• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
autor
@dijakisch di, už máš šátek?
21. únor 2014 v 11:01  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova satku som si kupila cez mimibazar. Cakam na dodanie..... :slight_smile:

S tou vahou babatka by som si hlavu nerobila. ... ja by som ocenila keby moje prsia boli priesvitne a videla by som kolko ta nasa buchta zjedla.... vidim ze asi najviac vazime. Ma 5tyz a 4470g :grinning: kto ma viac ??
21. únor 2014 v 11:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky, máte pravdu, přestanu nad tím bádat, je ještě malinká. Je třeba vydržet :slight_smile:
Já to jen v noci trošku víc řešim, páč jsem epileptik a zrovna noční nespaní je na to nejhorší. A já se pak bojím s malou nějak víc pobíhat, co kdyby náhodou...
Jenže to je těžký. S těma malýma miminkama se prostě člověk nevyspí a bez dětí si zase neumím představit život. Takže snad bude všechno dobré, beru prášky, které by měli pomoct na epilepsii, a Anička snad časem zmírní ty intervaly v noci. Alespoň prý stačí 4-5 hodin prospat, aby nebylo takové riziko záchvatu.
@ventilkova Na to už se těším, až začne trošku víc pokukovat a usmívat se. Je fakt, že co týden, to jiné miminko.
@ dijakisch My teď ve 4 týdnech navážili u mudr 4080g. Takže s naším žroutem vás určo brzo doženem :wink:
21. únor 2014 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dijakisch tak budu čekat na zprávy, jestli splnil svůj účel :slight_smile:
holky, musím se pochlubit...už podruhé za sedm dnů jsem dostala obrovskou kytici tulipánů :slight_smile: jsou moje nejoblíbenější :slight_smile: dneska mě to až rozplakalo....že prej speciální, je to druh "papouščí" jsou překrásný, zelenobílý...
přeju vám moc hezký večer..pohlaďte za mě všechna miminka....

jo..a jsem ráda, že vás mám!
21. únor 2014 v 19:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ventilkova my sme tiez radi ze ta mame.
A coze cozeeee... kvietky???? Od Jenika??? Ten sa cini ... hezky!!!
21. únor 2014 ve 23:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova juuu ty se mas :slight_smile: tulipany taky miluju ale co jsou papousci netusim, ale tipla bych si ze budou mit bohate kvetenstvi, ne? Takove nacechrane jako peri? To muj manzel teda kytky nenosi, spis nejake skadkosti a tak, pamatuji si jen 2 za celou dobu :grinning: a to na 30tiny a kdyz jsem mu rekla ze cekame prvni miminko :slight_smile: tu mam ususeniu i vystavenou.
22. únor 2014 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedna kocarkova od nas :slight_smile: po 4 letech si to trajdani s kocarkem po venku zase moc uzivam, zvlast kdyz vim ze uz je to naposled... A klasicke dospavani po vychazce doma. Ted uz ho teda nepredelavám a necham hio v kocare dospat pod oknem. Je tam moc spokojeny :dizzy_face:
22. únor 2014 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj děvčata, tak u nás dnešní noc celkem lepší, snad to nebyla jen náhoda. Vynechala jedno krmení, takže řekněme spala už po třech až třech a půl hodinkách. To už jde ;)
@zuzuzuz moc pěkný kočárek. A brácha jak zodpovědně veze. Náš malej jednou vyjádřil touhu, že teda poveze a vzal to takovým krosem přes největší hrboly, že jsem mu ho zase rychle odebrala :slight_smile:
Jinak nás prostě děsně trápí prďoši. Jinak by byla hezky spavé mimko. je vidět, že by ještě spala, ale ten prďanec jí prostě probere se řevem. No což, bude to asi jako u syna, vydržet, vydržet, vydržet :( Zkoušíme teda zase všechno možný, ale pomůže asi jen ten čas...
23. únor 2014 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@terezkakoe díky :slight_smile: bracha by taky vymetl vsecky vymoly a kere ale domluvili jsme se na pravidlech a protoze chce moc vozit tak posloucha a vozi umirnene :slight_smile: on je vubec z brachy uplne nadseny :dizzy_face:
24. únor 2014 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nas to braska zatim moc "nezere", ale jsem rada, ze alespon uznal, ze mamka ted vic skace kolem mimca a nedela treba nejake scenky.
Jinak se chci zeptat, jak uspavate mimca pres den. Mala pokud neusne, tak nikde nemuze zabrat, ikdyz vidim, ze je unavena. Zabere jedine kocarek. Tam ale bohuzel moc dlouho, pac ji tam vzbudi to brisko...
24. únor 2014 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
oprava: chtela jsem napsat, ze pokud mala neusne u JIDLA :wink:
24. únor 2014 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezis a další oprava (psala jsem to z mobilu a koukám, že půl slov chybí :frowning2: )
na konci mělo být: tam ale bohuzel moc dlouho NESPÍ, páč jí vzbudí bříšo...
24. únor 2014 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezkakoe no Matysek mi chce zase mahat az moc ale jsem rada ze se ucastni pece a neni smutny ze uz neni stredobod vesmiru :slight_smile:
Maly mi usne bud u kojeni, nebo si usne aj sam kdyz lezi treba pod kolotocem v ohradce, pokud ne tak v naruci. V kocarku je to tutovka. S temi prdiky to je blbe, ale v naruci ti neusne? V takovem klubicku by ji to mohlo ulevit aj na to brisko. Ja dam obcas malyho usnout do pelisku udelaneho z kojiciho polstare, miminkum je to orijemne, pripomina to naruc, a az spi tak ho prendam na rovne, ale treba by aj to male pomohlo, pokud mas kojici polstar teda... Prvni syn usnul jedine kdyz se sňim houpalo takze jsme chodili kazdy den 2x denne ven s kocarkem za snehu deste, proste porad, naucil se usnout pres den az kdyz mu byly skoro 2 roky... Jeste me napadlo zda jis mlecne vyrobky. Kdysi na pred porodnim kurzu nam rikali ze nektera miminka jsou citliva na mleko co ji/pije maminka a trpi na ordiky kvuli tomu. Neni to totiz tradicni vec co nadyma tak pokud hlidas jidlo a stejne vas to takhle zlobi tak zkus mozna to mliko omezit.
24. únor 2014 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezkakoe a nebo dat kocarek i domu :slight_smile: ja byla taky kocarkova a moje mama mela kocarek i v byte a uspavala me v nem :grinning:
24. únor 2014 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijakisch vážila jsem, když byl mrňousovi měsíc a navážila jsem 4,5 kg... no přijde mi, že mi kyne před očima. Starší syn mě 4kg v 6ti nedělích. Přijde mi, že jen vyřazuju a vyřazuju oblečky.
Příští týden jdeme na poradnu v 6ti nedělích, tak jsem zvědavá, kolik nám naváží. Zas abysme nedostali vynadáno, že se cpe moc... doktorky jsou nevděčný :slight_smile:
25. únor 2014 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ev.ka aaaaa to je krasna vaha. Ja sa vobec nestaram o to, co hovoria na vahu dietata. Ked mame proste tak dobre mliecko tak musia priberat, nie? Nasa dr ma taku starsiu sestricku - velmi zlata a prijemba - dala Miu na vahu spytala sa kolko vazila naposledy a na to mi povedala, ze mam kvalutne mliecko ked tak krasne pribera. Lrva sestricka , ktora nema blbe reci.

Dnez musim Miu pochvalit. Spala krasne 4aj pol hodiny..... konecne som sa vyspala vkuse viac ako 2hod. HuraaaaaaAAAAAAAAA
26. únor 2014 v 07:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojda, mamky....jak se máte? nám je zítra už neuvěřitelných osm týdnů....tak strašně to letí.....my jdeme do poradny příští týden ve středu, tak uvidím, kolik nám sestřička naváží...Kačka samozřejmě roste, ale nepřijde mi to nějak extra moc...ještě pořád se vejdeme do nejmenší velikosti :slight_smile:
jinak co se týče spánku, tak já koupu v půl šesté a většinou tak ve čtvrt na sedm v půl sedmé je Kačka tuhá v postýlce......budí se v noci jednou na jídlo cca kolem třetí a potom vstáváme v šest, ve čtvrt na sedm...takže to je parádní, snad jí to vydrží :slight_smile:
26. únor 2014 v 08:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Aj my este nosime vel. 56 :slight_smile:
26. únor 2014 ve 12:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj mamky, nějak zaostávám, koukám...:slight_smile: byly jsme s malou navštívit rodiče, a pak na prodloužený víkend v Krkonoších a nějak nestíhám. Tak to koukám, Karolínka má zítra šest týdnů a ve čtyřek vážila 4,3kg, už se jen tak tak vejdeme do velikosti 62, tvrdě vyřazuju malé věcičky a budu muset koupit nějaký pytel oblečků z bazárku :grinning:
Jinak naše malá se nějak rozjela, denně probrečí tak 2-3 hodiny a vůbec nevím co s ní.. zjevně je to ve chvílích, kdy by se ještě měla tendenci dojídat, ale tak po půlhodině pěkného kojení, nepomáhá vůbec nic a vydrží takhle v kuse plakat přes hodinu, pak na deset minut usne a po probuzení je to nanovo... začínám z toho lehce šílet, máme doma asi otesánka nebo co... :sweat_smile: jinak noci máme taky pěkný, usne tak kolem osmý, v noci se probudí většinou už jen jednou kolem druhé, a pak do šesti spinká, ale ty dny...když jsme doma a nic se neděje, je to docela hrůza :frowning2:
26. únor 2014 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak nas maly ma sice cca 3900g takze je zatim nejmensi ale velikost 56 uz mu teda neni, vkastne uz skoro od narozeni. On je dlouha zizala a nic nezapnu mezi nozkama :slight_smile: jenom s prodluzovacem co sem si koupila. Ja se malyho v noci snazila nakojit tak nejak pri spani, v porodnici mi to slo ze jedl a spal, na netu je o tom spousta chytrych reci jak se miminka prisajou reflexne aj kdyz spi no ale se mi to teda nedati a spi fakt tvrde a nic jo nerozhodi :slight_smile: takze sem se na to vykaslala, nebudim, necham to proste na nem, jen pres den kdyz je vzhuru tak mu zkusim nabidnout prso aj kdyz se jeste nehlasi a vetsinou si vezme i kdyz vypije jen malo, rooste fakt nema hlad.
Jsme ted sami doma, manzel jen se synem na lyze do Italie tak mam pohodicku a na starosti jen nejmensiho spuntika :slight_smile: mam jednu fotecku od fotografky, ma trochu delsi dodaci lhuty a moc prace, uz se nemuzu dockat na nase spolecne...
26. únor 2014 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ventilkova to ti teda spi luxusne, od ctvrt na sedm do 3 rana!! Takove miminka jsou za odmenu, ze? :wink:
@kluziste a co dudlik? Ten ji neuklidni? No nektere mimca proste breci :frowning2: oni toho zatim moc jineho neumi a tak proste breci, pokud vis ze ji nic nemuze chybet tak se to proste musi jen vydrzet :unamused:
26. únor 2014 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuzuz další nádherná fotečka, tyhle jsou prostě kouzelné :dizzy_face:
dudlík pomůže než zjistí, že z něj nic neteče :sweat_smile: no jo, já to tak beru, už víme, že má takové podvečery - asi mezi pátou a sedmou už neusne a je taková "protivná", hodně pláče, pak když začneme koupat, atd., hned je to lepší, po krmení pěkně leží v postýlce klidně i hodinku a kouká, než usne :slight_smile: to je zase moooc hodná :slight_smile:
26. únor 2014 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
no, tak já tedy musím říct, že ten náš spáč - Kačenka - dneska předčila všechna má očekávání...vstávala ve čtvrt na sedm, vykládaly jsme si v posteli, pak se najedla...koukala na mě v kuchyni z polohovacího lehátka, jak poklízím a chystám oběd...v deset se najedla znovu, pak se teda naprosto nehorázným způsobem pokadila.. :slight_smile:) no a já ji umyla, oblékla a šly jsme s kočárkem do obchodu nakoupit....a víte co? spala pak až do půl pátý...neuvěřitelný...teď je půl sedmé, je po koupání, po jídle, v postýlce a naprosto tuhá :slight_smile: přesně takovej byl můj první syn...druhej mi to vynahradil...to byl takovej vysírka, že to bylo něco neskutečnýho...takže že by se historie opakovala? :slight_smile: radši se nebudu moc radovat, abych si to nezakřikla :slight_smile:)

hezký večer, dámy :slight_smile:
26. únor 2014 v 18:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
ahojka, tak u nas take hlasim malou zmenu. Jak mi pres den nespala, zkusila jsem pevne zavinuti a docela to slo. Kdyz usla u papani, tak vytuhla i na tri hodky a kdyz mela usnout bdela, kdyz byla vzhuru, ale unavena, tak to bylo horsi, ale trosku to slo. Tak budem zkouset dal a uvidi se...jeste ji k tomu poustim takovy sum z usinaci hracky a kdyby vydrzela dudlat, tak by ta metoda myslim byla hodne dobra. Ale nechci to zakriknout, snad Karp nekeca a budem uspesni:slight_smile:
@ventilkova kacenka je opravdu za odmenu, drzime palce, at ji to vydrzi. Ja mela syna pravda taku space, tak mi to priroda ted vyvazuje. ale asi bych ji krivdila, maly i prirode. kdyz bych to secetla dohromady, tak toho za 24 hod prospi vlastne docela dost. Jen moc neresi ty intervaly v noci. Ale to jednou prejde.
Brisko se mi ted zda lepsi. Po mlicku Hipp krasne kaka a pridavam uz jen Espumisan. A sice se obcas krouti, ale da se to.
@kluziste a neni to take brosko? To byva casto nejhorsi takhle v podvecer...
26. únor 2014 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezkakoe ten večer to určitě bude bříško, ale ona má ty řvavé i jindy.. ale nakonec to není žádná hrůza, jenom mám pořád tendenci přemýšlet, jestli ji něco netrápí a nedělám něco špatně. Ale je fakt že v noci je zase zlaťoučká, včera usnula po osmé a krmila jsem ve dvě, a pak v pět a v osm, je to lepší a lepší a vůbec v noci nepláče, tak to je paráda :slight_smile:
Už jste byli na kontrole kyčlí?
27. únor 2014 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste my už jsme na kyčlích byli podruhé v pondělí....dál nás čeká kontrola zase za 6 týdnů a vše máme v naprostém pořádku :slight_smile:
27. únor 2014 v 16:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova no to se máte :slight_smile: my vyrážíme za chvilku na první prohlídku, tak snad budeme taky vzorový :slight_smile:
28. únor 2014 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky... mame tady slunicko :wink: dufam ze ste vsetky vonku :wink: my sme boli vcera na korculiach a mozno aj dnes pojdeme... este urobim kysnuty kolac, naobedujeme sa ideme von :slight_smile: zajtra ma byt 13C juchuuuuuuu JAR JE TUUU!!!!!!
2. bře 2014 v 11:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@dijakisch no, já venku nejsem, výhodou je, že máme dům, takže Kačku jen uvozím a chrupká si v kočárku na zahradě a já udělám spoustu práce...
dnes mi Jeníček zase odjel, právě je na cestě do Norska, vypadá to na dva týdny, tak uvidíme, jestli se to neprotáhne jako minule....
tak to bude trochu zajímavý, poprvé sama se třema dětma, bude to nářez, ale já jsem holka šikovná, já to zvládnu :slight_smile:
to je dneska krásnej den, že? sluníčko nás lechtá na nose...udělala jsem spoustu práce, už i trochu na zahradě :slight_smile: a upekla dva pekáče buchet :slight_smile: koukejte :slight_smile:
2. bře 2014 v 15:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
teeeda @ventilkova máš můj obdiv. Já sotva zvládnu poklidit a to si říkám, jaká jsem šikula ....a teď tady taková fotka plná buchet. Ty mi dáváš :D
Jinak je fakt, že doufám, že Anička taky tak bude spinkat na terase. Syn tak chrupal a to opravdu člověk pak stihne věcí. Malá ale teď spí jen za jízdy zatím. Doufám, že je to jen tím bříškem a za čas se to spraví...
Nás čekají kyčle za 14 dní, tak se taky trochu bojim, páč moc nedodržujem to široký balení. na začátku nám řekli, že jsou kyčle OK a že ho máme dávat jen preventivně a tudíž to pěkně flákáme. No uvidí se...
Kolik vám děvčata mimoušci vydrží mezi spaníma ve dne? Malá se často jen napapá a zase zabere, tak si říkám, jestli bych jí neměla už nějak udržet i bdělou. Ale asi blbost,co?
Teda to je hrozný, jak jsem všechno od syna už zapomněla. Teda alespoň tohle s tím mrňavým miminkem...
2. bře 2014 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek