• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v listopadu 2011. Najde se tu někdo?

8. března 2012 
@epicharis sama jsem zvedava jak to bude :/ to zase bude vymysl politiku... :/ uz se tesim :((
31. bře 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nellyverca - jasně, bude potřeba zase vyplnit několik úžasných formulářů, hlavně, že maj úředníci co dělat :wink: Ideální by bylo, kdyby to fungovalo automaticky... máš nárok na mateřskou, tak by měl systém automaticky stopnout rodičák... ale tak to u nás asi nefunguje. Navíc mateřskou a rodičák vyplácí jiná instituce... Ale třeba nám poradí někdo, kdo tomu rozumí. Já se taky pokusím něco vyčíst na netu nebo si zavolám na "sociálku". Ale času dost :wink:
31. bře 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis - diky!, @nellyverca tady jsem se radila ja: http://www.aperio.cz/7/chci-se-poradit, jsou bezvadni, odpovi presne na tyhlety dotazy lepe nez lecktery mzdovy ucetni a socialka:slight_smile:.
31. bře 2011 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis ty jo tak nakonec dvojcatka :grinning: moc gratuluji!
1. dub 2011 v 00:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno holky,
dnes je venku zamračeno, že mě ani nemrzí, že zas budu "hnít" doma. A co vy? Co máte dnes v plánu?

@jitas - rádo se stalo :slight_smile:

@holubice.petra - zatím se držíme, tak doufám, že nám to min do září vydrží :wink: Díky za gratulaci.
1. dub 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis Gratuluju ke dvojčátkům :dizzy_face: Je to nádhera !!!! Já jsem teď v práci, ale nemáme tu vedoucí, tak máme pohodičku. Odpoledne nás čeká oslava jednoho kolegy, tak už se moc těšíme...a hlavně mě nemrzí,že je venku hnusně, protože chodím každý den na procházky :slight_smile:
1. dub 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamcatkakoc - díky, gratulace potěší :wink: Jé, to si pamatuji, jako by to bylo včera. Takový klid v práci, když tam nebyl šéf. Né, že by nebylo co dělat, ale prostě si člověk mohl v klidu a pohodě pracovat a nikdo ho neotravoval. Jen si to pěkně užij a oslavu odpo taky. A jak to uděláš s přípitkem?
1. dub 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
tyk jsem tady od gyndařky,pznámila mi,že si mám vše vyřídit v práci a za 14 dní jdu na neschopenku :fearful: :grinning:
@epicharis - jůů dvojčátla gratuluju :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
1. dub 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanka99 tak to budeš s náma doma,mě je tad opět zle a ještě mám spavou nemoc
1. dub 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžu se přidat? Termín mám 4.-.7.11.2011. Včera jsem byla na 2. kontrole, protože ta minulá byla nic moc. Ale po včerejšku jsem klidnější, doktorka říkala, že je to změna k lepšímu. Jinak já mám taky spavou nemoc a nesnesu kyselou chuť :frowning2:
1. dub 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj zdravim vsechny.
@epicharis nene, ja jsem pocitala i Zojinku. Jsem rada, ze je tam jen jedno. Ty budes it teda poi porodu galeje to ti reknu. Zojinka moc neposlechne a do toho mit jeste dvojcata, to bych se zblaznila. Co budes delat, kdyby ses nahodou v nemocnici zdrzela s mimcama, prece jenom je to dost obvykle u dvojcatek, co budes delat s malou?
1. dub 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama určitě se přidej, je nás tady víc a ty potíže máme stejné aspoň teda většina,já už se zase přemlouvám abych něco udělala nebo uvařila rodině něco k jídlu,ale ta představa mě úplně ničí
1. dub 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama jasne, vitej. jeste tak 3 tydny a mas to skoro v suchu. budes v klidku
1. dub 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanka99 - díky :wink: doma budeš klidnější a budeš si to užívat. Já osobně byla ráda, že jsem chodila do práce, protože jsem alespoň neměla tolik času se pozorovat. Teď ležím, o malou se mi stará má drahá tchýně, ještě, že ji mám, ale už se zase chystám pomalu najet na náš režim, pomaloučku budem chodit na procházky, na hřiště, jinak mi z toho hrábně :wink:

@cerstvamama - vítej do klubu :slight_smile: :wink:

@dahla - omlouvám se, jsem teď chabého rozumu :wink: No, při nejhorším skončím v Bohnicích :grinning: Ale já mám v baráku tchýni, která je už v důchodu a navíc je strašně ochotná a pomáhá mi. Jen se cítím trapně, když jí o něco žádám. Jsem totiž ten typ, co si všechno raději udělá sám. Ale myslím, že budu muset svůj postoj přehodnoti :angry: :wink: :slight_smile: O spoustě věcí jsem ještě vůbec nepřemýšlela a budu je řešit asi až bude vše "jisté" resp. jistější. Naštěstí Anežka je moc hodná, od narození krásně spinká (i v šestinedělí se budila max. jednou za noc), vyhraje si dost dobře i sama. Kdyby dvojčátka byla jako ona, zvládlo by se to snáz. Jen se bojím, že to budou raubíři a vše nám to vrátí :grinning: :grinning:
Já teď ještě budu muset do porodu odbourat kojení, protože kojit 3 dítka by na mě bylo už asi fakt moc:sweat_smile:
1. dub 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak to děláte, že máte vždy takové krátké příspěvky... mě z toho téměř vždy vyjde román :sweat_smile: :grinning:
1. dub 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky za přivítání. Musím se přiznat, že jsem vás četla už dřív, ale až po včerejšku jsem si dodala odvahu se přihlásit. Bála jsem se co mi řekne doktorka :stuck_out_tongue_closed_eyes: My máme ještě skoro tříletou treperendu a ta mi dává zabrat. Naštěstí je dopoledne ve školce, tak můžu trochu relaxovat :slight_smile: Už se těším na konec 1. trimestru, tentokrát je mi pořád tak nějak divně. S Adélkou to byla pohoda. Jmenuju se Monika, je to kratší :wink:
1. dub 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis Taky mám docela dlouhý příspěvěk :slight_smile: Moje tchýně taky bydlí ve stejném baráku, sice pracuje, ale je svým pánem. Adélku mi kdykoli pohlídá, i večer, takže můžu vyrazit s holkama nebo kolegama na pivo. Teda mohla jsem, dokud jsem nebyla těhotná. Manža je často pryč, takže jsem za babi vděčná.
1. dub 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis máš toho na srdci dvojnásobně, hlavně se šetři,ale zvládnout se to dá fakt jsem to viděla u kámošky, prostě si našla systém a režim dost to dodržovala a ze začátku jí hodně pomáhalo,že si staršího bral chlap ven nebo děda nebo babička, a když pak kluci byli větší tak brácha na ně dělal ksichtíky a oni se bezvadně zabavili, to zvládneš babička taky pomůže, jo a ta moje kámoška chodila do práce i sdvojčatama do 5 měsíce
1. dub 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis a jak reagoval na dvojcatka manzel? Nezhroutil se? :grinning:
1. dub 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis - jůů ty máš ještě princeznu :dizzy_face:
1. dub 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis No s přípitkem to je jednoduché, stejně pojedu autkem, tak je to jasné :wink:
1. dub 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanka99 Takže si budeš odpočívat doma v klídku... :slight_smile: To je dobře :dizzy_face:
1. dub 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamcatkakoc ja bych to tak neresila, ale kdyz jedes tim autem. Nas ucil na skole jeden profesor patolog, ze diteti nema sanci vubec nic udelat davka alkoholu, ktera je napr. v jednom pivu nebo v 2 dcl vina 1x denne. pry se to v pohode zmetabolizuje.
ja mam napriklad desnou chut na pivo. staci mi 2 dcl a jsem nasycena. hresim max 1 tydne.
1. dub 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamcatkakoc - no jsem z toho trošku hotová ale poslechnu mudru :slight_smile:
1. dub 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahla jo pivo mi taky chutná upíjím chlapovi,celý bych nedala po pár locích je to na mě hořký,ale sklenka vína to mi nejede, jinak mě gyndař u Zuzky říkal,že jedno pivo nevadí je tam placenta,když mi chutnalo on vůbec říkal,že většina věcí nevadí když je to v malém množství prý lepší než hladově koukat na pivo to je prý větší psycho
1. dub 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolcap presne, navic pivo je dobry na ty nase prvotrimestrove nevolnosti, nekomu to pomuze.
1. dub 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dahla Právě jsem přemýšlela nad tím pivem, že si dám asi nealko pivo, taky mám totiž někdy chuť na pivo a když je mi zle, tak mi to trochu pomůže :dizzy_face: A sem tam si dám vinný střik, piju ho dycky celý večer a nevadí mi to. A jak píšeš, mimču to určitě uškodit nemůže,když je to v malé míře.

@hanka99 Jasně, není třeba nic riskovat. Já kdybych měla jiné zaměstnání,tak neváhám a taky si ji nechám napsat.

@jolcap Taky si ráda zmlsnu na malé skleničce pivečka :slight_smile:
1. dub 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Můžu se zeptat, vy co jste doma na rizikovém jaké máte vycházky ???
1. dub 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamcatkakoc - já mám práci v pohodě klidně bych chodila,doma mě klepne,ale prej dojíždím a blabla, nechce si to vzít na triko.
1. dub 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanka99 Aha, tak to jsem si spletla s někým jiným, je nás tu tolik, že už v tom mám chaos :grinning: No já uvidím, pokud to ale půjde, tak bych chtěla chodit do práce, myslím si,že doma bych se unudila...... :slight_smile:
1. dub 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek