Porod v listopadu 2011. Najde se tu někdo?

Najde už se někdo 🙂 ?
nellyverca
31. bře 2011
@epicharis sama jsem zvedava jak to bude :/ to zase bude vymysl politiku... :/ uz se tesim 😞(
epicharis
31. bře 2011
@nellyverca - jasně, bude potřeba zase vyplnit několik úžasných formulářů, hlavně, že maj úředníci co dělat 😉 Ideální by bylo, kdyby to fungovalo automaticky... máš nárok na mateřskou, tak by měl systém automaticky stopnout rodičák... ale tak to u nás asi nefunguje. Navíc mateřskou a rodičák vyplácí jiná instituce... Ale třeba nám poradí někdo, kdo tomu rozumí. Já se taky pokusím něco vyčíst na netu nebo si zavolám na "sociálku". Ale času dost 😉
jitas
31. bře 2011
@epicharis - diky!, @nellyverca tady jsem se radila ja: http://www.aperio.cz/7/chci-se-poradit, jsou bezvadni, odpovi presne na tyhlety dotazy lepe nez lecktery mzdovy ucetni a socialka🙂.
holubice.petra
31. bře 2011
@epicharis ty jo tak nakonec dvojcatka 😃 moc gratuluji!
epicharis
1. dub 2011
Dobré ráno holky,
dnes je venku zamračeno, že mě ani nemrzí, že zas budu "hnít" doma. A co vy? Co máte dnes v plánu?

@jitas - rádo se stalo 🙂

@holubice.petra - zatím se držíme, tak doufám, že nám to min do září vydrží 😉 Díky za gratulaci.
kamcatkakoc
1. dub 2011
@epicharis Gratuluju ke dvojčátkům x-) Je to nádhera !!!! Já jsem teď v práci, ale nemáme tu vedoucí, tak máme pohodičku. Odpoledne nás čeká oslava jednoho kolegy, tak už se moc těšíme...a hlavně mě nemrzí,že je venku hnusně, protože chodím každý den na procházky 🙂
epicharis
1. dub 2011
@kamcatkakoc - díky, gratulace potěší 😉 Jé, to si pamatuji, jako by to bylo včera. Takový klid v práci, když tam nebyl šéf. Né, že by nebylo co dělat, ale prostě si člověk mohl v klidu a pohodě pracovat a nikdo ho neotravoval. Jen si to pěkně užij a oslavu odpo taky. A jak to uděláš s přípitkem?
hanka99
1. dub 2011
Ahoj,
tyk jsem tady od gyndařky,pznámila mi,že si mám vše vyřídit v práci a za 14 dní jdu na neschopenku 😕 😃
@epicharis - jůů dvojčátla gratuluju x-) x-) x-)
jolcap
1. dub 2011
@hanka99 tak to budeš s náma doma,mě je tad opět zle a ještě mám spavou nemoc
cerstvamama
1. dub 2011
Ahoj holky, můžu se přidat? Termín mám 4.-.7.11.2011. Včera jsem byla na 2. kontrole, protože ta minulá byla nic moc. Ale po včerejšku jsem klidnější, doktorka říkala, že je to změna k lepšímu. Jinak já mám taky spavou nemoc a nesnesu kyselou chuť 😞
dahla
1. dub 2011
Ahoj zdravim vsechny.
@epicharis nene, ja jsem pocitala i Zojinku. Jsem rada, ze je tam jen jedno. Ty budes it teda poi porodu galeje to ti reknu. Zojinka moc neposlechne a do toho mit jeste dvojcata, to bych se zblaznila. Co budes delat, kdyby ses nahodou v nemocnici zdrzela s mimcama, prece jenom je to dost obvykle u dvojcatek, co budes delat s malou?
jolcap
1. dub 2011
@cerstvamama určitě se přidej, je nás tady víc a ty potíže máme stejné aspoň teda většina,já už se zase přemlouvám abych něco udělala nebo uvařila rodině něco k jídlu,ale ta představa mě úplně ničí
dahla
1. dub 2011
@cerstvamama jasne, vitej. jeste tak 3 tydny a mas to skoro v suchu. budes v klidku
epicharis
1. dub 2011
@hanka99 - díky 😉 doma budeš klidnější a budeš si to užívat. Já osobně byla ráda, že jsem chodila do práce, protože jsem alespoň neměla tolik času se pozorovat. Teď ležím, o malou se mi stará má drahá tchýně, ještě, že ji mám, ale už se zase chystám pomalu najet na náš režim, pomaloučku budem chodit na procházky, na hřiště, jinak mi z toho hrábně 😉

@cerstvamama - vítej do klubu 🙂 😉

@dahla - omlouvám se, jsem teď chabého rozumu 😉 No, při nejhorším skončím v Bohnicích 😃 Ale já mám v baráku tchýni, která je už v důchodu a navíc je strašně ochotná a pomáhá mi. Jen se cítím trapně, když jí o něco žádám. Jsem totiž ten typ, co si všechno raději udělá sám. Ale myslím, že budu muset svůj postoj přehodnoti ]-( 😉 🙂 O spoustě věcí jsem ještě vůbec nepřemýšlela a budu je řešit asi až bude vše "jisté" resp. jistější. Naštěstí Anežka je moc hodná, od narození krásně spinká (i v šestinedělí se budila max. jednou za noc), vyhraje si dost dobře i sama. Kdyby dvojčátka byla jako ona, zvládlo by se to snáz. Jen se bojím, že to budou raubíři a vše nám to vrátí 😃 😃
Já teď ještě budu muset do porodu odbourat kojení, protože kojit 3 dítka by na mě bylo už asi fakt moc:-N
epicharis
1. dub 2011
Holky, jak to děláte, že máte vždy takové krátké příspěvky... mě z toho téměř vždy vyjde román :-N 😃
cerstvamama
1. dub 2011
Díky za přivítání. Musím se přiznat, že jsem vás četla už dřív, ale až po včerejšku jsem si dodala odvahu se přihlásit. Bála jsem se co mi řekne doktorka :-p My máme ještě skoro tříletou treperendu a ta mi dává zabrat. Naštěstí je dopoledne ve školce, tak můžu trochu relaxovat 🙂 Už se těším na konec 1. trimestru, tentokrát je mi pořád tak nějak divně. S Adélkou to byla pohoda. Jmenuju se Monika, je to kratší 😉
cerstvamama
1. dub 2011
@epicharis Taky mám docela dlouhý příspěvěk 🙂 Moje tchýně taky bydlí ve stejném baráku, sice pracuje, ale je svým pánem. Adélku mi kdykoli pohlídá, i večer, takže můžu vyrazit s holkama nebo kolegama na pivo. Teda mohla jsem, dokud jsem nebyla těhotná. Manža je často pryč, takže jsem za babi vděčná.
jolcap
1. dub 2011
@epicharis máš toho na srdci dvojnásobně, hlavně se šetři,ale zvládnout se to dá fakt jsem to viděla u kámošky, prostě si našla systém a režim dost to dodržovala a ze začátku jí hodně pomáhalo,že si staršího bral chlap ven nebo děda nebo babička, a když pak kluci byli větší tak brácha na ně dělal ksichtíky a oni se bezvadně zabavili, to zvládneš babička taky pomůže, jo a ta moje kámoška chodila do práce i sdvojčatama do 5 měsíce
jitas
1. dub 2011
@epicharis a jak reagoval na dvojcatka manzel? Nezhroutil se? 😃
hanka99
1. dub 2011
@epicharis - jůů ty máš ještě princeznu x-)
kamcatkakoc
1. dub 2011
@epicharis No s přípitkem to je jednoduché, stejně pojedu autkem, tak je to jasné 😉
kamcatkakoc
1. dub 2011
@hanka99 Takže si budeš odpočívat doma v klídku... 🙂 To je dobře x-)
dahla
1. dub 2011
@kamcatkakoc ja bych to tak neresila, ale kdyz jedes tim autem. Nas ucil na skole jeden profesor patolog, ze diteti nema sanci vubec nic udelat davka alkoholu, ktera je napr. v jednom pivu nebo v 2 dcl vina 1x denne. pry se to v pohode zmetabolizuje.
ja mam napriklad desnou chut na pivo. staci mi 2 dcl a jsem nasycena. hresim max 1 tydne.
hanka99
1. dub 2011
@kamcatkakoc - no jsem z toho trošku hotová ale poslechnu mudru 🙂
jolcap
1. dub 2011
@dahla jo pivo mi taky chutná upíjím chlapovi,celý bych nedala po pár locích je to na mě hořký,ale sklenka vína to mi nejede, jinak mě gyndař u Zuzky říkal,že jedno pivo nevadí je tam placenta,když mi chutnalo on vůbec říkal,že většina věcí nevadí když je to v malém množství prý lepší než hladově koukat na pivo to je prý větší psycho
dahla
1. dub 2011
@jolcap presne, navic pivo je dobry na ty nase prvotrimestrove nevolnosti, nekomu to pomuze.
kamcatkakoc
1. dub 2011
@dahla Právě jsem přemýšlela nad tím pivem, že si dám asi nealko pivo, taky mám totiž někdy chuť na pivo a když je mi zle, tak mi to trochu pomůže x-) A sem tam si dám vinný střik, piju ho dycky celý večer a nevadí mi to. A jak píšeš, mimču to určitě uškodit nemůže,když je to v malé míře.

@hanka99 Jasně, není třeba nic riskovat. Já kdybych měla jiné zaměstnání,tak neváhám a taky si ji nechám napsat.

@jolcap Taky si ráda zmlsnu na malé skleničce pivečka 🙂
hanka99
1. dub 2011
Můžu se zeptat, vy co jste doma na rizikovém jaké máte vycházky ???
hanka99
1. dub 2011
@kamcatkakoc - já mám práci v pohodě klidně bych chodila,doma mě klepne,ale prej dojíždím a blabla, nechce si to vzít na triko.
kamcatkakoc
1. dub 2011
@hanka99 Aha, tak to jsem si spletla s někým jiným, je nás tu tolik, že už v tom mám chaos 😃 No já uvidím, pokud to ale půjde, tak bych chtěla chodit do práce, myslím si,že doma bych se unudila...... 🙂

Začni psát odpověď...

Odešli