• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod v listopadu 2011. Najde se tu někdo?

8. března 2012 
@cerstvamama No, já se teď taky bojím, navíc je mi večer většinou špatně, takže na to nemám ani pomyšlení. Jen, abych nebyla špatná žena :slight_smile: Ale později uvidíme.
5. dub 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama
@vosinka chlap je takovej ohleduplnej a má pořád strach abychom neublížili miminku, je fakt že přes ty nervy na to ani nemyslím a jak mi i je blbě tohle je poslední co by mě zajímalo
5. dub 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vosinka - nezapomeň dát vědět, určitě to bude dobrý, neboj, myslím, že dr ti v pohodě tu PN napíše, jen si o ní musíš říct.

@holubice.petra - tobě taky přeji jen dobré zprávy, jooooo, to znám, já mám před kontrolou i střevní problémy jako před zkouškou :sweat_smile: Hlavně dej také vědět, jak jsi dopadla.

@cerstvamama - já bych svou dr popsala spíše jako drsnou realistku, jindy mi však vyhověla naprosto skvěle, když se mi po porodu zanítil steh, stačilo k ní zavolat, hned jsem měla přijít a vzala mě hned bez ohledu na to, kolik tam měla objednaných lidí a to nebyl jen tento jediný případ. Uvidíme za týden... A doma je v Rumunsku, jak máš napsáno v pasu uživatele? Nebo jak je to s tím Rumunskem :wink: ? Samo, jestli nechceš odpovídat, nemusíš, nejsi u výslechu :wink: :grinning: Jinak, já také předpokládám, že už mi automaticky udělá utz přes břicho. A k tvé intimní otázce ohledně sexu. Já se teď také bojím, takže chudáka manžela potažmo i mě držím zkrátka, chci se na to nejdříve zeptat dr, ale stejně předpokládám, že když už nebudu mít žádné problémy, nebude sexu nic bránit - tedy kromě našeho strachu :wink:
5. dub 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jolcap - a kdy jdeš na kontrolu? To už půjdeš ke své/svému dr? To ti utčitě fotku dá :slight_smile:
5. dub 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,tak mám první návštěvu poradny,odběr krve za sebou. dostala jsem prenatální balíček a těhu průkazku. na kontrolu za 14 dní.
5. dub 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky vse je v poradku mimo je dokonce o tyden vetsi mame 3cm :slight_smile: na screening jdu pristi tyden+poradna+prukazka ;o) fotku sam az dorazim domu pisu z telefonu...
5. dub 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sslunicko - velká gratulace, tedy kdy já se dostanu do poradny, to je ve hvězdách, jen abych to do porodu stihla :wink: :grinning:
Pádím žehlit, za tu dobu, co jsem tu polehávala, se mi tu udělala pěkná hromada. Už mě straší i ve snech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. dub 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@holubice.petra - no, super, gratulace, jen tak dál :slight_smile:
5. dub 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@holubice.petra držíme palečky ať je vše ok :grinning:
@cerstvamama no my sex máme taky zakázaný a sama jsem se i před tím bála. Manžel to akceptuje,ale já se ho snažím uspokojit jinak :grinning:
@eviss jéé tak to je super,že jsi mimi tak krásně viděla já doufám, že při mojí další kontrole 14.4. už bych taky mohla vidět ručičky a hlavičku. :slight_smile:
5. dub 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@holubice.petra tak to je super :grinning:
5. dub 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis Je to tak, že svého doktora mám doma v Praze, tady v Rumunsku momentálně dočasně žijeme kvůli manželově práci. I s Adélkou jsem lítala na kontroly do Čech, doktor mi ty kontroly vždycky naplánoval tak nějak do jednoho chumlu, abych tam nemusela každý týden :slight_smile: Rodila jsem taky v Čechách, tady ani za boha :slight_smile:
@sslunicko @holubice.petra Tak to jsou super zprávy, jen tak dál :wink:
@jutu07 Taky to řešíme s manželem různými způsoby, ale když už nám to teď dr. povolila tak to asi zkusíme. Prý to má být "na romantiku, žádná divočina", jak se vyjádřila :grinning:
5. dub 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama - já právě o Rumunsku moc nevím, ale myslím si, že minimálně zdravotnictví je tam na podstatně horší úrovni než u nás. Jednou už máš ten systém odzkoušený, tak teď s druhým už to bude brnkačka, ne? :wink: Mám několik kamarádek v Anglii a většina jezdila i odtamtud k nám k doktorům a rodit, prý je to tam v nemocnicích samý "indoš" toť jejich slova :sweat_smile:
5. dub 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis No myslím, že co se týká zdravotnictví tak jsme na tom hodně dobře. Přesto že na něj nadáváme. Ale jak Británie tak Rumunsko, i jiný státy nemají tak vychytanou péči např. o těhotný. Tady jsou státní nemocnice, který jsou dost šílený, bez úplatku ti nidko nepodá ani vodu. No a pak jsou soukromý zařízení, kde platíš podle ceníku, a tam jsou dobří odborníci a ta péče je ok. Sama už jsem tu párkrát byla u doktora. Známá tu rodila obě děti a byla moc spokojená, ale fakt se mi nechce dávat 80 tisíc za něco, co mám doma "zadarmo". Navíc obě její děti byly v pořádku, já bych se ale bála co by se stalo, kdyby se narodily nedonošený nebo s nějakým problémem. Takže zlatý Čechy. P.S. Jinak Rumunsko, konkrétně Bukurešť, není zdaleka takový zapadákova jak si lidi myslí :wink:
5. dub 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama :grinning: :grinning: :grinning: tak to se doktrorka vyjádřila pěkně úplně mě to rozesmálo. Někde jsem četla, že dokonce i orgasmus může uškodit(teda když je člověk na rizikovém). Já jsem z toho měla křeče,takže fakt raději neriskuji a já se bez toho nějakou tu chvíli obejdu, když teď ani nemám chutě. Horší by to bylo kdyby ty chutě byly :grinning: To tě teda obdivuju, že to v Rumunsku zvládáš já bych to tam nedala.
5. dub 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama dívala jsem se na netu na fotky Bukureště a připadá mi to jako takové větší Brno :slight_smile:
5. dub 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jutu07 No třeba parky a vyžití v nich pro děti bysme jim mohli závidět. Jsou tu obrovský zelený plochy, několik po městě. Všude fungl nový plastový prolejzačky, klouzačky atd., pogumovaný povrch - vše podle směrnic EU. To mi bude v Praze chybět. Zboží je tu tolik, že nevíš co si dřív vybrat (babička se mě po našem příjezdu ptala, jestli tu seženeme banány :grinning: ). Tolik mercedesů a bavoráků co tu jezdí nevidím snad ani v Německu :grinning: :grinning: Na druhou stranu je pravda, že je tu hodně extrémů. Naproti tomu žebráci, toulavý psi, oprýskaný budovy. Kdysi to muselo být krásný město, říkalo se, že Bukurešť je Paříž východu. Jsou tu nádherný vily, široký bulváry s květinovou výdobou atd. Jen kdyby se jim víc chtělo investovat do oprav. Jsem celkem flexibilní, takže si zvyknu všude. Pokud tu jsou aspoň základy civilizace, nemám problém :wink:
5. dub 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jutu07 No asi tak 50x :slight_smile:
5. dub 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama :grinning: tyjo tak podle tvého popisu to tam musí být krásné. To je totiž to spousta lidi mají v hlavě přiřazené Rumunsko jako nějakou chudou zaostalou zemi, kde nemají elektriku a podobně,ale opak je pravdou. Asi samozřejmě záleží na lokalitě,ale u nás je to stejné.
5. dub 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jutu07 On je hrozně velký rozdíl mezi městem a venkovem. Na venkově to je jak říkáš, chudoba, elektřinu snad mají, ale podmínky k životu hrozný. Bukurešť je velkoměsto se vším všudy - bohatstvím, pompézností, bordelem i chudobou. No ale na venkově to má i svoje kouzlo, když vidíš v horách ty chaloupky, jak si lidi vystačí s ovečkama atd., žijou v souladu s přírodou. Ty jejich sýry a slanina jsou nepřekonatelný. Adélka už trochu povídá rumunsky, jsem zvědavá, co bude říkat na českou školku, jestli se do ní od září dostane.
5. dub 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama a ona teď chodí do Rumunské jo? Ty jsi psala, že tvůj manžel tam má práci, takže se do čech stěhovat chystáte nebo jen na chvíli?
5. dub 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama - rozhodně si nemyslím, že by Bukuřešť byla nějaký zapadákov, ale potvrdila jsi mi přesně to, co jsem si myslela... že Rumunsko je země extrémů. Před nějakou dobou jsem viděla v telce reportáž z nějakých českých vesnic v Rumunsku a vypadalo to pomalu jak z obrázků od Lady, tedy ne tak poetické... No, já jsem ten typ, že na dovolenou bez elektřiny a všech výdobytků civilizace bych klidně jela, ale v běžném životě mám ráda své pohodlí. Tím mám samo na mysli, nějakou zapadlou horskou vesničku ne město :wink:
Jdu pokračovat v žehlení...
5. dub 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jutu07 Chodí do rumunské. Na porod se budu přesouvat do ČR, tak doufám, že tam Adí bude chodit do školky a já budu dopoledne s miminem doma sama. Nějakou dobu chceme zůstat v Praze, až budou prckovi třeba 4-5 měsíců tak se zase vrátíme.
@epicharis To byl asi Banát, ne? Myslím, že to jednou bylo i ve Výměně manželek. Nedívám se na to, ale tenhle díl jsem vidět musela :slight_smile:
5. dub 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cerstvamama jo jak to bylo ve výměně manželek, tak si bohužel při vyslovení Rumunska hned spojím.
5. dub 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, že zas otravuju: dnes bych přibližně měla mít podruhý 1. den menstruace, no prostě nebejt těhu, tak bych to dnes dostala, a mám takový bolesti, jako při menzes, možná né tak krutý, jako když to byly opravdový ms bolesti, ale je to hodně nepříjemný - u 1. zmeškaný menstruace mi bylo řečeno, že to je růstem dělohy, může tomu tak být i teď, nebo jak to vlastně je? Tohle jsem holt při 1. těhu nezažívala:D
5. dub 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis to mas pravdu, ja jsem videla hlavu a brisko,ale nozicky to pry nema jeste :slight_smile:
5. dub 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vosinka tak to ji rekni,at ti to napise...to je nebezpecny..ja to mam taky napsany
5. dub 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
tak mám po první kontrole, jsem 8tt+6 :slight_smile: konečně jsme se poprvé viděli. Je to paráda, je neuvěřitelně mrńavý a hovělo si v bublince. Zítra jdu na odběr krve a dostanu průkazku. A mám neschopenku min. na týden, bezvadný.
Koupili jsme si za odměnu za statečnost deku na hraní :sweat_smile: Jsem mu to slíbila, tak přece nemůžu zklamat hned od začátku...
@kutcher V době menstruace a ovulace to prý může opravdu dost bolet. Mě odpoledne bolí děsně na levý straně břicha, prý to může být i z únavy.
5. dub 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já jsem tak šťastná že je u nás taky všechno ok :grinning: fotečku toho našeho obra už mám v albíčku...už teď se těším na další kontrolu kterou mám příští týden zase ve středu :grinning: :grinning:
5. dub 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@holubice.petra nádhera a závist, to je dobře,že jsi v pořádku i s mimínkem
5. dub 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@epicharis za týden a doufám,že u svýho už dostanu fotečku a řidičák, taky mám hromadu prádla a budu muset povlíknout jenže jsem někdy půldne úplně hotová co ty jak se cítíš s těma dvěma prckama
5. dub 2011 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek