• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v listopadu 2011. Najde se tu někdo?

8. března 2012 
@jitas tak utrogestan se dává všem co nemohou otěhotnět a po ivf umělým, já ho mám už devátý týden , je to aby se mimi dobře uhnízdilo a na tvordbu živin či co nemusíš mít strach nebudeš mít malýho brojlera, on se bere do třetího měsíce nejvýš,ale je to opruz co si budeme nalhávat
Já dnes jedu na výlet do Kolína k příbuzným(na hřbitov babička by měla výročí) nebojte i k živým to bude zase trochu změna. Tak se tu mějte a užívejte neděli a žádný špatný zprávy ju :grinning:
3. dub 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@holubice.petra - to je pravda :wink: taky budu držet pěsti
@jitas, @jaannaa - já jsem zdárným příkladem, že to, že tělo je po potratu jako pohnojené platí. Široko daleko v rodinách žádná dvojčátka...
@jitas - neboj, někdo dokonce tvrdí, že utrogestan je spíš placebo, předepisuje se hodně, žádné strachy :wink: Tý jo, Matějská mě také lákala, já mám nejraději ty nejstřeštěnější atrakce, kdy lítáš ve vzduchu hlavou dolů a tak, takže letos určitě vynechávám... Hlavně se drž, bude to určitě dobrý a hlavně už se nenech od nikoho překecat k hloupostem :wink:
Holčiny, přeji krásnou neděli a také bych prosila, jen a jen dobré zprávy :wink: My snad vyrazíme na procházku do Divoké Šárky, chtěli jsme jet někam mimo Prahu, protože nesnáším "davy", to víte holka z vesnice :wink:, ale díky tomu, že se mi kdykoliv může udělat zle, jedem jen takto blízko, ale i tak se těším, ostatní lidi budu přehlížet :dizzy_face:
3. dub 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, můžu se k vám přidat? Už jsem byla na 3kontrole i když jsem teprve v 8tt mám i těhu průkazku a mám nemocenskou,protože mám rizikové, takže se modlím, aby bylo všechno v pořádku. Jinak jak jste psali o těch vycházkách já mám od 8h.do 12h.a pak od 13h.do 18h. a můžu vám říct je to pěkně na prd. Pokud bych ráno jela nakoupit tak se do oběda ani nestihnu vrátit a takových případů je víc, tak se ho asi zkusím zeptat jestli mi tu hoďku nemůže z tama oddělat.

@epicharis tobě gratuluji k dvojčatům. Můj manžel pořád otravoval, že chce 2 a díky bohu je tam jen jedno jinak já s mojí psychikou bych skončila v blázinci :grinning:
mě předepsal doktor duphaston na udržení potom acidum folicum a anopyrin,takže snad vše pomůže.
3. dub 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska byl fakt super den udelali jsme si vylet na Kunetickou horu parada...no v utery jdu na kontrolu a presne jak jsem pocitala uz mam zase nervy v kyblu :frowning2: ach jo...no snad to bude ok a dostanu prukajdu :wink:
3. dub 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolcap oki, a musis si to zavadet? Ja bych to radeji jedla, pry se to muze i jist...
3. dub 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko holky :slight_smile: teda dneska je ale ráno, opětovně je mi zle,ale dneska teda řádně, úplně přemýšlím,jestli nezajdu na záchod vrátit snídani :cry: ........
Jak je vám ostatním ?
4. dub 2011 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mě je dneska dobře, teď jsem se vrátila ze školky a dala si musli tyčinku. Po ránu můžu jen tohle a banán. Když se nenajím tak je mi ještě hůř. Trochu doma poklidím a jdu "na kafe" s kámoškou.
@jitas Já zavádím, ale prý se to dá i jíst. Četla jsem ale, že se po tom někdy holkám zvedá žaludek.
4. dub 2011 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jak se Vam pri dnesku dari - ja mam od rana zaludecek pekne na vode a dnes jdu na kontrolu..Doufam ze vse bude ok a ze to srdicko, uz na me bude bit ze vsech stran :slight_smile:
4. dub 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis ahojky, odkud vlastne jsi?ze jsi psalana prochazku do Sarky :slight_smile:
4. dub 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamcatkakoc me je dneska druhy den dobre a uz jsem z toho nervozni :wink: ja kdyz brala utros (me ho predepsali i abych mela pravidelnou ms) tak jsem nakonec taky zavadela protoze kdyz jsem ho polykala tak jsem po nem dost pribirala na vaze a motala se mi hlava...ted zavadim crinone ale mam uz jen na ctyri dny a pak prejdu taky na utros...
4. dub 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@holubice.petra To se mi tak ulevilo přes víkend, taky jsem z toho byla trochu nervózní :slight_smile: ale včera večer to zase začalo a dneska hrůza....já mám utroš a polykám ho,ale po něm mi zle není, už jsem si na něho zvykla... :dizzy_face:
4. dub 2011 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitas ja taky zavádím 3x denně, jíst se smí jen před těhotenstvím,v době těhotenství se může pouze zavádět, řekli mi to v lékárně a je to psáno i v příbalovém letáku
4. dub 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@azeretka Tak to nevím, ale já ho polykám a doktor na to neříkal nic :slight_smile:
4. dub 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamcatkakoc tak nevím, proč ti k tomu nic neřekl, ale cituji z příbalového letáku: " Utrogestan se v těhotenství může používat pouze v průběhu prvního trimestru a aplikuje se pouze vaginálně".
4. dub 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@azeretka Ale zase se mi nechce věřit tomu, že by mi doktor neřekl,že to musím zavádět vaginálně. :unamused: Je to nějaké divné....příští kontrolu se ho zeptám....
4. dub 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké pondělní dopoledne, tak mě je dnes taky hodně šoufl, až jsem si myslela, že si půjdu zavolat záchodovou mísou do Afriky. O vídendu mi bylo celkem fajn a včera večer bum, zle, zle a zle...

@jutu07 - každá nová těhule je vítána, přeji, ať už je vše jen dobré, smím se zeptat, proč máš rizikové těhu? A neměla bys lepší říci si rovnou o neomezené vycházky? Díky za gratulaci :wink: Snad bude vše o.k.

@cerstvamama - ty chodíš do školy? A jako co? Student či učitel? :wink:

@eviss - držím pěsti na kontrolu, v kolik jdeš? Doufám, že nám dáš vědět, jak jsi dopadla. Jsem ze Střešovic a ty? Znáš Šárku?

Koukám, že utroš tu berete téměř všechny, no myslím, že kdybych ještě stále nekojila, mám ho taky :wink: Tak ať vám po něm není zle.
4. dub 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@azeretka, @kamcatkakoc - vím z diskuze, kam jsem chodila dříve, že některé holky utroš zavádějí a jiné polykají, v příbalových letácích je napsána spousta věcí, např. v příbalovém letáku u ascorutinu je vysloveně zakázáno předepisovat jej těhotným a nic jiného se těhulím na zastavení krvácení nepředepisuje... Pro klid duše bych se přece jen ještě jednou zeptala doktora.
4. dub 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, já zavadím a prý je to v těhu správné, jen kámoška ho polyklaa, měla výtok po něm a zlobil jí. Ale asi bych si zavolala byt jen sestřičce
4. dub 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis děkuji za uvítání. Mám rizikové proto že nemám plod uprostřed dělohy,ale kousíček na levo brání tam nějaká blána či co,ale jak poroste, tak už by se mělo posouvat doprostřed. Možná i proto mi dal takové vycházky,abych se šetřila a nelákalo mě to nějak cárat. :grinning: Jak vidím tak i tobě je jeden den tak a druhý už je to jiné. Já díky nízkému tlaku mám celý den závratě(někdy je to lepší někdy horší).
4. dub 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jutu07 - rádo se stalo :wink: Určitě už to bude jen a jen dobré, v to tu koneckonců věříme všechny :wink: Přesně jak píšeš, jeden den je lépe, druhý den hůře, připadám si jak na houpačce. Vidíš to, závratě mě trošku přešly. Jen se hlídej, abys sebou někde neplácla. Já sebou minule šlehla na svatbě kamarádky... :sweat_smile: Jdu vařit obídek, mánžel se ohlásil, že přijede dříve, že má hrozný hlad.
4. dub 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis Taky si myslím,že na tom nic špatného není,spousta jiných taky Utroš polyká... :dizzy_face:
4. dub 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis :grinning: :grinning: jo jo když je hlad to se nedá nic dělat. Já už taky pomalu vařím. Jelikož mám zkušenosti s omdlíváním (asi od 6třídy na základce na to trpím a omdlívám), tak už jsem se naučila, jak tomu předcházet,ale je pravda, že ty závratě jsou takové nevyzpytatelné. Ráno mi naštěstí není zle, ale po jídle, takže musím menší porce,ale zase častěji, protože mám brzo hlad. :grinning: Jsem nějaká nafouklá, že nemůžu dopnout žádné kalhoty,tak nevím nevím včem budu chodit. A ty když čekáš dvojčátka, tak si taky zároveň na rizikovém, ne?
4. dub 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis Nechodím do školy, přišla jsem ze školky kam každý ráno vozím Adélku. Je to jen kousek, ale doprava je děsná, takže každé ráno adrenalin. Ty jo, ty máš dítě, kojíš ho a ještě čekáš dvojčátka? To je opravdu záhul :sweat_smile:
@jutu07 Taky mám nízký tlak, doktor mi dokonce říkal, že si mám dát občas kafe, že je lepší trocha kofeinu než zkolabovat. Ale hlava se mi motá tak nějak pořád, už jsem si zvykla :grinning:
4. dub 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama jo přesně je to celý den, ani to kafe mi nepomáhá a teď se ho raději vzdávám, když mám to rizikové. Nechci raději nic podceňovat,ale doktor mě uklidnil tím, že prý z 90% se ten plod v pozdějším týdnu posune doprostřed, tak se tím uklidňuji. Když jsem byla v práci, tak to se fakt nedalo zvládnout. Ještě k tomu jsou tam 12stky, takže jsem se pořád něčeho přidržovala a tak.
4. dub 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chci se zeptat....je tu někdo na neschopence kvuli rizikove praci? Neni mi totiz jasne, pokud mi zaměstnavatel nebude schopen zajistit pracovní režim, který mi bude vyhovovat....budu muset na neschopenku? to bych nechtěla, ješte jsem chtěla chvíli vydělávat :slight_smile:
4. dub 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk já jsem na rizikovým,ale z důvodu ivf, co děláš za práci? Dělala jsem kdysi v telefonním centru a tam je dost striktní podmínky,jen holky co byly těhotný měli víc volna na zotavení,ale nemyslím,že měli nějaký úplně volný podmínky
4. dub 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem totiž slyšela, že je zaměstnavatel povinnen upravit ti pracovní dobu nebo i pracovní zařazení, pokud by součesná práce ohrožovala zdravotní stav nebo těhotenství....já jsem naprosto zdravá, těhotná přirozenou cestou, jen jsem strašně unavená...do práce dojíždím na různá místa, většinou kolem 2 hodin, tam dělám několik 12 hod směn za sebou a jedu zase zpátky....
4. dub 2011 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk já dělám v automobilce na lakovně a tam těhotný taky dělat nesmějí...obvykle naše firma nechává doma na prměrnm latu což je super...já jsem ale na nemocenský protože dělán v kanclu a hlavně na pc tak by mě nenechali doma na průměru ale přestěhoali bz mě na jinou budovu do jiné kanceláře..
4. dub 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@holubice.petra tak to chápu, lakovna je nebezpečný prostředí.... to by se mi libilo...zustat doma a penize dostavat dal :grinning: já teda dělám v lékárně, takže prostředí až tak nebezpečný není...ale ta vzdálenost a délka směn je náročná.... :unamused:
4. dub 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk já ti nevím,ale je to jediný v zákoníku,že tě musí přeřadit na bezpečnou práci, jako je když děláš na tři směny,nebo z chemikáliema,ale nám v kanclu třeba nijak neulevujou i když sedíme u počítače i deset hodin. Ale mamky kolegyně dělala v supermarketu na kase a raději jí doporučili nemocenskou
4. dub 2011 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek