nesní nic a pak bude o to dřív plakat, protože bude mít zase hlad a pořád dokola....
já vím, že to určitě paní doktorka myslí dobře, ale myslím, že pokud nepláče, tak mu prostě ke spokojenosti nic nechybí...však se neboj....kdyby přibral kilo, zas by ti řekla, že ho překrmuješ :slight_smile: takže klid :slight_smile: treba na to bude mít někdo jiný názor, ale já si stojím za tím, co jsem napsala :slight_smile:
měli jsme v rodině starého pana profesora, jako že k němu chodila spousta dětí od nás jako k dětskému a ten prý říkal jedno : Když miminko spí, je to jako když se nají :slight_smile:
20. únor 2014 v 19:01  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@terezkakoe no myslím, že je důležitý, kolik toho vypije, jak pije....mě Kačka pije mlíko z lahvičky na dvakrát, tak třičtvrtě, musím ji dát říhnout a pak teprve dopije zbytek...jediný, co mě napadá je, že pije buďto málo, a nebo máte nevyhovující mlíko.
Jinak jak jsi se ptala, jestli se Kačenka hned shání po jídle, když se vzbudí, tak to je přece jasný, takhle malý miminka zajímá především jídlo...a obzvlášť po probuzení :slight_smile:

kolik malej vypije na jednu dávku?
20. únor 2014 v 19:04  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobre rAno zelam. Tato noc - cista hruza. Kazdu hodinu aj1/2 prisavka sa budila a chcela byt prisata... uz sa vie aj krasne jedovat ked jej nechcem dat. Uzasny pohlad na tie stvorenia. No a teraz si sladko spinkka a ja si idem urobit kafe ...... dalsie deti sa zobudia a treba ranajky pripravit a nejaky program vymysliet. Finishujeme s prazdninami...... takze zelam vam krasny slnecny a usmiaty den :slight_smile: dufam ze mi takato dobra nalada vydrzi az do vecera. Za dnesnu noc ma Mia odpusteneeeee
21. únor 2014 v 08:25  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Hih, to jsem napsala fakt špatně. No jasně, že jim jde hlavně o baštu. Myslela jsem jako, jestli ti mezi tím tedy celou dobu spí nebo vydrží pak napapaná koukat a později usne. Mě v podstatě mezi jídly spí a tím pádem, když se vzbudí dřív (třeba kvůli břichu), tak pak honí baštu také dřív. No chci asi zázraky od té naší je ještě malá. Snad se to postupně už upraví..
Jinak dávám 90 Hipp, ale zrovna včera na noc jsem provedla změnu. Páč dost blinká, dala jsem Bebu AR. Tak uvidíme. Teď byla noc cca o tom, že spala po třech hodinách. Jen máme vždy kolem třetí krizi. Nemůže potom zabrat. Nevím, že by ještě neměla den a noc :( No koukám, že mám dotazy jak prvomamka, ale jak se říká, co dítě to originál a malá pravda jede jinak než bráška :slight_smile:
Ale asi si říkám, že chci zázraky, šak nám budou teprve 4 týdny...
21. únor 2014 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezkakoe presne to - bude mat len 4tyzdne. Dopraj jej viac casu. My mavame krizu okolo 5.00. To je hore mrnka pozera sa a po hodine az zaspi.
Kazde dieta je ine. Netdeba ich porovnavat. Nasa Mia sa rozhodla ze nechce dudlik ale ako dudlik bude mat moje prso... :frowning2: ani jedno moje dietA toto nerobilo.... ale necham ju nech sa vysanti a o nejaky tyz -2 budeme opat skusat dudinku. Ale musim kupit iny tvar.

Takze.. kazdy len skusame co na nase deticky pasuje... vela stastia ... ale my MATKY to vycitime a budeme obaja spokojni :wink:
21. únor 2014 v 10:41  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@terezkakoe ahoj, me se sprvnim ditkem nejaky rezim zacal delat az po sestinedeli a ted s druhym prckem ktery ma 2,5 tydne taky nejaky rezim nehrozi, jedine snad ze v moci spi dele nez pres den, ale to je i tim tichem podle me, ve dne se ctyrletym ditetem doma ticho moc nehrozi :grinning: i kdyz jsme zavedli bodovy system a kdyz nerve jak pardal tak vecer dostane plusove body a odmenu a zabira tobteda dost, na to ze jsem myslela posledni rok ze je snad hluchy ze tak krici tak ted to dost ztumil :slight_smile:

@ventilkova me taky prijde ze buzeni deti maximalne nastve a orvni syn se mi sice najedl kdyz jsemnjo vzbuila ale byl pak takovy rozhozeny :( no kazdopadne jsem Tea v noci rozhodne nebudila, vcera jsme byli na ockovani a byl vecer uplakany a tak jsem byla rada ze spinka a je spokojeny. Jako mit malinkate miminko kolem 2,5 kila tam je asi potreba aby jedli a nappbiraki rychleji ale my mame uplne jine miry :slight_smile: kolik jste nabrali vy za ty 2 tydny? Ja se rozhodla tyden nic nemenit, za tyden si ho zvazim a rozhodnu se co dal, do poradny mame porad 4 tydny cas, to dozenem :slight_smile:
21. únor 2014 v 10:46  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@terezkakoe no to je různý, ale ona vůbec dost kouká, než zase usne po papání, ale už jí je sedm týdnů a to už je jiný miminko úplně, už začala i vypravovat, kouká na nás a usmívá se....třeba noc na dnešek byla až abnormální :slight_smile: usnula v půl sedmé.....a jedla až v půl páté a spala do půl deváté potom ještě.....a to tak že se najedla ihned usnula a vstala s úsměvem jako sluníčko, vytáhla 120 z lahve a doteď je vzhůru a moc hodná....
21. únor 2014 v 10:59  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zuzuzuz my jsme měli minulý týden v poradně na šesti týdnech 4150 gramů....u Vás bych to fakt nehrotila a počkala, jak se to bude vyvíjet...ale jak jsem už psala, pokud nepláče, tak mu - podle mě - nic nechybí
21. únor 2014 v 11:00  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek