• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v lednu 2014

17. ledna 2015 
@ventilkova hlavne veľa odpočívaj :sunglasses: aj ja to dnes robím. Práčka perie, cesto kysne na parené buchty ... zbieram silu na večer. Dcéra ma v škole vystúpenie k sv. Martinovi a potom lampionovy sprievod. Občas mi tvrdne brucho, beriem magne B6 a dokonca výsledky po odbere krvi mi vyšlo, že mám málo železa, tak ďalšie tabletky ma čakajú. fuj... ale čo už, musím .. a to nehovorím, ako mi odchádzajú nechty ... veľmi rozštiepené :cry: neviem, čo s tým .....
11. lis 2013 v 10:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijakisch Ahoj, zkoušela jsi nějaké komplexní vitamíny v těhotenství? Mně kamarádka doporučila femibion - sice je poměrně drahý, ale poctivě zobu od začátku a musím říct, že si vůbec nemůžu stěžovat na jakékoli problémy typu padání vlasů, třepení nehtů atd. Vždycky jsem se taky snažila zdravě jíst, ale teď je to pro mě docela fuška, protože nemůžu ani vidět ryby a moc ani maso ne, mně by bohatě stačilo pečivo s máslem a sýrem, tuny ovoce a hlavně sladké! :dizzy_face: :grinning:
11. lis 2013 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kluziste Ahoj, já taky čekám svoje první ... ale pro nás to bude překvápko, nevíme co se narodí :slight_smile:. Ohledně těch látkových plen - pořád nevím pro jaký typ se rozhodnout, je toho až moc na výběr. V poslední době mají maminky kolem mě dobrou zkušenost s klasickými čtvrcovkami, tak nevim. Komplet výbavu asi kupovat nebudu - asi nejdřív vyzkouším co mi vyhovuje. Jinak budu kombinovat s jednorázovými - na výlety, noc atd. :slight_smile: Sbíráš od někoho zkušenosti s látkovými plenkami?
11. lis 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucka_c Ahoj Luci :slight_smile: to jste teda světlá vyjímka, my byli děsně nedočkaví co se pohlaví týče, no to je dneska asi normální.. :grinning: ale to překvápko bude parádní, to je fakt! :slight_smile:
Pro látkové pleny jsem se rozhodla po pročtení všech možných srovnání na internetu, nikoho, kdo by je používal, bohužel osobně neznám. Pořád je mnohem víc rozšířené používání klasických jednorázovek. No nebudu Ti tady vyjmenovávat ty výhody a nevýhody, to sis určitě zjistila :slight_smile: nejsem žádná alternativní matka :grinning: jen to prostě považuju za lepší řešení pro malou i pro nás, takže tak. Na druhou stranu se ale znám a trošku tuším, že bych pak třeba sklouzla k tomu mainstreamu a přeci jen o něco jednodušší variantě, až bude mrňousek doma a fofr, takže jsem si řekla, že si rovnou nakoupím komplet všechno a prostě se s tím pak poperu :sweat_smile: :slight_smile: navíc jsem to pořizovala na veletrhu za lepší ceny. A naprosto nesnáším nakupování čehokoli, takže jsem teď ráda, že mám všechno pěkně doma v šuplíčku, už jenom tu malou prdelku do plenky a je to :wink: :dizzy_face:
11. lis 2013 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky máte už doma kočárky? Já už jsem se začala poohlížet, a už máme i vybráno, ale nevím jestli v 31tt není ještě brzy, co myslíte? Při prvním jsme ho kupovali až asi 14dní před porodem :slight_smile:
11. lis 2013 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@dijakisch snazim se dnes odpocivat, moc jsem toho v noci nenaspala, nejsem zvykla na prazdnou postel :( ja tedy obcas taky s briskem trosicku bojuju, ale ne nejak moc zasadne ...ale u nas je tady dneska opravdu krasne, i kdyz neni extra teplo....tak vezmu k rybnikum na prochajdu oba pejsky. Prijdu na jiny myslenky a jeste se projdu... My dnes taky mame lampionovy pruvod, ale uvidim, jak se budu citit, k veceru byvam uz dost unavena....... Jinak co se tyce nehtu, ja musim rict, ze jsem snad nikdy nemela lepsi...
11. lis 2013 v 10:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kesinka_z ;) no, ja mam kocarek doma uz asi tri mesice ;) jaky jsi vybrala? My mame tenhle ;)
11. lis 2013 v 10:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova Krása veliká :dizzy_face:
11. lis 2013 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste fakt? ;) ty jsi hodna!
11. lis 2013 v 11:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova Nenašla jsem na netu lepší foto :slight_smile: Je to Firkon Vario. Pro mě jsou to hlavně praktičtější kolečka "za sebou" protože nájezdy na kočárky jsou všude takto řešené, hlavně i ve škole, kam denně chodím pro dceru, tak abych s tím nemusela bojovat, nebo nechávat kočár venku a tahat malýho pokaždé ven. Ten tvůj je moc pěkný :wink: původně jsem chtěla také černý ten na fotce V-max, ale pak jsem se zamilovala do té zelené :grinning: :grinning: a z těch praktických důvodů chci kolečka za sebou :slight_smile:
11. lis 2013 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesinka_z taky moc pěkný, teda máte vybrané krásné kočárky!
My podědili po synovci tenhle:
11. lis 2013 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
a koukám, že "kolečkový" problém budeme mít taky :slight_smile: no tak snad nás moc nájezdů nikde omezovat nebude..
11. lis 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste ta fialová s šedou taky vypadá moooc krásně :slight_smile: Teď je tolik druhů a barviček, že se vybírá hodně těžce. Před 8 lety když jsem čekala dceru toho tolik na výběr nebylo :confounded:
A ty nájezdy bych taky jinak neřešila, po městě se tomu dá vyhnout nebo občas si nějak poradit, ale přeci jen do té školy chodím a budu chodit denně :slight_smile:
11. lis 2013 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ja si myslim, ze najezdy vubec nicemu nevadi i kdyz jsou ta nataceci kolecka... Uz jsem takovy mela a nemela jsem sebemensi problem.... Jinak kocarky vsechny krasny!!!!
11. lis 2013 ve 12:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ono jde o to, že ve škole nejsou nájezdy jako takový, asi jsem to špatně napsala, ale jsou tam "ohraničený kolejnice" a několikrát už jsem viděla maminky jak s tím bojují a rvou nahoru kočár jen po zadních, stejně tak i dolů. A on to není kousek, jsou to schody dlouhé jako do prvního patra. K mým rodičům do paneláku jsou před vchodem také schody, a na nich ty železné ohraničené kolejnice. :slight_smile:
11. lis 2013 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova tak já se taky přidám a trošku si postěžuju: tohle třetí těhu je asi pro mě nejhorší - když jsem čekala kluky, tak jsme stavěli barák a bydleli jsme u tchánů. Takže tchýně vařila, já ji teda pomáhala, ale neměla jsem na starosti celou domácnost. Teď 2,5 roku bydlíme sami, tak mám dva malí kluky, už jsem si celkem zvykla, ale ze začátku to bylo krušný. Mladší se narodil, když jsme doma bydleli 9 dní. Tchánovci sice bydlí jen 300 m od nás, ale s pomocí jsem se moc nedočkala. Pak starší začal chodit do školky jen na dopoledne, tak jsem ráno musela vypravovat oba dva a v poledne pro něj jít i s mladším (ten už byl ospalej, spával po obědě). Teď od září je to lepší, protože starší chodí na celej den, ale děsím se, jak to bude až se malá narodí. Snad mi ta tchýně konečně pomůže. Ona hlídá jen když jí vyloženě řeknu, když jdu třeba k dr.
Jinak na začátku těhu jsem špinila, tak jsem musela trochu zvolnit (což moc nešlo při klukách), v létě jsem měla hodně nízkej tlak (90/60), ale teď se to srovnalo. Cítím se teda pořád hodně unavená, když vařím, musím si sedat, protože mě bolí nohy jak dlouho stojím. Když spím, mám podložený nohy, ale asi mám nějakej syndrom neklidných noh, protože je pořád musím napínat a křupe mě v kolenách :wink: Prostě už aby to bylo za mnou a nastanou jiné radosti :wink:
Jinak výbavičku na prvních 4 měsíců mám, před 14 dny jsem konečně dostala nějaké věci od švagrové (půjčujeme si je navzájem), už jsem byla hodně nervózní, protože jsem nevěděla co mi půjčí a co ne. Mám fusak ještě po mně :wink: , zimní kombinézku, deku a to bude stačit. Do autosedačky mi fusak přijde zbytečný, když bude mít tu kombinézku. Kluky jsem měla v květnu, takže přes léto, ale na zimu taky spali krásně venku, respektive ve velkých mrazech spávali v garáži :grinning: . Máme propojenou garáž s hlavním vchodem, tak jsem je tam zaparkovala a dvě hodiny chrupkali :sweat_smile:
Já asi porodím o 14 dní dřív počítám, kluky jsem měla taky tak, takže na Vánoce už musí být všechno připraveno. Kočárek mám Tako polský, takový hrkač, ale snad ještě u třetího vydrží, bydlíme na vesnici, takže tady to bohatě stačí. Na další zimu budu mít úplně obyčejný, ale kluci v něm byli v 1,5 roce i s fusakem se tam krásně vešli, když tam seděli a bylo jim teploučko.
Zimy bych se nebála a když bude malá pořád spinkat, tak je to nejlepší. Až se oteplí, na jaře a v létě, už nebude tak malinká a bude to mnohem veselejší. :wink:
11. lis 2013 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo jinak jsem u prvního syna přibrala 13 kg a 4 kg mně zbyly (ale nějak jsem se nesnažila shodit), u druhého syna 11 kg a shodila jsem všechno (ty 4 kg pořád zůstávaly) a teď mám nahoře 7 kg, tak se snad do 10 vlezu.
Na krvi mi taky zjistili málo železa a teď beru Malhofer (nebo tak nějak)
11. lis 2013 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zuny no ja mam nastesti kluky uz do ela velky, treti rocnik stredni amprvni trida, takze to takovej zahul nebude... Ja bych to uz nejradeji mela za sebou, ach jo
11. lis 2013 ve 14:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova Dobré ránko, podávám referenci o včerejším úklidu :slight_smile: paní naběhla, rychle se tady zorientovala, během dvou hodin vyluxovala a vytřela celý dům takovým způsobem, že se dá jíst z podlahy :sweat_smile: :dizzy_face: tak mě to motivovalo, že jsem pak utřela prach a douklidila ostatní drobnosti a manžel večer taky nějaký svůj bordýlek, no máme tady teď naklizeno! :grinning: chtělo by to nějak zakonzervovat... :slight_smile: takže 100% spokojenost, přijde zase za čtrnáct dní a přemluvila mě, že se vrhne na okna :dizzy_face: takže paráda
12. lis 2013 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@kluziste dobre ranko, no tak to je ale naprosto luxusni!!! Je moc dobre, ze to splnilo vase ocekavani, tak to ma byt... Ja mam uz okna umyta, protoze jsme kvuli miminku vymalovali cely dum, takze toho uz jsem usetrena...tak to gratuluju, ze jsi s pani spokojena! Jinak mne od vcerejska nejak neni nejlip, hrozne mi tvrdne bricho a dokonce az tak, ze me to nenechalo v noci vyspat... Zitra rano jdu k panu doktorovi, tak jsem zvedava, co on na to... Snad se nic zasadniho nedeje;( takze jsem fakt rada, ze jsou kluci ve skole a naordinovala jsem si celodenni klid v posteli, a to doslova. Jen jsem dala barevne pradlo do pracky a udelala si snidani.
12. lis 2013 v 08:13  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova To mě moc mrzí, snad o nic nepůjde.. v minulých těhotenstvích se Ti to taky stávalo? Myslím teď to tvrdnutí. Mně se to teď stalo poprvé asi před týdnem e je to teda docela nepříjemný.. ale asi už v téhle fázi normální, ne? Hlavně pěkně odpočívej, když máš možnost, dobře že jdeš zítra na kontrolu. A nevzal by Tě třeba doktor už dneska? Abys měla klid..
12. lis 2013 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste kdyz ono je to asi normalni, v minulych těhotenstvich jsem to mela taky... Navic to vypada ze mala uz je otocena hlavickou doku a paradne me stoucha pod zebra je to zase neco jineho na tomsi proste musim zvyknout.... Navic jsem dve noci poradne nespala... To vis zavislak, kterymu chlap´odjede pryc na delsi dobu :( ale vcera jsem s nim ver mluvila, uz byli na miste, tak aspon to... Takze zkusim odpocivat, snad i trochu spat a ono bude snad lip... Kdyz ne, mam na doktora jeho osobni mobil, muzu mu volat kdykoliv
12. lis 2013 v 08:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ventilkova Určitě bude líp :wink: aspoň že máš mužíčka pěkně na místě, teď ještě ty tři týdny nějak vydržet viď. Ale nedivím se Ti, mně by se taky hrozně stýskalo, je to dlouhá doba, ale nakonec uteče, vážně :wink: Pusť si nějaký hezký veselý film a hned bude nálada lepší :slight_smile: já jsem se právě vrátila z dlouhé vycházky s pejskem po lese, vycházelo sluníčko, no nádhera :dizzy_face: akorát mi trošku to nadšení kazí fakt, že se budu muset zase po nějaké době vrhnout na žehlení :rolling_eyes:
12. lis 2013 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kluziste @ventilkova dobré ránko dievčence želám :wink: vidím, že každá máme svoje strasti v tehotenstve. Ale to všetko s týmto obdobím asi súvisí. Každé dieťatko v našom brušku si vyžaduje niečo iné ... ale my to zvládneme :wink: aj mne vcera tvrdlo brucho. Hodila som si magne a išli sme na ten lampionovy sprievod. ešteže sme išli len pár metrov. viacej by som asi nezvládla :grinning: Dieťatko mám tiež otočené hlavičkou dolu, takže parádne mi bubnuje do mechúra. Takže väčšinu času zo dňa som na WC :grinning: Od rána ležím v posteli a teším sa z jeho pohybov. je to neuveriteľné, že v takom malom priestore sa dokáže hýbať. Je to paráda. Dievčence, máme to už len za pár :wink: želám Vám krásny deň
12. lis 2013 v 09:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dijakisch Děkujeme :slight_smile: tak naše malá je nějaká děsná vzorňačka a hlavičkou dolů je otočená už asi dva měsíce, asi se už těší na svět :grinning: no taky podle toho kope a mele sebou, někdy se nestačím divit, co se mi to s břichem děje.. :sweat_smile:
I Tobě krásný den :wink:
12. lis 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zabudla som Vám napísať, čo sa mi snívalo.... tak vo sne som mala tak strašne velké brucho, že som si nevidela špičky chodidiel. bola to čistá katastrofa... musela som si poriadne dať nohu pred seba, aby som si ju vôbec videla ... čistý des... bola som rada, že to bol iba sen a hned som sa išla pozrieť do zrkadla, aké mám veľké brucho :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
12. lis 2013 v 10:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@dijakisch ahoj, píšu až teď, protože jsem usnula hned ráno a vzbudila se až teď, je mi trochu líp, tak snad mě čeká trochu klidnější odpoledne a hlavně noc....přemýšlím, že si magnesium koupím v lékárně, brala jsem ho i ke konci minulého těhotenství, tím asi nic moc nezkazím....nebo mám raději počkat, až zítra co doktor na to? jinak tvůj se je bezva :slight_smile: mně se nic nezdálo, připadala jsem si spíš jako v komatu než ve spánku
12. lis 2013 ve 13:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kluziste no tři týdny je pro mě hrozně dlouhá doba...my jsme spolu zvyklí být pořád, společně i pracujeme...takže je pro mě dost obtížný zrovna ke konci těhu se smířit s tím, že není a dlouho nebude....taky jsem ráno byla s pejskama...jenže mi nebylo nic moc, tak jsem udělala jen krátkou a zalezla do postele...malá se mrská o sto šest....tak je snad všechno v pořádku.....jako kdyby mi dávala najevo že se nic neděje....mám nějaký hlad, asi půjdu něco trochu sníst... :dizzy_face:
12. lis 2013 ve 13:23  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dijakisch To je hezký sen :slight_smile: dneska byla nějaká divoká noc, mně se zdál pěkně ošklivý sen, ani ho nebudu vyprávět. Tak snad ten dnešní bude veselejší, třeba jako ten Tvůj :slight_smile:
12. lis 2013 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ventilkova To Ti věřím, je to dlouhý.. ještě když se necítíš nejlíp. Tak snad Tě zítra u doktora uklidní a všechno je v pořádku :slight_smile:
12. lis 2013 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek